» »

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

««
9 / 13
»»

Blinder ::

matobeli je izjavil:

Blinder je izjavil:

v čem je ta mazdin diesel boljši od bmwjevih?


Da ima cca 30% nižjo porabo goriva in manj emisij.


Imamo kakega prostovoljca, ki lahko pobrska po spletu nekaj virov glede porabe goriva?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

Naceloma velja konsenz, da so BMWji premium avti, ki se vozijo prakticno najboljse v teh rangih.

Kaj pomeni, da Mazda dela boljse?


Samo v glavah ljudi, ki mislijo, da je BMW še vedno dober avto. Je pa daleč od tega. Včasih je bil kvaliteten, ko si ga primerjal z jugoti in stoenkami pa daciami, ampak to že dolgo ni več. Ostala je samo cena, po kvaliteti so ga pa že korejci prehitel.

al1976 je izjavil:

Khe. Kaj pa če se tudi za Mazdo malo počaka kako je s tem super truper dislom na daljši rok?
Ko se je Subaru iz nule lotil diesel masine je bil tudi rom-pom-pom potem pa je bilo bolje, da si ga preskočil.

Zato so ga pa nehal delat.
So pač hoteli zadovoljiti butaste evropejce (noben drug si dizla niti ni želel), ki želijo vozit samo dizle, pa se ni izšlo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Blinder je izjavil:

matobeli je izjavil:

Blinder je izjavil:

v čem je ta mazdin diesel boljši od bmwjevih?


Da ima cca 30% nižjo porabo goriva in manj emisij.


Imamo kakega prostovoljca, ki lahko pobrska po spletu nekaj virov glede porabe goriva?


Iz prve roke, s testnim sem prevozil nekje 260km, pa nisem prišel na porabo višjo od 6 litrov (ljubljana - portorož - ljubljana, pa še malo naokoli ljubljane).

Ti pa lahko povem čez kak teden kaj več, ker ga sodelavec jutri ali v petek dobi novega z vso opremo (65k€ je stal).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Samo v glavah ljudi, ki mislijo, da je BMW še vedno dober avto. Je pa daleč od tega. Včasih je bil kvaliteten, ko si ga primerjal z jugoti in stoenkami pa daciami, ampak to že dolgo ni več. Ostala je samo cena, po kvaliteti so ga pa že korejci prehitel.


Ceprav ti prakticno vsak, ki ocenjuje avte pove, da je BMW zelo OK v svojem rangu in praviloma najboljsi glede voznih karakteristik. Ceprav hvalijo kvaliteto izdelave. Ceprav od strokovnjakov in revij ne najdes koga, ki bi zelo slabo govoril o BMWju? Ali imas kaksen ugleden vir, ki se strinja s tabo?

Kripto mesi ::

Mazda je pa res vedno slovela po dobrih dizlih :))

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Moraš imet pa precej enostavne možgane, da te en tak avto moti na dvorišču.
Me res zanima kako imate vse drugo poštimano...

Za barvo tenisk mi je pa res vseeno
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

po kvaliteti so ga pa že korejci prehitel.

Dalec od tega, ti povem iz prve roke.
Mogoce ti primerjas 50k korejca z 20k bmwjem, potem se nekako izide, ali pa delas primerjavo na papirju.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bciciban ::

Mani je Mazda CX-60 zares huda. BMW X3 je pa zgolj pomanjšan X5. Sej ima BMW določene hude avte, samo take in drugačen 3jke to niso.

mikhaair ::

2 X novi x5, 105kEur/kos plačano.
Obema se na desni strani havba ni zaprla do gumice spodaj. Posledično razmak na desni strani vidno večji. Seveda, ko mi je majster to pokazal, sam ne bi opazil. Pa recimo stikalo za zapiranje prtljažnih vrat staro 15 let.
Sicer pa top zadeva za udobje itd. Ampak za tak denar, bi pričakoval, da malenkosti špilajo.

bciciban ::

Pa še to, BMW je taka premium/bahaška znamka, Mazda je pa bolj neopazna. Osebno mi to ustreza avto, ki je "siva miška" ampak skriva pod plehom več kot bi okolica pričakovala :)

TheBlueOne ::

bciciban je izjavil:

Mani je Mazda CX-60 zares huda. BMW X3 je pa zgolj pomanjšan X5. Sej ima BMW določene hude avte, samo take in drugačen 3jke to niso.


