» »

Teror parkomatov

Teror parkomatov

PrihajaNodi ::

jamranje je ventil, če bi ljudje vedeli, kako se njihov pobrani denar nesmotrno porablja, bi jim odneslo kapo... tole pa gpt navaja glede krutosti kapitalizma:


Amen. Bolece je pa to da ne samo da ploskajo oni bi ob ze tako visoki draginji se ogromno stevilo placljivih wcjev. A je kaksen park na novo urejen v Ljubljani? Brezplacni parkiring in z brezplacni wcjem?

Evo tole pa prinesejo festivali, manjsi oz velik park brez parkiromatov poleg pa itak stalno nekaj delajo za javnost v Romuniji:


Jankovic pa dela in dela.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Pa še tale lep event mi je ostal v spominu. WCji zastonj parkingi ne povsod je pa bus tolk pocen da ga lahko pustiš na neki lokaciji pa greš za busom dalje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mod-moron ::

Nodijev ideal... obljubljena dežela...

See The Top 10 Poorest Countries In Europe That Are Poorer Than Africa

Ni parkomatov...




Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

spamer ::

metalc je izjavil:

Easypark podpira tudi Paypal, če mu seveda zaupaš hrambo podatkov o plačilnih karticah.

Easypark ti sicer na uradno parkirnino nabije še 15% provizije, razen če imaš paket z mesečno naročnino. Sem se že spraševal, kako je to skladno z EU direktivami o plačilnih storitvah, ki prepovedujejo provizije odvisne od načina plačila, ampak očitno gre nekako skozi, ker bi sicer že kdo vse to spodbil...

Lani sem se sicer s kolesom večkrat v letu peljal mimo enega plačljivega izletniškega parkirišča, sem iz firbca šel gledat cene ipd. in glej no glej, prav vsakič je bil na avtomatu listek "avtomat ne dela, plačaj z EasyParkom", kar je seveda za inkasante čisti win win, dobijo celo parkirnino in brez stroškov za delovanje avtomatov. In še tablice je lažje skenirati kot listke za kakšno umazano šipo, ki lahko na soncu še počrnijo...


Mene pa bolj zanima kako je glede placila davka na parkomatu, ker ne vem, ce kje pise DDV vkljucen.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

dronyx ::

spamer je izjavil:

Mene pa bolj zanima kako je glede placila davka na parkomatu, ker ne vem, ce kje pise DDV vkljucen.

Seveda je cena parkiranja z DDV. Tule imaš en cenik kjer ti piše cena z DDV. Kaj se bojiš da te bo Furs čez leta terjal, da jim plačaš še DDV? :)

PrihajaNodi ::

mod-moron je izjavil:

Nodijev ideal... obljubljena dežela...

See The Top 10 Poorest Countries In Europe That Are Poorer Than Africa

Ni parkomatov...





https://www.dnevnik.si/1042717932
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

mod-moron je izjavil:

Nodijev ideal... obljubljena dežela...

See The Top 10 Poorest Countries In Europe That Are Poorer Than Africa

Ni parkomatov...





https://www.dnevnik.si/1042717932


U, eno babico z nakupovalnim vozičkom si našel za primerjati z državo, ki je bolj revna od afriških držav? Pravzaprav tretji svet? Zanimivo... :))

ales85 ::

Utk je izjavil:

Nimam nič proti plačljivemu parkingu za normalno ceno, sploh če prek aplikacije, če je asfaltiran, dovolj veliki boxi itd. Če je pa to ena zasuta kamnita njiva, itd., to pa sploh ni parking.

Se pravi tako, kot pri ŽP v Ljubljani... ne grem pogosto, ampak, ko pa grem, me pa kar glava boli :))

PrihajaNodi ::

ales85 je izjavil:

Utk je izjavil:

Nimam nič proti plačljivemu parkingu za normalno ceno, sploh če prek aplikacije, če je asfaltiran, dovolj veliki boxi itd. Če je pa to ena zasuta kamnita njiva, itd., to pa sploh ni parking.

Se pravi tako, kot pri ŽP v Ljubljani... ne grem pogosto, ampak, ko pa grem, me pa kar glava boli :))


Slovenski mindeset, ja. A so wcje ze popravli na zelezniski al je se kar primerljivo s tistimi v moldaviji.

mod-moron je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

mod-moron je izjavil:

Nodijev ideal... obljubljena dežela...

