» »

Bixenon konverzija na LED

Bixenon konverzija na LED

1
2
»

WizzardOfOZ ::

edi45 je izjavil:

https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM


Če grem tukaj gor in izberem svoj avto, ter LED H11 žarnice, napiše to za obe verziji LED žarnic, ki sta na voljo za moj avto:

LEDriving HL Gen.2:
Cool White color temperature of 6,000 K
Superior brightness
Very compact LED replacement for conventional H11 high and low beam lamps.
These products do not have ECE approval and must not be used on public roads in any exterior application. Public roads use leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries forbid sale and use of these products. Please contact your local distributor for further information.


LEDriving FL:
Cool White color temperature of 6,000 K
Superior brightness
Ultra compact LED replacement for conventional H8/ H11 and H16 fog lamps as socket solution
These products do not have ECE approval and must not be used on public roads in any exterior application. Public roads use leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries forbid sale and use of these products. Please contact your local distributor for further information.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Nisem bral vseh postov, kar pa sem jih, pa mi gredo lasje po konci. Neverjetno, kar vsak bi nekaj menjal, zato ker se mu to zdi fensi, pa pojma nima, kaj s tem povzroči. Skratka pri avtomobilih je treba uporabljati sijalke, kot so predvidene original. Po drugi strani te pa taisti pribijajo na križ, če zapišeš, da voziš nekoliko hitreje, kot je dovoljeno.

neverjetni99 ::

mirator je izjavil:

Nisem bral vseh postov, kar pa sem jih, pa mi gredo lasje po konci. Neverjetno, kar vsak bi nekaj menjal, zato ker se mu to zdi fensi, pa pojma nima, kaj s tem povzroči. Skratka pri avtomobilih je treba uporabljati sijalke, kot so predvidene original. Po drugi strani te pa taisti pribijajo na križ, če zapišeš, da voziš nekoliko hitreje, kot je dovoljeno.


Dvomim da si ti en tistih, ki hitreje vozi. In kaj bo s tem povzročil če ima namesto oem žarnice ki ima 5000k, žarnico ki ima 6000k? Nič, od daleč bo mal bol belo zgledal avto, pa črte na cesti bo njemu malo bol belo osvetlilo in ne rumeno. Wow big deal

Ribicija ::

Sem na mojem Mondeu zamenjal navadne H7 žarnice s temi Osram led in tudi homologiral vse skupaj. Zadeva je res ful boljša kot prej, saj ima Mondeo resnično slabe žaromete. Ni pa ta LED H7 niti blizu svetilnosti ksenon žarometov, ki sem jih imel na 2008 C4 piccasso-ju.
Tako, da je tole lahko dobra alternativa za navadne žarnice, se pa res ne more primerjati ali pa nadomestiti xenon žarnic.

Invictus ::

Vse, kar vgradiš v avto, mora biti homologirano za tvoj model.

In papirje moraš shranit, drugače boš prej ali slej imel probleme...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nazz ::

Od kdaj obstaja homologacija za rezervne dele??

Ribicija ::

Od takrat ko luč žarnica ni rezervni del, ampak druga vrsta svetila. Prva vgradnja je bila halogenka in če jo zamenjaš z LED H7 potem to ni rezervni del. Papirjev vsaj pri mojem primeru ne rabim shranjevati, ker je vse vpisano v homologaciji, na žarometih so nalepljene nalepke, kaj so vgradili not in to je to.

Nazz ::

Če imaš avto z vstopno opremo in halogenkami in menjaš luči za xenon iz višje opreme, vgradiš senzor višine snopa, potrebuješ homologacijo za drugo vrsto svetila?

Do zdaj ni obstajala.

WizzardOfOZ ::

Seveda je, samo ti vedel nisi za to.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Nazz ::

Na BMW E39 10 let nazaj je bilo račeno s strani uvoznika, da papirji za to ne obstajajo, ker je OEM del.
Za tehnični pregled je to original del.

Jaz sem veselo vozil avto z "drugo vrsto svetila".

