» »

Teror parkomatov

Teror parkomatov

dronyx ::

PrihajaNodi je izjavil:

Druga Švica so rekli.

Saj mi smo postali druga Švica. Samo žal ne po življenjskem standardu, ampak po cenah. Prerokba se je pa uresničila po 30 letih.

PrihajaNodi ::

Pohvale za lepo napisan članek, sem ga z užitkom prebral. Bi pa vesel če bi šel še malo na vzhod pa da malo opišeš kako bi se ti zdelo v Cluju, Oradeji, Trgovestu, Bukarešti, Constanti.
Je pa tako kot si napisal,
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:

Evo pa se en primer ko kupujem legice


Čakaj Nodi... zakaj pa legice... zdaj če se ti ne igraš z njimi.... da nisi kako romunsko milfico s "prtljago" ujagal? :8)

dronyx ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pohvale za lepo napisan članek, sem ga z užitkom prebral. Bi pa vesel če bi šel še malo na vzhod pa da malo opišeš kako bi se ti zdelo v Cluju, Oradeji, Trgovestu, Bukarešti, Constanti.
Je pa tako kot si napisal,

Po moje se bodo države kot so Slovenija in tudi Hrvaška ustrelile v koleno s temi cenami, ki se čedalje bolj približujejo cenam najdražjih destinacij na svetu. Hotel, ki te stane v Ljubljani ali Portorožu ali Rovinju 300 € na noč, te stane nekje na Tajskem in še marsikje v Aziji 30 €. Ta turistični model na dolgi rok po moje ne bo vzdržen. Za domačine s tem standardom je že marsikje nedostopno drago, postaja pa zelo drago tudi za povprečnega turista iz držav s precej višjim standardom. Ne moraš pa kasneje nižati cene v turizmu, ker je vse okrog tebe zelo drago. Recimo Švica je znana kot zelo draga država in tam ne morejo znižati cen nastanitev ali turističnih uslug za 30%. Bodo prej zapirali hotele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Utk ::

Normalno. Za isti denar bojo ljudje pač raje šli na Azurno obalo, Karibe, itd, kot pa k nam ali na Hrvaško. Tudi če bi bilo tu "objektivno" boljše, ne bo to pomagalo. Ker tudi "objektivno boljša" kia pač ne dosega cene mercedesa.
Slovenci bomo zmeraj hodili na Hrvaško, ni to problem, izpad milijona Poljakov, Čehov, Nemcev, Azijcev se bo pa poznal. Njim Hrvaška ni blizu in jim je vseeno kam grejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrihajaNodi ::

dronyx je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pohvale za lepo napisan članek, sem ga z užitkom prebral. Bi pa vesel če bi šel še malo na vzhod pa da malo opišeš kako bi se ti zdelo v Cluju, Oradeji, Trgovestu, Bukarešti, Constanti.
Je pa tako kot si napisal,

Po moje se bodo države kot so Slovenija in tudi Hrvaška ustrelile v koleno s temi cenami, ki se čedalje bolj približujejo cenam najdražjih destinacij na svetu. Hotel, ki te stane v Ljubljani ali Portorožu ali Rovinju 300 EUR na noč, te stane nekje na Tajskem in še marsikje v Aziji 30 EUR. Ta turistični model na dolgi rok po moje ne bo vzdržen. Za domačine s tem standardom je že marsikje nedostopno drago, postaja pa zelo drago tudi za povprečnega turista iz držav s precej višjim standardom. Ne moraš pa kasneje nižati cene v turizmu, ker je vse okrog tebe zelo drago. Recimo Švica je znana kot zelo draga država in tam ne morejo znižati cen nastanitev ali turističnih uslug za 30%. Bodo prej zapirali hotele.