See The Top 10 Poorest Countries In Europe That Are Poorer Than Africa

Ni parkomatov...





https://www.dnevnik.si/1042717932


U, eno babico z nakupovalnim vozičkom si našel za primerjati z državo, ki je bolj revna od afriških držav? Pravzaprav tretji svet? Zanimivo... :))


Slovenci se raje skrivajo pa pisajo ANITI OGULIN:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

> A so wcje ze popravli na zelezniski al je se kar primerljivo s tistimi v moldaviji.

Kaj mas ti sploh na WC-je na zelezniski za hodit ce nisi karte kupil ?! :))

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

ales85 je izjavil:

Utk je izjavil:

Nimam nič proti plačljivemu parkingu za normalno ceno, sploh če prek aplikacije, če je asfaltiran, dovolj veliki boxi itd. Če je pa to ena zasuta kamnita njiva, itd., to pa sploh ni parking.

Se pravi tako, kot pri ŽP v Ljubljani... ne grem pogosto, ampak, ko pa grem, me pa kar glava boli :))


Slovenski mindeset, ja. A so wcje ze popravli na zelezniski al je se kar primerljivo s tistimi v moldaviji.

mod-moron je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

mod-moron je izjavil:

Nodijev ideal... obljubljena dežela...

See The Top 10 Poorest Countries In Europe That Are Poorer Than Africa

Ni parkomatov...





https://www.dnevnik.si/1042717932


U, eno babico z nakupovalnim vozičkom si našel za primerjati z državo, ki je bolj revna od afriških držav? Pravzaprav tretji svet? Zanimivo... :))


Slovenci se raje skrivajo pa pisajo ANITI OGULIN:)


To bo to, ja. Še kakšno iz Bukarešte, kjer je za parkiranje poskrbljeno:



Tankanje traktorja:


Tankanje osebnega prevoza:


Tovorni prevoz:

PrihajaNodi ::

Romunija je velika drzava. Ni to 5 km 2 kot v slovenistanu. Najdes vse
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija je velika drzava. Ni to 5 km 2 kot v slovenistanu. Najdes vse

Ja, samo tega kar najdeš v Romuniji (na slikah zgoraj) v sloveniastanu ne najdeš. Pa tudi zagovedneža, ki se s tem hvali ne. Je edini že odšel v Romunijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

PrihajaNodi ::

mod-moron je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija je velika drzava. Ni to 5 km 2 kot v slovenistanu. Najdes vse

Ja, samo tega kar najdeš v Romuniji (na slikah zgoraj) v sloveniastanu ne najdeš. Pa tudi zagovedneža, ki se s tem hvali ne. Je edini že odšel v Romunijo.


No sej važno da vi dobivate parkomate :)) za hlapce rojeni za hlapce vzgojeni. Ne skrbi ti za Romunijo, ti raje skrbi kaj boste delali, ker od krompirja ne boste mogl žvet, morja pa bleda pa tud ne znate prodajat. Mogoče nobl burek? Reklama za albanijo?

Slovenija v vsej svoji lepoti:
https://www.facebook.com/SiOL.net.Novic...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

PrihajaNodi je izjavil:

mod-moron je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija je velika drzava. Ni to 5 km 2 kot v slovenistanu. Najdes vse

Ja, samo tega kar najdeš v Romuniji (na slikah zgoraj) v sloveniastanu ne najdeš. Pa tudi zagovedneža, ki se s tem hvali ne. Je edini že odšel v Romunijo.


No sej važno da vi dobivate parkomate :)) za hlapce rojeni za hlapce vzgojeni. Ne skrbi ti za Romunijo, ti raje skrbi kaj boste delali, ker od krompirja ne boste mogl žvet, morja pa bleda pa tud ne znate prodajat. Mogoče nobl burek? Reklama za albanijo?

Slovenija v vsej svoji lepoti:
https://www.facebook.com/SiOL.net.Novic...


