» »

Legalizacija marihuane

Legalizacija marihuane

Temo vidijo: vsi
1
2
3

matobeli ::

A si ti kaj živel v sloveniji v zadnjih 30+ letih?

LukiYo ::

Apofis je izjavil:

Sicer sem bil za legalizacijo, sam odkar se vozim na šiht s kolesom čez skor celo ljubljano sem za to, da se kr prepove. Folk je nezbran, zatopljen v svojem svetu, na telefonih, spreminjajo smer brez razmiselka. Kot da hočem še več zombijev po cestah...


Sorry, kakšna analiza pa je to? Nisem za legalizacijo marihuane, ker je folk zatopljen v svoje telefone..

Če kaj ta izjava pove, je to, da je folk odvisen od socialnih omrežij.

Btw, socialna omrežja slabo vplivajo na najstniške možgane, povzročajo depresijo, pa so vseeno legalna, ker je tako prav.

Ljudem je treba zaupat, brez da jih drugi omejujejo pri privat stvareh in narekujejo kaj naj delajo.

Hkrati pa ljudi osveščat, da bodo znali izbirat korake, zakaj dat čelado na glavo, kdaj na 6 piv, kdaj ne, kolk časa za soc.omrežja, kdaj skadit joint in kdaj ne...

V Španiji imajo lepo rešenos travo: vsak lahko doma sadi zase do določene količine. S tem razbremenijo policijo za resne probleme, itd.

hipertija je izjavil:

Raje vidim, da prepovejo še alkohol in cigarete, kot pa da legalizirajo še kak drek več..


To in še brez davkov plus varnost na vsakem vogalu imaš v ZAE in Savdski Arabiji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

OutOfTheBox ::

LukiYo je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Se pa močno strinjam, da je treba zadevo držati stran od mladine, ker redno uživenje med puberteto ima negativne učinke na razvoj možganov


Imaš kak vir?


Virov kolikor hočeš na to vprašanje, samo če iščeš nekaj v stilu "cannabis effects on developing brain". Tace stran od trave do cca 25 leta starosti.

Sicer pa, tisti ki imajo službo pri kateri je potreba dejansko mislit (zahteva fokus), bodo takoj opazili padec v produktivnosti, brain fogu, nezbranosti, ipd takoj ko bodo začeli uporabljat travo.

Res da je vsak človek drugačen, ampak jaz če sem želel narediti nekaj iz sebe, sem moral rekreacijsko uporabo opustiti, ker sem začel opažat velik padec v produktivnosti (večinoma v kognitivnih funkcijah) čeprav sem to delal 1x - 2x na teden (vikend).

Dodaten bonus pri tem da sem z uporabo nehal je tudi to da je anksioznost izginila. Skratka ljudje ki trdijo da trava ne škodi, ali dejansko tega ne opazijo ali pa samo to govorijo iz razloga, da zagovarjajo svoja dejanja - čeprav bi prej trdil da je prvo.

Sicer pa samo legalizacijo podpiram, s to razliko da je potreba dovolj ozaveščanja o tem kako in na kakšne načine trava škodi. Dodatno - če bi zadeva bila legalizirana, bi lahko opravili več študij o vplivih trave na možgane oz. vedenje človeka - kar pa sedaj ne delamo in je nujno potrebno.

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

Meiniken je izjavil:

Ampak... zaupati ljudem da substance ne bojo zlorabljali je utopično. Ljudje niso odgovorni.
Dobro, da jim volit pustimo.

hipertija ::

BuDi79 je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Ampak... zaupati ljudem da substance ne bojo zlorabljali je utopično. Ljudje niso odgovorni.
Dobro, da jim volit pustimo.

Otroku daš čokolado, da ne pizdaka, odraslemu pa volilno pravico. V vsakem primeru si si kupil mir, naredil pa po svoje :)
Prekle za kurnk

Unilseptij ::

OutOfTheBox je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Se pa močno strinjam, da je treba zadevo držati stran od mladine, ker redno uživenje med puberteto ima negativne učinke na razvoj možganov


Imaš kak vir?


Virov kolikor hočeš na to vprašanje, samo če iščeš nekaj v stilu "cannabis effects on developing brain". Tace stran od trave do cca 25 leta starosti.

Sicer pa, tisti ki imajo službo pri kateri je potreba dejansko mislit (zahteva fokus), bodo takoj opazili padec v produktivnosti, brain fogu, nezbranosti, ipd takoj ko bodo začeli uporabljat travo.

