» »

Bixenon konverzija na LED

Bixenon konverzija na LED

«
1
2

MaliJanez ::

Zdravo,

počasi se mi poslavlja ena žarnica(bolj rdečkasta svetloba in utripa) in sem malo gledal žarnice. Zasledil sem tudi da ljudje delajo konverzije iz bixenon na LED.

Našel sem npr. to žarnico https://www.amazon.de/-/en/Stellar-D1S-...

obstajajo cenejše, kakor tudi dražje. Zanima me, kako se to obnese v praksi. Hočem nekoliko bolj belo svetlobo in mogoče malo višjo svetilnost, zato sem v dvomih, ali bi vzel kak D1S Osram Cool Blue Intense, ali Cool Blue Boost(čeprav ni road legal) ali pa kakšno LED žarnico, saj so plug & play. Ima kdo LED žarnico namesto xenona? Kako se to kaj obnese, vem da ne moreš primerjat takšne LED žarnice napram pravi LED luči, saj ne bo enak output itd.. zanima me kako se obnese proti xenonu. Sploh glede snopa, saj hočem da lepo razprši svetlobo.

hvala za odgovore

Motion ::

1. Kolkor je meni znano to ni legalno. Nekatere konverzije iz halogenk an LED so legalne iz xenonk pa ne.
2. xenon žarnice spet niso tolk drage, in po svetlosti so nekje primerljive z ledom, vsaj pri dolgih snopih,
3. Ni mi jasno kako bi sploh to delovalo v biknenon ohišju. bi ksenonke uporabljajo mehansko zaslonko da pristrižejo snop. Sam snop vedno sveti enako kolikor je meni znao.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

MaliJanez ::

Motion je izjavil:

1. Kolkor je meni znano to ni legalno. Nekatere konverzije iz halogenk an LED so legalne iz xenonk pa ne
2. xenon žarnice spet niso tolk drage, in po svetlosti so nekje primerljive z ledom, vsaj pri dolgih snopih,


Kolikor je meni znano, nobena konverzija ni legalna, sploh halogen na LED, kljub temu če ima parabolo ali ne. Nisem pa še zasledil da bi se komu kdo vpiknil v to, katera žarnica je not. Sploh pri konverziji iz xenon na led. Saj je podobna svetloba in moč. Te najboljše xenon žarnice(Osram, Philips) so tam 120-140EUR par, kar ni tako drago, glede na to, da držijo tudi po 10 let.

Zanima me samo, če bi pridobil kaj na svetilnosti ali ne, če bi naredil konverzijo na LED

Kolikor je meni znano, je samo en snop, dolgi oz kratek snop dela bi-xenon mehanizem oz. loputa v žarometu. Tako da iz tega vidika, naj ne bi bilo težav, tudi narejene so tako, da so istih dimenzij in oblik kot xenon žarnice.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

Načeloma gre, edino snop mislim da je boljši pri xenon žarnici.

dvihtelic ::

Nekje sem zasledil, samo ne najdem več, od Osram Led žarnico, ki paše namesto xenon.

d4vid ::

MaliJanez je izjavil:

Motion je izjavil:

1. Kolkor je meni znano to ni legalno. Nekatere konverzije iz halogenk an LED so legalne iz xenonk pa ne
2. xenon žarnice spet niso tolk drage, in po svetlosti so nekje primerljive z ledom, vsaj pri dolgih snopih,


Kolikor je meni znano, nobena konverzija ni legalna, sploh halogen na LED, kljub temu če ima parabolo ali ne.


https://www.tehnoshop.net/homologirane-...

Tale je legalna. Seveda ne za vsak avto in vsak žaromet, a v veliko avtov gre in se da homologirat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

brbr21 ::

Jaz se ti bom'vpiknil'. Najmanj s kladivom po lučeh, lahko pa še nadaljujem. Jebo v v glavo, sam si na tem svetu, ane?!?!?!?! Že z shithole avti ala Rnault, Suzuki in TESLA!!!!... original LED je ful problem, potem pa se še vsaketoliko najde junak, ki vtakne notri kar mu paše. Vsi, ki vozimo malo nižje avte, smo zadnje čase zaslepljeni non stop. Zato velja, kar je certificirano DA, kar ni NE! Enako kot si ti ne želiš, da te nekdo s kladivom preganja, si drugi ne želimo tvojega napotrebnega slepljenja. OK?

