» »

"SRANJE" iz trgovine

"SRANJE" iz trgovine

1
2
»

m.i.h.a. ::

Meni pa sploh ni jasno, kako lahko nekdo primerja Aquarius in home made h2o hlajenje. Ko sem gledal TT komplet namontiran v kišti je res da zgledalo lepo, ampak kaj pretirano efektivno to ne more biti, ker tiste cevi niso cevi ampak cevčice katere imajo notranji premer okrog 6mm, pri mojem vodnem je notranji 13mm. Črpalka pri TT je tudi bolj bedna če se ne motim nima pretoka niti 100 l/h, če to primerjamo z home made vodnim imajo črpalke pri slednjih pretok okrog 1000 l/h. Radiator je spet razred zase res, da je majhen in lep ampak je za moje pojme neprimerljiv s kakšnim radiatorjem od lade. No pa smo pri bloku, pri TT voda vstopa ob strani, kar že nekoliko vpliva na samo hlajenje.
Že zdrava kmečka pamet ti pove, da tisti komlet od TT ja ne more hladit učinkovito.

Mogoče ne bi bilo napak, če bi se v tej temi oglasila še Eddy in morhling, ker bi ti znala veliko povedat o tej stvrai in se tudi precej več spoznata kot pa ti moha.

Edini komplet, katerega bi dal jaz v comp je PROMETEIA, katera ti ohladi proc na -40°C. Ja minus 40 stopinj.

m.i.h.a. ::

Kar se pa alienware sistemov tiče, pa mislim, da jih ne bo nihče od nas imel, ker 800 jurjev za comp (brez monitorja) ni malo in kdor to kupi ima preveč denarja in je bedak, ker je stvar precenjena.

mohha: glede na tvojo naivnost bi rekel, da si comp kupil preko top shopa, torej Ibm Aptivo.

VASkO ::

ta tema ne pelje nikamor
mohha53, si pac inzenir ali cenis inzenirsko delo? vredu

dajo pa homemade produkti vecje zadovoljstvo in nizje stroske pa tudi bolj so narejeni za to, kar clovek trenutno rabi

Magic1 ::

Za nekoga, ki ne ve zakaj ima vodno hlajenje, je itak vsako dobro. Pa v čem je fora da imaš vodno hlajenje, če hladi slabše kot zračno??? Boš reku tišina, je res sam se da naredit zelo dobro zračno hlajenje, ki je tudi tiho. 7+ hladi bolje kot aquarius, pravijo, a je glasnejši. Kaj pa če daš gor 90mm ali 120mm ventilator. Potem rata kar naenkrat vent, od napajalnika daleč najglasnejši. Pa strošek je 6k sit. A mi lahko upravičiš strošek nakupa aquariusa. Aja pohvališ se lahko pred sosedom...

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Pa smo spet tam. Zgoraj sem brisal neprimerne besede. Zdej bom začel talat nazive, če kdo samo še pomisli na uporabo neprimernih besed.
Your focus determines your reallity

Magic1 ::

Se upravičujem:8)

Eddy ::

Veste kako vam povem... tole temo spremljam že od začetka, samo mi zdrava pamet ne da, da bi se spustu v tole debato.

Točne rezultate povejo samo testi... In prov res bi rad vidu, kakšna je razlika med mojimi bloki in TT Aq. II.
Predvidevam, da je pribljižno 4-5 stopinj. mogoče več... kdo ve ;)

LP!
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

Yacksy ::

To seveda sam če blok zamenaš
Če zamenaš še pumpo s eno ki ima malo več realnega pretoka kot kakšnih 20l/h (rečmo tam okol 300 al pa še več), pa cevi zamenaš za 12 ali 15, pa bo razlika opazna. Radiator je pa po mojem kul.
Sam pol se ti pa ful splača kupt cel komplet. Je sam radiator konkurenčen

morphling1 ::

Jaz napišem samo to, da ne bo krive vere (ki jo je že tako in tako ogromno). TTjev najmanj konkurenčen del je prav radiator. Ta ni sposoben ohladit vodo pod 10°nad T okolice, vsak kit komplet, reimo že z najbolj osnovnim 120 mm radiatorjem je dosti boljši. Tu že v sami osnovi zgubljaš na temperaturni razliki. Nezanesljive švohcane črpalke ne bom niti omenjal.
Obstaja cel kup kompletov za malo večji denar, ki pospravijo ta TT komplet, tako po zanesljivostji kot po zmogljivosti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Joj kam je ta tema zašla... Enivej. Jest sem že nekje drugje omenil moje mnenje o tehle Thermaltakeovih Aquariusih... Zadeva ni dorasla najnovejšim procesorjem, mogoče bi bila aktualna, če bi procesorji kurili toliko kot včasih Pentium3.

No sem pa videl enkrat v BOFu eno bolj lušno zadevo, mensezdi da jo dela CoolerMaster (morphling bi mogu vedt), zadeva je kombinacija zračnega hladilnika z vodnim hlajenjem, to se pravi nekaj takega, kot bi vzeli en poceni hladilnik za procesor, not spelješ vodo in to vodo hladiš. Cel hec pa je da zadeva zavzame samo za en 5.25" drive bay placa in je že kompletno zmontirana, nič natakanja vode, nič aditivov, nič bojazni da bi šlo kaj narobe, pa še hladi najbrž bolje kot aquarius...

To je sam moje mnenje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

QuickShot ::

Ja, jst sem tud videl tisto Titanovo vodno hlajenje v BOFu in stvar zgleda v redu.
Po mojem bi tudi moralo fajn hladit, samo cevi so bolj ozke.

Je pa dobro, da če odpove vodno, še vedno dela zračno.

tiborrr ::

Tisti Titanov komplet hladi slabse kot Vulcano 7 (ne plus). Bolj bi se obnesel tisti vodni blok v kombinaciji z mocnejsim in vecjim hladilnikom.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432989 (1736) alesr
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19012033 (7166) Malecky
»

tekocina za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331978 (1407) Pyr0Beast
»

Thermaltake Aquarius II

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71181 (1002) burkiburke
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302655 (1905) Eddy

Več podobnih tem