» »

Logatec: Za neizdan račun globa v višini najmanj 3.000 evro

Logatec: Za neizdan račun globa v višini najmanj 3.000 evro

darkolord ::

Utk je izjavil:

Ne ni res. Če si izvoljen, ali zaposlen, na nek položaj, s krajo izdajaš te ljudi, ki so te postavili. Si prasec, ne samo tat, utajavalec itd. Če obrtnik ne izda enga računa, je tudi utajevalec, ni pa nikogar izdal. Jaz lahko kradem državi, če uspem, izvoljen ali zaposlen v državni službi pa ne sme. Jaz pa ne smem v svoji službi. To je čisto druga kategorija.
In kam tukaj spadajo Jankovići? Zoki je sicer res izvoljen, ampak pri vseh teh milijonih, na katere onanirate, je zraven samo toliko, da je v sorodu s svojima sinovoma iz zasebnega sektorja.

Zimonem je izjavil:

Tukaj ne morem da nebi pritegnil utkju. Vsaka kelnarca , ki je dala lokalnemu postopaču cenejšo pijačo na račun davka je večji človek kot legalisti.
A tisti, ki drugemu na račun države zrihta milijone, je pa še toliko večji človek? Al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Zimonem ::

Daj https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Ni samo v sorodu z sinovoma. Onedva nimata pojma kaj sploh ata dela. Ampak ja, kelnarca je pa uržah. Če tu udariš še premosorazmerno kazen , je to veliko kofetov. In Ljubljana bi lahko imela tramvaj in podzemno železnico. Če dodamo še JJ je pa zgrajen še tretji tir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

damirez ::

To z jebanjem gostincev je bosa. To je res najmanj dobičkonosna branža. Kava, kjer je odstotek marže najvišji.
Folk je tako razvajen ratal, da jo naroči nekako v smislu, a lahko enobrezkofeinsko podaljšano kavo z riževim mlekom in 3dcl vode z ledom brez limone, pa če lahko mleko posebej.
Vse skupaj za manj kot 1€ marže, iz katere moraš plačati osebje, najemnino, aparat ki cel dan greje in najmanj 3 neke prpsevke ala Sazas, RTV in še nek tretji kurac.

100 kufetov, pa da ena kelnarca skuha v izmeni, postreže in poračuna se kar lepo nadela.


Potem pa pridejo te inšpektorji in iščejo, če imajo vse alrgene napisane in jim štejejo zaloge, če imajo res 97 pirov na zalogi.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne ni res. Če si izvoljen, ali zaposlen, na nek položaj, s krajo izdajaš te ljudi, ki so te postavili. Si prasec, ne samo tat, utajavalec itd. Če obrtnik ne izda enga računa, je tudi utajevalec, ni pa nikogar izdal. Jaz lahko kradem državi, če uspem, izvoljen ali zaposlen v državni službi pa ne sme. Jaz pa ne smem v svoji službi. To je čisto druga kategorija.


Rofl in potem se taki cudite zakaj je situacija kot je? Za druge veljajo moralni standardi, ti ai pa domisljas da lahko delas kar ti pase in goljufas levo in desno?

Javni sektor ni nekaj v vakumu ampak ga sestavljajo taisti ljudje kot sestavljajo celotno druzbo. In vecji delez kot je takega gnoja v druzbi vec je tega tudi v JS.

Ti enačiš pravni vidik z moralnim. Ker si pravnik, morale pa nimaš (ne ker si pravnik, ampak ker si po žlehtnobi znan celemu forumu), zato je zate morala in pravna krivda isto. Ker nimaš svoje pameti in morale, se naslanjaš na zakon. Jaz ne rabim zakona, da bi vedel kaj je prav in kaj ne.

Ko mi to razlaga nekdo ki odkrito podpira davcne utaje in goljufanje izpades samo in le pomilovanja vreden. Tako da revezi tvojega kova so zadnji ki lahko pridigajo o morali.

Utk ::

darkolord je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne ni res. Če si izvoljen, ali zaposlen, na nek položaj, s krajo izdajaš te ljudi, ki so te postavili. Si prasec, ne samo tat, utajavalec itd. Če obrtnik ne izda enga računa, je tudi utajevalec, ni pa nikogar izdal. Jaz lahko kradem državi, če uspem, izvoljen ali zaposlen v državni službi pa ne sme. Jaz pa ne smem v svoji službi. To je čisto druga kategorija.
In kam tukaj spadajo Jankovići? Zoki je sicer res izvoljen, ampak pri vseh teh milijonih, na katere onanirate, je zraven samo toliko, da je v sorodu s svojima sinovoma iz zasebnega sektorja.

Zimonem je izjavil:

Tukaj ne morem da nebi pritegnil utkju. Vsaka kelnarca , ki je dala lokalnemu postopaču cenejšo pijačo na račun davka je večji človek kot legalisti.
A tisti, ki drugemu na račun države zrihta milijone, je pa še toliko večji človek? Al kako?

Janković je bil izvoljen za župana, ne pa da bo spreminjal namembnosti tako kot sinkotu paše, ali pa za to: https://podcrto.si/kako-je-denar-gradbi...
Med njim in kelnarco ni samo razlika v znesku, ampak v tem, da on krade tistim, ki so ga zaposlili, kelnarca pa...ne.

UganiKdo je izjavil:


Ko mi to razlaga nekdo ki odkrito podpira davcne utaje in goljufanje izpades samo in le pomilovanja vreden. Tako da revezi tvojega kova so zadnji ki lahko pridigajo o morali.