MMG
Obstajajo tudi legalne H4/7 to LED konverzije, vendar le za točno določene modele in države. Npr: OSRAM H7-LED

rafkocare ::

Dokler imaš skurjeno parabolo, lahko menjaš žarnice kot gate, pa ne bo nič bolje.

MaliJanez ::

brbr21 je izjavil:

Jaz se ti bom'vpiknil'. Najmanj s kladivom po lučeh, lahko pa še nadaljujem. Jebo v v glavo, sam si na tem svetu, ane?!?!?!?! Že z shithole avti ala Rnault, Suzuki in TESLA!!!!... original LED je ful problem, potem pa se še vsaketoliko najde junak, ki vtakne notri kar mu paše. Vsi, ki vozimo malo nižje avte, smo zadnje čase zaslepljeni non stop. Zato velja, kar je certificirano DA, kar ni NE! Enako kot si ti ne želiš, da te nekdo s kladivom preganja, si drugi ne želimo tvojega napotrebnega slepljenja. OK?

MMG
Obstajajo tudi legalne H4/7 to LED konverzije, vendar le za točno določene modele in države. Npr: OSRAM H7-LED


Te si pa višji avto kupi in te ne bodo motile take stvari. V mojem primeru te nebi nič motilo, saj je original bixenon luč, zaradi žarnice pa tudi ne bo bolj "slepilo", edino barva bi bla bolj bela. Problem nastane samo takrat pri Xenon/LED luči, kjer ni pravilno nastavljena (beri) je previsok snop. Xenon lahko gledaš naravnost in te ne slepi, če je prav nastavljne!. Imaš pa tudi razne junake ja, ki tišijo v navadne halogen luči, razne xenon HID kite ali pa led žarnice, tisto pa slepi ko prasica, vidijo pa še slabše kot prej. Bi pa te rad videl junaka s kladivom ja ;) ;)

rafkocare je izjavil:

Dokler imaš skurjeno parabolo, lahko menjaš žarnice kot gate, pa ne bo nič bolje.


Ok strokovnjak! Kaj sem slučajno napisal da so skurjene?

Zgodovina sprememb…

Motion ::

na katerem avtu pa maš te biksenonke?

MaliJanez ::

Motion je izjavil:

na katerem avtu pa maš te biksenonke?


BMW F30

Machete ::

Menjaja raje avto za podobnega z LED. Mogoče boš manj doplačal, kot boš sedaj časa izgubil s to zafrkancijo, pa še hepansko zgledajo neoriginal oprema na bmw.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neverjetni99 ::

Machete je izjavil:

Menjaja raje avto za podobnega z LED. Mogoče boš manj doplačal, kot boš sedaj časa izgubil s to zafrkancijo, pa še hepansko zgledajo neoriginal oprema na bmw.


Ceneje je avto menjat, kot pa kupit žarnico za 70EUR in jo menjat? 8-O eni ste pa res...

Zgodovina sprememb…

dvihtelic ::

neverjetni99 je izjavil:

Machete je izjavil:

Menjaja raje avto za podobnega z LED. Mogoče boš manj doplačal, kot boš sedaj časa izgubil s to zafrkancijo, pa še hepansko zgledajo neoriginal oprema na bmw.


Ceneje je avto menjat, kot pa kupit žarnico za 70EUR in jo menjat? 8-O eni ste pa res...


tudi jaz sem gledal za a4 da bi menjal bixenon za led. A obstaja kje kakšen test ali kaj?

MaliJanez ::

dvihtelic je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Machete je izjavil:

Menjaja raje avto za podobnega z LED. Mogoče boš manj doplačal, kot boš sedaj časa izgubil s to zafrkancijo, pa še hepansko zgledajo neoriginal oprema na bmw.


Ceneje je avto menjat, kot pa kupit žarnico za 70EUR in jo menjat? 8-O eni ste pa res...


tudi jaz sem gledal za a4 da bi menjal bixenon za led. A obstaja kje kakšen test ali kaj?


Jaz bi samo žarnico menjal, luč bi pustil takšno kakršna je.

darkolord ::

Vzami Osram Xenarc Night Breaker Laser D1S - je bolj "bela" kot klasične xenonke (podobno Cool Blue Intense) in ima višjo svetilnost. Menjaj v paru, tudi drugi se gotovo že poznajo leta in so nove v vsakem primeru svetlejše.

