» »

Nakup napajalnika

Nakup napajalnika

jjohny ::

Jutri grem kupit nov napajalnik (okrog 350W)
Sistem:
MS6163 PRO
Celeron1100
3x128MB Rama
WD 80 GB (preko PCI kontrolerja)
GeForce Ti4200 64 MB rama
CD
pekač
zvočna k. Creative

Zanima me na kaj moram pazit pri nakupu. Katerega mi priporočate? Kaj pomeni, da ima napajalnik P4 priključek??
Napajalnik bom sam zmontiral in priključil. Ker to delam prvič mi povejte na kaj moram pazit.

lp, jani

boštjan ::

vsekakor poglej +3,3V,+5V in +12V linijo.P4 priključek pomeni da je možno ta napajalnik tudi na p4 plate priključit.dobro ga prišraufaj v ohišje,da ti ne bo pado po plati in seveda preberi knjigico od plate,kjer je govora o priključitvi napajalnika na plato.koliko pa si pripravljen dat zanj?

jjohny ::

Kaj si mislil s tem da dobro pogledam +3.3V, +5V, +12V linije??
Glede denarja ne bom glih preveč škrtaril, kajti ne bi rad kupil kakšno čudno stvar in bo potem cel sistem nestabilen. Nekako sem računal tam okrog 10 000 SIT. V kolikor pa za več denarja lahko dobim kakšnega boljšega, bi tudi lahko še kaj primaknil. Samo ne vem, na kaj naj sploh pazim.
A konektorji so že vsi namontirani, a bo treba kaj predelovat konektorje??

lp, jani

ganzi ::

nč ti nav treba predelovat;)

ENERMAX EG365AX ActivePFC 17.040 SIT tole zna bit že zlo dober napajalnik
Drgač pa za tak denar k si rekel : ENHANCE ATX1136H 360W 11.760 SIT

boštjan ::

Kaj si mislil s tem da dobro pogledam +3.3V, +5V, +12V linije??

te linije bo izkoriščal tvoj system in na keri liniji bo "sedela" kera komponenta si preberi test Primerjalni test petih ATX napajalnikov. No jaz ti poleg tega enermaxa priporočam še tega,dobiš ga tudi v AGT za 14900.cena na ceniku ni prava

BoLhCa ::

priporocam enermaxa, ki ga tudi sam uporabljam, je drag ampak je pa napajalnik=) poglej pa se za kaksnih chieftecom ali pa enhancom... oba sta dokaj poceni in sta zelo dobra...

lp

Caligula ::

Po mojem se ti se vedno najboljs splaca kupit ohisje z 400w napajalnikom pri www.mimovrste.com za 12.700 SIT ali pa z 350 watnim napajalnikom pri Sunrisu za 10.500 SIT. Tisti napajalniki so popolnoma zadosti dobri, sploh pa za potrebe navijanja v mejah ki jih dosega folk tukaj na forumu,..

Skrtka zapravljanje za napajalnike v smislu brand name se skoraj vedno izkaze za neutemeljeno. Jaz sem kupil tistega na mimovrste in dela odlicno.

Placas za ohisje z napajalnikom manj kot za sam napajalnik pol.

Sydk ::

Caligula: se popolnoma strinjam s teboj, eno ohisje z vsaj 350W napajacem je najboljsa varijanta, cenovna seveda
jst mam npr. SunnyTecha 350 W za katerega sem odštel 6 k sit pa nimam nobenih problemov z njim, niti z navijanjem:))

Sydk ::

jjohny: mimogrede če imaš kak višek $$$ ga raje usmeri v nakup nove plate in proca, ker s celijem 1100 danes ne prides več daleč, prideš že a počasi:D

jjohny ::

Danes sem nabavil napajalnik Sunny model ISO 500. Piše, da je 420W.
Sedaj me zanima kako priklopim. Tisti 4 polni konektorji so mi jasni. Tudi onega za disketar vem kako se priklopi. Vendar ta napajlc ima še dva druga konektorja. Ali ju moram tudi kam nataknit??? Eden je 6 polni (v eni vrsti), drugi je 4 polni (v dveh vrsta)??
Piše tudi, da je temperature controlled.

lp, jani

boštjan ::

glej sliko-> klik.Ta conector je na tvoji plato lahko tudi drugje

jjohny ::

Boštjan,
Ta konektor sem priklopil. Vse tiste konektorje, ki jih je imel tudi ta stari napajalc ni problema, sem si zapisal in isto priklopil na novem.
Nevem samo za tista 2, ki jih stari ni imel, ta pa jih ima :
6 polni v eni vrsti in 4 polni v dveh vrstah.
Kaj pomeni, da je temperature controlled? ali to morda pomeni, da moram priključit kak konektor za merjenje temperature dodatno?
Na plati imam konektor PSFAN (power supply fan - 3 polni) samo takega konektorja ni na napajalcu.

lp, jani

boštjan ::

prižgi še power on,ker si vse prav priklopo.mislim da je en za P4 systeme.za drugega pa ne vem.v najslabšem primeru se i system ne bo prižgal,če nisi kaj priklopo.sicer pa maš vso dokumentacijo v knjigici od plate.

jjohny ::

Sem prižgal in dela profi. Thanks.

lp, jani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727759 (16305) LittleDevil
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322131 (1595) DjTonic
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533653 (2868) Karaya 52
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535430 (4829) TribesMan
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
30971 (789) Tilen

Več podobnih tem