Ce reces "BMW X3 je pa zgolj pomanjšan X5" boljsega argumenta za nakup skoraj ne mores dati, ce je komu X3 dovolj velik.

Kakor ne reces nic slabega za Mazdo CX 30, ce reces, da je pomanjsana CX 60.

bciciban je izjavil:

Osebno mi to ustreza avto, ki je "siva miška" ampak skriva pod plehom več kot bi okolica pričakovala :)


Okolica, ki pozna enega pozna drugega in si vecinoma misli "Se en ki nima za BMW".

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Blinder je izjavil:


Imamo kakega prostovoljca, ki lahko pobrska po spletu nekaj virov glede porabe goriva?


Ni ravno 30% manj, sem moral mal uredit podatke glede moči. Not sem dal bemfle od 190PS do 290PS, Mazda je 254. Pri 190PS verziji je bila razlika samo 10-15%.

5.78 vs 6.92, torej bemfel porabi cca 20% več goriva kot Mazda.

Nej slabu.

https://www.spritmonitor.de/en/overview...
https://www.spritmonitor.de/en/overview...

(Obe opciji sem vzel kot AdBlu, ker so verjetno bolj aktualne)

bciciban ::

TheBlueOne je izjavil:

bciciban je izjavil:

Mani je Mazda CX-60 zares huda. BMW X3 je pa zgolj pomanjšan X5. Sej ima BMW določene hude avte, samo take in drugačen 3jke to niso.


Ce reces "BMW X3 je pa zgolj pomanjšan X5" boljsega argumenta za nakup skoraj ne mores dati, ce je komu X3 dovolj velik.

Kakor ne reces nic slabega za Mazdo CX 30, ce reces, da je pomanjsana CX 60.

bciciban je izjavil:

Osebno mi to ustreza avto, ki je "siva miška" ampak skriva pod plehom več kot bi okolica pričakovala :)


Okolica, ki pozna enega pozna drugega in si vecinoma misli "Se en ki nima za BMW".


Vseeno mi je kaj si misli okolica.
Jaz avto kupim zase, ne za sosede.

Blinder ::

matobeli je izjavil:

Blinder je izjavil:


Imamo kakega prostovoljca, ki lahko pobrska po spletu nekaj virov glede porabe goriva?


Ni ravno 30% manj, sem moral mal uredit podatke glede moči. Not sem dal bemfle od 190PS do 290PS, Mazda je 254. Pri 190PS verziji je bila razlika samo 10-15%.

5.78 vs 6.92, torej bemfel porabi cca 20% več goriva kot Mazda.

Nej slabu.

https://www.spritmonitor.de/en/overview...
https://www.spritmonitor.de/en/overview...

(Obe opciji sem vzel kot AdBlu, ker so verjetno bolj aktualne)


vozniki bmw-jev so tudi znani po tem, da so bolj dinamicni vozniki in da tudi radi imajo velike feltne in široke gume
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Znani so predvsem po tem da so star 60+ in se cjazijo vsak dan gor pa dol po avtobanu pri hitrostih ki jih dopušča promet v konici. Torej 110.

X3 je nono avto.

Po drugi strani... Mazda definitivno ni penzič avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

Znani so predvsem po tem da so star 60+ in se cjazijo vsak dan gor pa dol po avtobanu pri hitrostih ki jih dopušča promet v konici. Torej 110.

X3 je nono avto.

Po drugi strani... Mazda definitivno ni penzič avto.

Ti ze ves a?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Tko kot Polote vozijo sam babe pa štajerci ki nimajo za golfa.

številke so pa take kot so. In X3 porabi 20% več goriva CX60.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bciciban ::

Takega avta ne kupiš da bi se potem sekiral al ti porabi 7 al pa 9L na 100.
Tudi Mazda mora še dokazat da je njihov motor zares zanesljiv na dolgi rok.

Je pa kot rečeno meni osebno Mazda pustila zares odličen vtis na testni vožnji. Ne rečem da bi na koncu zares vzel Mazdo ampak mi je pa definitivno bolj povšeči kot X3.

TheBlueOne ::

matobeli je izjavil:



številke so pa take kot so. In X3 porabi 20% več goriva CX60.


Glede na klientelo in kako se jih praviloma vozi je to v bistvu kompliment za BMW.

bciciban je izjavil:



Je pa kot rečeno meni osebno Mazda pustila zares odličen vtis na testni vožnji. Ne rečem da bi na koncu zares vzel Mazdo ampak mi je pa definitivno bolj povšeči kot X3.