Res da je vsak človek drugačen, ampak jaz če sem želel narediti nekaj iz sebe, sem moral rekreacijsko uporabo opustiti, ker sem začel opažat velik padec v produktivnosti (večinoma v kognitivnih funkcijah) čeprav sem to delal 1x - 2x na teden (vikend).

Dodaten bonus pri tem da sem z uporabo nehal je tudi to da je anksioznost izginila. Skratka ljudje ki trdijo da trava ne škodi, ali dejansko tega ne opazijo ali pa samo to govorijo iz razloga, da zagovarjajo svoja dejanja - čeprav bi prej trdil da je prvo.

Sicer pa samo legalizacijo podpiram, s to razliko da je potreba dovolj ozaveščanja o tem kako in na kakšne načine trava škodi. Dodatno - če bi zadeva bila legalizirana, bi lahko opravili več študij o vplivih trave na možgane oz. vedenje človeka - kar pa sedaj ne delamo in je nujno potrebno.


Takega vira tako ali tako ne more biti... saj ne mores delati kontroliranih eksperimentov na mladoletnikih, samo merjenje dejanskih razlik med najstniki, ki pohajo in tistimi, ki ne, pa je vedno stvar debate in morda lahko potrdi korelacijo ne pa tudi vzrocnosti.

Glede kognitivnih sposobnosti se naceloma strinjam, ceprav je tukaj zame pomembna bolj dolgorocna perspektiva. Recimo, lahko delam 100%, ampak zaradi stresa in vsega po 10 letih dozivim infarkt ali pa enostavno pregorim. Ce pa delam na nekje 85%, ker zvecer rad enega pihnem, vendar bom pa bolj sproscen in boljse volje, in bom gural 20 ali 30 let, ceprav vcasih malo pocasneje, je to se vedno bolje :D....

Invictus ::

floyd1 je izjavil:

Po zdravi kmečki pameti bi morali še alkohol prepovedat, ampak zgodovina uči, da je prohibicija ustvarila še več težav kot pa jih rešila. Torej - legalizacija ja, a z nekim pametnim nadzorom.

Alkohola ne prepoiveš, ampak strogo nadzoruješ porabo. Nakup z osebno.

Če ga kupiš preveč, sledijo terapije pri AA...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LukiYo ::

OutOfTheBox je izjavil:

Sicer pa, tisti ki imajo službo pri kateri je potreba dejansko mislit (zahteva fokus), bodo takoj opazili padec v produktivnosti, brain fogu, nezbranosti, ipd takoj ko bodo začeli uporabljat travo.

Sicer pa samo legalizacijo podpiram, s to razliko da je potreba dovolj ozaveščanja o tem kako in na kakšne načine trava škodi. Dodatno - če bi zadeva bila legalizirana, bi lahko opravili več študij o vplivih trave na možgane oz. vedenje človeka - kar pa sedaj ne delamo in je nujno potrebno.


Glede služb je isto, kot pri alkoholu. Ne vem zakaj se to tukaj toliko povdarja. Marsikaj moraš spremenit, če želiš bit produktiven (od ponočevanja, socialnih omrežij, pitja, adhd-ja, nesrečnega razmerja, kajenja)...

Unilseptij je izjavil:


Glede kognitivnih sposobnosti se naceloma strinjam, ceprav je tukaj zame pomembna bolj dolgorocna perspektiva. Recimo, lahko delam 100%, ampak zaradi stresa in vsega po 10 letih dozivim infarkt ali pa enostavno pregorim. Ce pa delam na nekje 85%, ker zvecer rad enega pihnem, vendar bom pa bolj sproscen in boljse volje, in bom gural 20 ali 30 let, ceprav vcasih malo pocasneje, je to se vedno bolje :D....


This. Ljudje drug drugemu ne privoščimo sprostitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Gagatronix ::

Invictus je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Po zdravi kmečki pameti bi morali še alkohol prepovedat, ampak zgodovina uči, da je prohibicija ustvarila še več težav kot pa jih rešila. Torej - legalizacija ja, a z nekim pametnim nadzorom.

Alkohola ne prepoiveš, ampak strogo nadzoruješ porabo. Nakup z osebno.

Če ga kupiš preveč, sledijo terapije pri AA...


Terapije pri organizaciji, ki ima 95%+ stopnjo recidivizma zato ker posiljujejo z Jezusom in bogom, namesto da bi k zadevi pristopali strokovno terapevtsko... Res brihtno.

Vanich ::

Od 01.04. bo marihuana v Nemčiji (delno) legalizirana, recimo: Lahko nosiš s sabo za lastno uporabo do 25 gramov, doma lahko vzgajaš do 3 rastline in pa poseduješ 50g za lastno uporabo.

