» »

Kazen za parkirnino na Hrvaškem - odv. Gregor Bakija in Marko Kuzmanović

Kazen za parkirnino na Hrvaškem - odv. Gregor Bakija in Marko Kuzmanović

Smehalec ::

Živjo družba,

veliko sem že prebral o teh dveh nategunih ampak bi še vseeno rad slišu kakšno mnenje od ljudi k so dali to čez.
Zdej, če bi js plačal samo parkirnino (15EUR) in ne "sodnih" stroškov (160EUR) bi blo vse ok? Glede na to, da je sedaj Hrvaška v EU so postopki kaj drugačni?

Dal sm v pregled to k neki odvetnici pa pravi da je treba čimprej plačat .. ma js ne vem no.. Preveč fejk mi deluje vse in zelo neprofesionalno.
  • spremenilo: Smehalec ()

Karen ::

Mislim da čezmejna izvršba ne gre ker je kazen (glavnica) v tem primeru prenizka (evropski nalog za čezmejno izterjavo dolgov ima nek minimum, na pamet mislim da je 70 EUR, ampak res na pamet). Lahko se grejo izvršbo preko njihovega notarja (notarska izvršba), samo če nimaš premoženja na hrvaškem ne bo nič, ker so notarji pristojni samo na hrvaškem (obstaja en primer eu sodišča). Imel nekaj podobnega, pa je vse zastaralo. Dobil direktno iz Hr, s slovenci se nisem ukvarjal. To pač laufa tako kot European business guide nateg - določen odstotek jih plača in to je to. Parkrat pošljejo, pa če rata rata.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

joze67 ::

Karen je izjavil:

Mislim da čezmejna izvršba ne gre ker je kazen (glavnica) v tem primeru prenizka (evropski nalog za čezmejno izterjavo dolgov ima nek minimum, na pamet mislim da je 70 EUR, ampak res na pamet).
Tukaj ne gre za kazen, ampak za civilno zadevo. Tako da je instrument čezmejne izvršbe neustrezen.

Sparkxl ::

Veliko si prebral o teh 2 nigerijcih, sprašuješ pa točno isto, kot je bilo že 250x vprašano v temi na zgornjem linku? In za to odpreš še eno temo?

Očitno bereš površno. Torej, klikni zgornji link in veslo branje še 1x. Tokrat mogoče malo bolj natančno

ginekk ::

Zelo enostavno; če ne pride od državnega uradnega organa (sodišče, policija, redarstvo) in prevedeno v slovenščino, potem vržeš v smeti direkt.

Narkotik ::

Živjo,

tisti ki ste se odločili plačati samo DPK (celodnevno parkiranje, če ste seveda upravičeno prejeli kazen) ste to storili na TRR Pula Parking, ali na TRR Kuzmanoviča?
Gledam, in vidim da ima Pula Parking online plačilo, samo moje št. ne sprejme (prejel skoraj pred letom dni)

https://portal.pulaparking.hr/hr/placan...

LP,
Luka

Sparkxl ::

In kaj točno misliš da boš dosegel s tem? Ti jaz povem. Nič. Si že kdaj slišal za odkup terjatev? Predvidevam da ne. Torej ta nigerijec je Pula Parkingu že vse plačal s tem, ko je odkupil njihove terjatve. Torej oni so denar dobili (ali del njega) in jim tvoj dobrodelni znesek nič ne pomeni in te ne bo rešil pred nigerijcem. Za njih je stvar zakjučena. Zdaj pa je v igri nigerijec, ki te skuša nategnit.

kajtimara ::

Kazen, prekršek mora imeti vrednost 70€ ali več. Ne seštevek enih prekrškov!
Mora biti prekršek po CPP. Narobe parking na cesti/prevoziti rdečo. Ne pri gostilničarju ali bazenskem/kopališček mestu. Izdati more biti s strani Sodišča/policije.

Ali pošljejo v tujino neplačano parkirnino v Triglavskem parku - 20€, ali P'r Jankoviču 3,5€?? Še za radar NE!

Zmaga tole: Zdaj pa je v igri nigerijec, ki te skuša nategnit

Smehalec ::

Torej lagano lahko ignoriram to skropucalo od "kazni"?

Ales ::

Smehalec je izjavil:

Torej lagano lahko ignoriram to skropucalo od "kazni"?


Ziga Dolhar je izjavil:

Dobil kazen iz hrvaške po skoraj 2 letih?


Sparkxl je izjavil:

Veliko si prebral o teh 2 nigerijcih, sprašuješ pa točno isto, kot je bilo že 250x vprašano v temi na zgornjem linku? In za to odpreš še eno temo?

Očitno bereš površno. Torej, klikni zgornji link in veslo branje še 1x. Tokrat mogoče malo bolj natančno


Kaj ti ni jasno?

