» »

Primankljaj IT delavcev

Primankljaj IT delavcev

Invictus ::

Tudi juniorji so 2 tipov...

Eni so pač sveži na trgu, iomaš pa tudi ljudi, ki imajo že leta izkušenj, pa menjajo področje.

Pa so ti drugi bistveno uporabnejši.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Seveda, ampak tu govorim o juniorjih, pričakoval bi da firma ki išče juniorja je pripravljena investirati 1 leto v njegovo učenje izobraževanje in mentorstvo... po 1 letu pa skoraj vsak katerega uvajaš (razen pač tisti ki niso sposobni naredit niti SŠ in morda cleo kdo ki jo naredi) se priuči veliko, če je prej znal osnove pythona, javascripta, HTML/CSS naredil kako WP spletno ipd... pa če pozna osnove SQL

Samo pozicij za take je skoraj 0. Hkrati pa kao kadra primanjkuje.

Primanjkuje pa kot pravim res solidnih ali odličnih seniorjev ki bi za 4k-5,5k znali 5-7 zadev v "nulo" in bi lahko se zaposlili in čez 3-10 delovnih dni že bili produktivni član ekipe... ja takih pa res manjka, pa še bolj jih bo, če se ne bo uvajalo kadra.


Dej ti raje povej meni zakaj meniš, da je tale nabor kakorkoli dobra ideja? Posebej ker veš, da za te zadeve ni trga, kar je jasno, ker je to postala bolj postranska tehnologija. Zakaj to smatraš kot nabor znanj juniorja? Ta del meni nima nobenega smisla.

Verjetno nisi dosti v razvoju, kar pa je močvirje za programerje? Povsod kjer sem delal sam, pa ni bilo malo projektov v različnih koncernih, pa ni šans, da imaš seniorja, ki bi bil tako hitro produktiven. Kjer sem trenutno bi ga moral ukrasti direktno od konkurenta, da bi poznal vsaj standarde, pa še potem bi imel kakšno leto, da naštudirava našo implementacijo.



Dobro saj nabor ni bistven toliko, kot je bistveno da en jezik poznaš, HTML in CSS morda res nista faktorja, ker če greš delat back end sta nepomembna, to drži... Javascript in python sem pa pač izpostavil ker jih večinoma učijo v šolah, na FERIju recimo tudi C++ bolj sem mislil v tem da če osnovno poznaš nek jezik in si kako malenkost v njem delal si načeloma se sposoben ob mentoriranju priučit tudi drugega...

Junior je pač za mene nekdo ki pozna neke osnove nekega programiranja v nekem jeziku (predvidoma 1-2) zdaj ali je to JS ali je to Python ali C++ ali C sharp pa lahko debatirama, ampak nekdo ki pozna C++ bo se verjetno lahko naučil JavaScript in obratno (čeprav osebno mi je C++ bil manj všeč od Pythona recimo)

Najbolj je smešno ko nekdo išče JUNIOR developerja, pol pa našteje da mora znat 5 jezikov in imet 5-7 let delovnih izkušenj... to je smešno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

uomostolto je izjavil:

Verjetno nisi dosti v razvoju, kar pa je močvirje za programerje? Povsod kjer sem delal sam, pa ni bilo malo projektov v različnih koncernih, pa ni šans, da imaš seniorja, ki bi bil tako hitro produktiven. Kjer sem trenutno bi ga moral ukrasti direktno od konkurenta, da bi poznal vsaj standarde, pa še potem bi imel kakšno leto, da naštudirava našo implementacijo.


Z dobro dokumentacijo in vso source kodo ne rabiš enega leta, 3 mesece max. Kot nov drugega ne delaš kot bereš dokumentacijo in kodo. Če v treh mesecih ne moreš začet delat, potem je za to kriva izredno slaba dokumentacija ali pa pomanjkanje le te.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:



Najbolj je smešno ko nekdo išče JUNIOR developerja, pol pa našteje da mora znat 5 jezikov in imet 5-7 let delovnih izkušenj... to je smešno.


Ali pa pomisli, da morda ne štima kako si ti nekaj predstavljaš. Recimo kjer se gibljem jaz si lahko junior, če poznaš pet jezikov, ker junior senior ne pride od tega, da poznaš orodje ampak, da poznaš standarde, implementacijo, stanke itn.

