» »

Express One Si in njihov odnos glede dostav

Express One Si in njihov odnos glede dostav

««
7 / 14
»»

alansi ::

Škoda, ker Temu ne dovoli izbrati dostavljalca.

FireSnake ::

IGOR26 je izjavil:

Katastrofa. Sploh ne znam opisati razočaranja. Mislim da se je prevesilo v kriminal!
Poštar oz. dostavljalec je ponaredil moj podpis in se seveda smatra da je pošiljka prevzeta. Ni meni samo teko naredil!!!! V express one se tega zavedajo in obljubili da mi bodo izdali potrdilo da je pošiljka izgubljena. Nič se ni zgodilo. Ne odzivajo se na klice niti na maile. Pisal sem na AKOS. Tudi tam molčijo, ker ne vedo kako se zadeve lotiti.
Spet imam pošiljko na čakanju od Express one. Napisalo mi je, da je napaka v dostavi. Ma naj gredo u PM. Ja jezen in razočaran ker nimam izbire kdo mi bo dostavljalec poštne pošiljke.

Kaj naj!? Lahko upam samo na najboljše.
lp.


Tudi pri meni so pred petimi dnevi napisali na elektronsko pošto, da je paket danes naložen za dostavo.
Pa ni še nič.
Kje si dobil njihovo telefonsko? Na njihovi strani ni nič.

Prvič mi ti šalabajzarji dostavljajo.

Edit: našel številko 00386 81 601 751
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Furbo ::

Jaz danes spet pozitivna izkušnja, zjutraj SMS za dva paketa iz Amazona, tipček ravnokar pripeljal, vse OK, okolica Kamnika.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

49106 ::

Jaz sem dobil že vsaj 5 dostav in vse so bile brez zapletov, ki jih omejate v tej temi.

DarwiN ::

Prejemate pakete? Menda je črni petek povzročil celo štalo.. Skladišča polna do vrha, podobno kot med pandemijo. Seveda to velja za vse kurirske službe. Meni zaenkrat zamujata dva paketa, pri enem piše "E17 Delivery date shifted due to time constraint" in češ da je bila dostava neuspešna (v resnici niti ni bilo poskusa dostave). GLS mi je včeraj nekaj dostavi s ~7 dnevno zamudo.

Zagotovo bodo dostavljali tudi jutri (sobota).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gregor P ::

Sem imel zgleda srečo, pri eni je vse prišlo v roku ali celo kakšen dan prej. Recimo danes sem dobil paket od Amazona preko njih, ki je bil napovedan za v torek. Medtem ko paket od Pošte Slovenije zamuja; ampak ker gre za paket iz VB jim je zaradi carinskega postopka odpuščeno - sicer bi paket že imel.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kixs ::

DPD iz Italije. Dva paketa ta teden. Oba v dveh dneh, vendar ne skupaj.

Iz AliExpressa se cakam... to bo verjetno preko Express1 dostavljeno... enkrat...

FireSnake ::

Isti klošarji, kot tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t823907/zace...
so express one.

Zadeva bi morala biti pri meni 14.10.
Ker me ni bilo doma je rekel, da bo pustil na Petrolu.
Sem rekel, da ne, naj dostavijo na drugi naslov.
Je rekel, da bo dopisal (saj ni, ker je nesposoben).
Jaz sem na netu spremenil naslov.

In potem se ne dogaja nič.
Pišem 29.11. kje je moj paket na elektronsko pošto za stranke. Nič.
pišem 30., da 24 ur ni odgovora.
Odpišejo, da odo rekli v skladišče, da naj se ponovno pošlje.
Rečem jim še, dan aj potrdijo naslov. Naslov je zdaj pravi.

Kar s tiče dostave se ne zgodi nič.
In nekako ne pričakujem ,da se bo kaj spremenilo.

Danes sem jih klical eno uro, da sem jih dobil. Je rekla punca, da bo skladišču sporočila, da naj dajo v dostavo.
Sem jo vprašal kako lahko pričakujem, da se bo kaj zgodilo, če se že v preteklosti ni.
Je rekla, da več od tega ona ne more.