Ce bos pogledal oba in bo cena podobna dvomim, da bos vzel Mazdo. BMW pa praviloma res vzljubis, ko ga enkrat vozis.

Zgodovina sprememb…

bciciban ::

Malo preveč si zaljubljen v X3 ;)

Kawhi ::

Malo preveč ste zaljubljeni v pleh in plastiko...

TheBlueOne ::

bciciban je izjavil:

Malo preveč si zaljubljen v X3 ;)


Ne vem no, je pa res na listi potencialnih za naslednjega. :D

Kawhi je izjavil:

Malo preveč ste zaljubljeni v pleh in plastiko...


Ko si enkrat porocen s froci se pac tezko veselis svezega mesa. Ozrioma ga ne mores zares planirati.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

bciciban je izjavil:

Malo preveč si zaljubljen v X3 ;)

Ja, drugim "očita", da kupijo nek avto, ker nimajo za avto+1, obenem pa sam stalno gleda drugega. Setlal se je pač z passatom.
Jaz nobenga svojega avta ne bi zamenjal "ključ za ključ" za nobenga, ki ni vsaj 200% vrednosti mojega, če bi moral tega potem dejansko vozit in imet. Če bi obstajal tak avto za nekaj višjo ceno, ki ga bi bistveno raje imel, bi ga v štartu kupil. Ne pa da čez 1 leto nekaj že jokaš, da bi raje nekaj drugega. Ampak ok, dostikrat pozabim, tu govorimo o lastnikih VW-jev, ki itak že v štartu ne vejo zakaj to kupujejo, oz. kupijo zato, ker so jih tako doma naučili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

po kvaliteti so ga pa že korejci prehitel.

Dalec od tega, ti povem iz prve roke.
Mogoce ti primerjas 50k korejca z 20k bmwjem, potem se nekako izide, ali pa delas primerjavo na papirju.


Nope, primerjam kia sorento, hyundai santafe z X5.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Ampak ok, dostikrat pozabim, tu govorimo o lastnikih VW-jev, ki itak že v štartu ne vejo zakaj to kupujejo, oz. kupijo zato, ker so jih tako doma naučili.


Pozabis pa vse vmes. Passat je pri nas prvi nesporten avto in prvi dizel. Odrascali pa smo v relativni revscini in je bilo vse v tej temi znanstvena fantastika. Skratka narobe ocenjujes.

Niti Passata ne zelo ljubece hvalim ali pa nerealno priporocam, kot recimo ti svoj femcar. Za baustelo in familijo pa mi je Passat pac idealen in dobil sem dober deal. Ce bi jaz imel tvoj femcar, ker bi ga morda zelela moja bi pac povedal, da je tehnicno dovrsen babji avto kupljen po sili razmer in presenetljivo dober za ceno. In bi se veselil kaj boljsega, recimo Passata ali pa cesa res finega, recimo X3 morda navadne trojke ...

matobeli ::

TheBlueOne je izjavil:


Glede na klientelo in kako se jih praviloma vozi je to v bistvu kompliment za BMW


Praviloma se jih vozi brez smernikov, klientela so pa moški srednjih let ki vsakih 1000km mal na gas stopijo in mislijo da vozijo do daske.

Utk ::

Odrascali pa smo v relativni revscini in je bilo vse v tej temi znanstvena fantastika. Skratka narobe ocenjujes.

Niti ne. Pač ste sanjali o golfu dvojki, kaj čmo, marsikdo je.

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

Okolica, ki pozna enega pozna drugega in si vecinoma misli "Se en ki nima za BMW".


Kupuješ avto za sosede ali zase? Kaj si misli sosed, bi ti morala biti zadnja misel pri nakupu avtomobila. Al si ti tudi eden tistih, ki se uklanja miselnosti povprečnežev podeželja, ko morata biti avto in pes nujno nemška.

Avto je klump, pes ima pa probleme s kolki, ampak to ni važno, važno da je nemc. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TheBlueOne ::

matobeli je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Glede na klientelo in kako se jih praviloma vozi je to v bistvu kompliment za BMW


Praviloma se jih vozi brez smernikov, klientela so pa moški srednjih let ki vsakih 1000km mal na gas stopijo in mislijo da vozijo do daske.