Boš pa z odličnim znanjem recimo C++ tokoj senior, če se zaposliš kot učitelj za C++. Pa še tam je dodatno potrebno pedagoško znanje ali pa talent.

jan_g ::

FireSnake je izjavil:

5ygmq je izjavil:

15 članov ekipe je precej za standup. Nikomur se ni potrebno pretvarjati, niti pozdraviti ni potrebno (človeško sicer je), samo se pove bistveno - kaj komu predstavlja dejansko oviro pri delu, ostalo je vljudnostni chat. Tudi ni problem, če koga 'najame' druga ekipa - se pač pove, da je na voljo samo polovica kapacitete. Res ni grozno kot se vam mogoče zdi.


15 je preveč.
Ko je številka 10 in je tendenca po povečanju se to razbije na dve ekipi.

Eni so res smešni: uvedejo slabe prakse in potem krivijo metodologijo, da ni vredu.


Standupi so lahko komot tudi asinhroni. Ni potrebe po temu, da se ljudi zbere na kup v pisarni (ali Zoom klicu). Dovolj je da se v nek skupen chat napiše bistveno. Če so sinhroni in obvezni, potem je vsaj po mojem mnenju slabše, saj s tem na nek način omejuješ ljudi.

Na splošno pa menim, da bolj kot je ekipa uigrana in sposobna, manj jo je treba matrati z rituali. Produktivnost bo temu primerna. Izvajanje ritualov samo zato, ker se je nekdo tri nivoje višje odločil, da bo v celoten IT uvedel Scrum, je neumnost.

Še za konec, IT kader je običajno visoko izobražen, dobro plačan in se od njega pričakuje visoko mero strokovnosti in samostojnosti. Ti rituali so neke vrste infantilizacija teh ljudi. Sestanki so potrebni, vodenje projektov in komunikacija tudi (Jira, Asana, chat, zoom), ampak uvajanje strukture kot je Scrum? Tega se ne grem, niti ne zahtevam od ekipe. Poskusite uvajati scrum odvetnikom ali pa zdravnikom. Se ti bojo smejali v obraz. Ok, zdravniki imajo npr. v bolnišnicah konzilije, ampak to je reševanje problemov v smislu posvetovanja glede bolezni/stanja bolnika, ne pa poročanje, kaj so počeli včeraj in kaj bojo delali danes.

uomostolto ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Z dobro dokumentacijo in vso source kodo ne rabiš enega leta, 3 mesece max. Kot nov drugega ne delaš kot bereš dokumentacijo in kodo. Če v treh mesecih ne moreš začet delat, potem je za to kriva izredno slaba dokumentacija ali pa pomanjkanje le te.


Deloma ja, je možno, samo ni pa nujno. Pri nas je obseg sicer prevelik, da bi šlo, samo so še drugi problemi kakor, da nimaš vedno vsega na voljo. Posebej, če delaš projekte se praviloma kar načakaš, da prideš naprej.

Je pa res, da je dosti sivine med najbolj senior in junior tipi.

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:

Saj primankljaja IT delavcev overall ni... primanjkljaj je senior programerjev ki bi znali ogromno, in takih katere delodajalec ne bi rabil skoraj nič uvajat... teh je dejansko primanjkljaj... juniorjev pa je dejansko letos kot smetja... takih ki poznajo/mo HTML, CSS, malo Pythona, Javascripta in je skor konec (mogoče še kdo Angular, ipd...)


Vedno mora uvajati, samo nočejo nekaj let ugotavljati, če je kandidat sploh sposoben poznati orodja. Če pa imaš za sabo projekt kjer si imel razumevanje produkta, stranke in standardov, pa te vzamejo, ker vedo, da boš uporaben. Štartaš b.p. na senior nivoju, čeprav morda še nikoli nisi videl samega programskega jezika.

Če pa nekdo pride v stilu, da zna malo HTML, CSS Javascript, pa te garancije ni. V bistu je ravno to deloma red flag, ker kaže, da nimas senior razumevanje celote.

LukiYo ::

jan_g je izjavil:


Še za konec, IT kader je običajno visoko izobražen, dobro plačan in se od njega pričakuje visoko mero strokovnosti in samostojnosti. Ti rituali so neke vrste infantilizacija teh ljudi.


Točno to. Meni se zdijo, kot tisti famous wallmart jutranji plesi zaposlenih, po katerem si vsi nahajpani sežejo v roke in gredo v akcijo (delat isto kot včeraj).

