» »

Lokal v večstanovanjski stavbi

Lokal v večstanovanjski stavbi

Old Spice ::

Pred kratkim smo se preselili v večstanovanjsko stavbo. Naše stanovanje je v tretjem nadstropju, v pritličju pa je gostinski lokal s teraso. Terasa lokala je locirana tako, da je del miz točno pod našim balkonom. Pri vsem tem, se mi je porajalo nekaj vprašanj...

Glede na to, da je naš balkon točno nad mizami lokala, me zanima ali lahko imam kakšne težave če nam z balkona kaj uide in pade na mizo, medtem ko so tam gosti? Imam otroka in nehote se to lahko hitro zgodi...

Drugo vprašanje pa je vezano na mir, ki naj bi bil zagotovljen med 22 in 6 uro. Pogosto se namreč to krši. Lokal je odprt do 22h ure. Seveda gosti pogosto posedijo tudi kako uro dlje, kar nas ne moti. Težava je, če ti gosti nimajo občutka in ob polnoči še kar naprej povzročajo prekomeren hrup. Vem, da lahko grem osebno tja in se pogovorim z lastnikom. Lahko tudi kličem policijo. Ima kdo s tem praktične izkušnje? Kako je najbolje pristopiti k reševanju?

MadMicka ::

Če bo komu kaj padlo na bučo in ga poškodovalo, boš lahko odškodninsko odgovarjal. Za tisto drugo pa greš do lastnika/najemnika lokala in poveš, če ne bo miru, kličeš policijo, simple.

belimato ::

Sej vem, da je neuporaben odgovor, ampak take stvari se preveri pred nakupom stanovanja nad lokalom.

Old Spice ::

To je kar precej neugodno. Jaz nimam vpliva na to, kaj se dogaja v pritličju. Da pa preprečim, da karkoli odleti z balkona, je pa edini način da ga popolnoma ogradim... Praktičen primer, zalivanje rož ali pa majhen bazenček za naraščaj, malo vode se polije in začne kapljat na mize spodaj.

@Belimato stanovanja nismo kupili, najemamo. Situacija je pač taka, da drugače ni šlo...

l0wc4 ::

Imel sem podoben primer. Najel stanovanje, podobno kot ti. Čez slabo leto smo se odselili, ker ni bilo vzdržno. Upam, da bo pri tebi kaj bolje.

Bwaze6 ::

Sodelavec je bil v podobni situaciji.

Včasih ga je s kolegi pil v lokalu do treh zjutraj.

Včasih je pa ob 11h klical policijo, da so preglasni.

:))

Se je odselil, ni hec, da te non stop zbujajo preglasni pijančki.

bambam20 ::

Old Spice je izjavil:


Drugo vprašanje pa je vezano na mir, ki naj bi bil zagotovljen med 22 in 6 uro. Pogosto se namreč to krši. Lokal je odprt do 22h ure.


Prijava na inšpekcijo. kazen lahko inšpektor spiše večkrat, če v prvo ne pomaga.

Jaz se ne bi nič pogovarjal z lastnikom. Če bi bili vsi dosledni in delali prijave se to sploh ne bi dogajalo.

pa policijo tud poklicat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

TheBlueOne ::

Old Spice je izjavil:

To je kar precej neugodno. Jaz nimam vpliva na to, kaj se dogaja v pritličju. Da pa preprečim, da karkoli odleti z balkona, je pa edini način da ga popolnoma ogradim... Praktičen primer, zalivanje rož ali pa majhen bazenček za naraščaj, malo vode se polije in začne kapljat na mize spodaj.

@Belimato stanovanja nismo kupili, najemamo. Situacija je pač taka, da drugače ni šlo...


Je zaradi tega zelo poceni najemnina? Jaz bi se verjetno odselil.

vnetidebater ::

Old Spice je izjavil:


Glede na to, da je naš balkon točno nad mizami lokala, me zanima ali lahko imam kakšne težave če nam z balkona kaj uide in pade na mizo, medtem ko so tam gosti? Imam otroka in nehote se to lahko hitro zgodi...


rofl. haha.

Tudi če nisi nad lokalom ti odgovarjaš za vse kar tvoj otrok naredi.Tudi če kaj vrže skozi okno in pade nekomu na avto/glavo in ga poškoduje.

Pazi kaj dela tvoj otrok, če nisi zmožen pa ga ne spuščaj na balkon.

Old Spice je izjavil:

Da pa preprečim, da karkoli odleti z balkona, je pa edini način da ga popolnoma ogradim...


ja, ograditi ga moraš. Nimaš nobene izbire, če nisi zmožen otroka naučit da ne sme NIKDAR nič vreči čez balkon.

Old Spice je izjavil:

zalivanje rož ali pa majhen bazenček za naraščaj, malo vode se polije in začne kapljat na mize spodaj.


pojdi na kavo dol v bar in naroči svojemu otroku da zalije rože da boš v kavo dobil še malo zemlje.








