» »

Podjetje ne vrne predplačila po odstopu od nakupa

Podjetje ne vrne predplačila po odstopu od nakupa

velikBrokoli ::

Pri slovenskem podjetju sem naročil nek izdelek, za katerega so zahtevali predplačilo, ta denar sem takoj nakazal. Po enem tednu so mi poslali napačen osnutek izdelka nazaj (word dokument kako bo končni izdelek po tiskanju zgledal), zahteval sem, da napake popravijo, od njih nisem dobil več odgovora. Po 2 tednih sem jim napisal, da odstopam od nakupa in da naj mi vrnejo denar. So seveda napisali, da mi ta denar vrnejo kmalu, no po skoraj enemu mescu denarja še vedno ni, prav tako so nehali odgovarjati na moje emaile.

Ne gre za visok znesek, ampak ne mislim pa spušit tega denarja, ker me ena firma jebe v glavo. Kako lahko tukaj postopam?

Vse, kar je bilo v moji moči, sem že storil, obvestil sem jih o odstopu pogodbe, jim napisal kam naj vrnejo denar, oni pa preprosto ne jebejo pet posto..

Groot ::

Prijava na Tržni inšpektorat.

Če si denar nakazoval preko banke pa vprašaj še na banki če je možno da ti prekličejo transakcijo.

jest10 ::

Preklic transakcij(nakazilo z računa na račun) se nekako ne izvaja. To ni paypal

starfotr ::

Ja, se. Vložiš bančno reklamacijo in seveda vse dokaze za to. Banka ima postopke in obrazce za take zadeve. Mora pa biti v roku podana reklamacija in ne čez 3 leta, ko je že vse pozabljeno.

IgorCardanof ::

velikBrokoli je izjavil:

Pri slovenskem podjetju sem naročil nek izdelek, za katerega so zahtevali predplačilo, ta denar sem takoj nakazal. Po enem tednu so mi poslali napačen osnutek izdelka nazaj (word dokument kako bo končni izdelek po tiskanju zgledal), zahteval sem, da napake popravijo, od njih nisem dobil več odgovora. Po 2 tednih sem jim napisal, da odstopam od nakupa in da naj mi vrnejo denar. So seveda napisali, da mi ta denar vrnejo kmalu, no po skoraj enemu mescu denarja še vedno ni, prav tako so nehali odgovarjati na moje emaile.

Ne gre za visok znesek, ampak ne mislim pa spušit tega denarja, ker me ena firma jebe v glavo. Kako lahko tukaj postopam?

Vse, kar je bilo v moji moči, sem že storil, obvestil sem jih o odstopu pogodbe, jim napisal kam naj vrnejo denar, oni pa preprosto ne jebejo pet posto..


Prvo kot prvo, podjetje te je oškodovalo, ti pa skrivaš njihovo ime?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

c23po ::

Seveda skriva, kar je modro.
Tudi sodišče objavi pravnomočno sodbo v imenu ljudstva, pa skrije identifikacijske podatke strank.
Računalniki nimajo spominov.

IgorCardanof ::

Samo nismo sodišče tu?

Če naroča iz VeneraShopa ali kaj podobnega, ga ok razumem, naj skriva. Sicer pa zakaj ne bi tako podlo podjetje razkril, da se morda kdo drug ne bo tudi nategnil?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

velikBrokoli ::

Zato, ker ne želim imeti še dodatnih komplikacij zarad objave njihovega imena. Ni potrebe.

Bellzmet ::

Se strinjam. Po drugi strani pa verjetno tudi nisi edini, ki se mu je to zgodilo.

c3p0 ::

Malo še zagrozi s tržno in da boš predal odvetniku zadevo, kar bo povečalo stroške.

Invictus ::

jest10 je izjavil:

Preklic transakcij(nakazilo z računa na račun) se nekako ne izvaja. To ni paypal

SEPA ima mehanizem, ker se to da, mislim da celo do 13 mesecev nazaj.

Če seveda dokažeš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sync ::

Naredi prijavo na bližnji policijski postaji zaradi goljufije.

nokken ::

Gres na trzni inspektorat na pogovor in bo stvar resena v pol ure ;) Ne bos verjel so zares precej prijazni in ustrezljivi... pa leni tudi, zato najprej zavrti telefon in mu zagrozi s pregledom (kar se mene tice bi moral iti v pregled tako ali tako ce zazna "sum na krsitev"). In vecina se ustrasi, ker ve da ko bo inspektor prisel bo nasel se kaj. Ce ne pomaga, pac podas prijavo na trzno inspekcijo.

St235 ::

starfotr je izjavil:

Ja, se. Vložiš bančno reklamacijo in seveda vse dokaze za to. Banka ima postopke in obrazce za take zadeve. Mora pa biti v roku podana reklamacija in ne čez 3 leta, ko je že vse pozabljeno.

prosim ne nehaj bedaka iz sebe s tako neumnimi nasveti, ali pa daj vir o tem kaj točno je ta bančna reklmacija, ki si jo kravi iz riti potegnil.

Invictus je izjavil:

jest10 je izjavil:

Preklic transakcij(nakazilo z računa na račun) se nekako ne izvaja. To ni paypal

SEPA ima mehanizem, ker se to da, mislim da celo do 13 mesecev nazaj.

