» »

Registracija / prepis vozila s pooblastilom?

Registracija / prepis vozila s pooblastilom?

«
1
2

s1m0n ::

A ima kdo postopek kaj vse je potrebno, da lahko vozilo registriraš v imenu druge osebe?
Namreč kupuje se rabljen avto in se bi naredil prepis na določeno osebo, ki trenutno osebno ni zmožna se oglasi tam kjer se avto prepisuje/kupuje!

Hayabusa ::

forplan ::

Ta obrazec odzgoraj izpolni pa nesi na upravno overit ~1EUR te pride, pa potem gre skozi...

Pa ne pozabi napisat pod namen tudi prepis avta, meni so nekaj komplicirali...
oziroma nekaj tudi glede identifikacije, da mora pisati gor, ker jaz nisem na listu imel točno avta, oziroma sašije...
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

s1m0n ::

Aha, torej dobro je, da piše gor registracija, odjava, prepis, podaljšanje samo, da je vse potrebno gor :)

chrush ::

Kaj narediti, če pooblaščenec ne naredi prepisa in ima avto pri sebi?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

zunno ::

chrush je izjavil:

Kaj narediti, če pooblaščenec ne naredi prepisa in ima avto pri sebi?


S tem misliš, da ga prepiše nase, namesto na osebo, na katero bi avto moral biti napisan?

chrush ::

Torej nekomu sem prodal avto v nedeljo in potem sem v torek napisal in uveril pooblastilo nanj da lahko naredi prepis nase. Ker tega se po mesecu dni ni naredil razmisljam o opcijah kaj naj naredim.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Šimpanz ::

To se ti lahko zelo maščuje. Model lahko naredi prometni prekršek (prehitra vožnja, napačno parkiranje), kazen pa boš dobil ti.

fishstick ::

Avto si prodal svercerju in clovk caka kupca, da ga lahko direktno prepise iz tebe na njegovega kupca...simple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fishstick ()

chrush ::

In kaj lahko naredim? Pilicija, sodisce,...?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

sandmodnigga ::

Šimpanz je izjavil:

To se ti lahko zelo maščuje. Model lahko naredi prometni prekršek (prehitra vožnja, napačno parkiranje), kazen pa boš dobil ti.

True. Čeprav po drugi strani je pa avto še vedno tvoj. Javiš, da je ukraden. Dobiš avto + obdržiš dnarje. Prodaš še enkrat.

chrush ::

Problem je ker ima on overjeno pooblastilo. Torej ga ni mogel ukrasti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

sandmodnigga ::

Ponarejeno. Avto ni njegov, kako ga lahko potem vozi. V najemu ga tudi nima, kako ga potem lahko vozi? Zavarovanega pod sebe tudi nima, v primeru prometne nesreče temu tipu zavarovalnica ne bo trgala. Vprašanje je, če sploh ta tip ima izpit. Če nima, kako lahko avtomobil vozi.

A vidiš sedaj, da to sranje od papirja ne pomeni nič. Ima pooblastilo, še vedno nima vozila v lasti.

madog ::

chrush je izjavil:

Problem je ker ima on overjeno pooblastilo. Torej ga ni mogel ukrasti.


in ker ima overjeno pooblastilo dostaviš za kakršnokoli kazen to pooblastilo in je problem rešen, enako kot z službenimi vozili, kaznuje se potem voznika in ne firme
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

fishstick ::

Dej folk ne pretiravat.
On je njega pooblastil, da lahko ta X clovk v njegovem imenu proda avto.
Kazen bi lahko edin dobil ce je kak radar...pri policiji ne pali.

Poklic ga, da takoj avto prepiseta na njega , ce ne bos preklical pooblastilo in prijavil policji, da je avto ukraden.
Mislm, da ima pooblastilu tudi rok trajanja, mal se pozanimej.

Uglavnm stisn ga da se avto prepise ASAP.
PS: Upam, da imas kaj na papirju, da si prejel placilo s katerim bos izpodbijal kakrsnokoli kazen. Ce nimas pejt na policijo prjavt pa nej se oni ukvarjajo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fishstick ()

Mare2 ::

Pokliči ga in vprašaj, kako daleč je s prodajo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

chrush ::

Bom šel kar na policijo po nasvet. Pa da vidimo. Če bo treba pa tudi sodišče. In ne zaradi denarja, ampak principa. Ne maram nategunov.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Mare2 ::

Se boš sam prijavil, da nisi naredil prepisa in plačal kazen? :) Ti kr.

