» »

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

««
12 / 13
»»

m0LN4r ::

Za hibrida je se to prevec.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Kapitan Jack ::

matobeli je izjavil:

Lej, lej, tale model ma pa 3.15 l/100km

Povprečno.
V 2t težkem SUVu z 320KM.

https://www.spritmonitor.de/de/detailan...

A to je resnicno taksna poraba?

Alfa Dog ::

Ja seveda, ce dela lokalne fure do 50 km in polni vsak dan. Koliko bo pa baterija zdrzala?

matobeli ::

Ni to phev da ga polneš, je mild hibrid, mhev. Polne se iz alternatorja ali bremzanja.

Vso energijo za premikanje dobiš ven iz nafte.

edit: tale je phev, sem spregledal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

Kapitan Jack je izjavil:


A to je resnicno taksna poraba?


Čisto možno je da laže. Avto je še preveč nov da bi imel vsaj 100+ uporabnikov z 100 polnjenji.

Pomojem je zgolj neke sorte hypermiling, ali pa res daily driver po avtobanu v konici kjer itak ne greš več kot 100, ko prideš v mesto pa hibrid nardi svoje.

Ni pa edini s tako porabo in tudi ne edini ki ima vsaj nekaj kilometrov narejenih.

edit: je phev, torej zih polne doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Kapitan Jack ::

Nekaj za me, pa najbrz se za kakega forumasa. Ampak bom moral skenslat idejo o nakupu novega stanovanja.

WizzardOfOZ ::

Če ti je pleh bolj pomemben od avta, se lahko tudi v ta pleh preseliš. Recimo veliko američanov živi v podobnem (ampak občutno cenejšem) plehu.

Samo mal bo čudno zgledal s poštnim nabiralnikom našraufanim na voznikova vrata. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Kapitan Jack ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če ti je pleh bolj pomemben od avta, se lahko tudi v ta pleh preseliš. Recimo veliko američanov živi v podobnem (ampak občutno cenejšem) plehu.

Samo mal bo čudno zgledal s poštnim nabiralnikom našraufanim na voznikova vrata. :))

:)
Ob taksni ceni in z IT delavsko placo je tole res nedosegljivo.

WizzardOfOZ ::

S stališča, da je treba v času debelih krav šparat (to je sedaj) in kupovat v času kriz (pride sigurno še kakšna), se splača malo počakat do naslednje krize, ko bo takemu avtu konkretno padla cena.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Comandante ::

Kapitan Jack je izjavil:

Nekaj za me, pa najbrz se za kakega forumasa. Ampak bom moral skenslat idejo o nakupu novega stanovanja.


R-line z 3,0 dizlom (245 konjev), dobro opremo in zracnim vzmetenjem je 75 jurijev pred popusti. Dosti denarja, ampak dobis full size SUV z vrhunskim komfortom in ornk masino. Notranjost je lepa, edino ti VW volani mi ne potegnejo. Alternativa je 3,0 bencinar plug-in z 340 konji, ampak za tistega hocejo cez 100 jurijev.

mikhaair ::

Edino klapa, ki jo želiš impresionirat se ti smeje iz Macanov. ;)

perci ::

Kdor hoče koga impresionirat z avtom, ni nič manj patetičen, če vozi macana.

Kapitan Jack ::

mikhaair je izjavil:

Edino klapa, ki jo želiš impresionirat se ti smeje iz Macanov. ;)

Bljek. Rajsi Stelvia kvadrica in to je to.

Comandante ::

mikhaair je izjavil:

Edino klapa, ki jo želiš impresionirat se ti smeje iz Macanov. ;)

Ne cutim potrebe nikogar impresionirat, ne razumem te mentalitete. Samo peljem se rad kot predsednik. Ce bi hotel porseja, bi si ga kupil. Pa ga ne bom, raje bom za 120k kupil se eno stanovanje za drugega otroka, da se ne bo cez 20 let zajebaval s tem. Do takrat pa ga bom oddajal, pa bom imel pokrito nafto za Mazdo ;)

Kapitan Jack ::

Comandante je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Edino klapa, ki jo želiš impresionirat se ti smeje iz Macanov. ;)

Ne cutim potrebe nikogar impresionirat, ne razumem te mentalitete. Samo peljem se rad kot predsednik. Ce bi hotel porseja, bi si ga kupil. Pa ga ne bom, raje bom za 120k kupil se eno stanovanje za drugega otroka, da se ne bo cez 20 let zajebaval s tem. Do takrat pa ga bom oddajal, pa bom imel pokrito nafto za Mazdo ;)

Stanovanje za 120k? Kje to?

