» »

Nigerija - sem naletel na nateg?

Nigerija - sem naletel na nateg?

«
1
2 3
...
5

Seba ::

Spoštovani!

V tej državi sploh več ne vem na koga se naj obrnem, Tržni inšpektorat RS pravi, da mi ne morejo pomagati, na Policiji pravijo, da moram vložiti zasebno tožbo, sedaj bom povprašal še Vas za nasvet, saj sem že popolnoma obupan.

Na bolhi.com sem objavil oglas za prodajo HTC telefona za 200,00 EUR, javil se je kupec iz tujine (Nigerija) in izkazal interes za nakup izdelka. Dogovorila sva se, da glede na to, da gre pošiljka v tujino in znašajo poštni stroški 104,50 € plačava vsak polovico, tako da meni na moj bančni račun nakaže 252,50 €.
Jaz sem telefon oddal v dostavo TNT d.o.o. službi, 01.06.2009 je kupec telefon tudi sprejel, denarja pa mi sedaj ne želi nakazati.

Prvo je njegova Trust Banka preverjala, če sem sploh oddal paket , potem so mi potrdili, da dobim denar, potem so rekli, da 252,50 € ne morejo nakazati lahko pa mi 700,00€ s pogojem, da jaz prvi vrnem preostanek med 700,00 € -252,50 € =447,50 € na njihov račun šele nato mi bodo nakazali moj denar! Seveda na to tezo jaz nisem pristal in še vedno jim pošiljam mail, za plačilo 252,50 €, kupec in banka pa, da moram jaz prvi njim nakazati 447,50 € šele nato bom prejel svoje plačilo.
Grozijo mi sedaj z FBI in, da je moje življenje v nevarnosti!

Kaj naj? Sem popolnoma obupan, hvaležen bom za Vaš odgovor!

toxius ::

oprosti, da bom to rekel ampak si pa pravi naivnež, vsi forumi so polno teh NIgerijskih nategov in še vedno se najde nekdo, ki veselo nasede. Če posluješ z tujino se navadi ko imaš denar na TRRju pošlješ!!! in seveda da denar dvigni takoj iz TRRja, da ti kakšna banka ne potegne dol, ker bo ubožec na drugi strani jokal da si nategun, medtem ko boš ti že poslal pošiljko.

IN ne ni realno to da ti grozijo z FBI, ker je to še en nateg....

MeGreat ::

Ja nategnili so te. Denarja ne boš dobil nazaj sigurno ne, pod nobenim pogojem pa mu ne pošlji še več denarja. (razen če bi rad še tisto izgubil).
Če bi vsaj malo pogooglal preden si šel pošiljati v nigerijo bi videl da je teh nategov ogromno

BlackHole ::

Ampak, tud če denar takoj dvigneš dol, ali s tem res lahko preprečiš, da ti ga banka ne potegne nazaj dol? Kaj pa limit?
LP Marko

kopriwa ::

Nigerija je en big scam. Denarja po vsej verjetnosti ne boš dobil nazaj, tut banka dvomim da obstaja. Vsak denar, ki jim ga boš še nakazal bo izgubljen. Grožnje so pa itak smešne, nažalost si dnar zgubu, pozab na zadevo čimprej.

Seba ::

Ne saj denarja nisem nič poslal, telefon sem poslal.
Zdaj pa plačila ne dobim.

Kaj lahko sploh storim? Tisti Trust Banka mi pa z FBI grozi, če ne bom poslal denarja preko WESTERN UNION OFFICE.

Katastrofa res! Skratka zdaj sem brez mobitela za katerega bi mi moral plačati 200,00 EUR poštnino sva si razdelila ampak jo bom moral očitno sam plačati 104,50 EUR.

MeGreat ::

ne pričakuj plačila ;)

Pakc ::

jas ti tudi grozim z FBI če mi ne nakažeš 500€:D

BlackHole ::

Slabo sta si razdelila, kaj ti naj rečem. Dvomim, da boš dobil sploh še kak pameten nasvet.
LP Marko

MeGreat ::

Pa še nekaj. Vedno prodajalci hočejo denar vnaprej. Nevem zakaj nisi vztrajal na tem.

Seba ::

Ne, ampak bom šel do konca, to je višek.
Zdaj sem ravno poslal prvo mail policijski upravi, pa bomo videli kaj mi bodo odgovorili.

