» »

Težave po prehodu na optiko

Težave po prehodu na optiko

sebatronic ::

Pozdravljeni,

po prehodu na optiko so se po kakih 3 urah odličnega delovanje začele težave. Edina stvar, ki res deluje, je internet prek kabla. TV pa v neenakomernih intervalih zmrzuje. Prav tako sporadično pada dol Wifi. Imam spodnjo konfiguracijo, ki je na stari povezavi delovala super. Wifi omrežje imam svoje (sistem Deco), Telekomovega sem ugasnil. Vse skupaj mi izgleda, kot da bi bil nekje pretok podatkov omejen ali kaj podobnega. Na podpori storijo klasične stvari, torej reset in/ali iz elektrike. Potem jim vse zgleda "ok".

Preprosto ne morem verjeti, da imam na optiki slabšo izkušnjo kot prej. Nisem pa ničesar spreminjal, kar se strojne konfiguracije tiče.

Je imel kdo podobne težave in/ali ima kakšen predlog, kaj bi lahko bil vzrok?

M O D E M
ETH: 1 2 3 4
| | | |------------------switch1---------------neobox
| | |----switch2---Deco2 |------------------Deco1
| |------Prenosnik2
|--------Prenosnik1

ETH 1: internet
ETH 2: internet
ETH 3: trunk
ETH 4: trunk

Hvala in lp
seba

DamijanD ::

Operater? Model modema?

bciciban ::

Če ti internet ko si na kablu dela ok, potem težko da je problem v sami optiki ampak mora biti problem na tvojem wifi-ju.

bciciban ::

Je pa možno da je šibka točka modem od ponudnika, da ne zmore števila povezav/prenosa podatkov in potem malo zašteka. Pred leti se je to dogajalo meni na A1, ko je bilo več uporabnikov na internetu + TV je enostavno nehalo delovati in ponavadi je nehal delati ravno TV ali wifi. Moj PC preko kabla pa je še delal.
Rešil sem tako, da sem priklopil svoj router in tista jajca od A1 dal v bridge način.

sebatronic ::

DamijanD je izjavil:

Operater? Model modema?

Operater: Telekom
Modem: Innbox G92

bciciban je izjavil:

Če ti internet ko si na kablu dela ok, potem težko da je problem v sami optiki ampak mora biti problem na tvojem wifi-ju.

Dvomim, ker je edina sprememba modem. Vse ostalo je na starem modemu delovalo super. Oba Deca sta direktno na kablu, res pa je, da gresta prek switcha. Tudi Deco system sem rebootal po menjavi modema.

Zgodovina sprememb…

Scorpy84 ::

innbox je tudi meni sčasoma zmrzoval in si ga moral na dan ali dva resetirati. Neo box sicer nikoli ni stekal, internet pa ja, čeprav je vpn na njemu kljub vseemu deloval. Po menjavi na fritz so vsi problemi z internetom izginili.

_njc ::

Scorpy84 je izjavil:

innbox je tudi meni sčasoma zmrzoval in si ga moral na dan ali dva resetirati. Neo box sicer nikoli ni stekal, internet pa ja, čeprav je vpn na njemu kljub vseemu deloval. Po menjavi na fritz so vsi problemi z internetom izginili.

Si vzel Fritz-a pri Telekomu ali si ga sam kupil, katerega imaš?

Scorpy84 ::

Pri telekomu, 7530. Na njega imam zvezana dva routerja (želel ločena omrežja) en notranji, drug zunanji in še switch. Naprave pa se mi ne da šteti, jih pa ni malo, pa se ne obesi.

sebatronic ::

Mi imamo na deco wifi par telefonov, prenosnik in 1 TV, kjer imam neo lite namesto neo box. Ker pač, ni kabla.
Zanimivo je, da oba TV-ja, ta na neo boxu in tisti na Wifi prek Deca, zmrzujeta. Gledaš, zmrzne za 5 sekund, gledaš 20 minut, zmrzne za 10 sekund, gledaš 3 minute, zmrzne za 3 sekunde itd.

Poleg tega moram TV na wifi prav "zbuditi". Prej sem ga vključil in takoj je šel na zadnji app, netflix, neo lite, karkoli pač. Zdaj takoj javi, da nima povezave z internetom (čeprav sem jo na novo nastavil po menjavi modema). Grem Home -> Apps -> neo lite in se "zbudi" ter dela omejeno, kot sem dejal.

sebatronic ::

Sem testno vzel stran switche in dejansko zdaj vse deluje, oba TV-ja in Deco sistem. Nič mi ni jasno. Zaenkrat bom lahko tako imel, ker sem večino v enem nadstropju prestavil na wifi. Ne vem pa kaj bom, če bom moral kdaj kaj dat na kable.
lp seba

starfotr ::

Decota moraš vezat po shemi: https://www.tp-link.com/en/support/faq/...