Ma ja samo pozabljaš da so šle cene letalskih kart v nebo. Plus tega morš plačat v slo še shutle da prideš do Italije na letališče. Hrvatom kr laufa zaenkrat, vsi ki jih poznam, sicer jamrajo da je drago, ampak tudi lepo in še pridejo. Slovenija je samo obvoz oz se pizdijo nad drago vinjeto.
Jaz, tako kot sem prej pisal, ne vidim problema v dragih cenah, parkomatih ampak naj nekaj nudijo za usluge, nevem, festivale, kulturne dogodke, ni problema, plačam pivo 5 - 6 eur na festivalu, samo naj pride Armin, Martin Gerix, David Gueta. Ne pa da placam toliko za pivo, kavo in gledam most z zmajem ali otok (blejski). Da poraza o planici ne omenjema še enkrat...
Pa da ne pozabmo v Dubrovniku so vrteli Game of Thrones. Lahko se oni igrajo butični turizem. Pol maš pa še zrće pa zabave za mlade.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

esel ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pohvale za lepo napisan članek, sem ga z užitkom prebral. Bi pa vesel če bi šel še malo na vzhod pa da malo opišeš kako bi se ti zdelo v Cluju, Oradeji, Trgovestu, Bukarešti, Constanti.
Je pa tako kot si napisal,

V maju sva z ženo plačala dve kavi z mlekom v Bukarešti 28 leiov kar znese skoraj 6€ in lahko ti povem, da je to dražje kot kava ki sem jo pil sredi Londona, ki je poznan kot eno najdražjih mest na svetu. O parkiranju pa raje ne bi, ker to kar sem videl sredi Bukarešte, kako to ljudje objestno parkirajo, zaprejo dovoze in pločnike, da niti mamice z malimi otroki v vozičkih ne morejo mimo, no kaj takega pa tudi sredi Bangkoka ne vidiš.

PrihajaNodi ::

esel je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pohvale za lepo napisan članek, sem ga z užitkom prebral. Bi pa vesel če bi šel še malo na vzhod pa da malo opišeš kako bi se ti zdelo v Cluju, Oradeji, Trgovestu, Bukarešti, Constanti.
Je pa tako kot si napisal,

V maju sva z ženo plačala dve kavi z mlekom v Bukarešti 28 leiov kar znese skoraj 6EUR in lahko ti povem, da je to dražje kot kava ki sem jo pil sredi Londona, ki je poznan kot eno najdražjih mest na svetu. O parkiranju pa raje ne bi, ker to kar sem videl sredi Bukarešte, kako to ljudje objestno parkirajo, zaprejo dovoze in pločnike, da niti mamice z malimi otroki v vozičkih ne morejo mimo, no kaj takega pa tudi sredi Bangkoka ne vidiš.


Ja, drži, se strinjam. Zato pa parkiraš nekje na obrobju al pred kakim blokom in se pol furaš z metrojem dalje ali pa trami. Ne, ni to mesto za vozt se. Jaz sem v centru mesta (old town) v Bukarešti plačal 50 levov za 2 kapucina, kar znese 10 evrov pa še napitnino 2 eur sem pustil, samo tam se ve da je to kao njihov Amsterdam red district...Maš pa tudi uber pa bolt kjer te za 5 eur pelje na drug konc mesta.
Pa v če greš v Bukarešto greš na ogled parlamenta, pa pogledat Čaučeškovo hišo pa Arcul de Triumf. Old town je pa za žurat pa mlade.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

energetik je izjavil:

Pithlit je izjavil:

A to veš ker easypark dejansko uporabljaš? Ker jaz ga, pa na parking kot ga ti opisuješ še nisem naletela.
Ja. In ja.

Hvala za info. Bom mal bolj opazovala da ga najdem :).

dronyx je izjavil:

Pithlit je izjavil:

A to veš ker easypark dejansko uporabljaš? Ker jaz ga, pa na parking kot ga ti opisuješ še nisem naletela.

Očitno potem pa res malo hodiš okrog. EasyPark omogoča razne "konfiguracije" in ga uporabljajo tudi izven Europe

5,000+ parking operators. The markets we are active in include Sweden, Norway, Denmark, Finland, Iceland, UK, US, Germany, France, Netherlands, Belgium, Spain, Italy, Switzerland, Austria, Portugal, Slovenia, Slovakia, Czech Republic, Australia, New Zealand, Lichtenstein and Hungary.

