» »

slab internet na lokaciji

slab internet na lokaciji

«
1
2

garfy ::

ena hiša mi je všeč ampak je internet zanič
je brakren vod in centrala 2km stran
tako da optika ne gre
se pravi samo adsl in verjetno porazna hitrost
a je starlink edina opcija?

kixs ::

Zakaj ne gre optika?

Sicer pa welcome to the club... ADSL, centrala 2km+ in prenos 7Mbit/s :(

garfy ::

zkaj ne gre optika? ker noben nim potegnil kabla v to vas....

Ales ::

garfy je izjavil:

a je starlink edina opcija?

A mobilnega omrežja ni? 4G/5G je lahko čisto solidna rešitev.

xseki ::

Za vsak slučaj še preveri ali je mogoče naslov vključen v projekt Rune: https://www.ruralnetwork.eu/sl/kako-do-...

garfy ::

Ales je izjavil:

garfy je izjavil:

a je starlink edina opcija?

A mobilnega omrežja ni? 4G/5G je lahko čisto solidna rešitev.


obstaja neomejen 4g?
koliko je kej download?

Meiniken ::

Našparaj več in najdi hišo, ki ti bo všeč na novi lokaciji.

Lp in lep pozdrav
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Tribal ::

Pri telekomu imaš neomejene internete 4/5G in deluje super, cenovno pa tudi ni strašno. Sem imel več let v uporabi, dokler ni prišel Rune z optiko.

kixs ::

6151 ::

Telekom ima neomejen 150/50 4G/5G za dobrih 40€. Potrebuješ modem in (opcijsko) zunanjo anteno
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Comandante ::

+1 za mobilni internet, ce ti vlece vsaj 4G. Sem neprostovoljno bil 6 mesecev na njem (zahvaljujoc gnilemu in nesposobnemu A1), in sem bil zelo zadovoljen. Ni ravno optika, ampak je pa next best thing.

DamijanD ::

Pri nas so optiko vlekli tudi po takih lokacijah, da so mi MTB traile pokvarl (torej do kmetij). Ni hudič, da ne bi v doglednem času tudi tam zrihtali.

mobilni internet ima samo eno slabost - ping, če boš online igrce igral :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Uporabnik ::

Mobilni internet ima še tudi kakšno drugo pomanjkljivost, ampak za bolj napredne uporabnike.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Goran's Blog ::

Sam ko sem imel optiko 3,7km od centrale mi je vleklo 10 Mb/s + 2 televiziji ampak je odvisno od centrale in še marsiketere zadeve.
Pri nas po vaseh so naredili kar dosti optike, je pa res da še ni povsod.

V-i-p ::

Hot ima neomejeni 5G za 17,99€.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DePalmo ::

garfy je izjavil:

obstaja neomejen 4g?
koliko je kej download?


Merjeno sedajle, Telemach. Sem na obrobju Žirov, prej sem bil doma v vukojebini kjer ni niti ADSL mogoč in sem imel hitrosti kot jih vidiš deljeno z 2. To je preko LTE modema, tethering je še za pol slabši.

Telemach ima neomejen internet, edina omejitev je da ti na 20GB "omejijo" prenos in pošlješ SMS da vzpostaviš prejšnjo hitrost. Je pač nadležno, se pa da.
Paket Še Več + dodatna SIM me košta 28e. OK, po novem bo 29 ker bodo spet dvignili cene. Mesečno prenesem okoli 1TB.

Kar se mene tiče je tole zelo dobra alternativa. ADSLja nočem nikoli več, optike pa verjetno ne bom dočakal. Vsaj ne v kratkem.

6151 ::

V-i-p je izjavil:

Hot ima neomejeni 5G za 17,99€.


Ni neomejeni.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

111111111111 ::

garfy je izjavil:

ena hiša mi je všeč ampak je internet zanič
je brakren vod in centrala 2km stran
tako da optika ne gre
se pravi samo adsl in verjetno porazna hitrost
a je starlink edina opcija?

Ej, daj si ztihtaj Ultro od A1.

Lahko ti dam navodila kako dobiti tudi če ti ne vleče 5G. :D

Dobiš v paketu še usmerjeno anteno, jaz na 4G dosežem 50/40 za 18€ na mesec se mi zdi top deal.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

6151 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Hot ima neomejeni 5G za 17,99€.


Ni neomejeni.

Piše do 1TB, nato omejijo na 5/2.

V-i-p ::

6151 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Hot ima neomejeni 5G za 17,99€.


Ni neomejeni.

