» »

NLB - zloraba kartice

NLB - zloraba kartice

«
1
2

JebatGa ::

Pozdravljeni. Včeraj so mi z NLB kartice ukradli nekaj več kot 42€ potem ko sem videl v NLB kliku. Kartica je že preklicana in reklamacije v teku. Me pa zanima kako je sploh možno da se je to zgodilo in mi lahko kdo pomaga da se zaščitim v prihodnosti.

Imam NLB debetno kartico, ki je še nikoli nisem uporabil na spletu ampak samo fizično v trgovinah. Sedaj pa sem imel neke paypal transakcije, čeprav sploh nimam paypala. Na podpori so mi rekli da včasih ti tatovi naključno generirajo številke in če ujamejo pravo se to zgodi. Je to sploh možno, da narediš nek program, ki naključno generira številke in ti potem ukradejo denar?

Kako lahko potem zaščitim svoje starše pred tem, ki sploh nimajo NLB klika in samo dobijo bančni izpisek vsak mesec? Bi trajalo tedne preden bi ugotovili da je denar izginil.

Kaj torej storiti da se to ne bo več zgodilo? Hvala

HolyFuck1 ::

Paypal izvaja KYC (know your customer), tako da na nek X račun ne moreš dodati tretje debetne kartice. Ime na kartici ter ime nosilca računa (ki je preverjen z osebno, če se ne motim), se morata ujemati.



V preteklosti sem tudi sam izkusil podobne transakcije, ki jih nisem opravil sam, pa na NLB-ju niso znali ničesar povedati, čez par ur so pa izginile iz Klika...

d4vid ::

Staršem vklopi SMS obveščanje. Ob vsaki transakciji dobiš sms.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Utk ::

Bankam je očitno cenejše povrnit kako škodo kot poiskat storilce.

Kaj torej storiti da se to ne bo več zgodilo? Hvala

Ma kaj bi še lahk več naredil, če si je uporabljal samo fizično. Morda samo še da prelepiš število kartice s črnim selotejpom, da ti je ne more v trgovini skopirat (ta del se meni zdi v teh časih najbolj nevaren, ker včasih jo pa daš kje iz rok, prek šanka).
Ne vem zakaj sploh mora bit "številka kartice" na kartici...

delavec44 ::

Utk je izjavil:

Bankam je očitno cenejše povrnit kako škodo kot poiskat storilce.

Kaj torej storiti da se to ne bo več zgodilo? Hvala

Ma kaj bi še lahk več naredil, če si je uporabljal samo fizično. Morda samo še da prelepiš število kartice s črnim selotejpom, da ti je ne more v trgovini skopirat (ta del se meni zdi v teh časih najbolj nevaren, ker včasih jo pa daš kje iz rok, prek šanka).
Ne vem zakaj sploh mora bit "številka kartice" na kartici...


Zakaj bi kadarkoli dajal kartico iz rok? Telefon jim tudi daš, če z njim plačuješ?

Utk ::

Da, sem že dal tudi telefon. Terminal je recimo nekje za šankom na kablu, meni se pa ne da okoli hodit.

JebatGa ::

Utk je izjavil:

Bankam je očitno cenejše povrnit kako škodo kot poiskat storilce.

Kaj torej storiti da se to ne bo več zgodilo? Hvala

Ma kaj bi še lahk več naredil, če si je uporabljal samo fizično. Morda samo še da prelepiš število kartice s črnim selotejpom, da ti je ne more v trgovini skopirat (ta del se meni zdi v teh časih najbolj nevaren, ker včasih jo pa daš kje iz rok, prek šanka).
Ne vem zakaj sploh mora bit "številka kartice" na kartici...


Da bi jaz vedel kartica še ni šla iz mojih rok. Transakcije za paypal pa so bile za nek Starplus in Cognosphere.

Kawhi ::

Zakaj pa nimaš v Nlb pay blokirano spletno nakupovanje in tujino? Sam imam poleg blokirano tudi bankomat in odblokiram samo ko rabim. Lahko greš še dalje in imaš default blokirano kartico in jo odblokiraš samo ko rabiš.

