» »

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

Nissan X-Trail e-Power ali nek drug SUV

««
8 / 13
»»

stara mama ::

Kake avte to vozite, da se morte s temi zadevami ukvarjat? :))
Js sm pozabu, da ga mam.
(skodiran memory on)

Zgodovina sprememb…

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:


Sej ti me res raje ne jemlji resno. Raje verjami svoji mamici ko ti je govorila kako si poseben...


Nono, si mi pa ja ti povedal, da sem hodil v posebno solo?

m0LN4r je izjavil:


:))



:D

Škoda da vidve brihti nista bili tolk aktivni v tej temi: https://slo-tech.com/forum/t819419/

Na tej sliki ti je lahko toyota grda ali lepa, vsakemu svoje, ampak da je to neka nono oblika...to pa lahko reče samo nekdo resno prizadet. Sploh če ima kot protiargument temu nekega passata, ali, še huje, kodiaqa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

In pol meni govorijo, da je subaru grd avto?

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Toyota je igracka za zenske, Kodiaq je vsestranski stroj.
To dvoje sploh ne gres primerjat, ker imas ponavadi corollo za zeno, da fura otroke in kodiaqa posebej.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Kodiaqe furajo "soccer mom" ;)

Vsestranski stroj je pa tole

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Toyota je igracka za zenske, Kodiaq je vsestranski stroj.
To dvoje sploh ne gres primerjat, ker imas ponavadi corollo za zeno, da fura otroke in kodiaqa posebej.

A ni tebi žena kupila 90 konjskega tdi polota? Od katerga tako rad lepiš screenshote porabe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Unga z dvobarvno armaturo za 20k al kolk je že bil par let nazaj...

al1976 ::

Da gremo malo nagajat GW pa EV pa azijcem,..
Kaj pa kaj takega: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Moe_Lester ::

Tole definitivno ni 28 jurjev. Ene 3x tolk je realna cena.

Kapitan Jack ::

WizzardOfOZ je izjavil:

In pol meni govorijo, da je subaru grd avto?


Pa dobr ne kaze ravno neke elegance, ki se jo isce pri mestnih SUV-jih. Ta prikazuje moc, robustnost in v tem je sigurno top. Ampak jaz to ne iscem. Tudi tist ponujeni BMW X3 mi je prevec "nacickan". Ne maram tega dizajna.

Podobno je npr. s KIA Sportage. Pet in osemdeset nekih linij, kjer se nihce vec ne znajde. KIA Sorento je npr. nekaj kar je po mojem okusu. Pac ta bolj ameriski SUV style.

X-Trail je npr. tam vmes. Potem Hyundai Santa-Fe je tudi se ok - govorim o predzadnjem modelu, ne to kar so ali bodo spravili na trg.

Taureg je tud bomba. Pezo 5008 je tud dokaj lep avtomobil. Ostalo pa je tko tko.

Moe_Lester ::

Resno vprašanje. A avtomobile kupujete na podlagi izgleda? V čem je fora, glede na to, da se načeloma voziš v avtomobilu in ga redko gledaš od zunaj.

Pithlit ::

Moe_Lester je izjavil:

Resno vprašanje. A avtomobile kupujete na podlagi izgleda? V čem je fora, glede na to, da se načeloma voziš v avtomobilu in ga redko gledaš od zunaj.

Sej jaka je že povedal da ga kupuje zato ker mu je lep.

In v končni fazi je to nekako prav. Pač izbereš si nek price bracket pa pol v temu iščeš kar ti najbolj paše, vključno z dizajnom. Če so mu subbiji tolk grdi da jih videt ne more pač ne moremo pričakovati da ga bo kupil. Jaz tudi ne bom kupovala najgršega avta... sploh dokler lahko izbiram (pa itak imam zlo slab okus kar se avtov tiče - Yaris cross je meni hudo lep, da ostanem pri SUV, dasiravno je v mojem primeru bolj igrača).

Pa, mimogrede, jaz svoj avto več vidim od zunaj kot od znotraj. Mislim, znotraj vidim nekako tisto kar imam pred nosom + sredinsko konzolo. In ja, to mora seveda bit lično in uporabno. Spet, to vsak zase ve. Peugeot 5008, recimo, mi je od zunaj kar lep... od znotraj pa grd. Go figure. Oči pa malariji pa to.
Life is as complicated as we make it...

