» »

Mercedes-Benz: električna vozila bodo zamudila pet let

1
2
»

Utk ::

Kodrnusa je izjavil:


Doma natocim, pridem tja in nazaj, nobenih skrbi.

To da boš imel ti eno skrb več, ali pa si včasih vzel pol ure več časa za neko pot, pač ni večji problem kot zasran zrak po mestih in izven. Malo si je treba v glavi prioritete pač poštimat. Vem da je za sebične pizde to zelo težko, ampak bomo vas že naučili.

Ker jaz bom pa kuril plastiko v peči, ker mi je to ful bolj praktično kot postavljat vrečo pred hišo, pa še prišparal bom na kurjavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Telbanc ::

Vojska bo ostala na klasiki, ker ne moreš biti odvisen od omrežja, ki ti ga lah eliminirajo. Poleg tega radarji požrejo dost štroma .......

Ko bi bli mali električni avtki po 10-12 jurjev verjemi, ne bi bilo "sebičnih pizd".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Kodrnusa ::

Nisi odgovoril. Ali lahko napolnim na letaliscu in pustim vkloplenjega 14 dni? Ne vidim povezave s kurjavo plastike in avti? Po tej logiki prepovejmo vso kurjavo na brikete, drva, olje..v mestih, saj je pozimi zrak usran večinoma zarad tega. A to pa ne a? Ne moremo folk silit v nekaj a ne?

Telbanc je izjavil:

Vojska bo ostala na klasiki, ker ne moreš biti odvisen od omrežja, ki ti ga lah eliminirajo. Poleg tega radarji požrejo dost štroma .......

Ko bi bli mali električni avtki po 10-12 jurjev verjemi, ne bi bilo "sebičnih pizd".

Se strinjam. Za 2. avto pocen avtek na elektriko, pa bo tvoj zrak vsaj poleti boljši v mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Kodrnusa ::

Chill model. Ce ne ves kako se resi na letaliscu ne rabiš žalit. Postavil sem normalno vprašanje, kako električarji rešujete daljše izlete od oddaljenih letalisc. Doma imam toplotno tko da jaz ne smrdim nobenmu. Vozim dizel euro 6, in bencinar (drugi avto). Veliko hodimo okoli pa me zanima.

Utk ::

Ne, nič te ni zanimalo, samo reku si, da se ne da. Normalen odgovor je, da boš v najhujšem, strašno strašnem primeru, pač nekje polnil pol ure. Če ti to ni všeč, jebiga.

Kodrnusa ::

Se pravi priletim nazaj, se vsedem v prazen avto in se moram ustavit se za pol ure 2x ker 500km noben elektricar ne zmore. Pa govorite da ni kompromisov. Diesel it is then.

feryz ::

Zadnjič poberem naše, ki so prišli iz Indije. Ker tam ni mesa spljoh, je mulc rekel, da mora prvo na eno dozo. Punčare so itak brezmesne, tako da njih ne gane.

Torej sem se zapeljal en krog in vstavil na barju, pri mc-u. Naši so se šli najedat, jaz pa sem vzel eno kofe in zunaj pušil.
In pride en tip z enim elektro SUV. Nisem imel za mar, kateri je bil.
Zapelje najprej na tisti plac proti oštariji, tam sta dve polnilni mesti. Nekaj vtika, bulji v ekran, kabel ven, kabel noter.
Prepelje na drugo parkirno mesto in ponovi postopek.
Zmiguje z glavo in se prepelje na drugo stran, kjer sta še dve polnilni mesti.
Sledi spet vtikanje, buljenje v ekran, neko tipkanje.
Nazadnje obupa, se usede v avto in odpelje.
Kaj mu ni bilo prav ali kaj mu ni šlo, nisem mogel razbrati.
Ampak napolnil je točno nič. Meni se na pumpi, katerikoli, kjerkoli, to še ni zgodilo. Z ICE.

c3p0 ::

Kodrnusa je izjavil:

Se pravi priletim nazaj, se vsedem v prazen avto in se moram ustavit se za pol ure 2x ker 500km noben elektricar ne zmore. Pa govorite da ni kompromisov. Diesel it is then.


Pri EV so vedno kompromisi. Sam razmišljam o EV v naslednjih letih (prej v 5 letih kot v 1), a seveda le kot drugi avto pri hiši.

Na letališču po prihodu domov, mi bo zadnja misel kje še iskati polnilnico in ali bo gužva, ker je pač sezona. Pozimi pa, ali bo avto po 2 tednih minusa sploh še speljal.