Predzadnji. Zadnji so pravniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

UganiKdo ::

Kar tolazi se. Mene ne bos videl da se hvalim z idiotskimi izjavami da so kraje ok, dokler ne krades svojemu sefu. Moras imet resne dusevne motnje da take neumnosti razlagas.

Mato989 ::

Nedasemiveč je izjavil:

starfotr je izjavil:

Jaz sem tudi šel po pomoti 40 v coni 30. Večkrat.

In potem so me dobili na radar. Plačal sem.

Vidim, da bi moral pisat na kvazi medije in jokat.


Še en bedast primer :) Kako je kelnarca v zgornjem primeru ogrožala ostala življenja na cesti? Ti si hitrost prekoračil za 10 km/h, torej je bila posledica manjša vidljivost, krajša zavorna pot in ostali dejavniki. Kazen si prejel, ker te je slikal radar, če bi te ustavil policist bi ti morda celo lahko pogledal skozi prste (čeprav v tvojem primeru težko, ker je takšna prekoračitev v coni 30 zares neodgovorna, ti pa se še hvališ, da to počneš konstantno ;(( ). Me zanima ali bi bil tudi takrat tako zelo odgovoren državljan in policistu rekel "ne gospod policist, prosim vas, da mi napišete kazen, saj si jo zaslužim." Bi te rad videl :)

Pa če gremo nazaj na temo: še enkrat, kazen je zakonsko opravičena, o tem ni dvoma. Vprašanje je , ali bi bi v tem primeru na podlagi virov inšpektorici biti prizanesljivejši?

Na žalost ne poznamo vsega ozadja, vendar, če izhajamo iz tega, da je lastnica lokala govorila popolno resnico, se meni osebno zdi tole too much. Kazen 3000 EUR zaradi dveh kavic, posledica pa morebiten propad lokala in višja brezposelnost. Je to res pravi način, kako pričeti "zdraviti" gostinsko panogo? S tovrstnimi drakonskimi kaznimi?

1. Zakaj ne bi zaleglo opozorilo?
2. Zakaj inšpektorici enostavno nista zaprosili za račun in bi potem videli odziv natakarice?
3. Sta inšpektorici morda opazili, da natakarica masovno ni izdajala računov? (na žalost nimamo pričevanja inšpektoric)

Tu je vpleten človeški faktor, kjer se napake dogajajo. V tem primeru je šlo celo za neko mlado študentko, ki je očitno imela polno glavo in storila napako - morda usodno, ki bi lahko lokal vodilo v stečaj. Pa kdo je tu nor, da bo neka kelnarca preko študentske napotnice nosila takšno odgovornost? Nosečnica - lastnica lokala pa tudi nemore skakati naokoli in nadzorovati ali je bil vsak račun izdan. Bi rad videl nekatere pametnjakoviče tukaj, kako brez napak opravljajo svoje delo :)

Oh ja... ko bi še kje drugje naši inšpektorji bili tako zelo pogumni :) Ko ne bi šlo za neke študentke in nosečnice, ampak za lokale, kjer je javno znano, da se pere denar. Ko bi ti inšpektorji nadzorovali delo zdravnikov, kot je bilo omenjeno zgoraj itd.

PS: V primeru, da je bil lokal predhodno že opozorjen, kaznovan, potem je seveda višina kazni smiselna in primerna.




Samo to bom rekel, če bo lokal zaradi 3.000€ PROPADEL potem pa naj propade... če je tako dobičkonosen bo lastnica vzela gotovinski kredit 3.000€ plačala kazen in obratovala naprej, ker na rok nekaj let bo to le pljunek v morje k dobičkonosnosti!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vetrpiha ::

damirez je izjavil:

To z jebanjem gostincev je bosa. To je res najmanj dobičkonosna branža. Kava, kjer je odstotek marže najvišji.
Folk je tako razvajen ratal, da jo naroči nekako v smislu, a lahko enobrezkofeinsko podaljšano kavo z riževim mlekom in 3dcl vode z ledom brez limone, pa če lahko mleko posebej.
Vse skupaj za manj kot 1€ marže, iz katere moraš plačati osebje, najemnino, aparat ki cel dan greje in najmanj 3 neke prpsevke ala Sazas, RTV in še nek tretji kurac.

100 kufetov, pa da ena kelnarca skuha v izmeni, postreže in poračuna se kar lepo nadela.


Potem pa pridejo te inšpektorji in iščejo, če imajo vse alrgene napisane in jim štejejo zaloge, če imajo res 97 pirov na zalogi.

Sem jih delal po 30 na uro. Zdaj, če se komu ne da delati, naj ne krivi drugih.

LukiYo ::

Zmanjsat JS, zmanjsat zepnine, stevilo obcin, tajnic, svetnikov, zaposlenih na splošno (itak prava dela outsourcajo), odpravit zaposlovanje po vezah, zapret neuporabne urade in zavode za odvisnost od iger na sreco, sazase, potalat kazni za zamujene roke in napake sami sebi, potem pa bo narod lažje plačeval tlako.

Mi se gremo severnjaški model, a samo z visokimi prispevki, potem se pa JS neha...

Skratka vi, ki zagovarjate to represijo pozresne drzave, naredite red na drugi strani prispevkov, tam kjer se jih zapravlja, namesto da kozlate samo po (ne)placnikih.