Torej prvi (main deco) gre v modem/switch, ostali se povezujejo zaporedno na main ali preko dodatnega switcha v vezavi zvezda na main deco. Poglej slike na linku.

sebatronic ::

Ja, tu je moj problem. Hvala!
Moram pa preveriti, če to reši tudi TV. Nabrž nima veze s tem, saj sem imel modem -> switch -> neo box.

starfotr ::

Predlagam tudi posodobitev decotov.

V decota lahko vtakneš tudi kabel za npr. računalnik ali za televizijo ali podobno. Tako se izogneš brezžični povezavi in imaš kabel, kar je mnogo hitreje in bolj stabilna povezava.

Če si odstranil kable potem pomeni da se decoti pogovarjajo brezžično. Kar seveda tudi deluje, vendar je žična povezava med njimi boljša izbira. Tako, da boš moral switche priklopit nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Gwanaroth ::

Odklopi vse in nato priklapljaj naprave eno za drugo. Ko bo začelo crkovati boš hitro vedel, kaj je krivo.
Lights often keep secret hypnosis..

sebatronic ::

Končno sem našel težavo. V switch sem imel dovodni kabel priklopljen v prvi port. Zdaj imam dovodni kabel v drugem portu, odvodne pa od 3 do 5. Vse dela BP.

Lightning5 ::

Torej imaš verjetno router ne switch

Nikonja ::

starfotr je izjavil:

Predlagam tudi posodobitev decotov.

V decota lahko vtakneš tudi kabel za npr. računalnik ali za televizijo ali podobno. Tako se izogneš brezžični povezavi in imaš kabel, kar je mnogo hitreje in bolj stabilna povezava.

Če si odstranil kable potem pomeni da se decoti pogovarjajo brezžično. Kar seveda tudi deluje, vendar je žična povezava med njimi boljša izbira. Tako, da boš moral switche priklopit nazaj.


Vlečt kabele za vsako stvar 2024 pri meni ne pride v poštev, sej glih to je poanta wifi-ja da mi ni treba gledat grde kanalnike po celtnem stanovanju. Pri meni je vse razen moje škatle in NAS-a vse ostalo na wifiju in čisto nikoli problema. Dejansko TV še profitira ker LAN porti na vseh TV-jih so še vedno 100Mbit (ne vem zakaj) in če streamam BR v polni kvaliteti 100Mbit veza tega ne požre, wifi 5 in 6 pa brez problema!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

sebatronic ::

Lightning5 je izjavil:

Torej imaš verjetno router ne switch

Ne, dejansko je switch.

starfotr ::

Nikonja je izjavil:

starfotr je izjavil:

Predlagam tudi posodobitev decotov.

V decota lahko vtakneš tudi kabel za npr. računalnik ali za televizijo ali podobno. Tako se izogneš brezžični povezavi in imaš kabel, kar je mnogo hitreje in bolj stabilna povezava.

Če si odstranil kable potem pomeni da se decoti pogovarjajo brezžično. Kar seveda tudi deluje, vendar je žična povezava med njimi boljša izbira. Tako, da boš moral switche priklopit nazaj.


Vlečt kabele za vsako stvar 2024 pri meni ne pride v poštev, sej glih to je poanta wifi-ja da mi ni treba gledat grde kanalnike po celtnem stanovanju. Pri meni je vse razen moje škatle in NAS-a vse ostalo na wifiju in čisto nikoli problema. Dejansko TV še profitira ker LAN porti na vseh TV-jih so še vedno 100Mbit (ne vem zakaj) in če streamam BR v polni kvaliteti 100Mbit veza tega ne požre, wifi 5 in 6 pa brez problema!


100 M je za TV več kot dovolj.

In seveda so kabli vedno aktualni. Vedno bolj in ne vedno manj seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1780411248 (2245) starfotr
»

Kateri Mesh sistem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10115885 (2205) dvihtelic
»

NEO Smartbox - obstaja še kakšna druga opcija razen Powerline adapterja?

Oddelek: Omrežja in internet
292397 (1728) Daniel
»

Deco m4 mesh na T-2 kablu problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
372037 (1426) SeMiNeSanja
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
288161 (4977) Vaseer

Več podobnih tem