Kako pa stojimo s tem trenutno pri nam? Capljamo, kot vedno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

BorutO ::

LukiYo je izjavil:

Kaj se točno čaka in zakaj ne pobiramo davkov od trave?

Trava v primerjavi z alkoholom:

je antidepresiv, ljudje se smejijo, niso agresivni, ne uničuje jeter, ne povzroča mačka...

Če kdaj podprejo to, imam pri starših 13ha njiv za posaditi.

Orias ::

Vanich je izjavil:

Od 01.04. bo marihuana v Nemčiji (delno) legalizirana, recimo: Lahko nosiš s sabo za lastno uporabo do 25 gramov, doma lahko vzgajaš do 3 rastline in pa poseduješ 50g za lastno uporabo.

Kako pa stojimo s tem trenutno pri nam? Capljamo, kot vedno?


Pri nas še bomo dolgo čakali na kaj takega. Manj bo črnega trga. Ideja ni slaba, sploh ta z klubi. Pri nas kaj takega že mentaliteta ljudi ne omogoča.
Osebno zagovarjam uporabo konoplje v mejah normale. Sigurno bolj zdravo, kot sintetični kanaboidi, ki so se zadnja leta razpasli.
Isto kot alkohol tudi marihuana ne sodita za "volan" ali delovno mesto. To bi moralo biti strogo kaznovano v primeru da so prisotni učinki THCja (do 6 ur pri kajenju). Ne pa kot je sedaj, ko ti odkrijejo po 24 urah ali 1 tednu v telesu presnovek THC-COOH in te na koncu vržejo v isti koš kot nekoga, ki je kroničen pijanec ali zasvojen z trdimi drogami.
Na eni strani nam bodo mogoče tobak prepovedali in bomo pač na konopljo prešaltali :D:D:D

fujtajksel ::

dexterboy je izjavil:


Kdaj bomo prepovedali Facebook, Instagram, TikTok, Twiter in ostale platforme? Na dolgi rok dokazano uničujejo življenje...

Sam še Slo-tech si pozabu :)

Poznam par ljudi ki imajo s travo resne težave v lajfu, ne vem če je čisto nedolžna (ni nujno to zaradi trave). Tako da "rekreacije" z njo ne bi ravno spodbujal.

Se mi zdi pa kriminalno od naših poslancev in zdravnikov, da ne omogočijo uporabe bolnikom, čeprav je javna tajna da je na njej pol klientele Onkološkega inštituta in da ima korist od sedanjega stanja le mafija.
Zdravniki razen redkih izjem zanjo nočejo slišat, ker v primeru zapleta tvegajo licenco. Lahko brez skrbi eksperimentirajo s košer painkillerji in antidepresivi, ki ravno tako kot trava ne pomagajo vsakomur.

matobeli ::

V sloveniji je ogromno ljudi ki pije alkohol vsakodnevno pa nimajo nobene težave odsekat za test na šihtu ali pa za post. Enako velja za travo.

Vedno imaš pa v vseh kategorijah drog odvisnike, ki pa imajo težave z prenehanjem, zato se jim reče odvisniki.

Tudi cigarete niso tak bavbav, samo večina ljudi nima nobene pametne potrebe da bi nehal kadit.

Za 100k bi vsak povprečen slovenec, ki ni odvisnik za eno leto prenehal pit, jest meso, kadit... brez najmanjšega problema.

Matija82 ::

Vanich je izjavil:

Od 01.04. bo marihuana v Nemčiji (delno) legalizirana, recimo: Lahko nosiš s sabo za lastno uporabo do 25 gramov, doma lahko vzgajaš do 3 rastline in pa poseduješ 50g za lastno uporabo.

Kako pa stojimo s tem trenutno pri nam? Capljamo, kot vedno?


Mogoče tule ena dopolnitev, od 1. aprila bo v Nemčiji legalizirano posedovanje konoplje (ironija, da smo mi leta 1999 orali ledino z dekriminalizacijo) ter domače gojenje in od 1. julija naprej bodo začeli delovali manjši klubi (do 500 ljudi, max 50g na osebo/mesec) ampak javna prodaja (ala liqour store model za tiste, ki ste kej pohajkovali po tujini) je v planu šele enkrat (pozno) v prihodnosti.

Je pa tu največja debata ker je v zakon vključena amnestija glede kaznivih dejanj z konopljo. Jaz sem bil pesimist, da zakon zaradi tega dela dejansko ne bo sprejet ampak glej ga.

https://www.dw.com/en/cannabis-will-be-...
https://www.politico.eu/article/cannabi...