Hvala majstri, če se še kdaj srečam s takšno situacijo, povem na tehničnem da nimajo pojma in vprašajo tukaj :)

mirator ::

neverjetni99 je izjavil:

mirator je izjavil:

Nisem bral vseh postov, kar pa sem jih, pa mi gredo lasje po konci. Neverjetno, kar vsak bi nekaj menjal, zato ker se mu to zdi fensi, pa pojma nima, kaj s tem povzroči. Skratka pri avtomobilih je treba uporabljati sijalke, kot so predvidene original. Po drugi strani te pa taisti pribijajo na križ, če zapišeš, da voziš nekoliko hitreje, kot je dovoljeno.


Dvomim da si ti en tistih, ki hitreje vozi. In kaj bo s tem povzročil če ima namesto oem žarnice ki ima 5000k, žarnico ki ima 6000k? Nič, od daleč bo mal bol belo zgledal avto, pa črte na cesti bo njemu malo bol belo osvetlilo in ne rumeno. Wow big deal
Si pač eden izmed, v mojem postu, opisanih:
Neverjetno, kar vsak bi nekaj menjal, zato ker se mu to zdi fensi, pa pojma nima, kaj s tem povzroči
Namig - ni problem v temperaturi barve svetlobe.

mikhaair ::

Dež, noč, bleščanje, a bi nezatemnjena polarizirana očala kaj pomagala?

neverjetni99 ::

Sam sem naročil CBI, lahko javim kak bom zadovoljen

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

Danes zmontirali LED žarnice v avto, tako da javim jutri kako se obnesejo po temi. Čez dan zgleda luč enaka kot prej in nič ne slepi če gledaš noter.

Jebomir ::

Ti janez poglej, če bo ponoči na steni snop lepo odrezan!

MaliJanez ::

Jebomir je izjavil:

Ti janez poglej, če bo ponoči na steni snop lepo odrezan!



Snop je takšen, kot je 1. na tej sliki

Runner71 ::

Načeloma ne bi smelo biti problemov če daš v luč z lečo halogenko, xenon ali led....leča odreže snop tam kjer mora....problem so luči brez leče, kjer folk notri namesto 55w halogenke nabaše 100w led in po možnosti še narobe nastavi in potem osvetljuje drevesa namesto ceste....

neverjetni99 ::

Runner71 je izjavil:

Načeloma ne bi smelo biti problemov če daš v luč z lečo halogenko, xenon ali led....leča odreže snop tam kjer mora....problem so luči brez leče, kjer folk notri namesto 55w halogenke nabaše 100w led in po možnosti še narobe nastavi in potem osvetljuje drevesa namesto ceste....


Točno to! To je že bilo vsaj 10 x omenjeno v tej temi, ampak določeni ljudje ne zastopijo tega oz. nočejo in mečejo vse v enak koš!

Jaz sem pa dal vgraditi Osram Cool Blue Intense next gen 6200K, ampak ni tako bela svetloba kot sem upal. Je vseeno malo rumenkasta, upam da bo s časoma bolje, saj namreč potrebuje žarnica nekje 50-70 delovnih ur, da začne svetit s pravo močjo in barvo? Tako so mi rekli na servisu. Je pa definitivno upgrade, nad starimi OEM žarnicami.

MaliJanez ::

Testiral včeraj ponoči, ko je bil dež. Snop je lep, jasno odrezan, kakor je bil prej. Barva je hladno bela. Kako to osvetli napram xenonu, je neverjetno. Razlika dan in noč. Vidi se da malo bol "sveti" luč, če pogledaš v njo, vseeno pa ne slepi. Smo še malo "za vsak slučaj" spustili obe dol proti tlom, ker sem imel malo višje nastavljene ves čas, ne vem sicer zakaj, če je po defaultu tako ali je kdo dvigoval. Tako da sem zadovoljen, tudi "blendal" mi ni noben. Pa sem se vozil po regionalkah, brezpotju, avtocesti, po mestu itd, da sem pokril vse možne scenarije.

Tako da priporočam 8-)

stara mama ::

MaliJanez je izjavil:

Jebomir je izjavil:

Ti janez poglej, če bo ponoči na steni snop lepo odrezan!



