» »

Zakaj in kako je Maribor zaostal za Ljubljano?

Zakaj in kako je Maribor zaostal za Ljubljano?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 8
»»

skumpl ::

Prvo moram povedati, da živim v MB, zaposlen pa sem v okolici LJ. Zanima me vaše mnenje in razmišljanje o tem, zakaj se mi zdi, da je Maribor zaostal za Ljubljano v različnih pogledih. Kaj mislite, kaj so razlogi za to razliko, je to gospodarstvo, politika, ali kaj tretjega? A morda še kdo iz teh naših koncev opaža to razliko?
Če primerjam samo stanovanjsko krizo med MB in LJ, opazim, da je le ta precej večja v MB kot pa LJ. Tukaj se skoraj nič ne dela na tem, vsem je vseeno kako in kaj. Zapira se Lent, denar pa se porablja za razne lesene brvi ipd. kvaliteta življenja pa ostaja enaka, oziroma se še mogoče celo slabša iz leta v leto!
Letališče Edvarda Rusjana je tako rekoč mrtvo. Ni povezav, vse kar tam pristaja je samo cargo in čarterski leti športnih ekip/klubov...
Seveda, vse je stvar mnenja, ampak kaj vi pravite na to, kje smo ga Štajerci tak klavrno pogrnili?

Zimonem ::

Zakon o glavnem mestu in vlečejo denar iz vse Slovenije. Pa še proračunska sredstva se tam porabljajo

kamiKaZaA ::

Stanovanjske krize ni. Gradijo se stanovanja za prodajo (masovno) in neprofitna stanovanja za oddajo. Letališče propada, ker je to v interesu LJ, da se vse preusmeri na njihovo letališče, katero so prodali tujcu. Pol tega ni slabega, kar sam opisuješ. Največji napredek v zadnjih 5. letih vidim, da so se plače konkretno popravile in da je služb kot listja. Torej prednost je, da so cene nepremičnin polovične kot tiste v LJ, plače pa več niso polovične. Torej lepše prideš skozi s slabšo plačo v MB in lažje do nepremičnine kot pa v LJ. Pišem za tiste, ki so med 80%. Onih zgornjih 20% pa je vseeno ali so v MB ali LJ ali v KP. Vsepovsod jim bo šlo zelo lepo.

LJ pa se bo vedno bolj razvijala zaradi zakona o glavnem mestu in tu je potem razlika med LJ in ostalimi mesti, ker LJ dobi še dodaten denar in ne samo povprečnine na prebivalca kot ostala mesta.

Je pa vsaj centralizacija poskrbela, da je v LJ izjemno slabi zrak in gužva na vsakem koraku z avtom, ker se dnevno vijejo kolone vozil v več kot 100.000 in da so zaradi centralizacije cene nepremičnin poletele v nebo in so večini v LJ nedostopne. Želeli ste centralizacijo (vse državne službe v LJ), sedaj pa obirajte te sadove (dosti višje cene nepremičnin).

Zgodovina sprememb…

cortez ::

A mi lahko poveš eno mesto, razen LJ, ki je prosperiralo po l.91 ?

c23po ::

Sevnica.
Računalniki nimajo spominov.

g. Oden ::

Stanovanjska kriza je bistveno hujša v LJ, pa prometna obremenjenost, onesnaženost zraka, stopnja kriminala itd. Gledaš zgolj iz ene perspektive, resnica pa je, da imata obe mesti svoje prednosti in slabosti. Je pa Maribor manjše mesto, zato je skoraj nemogoče pričakovati, da bo imel npr. dobro obiskano letališče, posebej ker je v neposredni že precej letališč, in niti na teh ni posebej dosti prometa.

borut_p ::

Letalisce propada, ker je neumno da slednji tam sploh obstaja. Edino letalisce ki bi lahko obstajalo v mb je tovorno.
Graz, zagreb, lj ... zakaj bi hotel kdo pristati v mb?

V MB se gradi kolikor ze dolgo ne ... proda se vse ... ali lokalcem ali investitorjem iz slo. Samo se tam v centru se morate znebiti tistega kolosa ki je en stuk previsok.
LJ se je razprodala tujem kapitalu.

Kayzon ::

Zakaj starejci tako hudo sovrazijo ljubljancane? Sem tudi slisal take da mi nismo pravi slovenci :|

Telbanc ::

Dejte tistih 60.000 služb državnih v MB, pa bote mel hitr stanovanja po jurja/kvadrat, Maribor pa cene stanovanj ko v Monaku. Tole vprašanje je čisto podjebavanje folka. Ko se ve, da je Ljubljana pograbila vse kar se je dalo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

HotBurek ::

Ali lahko nekdo, ki pozna situacijo, napiše če je neki v povezavi oddaljenostjo Brnik - Maribor, omejitev (državnih) subvenciji, in limita (radius 250km) glede na bližino? Neki tazga se mi zdi, da je. Takrat, ko so prodal Brnik.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

harvey ::

Seveda, vse je stvar mnenja, ampak kaj vi pravite na to, kje smo ga Štajerci tak klavrno pogrnili?