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

darkolord je izjavil:

Vzami Osram Xenarc Night Breaker Laser D1S - je bolj "bela" kot klasične xenonke (podobno Cool Blue Intense) in ima višjo svetilnost. Menjaj v paru, tudi drugi se gotovo že poznajo leta in so nove v vsakem primeru svetlejše.


Tako ali tako imam namen menjati obe, ker nočem razlike v barvi, kljub temu da je bila druga menjana 2 leti nazaj, zraven luči. Night breaker laser ima 4500k, to je bolj rumenkasta, sam sem gledal Osram cool blue boost (na papirju 7000k, v resnici, cca 5500-6000K), ali pa Osram cool blue intense next gen 6200K

d_DJ ::

brbr21 je izjavil:

Jaz se ti bom'vpiknil'. Najmanj s kladivom po lučeh, lahko pa še nadaljujem. Jebo v v glavo, sam si na tem svetu, ane?!?!?!?! Že z shithole avti ala Rnault, Suzuki in TESLA!!!!... original LED je ful problem, potem pa se še vsaketoliko najde junak, ki vtakne notri kar mu paše. Vsi, ki vozimo malo nižje avte, smo zadnje čase zaslepljeni non stop. Zato velja, kar je certificirano DA, kar ni NE! Enako kot si ti ne želiš, da te nekdo s kladivom preganja, si drugi ne želimo tvojega napotrebnega slepljenja. OK?


+1

duque ::

MaliJanez je izjavil:

Motion je izjavil:

na katerem avtu pa maš te biksenonke?


BMW F30


Jaz sem obe ksenonke menjal za 110€ na F31.

stara mama ::

brbr21 je izjavil:

Jaz se ti bom'vpiknil'. Najmanj s kladivom po lučeh, lahko pa še nadaljujem. Jebo v v glavo, sam si na tem svetu, ane?!?!?!?! Že z shithole avti ala Rnault, Suzuki in TESLA!!!!... original LED je ful problem, potem pa se še vsaketoliko najde junak, ki vtakne notri kar mu paše. Vsi, ki vozimo malo nižje avte, smo zadnje čase zaslepljeni non stop. Zato velja, kar je certificirano DA, kar ni NE! Enako kot si ti ne želiš, da te nekdo s kladivom preganja, si drugi ne želimo tvojega napotrebnega slepljenja. OK?

+1
Prosim ne slepit nasprotivozečih starejših občanov, ker nikoli ne veš kdo bo posledično zapeljal čelno v tebe!

OP:
Vtakni not original, pa adijo!
Če te pa dnar žuli, pa mal boljšo varianto.
F30 nima težav s parabolami.

Zgodovina sprememb…

neverjetni99 ::

stara mama je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Jaz se ti bom'vpiknil'. Najmanj s kladivom po lučeh, lahko pa še nadaljujem. Jebo v v glavo, sam si na tem svetu, ane?!?!?!?! Že z shithole avti ala Rnault, Suzuki in TESLA!!!!... original LED je ful problem, potem pa se še vsaketoliko najde junak, ki vtakne notri kar mu paše. Vsi, ki vozimo malo nižje avte, smo zadnje čase zaslepljeni non stop. Zato velja, kar je certificirano DA, kar ni NE! Enako kot si ti ne želiš, da te nekdo s kladivom preganja, si drugi ne želimo tvojega napotrebnega slepljenja. OK?

+1
Prosim ne slepit nasprotivozečih starejših občanov, ker nikoli ne veš kdo bo posledično zapeljal čelno v tebe!

OP:
Vtakni not original, pa adijo!
Če te pa dnar žuli, pa mal boljšo varianto.
F30 nima težav s parabolami.


Človek želi samo menjati žarnico pri luči, katera ima parabolo, ker je tovarniški bi-xenon. Po kakšni logiki bi slepil ostale, če do zdaj ne? Pa ni važno, če da xenon žarnico za 10€ ali za 100€, niti pri LED žarnici ne slepi nasproti vozečih, v kolikor ima pravilno naravnan snop (višino). Osebno bi se odločil za CBB ali CBI next gen. Laser je preveč rumen. LED žarnica, pa vprašanje kako razprši svetlobo pri paraboli.

dvihtelic ::

MaliJanez je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Machete je izjavil:

Menjaja raje avto za podobnega z LED. Mogoče boš manj doplačal, kot boš sedaj časa izgubil s to zafrkancijo, pa še hepansko zgledajo neoriginal oprema na bmw.


