» »

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

««
10 / 13
»»

Jazon ::

Blinder je izjavil:

Veš kaj bi potrebovali zdaj, tovarniške podatke za CX-5 2,2 175ps dizla in fotrovega CX-60 3,3 254ps dizla. Da vidimo, če je tudi v tovarniških pšodatkih tako velika razlika v porabi med njimi. Treba pa pazit, če so 4WD ali ne, če so automatik ali ročni, če je standard porabe po ta novejšem ali po ta starejšem načinu merjenja ..


Fantje, CX-60 3,3 245ps je hibrid s 17kW elektromotorjem, zato verjetno manjša poraba.

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj pa potem kupis 625 konjski X5 al 530 al 381 al 360 ?


Zakaj pa kupiš terenca če voziš samo po asfaltu?

Sem pa pri primerjavi porabe dal ven X340d, tam bi se res poznalo in kar naenkrat bi bila poraba še precej višja od teh 20%.

Večina ljudi, tudi v BMWjih pač ne divja, ker nimaš kje, ker večino kilometrov se naredi v prometnih špicah.

Track daya pa tud ne vneseš notr v porabo...

Utk ::

Kot vrtec. Vozite se v 90 konjskih tdijih in debatirate o 600 konjskih suvih. Sprašujete kdo to kupuje in zakaj? Bedaki za brez veze.

m0LN4r ::

150 kuzkov je ca. 90 konjev

Večina ljudi, tudi v BMWjih pač ne divja, ker nimaš kje, ker večino kilometrov se naredi v prometnih špicah.
Jabolka in hruske.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

po kvaliteti so ga pa že korejci prehitel.

Dalec od tega, ti povem iz prve roke.
Mogoce ti primerjas 50k korejca z 20k bmwjem, potem se nekako izide, ali pa delas primerjavo na papirju.


Nope, primerjam kia sorento, hyundai santafe z X5.

Nevem kaj ti primerjas od stvari, ampak med kio za 50k recimo stingerjem in M340i so konceptualne razlike, kot dan in noc. Ni dvoma, stinger je super avto, ampak... Ce se ti ne gre za vsak evro, potem je M340i enostavno vsestransko boljse sestavljen, ampak normiji pac ne vidite stvari, da bmw ima boljse podvozje od kie za sportno voznjo, da motor in menjalnik sta bolj odzivna, da kiji zmanjka moci nad 140, zaradi poddimenzioniranega turba. Da je interier pri kiji sestavljen, kot da bi dal module v roko in jih nametal, kam pac je priletelo. Da ima kia zadaj manjsa okna. Pri visjih hitrostih je podvozje kie manj odzivno in se (lahko preveris na posnetkih) bolj trese, ko gres proti 200.
Ce najdes na M340i 3 stvari, kjer so sparali jih najdes pri Kii Stinger vsaj enkrat toliko, ampak dobr gostilnisko bi lahko rekl, da je KIA dober avto, ker je cenejsi, ampak hudic je v podrobnostih.

Ampak M340i je 3x dražji od stingerja.

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Vsaka subaru impreza (tudi tista z 1.5 motorjem) ti da v ovinkih več užitka kot povprečni bmw-ji.


Ne vsaka, so postale bolj penzionisticne, samo seveda so avti z rally pedigrejem brutalno dobri za furat. Od luksuznih pa si mislim, da bos tezko premagal BMW.


Ne vem kateri voznik z luksuznim bmw-jem nori po ovinkih? Po moje da noben. Tisti taosnovni pa niso baš nekaj za po ovinkih.
Driving straight line is for pussies

Mogoce res niso rally avti, so pa po drugi strani na prograh z visjimi hitrostmi v veliki vecini. Kljub slabemu glasu v gostilni antibmw poznavalcev.


peacefully BORING, tako kot je napisal.


driving a straight line is for pussies
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Jazon je izjavil:


Fantje, CX-60 3,3 245ps je hibrid s 17kW elektromotorjem, zato verjetno manjša poraba.


Vsi primerjani so blagi hibridi.

Comandante ::

Da plusminus isti motor s skoraj 100 konji vec in 300 kil vec porabi manj? Pa to se inzenirjem pri mazdi verjetno ni jasno, kako pretentati pravila fizike na tak nacin.
Razen, ce je kak hokuspokus v ozadju za katerega ne vemo.

