» »

Zavarovanje 2. avtomobila

Zavarovanje 2. avtomobila

Landscapes1 ::

Zanima me, če mogoče kdo ve, če so za zavarovanje 2. avtomobila kakšni dodatni davki državi oz. višje premije?
Prav tako me zanima, če je lahko avto zavarovan in registriran na drugo osebo kot je lastnik avta.
Torej jaz bi bil lastnik avta, registrirala in zavarovala ter tudi uporabljala pa bi ga moja hči, ki gre septembra študirat v Koper.

DamijanD ::

Kar se zavarovanja tiče ni nobenih dodatnih stroškov...

modelno1 ::

Zavarovalec je lahko kdorkoli, dokler si ti zavarovanec. Ob registraciji avta lahko določiš uporabnika (oz. ga moraš, če kot lastnik nimaš izpita), ki bo med drugim po defaultu dobival kazni.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Landscapes1 ::

Izpit seveda imam. Torej jaz kot lastnik avta z neko pisno izjavo enostavno določim osebo oz. dam pooblastilo da je oseba xy kot uporabnik, in ta oseba zavaruje avto in sklene kasko na svoje ime in je to to?

mugen999 ::

Imho je najboljse tako, da narediš, da hčeri začne teči premijski zavarovalni razred. Vsako leto bo sla za 5% popusta gor pri zavarovanju. Ker predvidevam da si ti sam ze v 1 p razredu 55%. Ne vem pa ne ali je dovolj da je clovek v prometni samo uporabnik ali mora biti tudi lastnik, da se mu nizajo razredi.

Landscapes1 ::

Sej, tako sem mislil. Jasno mi je da svojih bonusov in popustov ne morem prenesti še na 2. avto ali še na eno osebo, brez da jih jaz izgubim.
Hči je v 12. premijskem razredu, to bi se ji tudi upoštevalo ob zavarovanju.
Bolj me zanima ta del, če sem lahko lastnik avta jaz (kot moj drugi avto), ona pa uporabnik/oseba ki ga registrira, ali je pač nujno da se avto prepiše nanjo in se še moramo ubadat z darilnimi pogodbami in vso birokracijo, ki sodi zraven.
Torej je potem dovolj neka na roke napisana in podpisana izjava, da jaz xy kot lastnik avta dovoljujem registracijo in uporabo osebi xz?

MadMax ::

Prepis avta je ranga 30eur in 10 minut na AMZS ali podobno... Ni več darilnih in še kakih pogodb niti notarja.
Je več birokracije z določanjem uporabnika, več imeni na polici, ...
Če si pripravljen "prodat" avto hčeri in nimaš namena si omislit nadomestek pisan nate, se da tudi PR (kolikor ga pač imaš na dotičnem avtu) prenesti na njo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

solatko ::

Ko sem kupil drugi avto, mi je zavarovalnica upoštevala bonus od prvega (max), potem je avto prevzel sin in mu je bonus ostal, brez kakršnih koli problemov. Preverjajo zgodovino voznika-zavarovanca in, če ni črnih pik (nesreč) je vse b.p..
Delo krepa človeka

Landscapes1 ::

solatko je izjavil:

Ko sem kupil drugi avto, mi je zavarovalnica upoštevala bonus od prvega (max), potem je avto prevzel sin in mu je bonus ostal, brez kakršnih koli problemov. Preverjajo zgodovino voznika-zavarovanca in, če ni črnih pik (nesreč) je vse b.p..


Prevzel v smislu da si nanj prepisal, ali v smislu da je avto ostal "na tebi" in je on plačal zavarovanje?

solatko ::

Landscapes1 - Prepis
Delo krepa človeka

Neon87 ::

solatko je izjavil:

Ko sem kupil drugi avto, mi je zavarovalnica upoštevala bonus od prvega (max), potem je avto prevzel sin in mu je bonus ostal, brez kakršnih koli problemov. Preverjajo zgodovino voznika-zavarovanca in, če ni črnih pik (nesreč) je vse b.p..


Samo potem si ti ta bonus izgubil?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Landscapes1 ()

donvito ::

solatko je izjavil:

Ko sem kupil drugi avto, mi je zavarovalnica upoštevala bonus od prvega (max), potem je avto prevzel sin in mu je bonus ostal, brez kakršnih koli problemov. Preverjajo zgodovino voznika-zavarovanca in, če ni črnih pik (nesreč) je vse b.p..