Morda so pa primerni za kakšno mešano ekipo seniornosti, ko manj izkušeni govorijo kje se jim (očitno vsak dan) zatika, seniorji svetujejo in gredo nato vsak svoje delat. Res si ne predstavljam zakaj bi ljudje z "visoko mero strokovnosti in samostojnosti" vsak dan to potrebovali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

5ygmq ::

Zal ocitno tudi v IT industriji, kot marsikje drugod, ni dovolj na avtopilotu strokovnosti, samostojnosti, postenosti in integritete...

Rok Woot ::

Morda so pa primerni za kakšno mešano ekipo seniornosti, ko manj izkušeni govorijo kje se jim (očitno vsak dan) zatika, seniorji svetujejo in gredo nato vsak svoje delat. Res si ne predstavljam zakaj bi ljudje z "visoko mero strokovnosti in samostojnosti" vsak dan to potrebovali.


Ker je projekt kompleksen, in se je treba pogovarjati. Ali pa je odvisen od več dejavnikov. Recimo, če delam simulacijski program pristanka, in mi nekdo spremeni špico rakete, se moramo o tem pogovoriti. Rešitev problema, pa je celostna, torej ni dovolj, če se pogovoriva samo midva. Na taki vrsti projekta se stvari konstantno spreminjajo in če se ne pogovarjaš redno, delaš 5x.

Jaz mislim, da predvsem delate/mo različne stvari in zato, so nekje smiselne ene, nekje druge.
Kot vidim, večina sploh nima nobenega stika s strankami?
Tudi pojmi so povsem pomešani, nekateri delajo spletne strani, pa mislijo, da so programerji.
Eni so res programerji, pa mislijo, da so IT.
Napišimo za začetek, kaj je programer, kaj je IT itd

Moe_Lester ::

Recimo, če delam simulacijski program pristanka, in mi nekdo spremeni špico rakete, se moramo o tem pogovoriti. Rešitev problema, pa je celostna, torej ni dovolj, če se pogovoriva samo midva. Na taki vrsti projekta se stvari konstantno spreminjajo in če se ne pogovarjaš redno, delaš 5x.


A ni tako, da morajo biti take stvari predvsem dokumentirane, da ima lahko vsak, ki dela na projektu vse informacije. Tudi, če tisti dan zamudi standup ali mogoče pride 1 teden po spremembi, pozabi kakšno malenkost pogovora itd.

"Pogovarjaš" se drugače lahko v več oblikah. Kar se mene tiče je javna tema na Slacku, do katere imajo dostop vsi stakeholderji veliko boljša kot video konferenca.

Pri nas je sicer v navadi, da imamo 1 tedenski sestanek z ekipo, cca. 1 uro, pogojno še kak hiter klic po potrebi, ampak redko, 1x, 2x mesečno. Vsi klici se snemajo in prepisujejo z AI toolom ter objavijo na Slacku, da imamo sledljivost.

5ygmq ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz mislim, da predvsem delate/mo različne stvari in zato, so nekje smiselne ene, nekje druge.
Kot vidim, večina sploh nima nobenega stika s strankami?
Tudi pojmi so povsem pomešani, nekateri delajo spletne strani, pa mislijo, da so programerji.
Eni so res programerji, pa mislijo, da so IT.
Napišimo za začetek, kaj je programer, kaj je IT itd

Je to dovolj za potrebe te teme?


Moe_Lester je izjavil:

A ni tako, da morajo biti take stvari predvsem dokumentirane, da ima lahko vsak, ki dela na projektu vse informacije.

V bistvuj je ampak ostanimo življenjski - knowledge transfer se mnogokrat opravlja ustno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

Zimonem ::

Programski jezik in toolset so zgolj orodja. Programerji naj bi razumeli tudi kako stvar deluje. Ni velik problem pri trgovini, pri nečem z vsebino je pa stvar lahko precej bolj kompleksna.

WizzardOfOZ ::

Moe_Lester je izjavil:

A ni tako, da morajo biti take stvari predvsem dokumentirane, da ima lahko vsak, ki dela na projektu vse informacije.


Ti sigurno ne delaš za slovenska podjetja. :))

Imaš dokumentacijo, si jo prebereš, začneš delat, pa ti povedo, da so se malo drugače zmenili in ti potem začneš drugače delat, pa se spet spomnijo še malo drugače in ko tako ene 5x delaš vse te zadeve, ti pa povedo, da je bila tvoja prva verzija najboljša in da jo naredi do konca s par spremembami.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

111111111111 ::

jan_g je izjavil:

Ok, zdravniki imajo npr. v bolnišnicah konzilije, ampak to je reševanje problemov v smislu posvetovanja glede bolezni/stanja bolnika, ne pa poročanje, kaj so počeli včeraj in kaj bojo delali danes.

