» »

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

««
13 / 13
»
»»

matobeli ::

Če ma nižjo porabo to avtomatsko pomeni višji izkoristek, seveda se govori o izkoristku celotnega sistema in ne samo pogonskega agregata.

stara mama ::

Pri izkoristku praktično nič, spremenil ti je mape v nižji obseg, da dobiš celotno področje pedalke za gas v manjšem spektru - torej lažje boš božal gas.
Pri kaki našpičeni sport mapi je pa nastavljena karakteristika hitro do 100% in pri taki je nemogoče ali zelo mukotrpno "božat gas" in šparat, ker avto takoj skoči.
Vsaj na motorju sem imel tak, več map za izbiro, pol pa preklapljaš. Večinoma si najbolj občutil razliko med soft in tisto za slabo gorivo ter med sport, ampak to je bila samo mapa za položaj throttla.
Sama poraba se ni bistveno spremenila niti ob par procentnem pribitku goriva (spremembi mešanice).
Bi moral nastavljar res kake ekstra parametre mimo tovarniških, kar pa dvomim da bi komurkoli uspelo, rabiš minimalno valjarje in kake fizične spremembe okrog/na motorju.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Kapitan Jack je izjavil:

A vozi kdo od vas tu Citroena C5 Aircrossa? Tudi tega bom probal. Grem pac po vrsti.


Pricakujes lahko udobje in mehkobo, športnosti pac ne. Aja, vzami dizla.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kapitan Jack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

A vozi kdo od vas tu Citroena C5 Aircrossa? Tudi tega bom probal. Grem pac po vrsti.


Pricakujes lahko udobje in mehkobo, športnosti pac ne. Aja, vzami dizla.

Ahhh, nisem ga hotel niti probati, ce sem cisto iskren. Samo potipal sem ga od znotraj in se mi je ze zgravzalo. Dalec, dalec od kvalitete, ki jo imam sedaj v S-MAXu.

Pa sem mislil, da je Pezo 3008 plasticen.

m0LN4r ::

Comandante je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Tut 400KM ICE, ce bos bozal gaspedal bo porabil tolko kot 200.


Ne, ne bo. Nikoli in nikdar.

Tocno tolko res ne, ker bo 400 konjski verjetno tezji, imel sirse gume itn.

Ampak, ce se bosta oba peljala s tempomatom konstantno 70, bosta imela porabo oba med 6-7,5L
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Kapitan Jack ::

Bruhal bom od vseh teh grdobij. Probal tudi Ford Kugo PHEV, pa tko no ni slab, ampak placa ima pa ravno za "gajbo piva". Pa ne vem kaj delajo s temi infotejmenti. Resnicno imam obcutek, da vzamejo tam en tablet in ga samo nalimajo not. Tako da tretji je out.

Next RAV4 ampak dvomim, da mi bo vsec. Kolega ga ima letnik 2021 mislim da in tudi tam so samo postavili tablet nekam in to je to.

Pithlit ::

Najbolš da pr s-max ostaneš. In to tem k ga že imaš. Ker očitno je vse ostalo slabo.

Ne vem pa zakaj si šel ta mini suv od kuge testirat k je že od 15km daleč videt da ne zadosti nobenemu od tvojih kriterijev. Razen tega da se je nekdo odločil rečt da je suv. V kategorijo kjer je Kuga recimo pašejo Yaris cross, Mazda CX-3, Kia Stonic... Dej še te stestiraj pa poročaj da majo plača glih za gajbo piva.
Life is as complicated as we make it...

Kapitan Jack ::

Ma rad bi imel PHEV. Strom mam zastonj v firmi in recimo Kuga ma se najvecji domet od vseh teh PHEV. 65 kilometrov. Pa ene par jurjev se dobi od drzave, vsaj tako je v AT, ko kupis taksen avtomobil. Pogoj je, da je domet na strom najmanj 60km in Kuga ustreza temu pogoju.