Ko implementirajo še Priority Parking se bo odprlo še bistveno več možnosti.

Moraš malo več po svetu začet hodit in ne samo tu ljudem pamet solit iz avtoritarne pozicije. :D

Kaj se pa ti pametnega zdaj glumiš? Sem napisala da na tak parking še nisem naletela, ne pa da ga ni. Če greš nazaj gledat moje objave boš mogoče tudi opazil da easypark ni vedno in povsod obračunan po dejanski uporabi (je pa v velikanski večini primerov). Sem ga uporabljala veliko večkrat kot ti, po kar nekaj državah.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

nejc_nejc ::

@esel
....V maju sva z ženo plačala dve kavi z mlekom v Bukarešti 28 leiov kar znese skoraj 6EUR in lahko ti povem, da je to dražje kot kava ki sem jo pil sredi Londona, ki je poznan kot eno najdražjih mest na svetu..... O

Ti pa še nisi pil drage kave....

Parkomati MORAJO IMETI OPCIJO keša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Gagatronix ::

A ti si se eden tistih, ki leta 2023 vlacijo okol denarnico z bankovci ?

Pithlit ::

nejc_nejc je izjavil:

@esel
....V maju sva z ženo plačala dve kavi z mlekom v Bukarešti 28 leiov kar znese skoraj 6EUR in lahko ti povem, da je to dražje kot kava ki sem jo pil sredi Londona, ki je poznan kot eno najdražjih mest na svetu..... O

Ti pa še nisi pil drage kave....

Parkomati MORAJO IMETI OPCIJO keša.

Says who?
Life is as complicated as we make it...

nejc_nejc ::

Gagatronix je izjavil:

A ti si se eden tistih, ki leta 2023 vlacijo okol denarnico z bankovci ?

Vecino stvari plačujem s kesem.:)

IgorCardanof ::

Srbi so to tut dobro resili za turiste. Kolikor smo poskusali parkirat, nikjer ni bilo parkomatov, placilo lahko samo direkt prek njihove monete, cesar pa seveda nimas, ce si tam za nekaj dni.
Redarji pa aktivno delajo in iscejo take. Za 10 minut nas ni blo in bam, ze kazen na avtu :|

Smo se prov zajebabal, a parkiramo tu in placamo malo vec kot 10e"parkirnine" ali iscemo kje kjer je zastonj .
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Karen ::

Tole zadnje drži, v Srbiji (beograd) vkucaš registrsko in pošlješ sms... problem je da moraš imeti lokalno telefonsko, drugače pa sploh ne moreš plačat. Skratka sux.

Pithlit ::

A v Srbiji roaming deluje? Zakupljeni podatki namreč, tko kot v EU. Če ne, pol je kar dost pametno da imaš eno njihovo predplačilno sim. Torej tudi njihovo cifro. A to velja za vsakega posebej se morate pa sami odločit.
Life is as complicated as we make it...

IgorCardanof ::

Pithlit je izjavil:

A v Srbiji roaming deluje? Zakupljeni podatki namreč, tko kot v EU. Če ne, pol je kar dost pametno da imaš eno njihovo predplačilno sim. Torej tudi njihovo cifro. A to velja za vsakega posebej se morate pa sami odločit.


Roaming deluje. Placilo je 4 evre po megabajtu podatkov. Pri A1 lahko zakupis 1gb za 9 evrov.

Seveda smo imeli vsi predplacniske simke, ampak dobis samo minute in podatke gor, nemores pa placevat parkirnine s tem.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

nejc_nejc je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

A ti si se eden tistih, ki leta 2023 vlacijo okol denarnico z bankovci ?

Vecino stvari plačujem s kesem.:)


To je pac samo tvoj problem. :)

nejc_nejc ::

Očitno ne poznaš prednosti plačevanje z moneto.

Pithlit ::

nejc_nejc je izjavil:

Očitno ne poznaš prednosti plačevanje z moneto.