Kodrnusa ::

c3p0 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Se pravi priletim nazaj, se vsedem v prazen avto in se moram ustavit se za pol ure 2x ker 500km noben elektricar ne zmore. Pa govorite da ni kompromisov. Diesel it is then.


Pri EV so vedno kompromisi. Sam razmišljam o EV v naslednjih letih (prej v 5 letih kot v 1), a seveda le kot drugi avto pri hiši.

Na letališču po prihodu domov, mi bo zadnja misel kje še iskati polnilnico in ali bo gužva, ker je pač sezona. Pozimi pa, ali bo avto po 2 tednih minusa sploh še speljal.


Tudi jaz gledam elektricne malo. Kolega ma teslo drugi q8 etron. Sta naceloma zadovoljna, ampak na dolge ture vedno ICE. Ta z q8 pravi da ne more do benetk pa nazaj, polni v italiji, pravi 80€. pol je pa elektricar pocen. Ce ga pa skozi doma filas pa pomeni da je avto za po ljubljani pa mogoce do portoroza pa nazaj. Se pravi 2. Avto. Za prvega je pac prevec kompromisov. Moje osebno mnenje seveda.
Za 2. Avto je pa 40k prevec.

feryz ::

Na k... mi gredo njihovi dosegi. Kako moraš voziti, da to dosegaš, mi je uganka.

Recimo jutranja rutina. Do AC imam 7,5 km. Več kot pol od tega je naselje, ostalo malo navadne ceste. Višinske razlike je 50 m navzdol.
Štromarja nafilam in zjutraj odlopim. Na voljo 300 km. Po naselju se pelješ 50 do 60 km/h, po navadni cesti ravno toliko. Jutranja gužva pač. Ko zavijem na AC je na voljo še 285 km, hudič mi požre 15 km dosega namesto 7,5 km, niti malo mi ni jasno, kako mu je to ratalo.
Ista scena z dizlom. Vsedem se v avto zjutraj, na voljo še 300 km. Peljem z enakim tempom. Ko zavijem na AC imam na voljo še 330 km. Ker pač..., jutranja gužva.

pegasus ::

Sami experti ... vidim, da vam gre prilagajanje na novo tehnologijo izjemno dobro. Kaj bo šele, ko se bo treba prilagajat na podnebne spremembe :))

Z mojim bodočim EVjem planiram z EVjem pot Heidelberg - Ljubljana - Heidelberg brez polnjenja. Vi pa jamrajte dalje, kakor vam paše.

nekikr ::

Saj ne rabiš biti ekspert, da vidiš pomanjkljivosti. Je pa seveda povsem druga stvar koliko ti te stvari zares nagajajo in koliko si se pripravljen prilagajati, predvsem pa v kakšni situaciji si. Če greš na izlet sam oz. s partnerko potem je dejansko povsem vseeno ali se še vmes nekje na kavici ustaviš za pol ure. Če greš pa na izlet še z dvema majhnima otrokoma in hočeš izrabiti vsako sekundo, ko v avtu spita, avto bi pa rad ravno takrat naredil daljši postanek....to je pa povsem druga stvar.

Jaz bom svojega dizla letos menjal, tudi o EV sem razmišljal, ampak me zares moti, da ne morem do enega Umaga in nazaj Februarja ne da bi vmes naredil postanek (če se ne bi vozil 90 po avtocesti za romunskim kombijem - kot večina lastnikov Tesel). Pa dan prej bi moral nastaviti, da se naj nafila do 100%, ne samo do 80%, pa preden štartam da ogreje baterijo. Pa da.....o moj bog. Če bi hotel zakomplicirati vožnjo in jo narediti stresno bi dal moji za peljati ;)

feryz ::

pegasus je izjavil:

Sami experti ... vidim, da vam gre prilagajanje na novo tehnologijo izjemno dobro. Kaj bo šele, ko se bo treba prilagajat na podnebne spremembe :))

Z mojim bodočim EVjem planiram z EVjem pot Heidelberg - Ljubljana - Heidelberg brez polnjenja. Vi pa jamrajte dalje, kakor vam paše.
Škoda ker nas boš prej zapustil, kot kupil tvoj bodoči EV.
Razen če bosta šla družno na avtovlak do tja in nazaj.

bciciban ::

nekikr je izjavil:

Saj ne rabiš biti ekspert, da vidiš pomanjkljivosti. Je pa seveda povsem druga stvar koliko ti te stvari zares nagajajo in koliko si se pripravljen prilagajati, predvsem pa v kakšni situaciji si. Če greš na izlet sam oz. s partnerko potem je dejansko povsem vseeno ali se še vmes nekje na kavici ustaviš za pol ure. Če greš pa na izlet še z dvema majhnima otrokoma in hočeš izrabiti vsako sekundo, ko v avtu spita, avto bi pa rad ravno takrat naredil daljši postanek....to je pa povsem druga stvar.