Z globo 250 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim ali petim odstavkom tega člena.

https://zakonodaja.com/zakon/zmv/40-cle...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Heisenberg ::

Še eno vprašanje!


Ali lahko KUPIM vozilo v imenu očeta s pooblastilom (ter izvedem vse kar je potrebno v njegovem imenu-registracija,prepis,zavarovanje)?!?!?!

Mare2 ::

Lahko. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mancini ::

Če ima oče izpit, drugače potrebuješ še potrdilo, kdo bo vozilo uporabljal

ne more nekdo brez izpita .... ....

Gaius ::

Ker prodajam skuter in sem skoraj gotovo dobil kupca, bi rad še tukaj preveril če kdo pozna postopek.
Gre se za skuter, ki mu je pred nekaj leti potekla registracija, tako da bo potrebno opraviti tehnični pregled, zavarovanje in registracijo.

1. Spiše se kupoprodajna pogodba, najbolje na način videno-kupljeno. Tukaj je že prvo vprašanje, berem na internetu, da je treba pri prodaji motornega vozila plačat 5% davek. Mora to biti navedeno v pogodbi?, kdo plača davek? Bo lahko kupec registriral vozilo, če ta davek ni plačan?

2. Kupec mi trdi, da ni treba, da sva oba prisotna na upravni enoti kjer se izvede prepis vozila. To drži, v kolikor mi on da za to pooblastilo, na internetu pa sem prebral, da mora biti tako pooblastilo overjeno. Drži da je treba imeti overjeno pooblastilo?

3. Katere dokumente moram izročiti kupcu? Homologacija, servisna knjižica, prometno dovoljenje.. še kaj?

4. Za zaključek, kolikor sem razbral iz predpisov je za uspešno kupoprodajo potrebno torej napisati pogodbo in izvesti prepis. Je to to ali je še kakšna stvar za naredit?

hvala za odgovor

sandmat ::

Gaius je izjavil:

Ker prodajam skuter in sem skoraj gotovo dobil kupca, bi rad še tukaj preveril če kdo pozna postopek.
Gre se za skuter, ki mu je pred nekaj leti potekla registracija, tako da bo potrebno opraviti tehnični pregled, zavarovanje in registracijo.

1. Spiše se kupoprodajna pogodba, najbolje na način videno-kupljeno. Tukaj je že prvo vprašanje, berem na internetu, da je treba pri prodaji motornega vozila plačat 5% davek. Mora to biti navedeno v pogodbi?, kdo plača davek? Bo lahko kupec registriral vozilo, če ta davek ni plačan?

2. Kupec mi trdi, da ni treba, da sva oba prisotna na upravni enoti kjer se izvede prepis vozila. To drži, v kolikor mi on da za to pooblastilo, na internetu pa sem prebral, da mora biti tako pooblastilo overjeno. Drži da je treba imeti overjeno pooblastilo?

3. Katere dokumente moram izročiti kupcu? Homologacija, servisna knjižica, prometno dovoljenje.. še kaj?

4. Za zaključek, kolikor sem razbral iz predpisov je za uspešno kupoprodajo potrebno torej napisati pogodbo in izvesti prepis. Je to to ali je še kakšna stvar za naredit?

hvala za odgovor


1. prvič slišim za ta davek, pa sem 1 mesec nazaj kupil (EDIT: rabljen) avto.

2. Tehnični pregledi - greš na okence, daš pogodbo, narediš prepis in je to to. Zakaj potrebuješ pooblastilo? Ne želiš z njim na okence?