Mene parkomat ne bo prizadel. Povprecnega cloveka, ki zeli parkirati tam, kjer stanuje, takisto ne. Prizadel bo bedake tvojega kova, ki mislijo, da mora biti vse zastonj.

PrihajaNodi ::

Mene ne bo nic prizadelo ker nisem ze en cajt v Slo ko pa pridem se pa za glavo prinem kako vse stagnira. Obnovljeno pa zrihtano nic, birokratski postopki obcin se vedno dolgi, ampak prioriteta so pa parkiromati.
Se rtv prispevek naj nabijejo
Jasno je da nimajo slovenci za burek, kera korporacija bo pa sla not. Medtem pa Romunijo blokirajo za sengen zarad pristanisc ker bi Nizozemski vse pobrala.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

> Obnovljeno pa zrihtano nic

Nimam pojma kje v Slo si ti zivel, ampak ocitno izven civilizacije.

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

Slovenija v vsej svoji lepoti:
https://www.facebook.com/SiOL.net.Novic...


Tako je, še takrat, ko se potrudiš, ne moreš najti take revščine v katero si se preselil in se zdaj z njo hvališ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

Gagatronix ::

On se na vse kriplje trudi pokazati kako je boljsi od nas, ker on pa zivi v bivsi satelitski republiki, kjer je ostankov komunizma neprimerno vec kot pa pri nas ostankov jugoslavije. :))

Al' pust otroku veselje. Nekoc bo ze spregledal.

Oberyn ::

dronyx je izjavil:

Sem pač alergičen na vse te aplikacije za pametne telefone, ki veselo zbirajo vse podatke bančnih kartic. Mimogrede, kje pa ta EasyPark hrani podatke moje bančne kartice? Je to shranjeno na mojem telefonu, kje pri njih v bazi, kje v oblaku, kjer še sami ne vedo, kje se to fizično sploh nahaja?

Uporabna rešitev za ta problem so virtualne plačilne kartice, ki so veljavne samo za eno plačilo in so po plačilu likvidirane. Tako ponuja npr. Revolut. Glede telefonov je res križ, jaz že zdaj uporabljam 2 junk telefona za različne junk namene in na teh dveh ni nič uporabnega za zbiratelje osebnih podatkov. Dalje, obstajajo operacijski sistemi, ki zelo brzdajo aplikacije, npr. GrapheneOS celo znamenite guglove tri servise zapre v sandbox in jim omeji dostop samo do najnujnejšega na telefonu, toliko da še delujejo. To vse ti malo zakomplicira življenje, no vseeno se lahko držiš enega ravnotežja vmes. Z modernizacijo življenja ni nič narobe, za samozaščito moraš pa itak sam poskrbeti - imaš ogromno orodij in rešitev za to. Živiš v svetu mafije, zlobe in morskih psov, ne pozabi tega.

PrihajaNodi ::

Gagatronix je izjavil:

> Obnovljeno pa zrihtano nic

Nimam pojma kje v Slo si ti zivel, ampak ocitno izven civilizacije.


Okolica Lj. Ampak a je to sploh pomembno? Vse je en eno mrtvilo. Ce nimas kesa da mal potujes izven kokoske postanes zahojenec in sprejmes kar ti pac drzava da bodisi parkomate bodisi rtv prispevek…kar pac pride da se fikusarje futra

Živiš v svetu mafije, zlobe in morskih psov, ne pozabi tega.


Drzi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

> Obnovljeno pa zrihtano nic

Nimam pojma kje v Slo si ti zivel, ampak ocitno izven civilizacije.


Okolica Lj. Ampak a je to sploh pomembno? Vse je en eno mrtvilo.


Se pravi, po tvojih kriterijih in glede na tvoja dosedanja pretiravanja o Romuniji, "okolica Ljubljane" zate pomeni Haloze.