Pri nas, kakor zelo bežno spremljam, pa bo bojda junija posvetovalni referendum o medicinski rabi kar pa pomeni popolnoma nič razen tega da se bo kdo v vladi potrepljal po rami da kao nekaj delajo na tem :D Sposobni ljudje bi spisali zakon in ga dali v državni zbor, tle se pa spet neki igramo.

https://www.mladina.si/231534/dzoint-ta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

NekdoPach ::

Prepovedano / legalno... kakorkoli obrneš, gandža smrdi kot ku*ba! V Štepanjcu jo moramo vsak dan vohat. Pohanje v javnosti je zame isto kot če bi se na pločnik posral - take bi treba strogo kazensko preganjat.

c23po ::

Narkokarteli bi postali legalni. Obdržali bi monopol nad surovinami in odlično služili.

Zadnji sklep je napačen. Zaradi legalnosti bi prevladalo mnenje, da je zadeva varna in bi komplikacij bilo več.
Računalniki nimajo spominov.

Orias ::

Je v tej temi tudi nekoga "zmotilo", ko sem izpostavljal alkohol. Ampak, ker je alkohol predvsem problem družbe, si je potrebno za tem zatiskati oči. Iz ene strani je tudi alkohol "droga", ki zasvoji in uničuje družine in tudi zdravje tistega, ki pije alkohol. Vendar je alkohol danes nekaj samoumevnega v družbi, nažalost mladostniki. Alkohol je konec koncev cenejši, kot kakšna brezalkoholna pijača v gostilnah. Tak, da se vidi, da se "forsira" pitje alkohola.
Kar se pa tiče konoplje, pa se ve zakaj so prepovedali konopljo v zgodovini. Vendar se časi le spreminjajo. Prav smešno mi je to, da je v zdravstvu prepovedana konoplja z vsebnostjo THCJa. Na drugi strani je pa dovoljeno uporabljati sintetični THC. Kar je absurdno, sploh ker se ta sintetični THC že kar nekaj časa uporablja v veliko znamkah elektronskih cigaret, ker je cenejši
in imajo proizvajalci manj stroškov in več profita. In potem se čudijo, da nekomu zaradi tega "zavergla" in pristane na psihiatriji.

DamijanD ::

Sicer je ne vem zakaj je bil moj post na temo prohibicije izbrisan. Vsekakor ima pa c23po prav: V Oregonu so izvedli poskus in failali big time:
https://www.msn.com/en-us/news/us/why-o...

ginekk ::

Nobena psihoaktivna stvar ni v redu ob stalnem konzumiranju in v Sloveniji daleč največ prevladuje alkohol.

Imamo vkorenjeno kulturo pitja in bit vsaj vikend pijanec je čisto normalno in sprejeto povsod. Normalno je tudi da greš vsak dan med/po šihtu na pijačo s sodelavci.

Alkohol je na celični ravni mnogo bolj toksičen kot karkoli iz konoplje - pri kateri sta največja težavi uživanja seveda kajenje in smrad.

Izpostavil bi še legalne droge - te iz lekarne, na recept, precej odvisnikov, ne zavedamo se koliko dejanskoo, nastane tudi iz tega.

Bellator ::

DamijanD je izjavil:

Sicer je ne vem zakaj je bil moj post na temo prohibicije izbrisan. Vsekakor ima pa c23po prav: V Oregonu so izvedli poskus in failali big time:
https://www.msn.com/en-us/news/us/why-o...


Nesmiselno povezavo si prilepil (v temi o marihuani)

The key elements of Measure 110 were the removal of criminal penalties for possession of small amounts of drugs such as methamphetamine, heroin, cocaine, and fentanyl, and a sharper focus, instead, on reducing the harm that drugs cause to their users.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

BorutO ::

Fantje ... zdaj lahko greste živet v nemčijo ... od danes naprej je namreč ganđa v nemčiji legalizirna za osebno uporabo ...

feryz ::

Pri nas pa vajpanje kriminalizirano.

T440 ::

Ježeš.
Zakaj pa ni pravica do travce zapisana kar v ustavi?

BorutO ::

Upam, da bodo čim prej legalizirali v sloveniji travo ... prej kot v kateri koli sosednji državi ... Fotru sem že rekel, da bom na treh njihvah 100% nasadil travo. Sicer nimam pojma o njej, ampak za biznis se bom pa že podučil. :)

Si mislite ... turizem zapohancev, ki bodo hodili po robo legalno v slovenijo, se tu napohali, pa šli nazaj domov. na srečo je slovenija tako majhna, da se do meje pripeljejo, zapohajo, pa grejo dalje.

fingera ::

tikitoki je izjavil:

Ker so nasi voditelji bedaki in bodo prepustili dobickonosen posel drugim drzavam, ki s tem dodatno zasluzijo.