Comandante ::

Kapitan Jack je izjavil:


Stanovanje za 120k? Kje to?

Maribor, 60 kvadratov. Ni neki luksuz, ampak prelepo tudi ne nameravam frocom postlat. Vsak dobi eno tako stanovanje in nov avto za 25k, za kaj vec pa si bodo mogli sami zasluzit :))

Nazaj na ontopic, a VW Tiguana si probal? Za 40k (realno po popustu 37-38k) dobis soliden voz. Ene stvari ima VW dobro porihtane, recimo njihov radarski tempomat je zelo dober. 1,5 turbo bencinar + DSG je solidna kombinacija. Lahko bi mel kaksnega konja vec, ampak s SUVom se praviloma tako ne dirka.

Kapitan Jack ::

Nisem probal VW Tiguana. Pocasi pa zacenjam. Grem pocasi po vrsti. Danes probal Pezoja 3008 in me ni preprical. Primerjavo pa delam z S-MAX kisto.

Ni slab, ampak ne vem ce bi se lahko navadil. Malce mi je volan nenavaden, notranjost mi je fajn, ni slaba kot dizajn. Kvaliteta notranjosti je ajde vredu za ta razred. Lahko bi vseeno bila boljsa.

Tako da gremo naprej.

bauci ::

Jaz sem tudi mislil, da se ne bom navadil volana v P5008 pa ti povem, da sedaj ne bi več hotel imeti "navaden" volan. Sem se navadil v parih dneh.

Kapitan Jack ::

bauci je izjavil:

Jaz sem tudi mislil, da se ne bom navadil volana v P5008 pa ti povem, da sedaj ne bi več hotel imeti "navaden" volan. Sem se navadil v parih dneh.

Kaksen motor pa imas? Jaz sem probal danes dizla, ker druzga niso imeli, drugace sem pa ciljal na elektro/bencin varijanto 225 PS.

bauci ::

Dizel 1,6, 120 konjev.

Te pripelje kamor hočeš ni pa poskočnež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

Kapitan Jack ::

Gledam sedaj se izven SUV spektra in ne vem od kot toliksna evforija okrog teh elektro varijant. Vec ali manj so na trgu dizli.

Moe_Lester ::

EVji so pač superiorni v skoraj vseh pogledih. Cena, stroški vzdrževanja, udobje, hitrost, tehnologija... Od tukaj euforija.

Če nimaš zelo specifičnih potreb oz. želja in kupuješ nov avto v tem razredu je EV edina logična izbira.

Kapitan Jack ::

Moe_Lester je izjavil:

EVji so pač superiorni v skoraj vseh pogledih. Cena, stroški vzdrževanja, udobje, hitrost, tehnologija... Od tukaj euforija.

Če nimaš zelo specifičnih potreb oz. želja in kupuješ nov avto v tem razredu je EV edina logična izbira.

Full EV ne pride v upostev. Ker si ga enostavno ne upam vzeti. Kje naj ga "tankam", ko se bom fural po vukojebinah?

Moe_Lester ::

Saj pravim, če imaš specifične potrebe, se ne splača.

Kakšne vukojebine pa so to?

stara mama ::

Takoj dol čez Gradiško se hec neha.
Če se držiš jadrana izven sezone, še gre, overlandanje pa nikakor.

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Po Bosni, Srbiji, Črni gori, Grčiji se najdejo polnilnice. S 300 kilometri vseeno prideš čez celo Bosno v vseh smereh, pa še ostane ti.

Overlandanje pa spada pod specifične potrebe, ki sem jih omenil. Pa še v tem primeru je IMHO večji problem pomanjkanje primernih avtomobilov kot pogon na elektriko.

Comandante ::

Moe_Lester je izjavil:

Po Bosni, Srbiji, Črni gori, Grčiji se najdejo polnilnice. S 300 kilometri vseeno prideš čez celo Bosno v vseh smereh, pa še ostane ti.