UganiKdo ::

Kako točno bo to vplivalo na utajo davkov v zasebnem sektroju? Pokvarjenci tipa Utk, so jasno povedal, da je kraja zaželjena, dokelr ne kradeš svojemu delodajalcu.

showsover ::

UganiKdo, tako, da bomo dobili zaupanje v učinkovitost JS.

Saj je jasno, da smo na različnih bregovih in da ti vsakega, ki se ne podreja tvojim fantazijskim vrednotam, označuješ za gnoj in ga pljuvaš.

zztop ::

damirez je izjavil:

Potem pa pridejo te inšpektorji in iščejo, če imajo vse alrgene napisane in jim štejejo zaloge, če imajo res 97 pirov na zalogi.

Če inšpektorji ne bodo hodili, gostinci ne bodo izdajali računov. Oziroma samo toliko, da bodo dosegli minimalno vrednost. Naenkrat se bo pojavilo mnogo gostiln, ki z (registriranim) prometu živijo na robu prepada. Te gostilne se bodo lepo prijavile na razne državne pomoči, saj imajo slab promet. Skratka, ne gre skozi, račune, zalogo je potrebno preverjati. Saj že zdaj ogromno gostiln dela točno to(+ so vsi zaposleni registrirani na minimalno plačo, dodaten denar pa se daje na črno), takrat pa bi bilo še slabše.

Večja težava je to, da imamo davke visoke, ljudje pa ne verjamejo v dober izkupiček tega javnega denarja.

Kar se tiče kazni. To smo hoteli. Boki batine so zaščitene, gostinca z enim majhnim kafičem, ki nima nekega bajnega zaslužka, pa enostavno porušiš.

Lažje je krasti, če si bogat. Kaj lažje, enostavno. In to ne zato, ker bi bil bolj pameten od nekega malega gostilničarja. Nah, premoženje ni posledica inteligence, ampak pohlepa. Ko si bogat, enostavno najameš pametne ljudi, da delajo(beri: kradejo) namesto tebe. Zahodni svet, ki je kulturno krščanski, ima božjo zapoved za to. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

showsover ::

Ne nabijaj, torej vse, kar je plačano več kot X €/h se, po novem obravnava, kot kraja?

Najeti ljudje kradejo zate, če si bogat?

Kako naivno romantična predstava o življenju, res.

zztop ::

showsover je izjavil:

Ne nabijaj, torej vse, kar je plačano več kot X EUR/h se, po novem obravnava, kot kraja?

Najeti ljudje kradejo zate, če si bogat?

Kako naivno romantična predstava o življenju, res.

Ni vsak, ki ima nadpovprečno plačo, bogat. :)

showsover je izjavil:

Najeti ljudje kradejo zate, če si bogat?

Seveda, bogat ne moreš ostati, če se držiš pravil. Poglej seznam top 10 najbogatejših Slovencev. ;)

P.S. Tukaj nočem obsojati, če se je potrebno držati pravila ali ne. Samo pravim kako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

Kako točno bo to vplivalo na utajo davkov v zasebnem sektroju? Pokvarjenci tipa Utk, so jasno povedal, da je kraja zaželjena, dokelr ne kradeš svojemu delodajalcu.

Tako "učinkoviti" državi jaz pač nimam slabe vesti kak evro zmaknit. Če si na drugi strani, in je zarad tebe država takšna kot je, ji pa ne smeš krast. Pa ji vseeno.
Sicer si pa lahko vsak približno izračuna kolk davka plača gostilna od 100 jurjev prometa in kolk nek politik, zdravnik ali profesor ko naredi za 100 jurjev "svetovanj".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

showsover ::

zztop je izjavil:

Seveda, bogat ne moreš ostati, če se držiš pravil. Poglej seznam top 10 najbogatejših Slovencev. ;)

P.S. Tukaj nočem obsojati, če se je potrebno držati pravila ali ne. Samo pravim kako je.

Minimalne zahteve za 'bogastvo' v Sloveniji so nerealistično nizke.
Tudi sam izraz bogastvo se zlorablja v skrajno izkrivljenem lokalnem kontekstu.
Zato pa se večina uspešnih seli ven, ko je mogoče
Zagotovo ne brez razloga, kaj meniš?

UganiKdo bi že mahal z gnoji in to.
Boš tudi ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

zztop ::

showsover je izjavil:

zztop je izjavil:

Seveda, bogat ne moreš ostati, če se držiš pravil. Poglej seznam top 10 najbogatejših Slovencev. ;)

P.S. Tukaj nočem obsojati, če se je potrebno držati pravila ali ne. Samo pravim kako je.

Minimalne zahteve za 'bogastvo' v Sloveniji so nerealistično nizke.
Tudi sam izraz bogastvo se zlorablja v skrajno izkrivljenem lokalnem kontekstu.
Zato pa se večina uspešnih seli ven, ko je mogoče
Zagotovo ne brez razloga, kaj meniš?

UganiKdo bi že mahal z gnoji in to.
Boš tudi ti?

Ne, gnoji mi niso zanimivi, ker je precej lahko biti. >:D

starfotr ::

Ali lahko po 6 straneh že izvemo, kateri je ta lokal?

LukiYo ::

Zato, ker ljudje niso neumni in vidijo kako drzava dela s tem denarjem. In smesni so tisti, ki slepo zagovarjajo to pokorscino, kot da smo najnaprednejsa severnjaska demokracija, kjer ljudje z lahkoto placujejo visoke prispevke, v zameno za dober servis drzavljanov.