Jaz bom svojega dizla letos menjal, tudi o EV sem razmišljal, ampak me zares moti, da ne morem do enega Umaga in nazaj Februarja ne da bi vmes naredil postanek (če se ne bi vozil 90 po avtocesti za romunskim kombijem - kot večina lastnikov Tesel). Pa dan prej bi moral nastaviti, da se naj nafila do 100%, ne samo do 80%, pa preden štartam da ogreje baterijo. Pa da.....o moj bog. Če bi hotel zakomplicirati vožnjo in jo narediti stresno bi dal moji za peljati ;)


Tole je nakladanje.
Kranj - Zagreb ~175km pobere cca 45% baterije. Pa smo bili 4je odrasli v avtu in med hitrejšimi na AC. Pot je bila narejena ravno začetek meseca, če bi štartal z polno baterijo bi šel tja in nazaj v enem šusu.

nekikr ::

Ja, bi. Vmes bi pa švical, ko bi se do doma pripeljal z 1%. Morda. Če ne bi bil kje zastoj, ti pa ne bi hotel izključiti gretja. Medtem pa z ICE o takih stvareh sploh ne razmišljaš. Ampak, še enkrat: vsak sam ve koliko mu to pomeni, vsak ima svoje okoliščine.

*Moj sosed se je tako pripeljal točno iz Zagreba - z enim procentom. Živčen in jezen nad, službenim, avtom. Krivda je njegova, seveda, moral bi se nekje ustaviti. Ampak, po njegovih besedah, če izpustim vse kletvice (kar močno zmanjša zapis)" dvakrat na teden moram tja, vsakič pičim direkt tja (ker gre za neka gradbišča ni polnilnice on-site) in potem nazaj, ni problema, zdaj so mi pa tole uvalili, nikoli več. Močno olepšano. Pred tem se je ogreval za EV. Po tem je kupil ICE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

bciciban ::

nekikr je izjavil:

Ja, bi. Vmes bi pa švical, ko bi se do doma pripeljal z 1%. Morda. Če ne bi bil kje zastoj, ti pa ne bi hotel izključiti gretja. Medtem pa z ICE o takih stvareh sploh ne razmišljaš. Ampak, še enkrat: vsak sam ve koliko mu to pomeni, vsak ima svoje okoliščine.


45 + 45 = 90, torej 10% rezerve.
V zastoju EV kuri najman, klima ali gretje je 1,5kWh ali drugače rečeno ura zastoja ti pobere 2% baterije.

Sploh pa bi vozil bolj umirjeno, če bi hotel na vsak način pridet brez polnjenja in brez slabega občutka tja in nazaj. Tako pa smo bili med hitrejšimi na AC. Ker zakaj pa ne, gorivo je zastonj.

nekikr je izjavil:


*Moj sosed se je tako pripeljal točno iz Zagreba - z enim procentom. Živčen in jezen nad, službenim, avtom. Krivda je njegova, seveda, moral bi se nekje ustaviti. Ampak, po njegovih besedah, če izpustim vse kletvice (kar močno zmanjša zapis)" dvakrat na teden moram tja, vsakič pičim direkt tja (ker gre za neka gradbišča ni polnilnice on-site) in potem nazaj, ni problema, zdaj so mi pa tole uvalili, nikoli več. Močno olepšano. Pred tem se je ogreval za EV. Po tem je kupil ICE.


Sej si ni potrebno izmišljevati hipotetičnih primerov in sosedov...
Meni je čisto jasno da EV ne pokrije vseh scenarijev ampak realno pokrije 99% potreb za 90% ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Kodrnusa ::

bciciban je izjavil:

nekikr je izjavil:

Saj ne rabiš biti ekspert, da vidiš pomanjkljivosti. Je pa seveda povsem druga stvar koliko ti te stvari zares nagajajo in koliko si se pripravljen prilagajati, predvsem pa v kakšni situaciji si. Če greš na izlet sam oz. s partnerko potem je dejansko povsem vseeno ali se še vmes nekje na kavici ustaviš za pol ure. Če greš pa na izlet še z dvema majhnima otrokoma in hočeš izrabiti vsako sekundo, ko v avtu spita, avto bi pa rad ravno takrat naredil daljši postanek....to je pa povsem druga stvar.

