» »

DPD , šalabajzerji na kubik...kaj storiti

DPD , šalabajzerji na kubik...kaj storiti

1
2
»

nejc_nejc ::

Glavno, da majo novo app., če hocem preusmeritev, se moram registrirat. Haloo. Link so mi pa poslai na moj meil.

Po telefonu, analogno, jih ne jeb.... več. Ponavadi neki začudeno sprašujejo, ampak zmeraj se najde rešitev.
Je pa z vsemi ostalimi ista pašta.
Na Pošti za sledenje pošiljke, zahtevajo nek vnos zmazanih znakov. Halooo.

bemfa ::

V našem kraju je DPD top. Edini, ki jim tracking pošiljke dobro deluje - spremljaš v live, koliko paketov še dostavlja pred tabo, nekaj časa so celo imeli lokacijo avta, ampak so verjetno zaradi varnosti ukinli. SMS pride zjutraj pred 8h, okvirna ura običajno štima, dostavljalec vedno pokliče 2-3min prej. Najbrž je odvisno od dostavljalca, kako vestno čekira pošiljke v sistem. Vozi skoz isti, prijazen možakar, se da vse zmenit, kje/komu pusti paket, če te slučajno ni. Tudi na poti sem ga že šel iskat kako uro kasneje.

svecka ::

če nočete zajebancij, dajte tem dostavnim službam da vam pustijo paket na črpalki. Drgač boste dobil paket takrt, ko se jim sprdne.

delavec44 ::

svecka je izjavil:

če nočete zajebancij, dajte tem dostavnim službam da vam pustijo paket na črpalki. Drgač boste dobil paket takrt, ko se jim sprdne.


Za doplačilo ja.

Pithlit ::

Hmmmm :))

Naročeno: 1.12.2022
Pošiljka zamuja, status? "Naslov neznan, pošiljka v našem centru"
Isti status 14dni plus, pošiljka ven... pošiljka nazaj...
17.12: končno pildek v kaslcu. Valda vikend.
19.12 na izpostavo da se to dvigne... "smo poslali nazaj ker smo vam listek pustili 29.11.2022"
Facepalm galore.
Chronopost/DPD
Life is as complicated as we make it...

Alien123 ::

Jaz si vedno pošljem v paketomat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

FireSnake ::

Na koncu sem kalvarijo rešil tako, da sem šel osebno paket iskati.
Drugače bi se še dolgo vleklo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dunda ::

Ja, ja. DPD je tudi meni "nekako izgubil" paket. Kar ni ga bilo. Na pritožbe so običajno rekli, da bodo poklicali v drug oddelek in me potem poklicali nazaj, pa iz te moke ni bilo kruha.
Ko sem enkrat res zarobantil, so me potem res poklicali, da so ga nekako našli (itak so vedeli, kje je, samo verjetno jim manjka voznikov). Sledil je sploh šokanten stavek: "Sedaj vemo, kje je. V našem skladišču v Ljubljani. Lahko se oglasite med xx in yy uro." Naj se po paket še vozim 30 km v eno smer, če ga hočem dobiti.
Skratka - naslednji dan so ga vendarle pripeljali.
To sploh ni bil edini primer. Sploh ne. In res ne vem, kako jim podjetja sploh še lahko zaupajo dostavo. Ali so res toliko cenejši?
https://www.kacnje.eu

sbawe64 ::

Kakšen plače imajo vozniki/osebje v skladišču pri dpd, da tako stokajo ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

MIHAc27 ::

Mi v službi imamo tudi non stop težave z dostavnimi službami. Redno poštar napiše, da ni bilo nikogar a med 8 in 16 je vedno v pisarni vsaj 1 zaposlen.
Nazadnje so nam zgubil kup ekranov. Prvo je bilo celo, da smo že prevzel (ker je nekdo podpisal a noben od nas zaposlenih) potem po ene 2 dneh le najdejo, kam so jih peljali, tam jih pa vrnit niso hotli, lol. Se je rešilo ampak seveda po enemu kupu teženja.

Pithlit ::

sbawe64 je izjavil:

Kakšen plače imajo vozniki/osebje v skladišču pri dpd, da tako stokajo ?

Vozniki baje okoli 0,4EUR na paket. Večina je prekarcev.

Edit: pardon, na dostavo. Če je na en naslov 5/10 paketov... je to še vedno ena dostava.

Nekaterim se splača.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

V-i-p ::

Alien123 je izjavil:

Jaz si vedno pošljem v paketomat.

Jaz isto. V "svojo" trafiko. Sem vsak dan tam in se ne obremenjujem kdaj bo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Pithlit je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Kakšen plače imajo vozniki/osebje v skladišču pri dpd, da tako stokajo ?

Vozniki baje okoli 0,4EUR na paket. Večina je prekarcev.

Edit: pardon, na dostavo. Če je na en naslov 5/10 paketov... je to še vedno ena dostava.

Nekaterim se splača.


Kako se lahko to splača? To niti minimalec ni. Računal sem, da ima 10 dostav na uro, pa ne vem, če nisem preveč optimističen.

Pithlit ::

Ne vem. Poznam pa nekoga k si je šel novega kombija kupit za to da lahko to dela. Zgleda se izide.
Life is as complicated as we make it...

Senzor ::

0,4€ na dostavo? Saj že nafte tisti Ducato porabi več.

StevicaM ::

MIHAc27 je izjavil:

Mi v službi imamo tudi non stop težave z dostavnimi službami. Redno poštar napiše, da ni bilo nikogar a med 8 in 16 je vedno v pisarni vsaj 1 zaposlen.
Nazadnje so nam zgubil kup ekranov. Prvo je bilo celo, da smo že prevzel (ker je nekdo podpisal a noben od nas zaposlenih) potem po ene 2 dneh le najdejo, kam so jih peljali, tam jih pa vrnit niso hotli, lol. Se je rešilo ampak seveda po enemu kupu teženja.



Kurirjem se pac neda, sploh ce si nekje v vukojebini ponavad sam pusti pisk da ma dokaz da je kao klical. Sem mel z GLS borbe, glede tega nestetokrat ko so mi stranke pizdile da je kurir moj paket pustil na pumpi oziroma paketomatu. Ne pomaga, soferji so prekarci, menjajo se kot gate tko pac je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

tetriandoch ::

Poštarji uporabljajo "nikogar ni doma" taktiko tudi pri fizičnih strankah. Napiše listek in vrže v nabiralnik. Sploh ne zvoni.

delavec44 ::

Opažam, da listke napišejo že preden gredo na teren in paketa sploh nimajo sabo.

Gregex ::

Trgovina je včeraj predala paket DPDju, grem na sledenje in že en dan paket pri njih stoji s statusom konsolidacija. Ve kdo kaj ta konsolidacija pomeni?

Furbo ::

DPD Status : " Consolidation ."

If you see the package status " Consolidation " in the shipment tracking, this means that two DPD containers from different depots are being combined and transported together to a destination region. This is done when a container alone is only partially filled. The consolidation saves transport costs.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40354151 (17001) BuDi79
»

Pogodbenik za dostavo s Colissimo / Gearbest

Oddelek: Loža
204026 (1233) BuDi79
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310259 (8257) Zelnick
»

GearBest in dostava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10523076 (12769) SoulMan
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718403 (11033) Šimpanz

Več podobnih tem