Dvomim da je hokus pokus. Je kombinacija boljse termicne ucinkovitosti motorja, nizjih delovnih obratov, bolj ucinkovitega menjalnika (CX-5 je 6 stopenjski z wandlerjem, CX-60 ima 8 stopenjskega brez). Plus, kot so ze drugi omenili, CX-60 je (mehki) hibrid. Celni presek je podoben CX-5, zracni upor mora bit tu tu. Tista razlika v tezi ni tako relevantna, ker elektrika pomaga pri pospesevanju.

Ampak razumem, da ne verjames, da 3,3 litrski turbodizel z 254 konji zre manj od sest litrov. Tudi jaz nisem, dokler ga nisem peljal. Ta motor jim je zgleda kar ratal.

Blinder je izjavil:

Veš kaj bi potrebovali zdaj, tovarniške podatke za CX-5 2,2 175ps dizla in fotrovega CX-60 3,3 254ps dizla. Da vidimo, če je tudi v tovarniških pšodatkih tako velika razlika v porabi med njimi. Treba pa pazit, če so 4WD ali ne, če so automatik ali ročni, če je standard porabe po ta novejšem ali po ta starejšem načinu merjenja ..

Moj je star ze 6 let, od takrat so se ze standardi za merjenje porabe verjetno spremenili. WLTP za novi 184ps CX-5 z enakim menjalnikom in 4x4 je 6,6 litra. Za CX-60 je 5,2 litra. Razlika je na papirju tu nekje kot v praksi.

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

Jebemti CX-60 je tocno to kjer bi se pocutil kot kralj. Ampak 60k za auto, ne vem ce sem o tem kdaj razmisljal ob delavskih placah (IT delavske mislim). 8-O

Moe_Lester ::

Na avto.net se začnejo pri 46400.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Sicer pa ni panike, če z delavsko plačo misliš mid ali senior pozicijo v FAANG ali primerljivi firmi. Upam, da ne boš šel kupovat tega s 4-5 jurji na mesec.

Utk ::

Potem imamo pa veliko faang seniorjev v Slovenijim

WizzardOfOZ ::

Kapitan Jack je izjavil:

Jebemti CX-60 je tocno to kjer bi se pocutil kot kralj. Ampak 60k za auto, ne vem ce sem o tem kdaj razmisljal ob delavskih placah (IT delavske mislim). 8-O


Zakaj 60, če je pa začetna cena 46.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Moe_Lester ::

Utk je izjavil:

Potem imamo pa veliko faang seniorjev v Slovenijim


Ne, imamo veliko ljudi, ki se za avto zapufajo preko svojih zmožnosti. Če ostali delajo neumnosti ne pomeni, da jih moraš ti tudi.

WizzardOfOZ ::

Meni je bilo vedno fascinantno, kako lahko nekdo za kup pleha, ki mu je všeč, da več kot letno plačo in se zapufa za naslednjih 5 do 7 let. Meni osebno se zdi da sta 2 mesečni plači dovolj za rabljenega in če ti slučajno dokončno crkne (se ga ne splača popravljat), si brez problema kupiš drugega in se voziš dalje. Itak večino časa ta kup pleha stoji pred bajto ali pred službo. Torej je to potrata sredstev, ki bi jih lahko za kaj bolj pametnega porabil.
Razumel bi, da je to orodje za služenje, ki ti prinaša denar ter ga prinese več, kot je pleh vreden. Ampak resnica je taka, da v večini primerov prinaša samo stroške in velik kredit ali lizing, poleg tega, da iz meseca v mesec izgublja na vrednosti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

IL_DIAVOLO ::

Avto tudi mora biti zanesljiv, kdo pa si lahko privošči da bo vsaki 2. mesec 1 teden brez avta. In ce je to letna placa, ki ti omogoca brezskrben spanec in svobodo, da lahko kamorkoli zelis(namesto da za vikend sraufas stare gare), pa naj bo. Ampak naj bo res letna placa v kesu in ne na kredit na 7 let.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

perci ::

Moe_Lester je izjavil:

Na avto.net se začnejo pri 46400.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Sicer pa ni panike, če z delavsko plačo misliš mid ali senior pozicijo v FAANG ali primerljivi firmi. Upam, da ne boš šel kupovat tega s 4-5 jurji na mesec.

