» »

Finančna kriza 2023

Finančna kriza 2023

««
4 / 17
»»

redtech ::

To bo zanimivo gledat, če sem delničar si ne želim zgubaša na grbi. Ali so sedaj samo zamaknili težave naprej v prihodnost ali bo UBS lahko s tem 1T assetom pod CS lahko kaj bolje delal.

Kakšen delež prihodkov predstavlja avto:
https://www.zerohedge.com/personal-fina...

Zanimivo, da 30-50 letniki tako močno presežejo zdrav family budget, ki je po mojem mnenju med 10-15% (od nakupa do gum..)

dronyx ::

Masayoshi je izjavil:

Odvisno od garancij Švice. So menda v igri garancije za cs obveznice.

Credit Suisse ima menda še nekaj tožb v teku za visoke zneske. Torej če izgubijo vse breme prevzame država Švica? Še dobro, da imajo kar obsežen državni skladi iz katerega bodo lahko vse to financirali. :))

fikus_ ::

Bo Švica dala na trg nekaj nacističnega zlata, da bodo pokrili garancije.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

In 2021, Credit Suisse had assets under management (AuM) of over CHF 1.6 trillion. UBS announced its intent to acquire Credit Suisse for $2 billion on March 19, 2023.

Ti mater. 2 milijarde za trilijon in pol denarja v upravljanju...to je džabe. Kolk bi potem stala NLB, par milijončkov? Kolk od tega bo ostalo v švicarskih rokah, ne glede kako se bo končalo...

Masayoshi ::

Problem je če ti upravljanje teh trilijonov nosi ornk izgubo. NLB je na borzi vrednotena na okoli 1,5 milijarde

Utk ::

Hja, iz upravljanja teh trilijonov so zgradili celo Švico.

Masayoshi ::

Utk je izjavil:

Hja, iz upravljanja teh trilijonov so zgradili celo Švico.


? Podnapisi?

Utk ::

Švica bo naredila vse, da to reši sama, čim hitreje in čim bolj tiho. Ker če ti trilijoni spizdijo ven, ne glede kolk zgube trenutno nosijo, bojo morali začet kaj delat. Potem pač ne bo več vsak šofer avtobusa tam vlekel 8 jurjev na mesec.

Masayoshi ::

Mal naivno tole ;), šofer avtobusa ima bolj malo od upravljanja trilijonov v investicijski banki...Pa Švica še zdaleč niso samo banke, pa švicarske banke še zdaleč niso samo CS.

Utk ::

Seveda ima. Naivno je mislit, da nima. Od česa pa misliš da ima, vozi avtobus petkrat bolje od Slovenca?

Pa Švica še zdaleč niso samo banke

Brez bank bi bli pač v rangu okolice. Ne reveži, ne pa niti tako bogati.

, pa švicarske banke še zdaleč niso samo CS.

Ko enkrat pade zaupanje...

Masayoshi ::

Mal si podatke preveri. V GDP Švice je cirka 10% od bank, v bankah je zaposleno 5% delovne sile. Več imajo od turizma, farmacije, oboroževalne industrije...

fikus_ ::

Ima Utk prav, ko pade zaupanje ga je tezko dobiti nazaj. Denar je plaha ptica.
Švica je dolgo gradila na nedotakljivosti bančnega sistema , na varnost denarja pri njih.
In ce pade ena banka, bo tudi za druge, ce ne bodo odlični rezultati, pestro.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

RockyS ::

Utk je izjavil:

Švica bo naredila vse, da to reši sama, čim hitreje in čim bolj tiho. Ker če ti trilijoni spizdijo ven, ne glede kolk zgube trenutno nosijo, bojo morali začet kaj delat. Potem pač ne bo več vsak šofer avtobusa tam vlekel 8 jurjev na mesec.