Ce se nisi zares fural BMW brenda ti priporocam kaksno testno. V bistvu navdusujejo v ovinkih, ne toliko pri pospeskih, ceprav praviloma stima vse.

Je pa res da zaradi sportnosti vzbudijo doloceno mero arogance. Frenda z X5 rad hecam, da bi lahko imeli vgrajeno avtomatsko blendanje, ko se komu priblizas, ker to tako ali tako pocnejo vsi BMW vozniki. Zame zopet kompliment za avto.

WizzardOfOZ ::

matobeli je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Glede na klientelo in kako se jih praviloma vozi je to v bistvu kompliment za BMW


Praviloma se jih vozi brez smernikov, klientela so pa moški srednjih let ki vsakih 1000km mal na gas stopijo in mislijo da vozijo do daske.


Smerniki so dodatna oprema za katero je treba plačat najemnino po uporabi (kolikokrat utripnejo na mesec). :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


Niti ne. Pač ste sanjali o golfu dvojki, kaj čmo, marsikdo je.


Je tudi prvi VW, ce ne stejem, da sem kratko imel Lupota, ko sem bil student. Tisti pa je bil podarjen, tako, da ni bil izbira.

Skratka narobe predvidevas. Garant.

matobeli ::

Ampak pazi to, ena izmed opazk v videu CX60 vs X3 je bila... da ima mazda premajhne smernike. :))

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

matobeli je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Glede na klientelo in kako se jih praviloma vozi je to v bistvu kompliment za BMW


Praviloma se jih vozi brez smernikov, klientela so pa moški srednjih let ki vsakih 1000km mal na gas stopijo in mislijo da vozijo do daske.


Ce se nisi zares fural BMW brenda ti priporocam kaksno testno. V bistvu navdusujejo v ovinkih, ne toliko pri pospeskih, ceprav praviloma stima vse.


Vsaka subaru impreza (tudi tista z 1.5 motorjem) ti da v ovinkih več užitka kot povprečni bmw-ji.
Če pa primerjaš kako imprezo sti, ki stane 55k, se boš pa za enake performanse v bmw-ju stegnil vsaj z 2x več denarja.
Da ne govorimo o kaki toyoti AE86 ali subaru BRZ, ki sta po ovinkih resnično užitkarska avtomobila, kjer dobiš za 30k€ avto, ki ti da neskončno več užitkov kot katerikoli bmw do 50k€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Frenda z X5 rad hecam, da bi lahko imeli vgrajeno avtomatsko blendanje, ko se komu priblizas, ker to tako ali tako pocnejo vsi BMW vozniki. Zame zopet kompliment za avto.

Jap, tipičen kreten.

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:


Niti ne. Pač ste sanjali o golfu dvojki, kaj čmo, marsikdo je.


Je tudi prvi VW, ce ne stejem, da sem kratko imel Lupota, ko sem bil student. Tisti pa je bil podarjen, tako, da ni bil izbira.

Skratka narobe predvidevas. Garant.

Jaki revež, avti kar padali z neba, lupo, corolla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Vsaka subaru impreza (tudi tista z 1.5 motorjem) ti da v ovinkih več užitka kot povprečni bmw-ji.


Ne vsaka, so postale bolj penzionisticne, samo seveda so avti z rally pedigrejem brutalno dobri za furat. Od luksuznih pa si mislim, da bos tezko premagal BMW.

Utk je izjavil:


Jaki revež, avti kar padali z neba, lupo, corolla...


Ja, ce bi videl kaksni bi razumel. Kratko povedano, znam biti mehanik.

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

matobeli je izjavil:

Blinder je izjavil:


Imamo kakega prostovoljca, ki lahko pobrska po spletu nekaj virov glede porabe goriva?


Ni ravno 30% manj, sem moral mal uredit podatke glede moči. Not sem dal bemfle od 190PS do 290PS, Mazda je 254. Pri 190PS verziji je bila razlika samo 10-15%.

5.78 vs 6.92, torej bemfel porabi cca 20% več goriva kot Mazda.

Nej slabu.

https://www.spritmonitor.de/en/overview...
https://www.spritmonitor.de/en/overview...