Tale faang (en ali drug) bi pa svojemu seniorji morda lahko zrihtal služben avto, da se ne bo reves ukvarjal s tem sam.

stara mama ::

Utk je izjavil:

Tist bmw-toyota obstaja samo zato, da se japonski inženirji lahko smejijo kako delajo avte "nemški" "premium" "proizvajalci".

Sj ne, da je BMW naredu za Toyoto dizle.
Toyota WW engine @ Wikipedia
Ampak matobeliju se je to zdelo žaljivo.

Utk ::

Jap. Zato pa toyota opušča dizle razen v kamionih.

stara mama ::

Očitno bojo počasi vsi skupaj tud opustli elektriko, anede...
https://www.reuters.com/article/us-bmw-...

Utk ::

Si res prilepil 12 let star članek?

WizzardOfOZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Avto tudi mora biti zanesljiv, kdo pa si lahko privošči da bo vsaki 2. mesec 1 teden brez avta. In ce je to letna placa, ki ti omogoca brezskrben spanec in svobodo, da lahko kamorkoli zelis(namesto da za vikend sraufas stare gare), pa naj bo. Ampak naj bo res letna placa v kesu in ne na kredit na 7 let.


Resno misliš, da ni tako zanesljivih starejših avtomobilov, ki jih ne rabiš ravno vsake 2 meseca šraufat?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Jaz kupim najcenejši avto, ki mi še ustreza. Če je to 5 plač, je to 5, če bi bilo 30, bi bilo pa 30. Avta, ki mi ne ustreza, ne rabim niti zastonj. Če si takega ne bi mogel privoščit, bi se vozil še naprej s karkoli bi imel od prej. Če bi bila res kriza, da ne bi bilo več kot za neko kio, bi si kupil nekaj za 2 jurja, ker če že imaš sranje, naj bo vsaj poceni.

stara mama ::

Utk je izjavil:

Si res prilepil 12 let star članek?

Da, to je neprimerljivo več, ko tvoje z dejstvi potrjene gostilniške trditve.
Žal, se moramo vsi posledično spuščat na tvoj nivo.

Utk ::

Katere gostilniške trditve? Da je toyota opustila dizle razen pri truckih, velikih terencih, itd? Lahko kupiš novega rav4 dizla? Kaj šele kaj manjšega. Še highlander nima več dizla, pa je kar velik suv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Moe_Lester ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Avto tudi mora biti zanesljiv, kdo pa si lahko privošči da bo vsaki 2. mesec 1 teden brez avta. In ce je to letna placa, ki ti omogoca brezskrben spanec in svobodo, da lahko kamorkoli zelis(namesto da za vikend sraufas stare gare), pa naj bo. Ampak naj bo res letna placa v kesu in ne na kredit na 7 let.


Avto za 15 jurjev je praktično enako zanesljiv kot tisti za 60.

stara mama ::

Utk je izjavil:

Katere gostilniške trditve? Da je toyota opustila dizle razen pri truckih, velikih terencih, itd? Lahko kupiš novega rav4 dizla? Kaj šele kaj manjšega. Še highlander nima več dizla, pa je kar velik suv.

Trditve iz tistih gostiln, do katerih ima tvoj leaf sploh doseg. :))

Utk ::

Doseg ni omejen z avtom, ampak z glavo. V tvojem primeru kar precej omejen.

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

stara mama ::

Utk ::



To je veliko bližje realnosti.

WizzardOfOZ ::

Nope, tole je bližje:

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Utk je izjavil:


To je veliko bližje realnosti.

Zajebal si sliko

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Utk je izjavil:

Jaz kupim najcenejši avto, ki mi še ustreza. Če je to 5 plač, je to 5, če bi bilo 30, bi bilo pa 30. Avta, ki mi ne ustreza, ne rabim niti zastonj. Če si takega ne bi mogel privoščit, bi se vozil še naprej s karkoli bi imel od prej. Če bi bila res kriza, da ne bi bilo več kot za neko kio, bi si kupil nekaj za 2 jurja, ker če že imaš sranje, naj bo vsaj poceni.