Ko bodo ljudje videli to ucinkovitost in red na drugi strani, bodo lazje pozrli visoke prispevke in bo tak clanek postal nesprejemljiv. Zadeva ni crno bela.

UganiKdo ::

starfotr je izjavil:

Ali lahko po 6 straneh že izvemo, kateri je ta lokal?


Kavarna Napoleon, Logatec. Mislim, da je bilo v par novicah povedano.

LukiYo je izjavil:

Zato, ker ljudje niso neumni in vidijo kako drzava dela s tem denarjem. In smesni so tisti, ki slepo zagovarjajo to pokorscino, kot da smo najnaprednejsa severnjaska demokracija, kjer ljudje z lahkoto placujejo visoke prispevke, v zameno za dober servis drzavljanov.

Ko bodo ljudje videli to ucinkovitost in red na drugi strani, bodo lazje pozrli visoke prispevke in bo tak clanek postal nesprejemljiv. Zadeva ni crno bela.


Kar tolaži se. Javna uprava je del družbe, in takšna kot so moralna načela v družbi takšna so tudi v javnem sektroju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

LukiYo ::

Zgled naj da drzava oz tisti v sluzbi drzave, tako da je ravno obratno.

darkolord ::

Daj primer, kako si to predstavljaš, da bi izgledalo?

UganiKdo ::

LukiYo je izjavil:

Zgled naj da drzava oz tisti v sluzbi drzave, tako da je ravno obratno.


Kdo pa so tisti v službi države? A to so neka čudežna bitja iz drugega planeta? Ali zakaj točno naj bi bili tisti v službi države karkoli drugega kot del in odraz celotne družbe? Njlažje je za druge zahteat standarde, ki se jih sami nismo sposobni držat.

Utk ::

Če misliš, da je isto, če nekdo meni nekaj naredi na črno kot če to naredi davčnemu inšpektorju, si pač bedak. In njim tudi delajo na črno. Policajem da ne govorimo. Zakaj se bi potem jaz sekiral?

LukiYo ::

Za primer se obrni k severnim drzavam, kaj naredijo poleg pobiranja 40% državljanom.

Za zgled pa ja, najprej naj ga pokažejo tisti ki jih placujemo.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Če misliš, da je isto, če nekdo meni nekaj naredi na črno kot če to naredi davčnemu inšpektorju, si pač bedak. In njim tudi delajo na črno. Policajem da ne govorimo. Zakaj se bi potem jaz sekiral?


Zato ker s tem, da se ne sekiraš in ravnaš enako, daješ potuho tudi vsem ostalim. As simple as that, ampak za kurje tatove je to čisto preveč kompleksna logika. In potem imamo situacijo kjer namesto, da bi obsojali goljufijo in krajo, debatiramo o tem kdo lahko goljufa in krade, ter ob zajetni meri foušije koliko je še dopustno da ukradeš, preden postaneš grdi grdi tajkun.

LukiYo je izjavil:

Za primer se obrni k severnim drzavam, kaj naredijo poleg pobiranja 40% državljanom.

Za zgled pa ja, najprej naj ga pokažejo tisti ki jih placujemo.


Enako logiko lahko aplicira tudi naključni javni uslužbenec, ki gleda soseda s porschejem na leasing, max otroškimi dodatki in pomočjo iz korona paketa kako prireja zabave v "zaprti" gostilni.

Zakaj torej bi moral bit on komurkoli za vzgled, če pa je v družbi popolnoma sprejemljivo, da se lahko goljufa in ne plačuje davkov?

Treba pač razumet da država je zgolj in le odraz družbe in dokler je v družbi popolnoma sprejemljivo in zaželjeno, da se goljufa, krade in ne plačuje davkov bo to veljalo za vse aspekte družbe, tudi javni sektor in državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

showsover ::

UganiKdo je izjavil:

In potem imamo situacijo kjer namesto, da bi obsojali goljufijo in krajo, debatiramo o tem kdo lahko goljufa in krade, ter ob zajetni meri foušije koliko je še dopustno da ukradeš, preden postaneš grdi grdi tajkun.

Kako misliš, obsojali? Moralno ali na sodiščih? Če prvo, huh, kako to, da nisi dovolj? Če drugo, aha, aha! Domnevam, da se zafrkavaš in trolaš. Če pa resno misliš, ni sicer čisto izključeno glede na gnojnico, ki jo zelo neselektivno zlivaš, pa vseeno, izgleda, da si se narobe lotil. Ne samo, da si del problema, še poglabljaš ga, resno.

PS: Ti kar zameri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

LukiYo ::

Javni usluzbenec je placan s strani drzavljanov, tudi tistih s porscheji na lizing in ne obratno.

Torej naj raja lepo dela od januarja do junija za drzavo (ce placuje 40% davka), nazaj dobit nic ne sme, privoscit tudi ne, ker samo tako bo JS pazil kam daje denar in kaksen servis drzavljanom bo?

darkolord ::

Nazaj dobi šolstvo, zdravstvo, infrastrukturo, socialo, ..., pa še kup storitev JU.

Aja, dajmo vse to pozabit in rečemo, da je vse to skupaj "nič"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

showsover ::

Tvoja pričakovanja so mogoče malo nižja, si sprogramirano zadovoljen z imenom storitve, ne pa z dejansko kakovostjo opravljene.

darkolord ::

Zunanji ocenjevalci po skoraj vseh kriterijih kakovosti življenja in tudi kakovosti javnih storitev Slovenijo uvrščajo med najboljših 10-15% držav na svetu.