1. Propad velikih industrijskih igralcev in zaposlovalcev (Metalna, Mostovna, TAM, Hidromontaža...) je jedro tega problema.
2. Dolgoletna politična nekompetentnost pravih kadrovTM - predstavnikov Mb volivcev, ki niso bili v stanju pripeljati niti eno samo agencijo ali ministrstvo, ki bi imelo sedež v Mb.
3. Centralizacija - več denarja se je porabilo za ureditev granitnih kock na Trgu republike v LJ kot za razvojno pomoč Mariboru, glede na zaostanek v razvitosti.
4. Letališče MB E. Rusjan - ena klavna zgodba, ki ne more biti drugačna, če se s tem ukvarjajo kadri ali A. Bratušek. Zanimivo, da je sosednja Italija s ta malimi letališči našla strateško partnerstvo z novimi letalskimi družbami - regija je malo popustila pri nadomestilu, prevozniki so se preselili tja, več zaposlili in na koncu imaš win-win.
5. Magna, kot razvoj - uničenje zemlje in zaposlenih ene 40 ljudi, to je skupni rezultat te strateške naložbe, ki je sedaj bolj kot ne spomenik.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Telbanc ::

Ve se dobro, zakaj smo žrtvovali Mariborsko strojegradnjo. Ne zaj razlagat kolk so Ljubljančani kompetentni. Ko da so štajerci navadne budale. Res pa bi rad videl zadnje analize odpadnih vod v Ljubljani, "kok je not snegeca". .
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

MadMax ::

Telbanc je izjavil:

Res pa bi rad videl zadnje analize odpadnih vod v Ljubljani, "kok je not snegeca". .

https://portal24.si/analiza-odpadnih-vo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

PacificBlue ::

Kakšen procentualni delež slovenske elite živi v MB?
Sem danes prebral izjavo Jožeta Anderliča glavnega investitorja v stanovanjski dvorec Schellenburg, ki pravi:
" Brez elite ni naroda, elita je jedro naroda. Narod brez elite ne obstaja, je samo amorfna gmota ljudi, ki ne ve, kam in kako. Vsak narod potrebuje elito na številnih področjih - gospodarskih, političnih, kulturnih, znanstvenih ... Brez tega ni napredka"

Telbanc ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/zadnja-...

Pol ko se "zmenijo", se najde še "podstrešje" in potolaži rajo. Pri tem noben ne pokaže tega podstrešja, kolko je funkcionalno, ..... To je slovenska elita, ki misli da smo vsi totalni debili. Upam, da zaj ne bojo podstrehe šteli pod skupne prostore v blokih....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PacificBlue ::

Ni druge razlage, kot da je stavba zrasla.:))

BorutO ::

Kayzon je izjavil:

Zakaj starejci tako hudo sovrazijo ljubljancane? Sem tudi slisal take da mi nismo pravi slovenci :|

Zakaj? O tem bi se dalo na veliko razpravljati... Ampak tako na hitro... Prvič zato, ker gre največ in večina davkoplačevalskega denarja samo v LJ, da se potem lahko lublančani hvalite kako imate v LJ edini vse v sloveniji, da imate nedokončane stožice, ki so po večini zgrajene z državnim denarjem, šole in univerze se gradijo samo z državnim denarjem, itd, v glavnem, vse se gradi v lj. Sreča v nesreči je edino ta, da je Slovenija izredno majhna država in imamo zelo dobro AC povezavo iz skoraj cele slovenije do lj. Recimo, švedska je velika država, pa nima tako dobre AC povezave med seboj med večjimi mesti. Ljubčjančani tega pač ne vidite, ker tam živite. Sicer pa, malo si poglejte koliko državnih denarnih sredstev na leto država nameni katerim mestom.

Ampak ni pa vse samo država kriva. Tu so tudi podjetja, ki hočejo uspeti, in si sedež firme raje odprejo v Lj, če tudi imajo obrate po drugih mestih, ampak je bolj "moderno", če imajo kar vse v LJ. Pač je v LJ več prebivalcev in dnevnih migrantov, kar poveča možnost poslovanja podjetjem.

Pa saj ni samo to, je še polno vsega drugega, ki se ži ne da naštevati.

Recimo, za tiste, ki ste obsedeni s fuzbalom in ste zraven še prizadetki, en drugemi uničujete avtomobile samo zato, ker imajo napačen grb na tablici. Ampak fuzbala ne gledam, tako da mi je vseeno, če se koljete med seboj, ampak tudi to je za nekatere en od razlogov.