Kje je tole:
Skladišče: XSI Maribor
da bi šel sam iskati. Se to da? Sem jim pisal, nemara celo odgovorijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

psychoshorty ::

To v Mb je sigurno glavno skladisce pri Intereuropi (Tam kjer je stavba od Lancoma).

FireSnake ::

Jaz bi takoj šel tja iskat osebno. Mimo se peljem, ko grem domov iz službe (primarne ali sekundarne - v obeh primerih je isto).

Ker so nesposobneži DPD 200m stran (tja tudi sam hodim iskat, da ne znorim preden dobim paket). Odkar to delam z DPD ni več težav. Pa še ena prijazna punca je tam.

Od kje informacija? Se da kje potrditi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

mitjaxp ::

dveh posiljk nisem dobil, na viber so mi pisali da mi bodo dostavili vendar ni builo nic niti klica nič... Večkrat sem jih klical in jih je nemogoče dobiti prek kontaktnega obrazca so mi sicer dvakrat odgovorili da bodo dostavili sedaj se še tam ne javljajo več. Ne vem kaj lahko storim če jih niti ne morem kontaktirat... ali jih lahko prijavim kakšni inšpekciji...

DarwiN ::

Zamaški zaradi črnega petka. Stay calm! Praviloma so dostavili takoj naslednji dan, ko je pošiljka prišla v Slo... Trenutno očitno zadeva 3-4 dni stoji nekje v polnem skladišču, preden gre v dostavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mitjaxp ::

od tega je tri mesece kar so me kontaktirali da dostavijo danes med....

miko22 ::

Danes zjutraj dobim obvestilo, da bo dostavljeno danes. Ob 15:14 isto sporočilo. Ni duha ne sluha od njih.

FireSnake ::

Kličeš vseskozi zasedeno. 45 minut sem poskušal, da sem jih dobil.
Pupa na drugi strani reče, da bo poslano, pa spet nič.

Zdaj sem pisal že drugo elektronsko pošto.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

miko22 ::

danes 15:21 sem dobil sporočilo, da bo pošiljka danes dostavljena.
Na njihovi spletni strani pa piše 15:19, da je pošiljka dostavljena.

Sem jim poslal mail, da jih bom poslal odvetnika, ker zavajajo, ter ponarejano podpise. Zagrožena kazen do 2 leti.
Na Aliexpresu tudi zavedeno kot dostavljeno.

chucki ::

Lol a mislis da se bo kdo s tvojim blesavim paketom ukvarjal od organov. Ali vzpostavis stik s podjetjem ali pa das refund da paketa nisi dobil.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

miko22 ::

chucki je izjavil:

Lol a mislis da se bo kdo s tvojim blesavim paketom ukvarjal od organov. Ali vzpostavis stik s podjetjem ali pa das refund da paketa nisi dobil.

Organi pregona ne, odvetnik jih bo kontaktiral(ga mam zastojn). Veš, da se bodo posrali.
Mene nič ne stane, njih pa lahko ogromno. Če že ne druga, je to za njih jeba in slab glas(če je lahko še slabši).

Ravno zaradi tega, ker noben nič naredi, si privoščijo lahko zajebavanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Bellzmet ::

@miko22: si naročil kaj bolj vrednega (50 eur+)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

freesty ::

Da še jaz delim izkušnjo.

Naročil pisarniški stol preko amazon.de.

Najprej vse normalno. Dostava je prišla po planu, vendar me ni bilo doma. Kliče me dostavljalec in me sprašuje, če lahko pusti pri kakšnemu sosedu, prijatelju... Kakšne ustanove, kot je trafika, pošta itd. ni omenjal, zato sem zavrnil ta predlog in sva se dogovorila, da pripelje naslednji dan.
To je bilo četrtek.
V torek sem klical, ker ni blo nič od dostave, na trackingu je pisalo, da so v petek probali dostavit, vendar neuspešno. Jaz nisem prejel nobenega klica, tudi celi dan sem bil doma, torej tudi zvonil ni nihče. S sogovornikom sem se dogovoril za dostavo v četrtek.
Pride četrtek in nič. Pride petek, nič. Sem v petek pisal mail, po 16h, da kaj se dogaja, da sem se že 2x pogovarjal za paket.
Paket je prišel naslednji dan brez problema.