Se šališ? Pravkar imajo vsi vpleteni novinarsko konferenco kjer jih ornk roastajo.
CS samo v Švici zaposluje 17k ljudi... Dobro polovico bodo odpustili v parih tednih. Kam bodo šli v teh časih? Na Deutsche bank? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Masayoshi ::

Mal ste v floskulah da je Švica tako odvisna od bank. Pa CS je problematična že 5+ let. Pra noben švicar nima denarja v CS. CS je primarno investicijska banka.

mr_chai ::

Utk je izjavil:

Seveda ima. Naivno je mislit, da nima. Od česa pa misliš da ima, vozi avtobus petkrat bolje od Slovenca?

Pa Švica še zdaleč niso samo banke

Brez bank bi bli pač v rangu okolice. Ne reveži, ne pa niti tako bogati.

, pa švicarske banke še zdaleč niso samo CS.

Ko enkrat pade zaupanje...


:)) Umiram od smeha. Hvala Utk, si me nasmejal :))

Utk ::

RockyS je izjavil:

Utk je izjavil:

Švica bo naredila vse, da to reši sama, čim hitreje in čim bolj tiho. Ker če ti trilijoni spizdijo ven, ne glede kolk zgube trenutno nosijo, bojo morali začet kaj delat. Potem pač ne bo več vsak šofer avtobusa tam vlekel 8 jurjev na mesec.


Se šališ? Pravkar imajo vsi vpleteni novinarsko konferenco kjer jih ornk roastajo.
CS samo v Švici zaposluje 17k ljudi... Dobro polovico bodo odpustili v parih tednih. Kam bodo šli v teh časih? Na Deutsche bank? :D

Seveda jih, ampak če so v nedeljo spreminjali zakone, da to rešijo, ne moreš rečt, da niso hitri. Ja, lahko bi morda tudi prejšni teden, ampak kdo pravi, da se niso pripravljali na kaj takega. Vikend je prikladen.

mr_chai je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda ima. Naivno je mislit, da nima. Od česa pa misliš da ima, vozi avtobus petkrat bolje od Slovenca?

Pa Švica še zdaleč niso samo banke

Brez bank bi bli pač v rangu okolice. Ne reveži, ne pa niti tako bogati.

, pa švicarske banke še zdaleč niso samo CS.

Ko enkrat pade zaupanje...


:)) Umiram od smeha. Hvala Utk, si me nasmejal :))

Smešen si ti, če misliš da bi brez ene svoje banke od ww2 naprej imela Švica 10% manjši bdp in to bi bila vsa razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dronyx ::

Someone needs to tell Jerome Powell that this is not a kill-at-all-costs mission. Cut interest rates now to prevent a full-blown banking crisis. (marketwatch)

Točno to je po moje realni scenarij, ki se je že začel odvijati, saj QT se je praktično končal in Fed je začel novo obdobje QE. Sledi še znižanje obrestne mere. Inflacija pa...jebi ga. :))

Spura ::

Jst pa ne bi stavil na to. Mislim da bo FED imel 0.25% hike, vsekakor pa ne bodo nizali obrestnih mer. Dostavili so likvidnostne resitve za banke, da zdrzijo bank rune in to se jim zdi dovolj. Zdej pa ce bodo ta likvidnostna posojila unicila dobicke bank, ali pa prisilila majhne banke, da iscejo zdruzitev z velikimi, to pomojem niso posledice, ki bi tukaj FED strasile. Izgube bodo predvsem za delnicarje bank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

Sparkxl ::

Ko so glavne novice čez vikend o bankah, potem veš da nekaj ni vredu. Ko se švicarski zakoni menjujejo urgentno v soboto, potem veš da nekaj ni vredu.
Drugače pa pogled na jutranje tečaje kaže zanimive premike. Ko leti zlato in btc gor, vse ostalo pa dol, še najbolj nafta, se mi zdi da se dogajajo resni premiki.
Zanimivo je tudi na politični sceni. Macron je sprožil upor ljudstva, francija je na nogah, mediji seveda o tem ne poročajo. S tem ko je spravil svojo reformo skozi na silo mimo parlamenta, reskira da leti iz stolčka. Gremo ugibat kdo ima najboljše opcije za naskok na prestol? Tako je...Le Pen. V italiji že imajo "skrajno" desnico na vladi, tudi v nemčiji zeleni kmeri tonejo, po zadnjih anketah jih je prehitela "radikalna" afd.
To leto bo brutalno po mojem občutku. In občutek mi pravi, da bo tudi naše woke eko golobe odplavilo nazaj v greznico iz katere so prilezli.