Bolj zato, ker so Slovenci pokvarjenci (od kje pridejo voditelji?) in se bo zadeva izrodila, tako kot se je za elektronske cigarete.

Socrates je izjavil:

Marihuana je zelo škodljiva droga. A nekateri resno verjamete, da gre zgolj za nedolžno zelišče?

Ti koncepta ne razumeš. 60% slovenske mladine poizkusi "travo" do prvega leta faksa, v Ljubljani verjetno 90%.

Se pravi, da se jo dobit. Kjerkoli in kadarkoli.

Zakaj bi torej zalagal z denarjem kriminalne združbe, če jo lahko prodajaš legalno in pobereš DDV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingera ()

Eduardo ::

BorutO je izjavil:

Upam, da bodo čim prej legalizirali v sloveniji travo ... prej kot v kateri koli sosednji državi ... Fotru sem že rekel, da bom na treh njihvah 100% nasadil travo. Sicer nimam pojma o njej, ampak za biznis se bom pa že podučil. :)

Si mislite ... turizem zapohancev, ki bodo hodili po robo legalno v slovenijo, se tu napohali, pa šli nazaj domov. na srečo je slovenija tako majhna, da se do meje pripeljejo, zapohajo, pa grejo dalje.


Trenutno ti morda uspe tak projekt, ker na market spraviš tudi kaj suboptimalnega, ker je nelegalno. Takoj, ko bo legalno pa boš ugotovil, da si dosti predaleč za tistimi z izkušnjami. Moraš upoštevati, da razvoj izdelka te sorte traja več generacij rastline, kar pomeni dosti časa. To ni krompir, to je zadeva, ki je plod bizarno dosti razvoja.

Mimogrede so draga že semena za vrhunske sorte. Takoj, ko bo legalno pa bodo tisti z znanjem dejansko lahko posadili njive in imeli fenomenalno bero v prvi rundi. Tvojega krša v primeru take konkurence ne bo povohal nihče, sledi, da boš verjetno imel samo zelo dosti zelo dragega komposta.

koyotee ::

Eduardo je izjavil:

BorutO je izjavil:

Upam, da bodo čim prej legalizirali v sloveniji travo ... prej kot v kateri koli sosednji državi ... Fotru sem že rekel, da bom na treh njihvah 100% nasadil travo. Sicer nimam pojma o njej, ampak za biznis se bom pa že podučil. :)

Si mislite ... turizem zapohancev, ki bodo hodili po robo legalno v slovenijo, se tu napohali, pa šli nazaj domov. na srečo je slovenija tako majhna, da se do meje pripeljejo, zapohajo, pa grejo dalje.


Trenutno ti morda uspe tak projekt, ker na market spraviš tudi kaj suboptimalnega, ker je nelegalno. Takoj, ko bo legalno pa boš ugotovil, da si dosti predaleč za tistimi z izkušnjami. Moraš upoštevati, da razvoj izdelka te sorte traja več generacij rastline, kar pomeni dosti časa. To ni krompir, to je zadeva, ki je plod bizarno dosti razvoja.

Mimogrede so draga že semena za vrhunske sorte. Takoj, ko bo legalno pa bodo tisti z znanjem dejansko lahko posadili njive in imeli fenomenalno bero v prvi rundi. Tvojega krša v primeru take konkurence ne bo povohal nihče, sledi, da boš verjetno imel samo zelo dosti zelo dragega komposta.


Preveč gledaš tv :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Eduardo ::

fingera je izjavil:


Ti koncepta ne razumeš. 60% slovenske mladine poizkusi "travo" do prvega leta faksa, v Ljubljani verjetno 90%.

Se pravi, da se jo dobit. Kjerkoli in kadarkoli.

Zakaj bi torej zalagal z denarjem kriminalne združbe, če jo lahko prodajaš legalno in pobereš DDV?


Predvidevaš, da bi bila uporaba v smislu koliko ljudi kadi in koliko skadijo identična v vsakem primeru?

Bi pa načeloma tudi jaz samo bolj carinil in legaliziral. Samo bi pa dodal dosti varovalk kakor visoke kazni v prometu, potem, če kdo dela zakajen, potem, da ni socialne, če konzumiraš karkoli, enako za alkohol itn. Pa niti ne samo za aktivno substanco, tudi za dovolj neaktivno v krvi, če je je dovolj, ker slabo vpliva na koncentracijo. Mejo za alkohol in vse droge lepo na 21 let, visoke kazni za tiste, ki karkoli od tega omogočijo mulariji pod to starostjo.

