» »

Pomoč pri oddaji obračuna akontacije dohodnine

Pomoč pri oddaji obračuna akontacije dohodnine

Katika88 ::

Trenutno obrazec izpolnjujem s pomočjo članka (https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog..., pa me zanima par stvari, ki nisem čisto prepričana.

Pri četrti točki (IV. PODATKI O VRSTI OBRAČUNA), v članku piše da izberem prvo opcijo, redni letni obračun. Ker pa sem jaz zaprla s.p. lansko leto, to velja tudi zame ali izberem drugo opcijo, Obračun pri prenehanju davčnega zavezanca z izbrisom iz Poslovnega registra dne?

Potem me zanima še polje 25 (Obračunana akontacija dohodnine od dohodka iz dejavnosti). Kje lahko dobim ta znesek da ga pravilno vpišem? Imela sem prihodkov 0.00 če to kaj pomeni?

Hvala.

gidooo ::

Katika88 je izjavil:

Trenutno obrazec izpolnjujem s pomočjo članka (https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog..., pa me zanima par stvari, ki nisem čisto prepričana.

Pri četrti točki (IV. PODATKI O VRSTI OBRAČUNA), v članku piše da izberem prvo opcijo, redni letni obračun. Ker pa sem jaz zaprla s.p. lansko leto, to velja tudi zame ali izberem drugo opcijo, Obračun pri prenehanju davčnega zavezanca z izbrisom iz Poslovnega registra dne?

Izberi drugo opcijo in vpiši datum izbrisa.

Potem me zanima še polje 25 (Obračunana akontacija dohodnine od dohodka iz dejavnosti). Kje lahko dobim ta znesek da ga pravilno vpišem? Imela sem prihodkov 0.00 če to kaj pomeni?

Na edavkih odpri vpogledi-kartica zavezanca-2022, vpiši znesek, ki ga vidiš v vrstici 40- Akontacija dohodnine

Hvala.

Katika88 ::

gidooo je izjavil:

Katika88 je izjavil:

Trenutno obrazec izpolnjujem s pomočjo članka (https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog..., pa me zanima par stvari, ki nisem čisto prepričana.

Pri četrti točki (IV. PODATKI O VRSTI OBRAČUNA), v članku piše da izberem prvo opcijo, redni letni obračun. Ker pa sem jaz zaprla s.p. lansko leto, to velja tudi zame ali izberem drugo opcijo, Obračun pri prenehanju davčnega zavezanca z izbrisom iz Poslovnega registra dne?

Izberi drugo opcijo in vpiši datum izbrisa.

Potem me zanima še polje 25 (Obračunana akontacija dohodnine od dohodka iz dejavnosti). Kje lahko dobim ta znesek da ga pravilno vpišem? Imela sem prihodkov 0.00 če to kaj pomeni?

Na edavkih odpri vpogledi-kartica zavezanca-2022, vpiši znesek, ki ga vidiš v vrstici 40- Akontacija dohodnine

Hvala.


Hey, hvala lepa za ta super odgovor, povsod so mi pošiljalo samo ene povezave do člankov, ti pa si podal super odgovor.

Samo še nekaj me zanima, pod eKarica 2022 nimam 40 - akontacija dohodnine, imam samo 44, 45 in 85. Se še kje drugje da to pogledati?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31449093 (1807) Kanban
»

Hipotekarni kredit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799666 (3581) Apofis
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145828 (9612) fikus_
»

Redno zaposlen, popoldanska dejavnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534876 (2433) jabe
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234727 (2913) Ales

Več podobnih tem