Verjetno bi bilo vse tekoče, če bi bil doma na dan dostave.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

miko22 ::

Evo, še ironija.
Danes dobim spet obvestilo, da bo taisti paket danes dostavljen. Le kako če so ga včeraj dostavili :)
Pa na mail dobim anketo, kako sem zadovoljen s včerajšnjo dostavo :)
Mam pa na viberu, da bo danes dostava :)

Ti res ne vedo kaj počnejo.

Bellzmet ::

Zaradi boljše statistike dostav (in ker so verjetno tudi dostavljalci plačani po dostavi oz. imajo neko normo), v sistemu kar označijo "dostavljeno". Potem pa dostavijo z zamudo ali pa sploh ne (paket se izgubi ali ga kdo vzame,...). In potem kako dokazat naprej, da paketa nisi dobil, če je v trackingu "dostavljeno"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

DarwiN ::

Tole bo prej one off primer.. Pogosteje se dogaja, da dobiš sporočilo o današnji dostavi, dostavljalec ne utegne dostaviti tisti dan, zato v računalnik zabeleži, da je bil neuspešen poskus dostave.. Potem dobiš v naslednjih dneh znova sporočilo in tokrat dejansko dostavijo.

Po eni strani razumljivo, sploh v tem obdobju nakupovalne mrzlice, ampak ni pa ravno 100% profesionalno.. Kaj češ. GLS-ovec mi je rekel, da sem lahko srečen, da sem sploh dobil paket, ker imajo skladišča do stropa polna. :D

Dobivam pa občutek, da ta Express One deluje kot nek ride sharing. Skoraj vsakič dostavi druga oseba, pogosto z lastnimi avtomobili/kombiji. Ne vem, a najemajo ljudi in lahko "vsako tele" čez noč postane dostavljalec? Verjetno lahko ravno zato nudijo ugodno dostavo, ampak pač včasih nestrokovno, ker imaš dostavljalce, ki so še včeraj delali v pekarni ali na Snagi. :D Špekuliram!

In med drugim je morebiti ravno ta razvoj omogočil, da je Amazon začel pošiljat v zakotno Slovenijo. Tko da, po eni strani bodite srečni, da sploh imamo te "šalabajzerje".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ales ::

Amazon je že od nekdaj pošiljal v Slovenijo, to z Express One nima blage veze.

A pri drugih dostavnih službah misliš da dostavlja kdo, doktorji znanosti po večletnem skrbnem treningu umetnosti dostavljalstva? :D

DarwiN ::

Amazon je res dostavljal, ampak manj izdelkov oziroma ne brezplačno.. Gromozanska razlika!

Pri drugih dostavnih službah ne dostavi skoraj vsakič druga oseba in pogosto z lastnim vozilom oziroma vozilom nekega svojega X podjetja.. Gromozanska razlika!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Bellzmet ::

@Darwin: "dostavljalec ne utegne dostaviti tisti dan, zato v računalnik zabeleži, da je bil neuspešen poskus dostave."

No sej kot sem napisal, zaradi statistike/norme "neuspešno dostavo" (lastna krivda) prevalijo na potrošnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Ales ::

DarwiN je izjavil:

Amazon je res dostavljal, ampak manj izdelkov oziroma ne brezplačno.. Gromozanska razlika!

Pri drugih dostavnih službah ne dostavi skoraj vsakič druga oseba in pogosto z lastnim vozilom oziroma vozilom nekega svojega X podjetja.. Gromozanska razlika!

Gromozansko nabijanje.

Nimaš nobenega argumenta, da je karkoli pri Amazonu povezano s pojavo Ekspress One.

Pri šalabajzerjih je enostavno večja fluktuacija delavcev, ker jim nudijo slabše pogoje ali pa je njihov proces zaposlovanja na splošno slab.

Ti sploh veš, čigava so dostavna vozila pri drugih dostavljalcih? A veš, kje so zaposleni ti ljudje?

DarwiN ::

Ales je izjavil:

Nimaš nobenega argumenta, da je karkoli pri Amazonu povezano s pojavo Ekspress One.