Utk ::

Da bi naključno generirali številke in jih zadeli, ta mi je malo bosa. Morali se bi spravit na ime, priimek, potem pa številko kartice, cvc kodo, datum veljavnosti...če bi bilo to možno, potem cel sistem kreditnih kartic pade.
Nekje so ti jo poslikali, 1x1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

JebatGa ::

Kawhi je izjavil:

Zakaj pa nimaš v Nlb pay blokirano spletno nakupovanje in tujino? Sam imam poleg blokirano tudi bankomat in odblokiram samo ko rabim. Lahko greš še dalje in imaš default blokirano kartico in jo odblokiraš samo ko rabiš.

So mi rekli da ko dobim novo kartico, moram dol potegnit novo aplikacijo NLP pay (ali nekaj takega) in tam blokirati spletne nakupe.

bemfa ::

Samo blokada spletnih nakupov te reši. Pa extra prepaid card za online shopping.

Glugy ::

Verjetno so na bankomatu lopovi kakšno miniaturno kamero naštimal al kej tazga. Bi bilo vredno opozorit policijo da preveri bankomat na katerega hodiš za vsak slučaj če bi slučajno kaj blo.

JebatGa ::

bemfa je izjavil:

Samo blokada spletnih nakupov te reši. Pa extra prepaid card za online shopping.

Imam n26 za spletne nakupe in ta NLB kartica ni bila absolutno nikoli uporabljena za spletne nakupe, ker sploh nisem vedel da je to opcija.

Glugy je izjavil:

Verjetno so na bankomatu lopovi kakšno miniaturno kamero naštimal al kej tazga. Bi bilo vredno opozorit policijo da preveri bankomat na katerega hodiš za vsak slučaj če bi slučajno kaj blo.

Na bankomatu nisem bil že skoraj leto in pol. Uporabljam jo samo za nakupe v trgovinah, na dopust ne hodim, v gostilne tudi ne, tako da ne vem kje se je to zgodilo.

Avenger ::

^^Glede na napisano, precej zaskrbljujoče in nimam pojma kako to preprečit, tudi jaz imam NLB debetno, vendar še nisem opazil neupravičenih transakcij...

Za online ima mbills meni zelo dobre kontrole. Gor si naložiš kolikor rabiš, lahko določaš limite, blokiraš kar rabiš itd.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

WizzardOfOZ ::

V trgovinah imajo sisteme kamer, kamor se brez problema vdre in potem lepo snemajo kartice in pin kode, sploh če ne pokriješ številčnice s prosto roko.

Utk je izjavil:

Bankam je očitno cenejše povrnit kako škodo kot poiskat storilce.


Banke vsak dan policiji pošiljajo vse zapise takih transakcij. Koliko pa lahko naredi policija, je pa potem drugo vprašanje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Ima pa mastercard tudi sistem za detekcijo sumljive transakcije, katero moras potrditi preko sms sporocila.
Ce je ne potrdis, ti omejijo na kartici poslovanje. Zaklenejo spletna placila in mislim da tudi preko bankomata ne mores dvigovat denarja. Samo placila v trgovinah oz preko POS terminala delujejo.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Še ena malo vesoljska opcija (poleg skimminga) je kopiranje brezstičnih kartic. Pojma nimam, koliko je tega pri nas, nam je pa inštuktor iz Anglije o tem razlagal ene 5 let nazaj, da se to počne v tujini na letališčih...

Skratka, rešitev je čisto enostavna, na netu kupiš srajčke za kartice iz metalizirane folije. Če se ti kartice, ki jo največ rabiš, ne da tlačiti vanjo, potem daj v srajčko eno kartico nad njo in eno pod in vse skupaj zložiš v denarnico. Preizkus branja tako zloženih kartic so delali na YT in ni bil uspešen.

WizzardOfOZ ::

Sej imaš denarnice za kartice, ki imajo to vgrajeno, pa notri spraviš 8 kartic in so na varnem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

ziki ::

JebatGa je izjavil:

Pozdravljeni. Včeraj so mi z NLB kartice ukradli nekaj več kot 42€ potem ko sem videl v NLB kliku. Kartica je že preklicana in reklamacije v teku. Me pa zanima kako je sploh možno da se je to zgodilo in mi lahko kdo pomaga da se zaščitim v prihodnosti.