Eduardo ::

koyotee je izjavil:



Preveč gledaš tv :))


Ne, samo sem tu in tam kadil, imel zelo blizu dilerja, znanci gojili itn. Fantje že skoraj štejejo kristale, vsako leto so boljši. Edina omejitev jim je prostor zadadi nelegalnosti. Slovenska trava je med poznavalci znana po celi EU. Tako, da tisti, ki trenutno dobro živijo od tega, bi verjetno hitro postali bogataši, če bi legalizirali v Sloveniji in šriše po EU.

Je kar naivno mislit, da je to tako zelo lahko.

ginekk ::

pa saj večina denarja v tem poslu je itak v mali trgovini - torej retail

in ko se bo enkrat odprlo to, bo važno da imaš trgovine na frekventnih lokacijah
pač povsem isto kot pri ostali trgovini (recimo alkohol)


Pridelovalci so pač vrsta kmeta, tam ni denarja. Ok, nekaj ga je na genetiki semen in postopkih vzgoje, ampak tam pa je tujina že pred Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Eduardo ::

ginekk je izjavil:



Pridelovalci so pač vrsta kmeta, tam ni denarja. Ok, nekaj ga je na genetiki semen in postopkih vzgoje, ampak tam pa je tujina že pred Slovenijo.


Zna biti. Zato pa je razmišljanje, da bo kdo imel lukrativne njive, ko bo legalno popolnoma mimo.

Vseeno pa je v Sloveniji nekaj zelo dobrih pridelovalcev. Pravtako mojstri na svojem področju. Morda pa naredi kdo v primeru legalizacije hud brend. Jaz bi prej kot na malo štacuno stavil na brend. Jaz bi v primeru, da bi me zanimala niša razmišlal o razvoju izdelka, ki bi bil identičen recimo slim cigaretom. Seveda brez tobaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

matobeli ::

Eduardo je izjavil:

Morda pa naredi kdo v primeru legalizacije hud brend. Jaz bi prej kot na malo štacuno stavil na brend.


Čisto odvisno kako bi bila regulirana prodaja. Če bi bilo podobno kot za tobačne izdelke potem je sranje za kmeta ker mora praktično nujno imet posrednika oziroma trgovca.
Če bi bila možna prodaja preko spleta potem so pa hitro lahko tudi kmetje sami v B2C.

ginekk ::

Ta o brandu je kar dobra ideja. Blagovne znamke se vedno prodajajo.

Že vidim influencerje, ki puhajo v kamero 100% CBD (prepoved oglaševanja) in hvalijo izdelke. :))

fur80 ::

Meni nikoli ne bo jasno, zakaj ti 1 gram kokaina škodi in je prepovedan, 1 tablica lexaurina je pa primerna za paciente in jo dobiš na recept, s tem da lexaurin dokazano povzroča odvisnost.

matobeli ::

Jasno ti ni, ker gledaš iz napačnega zornega kota ;) Nelegalno je samo druga beseda za pravno ločitev dveh trgov, normalnega in črnega. En je kao prepovedan, ampak ne zares.

Vsaj glede na to da je droge lažje dobit od cigaret in lexaurina.

Slopek ::

Je že res, da albanska ganja smrdi, ampak usmrajene ribe, to je šele smrad. Jasno, da bolj so stare bolj se smrad širi. Gremo jih prepovedat. Fuj in fej.

Eduardo ::

Alkohol in trava delata luzerje. Tega se posebej zavedamo tisti, ki smo oboje nekaj časa konzumirali.

Po drugi strani pa je nelegalnost substanc po definiciji neumnost.

Ampak sistem konzuma ne sme podpirati, čeprav ga dovoli, zato pa bi predlagal:
- Če kdo hoče socialo nič trave, drog, alkohola. (Morda v primeru, če se zdravi od odvisnosti.)
- Če kdo hoče delati v JS ne sme biti pod vplivom trave, drog, alkohola. Pa ne samo aktivna substance, ker vemo kako super si, če se ga tudi dan prej preveč nakadiš.
- V prometu pa povišane kazni, hitrejše izločevanje povratnikov iz prometa, civil enote, ki bi imele delo hodit po gostilnah in loviti pijane voznike in še kaj...