Zato uporabljena beseda "morebiti".. Bralno razumevanje te heca.. Pa še kar naprej v prazno nabijaš, zato dalje ne bom komentiral.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ales ::

DarwiN je izjavil:

Ales je izjavil:

Nimaš nobenega argumenta, da je karkoli pri Amazonu povezano s pojavo Ekspress One.

Zato uporabljena beseda "morebiti".. Bralno razumevanje te heca.. Pa še kar naprej v prazno nabijaš, zato dalje ne bom komentiral.

Ali pa zato, ker si dojel, da ne ves o čem govoriš. ;)

DarwiN ::

Pri DPD mi skoraj vedno dostavi isti tip.. Sva skozi leta postala skoraj že kolega. UPS, DHL, Pošta Slovenije.. Podobna zgodba. Jasno označeni kombiji.

Express One pa kot nek divji zahod.. Recimo, da sem imel 10 dostav v zadnje pol leta in se je le ena oseba pojavila večkrat (mislim da 3x), ostalih ~7 vedno drug človek, vsakič drugačno vozilo. Podobno kot bi mi tip iz sosednje ulice dostavil s svojim fičekom. :D Zdaj pa ne vem, kako to ostali razumete in kakšne so vaše izkušnje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Ales ::

Ne bom rekel za vse, ker *prav za čisto vse* ne vem, ampak pri kurirjih so dostavljalci s.p.-ji, ali pa delajo za pogodbeni s.p..

Samo bolj utečeno je vse skupaj, zato ni kar tako videti čudnih vozil in tako velike fluktuacije dostavljalcev.

miko22 ::

Ne boste verjeli, danes je pa včerajšnja pošiljka dostavljena :)

kixs ::

Ne verjamem :lol:

Glede ene moje skombinirane posiljke iz AliExpress, sem dal poizvedovanje na madzarski ExpressOne. Pri njih se sledenje konca 13.11.2023, dostavljeno pa naj bi bilo najkasneje konec novembra. AE pise, da naj se obrnem na njih. Posljem mail. Dobim dokaj hitro odgovor (cca 15min), da je to pri ExpressOne Slovenija in naj se na njih obrnem. Takoj posljem mail se njim... se cakam... Sledenje na slovenski strani sicer ne najde nicesar.

49106 ::

Meni so zopet dostavili pravočasno in brez nevšečnosti. Verjetno ima LJ nekoliko večje težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PacificBlue ::

Verjetno. Sem dobil tretji paket preko njih. Zdaj pa čakam še četrtega.
Fingers crossed^^

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

PacificBlue je izjavil:

Verjetno. Sem dobil tretji paket preko njih. Zdaj pa čakam še četrtega.
Fingers crossed^^

Glede na njihov "delovni čas" se ni za bat ;).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tody ::

Hehe madžari rabijo večji hub :) Kitajci v enem tednu premaknejo pošiljko čez pol sveta oni pa rabijo še nadaljnje 3 tedne da to naredijo po europi :)

Yaqwsx ::

Moja druga izkusnja z EO je potekala brez problma. V torek amazon poslal in danes(cetrtek) imam ze doma.
Zgleda so nase pritozbe zalegle. Upam, da tako tudi ostane.

Tody ::

Tudi mene je nasel paket

FireSnake ::

No, s temi šalabajzerji nisem prišel nikamor. 3x so eskalirali, da naj mi dostavijo, pa nič.
Nato sem šel gledat nazaj, ko me je 24.10. klical dostavljalec. Poklical sem ga in vprašal če lahko sam prevzamem.
In gre. Za Maribor je naslov: Cesta k tamu 77
Dal mi je tudi številko, da sem prej tja poklical.
Na koncu osebno dvignil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bauci ::

Po vsem kar sem prebral, sem bil fajn prestrašen ali bom dobil paket ali ne. Zjutraj dobil obvestilo, da je bil paket naložen in telefonsko številko dostavljalca. Ob cca 13.00 sem ga poklical kdaj približno bo prišel. Se ni oglasil.
Čez cca pol ure me je poklical in povedal, da pride čez eno uro. Prišel, pozvonil in mi dal paket v roke. To se mi ni zgodilo že vsaj par mesecev ne glede na dostavno firmo. Razen Pošte.
Vse pohvale dostavljalcu.

k4vz0024 ::

Upajmo, da se bodo poboljšali8-)

DeeJay ::

Do zdej 5x prnesl v zadnjem mescu. Vse OK. Vedno so me prej poklical.
Don't f with me.