(Obe opciji sem vzel kot AdBlu, ker so verjetno bolj aktualne)


Zanimivo. Se moja osebna iskusnja, primerjava mojega CX-5 2,2 175ps dizla in fotrovega CX-60 3,3 254ps dizla. Na isti relaciji, pri zelo podobni voznji, moj porabi 7,2 l/100km, fotrov pa 5,7l/100km. Oba avta sta 4x4 in avtomatika, CX-60 ima kaksnih 300 kil, 25cm in 2 cilindra vec, pa porabi 1,5l/100km manj.

Blinder ::

Pa si meril tudi porabo na roke, da bi posledicno vedel, koliko ti board computer laze?

Tle so primerjave med tremi, bmw 6.2, mercedes 5.6, mazda 5.2 deklarirane porabe. S tem da ima Mazda dosti slabse pospeske in koncno hitrost, bi treba preverit še kak vir za videt, če so samo deklarirani podatki pesimistični ali če je res avto relativno len.
https://www.quattroruote.it/auto/bmw/x3...
https://www.quattroruote.it/auto/merced...
https://www.quattroruote.it/auto/mazda/...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Comandante ::

Pa si meril tudi porabo na roke, da bi posledicno vedel, koliko ti board computer laze?

Nisem. Za mojega vem da prav kaze, za CX-60 se nisem racunal. Je pa res, da se nisem vozil Mazde, kjer bi board computer kazal merljiva odstopanja v katerokoli smer.

Blinder ::

Veš kaj bi potrebovali zdaj, tovarniške podatke za CX-5 2,2 175ps dizla in fotrovega CX-60 3,3 254ps dizla. Da vidimo, če je tudi v tovarniških pšodatkih tako velika razlika v porabi med njimi. Treba pa pazit, če so 4WD ali ne, če so automatik ali ročni, če je standard porabe po ta novejšem ali po ta starejšem načinu merjenja ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Meca 7.51
BMW 6.92
Mazda 5.78

Še za meco: https://www.spritmonitor.de/en/overview...

Res nevem zakaj je treba gledat tovarniške podatke, za katere nam je jasno da niso realni, če imamo pa na voljo povprečno porabo iz prve roke za več kot enega voznika/vozilo.

Blinder ::

Zato, ker se stil vožnje teh voznikov lahko preveč razlikuje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Res je, lastniki mec so debeli in kadijo v avtu z prižgano klimo in odprtimi okni ter furajo naokoli čovne in prikolce. Zato najvišja poraba.
Vozniki BMWjev so dinamični, stari od 35-45 let, frčijo 150+ po celovški, brez družin, ampak imajo superiorne mašine in varčujejo na elektriki (žmigovci), zato nižja poraba od mece.
Mazdaši so pač piss poor in višje porabe ne morjo krit.

Al česa točno o uporabnikih družinskega SUVja ne razumeš?

Utk ::

Če ima nemc višjo porabo po papirjih, so papirji zanič.
Če ima nemc višjo porabo v realnosti, je realnost zanič.

V resnici vemo kdaj se je zgodilo nazadnje, da je imel nemc nižjo porabo in kakšen je bil pravi vzrok za to...

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Vsaka subaru impreza (tudi tista z 1.5 motorjem) ti da v ovinkih več užitka kot povprečni bmw-ji.


Ne vsaka, so postale bolj penzionisticne, samo seveda so avti z rally pedigrejem brutalno dobri za furat. Od luksuznih pa si mislim, da bos tezko premagal BMW.


Ne vem kateri voznik z luksuznim bmw-jem nori po ovinkih? Po moje da noben. Tisti taosnovni pa niso baš nekaj za po ovinkih.
Driving straight line is for pussies
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Comandante je izjavil:

matobeli je izjavil:

Blinder je izjavil:


Imamo kakega prostovoljca, ki lahko pobrska po spletu nekaj virov glede porabe goriva?


Ni ravno 30% manj, sem moral mal uredit podatke glede moči. Not sem dal bemfle od 190PS do 290PS, Mazda je 254. Pri 190PS verziji je bila razlika samo 10-15%.

5.78 vs 6.92, torej bemfel porabi cca 20% več goriva kot Mazda.

Nej slabu.

https://www.spritmonitor.de/en/overview...
https://www.spritmonitor.de/en/overview...

(Obe opciji sem vzel kot AdBlu, ker so verjetno bolj aktualne)


Zanimivo. Se moja osebna iskusnja, primerjava mojega CX-5 2,2 175ps dizla in fotrovega CX-60 3,3 254ps dizla. Na isti relaciji, pri zelo podobni voznji, moj porabi 7,2 l/100km, fotrov pa 5,7l/100km. Oba avta sta 4x4 in avtomatika, CX-60 ima kaksnih 300 kil, 25cm in 2 cilindra vec, pa porabi 1,5l/100km manj.

