» »

DPD (tisočič)

DPD (tisočič)

«
1
2

BadgerSkin ::

Po dolgem času spet nekaj naročim preko neta, vse lepo in prav, ampak dostavlja pa DPD, stvar pride, celo ob normalni uri, ko sem prejšnjič nekaj preko DPD naročal, so prinesli zadevo šele pozno popoldan in ker tokrat temu ni bilo tako, sem si rekel, super mogoče bo tokrat celo vse v redu.
No, ni bilo, seveda sem dobil zadevo razbito.Okej, načeloma se zgodi, samo kaj,ko po izkušnjah drugih sodeč je to pri DPD zelo pogost pojav, okej se jim mudi, ne morejo vsakega paketa skrbno premikati, želim poklicati DPD klicni center in se pritožiti, ta famozni klicni center sploh ne ponuja možnosti, da bi pustil povratno informacijo, ponujajo le naročilo dostave in informacije o sledenju. Grem na facebook, da bi jim tam pustil oceno, tudi ni možnosti, da bi pustil oceno.
Sem jim pustil oceno na Googlu, samo dvomim, da se bo kdo odvzal.
Preko GLS pa sem celo avto dele naročal in to iz tujine in so stvari prišle v enem kosu, DPD in njihovi kurirji tega očitno niso zmožni.
Še bolj pa me pogreje, da se očitno tega zavedajo in raje čim bolj onemogočijo možnost, da bi se jim podalo kakršnokoli povratno informacijo.
To je očitno novi pristop odnosa do strank, skrivanje pred resnico in preprečevanje slabih ocen na njihovih spletnih profilih.

starfotr ::

Pakirano je pa bilo pa ok? Najbrž ne.

BadgerSkin ::

starfotr je izjavil:

Pakirano je pa bilo pa ok? Najbrž ne.

Je bil bubble wrap, mogoče, ga je bilo malo premalo, samo vseeno, lepo prosim, pa še na škatli mu je pisalo lomljivo. Pa tudi eno obdobje smo v službi dosti pošiljali z DPD, in ja smo zelo skrbno pakirali pa je prišlo zelo pogosto vse razbito.

starfotr ::

Očitno ne dovolj dobro.

Jaz imam dnevno opravka z vsemi dostavimi službami. Pri vsaki se zgodi kaj, od izgube, uničenja itd. Nobena firma ni izjema.

Če so paketi pogosti razbiti, je krivo neustrezno pakiranje in pika.

starfotr ::

In vsaka dostavna služba ima navodila za pakiranje. Pošiljam en primer, je pa tega na spletu ogromno. Neke hude znanosti pa ni. Nespoštovanje rezultira v uničenje paketa. Če so paketi vrednejši, jih je treba zavarovat. Navadno je to cca. 1 % vrednosti.

https://www.dhl.com/content/dam/dhl/loc...

2dark ::

starfotr je izjavil:

Očitno ne dovolj dobro.

Jaz imam dnevno opravka z vsemi dostavimi službami. Pri vsaki se zgodi kaj, od izgube, uničenja itd. Nobena firma ni izjema.

Če so paketi pogosti razbiti, je krivo neustrezno pakiranje in pika.


Mhm.. sploh kurirji ki mečejo pakete. Zakaj se pa pri Pošti Slovenije noben paket ne izgubi? Pametnjakovič.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

starfotr ::

Tudi pri pošti jih mečejo in tudi pri njih se izgubijo.

Nobena firma nima 100 % uspešne dostave.

2dark ::

starfotr je izjavil:

Tudi pri pošti jih mečejo in tudi pri njih se izgubijo.

Nobena firma nima 100 % uspešne dostave.


Če nisi škrt in doplačaš za sledenje paketa se ne more izgubit. V življenju nisem imel slabe izkušnje s pošto slovenije.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

starfotr ::

Pošiljke vseh (ne pošta) kurirskih služb imajo sledenje. Pa se izgubijo.

2dark ::

starfotr je izjavil:

Pošiljke vseh (ne pošta) kurirskih služb imajo sledenje. Pa se izgubijo.


Men se v življenju , pa nisem prišel včeraj na svet pri pošti sloveniji ni izgubil niti eden paket ali poslana pisemska pošta. Nikoli.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

starfotr ::

Ti si itak unicorn.

Klemen86 ::

Vračilo denarja, zamenjavo izdelka, itd. urejaš s prodajalcem, ne z dostavno službo.

dvihtelic ::

Nobena kurirska služba ni rožica. V službi imamo dostavo vseh služb kar jih je in noben ne pazi na pakete. Vidim na lastne oči, ker jih prevzemam. In veliko paketov gre od nas ven in damo lomljivo in ne vem kaj, samo če je dobro zapakirano se ne polomi.