DamijanD ::

sam sosedje ga od zunaj večinoma gledajo in to je važno :D

al1976 ::

Ne vem. Zgoraj omenjen Kodiaq mi je ok kar se vozila tiče, so ga pa naredili grdega ze v osnovi (banja na kolesih ker nima koloteka razširjenega, se da samo je to namensko narjeneno). Ce si ze kupim avto naj pri takih cenah ima tud mal designa. Subaru forester so mi bili vmes ze všečni, potem pa predejo z modeli z lučkami povsod. Kt novoletna jelka. Kaj dela BWZ z grillom je tudi za po pameti vprašat pa osvetljene zgodbe so sploh za trznike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

WizzardOfOZ ::

Kapitan Jack je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

In pol meni govorijo, da je subaru grd avto?


Pa dobr ne kaze ravno neke elegance, ki se jo isce pri mestnih SUV-jih. Ta prikazuje moc, robustnost in v tem je sigurno top. Ampak jaz to ne iscem. Tudi tist ponujeni BMW X3 mi je prevec "nacickan". Ne maram tega dizajna.

Podobno je npr. s KIA Sportage. Pet in osemdeset nekih linij, kjer se nihce vec ne znajde. KIA Sorento je npr. nekaj kar je po mojem okusu. Pac ta bolj ameriski SUV style.

X-Trail je npr. tam vmes. Potem Hyundai Santa-Fe je tudi se ok - govorim o predzadnjem modelu, ne to kar so ali bodo spravili na trg.

Taureg je tud bomba. Pezo 5008 je tud dokaj lep avtomobil. Ostalo pa je tko tko.



Kaj pa mazda CX50? 60 je malo prevelik in predrag, 50 bo pa v tvojem budgetu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pithlit ::

Še mal za kak nasmešek če že ne mal smeha. Da nas ne bo kdo preveč resno jemal.
Life is as complicated as we make it...

WizzardOfOZ ::

Lej, ta je pa tudi za naše podvoze dober. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Moe_Lester je izjavil:

Resno vprašanje. A avtomobile kupujete na podlagi izgleda? V čem je fora, glede na to, da se načeloma voziš v avtomobilu in ga redko gledaš od zunaj.

Pred ogledalom stojis tut relativno redko, pa vendar.
Odpres vsak dan garazo in gledas corollo za 40k? Al pa ti kvari pogled na dvorisce...

Vseeno mal reda mora bit za tok cekikov nje
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Moraš imet pa precej enostavne možgane, da te en tak avto moti na dvorišču.
Me res zanima kako imate vse drugo poštimano...

Moe_Lester ::

Odpres vsak dan garazo in gledas corollo za 40k? Al pa ti kvari pogled na dvorisce...


Dobro, to razumem, nisem mislil iti v ekstreme. Imam nizke standarde glede izgleda, ampak Corolle tudi jaz ne bi gledal na hofu.

stara mama ::

Važno, da je lep na avtodvigalu! :)

Comandante ::

Kapitan Jack je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Kupi Mazdo cx 60 dizla, če pa nočeš pa priključnega hibrida.

Dobri so ja. Bi moral naredit eno testno voznjo.

Super avto, foter ga ima, 3,3 litrski I6 dizel. 250+ konjev, porabi pa 5,5 litra (pretezno avtocesta). Kako je to Japoncem v taksnem avtu uspelo mi je misterij.

Testirali smo tudi plug in hibrida bencinarja. Ni to to... prevec se obcuti tezo, bencin in elektrika nista pretirano usklajena, vse skupaj deluje grobo. I6 bencinarja pa tako se ni pri nas.

Tuji novinarji se strinjajo, da je dizelski sestak najboljsa izbira za ta avto. Sicer stane malo vec od tvojega ranga, tam 60k, ampak se pelje vrhunsko.

Utk ::

Kakih 60, a ni tam 40-45? Za 60 je že plugin.

Če že rabiš tak avto, sigurno poseka vse švabe. Če ga ne rabiš, je pa bolje vzet kaj nižjega. Ne vem zakaj ne naredijo nekaj nižjega, pa magari z 2,0 po istem sistemu, če za 3,3 ne bi bilo prostora pod haubo.

Comandante ::

Utk je izjavil:

Kakih 60, a ni tam 40-45? Za 60 je že plugin.