Jaz bom svojega dizla letos menjal, tudi o EV sem razmišljal, ampak me zares moti, da ne morem do enega Umaga in nazaj Februarja ne da bi vmes naredil postanek (če se ne bi vozil 90 po avtocesti za romunskim kombijem - kot večina lastnikov Tesel). Pa dan prej bi moral nastaviti, da se naj nafila do 100%, ne samo do 80%, pa preden štartam da ogreje baterijo. Pa da.....o moj bog. Če bi hotel zakomplicirati vožnjo in jo narediti stresno bi dal moji za peljati ;)


Tole je nakladanje.
Kranj - Zagreb ~175km pobere cca 45% baterije. Pa smo bili 4je odrasli v avtu in med hitrejšimi na AC. Pot je bila narejena ravno začetek meseca, če bi štartal z polno baterijo bi šel tja in nazaj v enem šusu.


Ja vozil si pa 100km/h. Pa v zagrebu das polnit, pa moras na drugo stran Zagreba z Uberom. Been there done that..

Zadnjic peljal v zagreb s teslo long. 130km/h. Malo po Zagrebu par ur, nato nazaj. Me opozarjalo da moram vozit pod 110km/h da pridem do LJ. Se trajbam za tovornjaki, pridem nazaj z 7%. Opozarja ze prej pol ure da priklopim. Sem se našvical ej. Never again.
Se da, ampak kompromis pri kompromisu.

Utk ::

V resnici ni problem nekega letališča, ali pa katergakoli drugega parkinga, 230V vtičnica, na katero se bi priklopil in bi imel en teden ljubi čas se napolnit. Nobenga razloga ni, da bi moral tist kabel ven potegnit, ko bi končal. Ga bi pustil not pa je. Ali pa brezžično polnjenje na parkingu, pa še kabla ne bi rabil vtaknit.
Zaenkrat tega še ni kaj dost, bo, ko bo potreba.

Zadnjic peljal v zagreb s teslo long. 130km/h. Malo po Zagrebu par ur, nato nazaj. Me opozarjalo da moram vozit pod 110km/h da pridem do LJ. Se trajbam za tovornjaki, pridem nazaj z 7%. Opozarja ze prej pol ure da priklopim. Sem se našvical ej. Never again.
Se da, ampak kompromis pri kompromisu.

Če se bi ustavil za dobesedno 5 minut, ne bi rabil nič švicat, pa najbrž bi tolk napolnil, da se bi lahko normalno vozil, in še teh 5 min nazaj pridobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Valavala ::

Kdaj pa bo potreba? Lastniki EV imamo potrebo po tem danes.

pegasus ::

Utk je izjavil:

Ali pa brezžično polnjenje na parkingu, pa še kabla ne bi rabil vtaknit.
Brezžično polnjenje že obstaja in to iz fuzijskega reaktorja na nebu! Pa še nihče ga ne zmore zaračunavat :D

Kodrnusa ::

bciciban je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ja, bi. Vmes bi pa švical, ko bi se do doma pripeljal z 1%. Morda. Če ne bi bil kje zastoj, ti pa ne bi hotel izključiti gretja. Medtem pa z ICE o takih stvareh sploh ne razmišljaš. Ampak, še enkrat: vsak sam ve koliko mu to pomeni, vsak ima svoje okoliščine.


45 + 45 = 90, torej 10% rezerve.
V zastoju EV kuri najman, klima ali gretje je 1,5kWh ali drugače rečeno ura zastoja ti pobere 2% baterije.

Sploh pa bi vozil bolj umirjeno, če bi hotel na vsak način pridet brez polnjenja in brez slabega občutka tja in nazaj. Tako pa smo bili med hitrejšimi na AC. Ker zakaj pa ne, gorivo je zastonj.

nekikr je izjavil:


*Moj sosed se je tako pripeljal točno iz Zagreba - z enim procentom. Živčen in jezen nad, službenim, avtom. Krivda je njegova, seveda, moral bi se nekje ustaviti. Ampak, po njegovih besedah, če izpustim vse kletvice (kar močno zmanjša zapis)" dvakrat na teden moram tja, vsakič pičim direkt tja (ker gre za neka gradbišča ni polnilnice on-site) in potem nazaj, ni problema, zdaj so mi pa tole uvalili, nikoli več. Močno olepšano. Pred tem se je ogreval za EV. Po tem je kupil ICE.


Sej si ni potrebno izmišljevati hipotetičnih primerov in sosedov...
Meni je čisto jasno da EV ne pokrije vseh scenarijev ampak realno pokrije 99% potreb za 90% ljudi.