Pri nas je neka čudna mentaliteta, da če nismo čisto najboljši na svetu, potem je vse "podn od podna".

Jaz nimam takih predsodkov - nekatere storitve so zelo kvalitetne in sem z njimi zadovoljen, z nekaterimi sem zelo nezadovoljen in vidim veliko možnosti za izboljšave. Na več področjih aktivno sodelujem pri izboljšavah [ne, nisem v JS], namesto da pizdakam vse povprek.

bbbbbb2015 ::

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

Če misliš, da je isto, če nekdo meni nekaj naredi na črno kot če to naredi davčnemu inšpektorju, si pač bedak. In njim tudi delajo na črno. Policajem da ne govorimo. Zakaj se bi potem jaz sekiral?


Zato ker s tem, da se ne sekiraš in ravnaš enako, daješ potuho tudi vsem ostalim. As simple as that, ampak za kurje tatove je to čisto preveč kompleksna logika. In potem imamo situacijo kjer namesto, da bi obsojali goljufijo in krajo, debatiramo o tem kdo lahko goljufa in krade, ter ob zajetni meri foušije koliko je še dopustno da ukradeš, preden postaneš grdi grdi tajkun.

LukiYo je izjavil:

Za primer se obrni k severnim drzavam, kaj naredijo poleg pobiranja 40% državljanom.

Za zgled pa ja, najprej naj ga pokažejo tisti ki jih placujemo.


Enako logiko lahko aplicira tudi naključni javni uslužbenec, ki gleda soseda s porschejem na leasing, max otroškimi dodatki in pomočjo iz korona paketa kako prireja zabave v "zaprti" gostilni.

Zakaj torej bi moral bit on komurkoli za vzgled, če pa je v družbi popolnoma sprejemljivo, da se lahko goljufa in ne plačuje davkov?

Treba pač razumet da država je zgolj in le odraz družbe in dokler je v družbi popolnoma sprejemljivo in zaželjeno, da se goljufa, krade in ne plačuje davkov bo to veljalo za vse aspekte družbe, tudi javni sektor in državo.


Problem so demoni, ki so izključno in samo v tvoji glavi in nikjer drugje.
*Vse* udeležence na forumu, vključno z mano, obkladaš s kurjimi tatovi, kar ni res. Med nami so proper kriminalci, ki perejo dnar od miljona evričev navzgor.

In seveda mi eni, ki smo čisti kot solza.

To kot prvo. Kot drugo.
Ni država odraz družbe. Nasprotno. Moje izkušnje kažejo, da ljudje, ki nikakor ne uspejo v življenju z nekim poštenim in produktivnim delom, se zavlečejo v JU in potem od tam modrujejo o bistvu življenja, pravici in zakonih.
Da ti ne pripovedujem o inšpektorju za delo, ki nas je leta 2010 prišel nadlegovat. Ta isti inšpektor za delo je nekoč bil sindikalni zaupnik na firmi, ki je propadla in eden od vzrokov razpada je bila pojavnost lažnih bolniških, kradli so tudi material in tako kot je bilo, je še stečajni rekel, da je to še dolgo zdržalo.

In tak mi bo solil pamet o delu in delavcih.

Zat oje prav, da se pogovarjamo o tem, če je kazen kelnerici 3000€ sorazmerna in kako se to aplicira potem na malo jače kriminalce, kot so opankarski župan, recimo. In njegovi sinovi, ki ne uspejo plačati pufe svojih firm in se naokoli vozijo v Mercedezih.

bbbbbb2015 ::

darkolord je izjavil:

Zunanji ocenjevalci po skoraj vseh kriterijih kakovosti življenja in tudi kakovosti javnih storitev Slovenijo uvrščajo med najboljših 10-15% držav na svetu.

Pri nas je neka čudna mentaliteta, da če nismo čisto najboljši na svetu, potem je vse "podn od podna".

Jaz nimam takih predsodkov - nekatere storitve so zelo kvalitetne in sem z njimi zadovoljen, z nekaterimi sem zelo nezadovoljen in vidim veliko možnosti za izboljšave. Na več področjih aktivno sodelujem pri izboljšavah [ne, nisem v JS], namesto da pizdakam vse povprek.


Japonci imajo to celo formaliziran postopek "six sigma". Meni so leta 1991 obljubili, da bo Slovenija druga Švica. Ummm, v redu. Druga, ne prva. V redu, druga bo tudi v redu.

Kot bi una šolana šivilja rekla:
Gimi maj Švica. We nid more Švica, not moni.

Če smo med prvih 15%, zakaj ne bi bili med prvih 10%, 5% ali celo najboljši? To je japonski pristop. Kvaliteta ni trade-off. Je samo odprava šlamparije in lenobe iz procesa.
hočemo imeti top-šit državo, ne nek usran nemško-francoski vlak, na katerem bi verjetno morali čistiti wc za drugimi.

Torej, *vedno* lahko razpravljanmo, kako stvari izboljšati.

showsover ::

darkolord je izjavil:

Zunanji ocenjevalci po skoraj vseh kriterijih kakovosti življenja in tudi kakovosti javnih storitev Slovenijo uvrščajo med najboljših 10-15% držav na svetu.