Ceneje je avto menjat, kot pa kupit žarnico za 70EUR in jo menjat? 8-O eni ste pa res...


tudi jaz sem gledal za a4 da bi menjal bixenon za led. A obstaja kje kakšen test ali kaj?


Jaz bi samo žarnico menjal, luč bi pustil takšno kakršna je.

Sej žarnico imam v mislih.Menjal bi za Led namesto xenon.

Motion ::

Mal sem zmeden biksenon -//- parabola? a ni biksenon možen samo v leči? Če je parabola je navaden ksenon brez mehanske zaslonke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

MaliJanez ::

Motion je izjavil:

Mal sem zmeden biksenon -//- parabola? a ni biksenon možen samo v leči? Če je parabola je navaden ksenon brez mehanske zaslonke?


A ni to eno isto? Pač stvar slenga? :))

MaliJanez ::

Sem se odločil, da bom probal z LED žarnicami, če mi nebo všeč, jih še vedno lahko vrnem in vzamem xenon.

dvihtelic ::

MaliJanez je izjavil:

Sem se odločil, da bom probal z LED žarnicami, če mi nebo všeč, jih še vedno lahko vrnem in vzamem xenon.

Daj poročaj prosim. Lahko tudi na zs.

stara mama ::

neverjetni99 je izjavil:

stara mama je izjavil:


+1
Prosim ne slepit nasprotivozečih starejših občanov, ker nikoli ne veš kdo bo posledično zapeljal čelno v tebe!


Človek želi samo menjati žarnico pri luči, katera ima parabolo, ker je tovarniški bi-xenon. Po kakšni logiki bi slepil ostale, če do zdaj ne? Pa ni važno, če da xenon žarnico za 10EUR ali za 100EUR, niti pri LED žarnici ne slepi nasproti vozečih, v kolikor ima pravilno naravnan snop (višino). Osebno bi se odločil za CBB ali CBI next gen. Laser je preveč rumen. LED žarnica, pa vprašanje kako razprši svetlobo pri paraboli.

Si odgovoril sam sebi!

Dejstvo je, da imajo vsi starejši vozniki, ponavadi že nad 50 težave z očmi.
Nepravilno odrezan snop svetlobe jim je velika nevšečnost (tud ostalim, tem pa še posebej)

Zgodovina sprememb…

David83 ::

stara mama je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

stara mama je izjavil:


+1
Prosim ne slepit nasprotivozečih starejših občanov, ker nikoli ne veš kdo bo posledično zapeljal čelno v tebe!


Človek želi samo menjati žarnico pri luči, katera ima parabolo, ker je tovarniški bi-xenon. Po kakšni logiki bi slepil ostale, če do zdaj ne? Pa ni važno, če da xenon žarnico za 10EUR ali za 100EUR, niti pri LED žarnici ne slepi nasproti vozečih, v kolikor ima pravilno naravnan snop (višino). Osebno bi se odločil za CBB ali CBI next gen. Laser je preveč rumen. LED žarnica, pa vprašanje kako razprši svetlobo pri paraboli.

Si odgovoril sam sebi!

Dejstvo je, da imajo vsi starejši vozniki, ponavadi že nad 50 težave z očmi.
Nepravilno odrezan snop svetlobe jim je velika nevšečnost (tud ostalim, tem pa še posebej)


Je*i ga..doma naj bodo

fikus_ ::

Op tudi želi bolj belo svetlobo, kar še bolj moti nasproti vozeče voznike!

Vgradi in homologiraj, če se bo dalo. Ostalo je šalabajzerstvo, ko ima nekdo vozilo, katerega primerno vzdrževanje si ne more privoščiti!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MaliJanez ::

fikus_ je izjavil:

Op tudi želi bolj belo svetlobo, kar še bolj moti nasproti vozeče voznike!

Vgradi in homologiraj, če se bo dalo. Ostalo je šalabajzerstvo, ko ima nekdo vozilo, katerega primerno vzdrževanje si ne more privoščiti!


In iz kje ti je uspelo razbrati da si ne morem privoščiti primernega vzdrževanja? :)) žarnica je žarnica hepan... če nebom s to zadovoljen, bom pa vrnil in vzel najdražjo xenonko.