Je ja. Omejijo hitrost po 1TB, ne pa podatkov ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tribal ::

Sam na A1 omrežje ne bi hodil po internet. Hitrosti so nizke, omrežje večinoma preobremenjeno. Sem imel možnost pred leti testirati razliko, A1 komaj do 6Mbit prilezlo pri polnem signalu, Telekom pri slabem signalu cca 2-3 črtice (-80Db) signala, hitrost čez 80Mbit. Da o uploadu sploh ne govorimo na telekomu tudi čez 10Mbit pri A1 hja 1-2Mbit.

Ping je pri Telekomu bil cca 26 na speedtest strani. Tako da več kot dovolj za Gaming, razen če si "PRO"

Scorpy84 ::

Tribal je izjavil:

Sam na A1 omrežje ne bi hodil po internet. Hitrosti so nizke, omrežje večinoma preobremenjeno. Sem imel možnost pred leti testirati razliko, A1 komaj do 6Mbit prilezlo pri polnem signalu, Telekom pri slabem signalu cca 2-3 črtice (-80Db) signala, hitrost čez 80Mbit. Da o uploadu sploh ne govorimo na telekomu tudi čez 10Mbit pri A1 hja 1-2Mbit.

Ping je pri Telekomu bil cca 26 na speedtest strani. Tako da več kot dovolj za Gaming, razen če si "PRO"


Si testiral samo pri sebi ali "povsod"? Lahko da je na njegovi lokaciji, prav obratno. Tudi telekom je na enih lokacijah, kjer sem meril, prav porazen, drugje pa blesti.

DOOM_er ::

če lahko dodam še jaz mojo malenkost. Živim v vukojebini brez bakra, brez optike, LTE je bil edina opcija. No po treh letih matranja na LTE-ju sem si omislil starlink, sedaj mi dol visi in za optiko in za baker. CSGO imam tam 50 pinga. Edina stvar za katero mi je žal je da si ga nisem omislil prej. Dela 24/7 250/20 Mbit, je pa res da za ilegalne vsebine potrebujete VPN, ter če kaj gledate po RTVSLO.
Robots will steal your job. But that's OK

Tribal ::

A1 testirano na veliko lokacijah po Sloveniji. Saj uporabljamo za prenose podatkov Hoferjeve pakete. Telekom povsod deluje velik veliko hitreje!

kixs ::

Pri meni je Telekom in A1 isto sranje. Okoli 10Mbit.

Sem bil zadnjic v Portorozu in Luciji. Telekom, max prenos med 10 in 20Mbit - tudi samo 6Mbit je bilo. A1 nisem testiral, ker me je samo Telekom zanimal.

garfy ::

DOOM_er je izjavil:

če lahko dodam še jaz mojo malenkost. Živim v vukojebini brez bakra, brez optike, LTE je bil edina opcija. No po treh letih matranja na LTE-ju sem si omislil starlink, sedaj mi dol visi in za optiko in za baker. CSGO imam tam 50 pinga. Edina stvar za katero mi je žal je da si ga nisem omislil prej. Dela 24/7 250/20 Mbit, je pa res da za ilegalne vsebine potrebujete VPN, ter če kaj gledate po RTVSLO.


ja saj to sem mislil nabavit če drugo ne bo... starlink...zdaje je 60 eur na mesec a ne?
Pa v ameriki baje po dočoleni porabi ti omejijo hitrost, pri nas baje še ne...je to res?

Tribal ::

kixs je izjavil:

Pri meni je Telekom in A1 isto sranje. Okoli 10Mbit.

Sem bil zadnjic v Portorozu in Luciji. Telekom, max prenos med 10 in 20Mbit - tudi samo 6Mbit je bilo. A1 nisem testiral, ker me je samo Telekom zanimal.


Oprema pri testiranju?

111111111111 ::

Tribal je izjavil:

Sam na A1 omrežje ne bi hodil po internet. Hitrosti so nizke, omrežje večinoma preobremenjeno. Sem imel možnost pred leti testirati razliko, A1 komaj do 6Mbit prilezlo pri polnem signalu, Telekom pri slabem signalu cca 2-3 črtice (-80Db) signala, hitrost čez 80Mbit. Da o uploadu sploh ne govorimo na telekomu tudi čez 10Mbit pri A1 hja 1-2Mbit.