V bloku si, ne v lastni hiši. Obnašaj se temu primerno. Nisi sam.

Old Spice je izjavil:

Težava je, če ti gosti nimajo občutka in ob polnoči še kar naprej povzročajo prekomeren hrup. Vem, da lahko grem osebno tja in se pogovorim z lastnikom. Lahko tudi kličem policijo. Ima kdo s tem praktične izkušnje? Kako je najbolje pristopiti k reševanju?


Te težave se običajno težko rešijo.

Poišči drugo stanovanje, boš lažje rešil vse kar si naštel.
Ali pa kliči policijo nekaj mesecev/let in se nato preseli.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Spodobna polica stanovanjskega zavarovanja krije tudi škodo zaradi stvari, ki padejo z balkona.

Hemi426 ::

Lahko ti rečem samo, da potrpi.
Sem imel podobno situacijo, kot ti.

Zato sem pa uporabil to izkušnjo, da sem sedaj kupil hišo dokaj stran od barov in gostiln.
Za stvari, ki pa lahko potencialno padejo dol, si pa odgovoren ti.
Tudi vem iz te bivše izkušnje, ko je sosedi odpihnalo lonce za rože spodaj na avtomobile.

Okapi je izjavil:

Spodobna polica stanovanjskega zavarovanja krije tudi škodo zaradi stvari, ki padejo z balkona.


Je res, Okapi, samo a ni bolje kot spodoben človek preprečiti takšno situacijo že v osnovi.
Tako kot bi se vozil neodgovorno z mišljenjem, saj imam vse zavarovano, bo že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

fikus_ ::

Za reševanje trenutne situacije: obloži balkonsko ograjo s polnilom, da otrok ne bo mogel kaj skozi vreč, za metanje čez ograjo pomaga samo vzgoja. Rože na balkonu imej na notranji strani (zunaj ti jih dež in veter uničuje), če bo pa kakšna kapljica vode ušla čez, se to da preživet. Hrupa se ne boš kar tako znebil.

Za oboje in lastniško stanovanje pomaga zasteklitev balkona. Mogoče prepričaš lastnika stanovanja v to.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FlyingBee ::

Zavarovanje ustrezno pa bo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Old Spice ::

@eventyr umiri se. Otrok ima 1 leto. Lahko gre za čisto nerodnost tudi mene ali boljše polovice, kljub vsej previdnosti. Zato tudi vprašam. Nekako je razlika ali si v večstanovanjski stavbi, kjer je pod balkonom trava in tja le redko kdo zaide, ali pa je spodaj lokal s teraso, kjer folk sedi bolj ali manj ves čas.

solatko ::

Bolj kot lokal, je moreča dostava, ki se začne s piskanjem in ropotanjem vozičkov ob 5-6 ure zjutraj. Ne vem kdaj hodite spat in kaj vse vas moti, 20 let sem živle ob Šmartinski cesti in, ko sem se preselil na Vodmat, nekaj časa nisem mogel spati, ker mi kamioni niso tresli postelje in preveč tiho je bilo. Po polnoči, ko po navadi hodim spat pa hrupa po navadi ni več. Tudi zasteklitev oken pomaga, da je hrupa manj.

Kar se pa tiče raznih letečih predmetov ob blokih pa so večja nevarnost najstniki, ki včasih mečejo polne konzerve iz 9+ nadstropja, da vidijo, kako se lepo razletijo. Ko smo bili še mulci, smo polne kondome vode (cca 7 litrov) metali na Štefanovi iz nabotičnika in bili je kar zabavno opazovati početje varnostnikov UDBA-e ob tem. Dogajalo pa se je to v času diktature in komunističnega nasilja.
Delo krepa človeka

hipertija ::

Hm, skrajno neprijetna situacija. Te popolnoma razumem. Res je, da se o tem prepriča prej, ampak ljudje nismo vsevedni oz. nimamo izkušenj z vsako stvarjo. Včasih se pokaže šele, ko se vseliš, kaj te moti. Mene npr. je na začetku železnica, pa sem bil že prej doma relativno blizu + glavna cesta, ki je neposredno blizu, potem se pa navadiš.

Takšen plac je k večjemu za kakšnega študenta, ki ga bo posledično pil spodaj z ostalimi do 3 zjutraj, ali pa kakšnega računalničarja, ki bo za compom, potem bo šel dol na kavo, ker se mu ne bo ljubilo svoje skuhati in potem spet nazaj za comp. Malo za hec, malo za res. Si že govoril s sosedi, kaj pa oni pravijo, jih ne moti hrup? Kakšen profil stanovalcev je? Če res morda ustrezajo bolj zgoraj opisanima primeroma.