Ti tudi ne, če vedno s kešom plačuješ.
Life is as complicated as we make it...

nejc_nejc ::

Pithlit ::

Care to look a bit better? Hint: é
Life is as complicated as we make it...

blink ::

Tole je pravi Teror parkomatov. Pazljivo!

V majhnem mestu se je razširil strah pred parkirnimi avtomati, ki so stali raztreseni po mestnem parku. Vsi so opazili nekaj nenavadnega v njihovem delovanju, saj so se izognili uporabi običajnih kovancev za plačilo parkirnine.

Nekega večera je mlada ženska po prihodu v park opazila, da so parkirni avtomati nenavadno osvetljeni in oddajajo srhljiv piskajoč zvok. Kljub nelagodju se je odločila, da bo kljub vsemu parkirala svoj avtomobil in uporabila aplikacijo za plačilo parkirnine preko pametnega telefona. Aplikacija pa se ni odzivala, in tako je morala kljub vsemu uporabiti parkirni avtomat.

Ko je vstavila kovanec v avtomat, je občutila nenavaden sunkovit sunek, njena roka se je nehote tresla. Parkirni avtomat se je zasvetil z jezivim rdečim sijajem, nato pa so se začeli premikati kot da imajo lastno voljo. Navidezno izgubljeni nadzor nad njimi, so se začeli samodejno obračati proti ženski, grozeče približujoč se.

Prestrašena ženska je poskušala pobegniti, a njena noga je bila nepremična, kot da je bila zakleta v tla. Parkirni avtomati so se približevali hitreje, njihove oblike so postajale vse bolj groteskne in strašljive. Zdelo se je, kot da so želeli nekaj več kot le kovance za parkirnino.

Nenadoma so parkirni avtomati ustavili svoj nevarni pohod proti njej. Znova so začeli oddajati tisti srhljiv piskajoč zvok, ki ga je slišala prej. Njihove škatle za kovance so se odprle, in vzklikanje obupane ženske je napolnilo zrak. Namesto običajnih kovancev, so iz parkirnih avtomatov začeli izstopati dolgi in ostri noži.

Ženska je s tresočimi rokami uspela osvoboditi svojo nogo in z neizmerno hitrostjo pobegnila pred mrtvimi parkirnimi avtomati. Sledili so ji, a na srečo ni odnehala. Za njo se je razlegalo hropenje in trkanje parkirnih avtomatov, vendar ni upala obrniti se nazaj.

Ko je končno dosegla izhod iz parka, je globoko vdihnila olajšanje. Ob pogledu nazaj je ugotovila, da so parkirni avtomati obstali na mestu, kot da je bila samo njihova prva žrtev.

Od tistega strašljivega dogodka je bilo parkiranja v mestnem parku vedno manj, saj so ljudje začeli verjeti v strašljive zgodbe o parkirnih avtomatih, ki so zaživeli in terorizirali tiste, ki so se približali. In od takrat naprej, je park ostal spokojen, le redki pogumni vozniki so se še drznili parkirati v njem, a so vedno pazljivo preverili, ali parkirni avtomati spijo ali budno prežijo na svoje naslednje žrtve.

dronyx ::

Tole sem napisal Švedom (EasyPark):

Priority parking (opinion)
I think that parking providers should have an option that some parking places are designated as priority parking only and for these parking places users should reserve parking place in advance by application (and probably pay more for this service). These parking places could have small obstacles which are unlocked by application if you paid parking in this time slot. This configuration should enable parking providers also to time limit parking for parking places, where this functionality is needed. For example near hospitals, public services etc. Businesses could also time limit parking for their customers and probably this functionality could provide some other configurations and optimisation of parking on public or private places.


Napisal v dveh minutah in prevedel z google translate. So mi pa odgovorili da bodo predlog obravnavali. Vsaj jaz bi najprej preštudiral, kako to tehnično rešit, potem pa poslal upravljalcem parkirišč, ki so že stranke, da pogledajo, če tako funkcionalnost potrebujejo. Če je zanimanja dovolj pa greš potem v realizacijo. Zoki sem prepirčan da bo odgovoril - YEAS, PLEASE.