Čaki mal, ti praviš, da si dobil ob nakupu drugega avta dobil bonus (recimo 50%?), prav tako pa tudi tvoj sin za tvoj prvi avto?
Ti lahko prepišeš bonus na sina, ki se upošteva koliko let ima sin že izpit, samo v tem primeru greš ti na nulo, kakor je meni razlagala pri zavarovanju.?

MadMax ::

Pozabljate, da je solatko že star.
Včasih se je res dalo marsikaj, tudi podvojit max. PR za drugi avto takoj, "prepisat" PR na otroka/zakonca brez da ga sam izgubiš...
Ampak to so bili drugi časi, prejšnje tisočletje. Ajd, pa kako leto-dve tega.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Utk ::

Včasih se je agent "zmotil" in dodal še komu polni bonus. Ni se sproti preverjalo v onlinu. Čez 3 mesece mu je morda kdo iz računovodstva zatežil kaj, ampak takrat je bilo že prepozno, agent je rekel, sori, odnesel eno čokolado tam punci, in stvar je bila rešena. Pri 2000 policah na leto se je pač imel pravico 20x zmotit.

Tudi zdaj se marsikaj zmotijo, kar se ne preverja, samo če je tebi v škodo, se boš že pobrigal, da se popravi. Njim v škodo se pa ne bo zmotil, brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MadMax ::

V prejšnjem tisočletju sploh ni bilo online, tudi skupne baze ni bilo.
Si lahko delal sranja, bil do konca v malusu, zamenjal zavarovalnico in ne le pristal na nuli temveč celo "po pomoti" že imel kakih 10÷20% bonusa...
Danes kaj takega nekako ni več možno. Sicer te malce potolažijo s komercialnimi popusti različnih nazivov, to je pa vse...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

M-XXXX ::

MadMax je izjavil:

Pozabljate, da je solatko že star.
Včasih se je res dalo marsikaj, tudi podvojit max. PR za drugi avto takoj, "prepisat" PR na otroka/zakonca brez da ga sam izgubiš...
Ampak to so bili drugi časi, prejšnje tisočletje. Ajd, pa kako leto-dve tega.

Zamenjaj agenta...
Bonusi se še zdaj talajo brez problema za dodatne avtomobile (in tudi vse ostalo no..)

neverjetni99 ::

Generali ima družinski paket. Kjer se PR nosilca police prenese na vse avte. Tako imamo mi. 3 avti na družinski polici z max bonusom. Zato me Generali pride najceneje, kljub temu da je drugače najdražji

Zgodovina sprememb…

Landscapes1 ::

MadMax je izjavil:

V prejšnjem tisočletju sploh ni bilo online, tudi skupne baze ni bilo.
Si lahko delal sranja, bil do konca v malusu, zamenjal zavarovalnico in ne le pristal na nuli temveč celo "po pomoti" že imel kakih 10÷20% bonusa...
Danes kaj takega nekako ni več možno. Sicer te malce potolažijo s komercialnimi popusti različnih nazivov, to je pa vse...


Razen če menjaš avto. V Sloveniji imamo to sranje, da je zavarovanje vezano na avto in ne na zavarovanca.
Večinoma nam je to v škodo, ker rabim za 2. avto novo zavarovanje in mi namesto bonusa uturijo začetni 14. razred in pač malo popusta kot redni stranki.
Bullshit.
Če pa ma nekdo malus, menja avto in zavarovalnico, pa pač štarta v začetnem razredu.
Majo pa zavarovalnice s tem manj izgube, ravno obratno, ogromen dobiček, ker večina nas ma razred višji kot 14., in potem izgubljamo bonus.
Tistim 10-im ljudem ki pa so v 20. razredu in za to menjajo zavarovalnico, pa ta nateg zavarovalnic mogoče celo izkoristijo v svoj plus. Ampak takih je malo.
Sistem bi moral iti na to, da je zavarovanje vezano na zavarovanca, ne pa na avto. Dokler ne bo, zavarovalnice lepo kasirajo.

pero50 ::

Tudi sam imam 2 avta. Pri prvemu sem letos prilezel v pr1, pri drugemu sem v pr12.
kolikor vem je bonus vezan na polico, torej se bonus da prenesti na drug avto.

če si v višjem premijskem razredu kot 14, samo odpreš novo polico in spet štartaš iz 14.

drugo leto je v planu menjat še službeno vozilo, ki bo pisano na firmo, zdajšnje je fizično na očeta, tako da bom verjetno tudi tam moral štartati iz pr14.