RockyS ::

Sparkxl je izjavil:


Zanimivo je tudi na politični sceni. Macron je sprožil upor ljudstva, francija je na nogah, mediji seveda o tem ne poročajo.

Danes na prvi strani 24ur.com, prejšni teden na rtvslo in n1info ... kje bi pa še ti imel?

Lonsarg ::

Kar naprej o tem berem. Na velko pa protestirajo kljub temu da so dvignili zgolj na 64, medtem ko je slovenija ze na 65, Spanija na 67,...

Ce ni dnara ga pac ni, se bo delalo. Ce hocte prej v pokoj bo treba prisparat dovolj da se zadnja leta simulirano zaposlis preko s.p. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Francozi so najbolj nor narod na svetu. Mislijo, da bodo 'lagano' delali in ziveli 2x bolje kot Slovenci ali Poljaki. Enostavno ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Francozi so najbolj nor narod na svetu. Mislijo, da bodo 'lagano' delali in ziveli 2x bolje kot Slovenci ali Poljaki. Enostavno ne gre.


Imajo vsaj jajca delat kaos oblastnikom za razliko od ovčk slovenskih!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Kar naj delajo kaos - do bridkega propada. S protestiranjem ni nic narobe, ce gre za smiselno zadevo. Ampak denarja za penzije ni. Potrebni so globalni protesti proti kapitalu, samo kaj ko 'divide and conquer' deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Kar naj delajo kaos - do bridkega propada. S protestiranjem ni nic narobe, ce gre za smiselno zadevo. Ampak denarja za penzije ni.


Torej ga naj izvoljenci zrihtajo drugače, več kot očitno se narod z njihovo idejo NE STRINJA... za koga parlament in vlada delata če ne za narod?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Saj so ga dolgo casa rihtali na netrajnosten nacin. Recimo z ukinjanjem vojske. Zdaj bomo pa placevali racun.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Saj so ga dolgo casa rihtali na netrajnosten nacin. Recimo z ukinjanjem vojske. Zdaj bomo pa placevali racun.


Torej naj najdejo drugo pot, kot pravim če se narod ne strinja z reformo je potem vlada ki bi naj delala za dobro naroda ne more sprejet oz. bo imela kaos in prav je tako...

Dovolj dolgo je narod popuščal pri kratenju in slabšanju svojega standarda... enako bo z inflacijo, prav je da začenjamo pohod in sesutje cele Evrope če mislijo delat tako da bodo uvažali in plačevali socialo našega denarja mi bi pa dalj časa delali... Naj raje vse propade.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Vidim, da bi rad dozivel Venezuelo.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Vidim, da bi rad dozivel Venezuelo.


Raje konec Sveta kot pa pot po kateri stopamo od Covid19 naprej... gledanje kako neke skupine od socialcev do NVOjev dobivajo denar, nam pa kenslajo splošne olajšave ker ni vzdržno za finance...

Logika je da če nekaj ni vzdržno za finance, se prvo skensla LUKSUZ, to so Opere, NVOji itd... zadnjo pa dohodnina in dodajanje davkov... Ker imajo sleparji drugačne pomisleke bi znale letet molotovke in kocke v naslednjih letih in prav je tako, se bom tokrat angažiral in delal največji kaos možno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pangro ::

Spura je izjavil:

Jst pa ne bi stavil na to. Mislim da bo FED imel 0.25% hike, vsekakor pa ne bodo nizali obrestnih mer. Dostavili so likvidnostne resitve za banke, da zdrzijo bank rune in to se jim zdi dovolj. Zdej pa ce bodo ta likvidnostna posojila unicila dobicke bank, ali pa prisilila majhne banke, da iscejo zdruzitev z velikimi, to pomojem niso posledice, ki bi tukaj FED strasile. Izgube bodo predvsem za delnicarje bank.