Zdravnik na urgenci ima predajo poslov vsako izmeno. 5-10minut se zdravnika usedeta, hitro se gre skozi kaj je bilo narejeno in kaj je za storiti. V bolnici to predstavlja jutranja kava. Tako da bi prosil, da se ne modruje preveč, ker ne poznate dejanske situacije.
Pa še študija na to temo, da ne boste samo v zrak nabijali: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Za vsako ekipo se najde prava mera Scruma. Ko postane firma večja pa lahko zadeva postane neobvladljiva. Tudi sam sem delal v starupu, kjer smo se pomenili čez mizo je je zadeva špilala, sem pa delal tudi za večje podjetje 300 zaposlenih in je Scrum odlično deloval in bil celo nujno potreben.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Senior Dev ::

Na koncu dneva je glavno da je bruto čez 5k. Ker denar je pač sveta vladar.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

jan_g ::

111111111111 je izjavil:

jan_g je izjavil:

Ok, zdravniki imajo npr. v bolnišnicah konzilije, ampak to je reševanje problemov v smislu posvetovanja glede bolezni/stanja bolnika, ne pa poročanje, kaj so počeli včeraj in kaj bojo delali danes.

Zdravnik na urgenci ima predajo poslov vsako izmeno. 5-10minut se zdravnika usedeta, hitro se gre skozi kaj je bilo narejeno in kaj je za storiti. V bolnici to predstavlja jutranja kava. Tako da bi prosil, da se ne modruje preveč, ker ne poznate dejanske situacije.
Pa še študija na to temo, da ne boste samo v zrak nabijali: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Za vsako ekipo se najde prava mera Scruma. Ko postane firma večja pa lahko zadeva postane neobvladljiva. Tudi sam sem delal v starupu, kjer smo se pomenili čez mizo je je zadeva špilala, sem pa delal tudi za večje podjetje 300 zaposlenih in je Scrum odlično deloval in bil celo nujno potreben.


Uh, jabolke in hruške. Komu ti "predajaš posle" vsako izmeno? Svojemu šefu? Sodelavcu? Mislim, kdo nabija ...

Drugače pa je nekaj na temu, če lahko omenim. Avtorji agilnega manifesta, če bereš tudi njihove komentarje in kakšen intervju, so imeli v mislih samoorganizacijo ekipe ne pa, da nekdo pride in vodi tim ter definira procese. Mimogrede, ena ključnih tez manifesta je "Individuals and interactions over processes and tools", česar pa marsikdo ne razume. Res pa je, da sem bral tudi mnenja, da Scrum ni agilna metodologija, čeprav večina misli, da je. Whatever ...

jan_g ::

111111111111 je izjavil:

...sem pa delal tudi za večje podjetje 300 zaposlenih in je Scrum odlično deloval in bil celo nujno potreben.


To sem spregledal. Ja, jaz sem tudi že delal za kakšno večje podjetje. Tudi za tako, ki ima več tisoč zaposlenih na več kontinentih. In delal v ekipi, ki se ni držala scrum-a. Še na hitro zguglan odstavek nekoga, ki je delal pri Facebooku in Uberju:

Do big companies like Google, Facebook or Apple use Scrum?

I can't speak for Apple or Google, but at Facebook it very much depended on the team that you were on. My experience at FB and my experience at Uber (my current job) are pretty similar on this front: we meet when we need to meet and track what we need to track. Doing "official" scrum is more about checking off boxes than actually getting work done better and faster.

Most software engineers prefer a looser style of work, and most managers are happy to give it to them, in my experience. For instance, many of my teams have done daily standups. The idea (from scrum) is to make sure everybody was on the same page and knew what was going on while keeping the actual meeting time to a minimum. That was helpful some places, and not so much at others. I've had teams switch from daily to semi-weekly standups and vice versa. The important part about process is to adapt it to what you need to get moving.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

LeQuack ::

A je potem sploh kakšno večje slovensko IT podjetje ki ima dobre plače?
Quack !

WizzardOfOZ ::

Ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

LeQuack ::

Se mi je zdelo.
Quack !

111111111111 ::

Moe_Lester je izjavil:

prepisujejo z AI toolom ter objavijo na Slacku, da imamo sledljivost.

S katerim AI toolom?

jan_g je izjavil:

Uh, jabolke in hruške. Komu ti "predajaš posle" vsako izmeno? Svojemu šefu? Sodelavcu? Mislim, kdo nabija ...