Jaz bi iskal alternativo, na balkon ne bi hodil, tiste rože odmakni stran od ograje... Z lastnikom lokala bo kar težka, razen če je razumljiv, da se ga prosi, da se tista miza pač umakne, da ni neposredno pod balkonom, glede hrupa pa... verjetno nikomur ni za gledat 2-3 pijančke še 2 uri po uradnem zaprtju, če mu pa še dobro kaplja v blagajno, bo pa verjetno vztrajal pri odprtju?

Jaz bi balkon sicer raje pokoristil za shranit kakšno stvar, ter za zračenje, če niso preglasni spodaj. Z otrokom pa raje kam v naravo, če je opcija ali pa park, da se tam zdivja.
To da bi se šel na smrt kregat z lastnikom je zadnja, sploh če je lokalc in se po možnosti z ostalimi pozna. Na koncu boš izpadel vse, samo človek ne. Če se ne boš pomenil z njim in mu pošiljal policijo, si bo verjetno skapiral prej ali slej kdo pošilja + izpadel boš piz**... če se boš pogovoril z njim in bo vztrajal pri svojem, boš imel pa spet težave z njim, ker se ti bo zmešalo od nagajanja...
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

zmaugy ::

Glede padanja stvari z balkona so ti tudi drugi povedali, da si odgovoren.
Glede hrupa boš pa hitro ugotovil, kako gostinci poceni podkupijo policaje - kakšna zastonj kavica ali malica in patrulja tudi ob oglušujočemu hrupu čudežno ne bo zaznala ničesar.
In naslednji dan se ne bo nihče ničesar spomnil. Če boš klical policijo, kliči na 113, kjer se pogovori snemajo in logirajo in ne na lokalno postajo.
Išči si rajši novo stanovanje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jocoj ::

Old Spice je izjavil:

To je kar precej neugodno. Jaz nimam vpliva na to, kaj se dogaja v pritličju. Da pa preprečim, da karkoli odleti z balkona, je pa edini način da ga popolnoma ogradim... Praktičen primer, zalivanje rož ali pa majhen bazenček za naraščaj, malo vode se polije in začne kapljat na mize spodaj.
Umakni rože iz ograje in ne postavljaj bazena na balkonu. Stvar rešena.

solatko ::

jocoj - Še bolje je, če greš v stanovanje brez balkona. Balkon lahko uporabljaš za marsikaj, tudi za otroški bazen v končni fazi, moraš pa pazit, da ne motiš drugih. Zavarovanje stanovanja vsebuje marsikatero odgovornost, tudi občasne leteče predmete, ki jih vržejo nadebudni otroci pa verjetno ne kupuješ igrač in stvari, ki niso mehke, če slučajno komu priletijo v glavo ali na mizo polno pijače.
S kovinskimi igračami se otrok na balkonu pač ne igra in je problem rešen.
Delo krepa človeka

Nedasemiveč ::

Nimam izkušenj z lokali takole v več stanovanjskih zgradbah ampak ko tole berem dobim občutek, da bi to moralo biti zakonsko drugače urejeno - v prid stanovalcev seveda. Vsaj zmanjšan delavni čas tja do 18-20 zvečer.

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Ni tako enostavno, kot se sliši. Prvič, da je lahko lokal pod stanovanjskim blokom mora imeti ustrezno uporabno dovoljenje, v katerem tudi piše, kdaj lahko lokal obratuje. Prav tako, če je lokal bil predviden že s projektom izgradnje objekta, je bilo poskrbljeno za razne tujke iz nadstropij, se pravi je imel ustrezno streho. Če pa je lokal nastal kasneje in če tudi je dobil na nek način uporabno dovoljenje (brez, da si ti dal soglasje oz. če si stanovanje kupil brez tega opozorila, nisi dožan skrbeti, če kaj pade na njegovo teraso. Če jo že ima, jo je moral sam zaščititi. Vsekakor pa, če bi bil jaz lastnik tega lokala, ne bi nič prepuščal naključju in bi poskrbel za zaščito. To bi bilo ceneje, kot izguba strank, ker bi jim v krožnik letele razne stvari.

Sc0ut ::

Nedasemiveč je izjavil:

Nimam izkušenj z lokali takole v več stanovanjskih zgradbah ampak ko tole berem dobim občutek, da bi to moralo biti zakonsko drugače urejeno - v prid stanovalcev seveda. Vsaj zmanjšan delavni čas tja do 18-20 zvečer.


V Sloveniji ne. So tisti trije pijancki mnogo bolj zaščiteni kot cel blok sosedov. V NM recimo ne velja vec zapisnik policije ampak pravnomocna ugotovljena kršitev.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312858 (10025) OK.d
»

Nov gradbeni zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9210739 (7900) Pika na i
»

Dnevni bar

Oddelek: Loža
212727 (63) Vesoljci
»

Ploščice balkon

Oddelek: Loža
5987 (833) Ales
»

Prepoved kajenja doma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17916526 (11971) bluefish

Več podobnih tem