» »

Redno zaposlen, popoldanska dejavnost

Redno zaposlen, popoldanska dejavnost

1
2
»

Mike_Rotch ::

Napačno oddan letni obračun normiranca ni kaznivo dejanje.

Ori ::

FireSnake je izjavil:

Prebral sem prve tri strani pa nisem našel ustrezne teme.

Na bistvo:
sem redno zaposlen in bi rad delal še popoldne.
Ker bi za opravljeno delo rad izstavil tudi račun, da bo vse uradno, me zanima kaj se zame najbolj splača.

Zneski računov bodo nekje od 750 do 1000€ mesečno. Torej 12 000 letno.
Tip dejavnosti ne bi razkril (če ni potrebno).

Bral sem o različnih variantah, vendar se jaz v to ne spoznam, ker se mi nikoli ni bilo treba s tem ukvarjati.

Hvala za info že vnaprej.


Zdravo
ker imam skoraj identično situacijo kot vi pred 2 letoma, me zanima če tole, še zmeraj drži.
1. kolikor sem gledeal so stroški tam nekje okrog 75€
2. zanima me če lahko odprem račun na banki n26, mora biti business ali je lahko normalen ne vidim sploh razlike. ali mora biti račun za sp odprt v sloveniji.
3. mogoče veste koliko je najvišji znesek pr n26 ki ga lahko dvigneš, tega podatka nisem zasledil nikjer.
4. na kakšen način ste izdajali račun podjetju, ste imeli kašen program ... nekaj sm bral o neki čebelici ki je za 25 računov zastonj jaz bi jih itak rabil samo 12.
5. ali lahko sp zapreš kadar ti paše, ali se vezan na kakšno obdobje oz. promet

Zaenkrat toliko ko se še kaj spomnim pa vprašam, informacije dobrodošle od kogar koli.
hvala

Mike_Rotch ::

2. zanima me če lahko odprem račun na banki n26, mora biti business ali je lahko normalen ne vidim sploh razlike. ali mora biti račun za sp odprt v sloveniji.


Lahko odpreš račun pri N26. Jaz za s.p. uporabljam osebni račun odprt na N26 že nekaj let. Nisem sicer na tekočem s pogoji, ampak obstaja možnost, da N26 zahteva, da odpreš poslovni račun pri njih.

Kot rečeno, meni ne komplicirajo.

Na d.o.o. imam poslovni račun odprt pri Revolutu, prav tako dela OK.

3. mogoče veste koliko je najvišji znesek pr n26 ki ga lahko dvigneš, tega podatka nisem zasledil nikjer.


1000 eur na dan na bankomatu.

4. na kakšen način ste izdajali račun podjetju, ste imeli kašen program ... nekaj sm bral o neki čebelici ki je za 25 računov zastonj jaz bi jih itak rabil samo 12.


Čebelca

5. ali lahko sp zapreš kadar ti paše, ali se vezan na kakšno obdobje oz. promet


Če imaš poravnane obveznosti, lahko zapreš praktično kadarkoli.

jabe ::

Kar se tiče tega, kaj naj bi računovodja in kaj ne, ne vem, ker ga nimam. Lahko pa potrdim, da so na fursu kar prijazni in res ko nekaj ne štima pokličejo. Kako se je ena dajala z mano, ko sem tele karantene pa bolniške, ki so so se prekrivale sem in tja notri kucala. Mi je pomagala, da sva našli varianto, kjer sem dobila največ denarja in je pozegnana z njihove strani. Pa to ni bilo prvič. Čeprav FURS vedno poudarja, da niso svetovalni organ, ampak ne vem kaki že, zelo rad pomaga, če jih ne ignoriras.

Tak, to je moja izkušnja...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145151 (8935) fikus_
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016812 (14496) čuhalev
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915188 (13808) BlaY0
»

Enostavno knjigovodstvo za popoldanski sp in ostale obveznosti

Oddelek: Loža
2615991 (15274) St235

Več podobnih tem