Da plusminus isti motor s skoraj 100 konji vec in 300 kil vec porabi manj? Pa to se inzenirjem pri mazdi verjetno ni jasno, kako pretentati pravila fizike na tak nacin.
Razen, ce je kak hokuspokus v ozadju za katerega ne vemo.

Blinder je izjavil:

Zato, ker se stil vožnje teh voznikov lahko preveč razlikuje.

Ne samo stil vozje. Jaz imam ze pol litra razlike med lazjim setom felg z gumami z manj oprijema in ta drugim setom, merjeno na cel tank samo do sihta in nazaj.

Da pa mocnejsi in tezji avto, verjetno z sirsimo gumo porabi manj, to pa je res hokuspokus.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

Res je, lastniki mec so debeli in kadijo v avtu z prižgano klimo in odprtimi okni ter furajo naokoli čovne in prikolce. Zato najvišja poraba.
Vozniki BMWjev so dinamični, stari od 35-45 let, frčijo 150+ po celovški, brez družin, ampak imajo superiorne mašine in varčujejo na elektriki (žmigovci), zato nižja poraba od mece.
Mazdaši so pač piss poor in višje porabe ne morjo krit.

Al česa točno o uporabnikih družinskega SUVja ne razumeš?

Bo drzalo, dolocen tip vozila, ne glede na proizvajalca pac ne kupis zato, da bi bozal gas pedal. Tisti, ki pa gledajo vsak evro pa stoprocentno tudi gas pedal bozajo, drugace obracanje evrov se ne izide.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

po kvaliteti so ga pa že korejci prehitel.

Dalec od tega, ti povem iz prve roke.
Mogoce ti primerjas 50k korejca z 20k bmwjem, potem se nekako izide, ali pa delas primerjavo na papirju.


Nope, primerjam kia sorento, hyundai santafe z X5.

Nevem kaj ti primerjas od stvari, ampak med kio za 50k recimo stingerjem in M340i so konceptualne razlike, kot dan in noc. Ni dvoma, stinger je super avto, ampak... Ce se ti ne gre za vsak evro, potem je M340i enostavno vsestransko boljse sestavljen, ampak normiji pac ne vidite stvari, da bmw ima boljse podvozje od kie za sportno voznjo, da motor in menjalnik sta bolj odzivna, da kiji zmanjka moci nad 140, zaradi poddimenzioniranega turba. Da je interier pri kiji sestavljen, kot da bi dal module v roko in jih nametal, kam pac je priletelo. Da ima kia zadaj manjsa okna. Pri visjih hitrostih je podvozje kie manj odzivno in se (lahko preveris na posnetkih) bolj trese, ko gres proti 200.
Ce najdes na M340i 3 stvari, kjer so sparali jih najdes pri Kii Stinger vsaj enkrat toliko, ampak dobr gostilnisko bi lahko rekl, da je KIA dober avto, ker je cenejsi, ampak hudic je v podrobnostih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Vsaka subaru impreza (tudi tista z 1.5 motorjem) ti da v ovinkih več užitka kot povprečni bmw-ji.


Ne vsaka, so postale bolj penzionisticne, samo seveda so avti z rally pedigrejem brutalno dobri za furat. Od luksuznih pa si mislim, da bos tezko premagal BMW.


Ne vem kateri voznik z luksuznim bmw-jem nori po ovinkih? Po moje da noben. Tisti taosnovni pa niso baš nekaj za po ovinkih.
Driving straight line is for pussies

Mogoce res niso rally avti, so pa po drugi strani na prograh z visjimi hitrostmi v veliki vecini. Kljub slabemu glasu v gostilni antibmw poznavalcev.


peacefully BORING, tako kot je napisal.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:


Bo drzalo, dolocen tip vozila, ne glede na proizvajalca pac ne kupis zato, da bi bozal gas pedal.


In določen tip vozila, recimo SUV, ne glede na proizvajalca, pač ne kupiš da boš z njim divjal.

m0LN4r ::

Zakaj pa potem kupis 625 konjski X5 al 530 al 381 al 360 ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30833839 (7859) solatjek
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092896 (55662) profii
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612201 (10000) TheBlueOne

Več podobnih tem