PrihajaNodi je izjavil:

Ce nimas kesa da mal potujes izven kokoske postanes zahojenec in sprejmes kar ti pac drzava da bodisi parkomate bodisi rtv prispevek…kar pac pride da se fikusarje futra


Se sicer strinjam, da zahojenost slovenceljnov primarno izvira iz nerazgledanosti in zaplankanosti, samo ena destinacija, čeprav je tretji svet, ni dovolj, da bi kot pav dvignil greben in mislil, da si boga za jajca zagrabil, ker si se preselil v eno najbolj revnih evropskih držav, ki je za po vrhu niti toliko ne poznaš, da bi vedel, kako v kurcu je. Podobno kot turist, ki pride na Hrvaško morje in si reče, kako je tam lepo živeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

PrihajaNodi ::

Ah ne fant, nekateri mislijo da je prihodnost Kanada, Avstralija, Nova Zelandija, Nemcija...Gonilo zahodnega sveta oz evrope bodo drzave Romunija, Poljska, Ceska. Tud Dubaj se je zrihtal pa je bla sam puscava tam
Kar se hrvaske tice postaja predraga, vseeno pa ponuja vec kot Slovenija ki turistov prakticno nima. Kleni slovenec pa itak vidi sam avstrijo pa mal nemcije. Ce sploh gre kaj vn iz drzave.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Se pravi, po tvojih kriterijih in glede na tvoja dosedanja pretiravanja o Romuniji, "okolica Ljubljane" zate pomeni Haloze.

Glede na razvitost je cela Slovenija ene Haloze. Drzi, Romunija ni Singapur se pa konkretno razvija kar za Slovenijo ne mormo rect
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se pravi, po tvojih kriterijih in glede na tvoja dosedanja pretiravanja o Romuniji, "okolica Ljubljane" zate pomeni Haloze.

Glede na razvitost je cela Slovenija ene Haloze. Drzi, Romunija ni Singapur se pa konkretno razvija kar za Slovenijo ne mormo rect

Seveda, po kompenziranju pride tudi samotolažba.

PrihajaNodi ::

Pravi nekdo ki z veseljem placa rtv prispevek in druge budalascine:)) Slovenija je ok za normirance pa gasa...cim manj prospevkov placvt pa cim manj se v Lublano furat. Sam ce pa hoces kam letet mors pa spet v Italijo ker hja letalisca ni.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pravi nekdo ki z veseljem placa rtv prispevek in druge budalascine:))

Seveda. Drobiž. Boš moral priti kaj naprej od "iz rok v usta", pa boš videl, da je nepomembno.

PrihajaNodi je izjavil:

Sam ce pa hoces kam letet mors pa spet v Italijo ker hja letalisca ni.

Ali Avstrijo, ali Hrvaško. Pa do vseh treh je bližje kot tebi do Bukarešte. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

PrihajaNodi ::

Je bližje kot tebi do Bukarešte.


To ze da je blizje. Ma Bukaresta vezo s celim svetom no razn, slovenije pa kake litvanije. Vidis kako si omejen.
Problem ni parkiromat kot tudi ne placevanje zdravstvenih prispevkov sam kaj ko nic ne dobis vn
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

Je bližje kot tebi do Bukarešte.


To ze da je blizje. Ma Bukaresta vezo s celim svetom no razn, slovenije pa kake litvanije.

Ne veš točno kako letalski promet funkcionira, mar ne?

PrihajaNodi ::

Kako bi vedel saj sem cel dan v halozah ker nikamor ne morm it, bucko.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Gagatronix ::

> Okolica Lj.

Nima izpita, LPP do njega ne vozi, dohvat je gostilna, trgovina, posta in mogoce bankomat.

- Preseli se v Romunijo
- Govori kako je vse bolje kot v njegovem zaselku

Oh sveta preproscina.

mod-moron ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako bi vedel saj sem cel dan v halozah ker nikamor ne morm it, bucko.

To imaš pa prav, naj ti pojasnim, če v tvoji vasi A ni povezave z avtobusom do mesta C, mesto B pa jo ima, se odpelješ od A do B in tam prestopiš na avtobus iz B do C.

Aja fak, niti avtobusa niste imeli. Mah boš že pogruntal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

PrihajaNodi ::

:)) no kakorkoli upam da po parkingu dobiti se obvezen prispevek na sranje. Nic ni zastonj, tud sranje ne
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

esel ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mene ne bo nic prizadelo ker nisem ze en cajt v Slo ko pa pridem se pa za glavo prinem kako vse stagnira. Obnovljeno pa zrihtano nic, birokratski postopki obcin se vedno dolgi, ampak prioriteta so pa parkiromati.
Se rtv prispevek naj nabijejo
Jasno je da nimajo slovenci za burek, kera korporacija bo pa sla not. Medtem pa Romunijo blokirajo za sengen zarad pristanisc ker bi Nizozemski vse pobrala.