3. Homologacijo bi jaz kot kupec zahteval (če obstaja), prometno je tvoje in ga izročiš osebi na okencu.

4. vzameš mockup pogodbe (zelo standarden A4 wordov file najdeš na netu, sicer vprašaj svojega zavarovalniškega agenta, ki jo ima skoraj zihr pri sebi). Greš na tehnične preglede na okence, rečeš "midva bi prepisala to vozilo", slediš navodilom osebe na okencu. Odjava te stane 12 (ugibam? pozabil sem točno cifro) evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Gaius ::

1. Tukej piše da je davek. Moj motor trenutno ni registriran zato sklepam da ga je treba plačat.
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

2. Stvar je v tem, da sva prodajalec in kupec s povsem različnih koncev slovenije in je kupec želel priti po skuter čez vikend in mi pustiti pooblastilo, da grem jst sam odjavit na tehnični. Ampak to pooblastilo mora biti overjeno tako da to ne bi bilo izvedljivo. Seveda tako ne bo ostalo drugega kot da pride med tednom k meni in greva skupaj na tehnični.

;-) ::

Tega davka ni vsak tedn prodam 2 avta pa se nikoli bi blo nic

sandmat ::

Gaius je izjavil:

1. Tukej piše da je davek. Moj motor trenutno ni registriran zato sklepam da ga je treba plačat.
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

2. Stvar je v tem, da sva prodajalec in kupec s povsem različnih koncev slovenije in je kupec želel priti po skuter čez vikend in mi pustiti pooblastilo, da grem jst sam odjavit na tehnični. Ampak to pooblastilo mora biti overjeno tako da to ne bi bilo izvedljivo. Seveda tako ne bo ostalo drugega kot da pride med tednom k meni in greva skupaj na tehnični.


nič ne vem od davku, sem pa vedno kupoval avte, ki so bili registrirani.

Glede prodaje - zakaj ne naredita tega v soboto dopoldne (tehnični so odprti skorajda povsod) in imaš mirno vest?

Gaius ::

Saj tako tudi bo narejeno sedaj. To sem vprašal zato, ker je želel priti kupec v soboto popoldne, ko so pa tehnični zaprti.

zk_eu ::

Da ne odpiram nove teme. Menjavam avto. Ker želim pri novem (sicer starem) koristiti bonus (premijski razred) za zavarovanje a. odgovornosti, sem razmišljal, da bi starega odjavil in potem le-to na novega prenesel. Starega pa bi potem samo začasno registriral dokler se ne bi prodal. A moram pri odjavi plačati na stara vozila kako dajatev? Podaš lokacijsko informacijo in je to to? Kako dolgo pa lahko začasno registriraš vozilo?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Invictus ::

Pokliči svoje ga agenta, pa bo zrihtal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Zavarovalni zastopnik lahko pri starem samo spremeni premijski razred npr. iz 04 na 14. Doplačaš razliko. Tu ni treba nič odjavljati vozila. Z istim dnem lahko skleneš polico na novem avtomobilu s 4 Premijskim razredom.

Če ti uspe npr. čez 14 dni prodat prejšnji avto, se ga dokončno odjavi (dobiš nazaj neizkoriščeni del premije).

Tu je sicer še več variant. Če prejšnji avto odajaviš in ga hočeš začasno zavarovat. Verjetno si mislil kratkoročno. Ta tarifa je precej draga.

Od kod pa si in pri kateri zavarovalnici si?

Za SAVA, Grawe, Generali in če si iz Ljubljane ti lahko jaz uredim. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gojira ::

Si bom kar to temo sposodil, da ne odpiram nove. Preko avto.net sem prodal avto - kupec je včeraj plačal aro, danes pa naj bi se dobila in obravila odjavo iz prometa, da dobim nazaj denar od registracije in zavarovanja. Sedaj pa mi je poslal mail, da naj izpolnim pooblastilo, da lahko on kasneje opravi prijavo vozila (ne danes), ker je treba avto še malo "poservisirati", ker je bil malo butnjen itd in se s takim ne bo takoj vozil.

Ali me lahko s tem karkoli po domače nategne? Danes naj bi mi plačal razliko, odjavila bi avto in napisala kupoprodajno pogodbo tam kjer se bo pač avto odjavljal iz prometa. Če to uredim, ali je avto kakorkoli še vezan name? Prvič prodajam avto in sem malo zgubljen.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

sandmat ::

naredi prepis, zakaj bi ti plačeval registracijo in zavarovanje za čas, ko ga bo on "poštimal"?

Če noče, zadrži aro in prodaj naslednjemu, ki ne spreminja pogojev naknadno.