Overlandanje pa spada pod specifične potrebe, ki sem jih omenil. Pa še v tem primeru je IMHO večji problem pomanjkanje primernih avtomobilov kot pogon na elektriko.

Enim nam pac ne pase elektrika, gorivo ima svoje pluse. Jaz nocem iskat polnilnic naokrog in potem cakat na raznih cudnih postajaliscih, ki so polna ciganov in sumljivih ljudi. Nalijem dizel in imam 700km mir. Ce me kdaj cas priganja, lahko malo pohodim gas in je range kljub temu ok.

Vsak naj izbere, kar se mu dopade. Elektrika ima nedvomno svoje prednosti (moc, udobje, preheating/cooling), ampak kot si napisal, ponudba avtov je trenutno izredno omejena. Bo prisel cas, ko bo elektro avto za vse logicna izbira, ampak ta cas se ni tukaj. Manjka ponudba, predvsem 4x4 SUVov.

stara mama ::

Comandante je izjavil:

Elektrika ima nedvomno svoje prednosti (moc, udobje, preheating/cooling)

Čudne predpostavke...
Nisi nikol imel avta z webastom, letno ventilacijo in dost kljuseti pod havbo?
Aja, za dodatno opremo je blo treba doplačat...
Ni pa problem dat za električarja neprimerno več?
To je že moja prejšnja karjola imela, pa je zdaj že vrjetno nekje na odpadu.

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

stara mama je izjavil:

Comandante je izjavil:

Elektrika ima nedvomno svoje prednosti (moc, udobje, preheating/cooling)

Čudne predpostavke...
Nisi nikol imel avta z webastom, letno ventilacijo in dost kljuseti pod havbo?
Aja, za dodatno opremo je blo treba doplačat...
Ni pa problem dat za električarja neprimerno več?
To je že moja prejšnja karjola imela, pa je zdaj že vrjetno nekje na odpadu.

Noben izmed avtov, ki so zanimivi, nima opcije webasta serijsko. Tudi hlajenja ne (klimo, ne jebene letne ventilacije - tam lahko pustim okno odprto pa je isto).

Te kurceve aftermarket modifikacije lahko sam vozis. Poznam kekca ki je to dal zmontirat, mu je avto zgorel. V elektrotu nastavis 22°C na telefonu in notranjost ima cez 20 min 22°C. Tu so v prednosti, kakorkoli obracas.

Tudi pri moci so v prednosti. Ne rabim jaz za cijazenje 90 po nabiti avtocesti 400 konjev vsak dan, ce bom na racun tega imel porabo 15 litrov. Ce pa je poraba enaka ne glede na moc ki je na voljo, pa je vec moci seveda bolje.

WizzardOfOZ ::

Moe_Lester je izjavil:

Overlandanje pa spada pod specifične potrebe, ki sem jih omenil. Pa še v tem primeru je IMHO večji problem pomanjkanje primernih avtomobilov kot pogon na elektriko.


Za overlanding brez problema uporabljaš večino avtomobilov (tudi 2WD). To ni nek hard off road, kjer rineš čez vsako skalo, lužo, blato. Če nekje ne gre, ker je prezahtevno za tvoje vozilo, obrneš in greš po drugi poti, kjer pa lahko prideš. Če zmanjka poti do cilja, izbereš drugi cilj. Pa naravo je treba pustiti čimbolj na miru, torej vožnja po cestah, makadamih in kolovozih, nič izven tega. Pri overlandingu ni cilj polomit avto, ampak priti na cilj in uživat v razgledih, ne pa šraufat in popravljat prevozno sredstvo.
Jaz to počnem zadnjih 15 let s subarujem. Brez problema se da priti izredno daleč. Dobre AT gume, dovolj oddaljenosti od tal (serijsko 22cm, z liftkitom 25cm), pa zaščita pod motorjem in menjalnikom.
Razgledi na koncu so ponavadi nori.


Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

Comandante je izjavil:

Poznam kekca ki je to dal zmontirat, mu je avto zgorel.


Poznamo kmetije, ki so jim uradno vgradili SE, pa so zgorele. Kakšni kekci so to, da jim kmetija pogori, ane.

Imaš kar nekaj avtov s serijsko vgradnjo webasta, s serijsko vgradnjo plina,...
Če pač tebi zanimive znamke tega nimajo v naši državi, ker smo premajhen tgr, da bi to ponujali, boš moral pogledat v tujino. Za norveško in finsko imajo definitivno to že med serijsko opremo.