Zgodovina sprememb…

d_DJ ::

David83 je izjavil:

stara mama je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

stara mama je izjavil:


+1
Prosim ne slepit nasprotivozečih starejših občanov, ker nikoli ne veš kdo bo posledično zapeljal čelno v tebe!


Človek želi samo menjati žarnico pri luči, katera ima parabolo, ker je tovarniški bi-xenon. Po kakšni logiki bi slepil ostale, če do zdaj ne? Pa ni važno, če da xenon žarnico za 10EUR ali za 100EUR, niti pri LED žarnici ne slepi nasproti vozečih, v kolikor ima pravilno naravnan snop (višino). Osebno bi se odločil za CBB ali CBI next gen. Laser je preveč rumen. LED žarnica, pa vprašanje kako razprši svetlobo pri paraboli.

Si odgovoril sam sebi!

Dejstvo je, da imajo vsi starejši vozniki, ponavadi že nad 50 težave z očmi.
Nepravilno odrezan snop svetlobe jim je velika nevšečnost (tud ostalim, tem pa še posebej)


Je*i ga..doma naj bodo


Zakaj? Da se bo nekdo z nelegalnimi loči lahko vozil? Naj potem tak ostane doma


fikus_ je izjavil:

Op tudi želi bolj belo svetlobo, kar še bolj moti nasproti vozeče voznike!

Vgradi in homologiraj, če se bo dalo. Ostalo je šalabajzerstvo, ko ima nekdo vozilo, katerega primerno vzdrževanje si ne more privoščiti!


Točno tako. Kaj kupujete take avte, če ga ne morete vzdržavati. Važn da je pleh... notr pa dat najcenejš olje, gume in bit prvi v vrsti na pumpi, ko ce dizl podraži za 2 centa.

stara mama ::

MaliJanez je izjavil:

žarnica je žarnica hepan...

Ni ga čez poenostavljanje :D

MaliJanez ::

Če ne bi bil zmožen vzdrževat takšnega avta, ga ne bi imel. Servise vse delam redno, na materialu vedno rečem naj ne špara, preventivno sem še verigo menjal, gume imam continental in michelin. Tudi polni kasko je skoz zavarovan. A zdaj, ko sem vprašal, če je že kdo vgradil LED ŽARNICO namesto xenon žarnice, ker bi rad malenkost bolj "belkasto" svetlobo, sem pa ko nek jugovič, ko si vzame na "rate" avto in proda ko pride prvi večji servis:)) Sem gledal tudi najdražje xenon žarnice od Osrama, samo me zanima output, ki ga dajo proti LED žarnici, nič več nič manj.

fikus_ ::

Tvoj avto ima neko "žarnico", ki jo lahko ob okvari zamenjaš z enako ali enakovredno. Če boš pa menjal vrsto "žarnice" in hočeš bolj "belo" svetlobo, pa avto ni več ustrezen za v promet, ker ta nova "žarnica" ni ustrezna po homologacijo avta. Zato moraš narediti homologacijo te "žarnice" za tvoj avto.
Pokliči LPP LJ ali RTI MB, ti bodo razložili, kako je s tem. Če boš homologiral to novo "žarnico" bo OK, če ne, je pa šparanje in šalabajzerstvo, balkanska posla".

"na materialu vedno rečem naj ne špara"

Ampak pri tej "žarnici" delaš ravno nasprotno, kot si pisal, tako da ne vem, ali naj ti verjamem citirano.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MaliJanez ::

fikus_ je izjavil:

Tvoj avto ima neko "žarnico", ki jo lahko ob okvari zamenjaš z enako ali enakovredno. Če boš pa menjal vrsto "žarnice" in hočeš bolj "belo" svetlobo, pa avto ni več ustrezen za v promet, ker ta nova "žarnica" ni ustrezna po homologacijo avta. Zato moraš narediti homologacijo te "žarnice" za tvoj avto.
Pokliči LPP LJ ali RTI MB, ti bodo razložili, kako je s tem. Če boš homologiral to novo "žarnico" bo OK, če ne, je pa šparanje in šalabajzerstvo, balkanska posla".

"na materialu vedno rečem naj ne špara"

Ampak pri tej "žarnici" delaš ravno nasprotno, kot si pisal, tako da ne vem, ali naj ti verjamem citirano.