Moja tiha želja pa je, če bo to res realizirano, da bi bilo prvo parkirišče s to funkcionalnostjo Prtovč. Dovolj eno samo parkirno mesto z označbo "priority parking only". Potem si pa enkrat na sončno soboto ob 9:00 rezerviram parkirišče in se sprehodim na Ratitovec. Tam gor še nisem bil. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

feryz ::

A ko se omejen čas parkiranja izteče, se stebriček dvigne nazaj in ti dvigne avto?

Pithlit ::

feryz je izjavil:

A ko se omejen čas parkiranja izteče, se stebriček dvigne nazaj in ti dvigne avto?

:)) :))
Life is as complicated as we make it...

nejc_nejc ::

feryz je izjavil:

A ko se omejen čas parkiranja izteče, se stebriček dvigne nazaj in ti dvigne avto?

To bi mrali implementirati v sistem.:D

dronyx ::

feryz je izjavil:

A ko se omejen čas parkiranja izteče, se stebriček dvigne nazaj in ti dvigne avto?

Ja, tako bi delovalo, če bi ti to projektiral. :D

Po moje dobiš SMS da moraš avto umaknit in dodaten čas je bistveno dražji. Seveda je pa s tem povezan problem, če je nekdo rezerviral to parkirišče ob določeni uri in je tisti pred njim prekoračil čas, tako da je parkirišče zasedeno. Ampak vedno so izzivi, ki jih je potrebno rešit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nejc_nejc ::

dronyx

Ti si čist padu v app nebulozo.
Jebeš dopust oziroma izlet, kjer si moraš vse v naprej sprogramirat.

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

feryz je izjavil:

A ko se omejen čas parkiranja izteče, se stebriček dvigne nazaj in ti dvigne avto?

Ja, tako bi delovalo, če bi ti to projektiral. :D

Po moje dobiš SMS da moraš avto umaknit in dodaten čas je bistveno dražji. Seveda je pa s tem povezan problem, če je nekdo rezerviral to parkirišče ob določeni uri in je tisti pred njim prekoračil čas, tako da je parkirišče zasedeno. Ampak vedno so izzivi, ki jih je potrebno rešit.

Torej si naglumil več problemov kot jih rešil. Saj ti je to jasno?

Torej jaz rezerviram od 9h do 10h. Ti od 10h do 15h (ker pač greš nekam v hribe). Meni se nekaj zalomi, podaljša, pristanem na urgenci ali pa enostavno srečam kolegico s katero grem na kavo. Now what? Me pride robocop iskat in za uho zvleče do avta?

Na drugi strani imaš pa parking ki ga plačuješ po potrebi in porabi. Sam očitno smo nekateri nagnjeni h kreiranju problemov. Bolj kot berem, bolj mi deluje da enostavno zato ker se nekomu ne ljubi parkirat par metrov stran. Pa neka neracionalna paranoja ga daje ko pride do online storitev.
Life is as complicated as we make it...

dronyx ::

nejc_nejc je izjavil:

Jebeš dopust oziroma izlet, kjer si moraš vse v naprej sprogramirat.

Ampak večina danes to tako počne in ima to rada. Vse rezervirano vnaprej, nikjer nobenega znaka za nevarnost, potencialno težavo, nepredvideno situacijo. Za mnoge in tudi zame je eno najbolj stresnih opravil v nekem nepoznanem mestu iskanje parkirišča. Sploh pa v tujini. Osebno bi z veseljem izkoristil tako aplikacijo in si parking rezerviral vnaprej. Se mi pa smilijo tudi sodelavke, ki zjutraj krožijo pol ure da dobijo parkirno mesto. Pravijo da so pripravljene plačati več, samo da ne izgubljajo časa z iskanjem parkirnega prostora.

Pithlit je izjavil:

Torej si naglumil več problemov kot jih rešil. Saj ti je to jasno?

