» »

Nigerija - sem naletel na nateg?

Nigerija - sem naletel na nateg?

1
2
3 4 5

bluefish ::

Zaklent Bolho na izkljucno slovenske IPje? =)
To bi najbrž šlo, ampak pri Bolhi bi verjetno to odklopilo pol uporabnikov glede na trenutno precejšnjo nesposobnost ljudi zadaj. Da ne govorimo o zaslužku od oglasnih pasic, ki je ekipi očitno bolj pomemben od uporabnikov.

speed machine ::

Še ena cvetka na moj mail prišla.
hello prodajalec pa ti še to postavko za prodajo vljudno odgovoriti nazaj na e-poštni naslov, mailto: (buygoods001@gmail.com), hvala.
//

enxtip ::

Jebiga zemljak :D

Music Man ::

Če še ne poznate: http://www.419eater.com/html/letters.htm
Tudi scammerje se da prav hudo nategniti. Recimo tako, da mora celoten Hitchhiker's Guide to Galaxy prebrat na glas in se ob tem snemat, na roke prepisat celega Harryja Potterja, itd. Kar razvedrilno branje, priporočam :))

Okapi ::

Pač bo pa ena izkušnja več v življenju!

Malo si lahko škode povrneš, če se s kakšnim časopisom ali revijo zmeniš, da boš o tej svoji dogodivščini napisal članek.

O.

Seba ::

Pač bo pa ena izkušnja več v življenju!

Malo si lahko škode povrneš, če se s kakšnim časopisom ali revijo zmeniš, da boš o tej svoji dogodivščini napisal članek.

O.


Ko bi koga to zanimalo bi bilo fajn, saj še tle na forumu nekateri norce zganjajo .... :8)

M-XXXX ::

Jp, si res ne splača sramote delat>:D

Okapi ::

Ko bi koga to zanimalo bi bilo fajn,

Kot opozorilo drugim bi bil tak članek čisto koristen. Na Bolhi oglašujejo tudi mnogi, ki ne spremljajo slo-tech in računalniških forumov in ne vedo za takšne natege. OK, saj vsak, ki malo razmišlja s svojo glavo, bi moral takoj opaziti, da nekaj ni v redu, če hoče nekdo iz Nigeriji iz Slovenije kupit rabljen telefon, ampak vseeno.

O.

THX 1138 ::

Če še ne poznate: http://www.419eater.com/html/letters.htm
Tudi scammerje se da prav hudo nategniti. Recimo tako, da mora celoten Hitchhiker's Guide to Galaxy prebrat na glas in se ob tem snemat, na roke prepisat celega Harryja Potterja, itd. Kar razvedrilno branje, priporočam


Haha, kaj vse je šel delat:D:





misek ::

Se strinjam s tem, kar je napisal Okapi. Internet uporablja ogromno ljudi, ki sploh nimajo nekega znanja ali poznavanja, kakšne pasti te vse čakajo. Takšna in drugačna navodila ne bi bila nič narobe, če bi jih vsak dobil v svoj nabiralnik.

mmmato ::

Mah kakšna opozorila neki, mal zdrave pameti. Telefon prodajaš za 200€ in se ti javi samo 1 nigerijec? In mu ga potem daš za 150€? Zakaj ne bi dal potem cene 140€ in počakal da se najde en kupec iz Slovenije?
OMG
http://www.turnofftheinternet.com/

TOP ::

tyaz prav si napisal,tako bi imel vsaj 140e v žepu,tako pa ma 300e minusa:) Pa brez zamere

XsenO ::

Hehe bookworm iz 419eater je prav brutalna :D
1 + 1 = 1

Tilen ::

Me je tole kar nasmejalo prav tako pa tudi vrjetno uslužbenko na Pošti kateri si izročil paket za Nigerio in katerega si je vrjetno kar pospravila pod pult, ti pa itak ne boš mogel nič dokazat saj je Nigeria na slabem glasu. Lahko da bi ti oni na drugi strani celo poslal denar, vendar zaradi že omenjene teorije zarote paketa nikoli ne bo dobil.

Lahko pa da so tile sedaj dobili še GSM in so še nevarjnejši! :))








Ne, ampak bom šel do konca, to je višek.