Ti, o delu medicinskih ekip. Kar se pa Scruma tiče, naj se vsak zase odloči ali mu sede ali ne ali kaj doprinese k delovnem procesu.

LeQuack je izjavil:

A je potem sploh kakšno večje slovensko IT podjetje ki ima dobre plače?

Ne. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

RedDrake je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Iskal smo vse, sistemce, mrežarje, developerje,...
Sedaj smo jih dobili. Od 1. septembra nekje 100 novih zaposlenih v IT. Ne sicer juniorjev, ampak seniorje. Tako da se je saga s pomanjkanjem delovne sile končala za nekaj časa. Do novih večjih odhodov v penzijo.

Če bi jaz imel kaj sredstev na NLB, bi jih še danes vse ven pobral.

@WizzardOfOZ; da ni to slučajno RES NLB IT? Ker v tem primeru... jebite se, res... ne vem, kolikokrat sem se prijavil... in ne, ne mislim se opravičevati...
Če pa ni, pa vlečem nazaj.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

LeQuack ::

Saj v državnik firmah, kot je tudi NLB (država ima kontrolni delež) se zaposluje na podlagi vez, tako kot drugje v javnem sektorju. Tako da če si se prijavljal samo na podlagi kompetenc si izpadel že takoj.
Quack !

Moe_Lester ::

S katerim AI toolom?


Trenutno testiramo Fathom.video in Fireflies.ai

Oboje dela presenetljivo dobro. Lahko dobiš prepis sestanka ali povzetek direktno na Slack takoj po končanem klicu. Fireflies še posebej dobro naredi povzetek, razdeli sestanek na smiselne dele, doda time stampe itd.

crniangeo ::

NLB it je marsikaj spremenil, ce se ne motim je tudi pot do crlja bila spremenjena.. (poleg ip naslova)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

A je potem sploh kakšno večje slovensko IT podjetje ki ima dobre plače?


Je.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne.

Ti poznaš vse slovenske IT firme in njihove plače, da trdiš tole?

Po 8000 bruto (tech lead) jaz vem, da dajejo.
Plus 20 000€ nagrade na koncu leta. Vem za vsaj eno tako firmo.
To ni vredu plača?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A je potem sploh kakšno večje slovensko IT podjetje ki ima dobre plače?


Je.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne.

Ti poznaš vse slovenske IT firme in njihove plače, da trdiš tole?

Po 8000 bruto (tech lead) jaz vem, da dajejo.
Plus 20 000€ nagrade na koncu leta. Vem za vsaj eno tako firmo.
To ni vredu plača?



Vprašanje je bilo o VEČJEM podjetju... za mene so večja podjetja nekaj 100 zaposlenih ali pa vsaj 150+
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

FireSnake je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A je potem sploh kakšno večje slovensko IT podjetje ki ima dobre plače?


Je.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne.

Ti poznaš vse slovenske IT firme in njihove plače, da trdiš tole?

Po 8000 bruto (tech lead) jaz vem, da dajejo.
Plus 20 000€ nagrade na koncu leta. Vem za vsaj eno tako firmo.
To ni vredu plača?


Nobenega takega podjetja ni, kjer bi nevodstveni kader imel res dobre plače od velikih podjetij.
So pa manjša, ki dobro plačajo. (Ampak tam moraš pa delat!!! :)))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

OK, to pa drži!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

Medtem pa na Hrvaškem. IT firma v Istri blizu Pule, ki je vredna že 2+ milijardi.
"Na Hrvaškem imajo že dva samoroga. Tako pravimo zasebnim podjetjem, ki presežejo vrednost milijarde dolarjev (dobrih 911 milijonov evrov). V oddaji Preverjeno smo raziskovali zgodbo bratov Kutić in Izabela Jelenića, ki so v domači garaži v majhnem istrskem mestu Vodnjan ustvarili podjetje, ki je danes vredno kar dve in pol milijardi dolarjev (dobre 2,3 milijarde evrov)."

https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...
Quack !

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

Medtem pa na Hrvaškem. IT firma v Istri blizu Pule, ki je vredna že 2+ milijardi.
"Na Hrvaškem imajo že dva samoroga. Tako pravimo zasebnim podjetjem, ki presežejo vrednost milijarde dolarjev (dobrih 911 milijonov evrov). V oddaji Preverjeno smo raziskovali zgodbo bratov Kutić in Izabela Jelenića, ki so v domači garaži v majhnem istrskem mestu Vodnjan ustvarili podjetje, ki je danes vredno kar dve in pol milijardi dolarjev (dobre 2,3 milijarde evrov)."

https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...