Scaramouche3 ::

BorutO je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Zakaj starejci tako hudo sovrazijo ljubljancane? Sem tudi slisal take da mi nismo pravi slovenci :|

Zakaj? O tem bi se dalo na veliko razpravljati... Ampak tako na hitro... Prvič zato, ker gre največ in večina davkoplačevalskega denarja samo v LJ, da se potem lahko lublančani hvalite kako imate v LJ edini vse v sloveniji, da imate nedokončane stožice, ki so po večini zgrajene z državnim denarjem, šole in univerze se gradijo samo z državnim denarjem, itd, v glavnem, vse se gradi v lj. Sreča v nesreči je edino ta, da je Slovenija izredno majhna država in imamo zelo dobro AC povezavo iz skoraj cele slovenije do lj. Recimo, švedska je velika država, pa nima tako dobre AC povezave med seboj med večjimi mesti. Ljubčjančani tega pač ne vidite, ker tam živite. Sicer pa, malo si poglejte koliko državnih denarnih sredstev na leto država nameni katerim mestom.

Ampak ni pa vse samo država kriva. Tu so tudi podjetja, ki hočejo uspeti, in si sedež firme raje odprejo v Lj, če tudi imajo obrate po drugih mestih, ampak je bolj "moderno", če imajo kar vse v LJ. Pač je v LJ več prebivalcev in dnevnih migrantov, kar poveča možnost poslovanja podjetjem.

Pa saj ni samo to, je še polno vsega drugega, ki se ži ne da naštevati.

Recimo, za tiste, ki ste obsedeni s fuzbalom in ste zraven še prizadetki, en drugemi uničujete avtomobile samo zato, ker imajo napačen grb na tablici. Ampak fuzbala ne gledam, tako da mi je vseeno, če se koljete med seboj, ampak tudi to je za nekatere en od razlogov.


To je smešno, v Ameriki je glavno mesto Washington, pa je veliko bolj uspešnih mest!
Ljubljana in MB nista toliko narazen, to pa da gre več denarja v LJ je logično, je večje mesto!
Kar ti moraš dokazat da je posledica nepotizma? In da je več denarja na prebivalca?
Mislim da je tukaj čista foušija, pač v vsaki državi, večja mesta so potem gledana, kot kaj pa mislite da se greste,,,,

Crucry ::

Telbanc je izjavil:

Dejte tistih 60.000 služb državnih v MB, pa bote mel hitr stanovanja po jurja/kvadrat, Maribor pa cene stanovanj ko v Monaku. Tole vprašanje je čisto podjebavanje folka. Ko se ve, da je Ljubljana pograbila vse kar se je dalo.


Spet en bolan populizem, če te zanima zakaj je Maribor zaostal za Ljubljano, je primarni razlog, da takemu sranju nasedate.

Zdaj pa pazi, da boš končno dojel, za kar je večina mariborčanov preneumnih, daj poglej si tole slikico (sem ti dal tako za otroke, da ti bo lažje), kaj vidiš?



Naj ti pomagam, izmeri razdaljo do Ljubljane od Kranja, Novega Mesta, Kopra, Nove Gorice, Kočevja,.., nato naredi enako še za Maribor. In kar naenkrat boš ugotovil, da bi se zaradi vaših štajerskih blodenj, 70% Slovenije vozilo dlje do glavnega mesta, če bi bilo to Maribor. Šokantno mar ne, kakšna zarota, Madžarov, Avstrijcev in Hrvatov, da nam niso dali vsak 300km svoje zemlje, da bi bil Maribor na sredi, ziher so se ljubljančani nekaj zdilali z njim... /s

Ja, ne-preveč-pameten-srček, geografija, geografija...

Ne razumem, kako si predstavljate, da boste mariborčani uspešni, če vam je leta 2024 treba to razlagat, vas pa sicer rade volje zamenjamo za Istro, pa boš imel bližje do Zagreba, Sloveniji pa se bo povprečen IQ precej dvignil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

starfotr ::

Maribor je tak, kot ste si ga naredili. Ljudje, prebivalci odločate o tem kakšen bo.

Če imate čudne ljudi (tudi na oblasti), to ni problem Ljubljane ali Dupleka. Ampak je vaš problem. Odgovornost je na strani ljudi. Primite bika za roge.

Letališče propada, ker je to v interesu LJ, da se vse preusmeri na njihovo letališče, katero so prodali tujcu.


Seveda, ker Brnik pa cveti in pisto imajo posuto z zlatimi lističi. Spet ena cvetka brez osnove in neko nabijanje. Smo, da je Lj kriva za vaše bedno stanje. Razlog in rešitev je pa opisana zgoraj.

V Mariboru ste pa ljudi podarili tujcem. (Ko bi jih vsaj prodali.)

Koliko ljudi hodi delat v AT? Ali se je odselil v AT? Koliko je AT vložila v ceste, izobraževanje Mariborčanov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

kingsix ::

Hmmm nevem no.. Meni se sploh ne zdi, da je Maribor nazadoval Oz no boljše rečeno da bi bilo ziveti tukaj slabše. Prej nasprotno.

Pred leti delal na firmi kjer smo imeli pisarne v LJ in MB.. Kdsj je kdo prišel iz LJ v MB za kak dan dva in obratno. Sčasoma smo pisarne v LJ zaprli, saj so vsi iz LJ hoteli v MB.