90% za 99% ljudi? Samo ko ne. Ce stejes stare ljude ki se vozijo do trgovine pa nazaj ja. Ne rabi tesle za 40k ampak cliota za 14k.
Za ljudi ki pa kam grejo in nocejo švicat, met tečne žene in otrok pa je tole no go. Sem prestar da bi se ukvarjal s temi stvarmi. In najbrz nisem edini, oziroma najbrz nas je takih vsaj 70%. Delez elektro avtov na cesti in avtomobilska industrija to potrjuje.

Valavala ::

pegasus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ali pa brezžično polnjenje na parkingu, pa še kabla ne bi rabil vtaknit.
Brezžično polnjenje že obstaja in to iz fuzijskega reaktorja na nebu! Pa še nihče ga ne zmore zaračunavat :D


To ima Fisker, marketinško obljublja da ti ob najbolj optimalnih pogojih doda 7km na dan ;))

feryz ::

V soboto sem govoril s tetko, ki ima za svoj privatizem EV. Mislim da kuno ali nekaj podobnega. Od aprila lani je naklesala 68 kkm.
Pravi da ga redko stisne čez vrtoglavih 100 km/h, ker če ga pritisne na norih 130 km/h, žre 30 posto več.
In se ji dnevna rutina ne izzide več. Mora nekje kofetkati. Čas niti ni tak problem, stroški pa.

bciciban ::

Kodrnusa je izjavil:

bciciban je izjavil:

nekikr je izjavil:

Saj ne rabiš biti ekspert, da vidiš pomanjkljivosti. Je pa seveda povsem druga stvar koliko ti te stvari zares nagajajo in koliko si se pripravljen prilagajati, predvsem pa v kakšni situaciji si. Če greš na izlet sam oz. s partnerko potem je dejansko povsem vseeno ali se še vmes nekje na kavici ustaviš za pol ure. Če greš pa na izlet še z dvema majhnima otrokoma in hočeš izrabiti vsako sekundo, ko v avtu spita, avto bi pa rad ravno takrat naredil daljši postanek....to je pa povsem druga stvar.

Jaz bom svojega dizla letos menjal, tudi o EV sem razmišljal, ampak me zares moti, da ne morem do enega Umaga in nazaj Februarja ne da bi vmes naredil postanek (če se ne bi vozil 90 po avtocesti za romunskim kombijem - kot večina lastnikov Tesel). Pa dan prej bi moral nastaviti, da se naj nafila do 100%, ne samo do 80%, pa preden štartam da ogreje baterijo. Pa da.....o moj bog. Če bi hotel zakomplicirati vožnjo in jo narediti stresno bi dal moji za peljati ;)


Tole je nakladanje.
Kranj - Zagreb ~175km pobere cca 45% baterije. Pa smo bili 4je odrasli v avtu in med hitrejšimi na AC. Pot je bila narejena ravno začetek meseca, če bi štartal z polno baterijo bi šel tja in nazaj v enem šusu.


Ja vozil si pa 100km/h. Pa v zagrebu das polnit, pa moras na drugo stran Zagreba z Uberom. Been there done that..

Zadnjic peljal v zagreb s teslo long. 130km/h. Malo po Zagrebu par ur, nato nazaj. Me opozarjalo da moram vozit pod 110km/h da pridem do LJ. Se trajbam za tovornjaki, pridem nazaj z 7%. Opozarja ze prej pol ure da priklopim. Sem se našvical ej. Never again.
Se da, ampak kompromis pri kompromisu.


Nisi nič napisal od kje do zagreba.
In kaj to pomeni "Malo po ZAgrebu, par ur". Si se vozil par ur še po mestu?

Skratka cel post je eno nabijanje, jaz sem npisal jasne cifre, koliko km sem nareil in koliko % baterije je pobralo.

Kot dgovor nekikr, ki jamra da domnevno ne more do Umaga. Mogoče če je iz MS, pa še tist bi šlo.

pegasus ::

Valavala je izjavil:

To ima Fisker, marketinško obljublja da ti ob najbolj optimalnih pogojih doda 7km na dan ;))
Jah, preslab avto, kaj naj rečem ...

Kodrnusa ::

Utk je izjavil:

V resnici ni problem nekega letališča, ali pa katergakoli drugega parkinga, 230V vtičnica, na katero se bi priklopil in bi imel en teden ljubi čas se napolnit. Nobenga razloga ni, da bi moral tist kabel ven potegnit, ko bi končal. Ga bi pustil not pa je. Ali pa brezžično polnjenje na parkingu, pa še kabla ne bi rabil vtaknit.
Zaenkrat tega še ni kaj dost, bo, ko bo potreba.