Nehaj že fantazirati o tej Romunski vukojebini in raje postrezi s podatki. Npr.

https://romaniandispatch.media/2020/11/...

Primerjaj podatke

https://www.worlddata.info/country-comp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

Gagatronix ::

Nodi si tako ali tako ne bo nikoli nalil cistega vina, ker ve da se je zajebal, zdaj pa fura neko vzviseno instanco.

Karen ::

Danes sem placeval v lj na parkomatu MOL, od ?erifa... mater traja zadnje pol leta, kot da bi na roke moral nekdo verificirat... sem gledal na uro, od pritiska za izpis do zacetka piskanka 38sekund, listek pljunil 50. sekundo... ce bi bil crnc v skatli zaprt bi ga prej na roke napisal kot tole. Minuto od 60ih sem izgubil ze ko sem placeval... ljubljanski ravbarji pa to... skratka tema, pred parkomati se vrsta dela k kak model rabi minuto da kovance zmece pa minuto da dobi listek. Nazaj na parkirne ure ce tega ne zrihtajo kmal... pismu 40 let nazaj si hitrejs placal kot tole, pa smo v 2023.

Utk ::

A v easypark pa ne bi investiral?

DePalmo ::

Meni se pa EasyPark parkomati dopadejo, plačujem pa lepo preko SMSja. 15 minut preden poteče dobiš SMS in preceniš ali boš podaljšal ali ne. Sem pa tudi probal njihovo aplikacijo, ampak ko sem videl 10 centov provizije za vsako plačilo (če plačaš 1 uro in nato podaljšaš za 1, plačaš 20 centov provizije!), sem aplikacijo lepo zaprl in plačujem preko SMSjev. Smiselna provizija mi je vredu, ampak tole je požrešnost katere ne odobravam.

Ta tiste trikrat na leto ko jaz to rabim je super. Za ostalo imam pa mošnjiček v avtu z evrskimi kovanci.

To da so pa parkomati praktično povsod se mi pa tudi zdi vredu, vsaj malo filtrirajo množico ljudi katera bo parkirala. Tisti ki hočejo zastonj, bodo avto porinili na prvi travnik in se nato pizdili ko bodo težave, ostali bomo pa pač odkartali tistih par evrov.

Karen ::

Ja, samo to da v 2023 rabi 50 sekund je sramota na kvadrat... spominja na ST; pise se leto 2455, Piccard vprasa nekak ladijski racunalnik, ta pa: please wait, processing... zgleda je iz leta v leto slabse.

Utk ::

Meni se pa EasyPark parkomati dopadejo, plačujem pa lepo preko SMSja. 15 minut preden poteče dobiš SMS in preceniš ali boš podaljšal ali ne. Sem pa tudi probal njihovo aplikacijo, ampak ko sem videl 10 centov provizije za vsako plačilo (če plačaš 1 uro in nato podaljšaš za 1, plačaš 20 centov provizije!), sem aplikacijo lepo zaprl in plačujem preko SMSjev. Smiselna provizija mi je vredu, ampak tole je požrešnost katere ne odobravam.

Prek smsov pa ni provizije? Si prepričan?

dronyx ::

Ni logike, da prek SMS ne bi bilo provizije, saj gre za isto aplikacijo EasyPark. Vem pa, da ponekod plačaš provizijo EasyPark-u ti kot uporabnik, ponekod pa ponudnik parkirišča. V tem drugem primeru se ti seveda zdi, da ni provizije, ker plačaš toliko, kot če bi plačeval s kovanci. Samo v tem primeru pa parkirišče prejme manj, kot če bi dal kovance, ker je nase prevzelo ta strošek. EasyPark pa v vsakem primeru služi procente. Sem včeraj napisal koliko MIO je to letno.