Žarnice ne moreš homologirat lol... drugače pa že zdaj ko je OEM žarnica not, niso rumene saj niso halogen, so vseeno bolj bele. Ampak bi rad še bolj belo, da je podobno LEDu. In tudi če bo še boljše svetilo po kakšnem čudežu ne bom jezen, pač double win. Več lepše svetlobe za manj denarja, če pa slučajno ne bo tako delalo, kot sem si zamislil in gledal reviewe in primerjave, pa bom preprosto vrnil in kupil xenon žarnice, Osram Cool Blue intense next gen, ali pa Cool Blue boost. Ne vem kaj je zdaj problem?

fikus_ ::

Ti želiš še bolj belo svetlobo, kaj pa nasproti vozeči voznik?
Če boš menjal "žarnico" bi bilo dobro preveriti svetilnost in osvetlitev pred tvojim vozilom ter vpliv na nasproti vozeče voznike.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MaliJanez ::

fikus_ je izjavil:

Ti želiš še bolj belo svetlobo, kaj pa nasproti vozeči voznik?
Če boš menjal "žarnico" bi bilo dobro preveriti svetilnost in osvetlitev pred tvojim vozilom ter vpliv na nasproti vozeče voznike.


več kot polovica avtov na cestah, že ima LED luči, kateri imajo čisto belo svetlobo. Xenon še vseeno ni tako bel, kot prava LED luč, katera ni moteča, če je prav nastavljena. To kar te oslepi na cesti, so razštelane luči, kakšni aftermarket HID in LED kiti (po možnosti v halogen luči, brez parabole oz leče). Ali pa če pride kakšen SUV in imaš res nizek avto, ampak to bi te motila vsaka luč, ni važno če je halogen, xenon, led ali laser.

David83 ::

Mi smo v Audi A8 dali LED žarnice. Res da je bilo to ne vem koliko let nazaj, svetloba je bila lepa bela, ampak snop je bil za en K.. saj boš videl, možno da ima BMW boljše projektorje. Ker xenon žarnica je drugače nareta, sveti 360 stopinj okoli, LED žarnica pa ma samo na dveh straneh diode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

Motion ::

Led in HID (biksenon) manj slepijo ker majo dosti bolj ostro orezan snop svetlobe (boljši dizajn luči). Halogenke v starih parabolah so še ok. LEDice v starih parabolah so pa jeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

fikus_ ::

MaliJanez je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ti želiš še bolj belo svetlobo, kaj pa nasproti vozeči voznik?
Če boš menjal "žarnico" bi bilo dobro preveriti svetilnost in osvetlitev pred tvojim vozilom ter vpliv na nasproti vozeče voznike.


več kot polovica avtov na cestah, že ima LED luči, kateri imajo čisto belo svetlobo. Xenon še vseeno ni tako bel, kot prava LED luč, katera ni moteča, če je prav nastavljena. To kar te oslepi na cesti, so razštelane luči, kakšni aftermarket HID in LED kiti (po možnosti v halogen luči, brez parabole oz leče). Ali pa če pride kakšen SUV in imaš res nizek avto, ampak to bi te motila vsaka luč, ni važno če je halogen, xenon, led ali laser.


Kako belo svetlobo imajo drugi avti je tvoj subjektiven občutek, obstaja zakonodaja za to in meritve, da se temu zadosti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Motion ::

Tako če primerjam v kliotu mam led v škodi mam biksenon. Kar se tiče kratkih luči ledice bolje razsvetlijo. Na daleč pa ksenonke bolje razsvetlijo. Pa še obračajo se v ovinkih kar je zlata vredno ko se enkrat navadiš.

MaliJanez ::

Motion je izjavil:

Tako če primerjam v kliotu mam led v škodi mam biksenon. Kar se tiče kratkih luči ledice bolje razsvetlijo. Na daleč pa ksenonke bolje razsvetlijo. Pa še obračajo se v ovinkih kar je zlata vredno ko se enkrat navadiš.


Ja adaptivne luči da gredo v smeri volana so res super. Jih imam. Ja to sem že dosti krat opazil, sploh na avtih nižjega cenovnega ranga, ki imajo LED. Da po večini jim dobro delajo samo kratke luči, pri dolgih pa jih xenon poje. Sem se pa vozil s S klaso 2018 in je bilo kot podnevi, tudi pri dolgih:)) da se o A7 z laserji ne pogovarjamo. Sem pa zadnjič videl Dacio Sandero z LED kratkimi in halogen dolgimi:D

WizzardOfOZ ::

fikus_ je izjavil:

Tvoj avto ima neko "žarnico", ki jo lahko ob okvari zamenjaš z enako ali enakovredno. Če boš pa menjal vrsto "žarnice" in hočeš bolj "belo" svetlobo, pa avto ni več ustrezen za v promet, ker ta nova "žarnica" ni ustrezna po homologacijo avta. Zato moraš narediti homologacijo te "žarnice" za tvoj avto.
Pokliči LPP LJ ali RTI MB, ti bodo razložili, kako je s tem. Če boš homologiral to novo "žarnico" bo OK, če ne, je pa šparanje in šalabajzerstvo, balkanska posla".