Zadnjic peljal v zagreb s teslo long. 130km/h. Malo po Zagrebu par ur, nato nazaj. Me opozarjalo da moram vozit pod 110km/h da pridem do LJ. Se trajbam za tovornjaki, pridem nazaj z 7%. Opozarja ze prej pol ure da priklopim. Sem se našvical ej. Never again.
Se da, ampak kompromis pri kompromisu.

Če se bi ustavil za dobesedno 5 minut, ne bi rabil nič švicat, pa najbrž bi tolk napolnil, da se bi lahko normalno vozil, in še teh 5 min nazaj pridobil.

Se pravi na letaliscu na parkingh lezijo stekerji kar okoli. Aja se ni pa bo.
Se pravi se moram ustavit za 5 minut? A vidiš kompromis? Domov se mi je mudilo mojo najljubso zajfnico gledat recimo.
Nalijem dizla 3 minute in se peljem 3x v zagreb. Mirno brez svezih majic v prtlazniku in extra strong deodoranta.
V zagrebu je supercharger ven iz zagreba, druga pa v krskem, ni glih mim grede a ne.

bciciban ::

Kodrnusa je izjavil:

bciciban je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ja, bi. Vmes bi pa švical, ko bi se do doma pripeljal z 1%. Morda. Če ne bi bil kje zastoj, ti pa ne bi hotel izključiti gretja. Medtem pa z ICE o takih stvareh sploh ne razmišljaš. Ampak, še enkrat: vsak sam ve koliko mu to pomeni, vsak ima svoje okoliščine.


45 + 45 = 90, torej 10% rezerve.
V zastoju EV kuri najman, klima ali gretje je 1,5kWh ali drugače rečeno ura zastoja ti pobere 2% baterije.

Sploh pa bi vozil bolj umirjeno, če bi hotel na vsak način pridet brez polnjenja in brez slabega občutka tja in nazaj. Tako pa smo bili med hitrejšimi na AC. Ker zakaj pa ne, gorivo je zastonj.

nekikr je izjavil:


*Moj sosed se je tako pripeljal točno iz Zagreba - z enim procentom. Živčen in jezen nad, službenim, avtom. Krivda je njegova, seveda, moral bi se nekje ustaviti. Ampak, po njegovih besedah, če izpustim vse kletvice (kar močno zmanjša zapis)" dvakrat na teden moram tja, vsakič pičim direkt tja (ker gre za neka gradbišča ni polnilnice on-site) in potem nazaj, ni problema, zdaj so mi pa tole uvalili, nikoli več. Močno olepšano. Pred tem se je ogreval za EV. Po tem je kupil ICE.


Sej si ni potrebno izmišljevati hipotetičnih primerov in sosedov...
Meni je čisto jasno da EV ne pokrije vseh scenarijev ampak realno pokrije 99% potreb za 90% ljudi.


90% za 99% ljudi? Samo ko ne. Ce stejes stare ljude ki se vozijo do trgovine pa nazaj ja. Ne rabi tesle za 40k ampak cliota za 14k.
Za ljudi ki pa kam grejo in nocejo švicat, met tečne žene in otrok pa je tole no go. Sem prestar da bi se ukvarjal s temi stvarmi. In najbrz nisem edini, oziroma najbrz nas je takih vsaj 70%. Delez elektro avtov na cesti in avtomobilska industrija to potrjuje.


Statiska je jasna, slovenci prevozimo povprečno 20km na dan.
Ampak tule na S-T ste sami trgovski potniki, ki vsak dan obdelate 500+ km v šusu.

Jaz z družino redko naredim 300km v enem dnevu. Če damo teh 300km kot nek doseg, ki je za teslo res realno dosegljiv brez švicanja.
Kar nariši si krog kako deleč prideš če imaš 150km vožnje v eno smer. Poanta naših izletov ni prebiti 2ure v avtu v vsako smer...

Pa tistih parkat na leto ko gremo res kam daleč pač pogledam kje bom napolnil. Izlet je izlet in ne dirka s časom. Če imaš pa ženo ki ti najeda ker si se vmes ustavil za polnit pa samo sočustvujem s tabo.

Kodrnusa ::

bciciban je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

bciciban je izjavil:

nekikr je izjavil:

Saj ne rabiš biti ekspert, da vidiš pomanjkljivosti. Je pa seveda povsem druga stvar koliko ti te stvari zares nagajajo in koliko si se pripravljen prilagajati, predvsem pa v kakšni situaciji si. Če greš na izlet sam oz. s partnerko potem je dejansko povsem vseeno ali se še vmes nekje na kavici ustaviš za pol ure. Če greš pa na izlet še z dvema majhnima otrokoma in hočeš izrabiti vsako sekundo, ko v avtu spita, avto bi pa rad ravno takrat naredil daljši postanek....to je pa povsem druga stvar.