Utk ::

Nima veze. Če plačuješ s kovanci vnaprej boš v povprečju preplačal za več kot teh 15%, da ne govorimo o izgubi časa za listke, šetanju do avtomata, iskanju kovancev, vračanju kovancev, zaokroževanju na polno oz. začeto uro itd.
Recimo, če nekje parkiramo in gremo kolesarit, kako zaboga naj vem ali bo to 3 ure ali 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrihajaNodi ::

A tisti klosarji se hodjo okol da ti pomagajo placat?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

V Romuniji najbrž da. Pri nas tega ni.

PrihajaNodi ::

Je, pa še kralje ulice ti proba prodat
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dronyx ::

Utk je izjavil:

V Romuniji najbrž da. Pri nas tega ni.

En klošar, ki običajno spi zjutraj v podhodu v Tivoliju pod železnico se je zadnjič lepo fino oblečen ulegel v vodnjak pri podhodu Ajdovščina, kot bi bil v kakšnih toplicah. Ne verjamem da pri nas veliko klošarjev obvlada parkomate. Očitno je izobrazbena struktura te populacije precej nizka, ali se jim pa ne da razišljat. ;)

Gagatronix ::

Karen je izjavil:

Danes sem placeval v lj na parkomatu MOL, od ?erifa... mater traja zadnje pol leta, kot da bi na roke moral nekdo verificirat... sem gledal na uro, od pritiska za izpis do zacetka piskanka 38sekund, listek pljunil 50. sekundo... ce bi bil crnc v skatli zaprt bi ga prej na roke napisal kot tole. Minuto od 60ih sem izgubil ze ko sem placeval... ljubljanski ravbarji pa to... skratka tema, pred parkomati se vrsta dela k kak model rabi minuto da kovance zmece pa minuto da dobi listek. Nazaj na parkirne ure ce tega ne zrihtajo kmal... pismu 40 let nazaj si hitrejs placal kot tole, pa smo v 2023.


Ojoj, konec sveta, zabil si par ur v nakupovalnem centru potem ti je pa 40 sekund problem. V jugo cajtih v 40 cajtih se kontrolor parking placov ne bi niti porajtal da stojis pred rampo. Res mas probleme s tezavami.

starfotr ::

dronyx je izjavil:

Ni logike, da prek SMS ne bi bilo provizije, saj gre za isto aplikacijo EasyPark. Vem pa, da ponekod plačaš provizijo EasyPark-u ti kot uporabnik, ponekod pa ponudnik parkirišča. V tem drugem primeru se ti seveda zdi, da ni provizije, ker plačaš toliko, kot če bi plačeval s kovanci. Samo v tem primeru pa parkirišče prejme manj, kot če bi dal kovance, ker je nase prevzelo ta strošek. EasyPark pa v vsakem primeru služi procente. Sem včeraj napisal koliko MIO je to letno.


A se isto sprašuješ, ko plačuješ s kartico?

Zakaj je plačilo z gotovino ista cena, kot plačilo s kartico?

Ja, vem EU stoji za tem, da ne smejo zaračunat - vsi plačujemo te provizije. Lastniki mrež kartic so pa izključno ameri. Mc, visa, ae, diners itd. In spet smo sužnji amerov.

Gagatronix ::

Saj se komot odklopis iz interneta, delas elektriko na vodni mlincek in soncne celice, in zivis v fukojebini. Samo ne potem jokat. :)

A ves, svet gre naprej, ti si pa zgleda se nekje v Fukoslaviji ostal.

dronyx ::

starfotr je izjavil:

Zakaj je plačilo z gotovino ista cena, kot plačilo s kartico?

Kakor vem pri bančnih karticah prejemnik plača provizijo, zato ponekod sploh ne sprejemajo bančnih kartic. Ne vem kakšna je ta provizija. Če bi bila prav visoka sigurno marsikje ne bi bilo možno plačilo s kartico. Pa tudi ne verjamem, da so to procenti od zneska, saj potem bi pri plačilu avta dali 1000 € provizije Bankartu oz. kdorkoli že to procesira. Tudi samo procesiranje stane njih enako, če plačaš 50 centov ali sto tisoč evrov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

vprašanje glede parkiranja v ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
857300 (4437) Pithlit
»

radarji v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29731735 (16337) Badwolff
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718296 (4528) acookook
»

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716504 (13600) Mehmed
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15634071 (28637) solatko

Več podobnih tem