Comandante je izjavil:

Tudi pri moci so v prednosti. Ne rabim jaz za cijazenje 90 po nabiti avtocesti 400 konjev vsak dan, ce bom na racun tega imel porabo 15 litrov. Ce pa je poraba enaka ne glede na moc ki je na voljo, pa je vec moci seveda bolje.


Zanimivo. Eni imajo to rešeno s potenciometrom in konkretnim računalnikom. Za po mestu pod 100KM, na avtocesti 360KM, za po ovinkih 400KM. Poraba? Sitnica. Pri 400KM avtu ravno ne gledaš na porabo, ko ga tišiš. Po mestu s pod 100KM moči pa je primerljiv vsem ostalim.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

O čem ti to govoriš o tej zadevi s potenciometrom?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WizzardOfOZ ::

Nastavitev moči motorja. Računalnik ima več nastavitev in ti izbiraš med njimi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Blinder ::

Niti deaktivacija cilindrov ne dela čudežov pri porabi. Ti pa tle neki razlagaš o nekih nastavitvah računalnika za 100 - 400 km, kot otroci v vrtcu?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Comandante ::

Poznamo kmetije, ki so jim uradno vgradili SE, pa so zgorele. Kakšni kekci so to, da jim kmetija pogori, ane.

Ce je zadeva ocitno tveganje za pozar, je morda pametno je ne montirat.

Velja tako za webasto kot za SE.

400 konjski ICE avto bo zrl 15+ litrov ne glede na to kaj delas z motorjem in kje vozis.

Moe_Lester ::

Za overlanding brez problema uporabljaš večino avtomobilov (tudi 2WD). To ni nek hard off road, kjer rineš čez vsako skalo, lužo, blato.


Lahko ja, ampak EVjev pa ni veliko primernih za take podvige. Še posebej ne v tem cenovnem razredu o katerem se pogovarjamo.

Tesla Y ima npr. oddaljenost od tal manj kot 17cm.

deco16 ::

Ni se treba prepirat, po mesti 11kWh, po avtocesti pa 14kWh. Sej bi blo več ampak promet ne dopušča :D

m0LN4r ::

stara mama je izjavil:

Comandante je izjavil:

Elektrika ima nedvomno svoje prednosti (moc, udobje, preheating/cooling)

Čudne predpostavke...
Nisi nikol imel avta z webastom, letno ventilacijo in dost kljuseti pod havbo?
Aja, za dodatno opremo je blo treba doplačat...
Ni pa problem dat za električarja neprimerno več?
To je že moja prejšnja karjola imela, pa je zdaj že vrjetno nekje na odpadu.

Kako dolgo rabi Vebasto? Mene to ze neki zanimalo.

Ampak je to sploh smiselno, ce imas relacijo 17 Minut?
Pa avto v garazi?

Blinder je izjavil:

Niti deaktivacija cilindrov ne dela čudežov pri porabi. Ti pa tle neki razlagaš o nekih nastavitvah računalnika za 100 - 400 km, kot otroci v vrtcu?

Kako da ne dela. Jaz lahko v ECO nacinu lepo dinamicno peljem z 7L, ce pa dirkam pa je en tank na 100km.

Comandante je izjavil:

Poznamo kmetije, ki so jim uradno vgradili SE, pa so zgorele. Kakšni kekci so to, da jim kmetija pogori, ane.

Ce je zadeva ocitno tveganje za pozar, je morda pametno je ne montirat.

Velja tako za webasto kot za SE.

400 konjski ICE avto bo zrl 15+ litrov ne glede na to kaj delas z motorjem in kje vozis.

Ni res, al mislis youngtimerje?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Blinder ::

m0LN4r je izjavil:


Blinder je izjavil:

Niti deaktivacija cilindrov ne dela čudežov pri porabi. Ti pa tle neki razlagaš o nekih nastavitvah računalnika za 100 - 400 km, kot otroci v vrtcu?

Kako da ne dela. Jaz lahko v ECO nacinu lepo dinamicno peljem z 7L, ce pa dirkam pa je en tank na 100km.