Logično, da kupiš avto, ki ti ustreza. Ampak težko me boš prepričal, je najcenejši avto, ki ti ustreza 60 jurjev. S tistim za 25-30 jurjev dobiš 90% avta, s tistim za 15% mogoče 80%.

Če ti dodatnih 30 jurjev ne pomeni veliko, le malenkost manjšo številko na TRR, greš in kupiš avto za 60 jurjev. Če si moraš za nakup sposojati velike količine denarja pa raje izbereš cenejšo, še vedno odlično varjanto.

Utk ::

Ampak težko me boš prepričal, je najcenejši avto, ki ti ustreza 60 jurjev.

Zato ga pa ne kupim za 60.

Če ti dodatnih 30 jurjev ne pomeni veliko, le malenkost manjšo številko na TRR, greš in kupiš avto za 60 jurjev.

Normalno, pri avtih za 60 jurjev je škoda govorit o kaki racionalnosti. Pa jaz niti ne gledam na ceno, ampak razdelim na obroke tudi če ne mislim vzet posojila, in pogledam kolk mi to pomeni na mesec. Če gre čez brez da to občutiš, ni panike, če ne gre, potem pa ne bi dal niti z računa, ne glede kolk je gor.

stara mama je izjavil:

Utk je izjavil:


To je veliko bližje realnosti.

Zajebal si sliko


Tudi to je boljše od kurjenja nafte v avtu. Dokaz so dizel lokomotive, ki generator celo sabo vlečejo, pa so še zmeraj boljše, ali pa katerikoli zaporedni hibrid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jazon ::

matobeli je izjavil:

Jazon je izjavil:


Fantje, CX-60 3,3 245ps je hibrid s 17kW elektromotorjem, zato verjetno manjša poraba.


Vsi primerjani so blagi hibridi.

Si ziher?

CX-60 3,3 254ps ima osem prestav in ima elektro motor.

CX-5 2,2 175ps pomojem ni blagi hibrid in ima 6 prestav.

CX-5 2,0 165ps in CX-5 2,5 194ps pa sta blaga hibrida samo v imenu (e-skyactiv), in sta bencinca.

https://www.mazda.si/konfigurirajte-svo...

https://www.mazda.si/konfigurirajte-svo...

a_borlak ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Nope, tole je bližje:



Kar je najbolj žalostno pri tem je, da ima zgornja slika še vedno boljši izkoristek, kot vsi bencinarji ali dizli. Ob vseh izgubah polnenja, prenašanja, itd. Kajti če upoštevaš, da je bilo potrebno nafto še načrpati (tisto brizganje iz zemlje je kratek čas), transportirati, rafinirati, zopet transportirati, je končni izkoristek hudo nizek. In ja, še vedno je boljši izkoristek kuriti nafto v elektrarni, kot v osebnem avtu, če nič drugega so izpusti mnogo bolj nadzirani, kot iz velike večine slovenskih dizlov brez DPFja oziroma še bolje, onesposobljenega.

WizzardOfOZ ::

a_borlak je izjavil:

In ja, še vedno je boljši izkoristek kuriti nafto v elektrarni, kot v osebnem avtu, če nič drugega so izpusti mnogo bolj nadzirani, kot iz velike večine slovenskih dizlov brez DPFja oziroma še bolje, onesposobljenega.


A zato so vsi okol termo elektrarne bolj bolani, kot ostali prebivalci države? Ker imamo filtre, ki ročice iz dimnika puhajo?

a_borlak je izjavil:

kot iz velike večine slovenskih dizlov brez DPFja oziroma še bolje, onesposobljenega.


To ste pa krivi vsi, ki poveličujete lopove in ne dovolite, da bi na tehničnih pregledih take avtomobile izločili iz prometa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Jazon je izjavil:


Si ziher?


Ne. Sem misli da se še vedno klobasa o bemflih in mecah.

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Meni je bilo vedno fascinantno, kako lahko nekdo za kup pleha, ki mu je všeč, da več kot letno plačo in se zapufa za naslednjih 5 do 7 let. Meni osebno se zdi da sta 2 mesečni plači dovolj za rabljenega in če ti slučajno dokončno crkne (se ga ne splača popravljat), si brez problema kupiš drugega in se voziš dalje. Itak večino časa ta kup pleha stoji pred bajto ali pred službo. Torej je to potrata sredstev, ki bi jih lahko za kaj bolj pametnega porabil.
Razumel bi, da je to orodje za služenje, ki ti prinaša denar ter ga prinese več, kot je pleh vreden. Ampak resnica je taka, da v večini primerov prinaša samo stroške in velik kredit ali lizing, poleg tega, da iz meseca v mesec izgublja na vrednosti.