Karen ::

Ja. Če nimaš premoženja na HR - beri nepremičnino, ti ne morejo nič. Še 2-3x ti bo poslal pol bo pa passe. Mogoče celo vsakič višji strošek, kot Euro register podjetij... določen procent se userje in plača, eni glavnico, eni vse, ... če boš plačal samo kazen bo terjal še za svoje stroške :-).

CrniPanter ::

Pa kaj tega Bakije noben ne more najdit pa mu šamarja stisnit da neha pošiljati ljudem pisma in jih izsiljevati in goljufati?

Sparkxl ::

Jaz sem prekršek naredil 2014, vztrajali so se mi zdi da do 2020. Vsakič bolj inovativni. Zadnji zmazek je prišel celo zvezan z rdečo modro belo vrvico, kot se uporablja na sodiščih, da izgleda bolj legit in ne kot nigerijski scam. To se lahko samo še preseže z žigom v vosek...mogoče to zdaj že uporabljajo.

Še najbolj bizarno na tej stvari je, da pravi odvetniki in pravniki, kot v prvem postu, svetujejo da se to plača. To se je zgodilo tudi mojim znancem. In so plačali. Zdaj ali so del nigerijske mafije, ali pa samo tumasti

joze67 ::

Pravi odvetnik ve (in to ve tudi oni na hrvaški strani), da je par 100€ drobiž v primerjavi z odvetniškimi stroški, če bi se stvar zaostrila do te mere. Verjetno se ne bo, ker tudi drugo stran stane in izzid ni gotov - temelj je verjetno dober, namreč oškodovanje posestnika parkirnega prostora - ampak večino stroška predstavljajo "odvetniške storitve," ki pa niso ne naročene ne posebej nujne in ne sorazmerne.

Pravi odvetnik torej razume, da je ceneje, da plačaš, kot da bi mu kasneje očital, "saj si reku, naj ne plačam," pa četudi ni zelo verjetno. Ker 100€ je kaj, pol ure njegove tarife?

Za tiste, ki se identificirajo z "levičarji" v ZDA - velja, smiselno, tudi za prave odvetnice.

CrniPanter ::

Njihov pristop je v stilu kot da zdaj jaz random osebi ki jo najdem na parkiriscu posljem "odvetnisko" pismo da so dolzni placat kazen in še meni 150e ker sem jim zdaj poslal to pismo... v primeru pac da se laststnik tega parkirisca kjer so brez listka parkirali strinja.

V naslednji fazi lahko recem da so mi dolzni ze 500e za mojo "storitev". To je norost.

rs1975 ::

Tudi mene je doletela tale "čast" in dobil pošto od Bakije. Prvotna kazen je iz 38 EUR narasla na 197 EUR. Mene je še inkasant v Rogoznici nategnil. K avtu sem prišel ravno ko je dajal plačilni nalog na steklo. Rekel mi je, da naj plačal dnevno karto v višini 4 EUR in sem to tudi storil. Ko sem preverjal pri občinskem upravniku parkirišč pa bi moral ta znesek plačat preko plačilnega naloga. Seveda nisem šel brat drobnega tiska v plačilnem nalogu in verjel inkasantu...

Kakšno je stanje glede plačila teh terjatev? Se ignorira ali plača celoten znesek z odvetnikovimi stroški?

Sparkxl ::

Po novem se vse plača + članstvo Bakije na Patreonu

GregiB ::

You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Likalnik ::

sicer ne vem kako lahko do tega pride...sam že 20 let preživljam letne dopuste na Hrvaškem...pa za to Bakijo in ostalo golazen še nisem slišal.
Res pa je, da je tu mogoče en majhen "hakelj"...jaz kjer koli parkiram, če je to potrebno/zahtevano tudi plačam parkirnino....mogoče jo to ta "hakelj", zaradi katerega prvič slišim za Bakijo.
dvomim, da dobite kazen kljub temu, da ste plačali parkirnino? če jo niste...prov vam je...še več takih Bakij bi bilo potrebnih

PINki ::

Brez skrbi, da so poslali tudi takim, ki so plačali parkirnino. Kdo pa hrani dokazilo o plačani parkirnini dve leti? Eni dobijo poziv od Bakija dve leti po dopustu. Tudi moja sodelavka. Jih je klicala in napizdila, da nehajo pošiljat pošto in dejansko so odnehali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen iz Italije po enem letu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912239 (3030) M-XXXX
»

Predračun parkirne hiše

Oddelek: Na cesti
243485 (1969) LeQuack

kazen za parkiranje na hrvaškem 2015 shain pacheco vinković

Oddelek: Na cesti
328233 (5901) AndrejO
»

Parkirna kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812056 (7683) St235

Več podobnih tem