Fed je predvsem preprečil razprodajo obveznic in ponuja keš za garancijo pa vzame obveznice po osnovni ceni in ne tržni, posojilo je misljeno za eno leto, tudi hipotekarne kredite jempljejo za garancijo ni ravno QE je pa nekaj podobnega.

pangro ::

Bomo videli ko se bo krivulja donosnosti vseh obresti znormalizirala, takrat bomo videli po cenah surovin in ostalih tečajev kje stojimo.

pangro ::

2y obresti na obveznice nov lokalni dno, zlato pa bitcoin pržigata. Nekako prvi odziv trga je mešan, zlato, bitcoin nekako izkazujeta nezaupanje v financni sistem, na razprodaji so pa predvsem surovinske zadeve, tech sektor pa tudi po svoje.

PacificBlue ::

RockyS ::

Ne glej screenshotov ampak grafe, UBS je bil že -11% danes, trenutno je -3,3%

sbawe64 ::

Potem 100 milijard ni bilo dovolj za CS ?

Lagarde: Bančni sektor evrskega območja je odporen
Ko ti bankster hiti razlagat, da je vse ok, veš da je vrag že vzel šalo.




Iz 2017
https://www.reuters.com/article/us-usa-...
Fed's Yellen expects no new financial crisis in 'our lifetimes'




Kaj bo tole prineslo ?
Coordinated central bank action to enhance the provision of US dollar liquidity
https://www.ecb.europa.eu/press/pr/date...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

RockyS ::

Credit Suisse told staff that promised bonuses and pay increases will still be paid

Mato989 ::

RockyS je izjavil:

Credit Suisse told staff that promised bonuses and pay increases will still be paid


HAHAHAHAHAHAHA, epic, upam da se Svet čimprej sesuje... in gremo v kaos in WW3
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

aviator ::

Lonsarg je izjavil:

Kar naprej o tem berem. Na velko pa protestirajo kljub temu da so dvignili zgolj na 64, medtem ko je slovenija ze na 65, Spanija na 67,...

Ce ni dnara ga pac ni, se bo delalo. Ce hocte prej v pokoj bo treba prisparat dovolj da se zadnja leta simulirano zaposlis preko s.p. :)


65 je ce imas 15 let delovne dobe. Trenutno imamo 60 40 in to ob precej slabsi demografiji kot francozi. Francozi so rodnost obdrzali blizu 2.

Ne lazite, za Romuniji v EU hodimo najmlajsi v penzijo in imamo poleg Italjanov v najvecji odstotek ljudi v penziji. Skoraj vsak 3 slovenec je upokojenec.

Se Belorusi delajo do 63, pri povprecno zivljenski dobi moskih 66 let.

Ce kje je tu pri nas rezerva. 63 43 bi morali imet, v drzavni blagajni bi se definitivno precej poznalo. Imamo senioritetne dodatke, v javnem sektorju po 50 dni dopusta ce si 55+.


To kar se sedaj dogaja, da skoraj 2x vecja generacija penzionistov kot je zaposleni mirno zahteva ne vem kake visoke javne pokojnine je miloreceno smesno.

Ampak sej jih vidis, ne znajo z gnarjem samo, da so kola.

Mato989 ::

aviator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kar naprej o tem berem. Na velko pa protestirajo kljub temu da so dvignili zgolj na 64, medtem ko je slovenija ze na 65, Spanija na 67,...