Imam NLB debetno kartico, ki je še nikoli nisem uporabil na spletu ampak samo fizično v trgovinah. Sedaj pa sem imel neke paypal transakcije, čeprav sploh nimam paypala. Na podpori so mi rekli da včasih ti tatovi naključno generirajo številke in če ujamejo pravo se to zgodi. Je to sploh možno, da narediš nek program, ki naključno generira številke in ti potem ukradejo denar?

Kako lahko potem zaščitim svoje starše pred tem, ki sploh nimajo NLB klika in samo dobijo bančni izpisek vsak mesec? Bi trajalo tedne preden bi ugotovili da je denar izginil.

Kaj torej storiti da se to ne bo več zgodilo? Hvala


Podobno je moj foter v soboto ponoči okoli dveh dobil SMS od NLB, da je bila zaznana sumljiva transakcija v vrednosti 4,61€ isto kao PayPal nekaj-nekaj. Sicer je bila transakcija avtomatsko blokirana in bi bilo potrebno na tisti SMS odpisati nekaj v smislu SPROSTI 67 in ponoviti transakcijo, tako, da škoda ni bila narejena. PayPal, ki je bil v SMSu omenjen je pomojem omenjen zato, ker je tam odprt račun, kamor bi se denar nakazalo, podobno sem videl že pri kakšnih manjših trgovinah, ki imajo odprt račun pri njih in piše nekaj v smislu *PayPal*ImeTrgovine*.

Mi je pa isto čudno, kje bi prišli do njegove številke kartice, ker jo 99% časa hrani doma in jo vzame s sabo samo, ko gre na bankomat dvigovat gotovino, preko spleta pa tudi ne naroča ničesar, oz. niti ne uporablja nekaj pretirano računalnika.

JebatGa ::

ziki je izjavil:

Mi je pa isto čudno, kje bi prišli do njegove številke kartice, ker jo 99% časa hrani doma in jo vzame s sabo samo, ko gre na bankomat dvigovat gotovino, preko spleta pa tudi ne naroča ničesar, oz. niti ne uporablja nekaj pretirano računalnika.


Sem bil danes na banki da sem še papirnato reklamacijo dal, pa so mi tudi tam začeli razlagati da ti tatovi naključno generirajo številke in če zadenejo, zadenejo. Kar še vedno ne verjamem, ker bi samo naredil en program, ki generira številke in jih potem poskuša. Tako bi lahko pol Slovenija popolnoma oropal.

Utk ::

Ma ne, to ni šans. Če bi nekdo poskušal na tvoje ime milijon številk kartic, bi mu menda mastercard počasi blokiral poskuse.

PacificBlue ::

Mogoče je bil pa inside job:>

WizzardOfOZ ::

JebatGa je izjavil:

ziki je izjavil:

Mi je pa isto čudno, kje bi prišli do njegove številke kartice, ker jo 99% časa hrani doma in jo vzame s sabo samo, ko gre na bankomat dvigovat gotovino, preko spleta pa tudi ne naroča ničesar, oz. niti ne uporablja nekaj pretirano računalnika.


Sem bil danes na banki da sem še papirnato reklamacijo dal, pa so mi tudi tam začeli razlagati da ti tatovi naključno generirajo številke in če zadenejo, zadenejo. Kar še vedno ne verjamem, ker bi samo naredil en program, ki generira številke in jih potem poskuša. Tako bi lahko pol Slovenija popolnoma oropal.


Skimer na bankomatu, ko je dvigoval denar. Pa je šele sedaj prišel na vrsto, da so uporabili kartico.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Apple ::

PayPal ima napisano, kaksen je postopek, da dodas debetno kartico... oni ti naredijo avtorizacijo in v namen dajo neko kodo... to kodo moras potem vpisati nazaj. S tem je dodajanje kartice uspesno...

Bom probal sam dodati eno svojo kartico... ce je 4 mestna, potem morajo kar ugibati.
LP, Apple

delavec44 ::

Utk je izjavil:

Ma ne, to ni šans. Če bi nekdo poskušal na tvoje ime milijon številk kartic, bi mu menda mastercard počasi blokiral poskuse.