Hrvaska je davcno bolj prijazna.

Moe_Lester ::

Outfit7 je bil tudi unicorn, dobrih 5 let nazaj.

111111111111 ::

No tole je tudi smešna cifra.

https://slo-tech.com/delo/5700

Razen če je tisti + še kakšnega jurčka ali dva zraven. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Moe_Lester ::

Pred časom sem se pogovarjal z eno Dansko firmo za podobno pozicijo za 75k EUR letno + nekaj dodatkov. V firmi, kjer trenutno delam imajo product ownerji okoli 90k USD + stock options. Manj kot 60k za takšno pozicijo v mojih krogih še nisem videl, pa nisem ravno v nekih visoko plačanih startup krogih polnih venture capitala.

Ponudba / povpraševanje, I guess. Ampak glede na to, da podjetje prodaja na globalnem trgu, je ponudba relativno nizka. Če imaš teh 3-5 let izkušenj lahko brez večjih težav računaš na cca. 2x ponujenega v tem oglasu.

Val202 ::

LeQuack je izjavil:

Saj v državnik firmah, kot je tudi NLB (država ima kontrolni delež) se zaposluje na podlagi vez, tako kot drugje v javnem sektorju. Tako da če si se prijavljal samo na podlagi kompetenc si izpadel že takoj.


Dej ne sanjej… Ce si kompetenten bos dobil sluzbo. Problem je, da je ze tista manjsina ljudi, ki se prijavi za sluzbo v JU, popolnoma nesposobna za delovno mesto na katero se prijavlja. Posebno to velja za IT. Cisto konkretno: na razpis za programerja se prijavljajo ljudje, ki so diplomirali iz obramboslovja, biologije, zgodovine, … Pa ne bi rekel, ce bi dejansko znali programirati. Ne ne, samo zaposlitev rabijo.

Drugi primeri so juniorji s srednjo solo, ki dve leti delajo v neki privat firmi, potem pa zahtevajo minimum 2KEUR NETO na mesec plus dodatki. Takrat se samo smejem. Trg ti je odprt. Pojdi. Ne jamrej cez JU.

In strinjam se z nekom zgoraj, ki je napisal, da je senior tisti, ki ne pozna samo tehnologije, temvec tudi delo s strankami, sistemi, papirologijo, integracijo, vodenje, ... Najbolj smesno je to, da se pricakuje, da bo v JU tak clovek placan 100K+EUR/leto NETO (saj toliko dobis v privatni firmi, kajne?), pozablja pa se, da je prvi clovek v drzavi (predsednik republike oz. vlade) placan manj kot to. Radi bi imeli uspesno JU z dobro placanimi ljudmi, zraven pa vedno jamrali, da so v JU prevec placani.

In da bo jasno. Delam v JU in imam dobro izobrazbo, veliko dela ter odgovornosti in mislim, da sem premalo placan. Ampak vseeno zivim zelo dobro in mi ni hudega, tudi takrat, ko sem imel 1000EUR neto na mesec smo preziveli in marsikaj ustvarili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Val202 ()

WizzardOfOZ ::

Ko pride mulc z narejenim faksom na razgovor za službo z mamo in jo za vsako dobljeno vprašanje pogleda, če sme odgovorit, si pa videl vse.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

LeQuack ::

Ko pride v javnem sektorju zaposlovalec na razgovor s tehničnimi vprašanji si tudi videl vse, ker se ve da se službe delijo po vezah. Tako je, če si nočete priznati pa tud prav.
Quack !

Saul Goodman ::

Val202 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Saj v državnik firmah, kot je tudi NLB (država ima kontrolni delež) se zaposluje na podlagi vez, tako kot drugje v javnem sektorju. Tako da če si se prijavljal samo na podlagi kompetenc si izpadel že takoj.


Dej ne sanjej… Ce si kompetenten bos dobil sluzbo. Problem je, da je ze tista manjsina ljudi, ki se prijavi za sluzbo v JU, popolnoma nesposobna za delovno mesto na katero se prijavlja. Posebno to velja za IT. Cisto konkretno: na razpis za programerja se prijavljajo ljudje, ki so diplomirali iz obramboslovja, biologije, zgodovine, … Pa ne bi rekel, ce bi dejansko znali programirati. Ne ne, samo zaposlitev rabijo.