Res je, da nisem niti gledal niti spremljal, da je toliko nategov glede Nigerije. :((

Double_J ::

Zakaj pa bi iz Nigerije kupil tvoj telefon, a si mislil, da tam nimajo trga mobilnih telefonov?
Dve šivanki...

bluefish ::

Tole je pa šolski primer natega preko neta.

Kot prvo mi res ni jasno, kako da ti ni kapnilo, da je nek Nigerijec našel ravno tvoj telefon na marginalni strani kot je Bolha.
Kot drugo se tovrstni posli ne sklepajo na način pošlji in ti plačam direktno na račun. Ostalo naprej pa je le še smeh - sploh neka Trust Banka, ki stavim, da ti mail pošilja iz enega random naslova in verjetno google o njej ne najde nič.
Pravzaprav te elijo nategniti dvakrat - telefon si že poslal, sedaj pa čakajo še na nekaj denarja za klice. Potem pa morda še kaj za nadaljnjo uporabo.
FBI pa dreka briga, kaj se dogaja nekje bogu za ritjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

SodVina ::

Ne, ampak bom šel do konca, to je višek.
Zdaj sem ravno poslal prvo mail policijski upravi, pa bomo videli kaj mi bodo odgovorili.

Res je, da nisem niti gledal niti spremljal, da je toliko nategov glede Nigerije. :((


In kaj mislis, da bodo naredili na policijski upravi?

moj nasvet: sprijazni se, da so te nategnili. The sooner, the better. Ker telefona in denarja NE BOS vec videl.

lp,
SodVina

darkolord ::

No ja, scammerje se da seveda tudi prov tko nategnit. Ker so tko požrešni, je ni stvari, ki je ne bi nardili za dnar...

XsenO ::

BTW kaj imajo sploh in FBI in Nigerja skupnega? :D

Anyway scammerji so pohlepni, probaj ga prepričat, da ti banka ne dovoli nakazila tistih 400€, če ne daš enih 300€ garancije in pač zahtevaj od njega, da ti pošlje keš. :P
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

-ninja-91- ::

Vsi nategi o katerih se bere so v povezavi z Nigerijo. Samo zakaj je VEDNO ravno Nigerija?

mat3 ::

Žal je tako kot so že vsi povedali, adijo telefon, denarja pa tudi ne boš videl. Žal. Drugič prej tu vprašaj za mnenje, preden pošlješ zadevo. Pred kakim tednom sem tudi sam naletel na podoben primer.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Beli_Zajcek ::

Bože mili, sam si si kriv. Do sedaj je bilo pa o Nigeriji in nigerijskih poslovnežih že toliko napisano (tudi na tem forumu), da ti mora vsaka omemba nigerije sprožiti alarm. Če pa pošiljaš na zaupanje, kaj naj ti sploh rečem. Ovce so za šišanje. Pozabi na denar, oziroma ga smatraj kot šolo za v bodoče. Videl ga ne boš nikoli več, policija ti pa pri tem ne more nič pomagati.

Ne, ampak bom šel do konca, to je višek.
Zdaj sem ravno poslal prvo mail policijski upravi, pa bomo videli kaj mi bodo odgovorili.
Res je, da nisem niti gledal niti spremljal, da je toliko nategov glede Nigerije. :((
Višek tukaj je kvečjemu tvoja naivnost. There%27s a sucker born every minute @ Wikipedia

White&Nerdy ::

http://www.oc-lab.si/forum/viewtopic.ph...

Si dobival sporočila podobna tem?:))
Slovenščina prevedena z Google Translate.. Aja, pa ti je slučajno hotel kupit telefon kakšen človek z emailom rocketman01 in pravi da je neki doktor pa take fore?
Človek, tu sta še dva emila za moj XBOX:

do you still have this item for sale mail me at (johnmarks002@gmail.com)or add me on msn at (johnmarks002@hotmail.com)


pa

i bodo želeli kupiti vaše točki in bom, kot si ti, da mi pošljete stroškov za postavko in stroški pošiljanja za napotitev na točke z vašo banko, da podrobnosti prenosa plačil za vas.

chongyin1960@hotmail.com

hvala

blackbfm ::

Ampak, tud če denar takoj dvigneš dol, ali s tem res lahko preprečiš, da ti ga banka ne potegne nazaj dol? Kaj pa limit?


