» »

Razkrinkati nepridiprava

Razkrinkati nepridiprava

Grizzly ::

Na nekem družbenem omrežju sem v kontaktu z uporabnikom, ki se izdaja za nekoga drugega. Kako to vem?

Kontaktiral me je uporabnik in se predstavil kot državljan Danske. Chat je stekel in uporabnik je začel napeljevati na crypto: jaz naj bi nekoga kontaktiral in začel investirat, ker so zaslužki menda ogromni. Tu je začelo "smrdet", ampak poleg smrada so me zmotila še določena dejstva:
- ni vedel, kakšen čas je v Sloveniji (večina EU ima itak enak čas),
- ime in priimek uporabnika ni značilen za Dansko, ampak zveni angleško,
- Google ne najde nobenega drugega kanala o uporabniku s tem imenom.

Vse skupaj je bilo sumljivo in sem se odločil raziskati. Od uporabnika sem uspel dobiti IP in izkazalo se je, da pripada ponudniku "Celtel Nigeria Limited t.a ZAIN" iz Nigerije. Uporabnik še zmeraj misli, da njegovim trditvam verjamem. Preden ga razkrinkam in mu predstavim dejstva, bi se rad še malo poigral in od njega dobil še kakšen podatek, ki ga postavlja na laž (glede narodnosti). Ampak karkoli ga vprašam, lahko poišče informacijo na spletu ali pa najde nek "smiseln" izgovor, zakaj ne more odgovoriti.

Jaz sem vse skupaj vzel kot igro, katere cilj je nepridiprava stisniti v kot oz. mu zadati šah-mat. Kakšno potezo mi predlagate, da o njega dobim še kakšno laž - neizpodbiten dokaz, da ni niti blizu EU?

Tidule ::

Spi toplo mleko in pojdi spat. Nisi ne prvi ne zadnji, ki se pogovarja z nigerijskim scamerjem, niti ne boš na tem področju izumil tople vode.

DarwiN ::

Blondinke so ti všeč? :D

Romance scam z ukradeno identiteto! Blokiraj in move on.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Grizzly ::

Tidule je izjavil:

Spi toplo mleko in pojdi spat. Nisi ne prvi ne zadnji, ki se pogovarja z nigerijskim scamerjem, niti ne boš na tem področju izumil tople vode.


To mi ni zanimivo. Tega Nigerijca že par dni vlečem za nos, ker pričakuje da se bom spustil v crypto, jaz pa imam kup izgovorov, katerim lepo naseda.
On si zame najbrš misli, da sem idiot, ki je nasedel njegovi igrici. Enako pa si jaz mislim za njega.

Blinder ::

Šah mat? Mislim, da je temu scammerju bolj ali manj vseeno, ali mu poveš, da si ga dobil ali ne :) Ne rabiš se it detektiva niti, dovolj, da ti omenijo kripto in že veš, da je nateg.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

NuMaN ::

Zakaj so ti prevaranti samo iz Nigerije? Ne pa iz kake druge Afriške države?

PovemVfaco ::

Matr maš veselje. Al pa skrit fetiš na velike melancane.

Tidule ::

Grizzly je izjavil:

Tidule je izjavil:

Spi toplo mleko in pojdi spat. Nisi ne prvi ne zadnji, ki se pogovarja z nigerijskim scamerjem, niti ne boš na tem področju izumil tople vode.


To mi ni zanimivo. Tega Nigerijca že par dni vlečem za nos, ker pričakuje da se bom spustil v crypto, jaz pa imam kup izgovorov, katerim lepo naseda.
On si zame najbrš misli, da sem idiot, ki je nasedel njegovi igrici. Enako pa si jaz mislim za njega.


On se pogovarja z par 10, če ne 100 folka in mu dol visi za Slovenčka, ki ves trd sedi za računalnikom, kako bo matiral random scammerja.

FrRoSt ::

Grizzly je izjavil:

Tidule je izjavil:

Spi toplo mleko in pojdi spat. Nisi ne prvi ne zadnji, ki se pogovarja z nigerijskim scamerjem, niti ne boš na tem področju izumil tople vode.