Tako, bolj pametno pa je si kupiti nov traktor, zagont pol leta place za namakanje riti v slani vodi, rihtanje nohtov vsakih 14 dni in obisk frizerja.
Kaj je za _tebe_ se bolj pametno? Da vidim. Mogoce pa imamo ljudje drugacne preference?
Al pa hodis ven jest, da se pofotkas s hrano in zagonis vec, kot je lizing za megana?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Vem da mate tud štajerci normalne hobije, ne boš nas prepričal da vsi sam visite na tiktoku in štrihate nohte.

bciciban ::

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Meni je bilo vedno fascinantno, kako lahko nekdo za kup pleha, ki mu je všeč, da več kot letno plačo in se zapufa za naslednjih 5 do 7 let. Meni osebno se zdi da sta 2 mesečni plači dovolj za rabljenega in če ti slučajno dokončno crkne (se ga ne splača popravljat), si brez problema kupiš drugega in se voziš dalje. Itak večino časa ta kup pleha stoji pred bajto ali pred službo. Torej je to potrata sredstev, ki bi jih lahko za kaj bolj pametnega porabil.
Razumel bi, da je to orodje za služenje, ki ti prinaša denar ter ga prinese več, kot je pleh vreden. Ampak resnica je taka, da v večini primerov prinaša samo stroške in velik kredit ali lizing, poleg tega, da iz meseca v mesec izgublja na vrednosti.

Tako, bolj pametno pa je si kupiti nov traktor, zagont pol leta place za namakanje riti v slani vodi, rihtanje nohtov vsakih 14 dni in obisk frizerja.
Kaj je za _tebe_ se bolj pametno? Da vidim. Mogoce pa imamo ljudje drugacne preference?
Al pa hodis ven jest, da se pofotkas s hrano in zagonis vec, kot je lizing za megana?


Raje z Dacio vozim družino na izlete, kjer nam ni treba gledati na vsak €, kot da bi imel BMW-ja na lizing zaradi katerega bi škrtaril na družini in sebi.

matobeli ::

Kaj že pravjo, raje z Dacio na žur kot BMWjem na šiht? :))

bciciban ::

matobeli je izjavil:

Kaj že pravjo, raje z Dacio na žur kot BMWjem na šiht? :))


Definitivno.

Ampak m0LN4r je pač čudak iz prekmurja, ki mu je važen folksvagen pred bajto. Pa magar da se natepava zelje vse dni v letu.
Izleti in dopust je pa brezveze. Pa bohnedaj iti kdaj ven jest ali pa v kino!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

m0LN4r ::

Moe_Lester je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz kupim najcenejši avto, ki mi še ustreza. Če je to 5 plač, je to 5, če bi bilo 30, bi bilo pa 30. Avta, ki mi ne ustreza, ne rabim niti zastonj. Če si takega ne bi mogel privoščit, bi se vozil še naprej s karkoli bi imel od prej. Če bi bila res kriza, da ne bi bilo več kot za neko kio, bi si kupil nekaj za 2 jurja, ker če že imaš sranje, naj bo vsaj poceni.


Logično, da kupiš avto, ki ti ustreza. Ampak težko me boš prepričal, je najcenejši avto, ki ti ustreza 60 jurjev. S tistim za 25-30 jurjev dobiš 90% avta, s tistim za 15% mogoče 80%.

Če ti dodatnih 30 jurjev ne pomeni veliko, le malenkost manjšo številko na TRR, greš in kupiš avto za 60 jurjev. Če si moraš za nakup sposojati velike količine denarja pa raje izbereš cenejšo, še vedno odlično varjanto.

Vsepovsod lahko tako razmisljas se ti ne zdi? Lahko gres k frizerju 1x na 2 mesca za 10€ k mustafa barberju ali pa gres1x na 14 dni za 20€, da si vedno v top formi sminker.
Lahko imas Netflix Ultra ali pa gledas samo RTV Slo.