Drugi primeri so juniorji s srednjo solo, ki dve leti delajo v neki privat firmi, potem pa zahtevajo minimum 2KEUR NETO na mesec plus dodatki. Takrat se samo smejem. Trg ti je odprt. Pojdi. Ne jamrej cez JU.

In strinjam se z nekom zgoraj, ki je napisal, da je senior tisti, ki ne pozna samo tehnologije, temvec tudi delo s strankami, sistemi, papirologijo, integracijo, vodenje, ... Najbolj smesno je to, da se pricakuje, da bo v JU tak clovek placan 100K+EUR/leto NETO (saj toliko dobis v privatni firmi, kajne?), pozablja pa se, da je prvi clovek v drzavi (predsednik republike oz. vlade) placan manj kot to. Radi bi imeli uspesno JU z dobro placanimi ljudmi, zraven pa vedno jamrali, da so v JU prevec placani.

In da bo jasno. Delam v JU in imam dobro izobrazbo, veliko dela ter odgovornosti in mislim, da sem premalo placan. Ampak vseeno zivim zelo dobro in mi ni hudega, tudi takrat, ko sem imel 1000EUR neto na mesec smo preziveli in marsikaj ustvarili.


dejmo si nalit čistega vina. če si v IT v javni upravi, si nekompetenten. ali pa bi morda kaj bilo iz tebe, če ne bi bil tak lenuh, da bi ti (ne)delo tam dejansko ustrezalo. folk, ki je v JU zahteval višjo plačo in je ni dobil, že leta dela v gospodarstvu, mogoče celo pride nazaj v bajto prek zunanjih izvajalcev za večkratnik tvojih 2k neto. :)

kdo bi želel delat v toksičnem okolju, ki ga danes ponuja JU? nihče. tam so ostali le še IT depresivci, ki nimajo jajc da se premaknejo kam naprej (krediti, nesposobnost, brez motivacije - pick your poison). in seveda VIP sodelavci, ki so dobili tam službico preko sorodnice, ki je vodja random direktorata. :D res vam je fajn.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ko pride mulc z narejenim faksom na razgovor za službo z mamo in jo za vsako dobljeno vprašanje pogleda, če sme odgovorit, si pa videl vse.


Zaje6avaš :D Ajde, reci, da se zaje6avaš :))

WizzardOfOZ ::

Na žalost se ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

redtech ::

Hotela ga je obvarovati pred kapitalistom :)

Val202 ::

> dejmo si nalit čistega vina. če si v IT v javni upravi, si nekompetenten

Hvala, Goodman. Lepo, da vem, da so vsa leta izobrazbe, ki mi jo je drzava namenila brezplacno, nekoristna in da sem na svojem drzavnem delovnem mestu, ki ga opravljam 15 let, popolnoma nekompetenten. To bom povedal tudi sodelavcem, ki so prej delali v gospodarstvu, pa so zaradi nemogocih pogojev tam raje sprejeli nizjo placo v JU.

In ja, vsi v gospodarstvu bi raje videli, da se IT drzavne uprave out sourca. Ko pa je treba placat, pa vsi jamrate, da je JU prevec potratna. Sluzili pa bi ja, pozeruhi.
Brez pretiravanja ti lahko povem, da sem svojim delom prisparal drzavi vsaj nekaj milijonov, ce ne vec, ker sem naredil resitve, ki bi jih zunanja firma posteno zaracunala. Ampak ker je cedalje manj volje za delo v JU na podrocju IT in razvoja, bomo pa pac placevali zunanjim - sam ne jamrat potem.

tony1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Na žalost se ne.


Top... 8-)

Ne želim biti ciničen, ampak morda bi jo poslal ven in se nato pogovorjal z mulcem... Morda je bila to njegova zadnja šansa, da se izvije iz krokodiljega objema mame... Je pa to težka scena, ampak očitno smo že tam... :|

Val202 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ko pride mulc z narejenim faksom na razgovor za službo z mamo in jo za vsako dobljeno vprašanje pogleda, če sme odgovorit, si pa videl vse.


Pa ste dovolili mami, da je prisotna na pogovoru? Da bi bil v komisiji, bi zavrnil pogovor v prisotnosti mame. Izpeljal bi ga le zato, da potem ne bi bilo pravnih zapletov. Sprejel pa takega cloveka ne bi nikoli v sluzbo.

tony1 ::

"Sprejel pa takega cloveka ne bi nikoli v sluzbo. "

To je težka scena, ker kadra ni. Se pa strinjam, da mora iti mama vmes ven in naj gre na kavo. Jaz vzamem človeka, ki nekaj zna in izpade normalen pa če pride v opankah, kratkih hlačah, s tatuji in dredi.

