» »

Ali je možno prisluškovanje preko mobilnega telefona?

Ali je možno prisluškovanje preko mobilnega telefona?

bossko ::

Pozdravljeni,

pri tem ne mislim, da prisluškuje policija na podlagi nekega naloga....

Neke čudne stvari se mi dogajajo zadnje čase.... Nimam pojma o teh stvareh. Samo sprašujem, če je dejansko možno, da ti nekdo (psiho) z znanjem in tehnologijo, prisluškuje preko telefona??? In če ja... Ali ti mora fizično na telefon (iPhone) namestiti neko prisluškovalno napravo, ali ti vdre v telefon programsko in to doseže? Ali ti prisluškuje samo ko imaš telefonske pogovore ali kadarkoli? Tudi ko je telefon le v stanju pripravljenosti, zaklenjen???

Sprašujem, če je sploh to možno. Da ena oseba xy z znanjem seveda, to doseže?

Hvala vam za kakršnekoli informacije v zvezi s tem.

Lep pozdrav

darkolord ::

Kratek odgovor: ne

starfotr ::

Prisluškuje se tako, da ti sploh ne veš da se. Vse težave, ki jih imaš so posledica okvare telefona, slabega signala ali okvare na omrežju ali slabe oz. okvarjene SIM kartice.

slitkx ::

darkolord je izjavil:

Kratek odgovor: ne

Da.

bossko ::

starfotr je izjavil:

Prisluškuje se tako, da ti sploh ne veš da se. Vse težave, ki jih imaš so posledica okvare telefona, slabega signala ali okvare na omrežju ali slabe oz. okvarjene SIM kartice.


Ni stvar v temu, da npr. slišim kakšne šume ali hrupe v telefonu, zaradi česar bi posumil na prisluškovanje...
V mislih imam prisluškovanje v taki obliki: nikoli nebi verjel, če nebi doživel na lastni koži... s kolegom se pogovarjava o mountain bike-ih in čez nekaj časa ko grem na Facebook mi skoči ven reklama od mountain bike-ov. To ni bil edini primer. Ali je možno, da FB posluša naše pogovore? Ne vem..... Kao naj nebi... Zadnje čase se mi je že parkrat zgodilo, da je nekdo vedel stvari, ki jih ni mogel vedeti. Čudno vem.... ampak edina razlaga mi je, da je prisluškoval preko telefona. Zato sprašujem, če je to sploh mogoče..

kriptobog ::

bossko je izjavil:

starfotr je izjavil:

Prisluškuje se tako, da ti sploh ne veš da se. Vse težave, ki jih imaš so posledica okvare telefona, slabega signala ali okvare na omrežju ali slabe oz. okvarjene SIM kartice.


Ni stvar v temu, da npr. slišim kakšne šume ali hrupe v telefonu, zaradi česar bi posumil na prisluškovanje...
V mislih imam prisluškovanje v taki obliki: nikoli nebi verjel, če nebi doživel na lastni koži... s kolegom se pogovarjava o mountain bike-ih in čez nekaj časa ko grem na Facebook mi skoči ven reklama od mountain bike-ov. To ni bil edini primer. Ali je možno, da FB posluša naše pogovore? Ne vem..... Kao naj nebi... Zadnje čase se mi je že parkrat zgodilo, da je nekdo vedel stvari, ki jih ni mogel vedeti. Čudno vem.... ampak edina razlaga mi je, da je prisluškoval preko telefona. Zato sprašujem, če je to sploh mogoče..


Aja, to ti misliš. Ja veš kako gre.

My wife asked me why I was speaking so softly at home.

I told her I was afraid Mark Zuckerberg was listening!

She laughed. I laughed.

Alexa laughed. Siri laughed.

darkolord ::

bossko je izjavil:

s kolegom se pogovarjava o mountain bike-ih in čez nekaj časa ko grem na Facebook mi skoči ven reklama od mountain bike-ov.
Velikokrat je tako, da bi reklamo za mountain bike videl v vsakem primeru, ampak ji ne bi posvečal pozornosti. Pač od vseh tisočih reklam, ki jih vidiš, si pozoren na nekaj tistih, ki so relevantne.

Drugo je, da se precej uporablja sledenje med spletnimi stranmi - torej na eni spletni strani iščeš informacije o biciklih, tam ti kažejo oglase, ko greš pa na drugo spletno stran, bo isti ponudnik oglasov že vedel, da si bil prej na strani z bicikli.