Gremo na vecje vsote. Zakaj imajo ljudje vikende? Cisto brezvezen strosek, samo zato da tam prespijo 1x na mesec za vikend, pol pa jamrajo, da nimajo za oskrbo v domu za ostarele. Damn pa se avto rabis, da se pripeljes do tega vikenda bogu za hrbtom.

Zakaj +200qm bajturine, ce se lahko dokazano enako kvalitetno zivi na 40qm + 12qm na dodatno osebo. Zakaj?

Zakaj bi si gradil bajturino na 30 let pufa, ce lahko kupis garsonjero v prekmurju na kesh?

bciciban je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Meni je bilo vedno fascinantno, kako lahko nekdo za kup pleha, ki mu je všeč, da več kot letno plačo in se zapufa za naslednjih 5 do 7 let. Meni osebno se zdi da sta 2 mesečni plači dovolj za rabljenega in če ti slučajno dokončno crkne (se ga ne splača popravljat), si brez problema kupiš drugega in se voziš dalje. Itak večino časa ta kup pleha stoji pred bajto ali pred službo. Torej je to potrata sredstev, ki bi jih lahko za kaj bolj pametnega porabil.
Razumel bi, da je to orodje za služenje, ki ti prinaša denar ter ga prinese več, kot je pleh vreden. Ampak resnica je taka, da v večini primerov prinaša samo stroške in velik kredit ali lizing, poleg tega, da iz meseca v mesec izgublja na vrednosti.

Tako, bolj pametno pa je si kupiti nov traktor, zagont pol leta place za namakanje riti v slani vodi, rihtanje nohtov vsakih 14 dni in obisk frizerja.
Kaj je za _tebe_ se bolj pametno? Da vidim. Mogoce pa imamo ljudje drugacne preference?
Al pa hodis ven jest, da se pofotkas s hrano in zagonis vec, kot je lizing za megana?


Raje z Dacio vozim družino na izlete, kjer nam ni treba gledati na vsak €, kot da bi imel BMW-ja na lizing zaradi katerega bi škrtaril na družini in sebi.

Taksni so pregovori, resnica pa je drugacna. V vecini tisti, ki ze mora pri avtu na vsak € gledat, mora povsod na vsak € gledat in obratno. Nekih svetlih izjem se najde tu pa tam, kot si se predstavil, ampak to je izjema in ne pravilo.
Folk ima dnara, samo rad jamra, kljub temu, da so po cele familije v javni upravi in cuza vsak med najmanj 1500€ do 2500€ na mesec.
Cistilke pa res niso v avtih za 40k na puf, ker pufa niti ne dobijo.

Ves kaksno placo moras imeti, ce zivis v najemnini, da ti odobrijo, kot samskemu lizing za ajd recimo 500€ na mesec, da ne bom pretiraval?
Al to mal na pamet vi mislite, da se lizingi talajo kr tko?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

bciciban je izjavil:

matobeli je izjavil:

Kaj že pravjo, raje z Dacio na žur kot BMWjem na šiht? :))


Definitivno.

Ampak m0LN4r je pač čudak iz prekmurja, ki mu je važen folksvagen pred bajto. Pa magar da se natepava zelje vse dni v letu.
Izleti in dopust je pa brezveze. Pa bohnedaj iti kdaj ven jest ali pa v kino!!!

Prvo kot prvo, domace zelje je dosti bolj zdravo, kot tista budget pizza v fensi lokalu z razgledom na Maribor.
Ne izleti niso za brezveze, ampak vi z daciami ne hodite v 4-5 zvezdne hotele, ampak v najcenejsi apartma na makarsko.

No ocitno si res specialist, torej koliko moras imeti place, da ti banka odobri leasing, ce imas 700€ najemnine, si samski in bi rad imel 500€+ lizinga na mesec. To je enostavno vprasanje z enostavnim odgovorom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Sej to furajo uni k so dobil nepremičino ali pa imajo res visoke dohodke. Torej če samski živi v zgornjem štuku in vleče 1.5k ima komot 500€/mesec za avto.

m0LN4r ::

Ti res mislis, da prikorakas v avtosalon z 1000€ place in dobis lizing za 30k avto danes?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Par jurjev za polog že maš, pol pa na 1.5k dobiš marsikaj. Tud kej lepšega od dače.