"na materialu vedno rečem naj ne špara"

Ampak pri tej "žarnici" delaš ravno nasprotno, kot si pisal, tako da ne vem, ali naj ti verjamem citirano.


A nima Osram nekje spiska avtomobilov, katerim se da te žarnice zamenjat? Ker za tiste avte mislim, da velja skupna homologacija, ki jo je naredil že osram. Samo avto mora biti na tem spisku.

MaliJanez je izjavil:

Žarnice ne moreš homologirat lol...


Vsako spremembo pri svetilih ali v zunanjih gabaritih vozila je potrebno homologirat. In s homologacijo se potrdi, da je tako vozilo dovolj dobro za na ceste.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

David83 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Tvoj avto ima neko "žarnico", ki jo lahko ob okvari zamenjaš z enako ali enakovredno. Če boš pa menjal vrsto "žarnice" in hočeš bolj "belo" svetlobo, pa avto ni več ustrezen za v promet, ker ta nova "žarnica" ni ustrezna po homologacijo avta. Zato moraš narediti homologacijo te "žarnice" za tvoj avto.
Pokliči LPP LJ ali RTI MB, ti bodo razložili, kako je s tem. Če boš homologiral to novo "žarnico" bo OK, če ne, je pa šparanje in šalabajzerstvo, balkanska posla".

"na materialu vedno rečem naj ne špara"

Ampak pri tej "žarnici" delaš ravno nasprotno, kot si pisal, tako da ne vem, ali naj ti verjamem citirano.


A nima Osram nekje spiska avtomobilov, katerim se da te žarnice zamenjat? Ker za tiste avte mislim, da velja skupna homologacija, ki jo je naredil že osram. Samo avto mora biti na tem spisku.


Tako je, ampak žarnica je žarnica. V njegovem primeru, ker ima D1S podnožje, lahko da to žarnico v vsak avto, kateri ima podnožje D1S. Žarnice imajo E certifikat, da so homologirane, za uporabo v javnem prometu.
Imaš pa potem Cool Blue Boost od Osrama, kateri pa nima homologacije, ker ni dovoljen za uporabo v prometu, saj ima barvo 7000 kelvinov (modra) in zna biti moteča, kar je škoda, ker velja za najmočnejšo žarnico.

David83 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Tvoj avto ima neko "žarnico", ki jo lahko ob okvari zamenjaš z enako ali enakovredno. Če boš pa menjal vrsto "žarnice" in hočeš bolj "belo" svetlobo, pa avto ni več ustrezen za v promet, ker ta nova "žarnica" ni ustrezna po homologacijo avta. Zato moraš narediti homologacijo te "žarnice" za tvoj avto.
Pokliči LPP LJ ali RTI MB, ti bodo razložili, kako je s tem. Če boš homologiral to novo "žarnico" bo OK, če ne, je pa šparanje in šalabajzerstvo, balkanska posla".

"na materialu vedno rečem naj ne špara"

Ampak pri tej "žarnici" delaš ravno nasprotno, kot si pisal, tako da ne vem, ali naj ti verjamem citirano.


A nima Osram nekje spiska avtomobilov, katerim se da te žarnice zamenjat? Ker za tiste avte mislim, da velja skupna homologacija, ki jo je naredil že osram. Samo avto mora biti na tem spisku.


Tako je, ampak žarnica je žarnica. V njegovem primeru, ker ima D1S podnožje, lahko da to žarnico v vsak avto, kateri ima podnožje D1S. Žarnice imajo E certifikat, da so homologirane, za uporabo v javnem prometu.
Imaš pa potem Cool Blue Boost od Osrama, kateri pa nima homologacije, ker ni dovoljen za uporabo v prometu, saj ima barvo 7000 kelvinov (modra) in zna biti moteča, kar je škoda, ker velja za najmočnejšo žarnico.