To mi ni zanimivo. Tega Nigerijca že par dni vlečem za nos, ker pričakuje da se bom spustil v crypto, jaz pa imam kup izgovorov, katerim lepo naseda.
On si zame najbrš misli, da sem idiot, ki je nasedel njegovi igrici. Enako pa si jaz mislim za njega.


:)):)):)):)):)) Bravo!! BRAVO!!! :)):)):)):)):))

Toplo mleko zlij stran in ga še dolgo naprej vodi za nos! :)):)):)) Ga bo že pamet srečala! ;) Boš izbrazil in razsvetlil enega nigerijca!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Karen ::

Dlje se pogovarjaš z njim, manj časa bo imel za druge nategovat :D, tako da eno dobro delo je pa vseeno.
Ideja: poišči lokacijo po IP-ju pa reci, da mu boš prišel v "njegov kraj" izprašit njegovo črnsko zadnjico :-)... al pa vprašaj kolk dolgega ima, reci da si gej in da imajo danci, s katerimi si imel opravka, precej kratke pa premalo črne zate :))
Al pa ga prosi za uslugo da ti odpre račun pa gor nakaže nekaj kripta, pa da mu boš potem vrnil :D, da naj v svojem imenu odpre račun ker trenutno ne moreš ker te policija preganja v tvoji državi in so ti zaplenili dokumente, da ne moreš iz države.
Al pa narediš virtualko, da daš vanjo, predlagaš teamviewer pa medtem ko se konekta na virtualko (reversaš dostop) in hijackaš njegovo mašino.
Skratka idej je ful, če imaš čas za igro.

Miki N ::

OP, nimaš šans - Niggerijec je to. Kaj boš pa naredil? Šel dol mu sporočit, da si zmagal pa da ti odrežejo jajčka in iz njih naredijo nigerijsko specialiteto? Bodi vesel, da si odkril prevaro .. in nas morebiti malce potrolal, kaj ni to dovolj?

Anney ::

Jaz bi menjal kripto za noja, veš kaka jajca ma. Vse evropske kure se skrijejo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

bemfa ::

A je samo meni čudno, kako je OP prišel do nigerijskega IP-ja na podlagi fb? sporočil?

Miki N ::

bemfa je izjavil:

A je samo meni čudno, kako je OP prišel do nigerijskega IP-ja na podlagi fb? sporočil?


Plot twist: OP je nigerijec.

dreta ::

Kitboga na twitchu glej pa bos videl da si malinovec grede nategovanja scamerjev. Mogoce pa dobis se kaksno idejo tam.
https://www.twitch.tv/kitboga

Jarno ::

Sem gledal neko oddajo, ko so tipi iz Nigerije upravljali Instagram/Onlyfans profile z naslovnimi slikami znanih influencerk. Potem so enega obiskali na domu in je bil en tak skromen luzerček, ki je upravljal kopico računov.

To seveda obstaja, nič novega, načeloma ne grizejo, so pa scammerji, ki so nevarni v tolikšni meri, kot je naiven uporabnik na drugi strani.
Block/ignore...
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

c3p0 ::

Zbiraj pridno dokaze, če treba mesece, leta. Nato vse skupaj predstavi policiji, ki te bo napotila na Interpol, oni te pa potem povežejo z FBI. Zanka okoli scammerja bo vedno bolj ozka, ti boš srebal konjak in se zadovoljno hahljal, ko ga bo SWAT team končno uhapsil.

Webmojster ::

Dajte no, tip vas trola huje kot Nigerijski scammer.

Glugy ::

men se zdi nigerijski ip čist dost neizpodbiten dokaz. noben ne bo nigerijskega proxya/vpn šel iskat. drgač pa nažalost dvomim da lahko karkoli narediš da se tega goljufa kaznuje.

IL_DIAVOLO ::

c3p0 je izjavil:

Zbiraj pridno dokaze, če treba mesece, leta. Nato vse skupaj predstavi policiji, ki te bo napotila na Interpol, oni te pa potem povežejo z FBI. Zanka okoli scammerja bo vedno bolj ozka, ti boš srebal konjak in se zadovoljno hahljal, ko ga bo SWAT team končno uhapsil.


Na koncu pa bos vabljen na sodisce ker si nezakonito zbiral osebne podatke ;)

pegasus ::

Je 419eater.com že iz mode?