Artfret7 ::

Dokler bomo samo med seboj govorili o slabih izkušnjah, ki jih imamo s to dostavno službo se verjetno ne bo kaj dosti spremenilo.
Njihovi naročniki, kot je tudi Amazon.de in ostali veliki internetni prodajalci pač gledajo, da čimbolj znižajo stroške dostave.
Takšni šalabajzerji, kot je ta dostavna služba pač nudijo ugodne cene storitev in dokler pritožbe ne bodo prišle direktno na Amazon.de in pošto Avstrija se
pač ne bo kaj dosti spremenilo.
V mojem primeru resno razmišljam, da ne bom več naročeval pri Amazon.de izključno zaradi slabih izkušenj s to dostavno službo.
Mislim, da ni vredno mojega časa in živcev, da se po že plačanem naročilu zajebavam z ljudmi, ki se jim po domače j... za stranke in
ne znajo opravljati svojega dela. To, da imajo na strani aplikacijo za možnost preusmeritve pošiljk na prevzemno mesto, ki ne deluje pa je poslovna
goljufija. Na podjetje Amazon.de sem poslal pritožbo v kateri sem razložil dani problem ter, da kljub odlični ponudbi in storitvi, ki jo nudijo
pri tem trgovcu, razmišljam, da bom prenehal z nakupi pri njih ravno zaradi problemov z dostavo. V treh urah so mi odpisali, da se zavedajo, da je
to v bistvu njihov problem in da se tudi njim na tak način povzroča ekonomska škoda ter, da bodo zadevo raziskali.
V kolikor bomo vsi, ki kupujemo pri Amazon.de in imamo slabe izkušnje z dostavo pri tem podjetju napisali pritožbo na Amazon.de potem se bo lahko kaj spremenilo.
Dokler pa takole tolažimo eden drugega pa pač ne bo nič. Svoje pritožbe v kolikor jih želite poslati lahko pošljete direktno na mail Amazon.de službe, impressum@amazon.de.
Meni so odgovorili v roku treh ur. Več, kot nas bo o tem problemu na prijazen način obvestilo prodajalce večja je možnost, da se kaj spremeni.

k4vz0024 ::

Sem opozoril AE. Rezultat: zaprtje disputa. Kitajci se sploh ne zmenijo.

Furbo ::

Na katerem področju pa ste tisti s težavami? Zame so enako dobri, kot vsi ostali, okolica Kamnika.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

No, s temi šalabajzerji nisem prišel nikamor. 3x so eskalirali, da naj mi dostavijo, pa nič.
Nato sem šel gledat nazaj, ko me je 24.10. klical dostavljalec. Poklical sem ga in vprašal če lahko sam prevzamem.
In gre. Za Maribor je naslov: Cesta k tamu 77
Dal mi je tudi številko, da sem prej tja poklical.
Na koncu osebno dvignil.


Poslali so mi anketo. Seveda sem dal najnižje možne ocene.
Škoda, da ni bilo možnosti dodajanja prostega teksta, bi jim še tam dal porcijo.

k4vz0024 je izjavil:

Sem opozoril AE. Rezultat: zaprtje disputa. Kitajci se sploh ne zmenijo.


To ti pove vse o njih.
Obvoz, če se le da.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Na AE ne bi kupoval, če bi se dalo dobiti kje drugje.

Pithlit ::

k4vz0024 je izjavil:

Na AE ne bi kupoval, če bi se dalo dobiti kje drugje.

To si niti komentarja ne zasluži ampak... Kaj je tolk zelo eksluzivnega da se sam na AE dobi?!?
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

Furbo je izjavil:

Na katerem področju pa ste tisti s težavami? Zame so enako dobri, kot vsi ostali, okolica Kamnika.


Jaz sem na obali. Tu še nisem slišal pripomb.

Se mi zdi, da je največ težav v Lj?
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic4you (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017922 (721) d12345
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807898 (3795) AndrejO
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9546122 (16963) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310458 (8456) Zelnick

Več podobnih tem