Veliko v tej temi vas omenja, da je ime pomembno. Po mojih izkušnjah nima veze. Dostikrat se mi ne da pisati in napišem NN in gre skozi brez problema. Važna je številka in veljavnost, večinoma tudi CCV, pri nekaterih večjih prodajalcih ne (Amazon).

Utk ::

Aja, to pa nisem še poskušal. Ampak za paypal, če je šlo res za paypal, bi moral imet vsaj še cvc, in dvomim da paypal ne bi blokiral tako poskušanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pithlit ::

Sorry ampak mi moj ocd ne da miru...

Kje sta vidva najdla cvc pa ccv? Prav je, seveda, cvv (card verification value). A nista nikol na kartico pogledala, al pa celo obrazec kamor se to vpisuje?

Se pa drugače strinjam. Da bi nepridipravi naključno generirali vse te podatke je praktično nemogoče. OP se je nekje drugje zahaklal.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

The CVV/CVC code (Card Verification Value/Code) is located on the back of your credit/debit card on the right side of the white signature strip

IL_DIAVOLO ::

Spletno kupovanje je bulletproof...malo manj placevanje na terminalu s telefonom, bankomatov pa noben ki da kaj na varnost, ne uporablja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Spletno kupovanje je bulletproof

Je, če daš plačilo po povzetju.

kow ::

Kako pa placas po povzetju? Lovis dostavljalca po celem mestu?

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Spletno kupovanje je bulletproof

Je, če daš plačilo po povzetju.


Se mi ne da paketov iskat na paketomatih ali bognedaj na posti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Jaz sem samo povedal na kak način je bulletproof. Nisem reku, da to delam.
V razne spletne trgovine jaz številko kartice ne vpisujem, samo v "ta znane". Čeprav imam virtualno, itd, in ni neke panike. Ostale pa paypal, če so slovenske pa nakazilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sej imaš denarnice za kartice, ki imajo to vgrajeno, pa notri spraviš 8 kartic in so na varnem.

Dovolj je, da imaš 2 taki kartici skupaj, pa ne potegne več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Utk je izjavil:

The CVV/CVC code (Card Verification Value/Code) is located on the back of your credit/debit card on the right side of the white signature strip

Oh. Priznam... V lajfu še nisem opazila live use case za CVC. Kolikor mi je na hitro uspelo pregledat, to uporablja MC. Pa na obeh mojih MC karticah piše kar CVV.

Se pa kljub temu, seveda, potresam s pepelom.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se mi ne da paketov iskat na paketomatih ali bognedaj na posti.

Pol pač ne kupuj po povzetju. Itak to še ekstra stane.

Ampak si morš mislit? Jaz imam v vukojebini 3 paketomate na šihtovski poti. Pa 2 Petrola. In eno pošto. Druga pošta je pa enih 200m od doma (ja, vem... preusmerjat med poštnimi poslovalnica mi ne gre ravno). Očitno razne metropole niso kar po defoltu boljše... In še bonus, celo no šiht si lahko pošljem karkoli. Bo že nekdo prevzel.

Point? Nekateri res iščete dlako v jajcu ker se vam stvari ne prinese do riti, še bolje pa direkt v šupak.
Life is as complicated as we make it...

JebatGa ::

Obujam temo, sem OP. Nekako se je spet zgodilo. Na srečo imam sedaj ta NLB pay in se danes zjutraj zbudim in imam 5 opozoril od NLBpay če želim potrditi nakupe za nekaj kar se kliče "vlaunch" v vrednosti več kot 100€.

Novo kartico sem prejel proti koncu septembra, NIKOLI uporabljena na bankomatu ali karkoli v zvezi z internetom. Uporabil sem jo samo v 5 trgovinah (Hofer, Lidl, Mercator, Eurospin in bencinska) in čisto nikjer drugje. Kupil sem si še tisto denarnico ki naj bi preprečila RFID signale. Kartica je vedno pri meni, noben drug nima dostopa do nje. Noben me ni klical in me prepričal da mu dam številko kartice ali kaj podobnega.