Opa, spet ta vzvišenost. Za to rešit app žal še nekaj časa ne bo obstajala. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nejc_nejc ::

Ja in na analogen način so kot kure brez glave.

starfotr ::

Sodelavke naj si najdejo parking nekje drugje (P+R itd.) ali uporabijo druge oblike prihoda v službo. Pol ure kroženja je izguba časa.

V tujini izbereš nastanitev, ki ti nudi parking. Tako enostavno je to, samo filter vklopiš v iskalniku nastanitev.

Avenger ::

Moja dva centa na to temo: še prej, nekje okoli bivše Juge in nekaj let po osamosvojitvi Slovenije smo tudi imeli parkomate, pravzaprav so jih imele tudi vse okoliške države in na žalost nimam podatkov, ampak se mi zdi, da je bila cena parkiranja takrat nižja, pa bilo je veliko opcij brezplačnega parkiranja, razen pač v centru jih ni bilo veliko.

Ideja plačljivega parkiranja je bila predvsem v tem, da je bilo pretočno, da je bilo omogočeno parkiranje nekomu, ki gre po opravkih v okolici, torej, da ni nekdo pustil avta nekje v centru Ljubljane 14 dni, ampak da je bilo omogočeno, da si parkiral za pol ure skoraj direkt pred trgovino in nisi rabil parkirat 20 peš minut stran. Zdaj, se mi zdi, pa je usmerjeno v zaslužek. MOL je praktično vsa javna zemljišča, kjer so ljudje parkirali spremenil v javna parkirišča z rampami, če ni ramp pa redarji redno pregledujejo in tudi veselo pišejo kazni. Modre cone lahko prešteješ na prste ene roke.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

starfotr ::

Seveda gre za zaslužek. V ex YU pa ni šlo za zaslužek?

MOL izkorišča vsako gradbeno jamo za parkiranje namesto za prostor za ljudi.

gruntfürmich ::

blink je izjavil:

Tole je pravi Teror parkomatov. Pazljivo!

V majhnem mestu se je razširil strah pred parkirnimi avtomati, ki so stali raztreseni po mestnem parku. Vsi so opazili nekaj nenavadnega v njihovem delovanju, saj so se izognili uporabi običajnih kovancev za plačilo parkirnine.

Nekega večera je mlada ženska po prihodu v park opazila, da so parkirni avtomati nenavadno osvetljeni in oddajajo srhljiv piskajoč zvok. Kljub nelagodju se je odločila, da bo kljub vsemu parkirala svoj avtomobil in uporabila aplikacijo za plačilo parkirnine preko pametnega telefona. Aplikacija pa se ni odzivala, in tako je morala kljub vsemu uporabiti parkirni avtomat.

Ko je vstavila kovanec v avtomat, je občutila nenavaden sunkovit sunek, njena roka se je nehote tresla. Parkirni avtomat se je zasvetil z jezivim rdečim sijajem, nato pa so se začeli premikati kot da imajo lastno voljo. Navidezno izgubljeni nadzor nad njimi, so se začeli samodejno obračati proti ženski, grozeče približujoč se.

Prestrašena ženska je poskušala pobegniti, a njena noga je bila nepremična, kot da je bila zakleta v tla. Parkirni avtomati so se približevali hitreje, njihove oblike so postajale vse bolj groteskne in strašljive. Zdelo se je, kot da so želeli nekaj več kot le kovance za parkirnino.

Nenadoma so parkirni avtomati ustavili svoj nevarni pohod proti njej. Znova so začeli oddajati tisti srhljiv piskajoč zvok, ki ga je slišala prej. Njihove škatle za kovance so se odprle, in vzklikanje obupane ženske je napolnilo zrak. Namesto običajnih kovancev, so iz parkirnih avtomatov začeli izstopati dolgi in ostri noži.

Ženska je s tresočimi rokami uspela osvoboditi svojo nogo in z neizmerno hitrostjo pobegnila pred mrtvimi parkirnimi avtomati. Sledili so ji, a na srečo ni odnehala. Za njo se je razlegalo hropenje in trkanje parkirnih avtomatov, vendar ni upala obrniti se nazaj.

