» »

Restart med instalacijo Win98se

Restart med instalacijo Win98se

jjohny ::

Sedaj sem že 2x poizkusil instalirat Win98SE. Med kopiranjem datotek se comp samodejno resetira.
Kaj bi lahko sedaj naredil???

Sistem:
Celeron 1100 MHz
MSI MS 6163 Pro
Geforce Ti4200
3x128 Rama
CD, pekač teac
WD 80 GB disk (preko PCI kontrolerja)

Hvala za pomoč.
jani

jjohny ::

Sedaj sem ponovno formatiral C particijo. Čisto na koncu ko ugotavlja nekaj v zvezi s FAT je napisal:
Napaka pri dodelitvi pomnilnika. Ukaznega procesorja COMMAND.COM ni mogoče naložiti, sistem je obstal.

Torej imam kar neke resne probleme. Kaj naj naredim???

lp, jani

perci ::

stestiraj ram in disk

jjohny ::

S čim pa naj to stestiram? Daj mi prosim malo več povej.
Nekako se mi zdi, da so se problemi začeli pojavljati od takrat, ko sem zamenjal procesor in graf. kartico.
Celeron 500->Celeron 1100
Ati Rage 128 32 MB->GeForce Ti4200 64MB

A bi bilo morda potrebno v Biosu kaj dodatno nastavit?

lp, jani

perci ::

Za ram stestirat uporabi memtest86, za disk je pa nek wd-jev diagnostični program.

Lahko da je tut napajalc, glede na to da si bolj energijsko pozresen procesor in grafo ruknil notri. Kasn PSU mas?

perci ::

ddeben ::

Ce tele command.com datoteke nimas ti res nc ne bo slo...vsaj men ni dokler je nism na kompjuter pred instalacijo dal!

jjohny ::

Sem odšraufal napajalnik in pogledal:
Outpup power: 230W
Output:
+12V...8A
+5V...22A
+3.3V...14A
-5V...0,5A
-12V...0,5A
+5V/SB...1,5A

Firma pa je : Sunny Technologies Co.ltd

lp, jani

perci ::

A se vedno na istem mestu resetira?

jjohny ::

Ja, vedno se na približno istem mestu resetira. To je takrat ko kopira datoteke. Zatem pa je na vrsti pravi reset (začne odštevat čas 15,14,13,...). Ampak meni ne pride do tega pravega reseta, ampak že prej resetne.

ddeben,
Potem ko neuspe formatiranje, ugasnem comp in ga ponovno prižgem. V naslednjem poizkusu pa gre format brez problema.

lp, jani

perci ::

formatiranje ne uspe? kako to mislis? sploh noce sformatirat?

potegni si dol un program od wdja in naredi low level format

jjohny ::

Da formatiranje neuspe sem mislil to, da na koncu ko pregleduje FAT tabelo javi naslednji error:
Napaka pri dodelitvi pomnilnika. Ukaznega procesorja COMMAND.COM ni mogoče naložiti, sistem je obstal.

Potem pa ugasnem in ponovno prižgem računalnik, pa še enkrat poženem formatiranje, tokrat ponavadi uspe. Torej ni problem v tem, da bi manjkal tisti fajl.

Jaz malo sumim napajalnik. Se mi zdi malo majhna moč- no povejte ostali kaj mislite glede tega.
Drugače pa sem napajlnik tipal z roko, vendar se nič ne pregreva. Tudi na začetku ko šteje RAM in so prikazane posamezne voltaže, so vse voltaže znotraj določenih mej.

lp, jani

Tilen ::

Napaka pri dodelitvi pomnilnika. Ukaznega procesorja COMMAND.COM ni mogoče naložiti, sistem je obstal.


a si formatiral /s ? al brez ?

ddeben ::

Cuj dej formatiri z ukazom ... format x: /s /u

S tem da x velja za pogon ki ga formatiras!

jjohny ::

Formatiral sem brez /s. Samo "format d:" in "format c:". Brez navednic seveda.
A je potrebno uporabit /s??? Kaj je pa še tisti /u???
Formatiral pa sem s pomočjo zagonske diskete od win98se. Torej daš disketo notri in prižgeš računalnik. Ko se ti postavi na A:, sem napisal format d: in ko konča še format c:.
Na c-ju imam Win98se in na d-ju winXP.

Še to sem pozabil prej napisat. Na novo sem vgradil tudi pekač Teac. Torej je napajalnik sedaj kar bolj obremenjen:
celeron500->celeron1100
Ati Rage 128->GeForce Ti4200
Pekač Teac

lp, jani

MadMax ::

A nimajo novejši GeForci probleme z BX chipsetom?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jjohny ::

Glede tega nisem še nič slišal. A morda veš, če obstaja kakšen popravek???
Vseeno me pa še zanima, tisto glede format x:/s/u ???

lp, jani

Spajky ::

... sem ti že rekel, da vrži najprej srednji ram ven, če spet zajebava preglej kondenzatorje da niso napihnjeni in če to ne pomaga zamenjaj napajalc ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Sem pravkar odstranil srednji ram in ponovno poizkusil. Spet se je resetiral med instalacijo Win98se Slo. Vedno se resetne med kopiranjem datotek. Vendar sedaj se je že pri 25%, enkrat prej pa vem, da se je pri okrog 80%. Torej se ne resetira vedno na istem mestu.

lp, jani

MadMax ::

Daj najdi nekje eno staro grafikuljo, četudi na PCI, toliko da probaš dokončat instalacijo. Pa če uspe, naknadno zatlači geforsa not.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

prismo ::

Zmenjaj napajalnik, potem ram, grafiko, disk in ostane ti še samo plošča!!