Ce ni dnara ga pac ni, se bo delalo. Ce hocte prej v pokoj bo treba prisparat dovolj da se zadnja leta simulirano zaposlis preko s.p. :)


65 je ce imas 15 let delovne dobe. Trenutno imamo 60 40 in to ob precej slabsi demografiji kot francozi. Francozi so rodnost obdrzali blizu 2.

Ne lazite, za Romuniji v EU hodimo najmlajsi v penzijo in imamo poleg Italjanov v najvecji odstotek ljudi v penziji. Skoraj vsak 3 slovenec je upokojenec.

Se Belorusi delajo do 63, pri povprecno zivljenski dobi moskih 66 let.

Ce kje je tu pri nas rezerva. 63 43 bi morali imet, v drzavni blagajni bi se definitivno precej poznalo. Imamo senioritetne dodatke, v javnem sektorju po 50 dni dopusta ce si 55+.


To kar se sedaj dogaja, da skoraj 2x vecja generacija penzionistov kot je zaposleni mirno zahteva ne vem kake visoke javne pokojnine je miloreceno smesno.

Ampak sej jih vidis, ne znajo z gnarjem samo, da so kola.


Dovolj bi bilo če bi penzičem izplačevali NEREVALORIZIRANE penzije, torej vrednost njihovih dinarjev je 0 EUR, vrednost SIT pa tudi ne kaj dosti več >:D

Dejansko bi VSE pokojnine v RS do danes morale biti minimalne, v EUR, lahko pa jim vračamo dinarje in SIT
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

49106 ::

aviator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kar naprej o tem berem. Na velko pa protestirajo kljub temu da so dvignili zgolj na 64, medtem ko je slovenija ze na 65, Spanija na 67,...

Ce ni dnara ga pac ni, se bo delalo. Ce hocte prej v pokoj bo treba prisparat dovolj da se zadnja leta simulirano zaposlis preko s.p. :)


65 je ce imas 15 let delovne dobe. Trenutno imamo 60 40 .


Ni res, 60-40 je zgolj v robnih primerih, kjer delajo od 19. leta in so brez službe največ eno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

49106 je izjavil:

aviator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kar naprej o tem berem. Na velko pa protestirajo kljub temu da so dvignili zgolj na 64, medtem ko je slovenija ze na 65, Spanija na 67,...

Ce ni dnara ga pac ni, se bo delalo. Ce hocte prej v pokoj bo treba prisparat dovolj da se zadnja leta simulirano zaposlis preko s.p. :)


65 je ce imas 15 let delovne dobe. Trenutno imamo 60 40 .


Ni res, 60-40 je zgolj v robnih primerih, kjer delajo od 19. leta in so brez službe največ eno leto.


Bistvo je da naš pogoj za penzijo NI 65 let starosti, ampak 40 let delovne dobe in VSAJ 60 let starosti... 65 let je meja samo za osebe ki ne dosežejo polno delovno dobo 40 let.

In v osnovi bi to jaz ukinil... ti morš delat 40 let, do katerega leta je to je pa druga debata in tvoj problem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Pokojninska reforma ima prehodna obdobja, tudi za francoze bo to veljalo, zato jih je pa treba cimbolj zgodaj sprejet. Olasanje teh reform je mocno v skodo mladih, zato je kar absurdno videt mlade ko protestirajo, loleki neumni.

Pri nas se je sprejela reforma 65/60/40 in se postopoma visa povprecna starost upokojevanja. Se nekaj let in se bodo vsi upokojevali pri 65 po tej reformi, ker prihajajo generacije kjer so le redki zaceli pred 25 letom delat. Ce si zacel pri 25 ali kasneje delat pa je pogoj 65 leto starosti.

Brez skrbi da nas mlade caka upokojevanje pri 67 ali 69, se ze govori o reformi 67/62/42. Tak da za nas bi bilo bolje ce to dvignejo že sedaj, kot da dvignejo takrat ko bomo na vrsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Neon87 ::

Mato989 je izjavil:

49106 je izjavil:

aviator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kar naprej o tem berem. Na velko pa protestirajo kljub temu da so dvignili zgolj na 64, medtem ko je slovenija ze na 65, Spanija na 67,...