Grizzly ::

bemfa je izjavil:

A je samo meni čudno, kako je OP prišel do nigerijskega IP-ja na podlagi fb? sporočil?


Preprosto: Pod pretvezo sem mu poslal URL do neke skripte, ki shrani vse možne podatke: od IP-ja, ISP providerja, vrsto brskalnika, verzijo Android telefona, celo resolucijo ekrana itd. Nigerijec je mislil, da dostopa do galerije z mojimi slikami, v resnici mi je razkril svoje poreklo.

Način komunikacije je tu irelevanten. Važno je, da nepridiprava spraviš drugam, kjer imaš malo več kontrole. Vse ostalo pa naredi naivnost.

Ko sem še malo raziskoval naprej, sem pogruntal, da imata ta Nigerijec in tip na drugi strani crypto kanala enak IP. Gre za istega nepridiprava ali pa je zadaj čreda nepridipravov, ki se povezujejo na isti router. Za nekega scamerja, ki bi rad obogatel na račun crypta, se mi zdi kar zabit osebek.

Senior Dev ::

Škoda, da na URLju nisi imel forme kjer bi mojster vpisal svoje podatke. Bi bilo še lažje.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Grizzly ::

Okoli Nigerijca sem začel zategovati zanko.

Ker smo včeraj premikali uro, sem ga povprašal ali je že popravil čas na vseh urah. Nigerijcu sploh ni bilo jasno o čem govorim. Še ko sem mu namignil na "daylight saving", mu ni bilo čisto jasno. Ni presenetljivo, saj Nigerija ne ločuje med zimskim in poletnim časom.
Pa sem ga kar naravnost soočil: Zgleda, da nisi to, za kogar se izdajaš. Pa se je začel izmikati, da je čisto pozabil na premik ure in se zahvaljeval, da sem ga spomnil... debato je želel hitro preusmeriti drugam.
Potem sem mu še izpostavil, da njegov priimek ni značilen za Dansko, od koder naj bi prihajal. In se je spet začel izmikati, da je oče Anglež in so se preslili na Dansko. Kasneje je zgodbo spremenil, da stanuje v Angliji, a je navajen govoriti, da stanuje na Danskem.
Jaz sem na vsak način želel nek dokaz (na primer slika ob kakšni inštituciji, kjer je vidna zastava), ki pa ga Nigerijec ni mogel zagotoviti.

Skratka, zanka se zateguje. Danes bom začel delati še mašnico. Zanimivo je gledati, kakšne izgovore napleta Nigerijec, samo da ne bi priznal.

Jarno ::

"Time is money." Če scammer tega ne razume is se še naprej s teboj ukvarja, pote je res pomilovanja vredne sorte.
#65W!

Miki N ::

"Slotech - kjer nategujemo Nigerijce"

OP legenda!

Grizzly ::

Jarno je izjavil:

"Time is money." Če scammer tega ne razume is se še naprej s teboj ukvarja, pote je res pomilovanja vredne sorte.


Time is money - scammer to dobro ve, zato čaka na plačilni dan. Napisal sem mu, da sem ta mesec že preveč zapravil in pred plačo ne bo investiranja v noben crypto plan. (Saj tudi potem ga ne bo, samo da on tega ne ve.)

Za piko na I s postavljanjem raznih vprašanj dajem vtis, da sem resno zainteresiran v kakšne crypto investment plane. Morda sem kakšno vprašanje že 2x postavil, ker sprašujem karnekaj, kar mi pade na pamet. In četudi se sliši, da sem ves čas le z njim v kontaktu, mu sporočilo pošljem le tu in tam.

HolyFuck1 ::

ITT: Slovenček misli, da je boga za jajca prijel s tem, ko vneto odpisuje (ter zapravlja svoj čas in odpira teme na forumu) nekemu revežu v call centru, ki na dan da čez enih 150 podobnih "suckerjev."

fikus_ ::

Ko bos sposoben tega

https://m.youtube.com/watch?v=T__gd-R6M...

Boš lahko rekel, da si nekaj naredil. Dotlej pa zapravljaš svoj čas in elektriko.
Če te zabava, ok, sicer....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Boomerang ::

fikus_ je izjavil:

Ko bos sposoben tega

https://m.youtube.com/watch?v=T__gd-R6M...