Azrael ::

Napiši "format /?" brez navednic in ti bo izpisalo pomen posameznih možnosti. Tudi ukazi za DOS imajo help, samo je bolj skrit.

Drugače pa, jaz sem imel enak problem z TNT2 in Concord MB, inštalacija je naključno zmrzovala. Ko se je potem dalo v računalnik ISA grafiko, pa je šlo BP, TNT2 pa še danes dobro dela .

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

jjohny ::

Azrael,
če te prav razumem, si dal samo za čas inštalacije v comp drugo kartico, potem pa si dal spet TNT2?
Bom tudi jaz tako poizkusil in poročam.
Sem pogledal tisto glede formata. Samo vseeno bi vprašal ali je potrebno dati tisti /s, ko formatiraš?
Jaz sem že nekajkrat formatiral in naložil Win 98/XP pa nisem nikoli dal /s.
Kako je pravilno?

lp, jani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jjohny ()

ToniT ::

/s pomeni, da ti naloži sistem na disk, ki ga formatiraš!

Azrael ::

Tista druga grafika je bila samo za čas inštalacije, tako, da se windowsi postavijo. Potem je šla nazaj TNT2 in Windowsi so našli novo strojno opremo in potem je teklo vse BP.

/s ni nujen oz. ga sploh ne rabiš. Z njim po formatiranju naložiš na disk c: še sistemske datoteke, da disk postane boot disk. Ker imaš Win98 zagonsko disketo ne rabiš tega. Sistem postaviš z disketo, izbereš podporo za CD, potem pa po formatu tipkaj (po vsakem ukazu še Enter in ne piši kar je v oklepajih, to so samo moji komentarji, številke in oklepaje tudi izpusti: npr: 1.) so samo koraki):

1.) c:
2.) md inst (ustvari mapo inst)
3.) cd inst (prestavi se v mapo inst)
4.) md win98
5.) cd win98
6.) e: (če je CD enota e:)
7.) cd Win98 (če je inštalacija za Win v tej mapi)
8.) copy *.* c: (Ukaz prekopira inštalacijo Win na disk)
9:) c:
10.) setup

Tako boš dobil inštalacijo na disku in kadar boš kaj spreminjal v sistemu ne boš potreboval CDja. Inštalacija bo v mapi c:\inst\win98\

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Aja še to: Za format napiši, če imaš samo neuspešno namestitev Windowsev, "format c: /q" . Ta ukaz bo samo zbrisal vse datoteke na disku in je precej hitrejši od navadnega "format c:". Vsakič tipkaš brez navednic.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

jjohny ::

Thanks Azrael. Popolnoma enako kot si ti napisal sem jaz že dosedaj delal, vendar vseeno hvala.
Sedaj pa še glavna novica:
inštalacija mi je uspela popolnoma gladko in brez problemov (z GeForce Ti4200). In kaj sem naredil?
Prestavil sem kontroler za disk in zvočno kartico v druge PCI slote. Kontroler za disk in graf. kartica sta imela isti IRQ. Slot v katerem je bil prej kontroler je sedaj prazen. Verjetno je bil to vzrok, kaj mislite vi???

Hvala vsem za pomoč.

lp, jani8-O :D

jjohny ::

Včeraj sem instaliral še WinXP (na D particijo) in vse je potekalo gladko.
Vseeno pa bom jutri nabavil nov napajlnik. Mislil sem, da bi nabavil 300W ali pa 350W. Katero firmo ali model mi priporočate???
A je napajalc kaj problem zamenjat, ali moram comp peljati na servis ali lahko to sam naredim??
A je potrebno kakšno posebno orodje? A so konektorji že gor ali moraš kaj predelovati konektorje?

Se mi zdi, da je Morphling v zadnjem času omenjal, da je nabavil neki novi napajalnik in je ful v redu. Sem gledal vendar ne najdem njegovega sporočila.

lp, jani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jjohny ()

Tilen ::

ce znas izvijac drzat v roki in ce si malo pogledas kako je napeljan prejsnji napajalnik nebi smelo bit tezav :)

jjohny ::

Na kaj moram paziti ko bom šel kupit napajalnik??
Namontirati pa ga bom poizkusil sam. Kaj pomeni, da ima napajalnik P4 priključek? Kateri imajo dobre ležaje (tihe, vzdržljive)??

lp, jani

Tilen ::

to bi pa blo bolse ce se oglasis na podrocju .... Kaj kupit :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom pri inštalaciji WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
12959 (959) solatko
»

[java] Runtime.exec()

Oddelek: Programiranje
111805 (1678) borchi
»

Driver za Geforce FX5700

Oddelek: Programska oprema
231196 (1037) Gost
»

Problem z delanjem particij

Oddelek: Operacijski sistemi
9783 (662) sash
»

Sistem je blokiran!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131189 (1018) Space Surfer

Več podobnih tem