Ja, tebi je to, očitno, dovolj. Če bi bil UganiKdo tukaj sedaj, bi ti (moral bi, glede na njegova gnojevska izhodišča, a ne) rekel, da to ne pomeni, da smo mi dobri, ampak da so drugi še slabši in da je to slaba tolažba, verjetno nekje v tem smislu...

darkolord ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Meni so leta 1991 obljubili, da bo Slovenija druga Švica. Ummm, v redu. Druga, ne prva. V redu, druga bo tudi v redu.
Švica je rabila 400 let, da je postala Švica. Švici se sicer vedno bolj približujemo in ne oddaljujemo.

bbbbbb2015 je izjavil:


Če smo med prvih 15%, zakaj ne bi bili med prvih 10%, 5% ali celo najboljši? To je japonski pristop. Kvaliteta ni trade-off. Je samo odprava šlamparije in lenobe iz procesa.
hočemo imeti top-šit državo, ne nek usran nemško-francoski vlak, na katerem bi verjetno morali čistiti wc za drugimi.

Torej, *vedno* lahko razpravljanmo, kako stvari izboljšati.
Saj sem napisal v zadnjem odstavku, da vidim precej možnosti za izboljšave. IN TUDI DELAM NA TEM, da se stvari izboljšajo, ne samo pametujem iz kavča.

Mimogrede, pri Japoncih je nek zanimiv fenomen, da PREVEČ verjamejo v njihovo JU. Njihova policija in sodni sistem imata največji delež rešenih primerov in obsodb (99,7% sodb se konča z obsodbo) na svetu, ker Japonci priznajo, tudi takrat, ko niso nič krivi. Ker pač, očitno že so morali nekaj narobe narediti.

showsover je izjavil:

darkolord je izjavil:

Zunanji ocenjevalci po skoraj vseh kriterijih kakovosti življenja in tudi kakovosti javnih storitev Slovenijo uvrščajo med najboljših 10-15% držav na svetu.

Ja, tebi je to, očitno, dovolj.
Kaj če prebereš še moj drugi odstavek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bbbbbb2015 ::

darkolord je izjavil:

Mimogrede, pri Japoncih je nek zanimiv fenomen, da PREVEČ verjamejo v njihovo JU. Policija ima največji delež rešenih primerov na svetu, ker Japonci priznajo, tudi takrat, ko niso nič krivi. Ker če jih je njiihova perfektna policija ujela, potem že imajo prav, ane?


He he, mojster. Jaz sem tele Japonce v živo srečal. Glej, njihov problem je, da so tok prepričani v svojo superiornost in tam na tistih skalah nimajo nikogar, ki bi jim kaj proti rekel.
Osebno mislim, da se jim koledar v redu vrti, vsaj una leta, enice in desetice.

Stotice pa je je treba vedno malček potrkati s kuhinjskim nožem, da preskoči.

Tisočice pa, na žalost, so čist zmrznjene. To ali je zarjavelo ali pa nikoli ni bilo mišljeno, da se premika. Oni imajo srednjeveško klanovsko razmišljanje.

Razen tega omenjenega so pa Japonci v redu ljudje. Tam se SIGURNO ne bo zgodilo, da bi kelnerica ne davka obračunala. Bi pa seveda proper odvedla dajatev tudi Jakuzam.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

darkolord je izjavil:

Kaj če prebereš še moj drugi odstavek?

No, jaz prvega sploh ne bi nikdar napisal in se potem 'opravičeval' za svoje pozitivno mnenje. Ker pa si že (splošno nakazal), da vseeno nisi zadovoljen - s čim, konkretneje, nisi zadovoljen? Ni potrebno podvajati tiste vladne teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

darkolord ::

Takšnih stvari je kar nekaj, mislim pa, da je malo offtopic, da bi tukaj začel naštevati (o zdravstvu npr.). Ne vem sicer, kaj misliš z vladno temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

showsover ::

darkolord je izjavil:

Takšnih stvari je kar nekaj, mislim pa, da je malo offtopic, da bi tukaj začel naštevati. Ne vem sicer, kaj misliš z vladno temo.

Ja, res, lahko bi odprli novo temo, 👍

Pomagalo (verjetno) sicer ne bi, bi pa bil dodaten indikator (sicer zadnje čase relativno vedno manj tehničnega kadra, je družboslovni sektor postal že skoraj premočan tudi na tem forumu) kakovosti bivanja in možnosti za izboljšave.

Si pa kar predstavljam, da bi bilo dosti osebnega obračunvanja in polivanja z gnojnico.

Ja, vprašanje, kako dolgo bi bilo koristno.

Sicer kot PNG žlehtnač ne morem odpreti teme, lahko jo pa ti :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mr.B ::

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Žalostno da zgaovarjaš gostinca, od katerega TI ob neizdaji računa z njegove strani NIMAŠ TI NIKAKRŠNE KORISTI.

Jah, lej, jebiga, ZS moramo skup držat, ker sicer nas JS preveč lupate.

Vprašaj Mato 69, kkoko si bo sam plačal cesto, da se bodo plebejci pripeljali do njegove gostilne.

darkolord je izjavil:

Bom citiral nekoga drugega izpred kar nekaj let:

Res žalostno je to, da bi večina ljudi v tej državi počela isto, jamrajo samo ker niso pri koritu in se ne okoriščajo oni ampak nekdo drugi


Miha Mazzini je tudi enkrat lepo napisal, kako bi sicer nosili vsi, samo eni so pri koritu in odnašajo polne vreče, za ostale pa ostanejo samo drobtinice ...

Da če bi klurji tatovi imeli nično toleranco do lastne korupcije, bi bilo za fante pri koritu, bistveno bolj tvegano tako očitno "kot parviš" krati pri koritu.

jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom.


Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.