Nato v drugi firmi podobno.. Tistim bolj med MB in LJ.. So imeli izbiro delat v LJ ali MB.. Po malo "probnega" časa so se pravzaprav vsi odločili za prihod na delo v MB. Nekateri tudi preselili.

Kolega iz NM, ki sta delala v LJ sta sedaj v MB ker jima je tukaj bolj všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Hudobec82 ::

Hard pill to swallow... ampak, zarad priseljencev. V Kranju, ki je skor predmestje Ljubljane oziroma ma precej podobno situacijo, bo kmal 70k ljudi. Številke so se vidle pri covid listah. Al majo državlanstvo, prebežališče ali stalen naslov niti ni pomembno. Važno je, da jih večina vseen dela, jemlje kredite in plačuje davke. Rabjo tudi stanovanja, trgovske centre, ceste... Za to se stvari širijo in razvijajo. Trenutno se v Kranju gradijo vsaj 3 blokovske soseske. Flati za kolk....novih 10k ljudi?

FireSnake ::

skumpl je izjavil:

Prvo moram povedati, da živim v MB, zaposlen pa sem v okolici LJ. Zanima me vaše mnenje in razmišljanje o tem, zakaj se mi zdi, da je Maribor zaostal za Ljubljano v različnih pogledih. Kaj mislite, kaj so razlogi za to razliko, je to gospodarstvo, politika, ali kaj tretjega? A morda še kdo iz teh naših koncev opaža to razliko?
Če primerjam samo stanovanjsko krizo med MB in LJ, opazim, da je le ta precej večja v MB kot pa LJ. Tukaj se skoraj nič ne dela na tem, vsem je vseeno kako in kaj. Zapira se Lent, denar pa se porablja za razne lesene brvi ipd. kvaliteta življenja pa ostaja enaka, oziroma se še mogoče celo slabša iz leta v leto!
Letališče Edvarda Rusjana je tako rekoč mrtvo. Ni povezav, vse kar tam pristaja je samo cargo in čarterski leti športnih ekip/klubov...
Seveda, vse je stvar mnenja, ampak kaj vi pravite na to, kje smo ga Štajerci tak klavrno pogrnili?


Ne meči Štajerske in Maribora v isti koš. Mariborčani Štajerski delajo sramoto!
Štajerska je še kaj drugega, kot Maribor (tudi Celje).
Maribor je pokopala zahojena miselnost in kregarija.

Posledično so dodali zabiti župani (in politika nasploh). Enega dobrega ni bilo. Spomnimo se samo zapite Tovornikove, ki je bila proti temu, da bi TAM kupil BMW za 1 marko. Češ, Švabi nas pa ne bojo komandirali.
Če bi bili Mariborčani koliko toliko bi jo zaradi tega na kol stedi mesta nabili.

Žal je tako: bil vukojebina in ostal vukojebila.
Maribor pušiona. Čeprav zabite viole pravijo drugače.

Rek, da si dan stran vrgel, če do desetih nisi pijan tudi ne pomaga.

Je pa tudi kaka svetla točka, a je vse skupaj premalo (Alfi Nipič, ...).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Kayzon je izjavil:

Zakaj starejci tako hudo sovrazijo ljubljancane? Sem tudi slisal take da mi nismo pravi slovenci :|


Ne Štajerci! Mariborčani. Občutna razlika.
Za tole famo so tudi krivi Mariborčani.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

blablabla, za propalice so vedno krivi drugi za njihovo bedo!
to še posebej velja za mariborčane.

v RESNICI je maribor propadlo mesto ker živijo v njem samo propalice; lene, lažnive in kradljive, ki si želijo samo pijančevati in kurbati. strokovno se temu reče lump proletarjat.

to je vsa resnica propadlega maribora, zdaj pa v jok in na drevo ker niste sposobni pogledat resnici v oči!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Samael ::

Telbanc je izjavil:

Ko se ve, da je Ljubljana pograbila vse kar se je dalo.

Ja hudič je to, ko bi se vsi šli decentralizacijo, v momentu, ko bi se pa v vaši okolici kaj postavljalo, gradilo itd ... e, to pa ne. Pri nas pa že ne! Ljudske inciative in vse. Le vkup, vkup uboga gmajna! Kar v Lj naj se to gredo!
In potem je kot je ...

Pa bi človek mislil, da mogoče bi se šli pa provincialci bolj elitni turizem pa to. Ne, tudi to ne. Prva misel na to mi je, kaj je par zahojenih sosedov v Posočju naredilo iz Šaleharjevega gorsko kolesarskega centra, ki je v pozabljeno vas bogu iza ledjama privabljal turiste od blizu in daleč.