Ko je denar na računu je tvoj in ti razpolagaš z njim. Banka sama ne sme kar tako potegnit denarja dol.

Seba lahko si vesel da so te nategnil "samo" za 250e. Tukaj si malo preberi Advance fee fraud @ Wikipedia

Sam tista je pa huda ko ti "banka" pravi da jim moraš nakazat preko werstern union:D

Seba ::

OK pač priznam, da sem bil naiven, želel sem se rešiti telefona ker sem si kupil novega in ga temu pač prodal.

Pa vraga saj policija je ja za odkrivanje kaznivih dejanj, tukaj gre sigurno za kaznivo dejanje goljufije.

Drugače pa ja takole mi banka pošilja:
So, all we need from you now is for you to send us the info you use to send the money at Western Union Office cause there is no way we will credit the money to your bank account if you don't send us the info you use to send the money for us to fully verify the info you use to send the money and once we can confirm that truly you have send the MONEY to client in Nigeria then we will fully credit the money to your bank account.

bluefish ::

daj sem napiši email naslov od te banke, da se še malo nasmejem.

Policija seveda preganja kazniva dejanja, vendar pa ti bodo le stežka pomagali z zadevo neke banana republike.

Opkow ::

Ce je v igri Western Union, potem je to prvi znak, da moras biti pozoren na morebitne natege.

KandazaR ::

Da ne bi niti pomislil, da bi jim poslal denar.

Seba ::

daj sem napiši email naslov od te banke, da se še malo nasmejem.


Evo ga: help@customersolutiondepts.com

Da ne bi niti pomislil, da bi jim poslal denar.

Ma kaki nič ne pošiljam, od kar sem kupcu napisal, da je čista goljufija ni več odziva od njega. Edino banka nori z FBI. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba ()

tomaz- ::

no, zdaj pa si prevedi tale mail v sloveščino... Za crknit od smeha, kot da bi risanko od smrkcev gledal..

bluefish ::

daj sem napiši email naslov od te banke, da se še malo nasmejem.

Evo ga: help@customersolutiondepts.com
Ja, smeha vredno.

jype ::

Hihi.

Seba ::

:D

Pač bo pa ena izkušnja več v življenju!

Pakc ::

daj še pokaži grožnjo z FBIjem..:D

Adrijan0 ::

Banka ti je dolžna denar, pa nori z FBI-jem. LOL

Matev ::

Zdaj sem ravno poslal prvo mail policijski upravi, pa bomo videli kaj mi bodo odgovorili.


zaradi takih kekcev kot si ti
policisti nimajo časa da bi ščitili tiste ki so zaščite uprtavičeni

požri svojo napako - bodi odgovoren za svoje dejanje

in NE JOKCAJ

sam si si kriv

policiste pa pusti pri miru

Seba ::

Matev prvo nisem kekec, imam ime.
Drugo kot drugo pa policija že lahko razišče kaznivo dejanje, saj zato so!

Matev ::

Drugo kot drugo pa policija že lahko razišče kaznivo dejanje, saj zato so!


pa sosedovo mačko naj reši iz drevesa

jaz (in tudi ostali) policije ne plačujemo zato da bi kekcem slinček brisal

SodVina ::

In kako si predstavljas, da bo policija sprozila postopek prevare v nigeriji? Poslali dol dopis, naj najdejo tega_in_tega in mu ukazejo, naj vrne telefon? Kontaktirali banko, ki ne obstaja? Iskali namige v tvojem potrdilu o odpremi paketa?... Ce ne mores razumeti, da je prepozno za kakrsnokoli akcijo, potem bo kekec kar pravo ime, ja...

ABX ::

Whois customersolutiondepts.com

Domain Name.......... customersolutiondepts.com
Creation Date........ 2007-07-12
Registration Date.... 2007-07-12
Expiry Date.......... 2009-07-12
Organisation Name.... service @paypal.com
Organisation Address. 43736 cameron rd
Organisation Address.
Organisation Address. wellsville
Organisation Address. 43968
Organisation Address. OH
Organisation Address. UNITED STATES

Posameznik je registriral to domeno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Drugo kot drugo pa policija že lahko razišče kaznivo dejanje, saj zato so!
Dejansko lahko razišče dejanje, vendar boš dobil enako mnenje od njih, kot si ga v tej temi - nategnili so te po tvoji nespametnosti/nepazljivosti, pozabi in živi dalje.
Menda ne pričakuješ, da bodo zaradi enega telefona pričeli klicati v Afriko in iskati izmišljene naslove.