Sreča v resnih gostilnah dobiš račun , ko ti dostavijo naročeno pijačo. Verjento vejo da kelnerji kradejo, pa tasko vodijo ne samo evidenco skladišča ampak tudi koliko je bilo pokradenega s strani kelnerjev.
Da, ampak ti boš zagovarjal, da se račun izstavi na kopncu, da bo lahko gost bistveno več popil, ter le tega ob izhodu, brez težav ocuriš za pivo ali dve več in le to pospšraviš v svoj žep.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Žalostno da zgaovarjaš gostinca, od katerega TI ob neizdaji računa z njegove strani NIMAŠ TI NIKAKRŠNE KORISTI.

Jah, lej, jebiga, ZS moramo skup držat, ker sicer nas JS preveč lupate.

Vprašaj Mato 69, kkoko si bo sam plačal cesto, da se bodo plebejci pripeljali do njegove gostilne.

darkolord je izjavil:

Bom citiral nekoga drugega izpred kar nekaj let:

Res žalostno je to, da bi večina ljudi v tej državi počela isto, jamrajo samo ker niso pri koritu in se ne okoriščajo oni ampak nekdo drugi


Miha Mazzini je tudi enkrat lepo napisal, kako bi sicer nosili vsi, samo eni so pri koritu in odnašajo polne vreče, za ostale pa ostanejo samo drobtinice ...

Da če bi klurji tatovi imeli nično toleranco do lastne korupcije, bi bilo za fante pri koritu, bistveno bolj tvegano tako očitno "kot parviš" krati pri koritu.

jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom.


Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.

Sreča v resnih gostilnah dobiš račun , ko ti dostavijo naročeno pijačo. Verjento vejo da kelnerji kradejo, pa tasko vodijo ne samo evidenco skladišča ampak tudi koliko je bilo pokradenega s strani kelnerjev.
Da, ampak ti boš zagovarjal, da se račun izstavi na kopncu, da bo lahko gost bistveno več popil, ter le tega ob izhodu, brez težav ocuriš za pivo ali dve več in le to pospšraviš v svoj žep.


Saj fora je v tem da JS ni zgradil ceste ampak jo je ZASEBNI SEKTOR... JAVNI SEKTOR JE SAMO DO VSEH POBRAL DENAR vzel stran za sebe in drobtinice milostno namenil za izgradnjo ceste.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mr.B je izjavil:

Vprašaj Mato 69, kkoko si bo sam plačal cesto, da se bodo plebejci pripeljali do njegove gostilne.

Nimam časa prav zdaj, oprosti, se mudi, zaradi inflacije :-)

showsover ::

Shit, smo ravno hotel kupiti nekaj novih stolov za kuhinje in to, oddali naročilo in to, pa so nam ga v trgovini preklicali, ker da ni več dosegljiv (in se res več ne kaže v web shopu). Lahko naredim še kaj drugega kot da se ugriznem v rit?

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Žalostno da zgaovarjaš gostinca, od katerega TI ob neizdaji računa z njegove strani NIMAŠ TI NIKAKRŠNE KORISTI.

Jah, lej, jebiga, ZS moramo skup držat, ker sicer nas JS preveč lupate.

Vprašaj Mato 69, kkoko si bo sam plačal cesto, da se bodo plebejci pripeljali do njegove gostilne.

darkolord je izjavil:

Bom citiral nekoga drugega izpred kar nekaj let:

Res žalostno je to, da bi večina ljudi v tej državi počela isto, jamrajo samo ker niso pri koritu in se ne okoriščajo oni ampak nekdo drugi


Miha Mazzini je tudi enkrat lepo napisal, kako bi sicer nosili vsi, samo eni so pri koritu in odnašajo polne vreče, za ostale pa ostanejo samo drobtinice ...

Da če bi klurji tatovi imeli nično toleranco do lastne korupcije, bi bilo za fante pri koritu, bistveno bolj tvegano tako očitno "kot parviš" krati pri koritu.

jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom.


Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.

Sreča v resnih gostilnah dobiš račun , ko ti dostavijo naročeno pijačo. Verjento vejo da kelnerji kradejo, pa tasko vodijo ne samo evidenco skladišča ampak tudi koliko je bilo pokradenega s strani kelnerjev.
Da, ampak ti boš zagovarjal, da se račun izstavi na kopncu, da bo lahko gost bistveno več popil, ter le tega ob izhodu, brez težav ocuriš za pivo ali dve več in le to pospšraviš v svoj žep.


Saj fora je v tem da JS ni zgradil ceste ampak jo je ZASEBNI SEKTOR... JAVNI SEKTOR JE SAMO DO VSEH POBRAL DENAR vzel stran za sebe in drobtinice milostno namenil za izgradnjo ceste.

A res, še en ki zagovarja amerišpki sistem, pa ne ve kako sistem deluje. Verjetno res ne msiliš da bo privatni sektor, gradil ceste za spošno dobro ? Težka ti je ta logika.

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Vprašaj Mato 69, kkoko si bo sam plačal cesto, da se bodo plebejci pripeljali do njegove gostilne.

Nimam časa prav zdaj, oprosti, se mudi, zaradi inflacije :-)

Toliko o dosegu tvojih argumentov. Kot kaže Tematike gostilničarjev in kelnarjev ne razumeš.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

showsover ::

Ma daj najedat Mr.B, če se ti že res da, žal imam očitno hujše skrbi kot ti, ko odgovarjaš na teden dni staro temo, kjer mi je že ves moment popustil.
So mi sicer že odgovorili, da imajo neko napako v web shopu, mene zanima samo to, ali lahko iz te njihove (priznane) napake kaj pridobim...
Ti pa kar, ja, kelnarica, 3000EUR kazni, 2,60EUR kava, inšpektorji...