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Ti si itak unicorn.

Sicer se pogosto ne strinjava, ampak pod tole se pa podpišem.
Life is as complicated as we make it...

freesty ::

2dark je izjavil:

starfotr je izjavil:

Tudi pri pošti jih mečejo in tudi pri njih se izgubijo.

Nobena firma nima 100 % uspešne dostave.


Če nisi škrt in doplačaš za sledenje paketa se ne more izgubit. V življenju nisem imel slabe izkušnje s pošto slovenije.


Meni so 2 paketa zgubili. Poslana iz dveh krajev na isto lokacijo. En je bil s sledenjem, drugi pa s sledenjem in odkupnino.

Lepo zate, da nisi imel slabe izkusnje z njimi ni pa potrebno plakate obesat kak so super.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

49106 ::

Kaj pravi sledenje, kje sta se pošiljki izgubili? In ja, Pošta Slovenije je super, vsekakor za razred višje kot razni DPD in GLS. Če je le možno, izberem dostavo PS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

gruntfürmich ::

enkrat ko sem šel po paket, ki ga je dečko po kombiju iskal, je kar hodil po drugih paketih... tako da...8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Robert ::

Dogodek izpred par dni, dobil paket iz Amazona.de, dostava DPD, ker me ni bilo doma je dostavljalec pustil majhen paket, ki bi ga lahko pustil skozi poštni predalnik, na stopnicah zunaj pred vrati vrstne hiše, niti poklicali me niso po telefonu, čeprav so imeli številko......katastrofa......

ocvirk ::

Jaz vedno dobim datum in okvirno uro, ter tudi številko dostavljalca na mail, sms ter še na viber plus tega lahko še spremljaš kje se dostavljalec nahaja in koliko vmesnih postaj ima še do tebe.Lahko tudi preusmeriš pošiljko. Dajte tudi vi naročniki imejte malo brige če vas ni doma in se organizirajte pa ne boste imeli težav. In ja oni bodo tebe klicali, ker imajo samo en in edini paketek samo za tebe. Ti si navedel na kateri naslov naj pošiljka pride, ti imej pa skrb, da boš doma.

AgJ1 ::

ocvirk je izjavil:

Jaz vedno dobim datum in okvirno uro, ter tudi številko dostavljalca na mail, sms ter še na viber plus tega lahko še spremljaš kje se dostavljalec nahaja in koliko vmesnih postaj ima še do tebe.Lahko tudi preusmeriš pošiljko. Dajte tudi vi naročniki imejte malo brige če vas ni doma in se organizirajte pa ne boste imeli težav. In ja oni bodo tebe klicali, ker imajo samo en in edini paketek samo za tebe. Ti si navedel na kateri naslov naj pošiljka pride, ti imej pa skrb, da boš doma.

Ne. Naloga dostavljalca je, da PREDA paket prejemniku. Ta se podpiše, da je paket prejel. Stopnice ali veranda ali nadstrešek niso fakin prejemnik.
Glede na to, da se zgodi tudi to, da pošiljke ne pridejo na datum, za katerega so potrjene, naj nihče ne pričakuje, da bo prejemnik vzel dopust in cel dan čakal pred vrati, da se kurirski mesija naslika.
Pokliči pred dostavo, obstajajo čudežne naprave, ki se jim reče mobilni telefon, klici so flat rate vključeni v mobilne pakete. Ali pa pusti listek v nabiralniku in pridi drugič. Ne vem zakaj sicer hočete imeti podatek o mobilni številki.

starfotr ::

V teoriji je tako. V praksi pa zaposlujejo vse mogoče in nemogoče ljudi. Eni so bolj, drugi manj vestni.

Ja, seveda saj so plačani. Ampak očitno ne dovolj. Obremenitev je pa velika. Sploh v decembru.

Je pa pritisk na cene kar velik.

Kombiji so pa nekateri tudi taki, da je to katastrofa. Stare gume in ostalo.

Robert ::

ocvirk je izjavil:

Jaz vedno dobim datum in okvirno uro, ter tudi številko dostavljalca na mail, sms ter še na viber plus tega lahko še spremljaš kje se dostavljalec nahaja in koliko vmesnih postaj ima še do tebe.Lahko tudi preusmeriš pošiljko. Dajte tudi vi naročniki imejte malo brige če vas ni doma in se organizirajte pa ne boste imeli težav. In ja oni bodo tebe klicali, ker imajo samo en in edini paketek samo za tebe. Ti si navedel na kateri naslov naj pošiljka pride, ti imej pa skrb, da boš doma.


Očitno si tole malo preslabo prebral, saj sem lepo napisal da bi zadevo lahko dal v poštni predal, ker je bil paket majhen in gre skozi sem probal.....