Če seveda dokažeš.


Ja, in temu mehanizmu se reče Invictus je spet bleknil neumnost, ker pojma nima o čem govori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Nikonja ::

Prva opcija je še eno pisno opozorilo, ne email ampak klasična pošta (priporočeno) potem če ne dobiš odgovora v roku katerega sam postaviš, prijava na tržni inšpektorat in na koncu odvetnik. Z banko se nimaš kaj za menit .

delavec44 ::

Invictus je izjavil:

jest10 je izjavil:

Preklic transakcij(nakazilo z računa na račun) se nekako ne izvaja. To ni paypal

SEPA ima mehanizem, ker se to da, mislim da celo do 13 mesecev nazaj.

Če seveda dokažeš.


Nima ne. Sepa direct debit ima, ampak tu ne govorimo o direktnih bremenitvah.

Pithlit ::

jest10 je izjavil:

Preklic transakcij(nakazilo z računa na račun) se nekako ne izvaja. To ni paypal

Chargeback?
Life is as complicated as we make it...

c3p0 ::

Chargeback na TRR? Nekaj novega...

St235 ::

Pithlit je izjavil:

jest10 je izjavil:

Preklic transakcij(nakazilo z računa na račun) se nekako ne izvaja. To ni paypal

Chargeback?


Bullshit?

saj to imamo tekmovanje v pisanju random besed, ki nimajo nič s temo?

Sheteentz ::

velikBrokoli je izjavil:

Zato, ker ne želim imeti še dodatnih komplikacij zarad objave njihovega imena. Ni potrebe.

Kakšne komplikaicje bi ti pa lahko delali? Tožba zaradi obrekovanja? Saj če imaš vse dokaze na papirju, ti itak nič ne morejo. Z razkritvijo tega podjetja dvomljivih praks lahko kvečjemu rešiš kakšnega človeka pred podobnim nategom.

Dejansko bi se oni morali tebe bati in ne ti njih. Razen če nisi šel biznisa delat z mafijo.

Lonsarg ::

Za direktne bremenitve ter Visa/Mastercard transakcije je mozen reverse, pa se v tem primeru se banke zganejo ponavadi le, ce goljufijo prijavis tudi na policijo in podobne fore. Za navadne transakcije pa ne bo banka tikala.

Skratka pravi postopek je najprej groznja z prijavo, nato prijava, nato pocakas par mesecev in ce se to ne gre cez posles osnutek tozbe spisan in poslan s strani odvetnika (to sicer ni zastonj, ampak sam osnutek spet ne stane toliko). Na tak dopis se potem marsikdo zgane.

Če se to ne gre skozi pa ostane se dejanska tozba, je pa to potem mal drag spas :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

delavec44 ::

Lonsarg je izjavil:

Za direktne bremenitve ter Visa/Mastercard transakcije je mozen reverse, pa se v tem primeru se banke zganejo ponavadi le, ce goljufijo prijavis tudi na policijo in podobne fore. Za navadne transakcije pa ne bo banka tikala.


Za direktne bremenitve morajo narediti reverse vedno na zahtevo stranke. Ni potrebno nobeno dokazovanje. Na podjetju je potem, da ta denar izterja drugače, kot bi ga od neplačnika.

"...lahko plačnik pri svoji banki zahteva povračilo denarnih sredstev iz naslova že izvršene SDD in sicer v roku osem tednov od izvršene SDD. Če plačnik ni podal soglasja za izvršitev SDD, lahko plačnik da zahtevek za povračilo sredstev najkasneje v roku trinajstih mesecev od izvršitve."

twom ::

starfotr je izjavil:

Ja, se. Vložiš bančno reklamacijo in seveda vse dokaze za to. Banka ima postopke in obrazce za take zadeve. Mora pa biti v roku podana reklamacija in ne čez 3 leta, ko je že vse pozabljeno.
Sej vem da je to moj issue, ampak se moraš pi*da res v vsaki temi oglašat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

redtech ::

Make to Order - ne moreš odstopiti.

delavec44 ::

redtech je izjavil:

Make to Order - ne moreš odstopiti.



Haha. Ena stran ne izpolni pogodbe in ne moreš odstopiti. Komedijant.

Saj ne vrača izdelka brez razloga.

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

jest10 je izjavil:

Preklic transakcij(nakazilo z računa na račun) se nekako ne izvaja. To ni paypal

Chargeback?


Bullshit?

saj to imamo tekmovanje v pisanju random besed, ki nimajo nič s temo?

S-T, kraj kjer še z eno besedo ne smeš vprašat ker bo folk ziher bral med vrsticami. Hvala za odgovor.
Life is as complicated as we make it...

velikBrokoli ::

redtech je izjavil:

Make to Order - ne moreš odstopiti.


To ne more biti problem, oni ničesar niso naredili, čakal sem in dobil samo en osnutek, ki je bil pa napačen, napak pa niso popravili…

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785741294 (24325) plusdzabaka1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261110258 (38179) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107219 (34266) PINki
»

PayPal zavrnjena kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
245575 (4967) Miha 333
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320025 (15351) mat xxl

Več podobnih tem