Ne bom testiral teh manjsih. Najbrz se bom moral sprijazniti, da kar se tice prostora ne bom dobil v nobenmu SUV-u v tem razredu (oziroma v evrih) v katerem iscem. To me zalosti, ker v S-MAXu res fuknem vse kar rabim in ne rabim nicesar gor metat po strehi ali kaj podobnega.

Honda CR-V mi je blazno vsec, ampak spet izven mojega budgeta. Ne morem se sprijazniti, da dam 65k za avtomobil.

Pithlit ::

Dobro no, primerjaš MPV in SUV. K da bi primerjal kamion pa kombi. Če šaltaš med razredi pač moraš bit pripravljen na kompromise. Navadiš se pa itak na vse... In če imaš manjši avto boš pač mal optimiziral kaj okol prevažaš, namest da maš vso šaro not, kao just in case.

Mam sodelavca ki trmasto vztraja na karavanih (čeprav si jih v resnici ne more privoščit, oziroma bi dobil za isti denar boljši manjši avto, al pa neko podobno ohranjen manjši avto za manj keša). Živi sam. Argumentira z "zato da imam plac not vržt robo kadar rabim.". V zadnjih šestih letih tisti gepek v karavanu ni prevažal več kot 2 platoja piva (poleg prve pomoči).

Point? Včasih nismo ravno racionalni ob nakupih. Ja, vem, otroci pa dopusti... daš kufer na streho za tiste 1-2x letno.
Life is as complicated as we make it...

perci ::

Point? Včasih nismo ravno racionalni ob nakupih. Ja, vem, otroci pa dopusti... daš kufer na streho za tiste 1-2x letno.

Haha, jst mam Smaxa pa še kufer na strehi :)

m0LN4r ::

Kapitan Jack je izjavil:

Bruhal bom od vseh teh grdobij. Probal tudi Ford Kugo PHEV, pa tko no ni slab, ampak placa ima pa ravno za "gajbo piva". Pa ne vem kaj delajo s temi infotejmenti. Resnicno imam obcutek, da vzamejo tam en tablet in ga samo nalimajo not. Tako da tretji je out.

Next RAV4 ampak dvomim, da mi bo vsec. Kolega ga ima letnik 2021 mislim da in tudi tam so samo postavili tablet nekam in to je to.

Lahk pa gres v tujino pa probad Skodo Enyaq iV z Suite al Lounge designom al pa mogoc celo Enyaq iV RS.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Ahim ::

Pithlit je izjavil:

Najbolš da pr s-max ostaneš. In to tem k ga že imaš. Ker očitno je vse ostalo slabo.

Ne vem pa zakaj si šel ta mini suv od kuge testirat k je že od 15km daleč videt da ne zadosti nobenemu od tvojih kriterijev. Razen tega da se je nekdo odločil rečt da je suv. V kategorijo kjer je Kuga recimo pašejo Yaris cross, Mazda CX-3, Kia Stonic... Dej še te stestiraj pa poročaj da majo plača glih za gajbo piva.

Mogoce si mislila Ford Pumo? Kuga je dobesedno pol metra daljsi od Kie Stonic, Yaris Cross in podobnih; dolzina ranga RAV4, Forester, samo malenkost manj kot Tarraco/Kodiaq/Tiguan Allspace, XC60, X3, GLC itd. ... Je pa dejstvo da ima Kuga pateticen prtljaznik za ta razred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ahim ()

Pithlit ::

Ahim je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Najbolš da pr s-max ostaneš. In to tem k ga že imaš. Ker očitno je vse ostalo slabo.

Ne vem pa zakaj si šel ta mini suv od kuge testirat k je že od 15km daleč videt da ne zadosti nobenemu od tvojih kriterijev. Razen tega da se je nekdo odločil rečt da je suv. V kategorijo kjer je Kuga recimo pašejo Yaris cross, Mazda CX-3, Kia Stonic... Dej še te stestiraj pa poročaj da majo plača glih za gajbo piva.