Kako se je to lahko zgodilo ponovno, ima ena od teh trgovin/bencinska kakšen skimmer ali kaj?

telexdell ::

Da lahko preko spleta plačaš s kreditno kartico potrebuješ:
ime lastnika
številko kartice
CVV številko

Ime lastnik in številka kartice se ti izpiše na računu, ko plačaš z njo v kateri koli trgovini. Ko potem ta račun vržeš v smeti ga lahko kdo pobere in prebere številko kartice. Če je poleg še kakšna kuverta in na njej ime ima že dva nujna podatka. Pol pa se usede za računalnik in v največ 1000 spletnih trgovinah skuša plačati s tvojo kartico, da izbere vse možne kode CVV številke...
To sem se spomnil mimgrede, pa se ne ukvarjam s prevarami. Kaj se šele spomnijo profiji?
Zato pa-ne puščati svojih podatkov povsod kot npr. taubi svoje kakce in pa imeti kartico zaklenjeno in jo odkleniti le ko jo rabiš in imeti vklopljeno SMS obveščanje, da lahko hitro odreagiraš ob zlorabi...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

V-i-p ::

@telexdell: no, no, nikar na pamet. Nobenih osebnih podatov ni na računih, še številka kartice je vmes z ****** prekrita.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

telexdell ::

V-i-p je izjavil:

@telexdell: no, no, nikar na pamet. Nobenih osebnih podatov ni na računih, še številka kartice je vmes z ****** prekrita.

Za račun sem rekel, da je na njem le številka kartice. Izpišejo se ti zvezdice in zadnje 4 cifre. Če pa potem poznaš način kodiranja (vidiš na kakšni znani kartici) lahko ostale cifre zelo zožiš. Marsikje ti ob spletnem plačilu zgolj na podlagi številek kartice ob nvnosu povedo ali je VISA ali Matercard ali... Torej nekajkrat poskusiš... zadnje cifre so pa znane...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Ales ::

telexdell je izjavil:

Ime lastnik in številka kartice se ti izpiše na računu, ko plačaš z njo v kateri koli trgovini.

Ne, se ne. Izpišejo se le zadnje 4 številke kartice in pa včasih IIN/BIN. Vsaj 6 (ali več) številk kartice tam ni, kakor tudi ni imena.

Če je poleg še kakšna kuverta in na njej ime ima že dva nujna podatka.

Če je zraven še ne vem kaj, imaš že ne vem kaj. Super tole hekanje deluje... :D

Pol pa se usede za računalnik in v največ 1000 spletnih trgovinah skuša plačati s tvojo kartico, da izbere vse možne kode CVV številke...

Ne, kakor smo ugotovili, ne bo šlo takole...

telexdell je izjavil:

V-i-p je izjavil:

@telexdell: no, no, nikar na pamet. Nobenih osebnih podatov ni na računih, še številka kartice je vmes z ****** prekrita.

Za račun sem rekel, da je na njem le številka kartice. Izpišejo se ti zvezdice in zadnje 4 cifre.

Tvoja stavka sta v nasprotju en z drugim. Po mojih izkušnjah, kadar sem takole mimo usekal na forumih, je bolje kar reči "mimo sem usekal", kot pa se vleči ven... :)

Če pa potem poznaš način kodiranja (vidiš na kakšni znani kartici) lahko ostale cifre zelo zožiš.

Zelo optimistična pot do algoritma za reverse engineering številke kartice. Morda bi kazalo to še malo razdelati...

Marsikje ti ob spletnem plačilu zgolj na podlagi številek kartice ob nvnosu povedo ali je VISA ali Matercard ali...

IIN/BIN to pove, poglej tu. Včasih je ta del številke kartice viden tudi na potrdilu o plačilu.

Torej nekajkrat poskusiš... zadnje cifre so pa znane...

Izumil si brute force ugibanje številke kartice.

Le da iz številke kartice manjka 6 ali več številk, in manjkajo še 3 CVV številke. To "nekajkrat poskusiš" je malo manj kot milijarda poskusov...