Dajte si že vbit v glavo, žarnice ne moreš homologirat. Če imajo E certifikat, kar te imajo, so dovoljene za uporabo v prometu in to je to! Homologirat bi moral, da bi dal neke aftermarket LUČI na avto namesto originalnih, ne pa žarnice, sploh pa Osram, ki ima OEM žarnice, ki jih najdete v vseh avtomobilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

neverjetni99 ::

Žarnice bi eni homologirali haha:)) kaj brisalce, olje in ostali potrošni material tudi homologirate? :|
Dokler gre za žarnico z ustreznim podnožjem, karakteristik s certifikati, ni potrebe po homologaciji

WizzardOfOZ ::

David83 je izjavil:

Tako je, ampak žarnica je žarnica. V njegovem primeru, ker ima D1S podnožje, lahko da to žarnico v vsak avto, kateri ima podnožje D1S. Žarnice imajo E certifikat, da so homologirane, za uporabo v javnem prometu.


Ne drži. Če je na spisku, da se jo lahko zamenja za LED, potem ja, lahko menja. Če na spisku ni, potem homologacije za njegov avto niso (še) naredili in je v prekršku, ne glede na podnožje in oznako žarnice.

Sam imam halogenke H11 in sem hotel dati Osramove LED žarnice z H11. Ker avta ni na Osramovem spisku, ne smem menjat za led, pa čeprav je H11 normalen standard in LED od osrama za H11 ima oznako E.

Naj že kdo najde tisto Osramovo stran, ki ima gor napisane znamke in modele avtov za katere velja, da so tudi po taki menjavi tehnično izpravni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

neverjetni99 je izjavil:

Žarnice bi eni homologirali haha:)) kaj brisalce, olje in ostali potrošni material tudi homologirate? :|
Dokler gre za žarnico z ustreznim podnožjem, karakteristik s certifikati, ni potrebe po homologaciji


Če menjaš svetilo iz halogen v led ali iz xenon v led, potrebuješ papirje od proizvajalca, da tako svetilo paše na tvoj avto. In če proizvajalec tega ne potrdi, ti lahko policija brez problema vzame tablice, napiše dost visoko kazen in te celo dajo na izredni tehnični pregled. Pa nebi bil prvi, jih je že bilo nekaj takih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Vuli ::

David83 je izjavil:

Mi smo v Audi A8 dali LED žarnice. Res da je bilo to ne vem koliko let nazaj, svetloba je bila lepa bela, ampak snop je bil za en K.. saj boš videl, možno da ima BMW boljše projektorje. Ker xenon žarnica je drugače nareta, sveti 360 stopinj okoli, LED žarnica pa ma samo na dveh straneh diode.


imaš kitajske led, ki svetijo vse povsod, ali pa kake boljše(dražje), ki imajo v redu snop.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

edi45 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

David83 je izjavil:

Tako je, ampak žarnica je žarnica. V njegovem primeru, ker ima D1S podnožje, lahko da to žarnico v vsak avto, kateri ima podnožje D1S. Žarnice imajo E certifikat, da so homologirane, za uporabo v javnem prometu.


Ne drži. Če je na spisku, da se jo lahko zamenja za LED, potem ja, lahko menja. Če na spisku ni, potem homologacije za njegov avto niso (še) naredili in je v prekršku, ne glede na podnožje in oznako žarnice.

Sam imam halogenke H11 in sem hotel dati Osramove LED žarnice z H11. Ker avta ni na Osramovem spisku, ne smem menjat za led, pa čeprav je H11 normalen standard in LED od osrama za H11 ima oznako E.

Naj že kdo najde tisto Osramovo stran, ki ima gor napisane znamke in modele avtov za katere velja, da so tudi po taki menjavi tehnično izpravni.



https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM

Ja, sam ti imaš halogen luč verjetno brez parabole oz leče? Zdaj v njegovem primeru, če hoče iz OEM classic osram na cool blue intense npr ki je mal bol bela ni problema. Je dovoljeno

WizzardOfOZ ::

Iz xenon na LED ne sme it, če proizvajalec žarnic ni tega dal uradno ven za njegov avto.

Sam imam halogen luči z lečo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED luči

Oddelek: Na cesti
252241 (1477) SaXsIm
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114213 (50185) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815621 (14215) Scorpy84
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713373 (10531) dxx
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7016057 (14427) Olórin

Več podobnih tem