Mogoce si mislila Ford Pumo? Kuga je dobesedno pol metra daljsi od Kie Stonic, Yaris Cross in podobnih; dolzina ranga RAV4, Forester, samo malenkost manj kot Tarraco/Kodiaq/Tiguan Allspace, XC60, X3, GLC itd. ... Je pa dejstvo da ima Kuga pateticen prtljaznik za ta razred.

Zna bit, ja... Pepel pa to...
Life is as complicated as we make it...

Colt1911 ::

perci je izjavil:

Point? Včasih nismo ravno racionalni ob nakupih. Ja, vem, otroci pa dopusti... daš kufer na streho za tiste 1-2x letno.

Haha, jst mam Smaxa pa še kufer na strehi :)


Jaz pa imam kopalke, brisačo in sončna očala.
Za vse ostalo je tu Mastercard.8-)

perci ::

Vsa čast :).

Moe_Lester ::

A smučat greš v kopalkah? :)

Kapitan Jack ::

Evo pogledal si se hjundaija tuksona...isto velik, lep mi je (vsaj zunanjost), debel je, ampak znotraj pa spet placa za "dve gajbi pira".

Skratka fantje, ze gledam za kaksnimi karavani. To ali pa ostanem pri S-MAXu dokler ne crkne. Fora je, ker bi imel kupca in me samo caka (druzinski frend).

Pithlit ::

Ja pa dej en nov MPV. Ziher se najde kak phev. Vsaj upam.
Life is as complicated as we make it...

IL_DIAVOLO ::

Smax je enoprostorec, ti pa gledas suv-je? Glej enoprostorce potem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kapitan Jack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Smax je enoprostorec, ti pa gledas suv-je? Glej enoprostorce potem.

Saj ni samo to fora. Gledam tudi kaj imajo od opreme in kaki so materiali. Kot sem rekel, hotel sem sprobati C5 Aircrossa in ko sem videl iz koliko smrdljive trde plastike je zgrajen, sem samo zaprl vrata in odsel iz avtohise.

Enoprostorcev ni vec, da bi bili taksni kot S-MAX. Mislim, da je to edini enoprostorec, ki ima nek izgled.

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Enoprostorcev ni vec, da bi bili taksni kot S-MAX. Mislim, da je to edini enoprostorec, ki ima nek izgled.

Potem kupi s-max. Ne vem no, celo temo se že v krogu vrtiš.

Vse v tvojem budgetu je grdo.
Vse v tvojem budgetu je plastično.
Vse v tvojem budgetu je majhno.
Vse v tvojem budgetu je podhranjeno.

Razen s-max. Torej imaš rešitev na dlani. Kompromisa nisi pripravljen sprejet.
Life is as complicated as we make it...

matobeli ::

Vzem Dacia Jogger, boš mel velik placa pa vsaj jasno ti bo zakaj maš trdo plastiko.

m0LN4r ::

Kapitan Jack je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Smax je enoprostorec, ti pa gledas suv-je? Glej enoprostorce potem.

Saj ni samo to fora. Gledam tudi kaj imajo od opreme in kaki so materiali. Kot sem rekel, hotel sem sprobati C5 Aircrossa in ko sem videl iz koliko smrdljive trde plastike je zgrajen, sem samo zaprl vrata in odsel iz avtohise.

Enoprostorcev ni vec, da bi bili taksni kot S-MAX. Mislim, da je to edini enoprostorec, ki ima nek izgled.

Ce bos predolgo razmislal, bos imel na izbiro le se pocei trdo plastiko ali recikliran bambus in konopljo.
Na IAA se je en kup drazjih modelov hvalisalo ravno s tem, kako so pri njih tok pa tok % iz naravnih recikliranih materialov, pa so kazali neke sedeze iz konopljine slame, namesto pravega usnja, ker to ni Vegansko pa to.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Colt1911 ::

Moe_Lester je izjavil:

A smučat greš v kopalkah? :)

Seveda !

Moe_Lester ::

Kapitan Jack je izjavil:

Evo pogledal si se hjundaija tuksona...isto velik, lep mi je (vsaj zunanjost), debel je, ampak znotraj pa spet placa za "dve gajbi pira".