Imeli bi službe, ne bi pa gradili. Ne bi pa imeli prometa. Pa hrup. In vse ostalo kar prinaša masa ljudi, ki dnevno migrira s trebuhom za kruhom.
Vsaka stvar ima pluse in minuse in dokler nisi pripravljen v zakup vzeti enega, ne boš imel tudi drugega.
Samael != Samuel

G0zdar ::

Zakaj so gospodarsko tako uspešne rovtarske občine: Železniki, Cerkno, Idrija, Žiri, Gorenja vas? Povečini imajo katastrofalne cestne povezave (drugih sploh ni), doline so tako ozke da noter komaj stisnejo proizvodne hale, pa vendar tam uspeva kar nekaj (za slovenske razmere velikih) mednarodno pomembnih podjetij.

V primerjavi z njimi ima Maribor naslednje ogromne prednosti:
- avtocesto
- letališče
- železnico
- raven teren
- svojo univerzo
- uspešno avstrijsko Štajersko pred pragom

V čem je bistvena razlika - v mentaliteti (pridnosti) ljudi.

Sparkxl ::

Treba je malo bolj natančno definitari v čem točno je zaostal? Kolikor sam opažam, se je situacija v MB v zadnjih letih drastično spremenila...na boljše. Od osamosvojitve naprej je mesto veljalo za center brezposelnosti, ker je vsa industrija pocrkala. Problem ni rešila država slovenija, ampak avstrija, ki je novo industrijo postavila med Grazom in mejo. Na tej relaciji so še 25 let nazaj bila samo polja. Zdaj so tam hala ob hali in vedno se ena nova gradi. Med 30-40k ljudi se vozi gor na delo. Razdalja pa je pol manjša kot do LJ, plače pa duple.

Telbanc ::

Crucry je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Dejte tistih 60.000 služb državnih v MB, pa bote mel hitr stanovanja po jurja/kvadrat, Maribor pa cene stanovanj ko v Monaku. Tole vprašanje je čisto podjebavanje folka. Ko se ve, da je Ljubljana pograbila vse kar se je dalo.


Spet en bolan populizem, če te zanima zakaj je Maribor zaostal za Ljubljano, je primarni razlog, da takemu sranju nasedate.

Zdaj pa pazi, da boš končno dojel, za kar je večina mariborčanov preneumnih, daj poglej si tole slikico (sem ti dal tako za otroke, da ti bo lažje), kaj vidiš?



Naj ti pomagam, izmeri razdaljo do Ljubljane od Kranja, Novega Mesta, Kopra, Nove Gorice, Kočevja,.., nato naredi enako še za Maribor. In kar naenkrat boš ugotovil, da bi se zaradi vaših štajerskih blodenj, 70% Slovenije vozilo dlje do glavnega mesta, če bi bilo to Maribor. Šokantno mar ne, kakšna zarota, Madžarov, Avstrijcev in Hrvatov, da nam niso dali vsak 300km svoje zemlje, da bi bil Maribor na sredi, ziher so se ljubljančani nekaj zdilali z njim... /s

Ja, ne-preveč-pameten-srček, geografija, geografija...

Ne razumem, kako si predstavljate, da boste mariborčani uspešni, če vam je leta 2024 treba to razlagat, vas pa sicer rade volje zamenjamo za Istro, pa boš imel bližje do Zagreba, Sloveniji pa se bo povprečen IQ precej dvignil.


Glede na zlo nizek nivo pisanja na tem forumu, razmišljam, da bi vsak moj post krepko zaračunal.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

G0zdar ::

Sparkxl je izjavil:

Treba je malo bolj natančno definitari v čem točno je zaostal? Kolikor sam opažam, se je situacija v MB v zadnjih letih drastično spremenila...na boljše. Od osamosvojitve naprej je mesto veljalo za center brezposelnosti, ker je vsa industrija pocrkala. Problem ni rešila država slovenija, ampak avstrija, ki je novo industrijo postavila med Grazom in mejo. Na tej relaciji so še 25 let nazaj bila samo polja. Zdaj so tam hala ob hali in vedno se ena nova gradi. Med 30-40k ljudi se vozi gor na delo. Razdalja pa je pol manjša kot do LJ, plače pa duple.


Točno tako, Mariboru gre na boljše. Problema pa niso rešili Mariborčani, ampak so to za njih storili Avstrijci, ki so okoli leta 2011 (ne vem več natančno) odprli vrata za Slovence na njihov trg delovne sile.

Vprašati se je treba zakaj pa je mariborska industrija pocrkala, v omenjenih rovtarskih občinah pa ne?
Konkreten primer je Idrija, kjer je bil bogat rudnik živega srebra. Že pred 60 leti je bilo jasno, da bo treba v prihodnjih desetletjih rudnik zapreti. Zato so že pred 50 in več leti začeli z alternativno industrijo, iz česar sta nastala Kolektor in Hidria. Niso čakali do konca, potem pa država pomagaj. Ko so rudnik v desetletju po 2010 enkrat dokončno zaprli, je industrija že cvetela in zaprtje rudnika ni povzročilo nikakršnega šoka.