Slopek ::

No, tako nekako, ja.
Ampak kaj, ko te teste opravlja samo kader za tekočim trakom?
Pa kar poznam to sceno, trava ni bila nikoli zares problem na delovnih mestih, kjer je prevladoval predvsem speed za proizvodnjo in kokain za šefe.
Je pa tudi zaradi trave kdo odletel, ampak ne ker bi bil zapohan v službi, ampak je kadil prejšnji dan. Pošteno, ni kaj.

OutOfTheBox ::

Je pa tudi zaradi trave kdo odletel


Sej isto bi tudi sam v vlogi delodajalca kakor "ex-weed-consumer" naredil, ker vem iz prve roke koliko te trava naredi lenega in počasnega. Ne govorim specifično za tiste, ki konzumirajo med vikendi, ampak da bi imel delavca ki konzumira vsaki dan in je to njegov glavni vir sprostitve?

Hvala, ampak ne hvala.

ampak ne ker bi bil zapohan v službi,


Da bi ti vedel koliko se poha (in pije) v službah kjer imajo popoldanske in večerne smene in ni kontrole šefov, bi se za glavo prijemal. Zdej popoldne oz. zvečer so lahko do tja peš sprehodim in prašam za en joint skozi ograjo.

Zgodovina sprememb…

Eduardo ::

Če podjetje ne reši teh zadev v poznih smenah slej kot prej pridejo nesreče.

Slopek je izjavil:


Ampak kaj, ko te teste opravlja samo kader za tekočim trakom?


Je tudi drugje. Če štima direktor, potem je pri šefkotih še najmanjši problem. Vsaj tako je kjerkoli sem bil do sedaj jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Slopek ::

Precej dobro poznam to sceno in ne bom trdil, da ni lenih zapohancev, ampak to so v osnovi leni ljudje. Poznam namreč precej ljudi, ki konzumira, pa so, ali res pridni delavci, ali ustvarjalni ljudje. Poznam tudi take, ki redno kadijo, a se tudi redno ukvarjajo s svojim umom in telesom. Nekateri celo, ne boste verjeli profesionalno s športom, a ne bom se spuščal v to, kaj je prav in kaj ne, ampak hočem povedat le, da trava sama po sebi ni nobena ovira za dosego cilja, je pa lahko velik sprožilec, ki izpusti na plano vse okostnjake iz omare. Vse tisto, kar si si pridelal z leti. Vse strahove, travme,......
No, vse to ne velja za alkoholike katere poznam. Vsi so katastrofa od ljudi, pa ne v osnovi, ampak zaradi zlega duha, ki jih obsede. Od tod namreč izvira ime alkohol - al kuhl.

To, da se pa poha med delovnim časom, je pa popolnoma nedopustno. V ostalo se pa jaz pri delavcu, ki opravlja naloge in je nasploh vesten ne bi spuščal. Me res ne zanima, kaj počne doma, če pa pri meni pridno in odgovorno dela. Res me ne zanima kaj folk počne doma, če se le ne pobija.

matobeli ::

Slopek je izjavil:

ampak zaradi zlega duha, ki jih obsede..

Right...
Etymology. The word "alcohol" derives from the Arabic kohl (Arabic: الكحل, romanized: al-kuḥl), a powder used as an eyeliner. The first part of the word (al-) is the Arabic definite article, equivalent to the in English.

Eduardo ::

Slopek je izjavil:

Precej dobro poznam to sceno in ne bom trdil, da ni lenih zapohancev, ampak to so v osnovi leni ljudje. Poznam namreč precej ljudi, ki konzumira, pa so, ali res pridni delavci, ali ustvarjalni ljudje. Poznam tudi take, ki redno kadijo, a se tudi redno ukvarjajo s svojim umom in telesom. Nekateri celo, ne boste verjeli profesionalno s športom, a ne bom se spuščal v to, kaj je prav in kaj ne, ampak hočem povedat le, da trava sama po sebi ni nobena ovira za dosego cilja, je pa lahko velik sprožilec, ki izpusti na plano vse okostnjake iz omare. Vse tisto, kar si si pridelal z leti. Vse strahove, travme,......
No, vse to ne velja za alkoholike katere poznam. Vsi so katastrofa od ljudi, pa ne v osnovi, ampak zaradi zlega duha, ki jih obsede. Od tod namreč izvira ime alkohol - al kuhl.



Jaz za razliko od tebe poznam kar nekaj megaproduktivnih alkoholikov. V bistvu več kot poheračev.

Je pa zli duh tudi v travi. Kaže se predvsem v reakciji, ko poheraču kdo "kvari zen". To vidiš ko nehaš kaditi.