Skratka fantje, ze gledam za kaksnimi karavani. To ali pa ostanem pri S-MAXu dokler ne crkne. Fora je, ker bi imel kupca in me samo caka (druzinski frend).


Pri tebi ni problem, da SUVi ne bi bili prostorni ampak ti gledaš razred nižje kot je S-max. Čisto enostavno je. S-max je dolg 4.8 metra, ti gledaš SUVe, ki v dolžino merijo 4.5 metra +-.

Če želiš približno enako prostora glej podobno velike enoprostorce. Škoda Kodiaq ima npr. na papirju večji prtljažnik kot S-max. V praksi možno, da je sicer manj uporaben, ampak vsaj v podobnem razredu je. Glej Seat Tarraco, Tiguan Allspace, Xtrail, Renault Koleos (isti avto kot xtrail) in podobne, če želiš približno toliko prostora kot v S-maxu.

WizzardOfOZ ::

Kapitan Jack je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Smax je enoprostorec, ti pa gledas suv-je? Glej enoprostorce potem.

Saj ni samo to fora. Gledam tudi kaj imajo od opreme in kaki so materiali. Kot sem rekel, hotel sem sprobati C5 Aircrossa in ko sem videl iz koliko smrdljive trde plastike je zgrajen, sem samo zaprl vrata in odsel iz avtohise.

Enoprostorcev ni vec, da bi bili taksni kot S-MAX. Mislim, da je to edini enoprostorec, ki ima nek izgled.


In na koncu boš pristal na subaru outback, ker ima v prtljažniku še največ placa. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

_marc_ ::

Ima kdo izkušnje, če pašejo platišča od Mitsubishija na Nissan Qashqai? Prodajalec mi zagotavlja da pašejo, vendar se ne bi rad zastonj vozil če pol Slovenije.

Moe_Lester ::

Od katerega Mitsubishija?

Poglej tukaj: https://www.wheel-size.com/

Glej razmak ved vijaki (PCD), Offset (ki se lahko razlikuje par milimetrov gor dol) in premer sredinske luknje (center bore).

WizzardOfOZ ::

Nissan Qashqai ima 5x114,3 razmak med vijaki. Edini mitsubishi, ki ima toliko je Outlander.

Sedaj pa pazi, da imata sredinsko luknjo enako, drugače moraš ali podrejat feltno ali pa dodajat centrirne obročke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Argonavt ::

Kolk si kaj zadovoljen s Qashqaijem?

_marc_ je izjavil:

Ima kdo izkušnje, če pašejo platišča od Mitsubishija na Nissan Qashqai? Prodajalec mi zagotavlja da pašejo, vendar se ne bi rad zastonj vozil če pol Slovenije.

_marc_ ::

Moe_Lester je izjavil:

Od katerega Mitsubishija?

Poglej tukaj: https://www.wheel-size.com/

Glej razmak ved vijaki (PCD), Offset (ki se lahko razlikuje par milimetrov gor dol) in premer sredinske luknje (center bore).


Kolesa os od Mitsubishi ASX, razmak med vijaki štima, ET se sicer razlikuje za 2mm, fi sredinke luknje ne vem.
@Argonavt, zame je Qashqai čist OK in več niti ne potrebujem, imam pa 1.6 dizla, 4x4.

WizzardOfOZ ::

ASX ima 1mm večjo sredinsko luknjo (67,1 vs 66,1), pa ET se razlikuje. ASX ima 46, qashqai pa 40. (odviso je pa od letnika, če še tega poveš za ASX in za tvojega, ti lahko točno povem koliko ima kater avto. (jaz sem gledal za qashqai od 2017 do 2023 in ASX od 2019 naprej)
Rabil boš centrirne obročke, drugače bo pa kolo malo ven pomaknjeno napram originalu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

««
13 / 13
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30833818 (7838) solatjek
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092877 (55643) profii
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612200 (9999) TheBlueOne

Več podobnih tem