V enem scenariju imaš 7 L porabe, v drugim par 10 ampak zato, ker vprašaš od motorja različne količine energije. On je bolj govoril o tem, da lahko uzameš 400 km motor in ga z nekim magičnih računalnikom spraviš na 100 km in da mu pri tem dosti povečaš izkoristek.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

stara mama ::

Čudežev pri izkoristku noben ne bo naredil, ampak da morajo 400 konjski avti nujno žret 15+ litrov je pa iz riti potegnjena izjava.
Ponavadi nekoga, ki je edini 400 konjski avto vozil nek star ameriški V8 avtomatik na uplinjač, kjer ga že fizično ne moreš popolnoma zapret tud po hribu navzdol.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Vse je odvisno samo od tega, kok pritisnes na pedal. Saj pri EVjih je isto, na dirkaliscu bos pac imel +70kwh, z oviranjem prometa pa recimo 15, ce se pa za njim peljes z S3 pa bo tudi S3 porabil potem 5L.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

Blinder je izjavil:

Niti deaktivacija cilindrov ne dela čudežov pri porabi. Ti pa tle neki razlagaš o nekih nastavitvah računalnika za 100 - 400 km, kot otroci v vrtcu?


Če ti ne poznaš, to ni moj problem.

Blinder je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Blinder je izjavil:

Niti deaktivacija cilindrov ne dela čudežov pri porabi. Ti pa tle neki razlagaš o nekih nastavitvah računalnika za 100 - 400 km, kot otroci v vrtcu?

Kako da ne dela. Jaz lahko v ECO nacinu lepo dinamicno peljem z 7L, ce pa dirkam pa je en tank na 100km.


V enem scenariju imaš 7 L porabe, v drugim par 10 ampak zato, ker vprašaš od motorja različne količine energije. On je bolj govoril o tem, da lahko uzameš 400 km motor in ga z nekim magičnih računalnikom spraviš na 100 km in da mu pri tem dosti povečaš izkoristek.


Kje sem napisal, da mu povečaš izkoristek?

Comandante je izjavil:

400 konjski ICE avto bo zrl 15+ litrov ne glede na to kaj delas z motorjem in kje vozis.


nekje 10 je pa res povprečje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Blinder je izjavil:

...mu pri tem dosti povečaš izkoristek.


Zakaj ljudje čipajo motorne računalnike? Kr tako za brez veze?
Večina zapeče nastavitve in take ostanejo stalno. Lahko pa kupiš boljši motorni računalnik, v njega naložiš več map in potem med njimi izbiraš, ali pa si vse prilagajaš sam preko računalnika povezanega na motorni računalnik (če seveda znaš). Kar nekaj firm to že počne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Blinder ::

Ja in kaj boš s tem dosegel? S temi mapami?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Comandante ::

nekje 10 je pa res povprečje.

Dobro, pa 10, saj nima veze. 200 konjski pa 7.

400 konjski EV porabi 20kWh, recimo. Isti model avta, 200 konjski, porabi istih 20kWh. To hocem povedati, v kolikor ni bilo jasno.

m0LN4r ::

Ob predpostavki, da enako mocno pritiskas na plin.
Tut 400KM ICE, ce bos bozal gaspedal bo porabil tolko kot 200.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Comandante ::

m0LN4r je izjavil:


Tut 400KM ICE, ce bos bozal gaspedal bo porabil tolko kot 200.


Ne, ne bo. Nikoli in nikdar.

Kapitan Jack ::

A vozi kdo od vas tu Citroena C5 Aircrossa? Tudi tega bom probal. Grem pac po vrsti.

WizzardOfOZ ::

Blinder je izjavil:

Ja in kaj boš s tem dosegel? S temi mapami?


Ti veš zakaj so te mape v motornem računalniku?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Blinder ::

Seveda vem, zato ti pravim, da ne bos kaj dosti naredil z njimi, ce hoces izboljsat izkoristek/porabo

Fiat 500 TwinAir, mogoče tudi kakšen drugi, je imel nekaj podobnega:
Switch the ECO button on (the ECO light will be illuminated on the dash) and the maximum pulling power is cut by 45Nm to 100Nm. This improves fuel consumption and the steering becomes lighter - a boon for city-centre driving.

Nisem raziskoval, koliko to pomaga pri izkoristku.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30833831 (7851) solatjek
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092889 (55655) profii
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612200 (9999) TheBlueOne

Več podobnih tem