Trava ni ovira za dosego cilja kakor ni alkohol. Pogoj je, da za doseganja cilja potrebuješ kakšne 50% svojih kapacitet ali pa idealno manj. Se slepiti, da ni tradeofa pa samo farbaš sam sebe. To si klasičen odvisnik, prej si priznaš boljše za tebe.

Slopek ::

Pa sej se strinjam načeloma.
Ampak jaz samo pravim, da se mi ne zdi smiselno ljudem prepovedovati takih stvari, ker pač prepoved ne deluje. Delujejo pa kazni in te naj bodo primerne glede na storjen zločin in škodo.
Niti ne pravim, da nekdo, ki to konzumira ni odvisnik, ampak to ga ne naredi slabega delavca. Pa naj zjutraj na štemplanju recimo preverijo, kdo je včeraj po večerji popil pivo ali dva,tri,...
Aja pozabljam, da so nekatere nevarne droge legalne.

Machete ::

Jaz imam prej težave s skurjenimi pivci, ki v službi težko karkoli naredijo tisti dan 'po'. Poharji so konstantni in naredijo vedno enako, ker prejšnji dan ne vpliva na njih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kingsix ::

Naj vsak dela kar hoče. Dokler ne ogroža drugih je to njegova stvar.

Legalizacija marihuane pa imo ne pomeni bistveno več uporabnikov. Kdor želi jo brez težav kadi že zdaj. Po mestu skoz smrdi po travi, zadnjič ko je bil nek dogodek so kadili dobesedno polek policije in noben nič.

Glede lenuhov pa je tako... Bolj odvisno od človeka, razpoloženja in tudi vrste trave.
Kolega je naredil pravno fakulteto in skoz kadil ko...

OutOfTheBox ::

Bolj odvisno od človeka, razpoloženja in tudi vrste trave.


Kolega je naredil pravno fakulteto in skoz kadil ko...


Seveda.

Ampak če vzameš kohorto ljudi ki redno kadi in drugo kohorto ljudi ki ostane čista, bo druga bolj produktivna. Seveda boš imel anomalije v obeh skupinah, kjer boš imel v prvi kohorti tudi produktivnega človeka, bolj kot je nekdo iz druge kohorte in obratno. Ampak dejstvo je da bo prva skupina vsekakor manj produktivna.

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

OutOfTheBox je izjavil:

Bolj odvisno od človeka, razpoloženja in tudi vrste trave.


Kolega je naredil pravno fakulteto in skoz kadil ko...


Seveda.

Ampak če vzameš kohorto ljudi ki redno kadi in drugo kohorto ljudi ki ostane čista, bo druga bolj produktivna. Seveda boš imel anomalije v obeh skupinah, kjer boš imel v prvi kohorti tudi produktivnega človeka, bolj kot je nekdo iz druge kohorte in obratno. Ampak dejstvo je da bo prva skupina vsekakor manj produktivna.

Ker produktivnost pa to. Kaj pa konzumira ta pravljična clean skupina? Ni tega pismo. Vsak je navlečen na nekaj. Kako bo nekdo produktiven, če se po delu ne sprosti, če v lajfu nima nobene zabave, nobene druge motivacije, kot narediti in zaslužiti še več?

Pa še nekaj. Iz vaših playlist si probajte zbrisat musko, ki je nastala pod vplivom substanc, pa si boste lahko samo še žvižgal, ampak pazite kaj.

Pa tukaj se pogovarjamo o nevarnosti neke zadeve, ki raste v naravi, hranimo se pa z.....Raje ne bom o tem, ker je mislim, da tukaj vsem jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

OutOfTheBox ::

Vsak je navlečen na nekaj. Kako bo nekdo produktiven, če se po delu ne sprosti


Drži. Eni se športajo, drugi družijo z družinami ali prijatelji, tretji igrajo instrument, četrti kaj ustvarjajo/gradijo, peti se zadevajo ali pijejo. Vsem je skupno to da se na koncu dneva sprostijo.

Kaj bo posameznik delal je v veliki meri odvisno kako se je v mladosti navadil to delat in kam usmerjat energijo v prostem času.

Pa tukaj se pogovarjamo o nevarnosti neke zadeve, ki raste v naravi,


Tega argumenta nikoli nisem štekal. A če raste v naravi potem ne more škodit pa to?

Pa še nekaj. Iz vaših playlist si probajte zbrisat musko, ki je nastala pod vplivom substanc.


Kreativnost ni enako produktivnost.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Problemi človeštva
106465537 (83) Meizu
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904147223 (60046) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21743896 (32165) jype
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31678286 (69524) Okapi

Več podobnih tem