Se pa verjetno nekje v ozadju skriva tudi kak Slovenec, ki morda podatke posreduje naprej. Malo verjetno se mi zdi, da bi prevaranti kar tako naleteli na stran kot je Bolha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

tomaz- ::

žal +1

ABX ::

Je že prav da je seznanil policijo z prevaro. Sicer mu ne bojo pomagali, ampak če bo več takšnih primerov mogoče se bo dalo kaj naredit za preprečit zlorabo v prihodnje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Seba ::

Že razumem, da so me prevarali in, da telefona in denarja ne bom več videl. Nisem pa zato kekec.

Drugače pa me skrbi koliko še jih bo v Sloveniji takšen nategnil kot je mene zato sem omenil policijo, da bi vsaj poizkušali kako raziskati. Ja tudi jaz mislim, da je nekdo iz Slovenije povezan v te goljufije, saj je res malo smešno, da bi ravno eden in Afrike naletel na spletno stran bolhe.

d0rK ::

Cigani na bolhi bi lahko namesto enga megalomanskega bannerja ponucal pixelspace za kaksno opozorilo.

Ampak ne, treba cuzat kes na vse mozne nacine.

tomaz- ::

ej, brez zamere, ker bom malo sarkastičen:

Škoda, da se ne da spreminjat naslova, ker tvoj naslov v stilu "A SEM MOGOČE BIL NATEGNJEN ??" , kaže na dejstvo, da samo čakaš in upaš , da se bo nekdo našel, ki ti bo dal "upanje" in ti napisal približno tkole:

"mah ne, ne seri, seveda NISI bil nategnjen, tako je pač poslovanje z Nigerijo. Svetujem ti, da znesek nemudoma nakažeš banki, saj je le-to pogoj, da boš zanesljivo dobil nazaj ves denar, baje pa prvim sto "kupcem" ponujajo tudi gratis kremšnito...."

Glej, dejstvo je, da si pač zadevo vrgel skoz okno.. FACE IT, požri zadevo, boš imel šolo za v bodoče, pa naj bo tvoje poslanstvo raje to, da boš kakšnega sošolca ali sošolko podučil, da naj tega ne počne.. Kaj pa veš, mogoče ti bo pa kakšna sošolka hvaležna in se ti bo na primeren način "oddolžila", hehe ..
K*rc, to je pa tud nekaj vredno, a ne?? :D

Pakc ::

Bolha bi tudi lahko blokirala Nigerijo, oz vse afriške države...

Bellzmet ::

Hvala za smeh:)

bluefish ::

Bolha bi tudi lahko blokirala Nigerijo, oz vse afriške države...
Kako že? In kao da proxyji ne obstajajo.

ABX ::

Bolha bi tudi lahko blokirala Nigerijo, oz vse afriške države...
Kako že? In kao da proxyji ne obstajajo.


Filtriranje besedila, če zazna besedo Nigerija, odstranitev oglasa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Filtriranje besedila, če zazna besedo Nigerija, odstranitev oglasa.
Saj se ne gre za objavo oglasov. Gre se za to, da nekdo, pa naj si bo iz Nigerije ali UK/US,... odgovarja na oglas preko maila.

Matev ::

zato sem omenil policijo, da bi vsaj poizkušali kako raziskati.


stvar je že raziskana
Advance fee fraud @ Wikipedia

d0rK ::

Zaklent Bolho na izkljucno slovenske IPje? =)
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923657 (13542) St235

Pošiljanje kompa v Nigerijo

Oddelek: Loža
344333 (3941) ZaphodBB
»

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Oddelek: Kaj kupiti
375926 (4359) St235
»

Prodajam Renault Megane l 2003 in dobim zanimivo ponudbo

Oddelek: Loža
396903 (5433) Go-ahead
»

Mednarodna prodaja!

Oddelek: Loža
424817 (4170) razzor

Več podobnih tem