Če je kak agent ki to lahko zrihta kaj ceneje oziroma prenese polico, mi lahko piše v zs.

wcpapir ::

Landscapes1 je izjavil:

MadMax je izjavil:

V prejšnjem tisočletju sploh ni bilo online, tudi skupne baze ni bilo.
Si lahko delal sranja, bil do konca v malusu, zamenjal zavarovalnico in ne le pristal na nuli temveč celo "po pomoti" že imel kakih 10÷20% bonusa...
Danes kaj takega nekako ni več možno. Sicer te malce potolažijo s komercialnimi popusti različnih nazivov, to je pa vse...


Razen če menjaš avto. V Sloveniji imamo to sranje, da je zavarovanje vezano na avto in ne na zavarovanca.
Večinoma nam je to v škodo, ker rabim za 2. avto novo zavarovanje in mi namesto bonusa uturijo začetni 14. razred in pač malo popusta kot redni stranki.
Bullshit.
Če pa ma nekdo malus, menja avto in zavarovalnico, pa pač štarta v začetnem razredu.
Majo pa zavarovalnice s tem manj izgube, ravno obratno, ogromen dobiček, ker večina nas ma razred višji kot 14., in potem izgubljamo bonus.
Tistim 10-im ljudem ki pa so v 20. razredu in za to menjajo zavarovalnico, pa ta nateg zavarovalnic mogoče celo izkoristijo v svoj plus. Ampak takih je malo.
Sistem bi moral iti na to, da je zavarovanje vezano na zavarovanca, ne pa na avto. Dokler ne bo, zavarovalnice lepo kasirajo.

Se strinjam...ampak, potem bi eden v ulici imel pisanih 15 avtov ostali pa nič? Potem ne bi vsi vozili avtov od kogarkoli kot jih lahko sedaj in konec dneva bi zavarovalnoce kasirale več.

wcpapir ::

M-XXXX je izjavil:

MadMax je izjavil:

Pozabljate, da je solatko že star.
Včasih se je res dalo marsikaj, tudi podvojit max. PR za drugi avto takoj, "prepisat" PR na otroka/zakonca brez da ga sam izgubiš...
Ampak to so bili drugi časi, prejšnje tisočletje. Ajd, pa kako leto-dve tega.

Zamenjaj agenta...
Bonusi se še zdaj talajo brez problema za dodatne avtomobile (in tudi vse ostalo no..)

Bonusi se ne talajo in ne govori neumnosti. V Sloveniji imamo bonus malus sistem urejen. Ko zavaruješ avto prvic pri zavarovalnici X imaš pr14. Drugo leto ko greš k drugi ali ostaneš pri isti se mora vpisati osnova za bonus, ki je izpisana tudi na polici, da pridobiš pr13. Če se karkoli zamolči ali nastane bonus iz nič se v ozadju preverja in pride domov poračun. Bonus se vedno preveri pri predhodni zavarovalnici, tukaj ni sita pri katerem bi se lahko kaj izgubilo.

Nov bonus iz nič lahko nastane v določenih primerih, ampak se včasib zaplete pri prenosu na drugo zavarovalnico.

Primer.: kloniran bonus iz avta na motor ali iz avta na avtodom. V teh primerih se gleda zavarovanca in se mu dodeli bonus enak kot ima na avtomobilu. Ko menjaš zavarovalnico je njihova dobra volja če ga bodo upoštevali ali ne.

Tako je s pravimi bonusi, razni družinski itd. Pa so samo komercialni popusti, poimenovani družinski bonus, ponavadi ustvarjeni zato, da se pobere celo družino polic na določeno zavarovalnico, s tem se nižajo stroški sklenitev in prevozov zastopnikov. Posledično familija ostaja pri zavarovalnici kljub temu da ni za vse avtomobile najugodneje...seveda ko nosilec glavnega bonusa zradira bonus pa se dvigne vsem ostalim.

Lonsarg ::

Predvsem bi sistem lahko bil bolj enostaven. Namesto miljon razredov bi lahko imelk evidenco za zadnjih 5let, pa ce si 5 let brez skodnega primera lepo max bonus.

Ampak je druzinski bonus je dober hack, ker vsem tecejo razredi posebaj, placuje se pa za vse avte po najbolsem razredu druzinskega clana.