(ali več, odvisno od konkretne kartice)

bemfa ::

Mah, zadost je da blagajnik s telefonom pod pultom posname kartico in proda podatke na dark webu. To lahko naredi povsem neopazno, medtem ko tišči kartico v POS. Da se zavaruješ lahko prelepiš CVV, še bolj ziher pa je blokada spletnih nakupov na kartici ki jo uporabljaš v trgovinah, za online shopping pa nabaviš virtual/prepaid ali kak n26/revolut.
OP če se ti to zgodi 2x, potem maš 'poštenega' družinskega člana ali pa pač hodiš vedno k istemu goljufivemu blagajniku.

Gagatronix ::

> zadost je da blagajnik s telefonom pod pultom

A ti mislis da tale brezsticno vlece tri metre dalec ali kaj ?

Utk ::

Kake 3 metre? A tvoj fotoaparat na telefonu ne povleče niti en meter?

WizzardOfOZ ::

telexdell je izjavil:

V-i-p je izjavil:

@telexdell: no, no, nikar na pamet. Nobenih osebnih podatov ni na računih, še številka kartice je vmes z ****** prekrita.

Za račun sem rekel, da je na njem le številka kartice. Izpišejo se ti zvezdice in zadnje 4 cifre. Če pa potem poznaš način kodiranja (vidiš na kakšni znani kartici) lahko ostale cifre zelo zožiš. Marsikje ti ob spletnem plačilu zgolj na podlagi številek kartice ob nvnosu povedo ali je VISA ali Matercard ali... Torej nekajkrat poskusiš... zadnje cifre so pa znane...

Prva štiri števila označujejo ali je mastercard ali visa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bemfa ::

Enim pač ni jasno, da je dovolj slika kartice. Celo hvalijo se z novimi zlatimi karticami na socialnih omrežjih :D

MIHAc27 ::

Glede ovitkov za kartice, ki blokirajo signal... so po moje nepotrebni, če nimaš samo 1 kartice v denarnici.
Sam imam 2 bančni, 1 urbano in 1 za fitnes... nikoli mi nobene kartice ne uspe pofočkat kar iz denarnice. Morem vedno vzeti ven pa niso vse v enem predalčku ampak na različnih koncih denarnice.

WizzardOfOZ ::

Kartic niti ne uporabljam več. Od kartic je samo še osebna in izpit za avto v denarnici (tudi zdravstvena ne več, ker je tanova osebna dovolj tudi za zdravnika).
Uporabljam pa za plačevanje izključno telefon (nlb pay).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tku009 ::

JebatGa je izjavil:

Obujam temo, sem OP. Nekako se je spet zgodilo. Na srečo imam sedaj ta NLB pay in se danes zjutraj zbudim in imam 5 opozoril od NLBpay če želim potrditi nakupe za nekaj kar se kliče "vlaunch" v vrednosti več kot 100€.

Novo kartico sem prejel proti koncu septembra, NIKOLI uporabljena na bankomatu ali karkoli v zvezi z internetom. Uporabil sem jo samo v 5 trgovinah (Hofer, Lidl, Mercator, Eurospin in bencinska) in čisto nikjer drugje. Kupil sem si še tisto denarnico ki naj bi preprečila RFID signale. Kartica je vedno pri meni, noben drug nima dostopa do nje. Noben me ni klical in me prepričal da mu dam številko kartice ali kaj podobnega.

Kako se je to lahko zgodilo ponovno, ima ena od teh trgovin/bencinska kakšen skimmer ali kaj?


Sam bi se potem vprašal, ali imam kakšno nesnago na PC/telefonu.

telexdell ::

Ales je izjavil:


Tvoja stavka sta v nasprotju en z drugim. Po mojih izkušnjah, kadar sem takole mimo usekal na forumih, je bolje kar reči "mimo sem usekal", kot pa se vleči ven... :)

Prav zavidam ti, da si tako breskrben. Iz srca ti želim, da tak ostaneš še naprej in te nikoli ne bi doletelo kaj, kar bi ti porajalo dvom o poštenosti ljudi in superiornost tehnike.>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
996139310 (28576) V-i-p
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109483 (28333) Vetrpiha
»

NKBM - virtualna predplačniška Visa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10329727 (6452) FoxKnox
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107042 (34089) PINki

Več podobnih tem