Machete ::

Katastrofa od firme. Uničili so mi skorajda nenadomestljiv kos, ne javljajo se na telefone (60 min skupnega čakanja, kot prvi v vrsti).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

Nenadomestljiv kos????

Do tell more.......
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::

Machete je izjavil:

Katastrofa od firme. Uničili so mi skorajda nenadomestljiv kos, ne javljajo se na telefone (60 min skupnega čakanja, kot prvi v vrsti).


Očitno ni bil dovolj dobro pakiran. Ravno tako ni bil zavarovan.

To je vse kar moramo vedet o tvojem primeru.

Bellator ::

Ni nujno. Morda igrajo paketobrc ali kaj podobnega. Od GLSa sem dobil paket z odtisi stopal. Očitno njihovi dostavljalci radi hodijo po paketih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

Machete ::

Ne vem še glede odškodnine. Ja res ni bil najbolje pakiran proti povozitvi s kamionom ali viličarjem. V 20. letih še nisem kaj takega doživel, dejansko se mi ni še nič poškodovalio.

D3m je izjavil:

Nenadomestljiv kos????
Do tell more.......


Me ne preseneča, da še nisi slišal za umetnine ali zbirateljske kose omejenih naklad, katere se pojavijo na trgu vsake par let in to za dvakratnik prejšnje cene.

Bellator je izjavil:

Ni nujno. Morda igrajo paketobrc ali kaj podobnega.

Povozili so ga, malo polepili, da niso zdrobljeni košči ravno ven padali, in mi takega oddali brez podpisa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Bellator ::

Machete je izjavil:


Povozili so ga, malo polepili, da niso zdrobljeni košči ravno ven padali, in mi takega oddali brez podpisa.


Očitno ni bil dovolj dobro pakiran :))

Srečno pri reklamaciji. Jaz sem na dpdjev odgovor po mailu čakal en teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

D3m ::

Me ne preseneča, da še nisi slišal za umetnine ali zbirateljske kose omejenih naklad, katere se pojavijo na trgu vsake par let in to za dvakratnik prejšnje cene.


Me ne preseneča, da ni-ste izbral-i drugega ponudnik dostavnih storitev glede na "nenadomestljiv del".
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::

V primeru dražjih zadev se izbere bolj zanesljivega ponudnika in se seveda zavaruje pošiljko.

To da se ti v 20+ letih ni zgodilo nič ne pomeni nič.

Poškodbe, izgube, uničenja niso vprašanje. Vprašanje je samo kdaj se ti to zgodi in koliko si pripravljen tvegat pri tem.

Machete ::

Nisem rekel, da je šlo za dražjo stvar in nisem sam izbiral poštnine. Sem pa kupil naslednji možen kos, ki je bil še enkrat dražji plus predmet uvoza.
Pa ne pribijaj me in izobražuj, ker samo rantam, kar je naslov teme. Bom jaz že uredil z njimi. Samo se bom pa izogibal DPD kot hudič križa od sedaj naprej, ker vidim nivo in kader s katerim operirajo (in je kriminalno nedosleden in balkanski).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starfotr ::

Deleže uničenih, izgubljenih in poškodovanih pošiljk imajo vse dostavne službe. Izogibanje ene ali druge ali tretje dostavne službe je samo kaprica v glavah ljudi.

Krivda za slabo pakiranje ni na strani dostavne službe. In zaradi slabega pakiranja je ogromno nejevolje na koncu pri prejemnikih. Samo zato, ker stranke ne berejo zahtev po ustreznem embaliranju. Vsaka dostavna služba ima vsaj en dokument in spletno stran z navodili in napotki za pakiranje.

Machete ::

Daj vsaj preberi. Pakirano je bil dovolj dobro, da bi si sam upal vreči z 2. nadstropja. POVOZILI SO paket..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starfotr ::

Druga beseda v postu je UNIČEN paket.

In če bi poslali v kovčku (bolj ustrezna embalaža, kot pa škatla), bi morda vsebina ostala cela.

Machete ::

Daj ne delaj budale iz sebe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Skyman ::

Mogoce so ti pa iz 3 stuka vrgli :)) pa je zgledal "povozen"..DPD ali GLS je isto,vzel bi kaj bolsega pa bi kaksen EUR vec dal pa vrjetno ti ga nebi povozil kamijon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

D3m ::

Machete je izjavil:

Nisem rekel, da je šlo za dražjo stvar in nisem sam izbiral poštnine. Sem pa kupil naslednji možen kos, ki je bil še enkrat dražji plus predmet uvoza.
Pa ne pribijaj me in izobražuj, ker samo rantam, kar je naslov teme. Bom jaz že uredil z njimi. Samo se bom pa izogibal DPD kot hudič križa od sedaj naprej, ker vidim nivo in kader s katerim operirajo (in je kriminalno nedosleden in balkanski).