Ce ni dnara ga pac ni, se bo delalo. Ce hocte prej v pokoj bo treba prisparat dovolj da se zadnja leta simulirano zaposlis preko s.p. :)


65 je ce imas 15 let delovne dobe. Trenutno imamo 60 40 .


Ni res, 60-40 je zgolj v robnih primerih, kjer delajo od 19. leta in so brez službe največ eno leto.


Bistvo je da naš pogoj za penzijo NI 65 let starosti, ampak 40 let delovne dobe in VSAJ 60 let starosti... 65 let je meja samo za osebe ki ne dosežejo polno delovno dobo 40 let.

In v osnovi bi to jaz ukinil... ti morš delat 40 let, do katerega leta je to je pa druga debata in tvoj problem.


Jaz pa ne, jaz sem zato, da bi se nam (tistim, ki smo uspešno dokončali študij), štela tudi študijska leta. Takrat sem, vsaj jaz doživel veliko stresa (11 različnih matematik na računalniškem faksu-star program), mislim da še več kot kakšen redno zaposleni pri 18letih. Vse sem uspešno opravil v roku, pa sem se lahko redno zaposlil šele pri 24 letih. Nekateri smo med študijem tudi delali in to se nam ne bo štelo nikamor.

chucki ::

Zastonj studij pa se delovno dobo bi rad. 18 letniki so delali in davke placevali, da ste lahko po parku popivali, ko je bilo konec izpitov.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Lonsarg ::

V bistvu ce bi hoteli biti res fer bi izracun pokojnine bil na dejanska vplacana sredstva, ne pa neke racunice na leta in placo. Potem pa cas upokojitve itak postane nepomemben, ker pac dobis manj ce gres prej in obratno. Ampak to je potem ze ene vrste 2. steber in je prevec napredno za nase politike :)

kow ::

Za tisto "trpljenje" na faksu, bi moral biti v 40 letih delovne dobe mocno poplacan. Ali pa si nekaj naredil mocno narobe.

Miki N ::

Faks ti 100x poplača leta z nepozabnimi žurkami in fukanjem bab - če tega nisi znal izkoristiti in si raje gikal se ne obešaj zdaj na davkoplačevalce! ;(

redtech ::

pangro je izjavil:

2y obresti na obveznice nov lokalni dno, zlato pa bitcoin pržigata. Nekako prvi odziv trga je mešan, zlato, bitcoin nekako izkazujeta nezaupanje v financni sistem, na razprodaji so pa predvsem surovinske zadeve, tech sektor pa tudi po svoje.


Gold minerji ne sledijo, smart money vidi nekaj kar mi ne.

LeQuack ::

Miki N je izjavil:

Faks ti 100x poplača leta z nepozabnimi žurkami in fukanjem bab - če tega nisi znal izkoristiti in si raje gikal se ne obešaj zdaj na davkoplačevalce! ;(


Najbrž niso vsi na FDV ali filofaks hodil.
Quack !

sbawe64 ::

Švicarski Nov Ciriški časopis NZZ o prevzemu CS iz strani UBS:

A zombie is gone, but a monster is born
https://www.nzz.ch/meinung/ubs-uebernim...

Prevzem je švicarska vlada odobrila med vikendom, praktično z odlokom, brez parlamenta, delničarjev CS ni nihče nič vprašal, to bo še zelo zanimivo.


Ena sočna iz drugega članka
https://www.spiegel.de/wirtschaft/ubs-n...
According to the SNB, UBS and Credit Suisse together hold assets of up to 140 percent of the Alpine Republic's gross domestic product (GDP).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Besede, kot je recesija, so se umaknile z dnevnega reda (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47748037 (159) Mr.B
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4208 209 210 211 )

Oddelek: Problemi človeštva
10534928701 (5141) Mr.B

Več podobnih tem