» »

Slovenski jezik v avtomobilu

Slovenski jezik v avtomobilu

Gospod ::

Vsi novi avtomobili, ki so naprodaj v Sloveniji, morajo imeti možnost izbire slovenskega jezika za multimedijske sisteme in za varnostna obvestila. Kateri avtomobili to že imajo?
Lp.

PINki ::

Si kaj googlal? Ravno zadnjic je nekdo objavil novinarski članek glede tega.

donvito ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

donvito ::

Ne vem zakaj mi ne kaže editiran odgovor?

2dark ::

donvito je izjavil:


mislim, da nekateri Peugeoti že imajo, če se ne motim.


Možno, da ta najnovejši modeli. Pod najnovejši so tisti, ki so zadnja generacija in ne ena nazaj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

bemfa ::

Še dobro, da si pojasnil, kaj pomeni 'najnovejši' Brez te razlage res ne bi razumeli.

LeQuack ::

Če nimaš v nemških avtomobilih nastavljene nemščine, potem nisi pravi ljubitelj in je vseeno če Dacio nabaviš.
Quack !

Gospod ::

LeQuack je izjavil:

Če nimaš v nemških avtomobilih nastavljene nemščine, potem nisi pravi ljubitelj in je vseeno če Dacio nabaviš.

Po tvoji logiki, če si ljubitelj Japoncev moraš imeti jezik izbran japonski jezik pa kdo sploh zna brati njihove grmovja.
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

HotBurek ::

Pa volan na desni strani.

Če ne si fejker.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

WhiteAngel ::

Mogoče si bo Apple počasi blagovoljil tudi iOS prevesti v slovenščino? Še Tesla ima slovenščino, respect.

m0LN4r ::

Danes pa to res ni tezko prevest s pomocjo AI prevajalnikov in enga indijskega freelancerja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Miha 333 ::

Nekdo bi moral te prevode potrditi. Ker v nekaterih avtih sicer slovenščina je, ampak je prevod tako obupen, da dam raje na angleščino.

asdf_jklc ::

Nebi vedel, imam vso elektroniko, od ruterja, do telefona in ure v angleščini - vsi ostali družinski člani enako. Slovenščina je neuporabna.

PacificBlue ::

HotBurek je izjavil:

Pa volan na desni strani.

Če ne si fejker.


https://youtube.com/shorts/86Waq2AMy-8?...

donvito ::

asdf_jklc je izjavil:

Nebi vedel, imam vso elektroniko, od ruterja, do telefona in ure v angleščini - vsi ostali družinski člani enako. Slovenščina je neuporabna.

Kaj potem delaš na slovenskem forumu? :D

feryz ::

Trola, kaj pa naj bi?
Slovenščina je za kaj drugega itak neuporabna. Še posebej za v avto.

MrStein ::

Miha 333 je izjavil:

Nekdo bi moral te prevode potrditi. Ker v nekaterih avtih sicer slovenščina je, ampak je prevod tako obupen, da dam raje na angleščino.

To pa res.

Sicer pa: sporočila so eno, glasovno upravljanje pa drugo. To ima kateri podprto v slovenščini?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

feryz ::

Verjetno ne.
Je pa bolj zanimivo, da tudi noben ne zna uporabljati kombinacije.
Torej izpis v slovenščini, govorna navodila v angleščini. Verjetno je to preveč za it-jevce, ki se z avti ukvarjajo.

m0LN4r ::

ITjevci so dragi, zato je treba sparat
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

one too many ::

@feryz: Ali ne bi raje imel obratno? Fotr ima glasovno upravljanje, ampak avto nima na voljo slovenščine. Radio Student gre, Val two-hundred-and-two tudi, toda Radio Prvi mi pa še ni uspelo pravilno izgovoriti.

feryz ::

Ne razumem, kaj misliš.
Problem je, da pri nastavitvi slovenščine blokira glasovno upravljanje. V kateremkoli jeziku. Nima veze ali želiš z njim govoriti v angleščini ali v svahiliju, ker te sploh ne posluša.

Machete ::

BMW ima slo jezik že 10 let.
Suzki še danes ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MrStein ::

Zanimivost: Renault Scenic navigacija v slovenščini ima lep glas, v angleščini pa nekako prekinja. Kot da bi stavek bil zlepljen iz posamezno posnetih besed. (saj mogoče je tako narejeno, ampak drugje se to ne sliši tako očitno kot tukaj)

Slovenski prevod GUI (besedila) je sicer precej ubogi.
Če spelješ, pa so katera vrata odprta, napiše z rdečim "Zategnitev ročne zavore!"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

feryz ::

Kar pomeni, da moraš zategniti ročno zavoro. Ker imaš odprta vrata.
Vse štima.

one too many ::

@ferzy: Aha, sedaj te razumem. Ja, to je neumno.

Sicer je pa tudi smešno, ko greš z navigacijo v drugo državo. Enkrat sem uporabljal Google Maps in je aplikacija v Franciji izgovarjala Chambéry po angleško Č?mberi namesto Šomber? (če sem pravilno namestil naglasna znamenja). Me je na križišču čisto zmedlo. Razumem pa, da če jezika ne poznaš je tako verjetno bolje.

Rok Woot ::

Machete je izjavil:

BMW ima slo jezik že 10 let.
Suzki še danes ne.


Ja a res? Mene nič ne razume, če mu govorim v slovenščini. Če mu rečem, pelji me na ulico npr Bratov Učakar, se vklopi navigacija in zračuna pot? Ker BMW od mojga fotra pač ne razume.

A Tesla res razume? Lahko kdo potrdi.

MrStein ::

feryz je izjavil:

Kar pomeni, da moraš zategniti ročno zavoro. Ker imaš odprta vrata.
Vse štima.

Seveda. Govorim o tipkarski napaki.

one too many je izjavil:


Sicer je pa tudi smešno, ko greš z navigacijo v drugo državo. Enkrat sem uporabljal Google Maps in je aplikacija v Franciji izgovarjala Chambéry po angleško Č?mberi namesto Šomber? (če sem pravilno namestil naglasna znamenja). Me je na križišču čisto zmedlo. Razumem pa, da če jezika ne poznaš je tako verjetno bolje.


To sem opazil, da Google Maps izgovarja imena "po angleško". Apple Maps pa po slovensko. V Sloveniji je to drugo boljše (googlova izgovorjava je sicer včasih zabavna). V tujini pa je mogoče res bolje, da "bere po angleško". Ali slovensko, če to podpira, nisem probal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Machete ::

Rok Woot je izjavil:

Machete je izjavil:

BMW ima slo jezik že 10 let.
Suzki še danes ne.

Ja a res? Mene nič ne razume, če mu govorim v slovenščini. Če mu rečem, pelji me na ulico npr Bratov Učakar, se vklopi navigacija in zračuna pot? Ker BMW od mojga fotra pač ne razume.
A Tesla res razume? Lahko kdo potrdi.


Ne, glasovni ukazi pa ne delajo, to imaš prav.
Jaz sem pisal za menije oz. interface.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacija: slovensko vodenje

Oddelek: Na cesti
325027 (3884) Konlov
»

Glasovno upravljanje telefona v slovenščini - android

Oddelek: Mobilne tehnologije
175446 (4853) dunda
»

Google Translate razume več kot sto jezikov in 99 odstotkov ljudi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
207865 (5956) Jst
»

Pa smo zopet nekoliko manjši... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10322156 (17344) Sriple Tix
»

Posiljevanje obiskovalcev slo-tech.com z izrazi ala "bliskovni" (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Slo-Tech
26646878 (41481) Gandalfar

Več podobnih tem