Boš lahko rekel, da si nekaj naredil. Dotlej pa zapravljaš svoj čas in elektriko.
Če te zabava, ok, sicer....


Ne, tip se uči. To da znaš odkriti scam in državo scammerja, se meni zdi top. Večina ljudi bi temu nasedla in poslala še kakšne občutljive informacije.

IP te lahko pripelje do uporabnika. Res pa je, da potrebuješ kak sodni nalog in klic ISP providerju, da ti razkrijejo, komu je bil ob nekem času dodeljen nek IP. Sem gledal par oddaj na TV, kako razkrijejo izmečke, ki so zagrešili večje zločine.

Drugače pa hekanje ni nič drugega kot poznavanje delovanja tehnologije in nekaj iznajdljivosti, da pretentaš ljudi (social engineering). Če znaš oboje združiti skupaj, lahko marsikaj dosežeš. Ponavadi pa potrebuješ tudi kakšne izkušnje na specifičnem delavnem mestu, da so ti vse potrebne zadeve dovolj jasne. Mene je že marsidko označil za geeka in marsikomu ni jasno, kako izpeljem neko stvar, ampak zase zmeraj pravim, da samo obvladam tehnologijo in sem dovolj iznajdljiv.

Če je ta scammer res tako neumen, da naseda, bi jaz na mestu OP probal dobiti od njega malo več informacij. Možnosti, kako to izpeljati, je ogromno.

Tidule ::

Res pa je, da potrebuješ kak sodni nalog in klic ISP providerju, da ti razkrijejo, komu je bil ob nekem času dodeljen nek IP.

Za Nigerijo je pa to ja pet minut dela... Dva telefona pa bo SWAT naredil red.

nokken ::

Grizzly je izjavil:

Time is money - scammer to dobro ve, zato čaka na plačilni dan.

Za razliko od tebe, ki ti vec kot ocitno to ni jasno :)) Ti kar veselo zapravljaj svoj cas, ter misli da bos ne vem kaj dosegel. No po letu, dveh sedmih (in hordi vedno novih scammerjev) pridi nazaj in porocaj, koliko si jih spravil v keho, in koliko manj teh stvari je zaradi tebe na svetu. Ne vem zakaj imam obcutek, da bo pri obeh odgovor nic. Torej kar veselo zapravljaj svoj cas s tem, vsi normalni pa pac pobrisemo tisti mail/msg/karkoli ze in gremo naprej brez, da bi investirali ne vem koliko casa in resoursov v brezplodno pocetje.

Senior Dev ::

Mi je všeč ko je vprašal nigerijca ali je že potisnil ure nazaj na računalniku. Drugače pa, get a life je en tak dober nasvet.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

mat xxl ::

Grizzly, daj spuli mu ene 500 usd, nategni, ga, da ti pošlje za nekaj, pa1 boš car, potem mu pa samo javi, da je to njegovo plačilo tebi, da se je lahko učil s teboj......

bemfa ::

Tidule je izjavil:

Res pa je, da potrebuješ kak sodni nalog in klic ISP providerju, da ti razkrijejo, komu je bil ob nekem času dodeljen nek IP.

Za Nigerijo je pa to ja pet minut dela... Dva telefona pa bo SWAT naredil red.

In odkril da je to nek proxy provider. Dosti teh scammerjev so razni call centri v Indiji, ki nimajo kaj pametnega za počet, med tem ko čakajo na klice. Valda se skrivajo za proxyi. Če se ti že da hecat, ga nagovori za voice ali celo cam, reči da rad človeku gledaš v oči ko posluješ. Lahko mu celo flikneš nek drobiž, pa oblubiš velike pare po srečanju, se bo zalepil ko muha na med.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kazen za parkirnino na Hrvaškem - odv. Gregor Bakija in Marko Kuzmanović

Oddelek: Loža
237129 (427) delavec44

spletna prevara prosim pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615795 (3282) PrihajaNodi
»

Nigerija - sem naletel na nateg? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20337182 (12776) FTad

Možen scam is tujine, prosim za pomoč

Oddelek: Loža
172879 (2115) zee

Več podobnih tem