Sparkxl ::

Avstrijci niso to delali na pamet. Saj so videli maso brezposlenih, sicer dobro usposobljenih ljudi, dobesedno pred njihovimi vratmi. In s to računico so šli postaviti gor vso industrijo, ki jo danes tam vidimo. To se je lepo videlo med covid histerijo. Gospodarstvo je pritiskalo na državo, naj ne drkajo zjutraj gasarbajterjev na meji, ker vse proizvodnje stojijo. In so še samo mahali zjutraj vsakemu s slovensko tablico.

FireSnake ::

Crucry je izjavil:


vas pa sicer rade volje zamenjamo za Istro, pa boš imel bližje do Zagreba, Sloveniji pa se bo povprečen IQ precej dvignil.


In zato si se moral na novo registrirati?
Nimaš jajc pa po napisanem se mi ne zdi, da bi ti bil ravno kompetenten, da bi razglabljal o višini IQja ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

edi45 ::

Kayzon je izjavil:

Zakaj starejci tako hudo sovrazijo ljubljancane? Sem tudi slisal take da mi nismo pravi slovenci :|


Sam sem štajerc, blizu Maribora in vem da bo šokantno, vendar ne sovražim nobenega in ni važno če je iz LJ, MS, KP, CE itd..:)) Še moja prva prava ljubezen je bila iz LJ. Vse v LJ mi je všeč, razen vremena. Vedno ko pridem je megla ali dež

Crucry ::

FireSnake je izjavil:

Crucry je izjavil:


vas pa sicer rade volje zamenjamo za Istro, pa boš imel bližje do Zagreba, Sloveniji pa se bo povprečen IQ precej dvignil.


In zato si se moral na novo registrirati?
Nimaš jajc pa po napisanem se mi ne zdi, da bi ti bil ravno kompetenten, da bi razglabljal o višini IQja ;)

Bravo, še dobro, da pri tvojem nizkem IQju ni pomembno, kaj se ti zdi.

Telbanc je izjavil:

Crucry je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Dejte tistih 60.000 služb državnih v MB, pa bote mel hitr stanovanja po jurja/kvadrat, Maribor pa cene stanovanj ko v Monaku. Tole vprašanje je čisto podjebavanje folka. Ko se ve, da je Ljubljana pograbila vse kar se je dalo.


Spet en bolan populizem, če te zanima zakaj je Maribor zaostal za Ljubljano, je primarni razlog, da takemu sranju nasedate.

Zdaj pa pazi, da boš končno dojel, za kar je večina mariborčanov preneumnih, daj poglej si tole slikico (sem ti dal tako za otroke, da ti bo lažje), kaj vidiš?



Naj ti pomagam, izmeri razdaljo do Ljubljane od Kranja, Novega Mesta, Kopra, Nove Gorice, Kočevja,.., nato naredi enako še za Maribor. In kar naenkrat boš ugotovil, da bi se zaradi vaših štajerskih blodenj, 70% Slovenije vozilo dlje do glavnega mesta, če bi bilo to Maribor. Šokantno mar ne, kakšna zarota, Madžarov, Avstrijcev in Hrvatov, da nam niso dali vsak 300km svoje zemlje, da bi bil Maribor na sredi, ziher so se ljubljančani nekaj zdilali z njim... /s

Ja, ne-preveč-pameten-srček, geografija, geografija...

Ne razumem, kako si predstavljate, da boste mariborčani uspešni, če vam je leta 2024 treba to razlagat, vas pa sicer rade volje zamenjamo za Istro, pa boš imel bližje do Zagreba, Sloveniji pa se bo povprečen IQ precej dvignil.


Glede na zlo nizek nivo pisanja na tem forumu, razmišljam, da bi vsak moj post krepko zaračunal.


Ti kar zaračunaj ampak glede na to, da ti niti osnove geografije in njenih posledic niso jasne, ti ga nihče ne bo plačal. Pač neke folklorne mariborske neumnosti verjameš in jih še trosiš naokrog, potem so pa spet posti drugih krivi, da pišeš bedarije.

Predvsem pa bodi hvaležen, da zdaj razumeš, nimajo vsi mariborčani sreče, da bi jim kdo razložil. V večini se jih kar pusti, da bedarije kvasijo, potem se jim pa za hrbtom reži, kako za luno so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

ahac ::

Nehajte s tem "nizki IQ" žaljenjem!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Crucry ::

ahac je izjavil:

Nehajte s tem "nizki IQ" žaljenjem!

Lepa beseda lepo mesto najde, dogovorjeno. Dajte te omejitve preden se post zaklene za editiranje malo dvignit, bi popravil, pa ne morem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

Webmojster ::

To zaostajanje je lahko tudi prednost. Manj ljudi, manj stresa, manj gužve, nižje cene.

Tako da, kar silite vsi v Ljubljano in okolico. Meni prav paše, da imamo tukaj manj gužve.

Crucry ::

Webmojster je izjavil:

To zaostajanje je lahko tudi prednost. Manj ljudi, manj stresa, manj gužve, nižje cene.