Te čutim. Samo sem ti moral vrniti za tvoj olepšan odgovor.

DPD/GLS je slabo.

Anyway mi sedaj uporabljamo več ali manj UPS/DHL/FedEx

Pa srečno pri reševanju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Hvala.
Mislim, da je ca 30 eur za pol kile s Portugalske, poštena cena. Če bi vsi tako razmišljali kot star foter, da bi moral dat v lesen zaboj in plačat 150 eur namesto 20, bi gospodarstvo crknilo že zdavnaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

Jaz delam v gospodarstvu in nam prekleto veliko pomeni, da artikel v velikosti šivanke (vrednost 5000€) prispe do stranke/proizvodnje......nepoškodovan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

To pa verjamem. Samo, če bi mogla stranka plačat še 5000 eur zneska za poštnino, da bo prišlo celo, vam ne bi laufalo ane, če bi bilo možno, da pride celo tudi za 100 eur. Pa bolj sem cilal na končno drobno potrošnjo.

Je pa to kar si napisal zgoraj tudi razlog, da se jaz poslužujem izključno lastnega prevoza in montaže znotraj hiše. Tudi dražje in eksluzivne stvari nam dobavitelji vozijo preko svojih lastnih potnikov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

starfotr ::

Machete je izjavil:

Hvala.
Mislim, da je ca 30 eur za pol kile s Portugalske, poštena cena. Če bi vsi tako razmišljali kot star foter, da bi moral dat v lesen zaboj in plačat 150 eur namesto 20, bi gospodarstvo crknilo že zdavnaj.


Če pošiljaš neke zadeve, ki so ti pomembne ali so drage potem normalno, da uporabiš zaboj ali podobno. In še zavaruješ zadeve pri zavarovalnici.

Machete ::

Sure, ampak tudi nepomebne je ful lepo, če se ne gazi sa kamionom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starfotr ::

Se zgodi. Tako kot vse v življenju.

AgJ1 ::

starfotr je izjavil:

Druga beseda v postu je UNIČEN paket.

In če bi poslali v kovčku (bolj ustrezna embalaža, kot pa škatla), bi morda vsebina ostala cela.

Tole so pa neumni posti na nivoju “vedno vozim s prilagojeno hitrostjo”.
Kaj bi moral, “zapakirat” v Leopard 2 tank in dodati 5 padal za vsak slučaj? Dej ne bit takšen smartass.

Drugače pa z DHL imam najmanj slabih izkušenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

delavec44 ::

Še najslabše je, da so hoteli zadevo prikriti.

Machete ::

Jup. Se zgodi, se strinjam. Samo resna firma obrne telefon, razloži situacijo in ponudi rešitev. Ne pa ignoranca in neke mučke mačke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

2dark ::

D3m je izjavil:

Jaz delam v gospodarstvu in nam prekleto veliko pomeni, da artikel v velikosti šivanke (vrednost 5000€) prispe do stranke/proizvodnje......nepoškodovan.


Enostavno. Ne posluješ s tistimi, ki imajo dostavo DPD, GLS.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

D3m ::

Saj. Ne delamo več. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Linko ::

VSI so isti. V VSEH teh hitrih poštah so isti! Kot da je dhl , fedex ali ups kaj drugače? Pri vseh lahko pride do poškodbe.
Vsi imajo podoben način dela v sortirnih centrih. En kup študentov in južnih delavcev, katerim se ob "lepih" plačah jebe.

Pri GLS avtomatu so mi 1x zaštekala vrata... niso se odprla. Klik se je slišal, odprla pa ne. Klical na njihovo cifro in čakal pol ure na prostega operaterja.
Ko ga končno dobim, se prekine klic in spet čakat...

2dark ::

Linko je izjavil:

VSI so isti. V VSEH teh hitrih poštah so isti! Kot da je dhl , fedex ali ups kaj drugače? Pri vseh lahko pride do poškodbe.
.


Niso vsi isti. Ne metat vseh v isto luknjo. DPD in GLS sta podn, ker jemljejo vse. UPS, DHL ne jemljeta lokalnih paketov. Gre se za odnos.

Pošta Slovenije, Interuropa-- dobivaš sms-e z obvestili , kdaj je bila roba prvezeta, kdja bo dostava, dobiš klic, lahko se vse zmeniš glede dostave.


zato ne pisat, da je vse isto, ker ni. Sam sem DPD in GLS prečrtal in če vidim dostavo od njih ne naročam.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Express One Si in njihov odnos glede dostav (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66066394 (480) connel
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807501 (3398) AndrejO
»

DPD , šalabajzerji na kubik...kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918980 (3492) Furbo
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40354145 (16995) BuDi79
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718402 (11032) Šimpanz

Več podobnih tem