Ko je končno dosegla izhod iz parka, je globoko vdihnila olajšanje. Ob pogledu nazaj je ugotovila, da so parkirni avtomati obstali na mestu, kot da je bila samo njihova prva žrtev.

Od tistega strašljivega dogodka je bilo parkiranja v mestnem parku vedno manj, saj so ljudje začeli verjeti v strašljive zgodbe o parkirnih avtomatih, ki so zaživeli in terorizirali tiste, ki so se približali. In od takrat naprej, je park ostal spokojen, le redki pogumni vozniki so se še drznili parkirati v njem, a so vedno pazljivo preverili, ali parkirni avtomati spijo ali budno prežijo na svoje naslednje žrtve.

to zgodbico moraš poslati na kak natečaj flatheartherjev :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Avenger je izjavil:

Ideja plačljivega parkiranja je bila predvsem v tem, da je bilo pretočno, da je bilo omogočeno parkiranje nekomu, ki gre po opravkih v okolici, torej, da ni nekdo pustil avta nekje v centru Ljubljane 14 dni, ampak da je bilo omogočeno, da si parkiral za pol ure skoraj direkt pred trgovino in nisi rabil parkirat 20 peš minut stran. Zdaj, se mi zdi, pa je usmerjeno v zaslužek. MOL je praktično vsa javna zemljišča, kjer so ljudje parkirali spremenil v javna parkirišča z rampami, če ni ramp pa redarji redno pregledujejo in tudi veselo pišejo kazni. Modre cone lahko prešteješ na prste ene roke.

Ne poznam statistike in nisem še šel raziskovat, vendar vsaj meni se zdi, da je sedaj bistveno več avtomobilov, kot jih je bilo nekoč. Ogromno se jih v Ljubljano tudi dnevno vozi, ker imajo službe v Ljubljani. Ampak ta obsedenost s parkomati in plačljivimi parkirišči ni neka naša posebnost. Tudi v tujini je tega veliko. V večjih mestih in priljubljenih destinacijah so pač parkirišča tako iskana kot nastanitve in to dviguje tudi ceno parkiranju.

blink je izjavil:

Parkirni avtomati so se približevali hitreje, njihove oblike so postajale vse bolj groteskne in strašljive. Zdelo se je, kot da so želeli nekaj več kot le kovance za parkirnino.

Tule sem nehal brat, ker to je zame preveč srhljivo. Upam da nesrečne ženske na koncu parkomati ne posilijo. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

feryz ::

Všeč mi je, recimo, Dunaj. Tam je tri četrt parkirnih mest dve urnih za vse.
Nimaš filinga, da te hočejo do golega obrati, kot v opankargradu. Čeprav te ravno tako hočejo, seveda.
Ali v Franciji je podobno. Glavnina parkirplacov je free, časovno omejena. Ven iz centrov pa popolnoma zastonj, brez omejitev.
Vzhodnjaki imajo pa itak tri četrt gratis. Parkiraj če je fraj in to je to.

Si moram samopremikajočo urco omisliti, če se bom še kaj šetal po teh krajih.

Avenger ::

feryz je izjavil:


Si moram samopremikajočo urco omisliti, če se bom še kaj šetal po teh krajih.


This is why we can't have nice things. :'(
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

IgorCardanof ::

Je to prepovedano oz. ze v prodaji?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

feryz ::

IgorCardanof je izjavil:

Je to prepovedano oz. ze v prodaji?
Itak da je prepovedano.
Tale je bolj home made, klošarska.

PaUBs ::

kako ste ze rekli za easypark app? 10% drazji od gotovine in obracunan tocen cas (je razlika v znesku 'vsaka zaceta ura X EUR' po 2h in 5min?) in camerapark vklopljena za auto-ocr in/out?