Tako da, kar silite vsi v Ljubljano in okolico. Meni prav paše, da imamo tukaj manj gužve.


Gužvo se lahko zelo hitro reši. In glede na to, da je v modi zapiranje mest po celi EU pred dnevnimi migracijami, se zna tudi prav hitro zgoditi, seveda pa nič narobe, če gužve ni, dokler imaš seveda kje dobiti denar za preživetje - manj je gužve, manj je ljudi, ki jim lahko prodajaš, manj je potencialnih virov zaslužka, manj je služb,...

Sicer sem bil pa lani nekaj dni v Mariboru in je zadeva prav moreča, kot je bila Ljubljana pred Zokijem, zvečer center kot izumrl, pa mentaliteta je tudi moteča, to, da se lokalno prebivalstvo z orožjem odzove na poizkuse urejanje prometa z radarji (v Ljubljani so lepo pomirili norce za volanom in so dejansko delovali pozitivno na promet) se mi zdi kot kakšna zgodba iz BiH. Imam po pravici povedano raje gužvo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

kamiKaZaA ::

Zdaj dejansko vidimo, da OP, kateri je odprl to temo "skumpl" ne živi v Mariboru in je odprl to temo samo za namen žaljenja in kregarije. Nima niti jajc, da bi pisal s tega profila "skumpl", ampak si je odprl isti dan novi profil "Crucry" in sedaj bo v tej temi netil in netil, dokler ne bo zanetil prepirja, kjer bodo potem letele žaljivke na vse strani. Profil "skumpl" pa od odprtja teme več ni bil aktiven niti prijavljen na forum.

In že tu so enostavno tehtni razlogi, da se takšne teme enostavno zaklenejo.

pegasus ::

Da ... se spet bližajo kake volitve? Ker to je že znana taktika ...

Crucry ::

kamiKaZaA je izjavil:

Zdaj dejansko vidimo, da OP, kateri je odprl to temo "skumpl" ne živi v Mariboru in je odprl to temo samo za namen žaljenja in kregarije. Nima niti jajc, da bi pisal s tega profila "skumpl", ampak si je odprl isti dan novi profil "Crucry" in sedaj bo v tej temi netil in netil, dokler ne bo zanetil prepirja, kjer bodo potem letele žaljivke na vse strani. Profil "skumpl" pa od odprtja teme več ni bil aktiven niti prijavljen na forum.

In že tu so enostavno tehtni razlogi, da se takšne teme enostavno zaklenejo.


Jah, bujna domišljija pač. Pa še kakšno paranoidno šizofrenijo bi ti pripisal. Ampak nič se ne sekiraj, ti le videvaj česar ni, si zabaven.


In kar tako, z enim zamahom adhomina dva. Si boš to na pas zapisal...

pegasus je izjavil:

Da ... se spet bližajo kake volitve? Ker to je že znana taktika ...

U, celo več detektivov z bujno domišljijo in polnim nahrbtnikom projekcij je tukaj. To pa res lepo. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

kamiKaZaA ::

Crucry - enostavno ne moreš iz svoje kože, da ne bi napisal posta in da hkrati ne bi žalili. Dobro ti gre. Račun od včeraj in sami komentarji s samimi žaljivkami. Spominjaš na onega one-half-a.

Crucry ::

kamiKaZaA je izjavil:

Crucry - enostavno ne moreš iz svoje kože, da ne bi napisal posta in da hkrati ne bi žalili. Dobro ti gre. Račun od včeraj in sami komentarji s samimi žaljivkami. Spominjaš na onega one-half-a.

Seveda, pa na opa tudi spominjam, pa nimam nič z njim, prestrašen vidiš povsod zarote, izmišljuješ si bizarne povezave, pa če to ni paranoidna šizofrenija, potem pa res nič nočem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

kamiKaZaA ::

Trol si. Odprl si to temo z drugim profilom, katerega si tudi odprl včeraj. In s takšnimi troli nima smisla debatirati. Upam, v kolikor se seveda ta tema ne zaklene, da se ne bo kdo od resnih komentatorjev spustil na tvoj nivo in se začel prepirati s teboj, ker to je tvoj končni cilj. Žaljenje, podjebavanje in prepir. In edina lekcija takšnim trolom kot si ti je, da se jim ne odgovarja oz. imam sporočilo za vse ostale resne komentatorje:

link_up ::

si kdaj razmisljal, da bi se ukvarjal s cim produktivnim? Ker tole tvoje dolgocasenje je pa ze res nadlezno.
In and Out

Crucry ::

kamiKaZaA je izjavil:

Trol si. Odprl si to temo z drugim profilom, katerega si tudi odprl včeraj. In s takšnimi troli nima smisla debatirati. Upam, v kolikor se seveda ta tema ne zaklene, da se ne bo kdo od resnih komentatorjev spustil na tvoj nivo in se začel prepirati s teboj, ker to je tvoj končni cilj. Žaljenje, podjebavanje in prepir. In edina lekcija takšnim trolom kot si ti je, da se jim ne odgovarja oz. imam sporočilo za vse ostale resne komentatorje:


Ja, dobro si povedal, trol s paranoidno šizofrenijo si, je precej klasično, da lastno obnašanje projicirajo na druge. In te ne bom futral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

3p ::

Zimonem je izjavil:

Zakon o glavnem mestu in vlečejo denar iz vse Slovenije. Pa še proračunska sredstva se tam porabljajo


To (jamranje in iskanje zunanjega krivca) je eden od vzrokov. "Ljubljana je kriva (vsega). Gremo zdaj na pir. Nič se ne da narediti."