Le pogumno!! :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

krneki0001 ::

A je še kak naivnež tukaj? Dejte še men mal nakazat denarja. Recimo 500 evrov. Ne bom klical FBI, obljubim. :))

Okapi ::


Saj barvni tiskalnik imaš, ne?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

krneki0001 ::


Saj barvni tiskalnik imaš, ne?

O.


Nimam, niso mi ga še iz nigerije poslal. >:D

Matev ::

greh bi bil bedaku pustiti njegov denar

c3p0 ::

Trust banka, FBI, lol.

Če ti pošljem mail in napišem da je od Dedka Mraza, boš mi tudi verjel?

One born every minute...

T-h-o-r ::

Če še ne poznate: http://www.419eater.com/html/letters.htm
Tudi scammerje se da prav hudo nategniti. Recimo tako, da mora celoten Hitchhiker's Guide to Galaxy prebrat na glas in se ob tem snemat, na roke prepisat celega Harryja Potterja, itd. Kar razvedrilno branje, priporočam :))



ahahahahha prav pošiljati je šel posnetke, kjer se ej snemal

omg ahahaha
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T0RN4D0 ::

No, tefona si se pa le znebil. Pa dobrih 100€ zraven, lol. Če boš še kej prodaju lahko men pošlješ, bo cenej poštnina :)


Kr ne morem verjet da še kdo pada na takšne fore. Sploh tista za banko da jim moraš najprej poslat še 500€ je huda haha, se vidi da njim pišejo samo še ultranaivneži :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

JawKnee ::

Včeraj/danes sem večino noči bral re:natege iz malo nazaj post-anega page-a.
Ker poznam človeka ki zgubil malo čez 2000€ na ta račun, tudi sam sem se skoraj nate*nil, sem danes na bolhi poiskal prvo sumljivo ponudbo in se delal zaenterisiranega. danes mi je tip že odpisal.
To delam, ker bi ga rad tudi sam probal nekako ****** kot to dela on drugim. no harm done there.
lahko mi daste par dobrih idej, lahko sproti limam vse maile tukaj, lahko pa odprem novo temo magari v loži, z naslovom slo-tech vs mugu. če ne bo zanimanja bom pač delal le za lasten užitek :)

lp., jawknee
p.s. moj prvi post ever

Music Man ::

Pazi na to, da mu ne daješ svojih osebnih podatkov, telefonske številke, naslova, itd. Tudi piši raje z nekega drugega maila, kot ga sicer uporabljaš. Sicer pa uporabi domišljijo... ampak le v legalnih okvirih. Ne smeš it torej tako daleč, da bi ti scammer pošiljal kakšen denar, ker potem boš iz scambaiterja ti sam postal scammer. Za začetek mu lahko rečeš samo, da se mora slikat z nekim napisom v roki, sicer deal odpade. Sliko potem seveda prilepi na forum ;)

Okapi ::

Ne smeš it torej tako daleč, da bi ti scammer pošiljal kakšen denar,

Če ti to uspe, svaka čast:P

Zanimivo bi bilo izvedeti tudi, kako se je tisti človek nategnil za 2000 €. Vedno je poučno (in zabavno) slišati kakšno takšno dogodivščino.

O.

T-h-o-r ::

naj ti pošlje kakšno art delo, kot oni nigerijec bwahaha
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

-ninja-91- ::

A mi lahko kdo pove zakaj se pri čisto vseh nategih omenja ravno Nigerija??? Če je pa še toliko drugih držav na tem svetu.

Music Man ::

Ne smeš it torej tako daleč, da bi ti scammer pošiljal kakšen denar,

Če ti to uspe, svaka čast:P

Nič ni nemogoče: http://www.419eater.com/html/martins_ji... ;)

Zheegec ::

A mi lahko kdo pove zakaj se pri čisto vseh nategih omenja ravno Nigerija??? Če je pa še toliko drugih držav na tem svetu.

najbrž se dosti ljudem zdi, da nekdo iz Nigerije nekaj rabljenega kupuje na Bolhi zato, ker se pri njih tega ne dobi...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Karen ::

Bolha je slovenski portal. Tujci nimajo gor kaj delat. Tujec ne zna slovensko, če je kupec iz tujine pozabi - je prevara.

Okapi ::

Tujci nimajo gor kaj delat.