Ping je pri Telekomu bil cca 26 na speedtest strani. Tako da več kot dovolj za Gaming, razen če si "PRO"

Hja, odkar mora telekom po konkurenčni ceni omogočati gostovanje in ga ne sme omejevati, je A1 popolnoma enak po kvaliteti prenosa.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

SambaShare ::

DOOM_er je izjavil:

če lahko dodam še jaz mojo malenkost. Živim v vukojebini brez bakra, brez optike, LTE je bil edina opcija. No po treh letih matranja na LTE-ju sem si omislil starlink, sedaj mi dol visi in za optiko in za baker. CSGO imam tam 50 pinga. Edina stvar za katero mi je žal je da si ga nisem omislil prej. Dela 24/7 250/20 Mbit, je pa res da za ilegalne vsebine potrebujete VPN, ter če kaj gledate po RTVSLO.


Je stabilnost povezave kdaj problem? Recimo da te med igro zabriše iz serverja? Ali pa kakšen ping spike?

kixs ::

Tribal je izjavil:

kixs je izjavil:

Pri meni je Telekom in A1 isto sranje. Okoli 10Mbit.

Sem bil zadnjic v Portorozu in Luciji. Telekom, max prenos med 10 in 20Mbit - tudi samo 6Mbit je bilo. A1 nisem testiral, ker me je samo Telekom zanimal.


Oprema pri testiranju?


Telefon in neki 4G/5G hotspot. Vse na Telekom omrezju.

SambaShare ::

Mikrotik LTE modem ti omogoča zaklep na specifično bazno postajo. Zna zelo pomagati včasih, če te konstantno meče na kakšno preobremenjeno postajo, ki ima slučajno malo boljši signal.

Tech909 ::

mobilen internet od A1 deluje brezhibno.

mr_chai ::

DOOM_er je izjavil:

če lahko dodam še jaz mojo malenkost. Živim v vukojebini brez bakra, brez optike, LTE je bil edina opcija. No po treh letih matranja na LTE-ju sem si omislil starlink, sedaj mi dol visi in za optiko in za baker. CSGO imam tam 50 pinga. Edina stvar za katero mi je žal je da si ga nisem omislil prej. Dela 24/7 250/20 Mbit, je pa res da za ilegalne vsebine potrebujete VPN, ter če kaj gledate po RTVSLO.


A starlink ne dovoli pretakanja torrent vsebin ?

Tribal ::

Za dober in stabilen LTE internet je potrebna predvsem dobra antena. Mobilni telefon to žal ni.

Scorpy84 ::

Tribal je izjavil:

Za dober in stabilen LTE internet je potrebna predvsem dobra antena. Mobilni telefon to žal ni.


No no, ce nisi prevec oddaljen od bazne postaje, je mobitel veliko boljsa izbira. Zakaj? Ker podpira vse lte frekvence (cat) in jih zdruzuje, da se cim bolj izkoristi. Routerji, ki podpirajo vse frekvence so ze okrog 300€. Kdo ga ima? Tukaj se se noben ni oglasil.
Ce pa imas router cat7 se splaca, da pridobi se tisto malo, kar lahko, sploh na oddaljenem in obremenjenem obmocju.

nightrage ::

Mislim, da je najboljša varianta https://www.a1.si/a1-brezzicni-net
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

Daniel ::

Scorpy84 je izjavil:

Tribal je izjavil:

Za dober in stabilen LTE internet je potrebna predvsem dobra antena. Mobilni telefon to žal ni.


No no, ce nisi prevec oddaljen od bazne postaje, je mobitel veliko boljsa izbira. Zakaj? Ker podpira vse lte frekvence (cat) in jih zdruzuje, da se cim bolj izkoristi. Routerji, ki podpirajo vse frekvence so ze okrog 300€. Kdo ga ima? Tukaj se se noben ni oglasil.
Ce pa imas router cat7 se splaca, da pridobi se tisto malo, kar lahko, sploh na oddaljenem in obremenjenem obmocju.


Mislim, da je B535 med cenejšimi še zmeraj najboljša izbira. Podpira CA in LTE Cat7 ter cel kup frekvenc.

Scorpy84 ::

Daniel je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Tribal je izjavil:

Za dober in stabilen LTE internet je potrebna predvsem dobra antena. Mobilni telefon to žal ni.


No no, ce nisi prevec oddaljen od bazne postaje, je mobitel veliko boljsa izbira. Zakaj? Ker podpira vse lte frekvence (cat) in jih zdruzuje, da se cim bolj izkoristi. Routerji, ki podpirajo vse frekvence so ze okrog 300€. Kdo ga ima? Tukaj se se noben ni oglasil.
Ce pa imas router cat7 se splaca, da pridobi se tisto malo, kar lahko, sploh na oddaljenem in obremenjenem obmocju.


Mislim, da je B535 med cenejšimi še zmeraj najboljša izbira. Podpira CA in LTE Cat7 ter cel kup frekvenc.