Če že rabiš tak avto, sigurno poseka vse švabe. Če ga ne rabiš, je pa bolje vzet kaj nižjega. Ne vem zakaj ne naredijo nekaj nižjega, pa magari z 2,0 po istem sistemu, če za 3,3 ne bi bilo prostora pod haubo.

Res je, odvisno od opreme. Pa se nekaj, fotru so gor dali nekih 5 jurijev popusta na redno ceno, to je treba gnjavit.

TheBlueOne ::

Comandante je izjavil:

Sicer stane malo vec od tvojega ranga, tam 60k, ampak se pelje vrhunsko.


Tam je malo vec konkurence. Recimo tad dizel hibrid:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

mikhaair ::

Blagi hibrid ni hibrid. To je mimosun.

TheBlueOne ::

Toliko, da je poraba bolj sprejemljiva. Ampak super avto. Tako pravijo tudi profiji, ki testirajo, da ne bo takoj ziljon dedijev navalilo, kako je stara sara, ker ni japonski hibrid.

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

Comandante je izjavil:

Sicer stane malo vec od tvojega ranga, tam 60k, ampak se pelje vrhunsko.


Tam je malo vec konkurence. Recimo tad dizel hibrid:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Ne primerjat teh jajc z mazdo CX60. Mazda povozi BMW po celi črti po kvaliteti in udobju. Avto je res narejen tako kot treba.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Ne primerjat teh jajc z mazdo CX60. Mazda povozi BMW po celi črti po kvaliteti in udobju. Avto je res narejen tako kot treba.


Od kdaj povozi BMW? Meni se ne zdi, niti nisem zasledil kaksnega teste, kjer bi bilo to receno. Te BMWje pa praviloma zelo hvalijo. Ampak bi znalo biti res, ker Mazda baje kar napreduje. Potem pa se cena kjer Mazda praviloma ima podobno ceno kot je priporocena, BMW pa je praviloma v startu drazji in pride s popusti.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

A zato mora potem BMW kdaj še kako zadevo delat za japonce, ker ga japonci povozijo?
Drugače pa novega BMWja že 2 al 3 leta ne moreš kupit da ni vsaj blagi hibrid (nekih 10kW se mi zdi), v naslednji generaciji obljubljajo povečavo moči in motor direkt na menjalniku (ZF).
Edino pametno da elektrificiraš avto, brez da lastnik to sploh občuti, namesto da razglasiš ukinitev ICE na vrat na nos (kot to delajo VAGovci recimo).

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Imajo tudi dosti izkusenj na tem podrocju. Pri podobni ceni menda vzames BMW:

Utk ::

LOL. Autogefühl je pa res znan po svoji objektivnosti, posebej ko se gre za primerjave z nemci.

matobeli ::

Primerjajo pa bemfla za 80k in Mazdo za 63k.

Interier v bemflu pa kot da bi se usedel v nekega pasata, sej zunaj še nekako gre...

TheBlueOne ::

Kar sem sedel v X3 so znotraj kar dober level up Passatu. Ta BMW, ki ga primerja je zelo podobem tistemu za 60k+ iz avto.net. Mpaket itn.

Utk je izjavil:

LOL. Autogefühl je pa res znan po svoji objektivnosti, posebej ko se gre za primerjave z nemci.


Pa podaj kaj bolj objektivnega. BMW dela hibride ze zelo dolgo, tako da imajo za sabo kar nekaj izkusenj.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

TheBlueOne je izjavil:


Pa podaj kaj bolj objektivnega. BMW dela hibride ze zelo dolgo, tako da imajo za sabo kar nekaj izkusenj.

BMW je v zgodovini poskušal že marsikaj, od vodika, turbosteamerja, i3 z REx, itd itd.
Pač očitno dajo veliko v razvoj, da na koncu potegnejo najbolj perspektivno in profitabilno rešitev.
Ampak važno, da nek matobeli primerja vse skupaj s passatom :))

Zgodovina sprememb…

Utk ::

BMW dela hibride ze zelo dolgo, tako da imajo za sabo kar nekaj izkusenj.

Sej tudi verige dela že zelo dolgo, pa jih še zmeraj ne zna naredit.
Tudi velike dizle dela že zelo dolgo, pa mazda naredi boljšega kot keks.