No, to seveda ne drži. Spretni e-prekupčevalci imajo naštudirane vse krajevne oglasnike po svetu, z google translate in podobnimi orodji se da marsikaj prevesti, sicer pa je najbolj pomembna cena. In se velikokrat najde na kakšnem romunskem ali portugalskem ali kdo ve kakšnem oglasniku kakšna ugodna zadeva, ki jo kupiš in v svoji državi prodaš z dobičkom.

Seveda je potrebno biti v takem primeru trojno previden (tiste iz Nigerije pa sploh ignorirati), sicer so pa tudi pri nas eni tički po povzetju prodajali telefone, v paketu si pa namesto telefona dobil piškote.:P

O.

JawKnee ::

Pazi na to, da mu ne daješ svojih osebnih podatkov, telefonske številke, naslova, itd. Tudi piši raje z nekega drugega maila, kot ga sicer uporabljaš. Sicer pa uporabi domišljijo... ampak le v legalnih okvirih. Ne smeš it torej tako daleč, da bi ti scammer pošiljal kakšen denar, ker potem boš iz scambaiterja ti sam postal scammer. Za začetek mu lahko rečeš samo, da se mora slikat z nekim napisom v roki, sicer deal odpade. Sliko potem seveda prilepi na forum ;)


danes ponoči, ko me je prijelo da nekemu mugutu ukradem nekaj dragocenega časa, sem mu asap poslal sporočilo preko bolha. seveda, tam je dobil moj mejl. Os podatkov še nima in jih tudi ne bo dobil, razen če bo kej plačal.pika. bmk za FBI. ....lolercoaster....ponudba je: en iphone 3g za 200e, jaz bi mu takoj kupil 3 in za še dva dodatna, mu sedaj ponujam 3 nove iphone 1st gen.(ki jih itak nimam) ( kle se bo mjbi dal kj tralala) zdej zahtevam garancijski list (kopijo) in račun.tolk zaenkat so moji pogoji. rekel sem mu še , da naj premisli, ker me čaka prodajalec iz Afrike, ki je ugodnejši.
ČE slučajno odkrijem nafto, bom poročal ali paste-al emaile, drugače pa ga bom probal samo osebno nekako psihično "izmučiti". heh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JawKnee ()

Uros!no ::

Kot že povedano; Bolha bi z lahkoto blokirala access tujih IP-jev in stvar bi bila rešena.

Žal to ni v njihovem interesu, samo da se klika.

Matev ::

Kot že povedano; Bolha bi z lahkoto blokirala access tujih IP-jev


bi že kak način našli za striženje slovenskih ovac

Azrael ::

>Ne, ampak bom šel do konca, to je višek.

Kdor bi šel res do konca, se pravi kupca obiskat v Nigerijo ali kakšno drugo tako državo, naj pred potovanjem:

1. Kupi enosmerno karto, saj mu bo v tisti deželi zanesljivo tako zelo všeč, da bo ostal kar tam. Če se bo slučajno vseeno kdaj vrnil nazaj domov, mu bo karta že potekla, pa tako ali tako ne velja za potovanje v tovornem odseku.

2. Spiše oporoko in ko jo nese na sodnijo ali kjer že take reči hranijo, naroči naj bo nekje na vrhu, saj jo bodo kmalu rabilia njegova žlahta.

3. Sproti, ne glede na morebitne ovire in prepreke, popisuje svojo dogodivščino na Darwin Awards: Evolutionary Action, saj bo zanesljivo nagrajen.

Še en linkec.
Nekoč je bil Slo-tech.

Okapi ::

No ja, ta linkec je poln nelogičnosti in kdo ve, kaj vse je v ozadju, drugače pa v Južni Afriki in na splošno v Afriki, pa tudi na Floridi in še marsikje vsake toliko časa ubijejo kakšnega turista oziroma tujca.

Pred par dnevi je recimo Svet na Kanalu A poročal o neki Slovenki, ki naj bi jo skupaj s 50 turisti ugrabili v Boliviji, ampak začuda o tem ni poročalo nobeno drugo svetovno občilo (kolikor sem na hitro poguglal - pa bi človek pričakoval, da bo to povsod na prvih straneh). Skratka, kdo bi vedel, kaj je bilo v resnici.