Aplikacije na telefonih zbirajo informacij, kolikor jih le lahko, ampak pravega prisluškovanja - sploh na iPhone - se kolikor vem, ne gredo.

bossko je izjavil:

Zadnje čase se mi je že parkrat zgodilo, da je nekdo vedel stvari, ki jih ni mogel vedeti. Čudno vem.... ampak edina razlaga mi je, da je prisluškoval preko telefona. Zato sprašujem, če je to sploh mogoče..
Za tole pa mogoče še malo poglej okrog sebe ...

Smo imeli primer, kjer smo delali forenzično analizo naprav, kjer smo iskali, kdo bi bil ta "nekdo (psiho)", ki je imel informacije, ki jih nihče drug ne bi mogel imeti. Na koncu se je izkazalo, da ta "nekdo" ni bil nihče drug kot ožji družinski član, ki je spletel celo filmsko zgodbo, da je preusmeril pozornost iz manjše neumnosti, ki jo je naredil, in potem zanikal, da je bil on ...


Edit: sem pa ravno nekaj dni nazaj bral o novih avtomobilih. Ti pa špijonirajo na polno. Sploh kakšni japonci, misliš, da imaš v avtu prostor zase, v resnici se pa vse, kar se zgodi v avtomobilu, pretoči k njim ...

Ampak tudi v tem primeru skoraj ni verjetno, da bi te informacije nekako prišle nazaj do tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Uporabnik ::

bossko je izjavil:

starfotr je izjavil:

Prisluškuje se tako, da ti sploh ne veš da se. Vse težave, ki jih imaš so posledica okvare telefona, slabega signala ali okvare na omrežju ali slabe oz. okvarjene SIM kartice.


Ni stvar v temu, da npr. slišim kakšne šume ali hrupe v telefonu, zaradi česar bi posumil na prisluškovanje...
V mislih imam prisluškovanje v taki obliki: nikoli nebi verjel, če nebi doživel na lastni koži... s kolegom se pogovarjava o mountain bike-ih in čez nekaj časa ko grem na Facebook mi skoči ven reklama od mountain bike-ov. To ni bil edini primer. Ali je možno, da FB posluša naše pogovore? Ne vem..... Kao naj nebi... Zadnje čase se mi je že parkrat zgodilo, da je nekdo vedel stvari, ki jih ni mogel vedeti. Čudno vem.... ampak edina razlaga mi je, da je prisluškoval preko telefona. Zato sprašujem, če je to sploh mogoče..


To ni spying, to je znano dejstvo.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

bossko ::

darkolord je izjavil:



Smo imeli primer, kjer smo delali forenzično analizo naprav, kjer smo iskali, kdo bi bil ta "nekdo (psiho)", ki je imel informacije, ki jih nihče drug ne bi mogel imeti. Na koncu se je izkazalo, da ta "nekdo" ni bil nihče drug kot ožji družinski član, ki je spletel celo filmsko zgodbo, da je preusmeril pozornost iz manjše neumnosti, ki jo je naredil, in potem zanikal, da je bil on ...


Edit: sem pa ravno nekaj dni nazaj bral o novih avtomobilih. Ti pa špijonirajo na polno. Sploh kakšni japonci, misliš, da imaš v avtu prostor zase, v resnici se pa vse, kar se zgodi v avtomobilu, pretoči k njim ...

Ampak tudi v tem primeru skoraj ni verjetno, da bi te informacije nekako prišle nazaj do tebe.


Ne bom pisal podrobnosti... ampak to kar se pri meni dogaja je tudi za v film ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bossko ()

darkolord ::

Potem je precej bolj verjetno, da je kdo od bližnjih, kot nek "nekdo".

Ne glede na "naš pa že ni tak" ...

Baja ::

kolega je brskal za bike-i, popoldne sta sla na pivo, ker sta vajina telefona bla na isti lokaciji si ti fasal njegove reklame, on pa tvoje. case closed.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija kani prepovedati Huaweijevo opremo v infrastrukturi za 5G

Oddelek: Novice / Varnost
476133 (3389) Unchancy
»

Zvočno ribarjenje z asistenco pametnih pomočnikov

Oddelek: Novice / Varnost
153847 (2689) Hermit Bob
»

Sosed (man in the middle)

Oddelek: Omrežja in internet
418557 (7171) He-Man
»

Deutsche Telekom razvija na prisluškovanje imun telefon

Oddelek: Novice / Zasebnost
229890 (5786) poweroff
»

Kaj je res, da ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
424651 (4051) BBB

Več podobnih tem