Ja, nič, zdaj moram najt alternativo.

Ženske imajo raje bele stole kot črne, men se zdi?
Ne mi zdaj najedat še s seksizmom!
Nekako tudi v kuhinje/jedilnice bolj paše belo, ne?
Čeprav meni osebno je črno bolj ok...

PM sem kar v stresu, na bruhanje mi gre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jest10 ::

Mr.B je izjavil:


jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom.


Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.

Sreča v resnih gostilnah dobiš račun , ko ti dostavijo naročeno pijačo. Verjento vejo da kelnerji kradejo, pa tasko vodijo ne samo evidenco skladišča ampak tudi koliko je bilo pokradenega s strani kelnerjev.
Da, ampak ti boš zagovarjal, da se račun izstavi na kopncu, da bo lahko gost bistveno več popil, ter le tega ob izhodu, brez težav ocuriš za pivo ali dve več in le to pospšraviš v svoj žep.


Čestitke, spet si uspel kar nekaj nabluziti, le napisanega dejstva nisi uspel kometirati.

Mr.B ::

jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom.


Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.

Sreča v resnih gostilnah dobiš račun , ko ti dostavijo naročeno pijačo. Verjento vejo da kelnerji kradejo, pa tasko vodijo ne samo evidenco skladišča ampak tudi koliko je bilo pokradenega s strani kelnerjev.
Da, ampak ti boš zagovarjal, da se račun izstavi na kopncu, da bo lahko gost bistveno več popil, ter le tega ob izhodu, brez težav ocuriš za pivo ali dve več in le to pospšraviš v svoj žep.


Čestitke, spet si uspel kar nekaj nabluziti, le napisanega dejstva nisi uspel kometirati.

Čestitke,
Da Tema je čisti odraz, kjer mali človek SME krati velika riba pa ne, in dokler velika riba krade, bo mali človek to tudi delal naprej, ter se pustil manipulirati z bedarijami kot je ubogi gostilničar, po dveh letih, končno odpre in ga dobi davčna.

Taki kot ti ne dojamejo, da se politična volja ustvarja s strani volilnega telesa in ne obratno. Ampak ja, kaj pricakovati od debate na forumu, kjer je prva povezava z demokracijo , fake.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jest10 ::

Mr.B je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom.


Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.

Sreča v resnih gostilnah dobiš račun , ko ti dostavijo naročeno pijačo. Verjento vejo da kelnerji kradejo, pa tasko vodijo ne samo evidenco skladišča ampak tudi koliko je bilo pokradenega s strani kelnerjev.
Da, ampak ti boš zagovarjal, da se račun izstavi na kopncu, da bo lahko gost bistveno več popil, ter le tega ob izhodu, brez težav ocuriš za pivo ali dve več in le to pospšraviš v svoj žep.


Čestitke, spet si uspel kar nekaj nabluziti, le napisanega dejstva nisi uspel kometirati.

Čestitke,
Da Tema je čisti odraz, kjer mali človek SME krati velika riba pa ne, in dokler velika riba krade, bo mali človek to tudi delal naprej, ter se pustil manipulirati z bedarijami kot je ubogi gostilničar, po dveh letih, končno odpre in ga dobi davčna.

Taki kot ti ne dojamejo, da se politična volja ustvarja s strani volilnega telesa in ne obratno. Ampak ja, kaj pricakovati od debate na forumu, kjer je prva povezava z demokracijo , fake.


In znova kup gnoja, bluzenja in podtikanja. A komentarja nisi sposoben spacati.

Mr.B ::

jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


jest10 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom.


Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.

Sreča v resnih gostilnah dobiš račun , ko ti dostavijo naročeno pijačo. Verjento vejo da kelnerji kradejo, pa tasko vodijo ne samo evidenco skladišča ampak tudi koliko je bilo pokradenega s strani kelnerjev.
Da, ampak ti boš zagovarjal, da se račun izstavi na kopncu, da bo lahko gost bistveno več popil, ter le tega ob izhodu, brez težav ocuriš za pivo ali dve več in le to pospšraviš v svoj žep.


Čestitke, spet si uspel kar nekaj nabluziti, le napisanega dejstva nisi uspel kometirati.

Čestitke,
Da Tema je čisti odraz, kjer mali človek SME krati velika riba pa ne, in dokler velika riba krade, bo mali človek to tudi delal naprej, ter se pustil manipulirati z bedarijami kot je ubogi gostilničar, po dveh letih, končno odpre in ga dobi davčna.

Taki kot ti ne dojamejo, da se politična volja ustvarja s strani volilnega telesa in ne obratno. Ampak ja, kaj pricakovati od debate na forumu, kjer je prva povezava z demokracijo , fake.


In znova kup gnoja, bluzenja in podtikanja. A komentarja nisi sposoben spacati.

Bo slo..
Pa kljub temu nisi sposoben definirti, kdaj je pravi čas, da inšpektor začne s svojim delom
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jest10 ::

Da se vrinem...

Ko zapusti lokal brez računa.


Bo šlo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813165583 (49833) PINki
»

Ima FURS prav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611236 (8129) AndrejO

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Programska oprema
34874494 (65558) Mavrik
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316355 (14134) Pithlit

Več podobnih tem