Se boljsi hack je da pac prvih 10 let imas poceni avto brez kaska in se ne sekiras, na kaj drazjega z kaskom pa gres sele ko si v max bonusu.

kriptobog ::

Ali pa ti agent pac stisne toliko vec popusta in je vseeno kaksen bonus imas...

solatko ::

donviton - Sin je zaradi pravil o neprenosu bonusa, 10 let vozil moje vozilo s polnim bonusom, potem so zavarovalnice končno sprejele sklep, da je prenos možen tudi na otroka, ne samo na partnerja. Ko sem prvič bil lastnik drugega avta pa so mi avtomatsko priznali bonus prvega zavarovanja in tudi pri motorju je bilo enako. Ob prepisu vozila na sina je šel njemu tudi bonus (imel je že 10 let izpit brez nesreče), prej pa to ni bilo možno, zato je pač vozil "moj" avto.
Seveda sem jaz obdržal bonitete na mojem vozilu, če bi hotel kupit drugo vozilo pa bi se zopet pogodil z zavarovalnico, kar nebi bilo težko, glede na to, da v več kot 50. letih obveznega zavarovanja nisem imel škodnega primera.

MadMax - Prenos na partnerja je šel brez problema, na otroke nikakor, pred kakšnimi 15.-imi leti so to končno spremenili.

pero50 - Menjaj agenta in se pogovori direktno na zavarovalnici, če niso imeli težav s teboj v preteklosti, boš imel tudi drugi avto v 1. razredu in še AO+ (brez malusa v prvem škodnem primeru).

wcpapir - Bonus na eni zavarovalnici se brez problemov avtomatsko prenese na katero koli zavarovalnico, ki zavaruje vozila v SLO, šele škodni primer te postavi v znižanje. Bonus je vpisan na polici, popust je pač popust.

Lonsarg - Obdobje za najvišji bonus je minimalno 10 let ali individualni razgovor z zavarovalnico, ki ti lahko že ob prvem zavarovanju dodeli najvišji bonus ali pa ne. Ker gre za rizične posle, je pač določena odgovorna oseba, ki lahko take posle sklepa, podobno kot krediti na bankah, kjer včasih zaradi drugih interesov sklenejo tudi pogodbo za rizični kredit.

kriptobog - Ni vseeno, popust je enkrat, bonus do škode, ki jo ti povzročiš, torej doživljenski, če se ne zaletavaš.
Delo krepa človeka

kriptobog ::

Ko sem se zaletel sem izgubil nekaj bonusa, pa mi je agent stisnil toliko vec popusta in sem na koncu placal enako kot leto prej brez skode...

M-XXXX ::

wcpapir je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

MadMax je izjavil:

Pozabljate, da je solatko že star.
Včasih se je res dalo marsikaj, tudi podvojit max. PR za drugi avto takoj, "prepisat" PR na otroka/zakonca brez da ga sam izgubiš...
Ampak to so bili drugi časi, prejšnje tisočletje. Ajd, pa kako leto-dve tega.

Zamenjaj agenta...
Bonusi se še zdaj talajo brez problema za dodatne avtomobile (in tudi vse ostalo no..)

Bonusi se ne talajo in ne govori neumnosti. V Sloveniji imamo bonus malus sistem urejen. Ko zavaruješ avto prvic pri zavarovalnici X imaš pr14. Drugo leto ko greš k drugi ali ostaneš pri isti se mora vpisati osnova za bonus, ki je izpisana tudi na polici, da pridobiš pr13. Če se karkoli zamolči ali nastane bonus iz nič se v ozadju preverja in pride domov poračun. Bonus se vedno preveri pri predhodni zavarovalnici, tukaj ni sita pri katerem bi se lahko kaj izgubilo.

Nov bonus iz nič lahko nastane v določenih primerih, ampak se včasib zaplete pri prenosu na drugo zavarovalnico.

Primer.: kloniran bonus iz avta na motor ali iz avta na avtodom. V teh primerih se gleda zavarovanca in se mu dodeli bonus enak kot ima na avtomobilu. Ko menjaš zavarovalnico je njihova dobra volja če ga bodo upoštevali ali ne.

Tako je s pravimi bonusi, razni družinski itd. Pa so samo komercialni popusti, poimenovani družinski bonus, ponavadi ustvarjeni zato, da se pobere celo družino polic na določeno zavarovalnico, s tem se nižajo stroški sklenitev in prevozov zastopnikov. Posledično familija ostaja pri zavarovalnici kljub temu da ni za vse avtomobile najugodneje...seveda ko nosilec glavnega bonusa zradira bonus pa se dvigne vsem ostalim.