Jaz bom svojega dizla letos menjal, tudi o EV sem razmišljal, ampak me zares moti, da ne morem do enega Umaga in nazaj Februarja ne da bi vmes naredil postanek (če se ne bi vozil 90 po avtocesti za romunskim kombijem - kot večina lastnikov Tesel). Pa dan prej bi moral nastaviti, da se naj nafila do 100%, ne samo do 80%, pa preden štartam da ogreje baterijo. Pa da.....o moj bog. Če bi hotel zakomplicirati vožnjo in jo narediti stresno bi dal moji za peljati ;)


Tole je nakladanje.
Kranj - Zagreb ~175km pobere cca 45% baterije. Pa smo bili 4je odrasli v avtu in med hitrejšimi na AC. Pot je bila narejena ravno začetek meseca, če bi štartal z polno baterijo bi šel tja in nazaj v enem šusu.


Ja vozil si pa 100km/h. Pa v zagrebu das polnit, pa moras na drugo stran Zagreba z Uberom. Been there done that..

Zadnjic peljal v zagreb s teslo long. 130km/h. Malo po Zagrebu par ur, nato nazaj. Me opozarjalo da moram vozit pod 110km/h da pridem do LJ. Se trajbam za tovornjaki, pridem nazaj z 7%. Opozarja ze prej pol ure da priklopim. Sem se našvical ej. Never again.
Se da, ampak kompromis pri kompromisu.


Nisi nič napisal od kje do zagreba.
In kaj to pomeni "Malo po ZAgrebu, par ur". Si se vozil par ur še po mestu?

Skratka cel post je eno nabijanje, jaz sem npisal jasne cifre, koliko km sem nareil in koliko % baterije je pobralo.

Kot dgovor nekikr, ki jamra da domnevno ne more do Umaga. Mogoče če je iz MS, pa še tist bi šlo.

Ljubljana prijatelj. 130km/h prides dol z okoli 57%. Po zagrebu par tur od sem do tja je ze pod 50.
Ne rabite vsi agresivno reagirat, pisem dejstva, ki sem jih dozivel in kako je bilo. Je pa res da sem jaz ziheras in ko vidim da je baterija pod 20% me ze panika jemlje. Pr ICE vstavim natocim in sem dober za 1000km.

bciciban ::

Torej si porabil 43% baterije do zagreba, jaz pa 45% iz kranja.

fikus_ ::

pegasus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ali pa brezžično polnjenje na parkingu, pa še kabla ne bi rabil vtaknit.
Brezžično polnjenje že obstaja in to iz fuzijskega reaktorja na nebu! Pa še nihče ga ne zmore zaračunavat :D


Polnilnico ti pa eko friki postavijo zastonj in to za vsakim vogalom.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bciciban ::

P.P.S. Greš do letališča z go opti, kot polno ljudi z dizelcami ker nočejo puščat avta več tednov na letališkem parkingu.
Ali nočejo vozit ponoči
Ali kak tretji razlog...

kow ::

feryz je izjavil:

V soboto sem govoril s tetko, ki ima za svoj privatizem EV. Mislim da kuno ali nekaj podobnega. Od aprila lani je naklesala 68 kkm.
Pravi da ga redko stisne čez vrtoglavih 100 km/h, ker če ga pritisne na norih 130 km/h, žre 30 posto več.
In se ji dnevna rutina ne izzide več. Mora nekje kofetkati. Čas niti ni tak problem, stroški pa.


Ne razumem. Kaksni stroski?

Kodrnusa ::

Vse kar si napisal je slabse od dizla. Vse zahteva prilagajanje. A ne gre napredek v to smer da se olajša življenje? Go opti...smeh :)

deco16 ::

Ferzy je edini ki mu EV v dolino pije več kot po ravnem :D

bciciban ::

Kodrnusa je izjavil:

Vse kar si napisal je slabse od dizla. Vse zahteva prilagajanje. A ne gre napredek v to smer da se olajša življenje? Go opti...smeh :)


Napisal sem

...EV realno pokrije 99% potreb za 90% ljudi...

Torej 10% je recimo ljudi ki so stalno na cesti vsak dan 500+ km tle EV takoj odpade.
90% ljudi pa se večino časa vozi na šiht pa po opravkih, 1% poti so pa take izjemne poti kot 500km do letališča. In tu je EV pač slabši, nimaš kaj. ICE bi zmogel vsak teh 500km v šusu EV pa redko kateri če sploh kateri.

Ampak ali je ta 1% res tako problematičen, da se rabiš stalno obešat na to? Raje zasmarjuješ mesta z dizlo 100% časa, kot da bi 1% časa moral planirat pot do letališča?