Skratka, Wizzard, žal se mi zdi, da ni bilo zadnjič...

Val202 ::

Vseeno ga ne bi sprejel. Delo zahteva odgovornost. A bo mamico vprasal vsakic?
Potem pa poslusamo, kdo vse dela v JU :)

Kar se tice opank in dredov. Saj nismo v mali soli, ampak smo odrasli ljudje. Tudi obleka in izgled naj to izrazata.

Kratie hlace so dovoljene do 30. leta in ce delas samo v pisarni. Takoj, ko hodis na sestanke na druga ministrstva ali urade, imas, da nosis dolge hlace in ne kazes kosmatih gleznjev in nog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Val202 ()

tony1 ::

"Kar se tice opank in dredov. Saj nismo v mali soli, ampak smo odrasli ljudje. Tudi obleka in izgled naj to izrazata.

Kratie hlace so dovoljene do 30. leta in ce delas samo v pisarni. Takoj, ko hodis na sestanke na druga ministrstva ali urade, imas, da nosis dolge hlace in ne kazes kosmatih gleznjev in nog."

Trda realnost, ko ti dvigne sidro polovica kadra v enem dnevu, bo tudi še JU počakala. Takrat ne bo več pomembno, če ima nekdo doma likalnik ali ne, ker je vse bolje kot to, da preostalo polovico ekipe čakajo 18-urni delovniki... 8-)

(Pa da se razumeva, v življenju nisem bil v kratkih hlačah en dan v službi. Sem imel pa srečo, da so nam pred maturo povedali, da se ne spodobi na ustno maturo priti v kratkih hlačah. Očitno mulariji danes tega ne povejo... Pa še en ocvirek, Jure Leskovec (menda redni profesor na Harvardu ali kje že) je dal na net posnetek svojega zagovora diplome na FRIju - kamor je prišel v kratkih hlačah...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Mato989 ::

tony1 je izjavil:

"Kar se tice opank in dredov. Saj nismo v mali soli, ampak smo odrasli ljudje. Tudi obleka in izgled naj to izrazata.

Kratie hlace so dovoljene do 30. leta in ce delas samo v pisarni. Takoj, ko hodis na sestanke na druga ministrstva ali urade, imas, da nosis dolge hlace in ne kazes kosmatih gleznjev in nog."

Trda realnost, ko ti dvigne sidro polovica kadra v enem dnevu, bo tudi še JU počakala. Takrat ne bo več pomembno, če ima nekdo doma likalnik ali ne, ker je vse bolje kot to, da preostalo polovico ekipe čakajo 18-urni delovniki... 8-)


Kak bullshit res je to boldano... ja za sestanke glih ni prav da maš kratke ampak poelti sem tudi jaz kot project manager za prehode ERPja šel v kratkih hlačah tako kot so ženske mele krilo... bistvo je bilo na koncu narejeno,
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

tony1 je izjavil:

"Kar se tice opank in dredov. Saj nismo v mali soli, ampak smo odrasli ljudje. Tudi obleka in izgled naj to izrazata.

Kratie hlace so dovoljene do 30. leta in ce delas samo v pisarni. Takoj, ko hodis na sestanke na druga ministrstva ali urade, imas, da nosis dolge hlace in ne kazes kosmatih gleznjev in nog."

Trda realnost, ko ti dvigne sidro polovica kadra v enem dnevu, bo tudi še JU počakala. Takrat ne bo več pomembno, če ima nekdo doma likalnik ali ne, ker je vse bolje kot to, da preostalo polovico ekipe čakajo 18-urni delovniki... 8-)


Kak bullshit res je to boldano... ja za sestanke glih ni prav da maš kratke ampak poelti sem tudi jaz kot project manager za prehode ERPja šel v kratkih hlačah tako kot so ženske mele krilo... bistvo je bilo na koncu narejeno,


Ti pa project manager :)) Nisi support? Kaj bos se natvezil? Res me zanima za kateri ERP se gre. In skrajno neresno, da hodis po poslovnih sestankih v kratkih hlacah. Ali pa nisi bil project manager in si visel samo na internih sestankih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413130675 (14443) Old Spice
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28058714 (28311) LeQuack
»

Kvalitetna podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7814161 (10126) Mavrik

Več podobnih tem