No bom rekel pa drugače: na koncu prideš pa z drugim xxxx popustom na isto končno ceno kot da bi bil v najboljšem zavarovalniškem razredu.
Isto sranje drugo pakovanje.
In če takoj v prvo ne prideš v najboljši razred (pa ravno ne delaš rednih letnih totalk) menjaj agenta, ker te zdajšnji nateguje :)

solatko ::

M-XXXX - Komercialni popust dobiš tudi ob najvišjem bonusu, to je stvar agenta, da ti da, kar lahko. In raje imam najnižji razred + 20-30% popusta, kot 14. razred + 50% popusta in to vsako leto.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Vsak svoje hvali. Oziroma se namerno zaletavate, da nimate slučajno visokega PR-ja. Ker ste ugotovili luknjo v zakonu. Right? Right?! :O:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

solatko je izjavil:

M-XXXX - Komercialni popust dobiš tudi ob najvišjem bonusu, to je stvar agenta, da ti da, kar lahko. In raje imam najnižji razred + 20-30% popusta, kot 14. razred + 50% popusta in to vsako leto.


Saj 50% ni max popust. To vas tudi nategujejo. Imajo se precej fore.

solatko ::

kriptobog - Kaj misliš, popust ali bonifikacijo? Sam sem imel največ 55% od Croatia-e, sicer pa večinoma stalnih 50, komercialni pa odvisno od agentov, nekateri lahko dajo malo več, nekje ne morejo, oziroma ne smejo brez šefa dati nič.
Delo krepa človeka

val46 ::

Ma solatko, ti zavarovanja sploh ne rabiš dej...Za take kot si ti, bi morala zavarovalnica še ona tebi plačat, da ti lahko izdajo zavarovalno polico na tvoje ime. En tak Chuck Norris slovenskih cest :)

solatko ::

val46 - Od 10.-ega leta do 70.-ega leta nisem povzročil niti enega škodnega primera, torej bi si res skoraj zaslužil nagrado vseh zavarovalnic, pri katerih imam zavarovanje - avti (obvezno), stanovanja, hišo, zdravstveno,.....
Delo krepa človeka

val46 ::

Ma ti ne sam da si najjači šofer...ti si dejansko rojen in živiš pod srečno zvezdo. To, da nisi še nikdar povročil nesreče, še nekako lahko razumem...pač, maš srečo podprto s tvojim znanjem šofiranja...Ampak, da pa ti doma ni nikdar voda spuščala, kaka strela udarila, morda neurje ali toča poškodovala avta ali strehe hiše, morda kak veter kako okno kje razbil...za to moraš bit pa preklemano srečen človek, v teh 60ih letih. Jaz jih štejem pol manj, pa sem vse to že doživel in tudi koristil zavarovanja!

solatko ::

val46 - Jaz govorim o škodi, ki naj bi jo jaz povzročil, sicer pa ja, na Blokah je treščilo v strelovod - 3 x skurjen člen, 10m zaščite na vrtu do plošče, en vlom v stanovanje v LJ, torej z mojo krivdo, se zavarovalnica ni ukvarjala, nobena.
Na srečo pa največ lahko vplivaš sam, da se pač obnašaš samozaščitniško. Na hiši imamo edini v vasi strelovod, vas na vrhu hriba, vsako leto gre v maloro vsaj en objekt. Toča mi je pred desetletji sicer poškodovala avto, samo takrat še ni bilo zavarovanja toče (kar sicer itak nebi dal), se je poštimalo in je bilo ceneje, kot bi bilo zavarovanje nekaj let za točo. Vozim pa res tako, da se ne spravljam v nevarnost in s tem pazim tudi na druge, tudi kakšnih 250kkm na motorjih, brez konkretnega padca.
Delo krepa človeka

val46 ::

Bla bla bla...vse že 1000x slišano iz tvoje strani. No, razn tistega konkretnega padca...to je zdej zame kot verjetno za vse nas nekaj novega. Torej, padec je bil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
859220045 (1992) Hudobec82
»

Zavarovanje drugega avtomobila

Oddelek: Na cesti
182957 (2220) XIIT
»

2 avta 1 lastnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918571 (6096) dunda
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018389 (15204) dj_uro
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821799 (15891) čuhalev

Več podobnih tem