P.S. do letališča v Milanu bi prišel z dvema vmesnima poljnjenjema, da imaš ko prideš tja čim bolj polno baterijo.
Ali pa z enim, če ti je vseeno da potem moraš hitro na polnilcio ko se vračaš.

P.P.S. Greš do letališča z go opti, kot polno ljudi z dizelcami ker nočejo puščat avta več tednov na letališkem parkingu.
Ali nočejo vozit ponoči
Ali kak tretji razlog...



Če tako kompliciraš za 1% si pač ne moremo mislit drugega kot da si razvajena pičkica.

Kodrnusa je izjavil:

Vse kar si napisal je slabse od dizla. Vse zahteva prilagajanje. A ne gre napredek v to smer da se olajša življenje? Go opti...smeh :)


Ne moreš verjet kolk ljudi koristi go opti ali pa sorodnike, da jih peljejo na letališče. Nevem sicer zakaj jim je tak problem da jim njihov pleh stoji tam namesto doma ampak jim je.
Pa so vozniki ICE-jev. Torej še tisti 1% odpade, ker ne bodo nikoli šli sami do letališča ampak jih bo nekdo peljal tja.

Napredek je lahko tudi to, da ne ljudje v mestu ne dušijo več v izpuhih dizlov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

kriptobog ::

daruk je izjavil:

antonija je izjavil:

nekikr je izjavil:

pa EV nihče noče.
Jaz bi ga imel... ampak ne za 2x-3x cene ICE ekvivalenta, 20x daljsim tanjkanjem in 1/3 dometa.


Bi ga kupil za skoraj isto ceno kot ICE ekvivalenta, časom porabljenim za tankanje 30x KRAJŠIM in dometa zadosti za 95 % vseh voženj brez vmesnega filanja? To že obstaja, precej modelov se dobi za podobne cene kot primerljive ICE izvedenke ali celo za nižje nakupne cene. Recimo električno Opel Mokko dobiš za 25k, kar je samo 1,5k več kot za bencinsko verzijo iste moči z avtomatskim menjalnikom. 1,5k na gorivu in servisih prineseš notri v cca enem letu. Čas porabljen za filanje je 10 sekund, pri bencinarju je to vsaj 5 minut na črpalki, kar je 300 sekund, 10 sekund da vklopiš in izklopiš kabel, fila se ti doma čez noč. Pa Opel Mokka sploh ni edin tak model kjer razlika med ICE in EV ni velika, je še kar nekaj takih modelov. Recimo Teslo model 3 SR se dobi celo za nižjo ceno kot primerljiv ICE iste moči in opreme.


Čas porabljen za filanje ni 10s. 10s je čas za priklop kabla. Čas filanja je pa daljši.

feryz ::

kow je izjavil:

Ne razumem. Kaksni stroski?
Hitra polnilnica? Domača je zastonj, vsaj to ti je jasno, upam.
Zato pa je kupila EV. Ne zato, ker je kaj od avta. Pri taki kilometrini se krepko pozna, po koliko je štrom.

fikus_ ::

deco16 je izjavil:

Ferzy je edini ki mu EV v dolino pije več kot po ravnem :D


Tebi ni jasno, kako ICE ali EV računa predvidene km, dokler goriva/elektrike ne zmanjka.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

deco16 ::

Jasno jasno in vozim EV in vem da če grem v dolino GOM kar lepo počasnej pada kot št kilometrov. Je pa res da različne znamke različno računajo, ICE pa bolj na pamet po potenciometru v rezervarju.

fikus_ ::

Pozabil si na povprečno porabo zadnjih nekaj 10 km.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bluefish ::

deco16 ::

Seveda VW bolj paničari in računa na povprečni 50km drugi pa gledajo 100-400 ali več. V vsakem primeru je se pripeljal domov, torej višje in pol štartal dol sicer 50m je bolj švoh ampak ni razloga da bi mu 2x povprečno računalo še posebi ker se po magistrali fura zadnji par km.


Kot primer lahk povem da ko se spuščam iz babnega polja mam porabo 10kWh/100km ali še manj, gor pa ta naraste. V vsakem primeru kot grem dol vedno GOM počasneje pada kot št kilometrov ki jih naredim, vedno ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Veliki Britaniji od leta 2035 novi avtomobili le še brez emisij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14110374 (6259) Utk
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61946857 (38375) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12917867 (14086) trancer01
»

Slovenija po letu 2030 brez novih avtomobilov na nafto in bencin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27780280 (72204) AštiriL

Več podobnih tem