Iz podobnih razlogov skupaj zaostajamo za drugo konkurenco z vzhoda Evrope. "Kaj češ. EU vse pobere. Nič se ne sme. V vse se vtikajo. Gremo na pir."

---
Objektivno ga je Maribor v bivši Sloveniji (pa i šire) najbolj naj**** ob osamosvojitvi. Poleg tega je bila tam skoncentrirana industrija, ki je šla v celi EU pa-pa. Za preusmerjanje pa ni bilo dovolj energije in idej. Tisti, ki se lahko, so se raje preusmerili delat v Avstrijo. Ampak tudi €, ki jih prinesejo, se ne poznajo posebej. Ljubljana seveda ima prednost tega, da je JU tu skoncentrirana, ampak to se v zadnjih desetletjih ni spremenilo.

kamiKaZaA ::

Crucry je izjavil:

Ja, dobro si povedal, trol s paranoidno šizofrenijo si, je precej klasično, da lastno obnašanje projicirajo na druge. In te ne bom futral.


https://slo-tech.com/forum/c126837/0

Welcome back! one-half

Busted! >:D

one-half:: 23. sep 2021, 11:42
In tudi, ce 100x zablejas "ovca", ne bo nic drugace. Zaradi pomanjkanja intelekta in znanja, naivnosti, gojis dusevno bolezen, ki postaja vedno hujsa. Shizofrena paranoja se ji rece.


one-half:: 22. sep 2021, 16:22
Nehaj jokat, nobenih dokazov nimas za svoje trditve, si pac malo paranoicen in na meji shizofrenije zaradi ivermectina.


one-half:: 14. sep 2021, 23:46
Se vam pa samo rezim, shizofrenim paranoikom, ki brcajo v temo, da je ze smesno.


one-half:: 9. sep 2021, 19:51
No druga, bolj racionalna razlaga je, da si sizofreni paranoik, kar zelo verjetno ni dalec od resnice.

free_rider ::

Kdorkoli je kdaj delal v kakšnem računovodstvu, ipd in je imel opravka s podjetji iz različnih predelov Slovenije, mu je lahko takoj jasno.

Na Štajerskem in Primorskem enake zadeve rešujejo več časa in manj kvalitetno. Tempo življenja pač ni takšen, kot v osrednjem delu, kjer se vsi hitreje obrnejo in je to normalno.

Medtem ko je za mediteranske konce ta ležernost še nekako značilna in je to prisotno tudi v drugih državah, pa se za Štajerski konec lahko sklepa, da gre za njihovo "veselo" naravo. Enostavno, drugim vidikom življenja dajo več poudarka. Na ven pa potem izpade, da gre za zaostalost in je vsega kriva grda metropola. Enostavno, ne moreš imeti vsega naenkrat, čage in špage.

Crucry ::

kamiKaZaA je izjavil:

Crucry je izjavil:

Ja, dobro si povedal, trol s paranoidno šizofrenijo si, je precej klasično, da lastno obnašanje projicirajo na druge. In te ne bom futral.


https://slo-tech.com/forum/c126837/0

Welcome back! one-half

Busted! >:D

one-half:: 23. sep 2021, 11:42
In tudi, ce 100x zablejas "ovca", ne bo nic drugace. Zaradi pomanjkanja intelekta in znanja, naivnosti, gojis dusevno bolezen, ki postaja vedno hujsa. Shizofrena paranoja se ji rece.


one-half:: 22. sep 2021, 16:22
Nehaj jokat, nobenih dokazov nimas za svoje trditve, si pac malo paranoicen in na meji shizofrenije zaradi ivermectina.


one-half:: 14. sep 2021, 23:46
Se vam pa samo rezim, shizofrenim paranoikom, ki brcajo v temo, da je ze smesno.


one-half:: 9. sep 2021, 19:51
No druga, bolj racionalna razlaga je, da si sizofreni paranoik, kar zelo verjetno ni dalec od resnice.


Saj ti pravim, da si nor. Me veseli, da je to še nekdo drug ugotovil, zmešan trol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Maribor zmrzuje, Ljubljana pa spušča cene plina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
966760 (4417) kamiKaZaA
»

Decentralizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21119976 (15375) Grizzly
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830718 (20598) Mati

Več podobnih tem