Snop je takšen, kot je 1. na tej sliki

F30 ima povsod DOT ja, e46 (tisti s težavnimi parabolami) so imeli ECE v EU, DOT v USA, za e90 nisem ziher.
Konc koncev, ceste imajo tud ovinke, ECE je mal nadležen

matej_jack ::

MaliJanez je izjavil:

Testiral včeraj ponoči, ko je bil dež. Snop je lep, jasno odrezan, kakor je bil prej. Barva je hladno bela. Kako to osvetli napram xenonu, je neverjetno. Razlika dan in noč. Vidi se da malo bol "sveti" luč, če pogledaš v njo, vseeno pa ne slepi. Smo še malo "za vsak slučaj" spustili obe dol proti tlom, ker sem imel malo višje nastavljene ves čas, ne vem sicer zakaj, če je po defaultu tako ali je kdo dvigoval. Tako da sem zadovoljen, tudi "blendal" mi ni noben. Pa sem se vozil po regionalkah, brezpotju, avtocesti, po mestu itd, da sem pokril vse možne scenarije.

Tako da priporočam 8-)

Katere pa si vzel na koncu, te iz prvega linka?
https://www.amazon.de/-/en/Stellar-D1S-...

duque ::

MaliJanez je izjavil:

Testiral včeraj ponoči, ko je bil dež. Snop je lep, jasno odrezan, kakor je bil prej. Barva je hladno bela. Kako to osvetli napram xenonu, je neverjetno. Razlika dan in noč. Vidi se da malo bol "sveti" luč, če pogledaš v njo, vseeno pa ne slepi. Smo še malo "za vsak slučaj" spustili obe dol proti tlom, ker sem imel malo višje nastavljene ves čas, ne vem sicer zakaj, če je po defaultu tako ali je kdo dvigoval. Tako da sem zadovoljen, tudi "blendal" mi ni noben. Pa sem se vozil po regionalkah, brezpotju, avtocesti, po mestu itd, da sem pokril vse možne scenarije.

Tako da priporočam 8-)


glede na to, da imaš F3x ... imaš avtomatske dolge ali samo navadne? Če ja, lahko še kakšna opažanja glede tega.

MaliJanez ::

duque je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

Testiral včeraj ponoči, ko je bil dež. Snop je lep, jasno odrezan, kakor je bil prej. Barva je hladno bela. Kako to osvetli napram xenonu, je neverjetno. Razlika dan in noč. Vidi se da malo bol "sveti" luč, če pogledaš v njo, vseeno pa ne slepi. Smo še malo "za vsak slučaj" spustili obe dol proti tlom, ker sem imel malo višje nastavljene ves čas, ne vem sicer zakaj, če je po defaultu tako ali je kdo dvigoval. Tako da sem zadovoljen, tudi "blendal" mi ni noben. Pa sem se vozil po regionalkah, brezpotju, avtocesti, po mestu itd, da sem pokril vse možne scenarije.

Tako da priporočam 8-)


glede na to, da imaš F3x ... imaš avtomatske dolge ali samo navadne? Če ja, lahko še kakšna opažanja glede tega.


So ja adaptivne s samodejnim preklapljanjem. Normalno preklaplja, tako kot prej. Edino pri dolgih, se mi zdi da je malenkost krajši snop, kakor pri xenonu. Moram še danes enkrat probat, včeraj kot zakleto, so skoz vozili nasproti.

stara mama ::

So ti že zgoraj govorili, da LED ni za snop :))
V takih primerih so fabriško laserji.

MaliJanez ::

stara mama je izjavil:

So ti že zgoraj govorili, da LED ni za snop :))
V takih primerih so fabriško laserji.


Dacie z LED lučmi imajo halogen za dolge:))

Drugače pa, 3/4 jih nima laser, samo višji razredi, pa še to z doplačilom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED luči

Oddelek: Na cesti
252252 (1488) SaXsIm
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114431 (50403) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815658 (14252) Scorpy84
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713453 (10611) dxx
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7016109 (14479) Olórin

Več podobnih tem