Pithlit ::

https://ibb.co/QYZyF3m

Povsem odvisno od parkinga.

https://ibb.co/pfdRRsV

V aplikaciji si izbereš kje parkiraš, oziroma poskeniraš qr kodo - kar ti pač bolj paše. Izbereš kolk cajta boš parkiral - uro, dve, 36ur al pa 17 minut, kar ti pač paše. Stisneš start in je rešen problem. Vmes lahko podaljšaš, če je treba. Če prej zaključiš pač prej zaključiš in v aplikaciji stisneš stop. Aplikacija ti obračuna dejansko parkiranje.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: nejc_nejc ()

Tilen ::

EasyPark bo po novem privzeto zaračunaval naročnino 3 EUR na mesec, če boš želel aplikacijo uporabljati izven domačega kraja. :))

Res imajo ideje... :)

PAKET
EasyPark Standard - Neaktiven
Trenutno imaš vklopljen LOKALNI PAKET Z OMEJITVAMI DELOVANJA - OKRNJENA VERZIJA APLIKACIJE. Aplikacijo lahko uporabljaš le v Paket lokalni. . Aktiviraj ZDAJ standardno nastavitev (celotno delovanje aplikacije ter polna funkcionalnost) in imel boš poln dostop do vseh naših storitev s polno pokritostjo EasyPark po Sloveniji in po svetu..


Ročno morate preklopiti na free paket, sicer se bo začelo zaračunavanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Nisem še dobil tega obvestila, ampak to jim ne bo šlo čez.

3 evrski paket je bil že prej, z njim nisi plačal provizije, če bojo zastonjskega okrnli pač leti vse skup dol.

Si siguren, da lokalni ne pomeni, da samo lokalno ne plačaš provizije, drugje pa? Standard je pa tudi zastonj samo da plačuješ izven svojega kraja provizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

Tilen je izjavil:

EasyPark bo po novem privzeto zaračunaval naročnino 3 EUR na mesec, če boš želel aplikacijo uporabljati izven domačega kraja. :))

Res imajo ideje... :)

PAKET
EasyPark Standard - Neaktiven
Trenutno imaš vklopljen LOKALNI PAKET Z OMEJITVAMI DELOVANJA - OKRNJENA VERZIJA APLIKACIJE. Aplikacijo lahko uporabljaš le v Paket lokalni. . Aktiviraj ZDAJ standardno nastavitev (celotno delovanje aplikacije ter polna funkcionalnost) in imel boš poln dostop do vseh naših storitev s polno pokritostjo EasyPark po Sloveniji in po svetu..


Ročno morate preklopiti na free paket, sicer se bo začelo zaračunavanje.

Ne vem kje si to našel, ampak če greš gledat na njihovo stran, sta normalno 2 paketa, prvi zastonjski s 15% provizijo, drugi pa s 3€ naročnino.
vires in numeris

Tilen ::

https://ibb.co/58T7Q0s

Tole sem dobil danes. Glede na to, da si nisem izbral pred tem nobenega paketa sem sklepal, da če si ne izberem lokalnega, bom primoran v prihodnosti plačevati pristojbino?


Aaa, to je verjetno potem mišljena provizija, ne naročnina?

pristójbina in pristojbína -e ž (ọ̑; í)
predpisan znesek, ki se mora plačati državi, občini, skupnosti za določeno storitev, uporabo česa: odmeriti, zaračunati pristojbino; pobirati pristojbino; mesečna pristojbina / cenilna pristojbina; luške pristojbine; pristojbina za izposojanje izposojnina; plačati pristojbino za prostor na pokopališču grobnino
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

49106 ::

IMO, ja.

(Mislim, da je v SSKJ od dvopičja dalje primer rabe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nejc_nejc ::

Torej dražje kot keš ali kartica.

Utk ::

nejc_nejc je izjavil:

Torej dražje kot keš ali kartica.

Samo če si parkiran točno toliko časa kot si vplačal. Če ne, je zlahka tudi cenejše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

vprašanje glede parkiranja v ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
857295 (4432) Pithlit
»

radarji v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29731731 (16333) Badwolff
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718291 (4523) acookook
»

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716504 (13600) Mehmed
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15634070 (28636) solatko

Več podobnih tem