» »

Zavarovanje sončne elektrarne

Zavarovanje sončne elektrarne

mythic ::

Pozdravljeni, zanima me ali je 60 EUR za zavarovanje sončne elektrarne velikosti 13kw primerna cena?

Zavarovanje vključuje: Požar, strela, eksplozija, padec zrakoplova ali dela zrakoplova, udarec zavarovančevega motornega vozila, manifestacija in demonstracija, vihar, toča, strojelom vgrajenih inštalacij, svetovanje za hitrejšo odpravo škode, Strojelom - sončna elektrarna.

Koliko plačujete ostali in za kako veliko oziroma koliko vredno elektrarno?

Hvala za vaše izkušnje, mnenje,...

sejalecx ::

Katera zavarovalnica? Samostojno ali v okviru zavarovanja hiše?

koyotee ::

A to je na letni osnovi? Če ja, nimaš kaj mislit.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

starfotr ::

Glede na nizko premijo je verjetnost za kakršnokoli škodo res minimalna in je vprašanje, če je sploh smiselno zavarovat.

MadMax ::

Do koliko pa je krito, s temi 60 evrići?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

KTr1sk ::

Jaz sem pri Triglavu zavaroval in me je prišlo 150€


katere pozicije so "nepotrebne", da bi manj plačal oz. lahko kdo pokaže polico? hvala

Ali kdo ve ali je možno dobit kaj od zavarovalnice kadar zadeva crkne in si en mesec brez delovanja? Meni je namreč prejšnji mesec crknilo in sicer so že bili pri meni in zamenjali neko ploščo v razmerniku, ampak še vedno ne dela, tako da zdaj morajo cel SolarEdge 17kw menjat in bo kmalu en mesec ko nič ne dela :(
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

c3p0 ::

Meni so na remote nekaj popravljali parkrat, je delalo teden-dva, potem pa spet. Dokler niso celega menjali, od takrat je že par let mir.

Da bi kaj dobil za nedelovanje, pozabi.

tony1 ::

" katere pozicije so "nepotrebne", da bi manj plačal oz. lahko kdo pokaže polico? hvala"

Odvisno, kaj si lahko privoščiš... Postavki v točki 1.2 sta vsekakor nesorazmerno dragi... Razmisli, če lahko kriješ strojelom sam, in bi tako privarčeval 1% nabavne vrednosti SE letno...

starfotr ::

Prelagam, da nemesto v zavarovanje raje investirate v bolj redne in temeljite preglede električne inštalacije in vizualne preglede, meritve inštalacije in večkratno čiščenje panelov. Boste imeli več od tega, kot od zavarovlne police.

Če se bojite strele si namestite strelovod, vendar če v zadnjem desetletju ni nikoli strela treščila v bližini, potem tudi v prihodnosti ne bo.

WizzardOfOZ ::

Zavarovanje SE imam vključeno v zavarovanje celega objekta. Je pa nekje med 150 in 200€ višja letna premija zaradi SE.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

KTr1sk ::

Katera zavoravolnica je najcenejša in kaj pride cenje,da je ločena polica ali boljše skupaj s hišo?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

telexdell ::

Panel te stane tam 200 € in imaš garancijo tam 15 let. Če plačaš 150 €/leto boš v 15 letih plačal 2300 € ali za 10 novih panelov. Šele po 15 letih boš lahko koristil zavarovanje, saj boš prej uveljavljal garancijo. In če ti slučajno odpove panel, bo to strošek letne premije zavarpvanja. Z dokupom je garancijska doba razsmernika do 25 let. Nov stane tam 2000 €. Za zavarovanje pa boš v tem času plačal preko 3500 €.
Zavarovati je treba stvari, katere lahko v kratkem času naredijo veliko škode in to škodo garancija ne krije. Vsekakor so to nevarnosti pred točo, vetrom, požarom, visokim snegom...- torej neurje in požar. Vse ostalo pa je metanje denarja stran.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Likalnik ::

pa sej se za to zavaruje kar si napisal v zadnjem stavku, neurje, požar, sneg itd....saj ne zavarujemo zato, ker bo panel crknil. ali pač?
Garancija krije, če je kakšna težava na samem panelu...če je pa mehanska poškodba kot so požar, sneg, toča, strela...to je pa potrebno zavarovati...ker to pa ne krije garancija

mythic ::

Tisti ki plačujete po 150 EUR za zavarovanje samooskrbne sončne elektrarne - poskusite poklicati konkurenco.

WizzardOfOZ ::

sosed je naredil točno to, šel je k konkurenci, plačeval manj, potem je prišel pa požar (mulci so kanto zakurili med našo in sosedovo bajto). sosed je dobil 3 nove tramove za ostrešje, jaz pa postavitev v prvotno stanje. on je doplačal še 7000€ da so mu vse poštimal, pri nas pa nič. on je plačeval 100€ na leto, jaz pa plačujem 450 na leto za zavarovanje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Lonsarg ::

Ampak 350EUR na leto pomeni da teh 7000EUR ti das vsakih 20 let, on je dal pa zgolj ob požaru, torej bo suma sumarum v 40 letih skoraj gotovo prišel ceneje skozi, oziroma enako drago ob ponovnem podobnem požaru :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WizzardOfOZ ::

Imam v zavarovanju: postavitev v prvotno stanje. Torej, če mi poči steklo v vratih omare, se usuje TV, strela udari v bajto,..., pridejo, odpeljejo, zamenjajo in prinesejo nazaj pa zmontirajo. Nič ukvarjanja z denarjem, samo podpišem (ko vse naredijo).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Zdaj pa malo nakladaš. Spet. Kot ponavadi. Če vse skupaj plačuješ 450 na leto, potem NI zarad elektrarne 150-200 višja premija.

mRhcPf ::

Wiz, kaj imaš to, lahko daš kak link (zasebno), če že mi plačujemo ene 600EUR letno za hišo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Zdaj pa malo nakladaš. Spet. Kot ponavadi. Če vse skupaj plačuješ 450 na leto, potem NI zarad elektrarne 150-200 višja premija.


Zavarovanje za bajto 450 + 150 zavarovanje za elektrarno. Bo tako bolj jasno?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Daniel ::

Če se prav spomnim plačam za 20 kW elektrarno tam nekje 80 EUR pri Savi, lahko pa za ziher preverim jutri v papirjih, danes več nisem pri volji. Najvažnejše mi je strojelomno in zavarovanje proti udaru strele. Strojelomno garancija sicer nekako pokriva ampak vseeno, za tak znesek se ne bom sekiral.

wcpapir ::

Strojeloma garancija ne pokriva.

Telbanc ::

Tist za padec avijona je obvezno, lah bi dal not še vojaški avijon. Kake padalce, Balonarje, Pa cepelin. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
907229481 (13) MrStein
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313661 (1257) VelkBla
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10026289 (5389) lolipop2

Sončna elektrarna? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27862429 (32819) BigWhale
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9939057 (10897) jocoj

Več podobnih tem