Drugače je pa jasno, če nisi ravno pripadnik kakšnih komandosov, nekako nima smisla rinit v težave in po Lagosu iskat scammerje. Čeprav bi rekel, da tisti, ki na glas berejo Štoparski vodnik po Galaksiji niso ravno najnevarnejši tipi:))

O.

bluefish ::

Avtor teme je nekje omenil, da je poslal mail naši vrli policiji. Odgovora verjetno ni bilo. Ali pač?

shark_nm ::

ammm na bolho daj komp, ki naj ima ceno okrog 900 eur in je težak cca 30 kg. Ko dobiš tak mejl bodi "žrtev" sodeluj, in pošlji zadevo z njegovo poštnino. Vstrajaj da lahko znižaš komp na 700 samo da ima on poštnino. Potem pa lepo na TNT eno staro kiblo polno praha vreno 5 eur, pa not nametat boga i pol da ima okrokg 30kg. Vrednost dej na 700 eur in pošlji zadevo.

ps: Edino ne vem, če lahko on odkloni pošiljko in jo dobiš nazaj ter pokasiraš poštnino. Tako da moraš delovat, da je to to in da si poslal. Pa mal bit nestrpen pa mu mejl poslat ali si že dobil pošiljko, boš sedaj nakazal moj denar...

T0RN4D0 ::

Eh naš genij bi poslal 30 kilski cegu na svoje stroške... :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MeGreat ::

hahaha ;), ja ful bi ga zajebal lool

TOP ::

Pa si se ti uprašal kok bi dal za 30kg za poštnino,očitno ne.

darkolord ::

Čeprov da oni plačajo poštino bi se jih mogoče dalo prepričat

Okapi ::

Čeprov da oni plačajo poštino bi se jih mogoče dalo prepričat

Samo ne vnaprej.

O.

darkolord ::

Ah, tudi vnaprej... če majo občutek, da jim boš tisto stvar res poslal (oz da se jim boš pustu nategnit), pol bojo vse nardili, za to da to stvar tudi dobijo

T0RN4D0 ::

Mislim da niso tako neumni. Poleg tega to ne gre kar tako da ti prideš na pošto/DHL s 30 kilskim paketom, in rečeš naj pošljejo v nigerijo poštnino bo pa že tam nekdo plaču.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TOP ::

To pa ne gre tako poštnino moraš ti plačat,če pošiljaš paket v tujino.

Okapi ::

če majo občutek, da jim boš tisto stvar res poslal (oz da se jim boš pustu nategnit), pol bojo vse nardili, za to da to stvar tudi dobijo

Optimist:))
To je klasična oblika scama - nekaj prodajaš zelo poceni, potem pa kupcu rečeš, naj ti najprej pošlje denar za poštnino, kot dokaz, da je resen. In potem mu zadeve nikoli ne pošlješ. Lahko si prepričan, da noben Nigerijec ne bo na to nasedel.

O.

darkolord ::

Mislim da niso tako neumni.
O ja, so.



Lahko si prepričan, da noben Nigerijec ne bo na to nasedel.
Dej si mal na 419eater.com preberi, pa boš vidu, v kaj vse folku za zabavo rata prepričat Nigerijce... Popularno je recimo pošiljanje na "safari", kjer so jih tut že tisoče kilometrov okrog pošiljali, ker so uni bili prepričani, da bojo še vedno lahko ta folk nategnili...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Popularno je recimo pošiljanje na "safari", kjer so jih tut že tisoče kilometrov okrog pošiljali,

Me prav zanima, koliko jih je res kam šlo.

O.

darkolord ::

Velik. Precenjuješ jih, za njih je najbol značilno, da so IZJEMNO pogoltni... Če ga uspeš prepričat, da mu nameravaš dat dnar, potem ni _ničesar_, kar ne bi nardili za tist dnar...

Sicer pa maš na tistem forumu vse lepo napisano, tko da ti svetujem, da najprej mal prebreš...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ti pa si očitno naiven, kot tisti, na katere ciljajo scamerji, če vse, kar prebereš, verjameš.

O.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923676 (13561) St235

Pošiljanje kompa v Nigerijo

Oddelek: Loža
344352 (3960) ZaphodBB
»

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Oddelek: Kaj kupiti
375936 (4369) St235
»

Prodajam Renault Megane l 2003 in dobim zanimivo ponudbo

Oddelek: Loža
396939 (5469) Go-ahead
»

Mednarodna prodaja!

Oddelek: Loža
424836 (4189) razzor

Več podobnih tem