Ampak ja, glede na število prodanih avtov in cene teh, ter višino mediana plače, tole o jurju in 30k pufu niti ni nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bciciban ::

m0LN4r je izjavil:

bciciban je izjavil:

matobeli je izjavil:

Kaj že pravjo, raje z Dacio na žur kot BMWjem na šiht? :))


Definitivno.

Ampak m0LN4r je pač čudak iz prekmurja, ki mu je važen folksvagen pred bajto. Pa magar da se natepava zelje vse dni v letu.
Izleti in dopust je pa brezveze. Pa bohnedaj iti kdaj ven jest ali pa v kino!!!

Prvo kot prvo, domace zelje je dosti bolj zdravo, kot tista budget pizza v fensi lokalu z razgledom na Maribor.
Ne izleti niso za brezveze, ampak vi z daciami ne hodite v 4-5 zvezdne hotele, ampak v najcenejsi apartma na makarsko.

No ocitno si res specialist, torej koliko moras imeti place, da ti banka odobri leasing, ce imas 700€ najemnine, si samski in bi rad imel 500€+ lizinga na mesec. To je enostavno vprasanje z enostavnim odgovorom.


Nevem kako je v nemčiji, ampak pri nas je nekaj let nazaj mlajši brat kupil en voz na lizing in vse kar je rabil so bile zadnje 3 plačilne liste. Noben ni spraševal za najemnino ali kakršne koli stroške. Pa je šlo za 20k€ lizinga ob nekih 5k pologa.

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

Sej to furajo uni k so dobil nepremičino ali pa imajo res visoke dohodke. Torej če samski živi v zgornjem štuku in vleče 1.5k ima komot 500€/mesec za avto.

Ima je eno in ali ti banka odobri je drugo. V racunalnik se vtipka tvoj TRR, kjer potegnejo podatke in v 90% primerih ti povem, da z 1500€ ti ne bos dobil zeleno luc za lizing, razen ce ze v startu placas 50% cene kot polog, ce pa bi ti rad lizing z 1000€ pologa in 1500€ place, bo to maksimalno avto za, samo malo da poracunam. Ajd maksimalno 399€ plus, pod pogojem, da ti se ena oseba z pogodbo za nedolocen cas podpise za poroka.

bciciban je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

bciciban je izjavil:

matobeli je izjavil:

Kaj že pravjo, raje z Dacio na žur kot BMWjem na šiht? :))


Definitivno.

Ampak m0LN4r je pač čudak iz prekmurja, ki mu je važen folksvagen pred bajto. Pa magar da se natepava zelje vse dni v letu.
Izleti in dopust je pa brezveze. Pa bohnedaj iti kdaj ven jest ali pa v kino!!!

Prvo kot prvo, domace zelje je dosti bolj zdravo, kot tista budget pizza v fensi lokalu z razgledom na Maribor.
Ne izleti niso za brezveze, ampak vi z daciami ne hodite v 4-5 zvezdne hotele, ampak v najcenejsi apartma na makarsko.

No ocitno si res specialist, torej koliko moras imeti place, da ti banka odobri leasing, ce imas 700€ najemnine, si samski in bi rad imel 500€+ lizinga na mesec. To je enostavno vprasanje z enostavnim odgovorom.


Nevem kako je v nemčiji, ampak pri nas je nekaj let nazaj mlajši brat kupil en voz na lizing in vse kar je rabil so bile zadnje 3 plačilne liste. Noben ni spraševal za najemnino ali kakršne koli stroške. Pa je šlo za 20k€ lizinga ob nekih 5k pologa.

Potem ti ni vsega povedal, ja casi so se spremenili in kako smo zdaj prisli na 20k€ ce smo se pogovarjali o 40k?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bciciban ::

Zakaj stalno omenjaš banko ? Da ne misliš ti slučajno kredita ?
Lizingi vsaj v Sloveniji so bili včasih popularni tudi zato, ker nihče ni kaj prida kompliciral. Lizing hiše so dajale denar vsakemu klošarju dobesedno.
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30833839 (7859) solatjek
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092896 (55662) profii
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612201 (10000) TheBlueOne

Več podobnih tem