Cat7 in cel kup frekvenc? Razlozi tole? :)
Zdruzi lahko samo dve frekvenci in to je to. Boljse kot kaksen navaden router ki podpira samo cat4. Ce pa si v dobro pokritem obmocju in ce bi rad boljse prenose, ter ping, bo telefon, ki podpira vse frekvence, veliko boljsa izbira, pa cenovno ugodno, ce rabljenega kupis.

Daniel ::

A ni razumljivo. Združi lahko dve frekvenci ampak, ker jih podpira več ima več opcij združevanja različnih frekvenc. Odvisno sicer kaj opetaterji ponujajo, večinoma je tako ali tako samo 800+1800 mhz.

Vsekakor je boljši namenski modem kot star telefon.

B535 so na Bolhi od 50 eur naprej.

Scorpy84 ::

Daniel je izjavil:

A ni razumljivo. Združi lahko dve frekvenci ampak, ker jih podpira več ima več opcij združevanja različnih frekvenc. Odvisno sicer kaj opetaterji ponujajo, večinoma je tako ali tako samo 800+1800 mhz.

Vsekakor je boljši namenski modem kot star telefon.

B535 so na Bolhi od 50 eur naprej.


Ce mislis, da taksen router zdruzi 800 in 1800 si zelo v zmoti. Ocitno premalo poznas kako vse skupaj deluje.
Ce ze tako pravis, pol ze more biti, glede telefona.

Daniel ::

Torej trdiš, da B535 s CA ne zmore združiti 800+1800 mhz? B3+B20 tako po spominu?

Scorpy84 ::

Daniel je izjavil:

Torej trdiš, da B535 s CA ne zmore združiti 800+1800 mhz? B3+B20 tako po spominu?


Ne, ga imam na vikendu in ne zdruzuje ta dva pasova. Pa da se na glavo obrnes.

Daniel ::

Tudi jaz ga imam in kolikor vem je z hackom moč izbrati katerakoli dva pasova ali pa opcija avtomatsko. Zdaj ali se dejansko poveže na obe frekvenci je pa drugo. Lahko preverim ko bom utegnil.

Scorpy84 ::

Noben hack ni potreben, imas namenske aplikacije na store, da se ne bos pretegnil.
Lahko zdrzuzuje samo frekvence v istem frekvencnem pasu, torej pri 800 je v resnici na voljo 830-840mhz. Pri visjih frekvencah je vec pasov dovoljenih. Ce imas router npr. cat11 pa lahko zdruzuje 800 in 1800, ter pasove znotraj njega. Visja stevilka kot je cat, lahko se tretjo frekvenco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Ales ::

Scorpy84 je izjavil:

Noben hack ni potreben, imas namenske aplikacije na store...

Namenske aplikacije za Huawei B535? Daj kak link...

Scorpy84 ::

Daniel ::

Jaz imam hack v obliki zaznamka v brskalniku na računalniku. Dela BP.

Moram res preveriti, kako je sedaj s tem združevanjem. Je pa kar težava, ker okrog mene vsi oddajniki delajo samo na 800 mhz.

Daniel ::

Na neki strani sem sicer zasledil, da naj bi podpiral B3+B20, je pa res potrebno zadevo preveriti v praksi.

CA načeloma nima nič z združevanjem frekvenc v istem pasu.

Scorpy84 ::

Naprej preveri ali bazne postaje podpirajo lte-a. V odrocnih krajih, kjer ni gosto poseljeno se pogoato uporablja samo ta frekvenca, zaradi dolgega dosega. Prav tako so to bolj ali manj "repetitorji", ki nimajo potegnjene optike in so ze tukaj svoh s prenosom. Ce se ti poveze na dve frekvence bos na routerju videl, da je oznaka 4+. Prav tako bo moc signala "padla", ki ti ga router z ledicami pokaze, da je signal slabsi. V resnici, pa ko pogledas pod status, vidis da je kvaliteta signala slabsa in ne moc signala. Takrat imas priloznost, da naciljas anteno, kjer je signal najboljsi.

Ales ::

Ales je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Noben hack ni potreben, imas namenske aplikacije na store...

Namenske aplikacije za Huawei B535? Daj kak link...

Thx! Nisem vedel, da obstaja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136933 (851) RobertG
»

LTE modem za Telemach na vasi

Oddelek: Mobilne tehnologije
413956 (698) Daniel
»

LTE Internet

Oddelek: Omrežja in internet
232219 (1269) Scorpy84
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183716 (2969) rofl_1
»

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Oddelek: Omrežja in internet
233696 (2809) SaXsIm

Več podobnih tem