» »

Prodaja avtomobila na hrvaško

Prodaja avtomobila na hrvaško

Kooper ::

Ima mogoče kdo izkušnje s prodajo avtomobila na hrvaško?
Jaz kot prodajalec moram verjeto samo odjaviti vozilo in podpisati s kupcem kupoprodajno pogodbo?
Zanima me, kako lahko kupec, brez da pri nas registrira vozilo, pripelje avto čez hrvaško mejo? Obstajajo kakšne začasne tablice? Na sploh prvič prodajam avto fizični osebi in se še malce lovim.

anketar ::

Tidule ::

Kooper je izjavil:

Ima mogoče kdo izkušnje s prodajo avtomobila na hrvaško?
Jaz kot prodajalec moram verjeto samo odjaviti vozilo in podpisati s kupcem kupoprodajno pogodbo?
Zanima me, kako lahko kupec, brez da pri nas registrira vozilo, pripelje avto čez hrvaško mejo? Obstajajo kakšne začasne tablice? Na sploh prvič prodajam avto fizični osebi in se še malce lovim.


Zate kot prodajalca ni nič bistveno drugače. Sklene se kuporpodajna pogodba, overi se podpise. Ti vozilo odjaviš, daš paprije novemu lastniku in je to to. Potem gre on uredit tablice za izvoz in odpelje vozilo ter uredi registracijo v svoji državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

user4683 ::

Če se želita izogniti komplikacijam z izvoznimi tablicami lahko avto tudi zapelješ na Hrvaško, vzameš tablice (in prometno) in te kupec z nekim drugim avtom zapelje nazaj čez mejo, kjer ga odjaviš.

feryz ::

Ne ga srat.
Prodal sem megana na Hrvaško.
Tako kot pravi tidule. Upravna enota, prepis in odjava, Hrvat dobi preizkušnjo.
In to je to, data si roke in čao.

user4683 ::

Samo omenim, mogoce pa prodaja stricu cez mejo in se rada vozita :))

Tudi jaz sem tja cez "prodal", ampak je bila situacija malo bolj specificna in malo drazja kot Megan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

user4683 ::

Ce ne drugega, je za avto spravit cez mejo potrebno vzeti izvozne tablice in ne preizkusnih, kar za seboj potegne cel kup papirjev. Ja, problem kupca. Ampak mogoce se pa s prodajalcem poznata in bi mu rad prihranil nekaj dela.

mitfif ::

Letos sem prodal avtomobil na Hrvaško. Vse sem uredil na tehničnih pregledih. Kupoprodajna pogodba, vračilo cestnine, edino vračilo zavarovanja preko mojega agenta...

Kupec je moral plačati za davčno številko pri nas, ker je še ni imel, sklenil je zavarovanje za par dni, dobil tablice in odpeljal avto na Hrvaško. Brez komplikacij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uvoz avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19325741 (705) MrGTO
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624949 (8964) johanblond
»

Izvoz vozila na hrvasko - prenos lastnistva

Oddelek: Na cesti
134716 (4507) St235
»

Kako najlažje do darovanega avtomobila iz tujine?

Oddelek: Na cesti
123257 (2424) mn
»

Prodaja avtomobila v tujo državo izven EU

Oddelek: Na cesti
96984 (6093) Zako

Več podobnih tem