TheBlueOne ::

Naceloma velja konsenz, da so BMWji premium avti, ki se vozijo prakticno najboljse v teh rangih.

Kaj pomeni, da Mazda dela boljse?

matobeli ::

Pa ne X3. Sploh pa ima Mazda precej bolj proste roke, ker ji ni treba nardit avta za 60let stare švabe, zato ni treba da izgleda kot pasat.

Kar se tiče handlinga... Mazda ima kar lep track record glede handlinga. Če ne drugega proizvajajo najbolj priljubljen roadster na svetu, pa ne zato ker bi bil bolj "premium" od bemflovega.

Kar se mašine tiče, jebiga, zeljarji so že odpisali ICE.

Utk ::

BMW boss: July 2025 target for Euro 7 standard "entirely unfeasible"

Mazda boss: hold my beer: according to Mazda this is the cleanest diesel engine in the world and meets Euro 7.

TheBlueOne ::

Ce dobis za podobno ceno X3, potem skoraj ne bi smelo biti vprasanje. Ajde, ce je 15k€ cenejsa.

Mazda CX 60 je sigurno super, samo X3 je pa se malo bolj super.

Utk je izjavil:

BMW boss: July 2025 target for Euro 7 standard "entirely unfeasible"

Mazda boss: hold my beer: according to Mazda this is the cleanest diesel engine in the world and meets Euro 7.


Ce bo kupoval cez nekaj let zna biti relevantno. Ne spremeni pa trenutnega stanja.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Utk je izjavil:

BMW boss: July 2025 target for Euro 7 standard "entirely unfeasible"

Mazda boss: hold my beer: according to Mazda this is the cleanest diesel engine in the world and meets Euro 7.

Pa ravno ti zdaj zagovarjaš mazdo, ko si tako zelo proti dizlom?
Če bo mazdi uspelo premagat kake zakone termodinamike pa itak ne bo trajalo dolgo, preden bojo vsi ostali to skopirali.
Ampak mazda ni najbolj znana po tem, da bi jo večina proizvajalcev veliko kopirala.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne, dizel je zgrešen v vsakem primeru, je pa zanimivo, da nekdo lahko kar tako naredi tako dober dizel, pač kolk je dizel lahko dober, nemci pa iz tega delajo 100 letno umetnost.

stara mama ::

Ne umetnost, bolj biznis.
Če bi mal več odštel za avto, bi tud lahko dobil čuda in pol pod havbo.

Blinder ::

Utk in v čem je ta mazdin diesel boljši od bmwjevih? Meni se samo zdi, da si ti podlegel PR-ju od Mazde glede njihovega novega motorja
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

al1976 ::

Khe. Kaj pa če se tudi za Mazdo malo počaka kako je s tem super truper dislom na daljši rok?
Ko se je Subaru iz nule lotil diesel masine je bil tudi rom-pom-pom potem pa je bilo bolje, da si ga preskočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Utk ::

Blinder je izjavil:

Utk in v čem je ta mazdin diesel boljši od bmwjevih? Meni se samo zdi, da si ti podlegel PR-ju od Mazde glede njihovega novega motorja

Napisal sem. Čistejši je. Tolk da danes sploh še ne bi rabil adblue. Brez skrbi, da bi se nemci z veseljem znebili tega sranja, če bi lahko.

matobeli ::

Blinder je izjavil:

v čem je ta mazdin diesel boljši od bmwjevih?


Da ima cca 30% nižjo porabo goriva in manj emisij.

Utk ::

al1976 je izjavil:

Khe. Kaj pa če se tudi za Mazdo malo počaka kako je s tem super truper dislom na daljši rok?
Ko se je Subaru iz nule lotil diesel masine je bil tudi rom-pom-pom potem pa je bilo bolje, da si ga preskočil.

Za bmw dizle se že danes ve, da je bolje jih preskočit, če te zanima zanesljivost in strošek čez nekaj let.

WizzardOfOZ ::

stara mama je izjavil:

A zato mora potem BMW kdaj še kako zadevo delat za japonce, ker ga japonci povozijo?


Samo za Toyoto. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Tist bmw-toyota obstaja samo zato, da se japonski inženirji lahko smejijo kako delajo avte "nemški" "premium" "proizvajalci".
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30833843 (7863) solatjek
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092898 (55664) profii
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612204 (10003) TheBlueOne

Več podobnih tem