Mare2 ::

gojira je izjavil:

Si bom kar to temo sposodil, da ne odpiram nove. Preko avto.net sem prodal avto - kupec je včeraj plačal aro, danes pa naj bi se dobila in obravila odjavo iz prometa, da dobim nazaj denar od registracije in zavarovanja. Sedaj pa mi je poslal mail, da naj izpolnim pooblastilo, da lahko on kasneje opravi prijavo vozila (ne danes), ker je treba avto še malo "poservisirati", ker je bil malo butnjen itd in se s takim ne bo takoj vozil.

Ali me lahko s tem karkoli po domače nategne? Danes naj bi mi plačal razliko, odjavila bi avto in napisala kupoprodajno pogodbo tam kjer se bo pač avto odjavljal iz prometa. Če to uredim, ali je avto kakorkoli še vezan name? Prvič prodajam avto in sem malo zgubljen.

Hvala


Lahko ti nabije nekaj kazni in izgube bonusov.

Najbolje je takoj urediti vse.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Assass1n ::

Ko ti avto odjaviš bi lahko rekel, da ga boš imel doma kupec pa bi avto odpeljal. Ampak tvegaš da avto potem pristane v jarku ti pa naj bi ga imel doma. Sej on avta ne rabi takoj registrerat, pri odjavlenem avtu se prepiše oz. zamenja lastnik pa je. Nekaj malega več stroškov ampak jaz se na tvojem mestu nebi igral, čeprav kupec vrjetno nima slabih namenov...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

fikus_ ::

Naredi prepis in odjavo! Kupec je nek preprodajalec ali kaj podobnega in muti! Če bo avto pisan na tebe, prav tako zavarovanje, lahko naredi prekršek, karambol in boš imel ti samo probleme z dokazovanjem, da nisi ti kriv.

smacker ::

Je kar nekaj podobnih zgodb o nategu - kupec se vozi s tvojim zavarovanjem in ne naredi prepisa. Dejansko mu ti častiš cestnino in zavarovanje. V primeru kazni/nesreč lahko s kupoprodajno pogodbo dokazuješ da avto ni več tvoj (fajn je če maš kakšno pričo ob podpisu pogodbe), tako da se lahko stroškom izogneš, maš pa sitnosti v vsakem primeru.
Poštena rešitev za oba: zapeljita avto k njemu na dvorišče (ko se odjavi ga ne smeta več vozit), avto naj plača, podpiše se pogodba, nato pa pojdita na prepis. Ti avto odjaviš, naredi se prenos lastništva, njemu pa ga ni potrebno registrirat. Pa ne pozabita vzet tablic zraven, ker jih v primeru, da kupec avta ne registrira, deponirajo.

matobeli ::

Verjetno je diler in bo od prodaji šele opravil prepis avtomobila na novega kupca.

Njemu ne gre v dovoljeno "kvoto" preden ga furs pohvati, na avtu je zabeleženo da je še od 1. lastnika in nima stroškov z prijavo avta. Kaj češ lepšega.

gojira ::

Kar se tiče odjave sva dogovorjena da se odjavi avto takoj in ne naknadno. Torej dobim jaz te stroške takoj nazaj - cestnina, zavarovanje itd. Gre se mu (baje) samo to, da ga nebi takoj registriral dalje, ker takega ne bo takoj vozil.

In če to drži, potem mu prepis ne sme predstavljati ovir?

smacker ::

Jap, edino tablice bojo zadržali, če ga ne bo registriral. Menda če registrira v 30dneh, da jih lahko dobi nazaj, v najslabšem primeru pač mora kupit nove (10-15eur stroška).

sandmat ::

gojira je izjavil:

Kar se tiče odjave sva dogovorjena da se odjavi avto takoj in ne naknadno. Torej dobim jaz te stroške takoj nazaj - cestnina, zavarovanje itd. Gre se mu (baje) samo to, da ga nebi takoj registriral dalje, ker takega ne bo takoj vozil.

In če to drži, potem mu prepis ne sme predstavljati ovir?


Saj mu ga ni potrebno registrirat, ko ga prepiše. Kot je že nekdo dejal, si naletel na vaškega dilerčka.

smacker je izjavil:

Jap, edino tablice bojo zadržali, če ga ne bo registriral. Menda če registrira v 30dneh, da jih lahko dobi nazaj, v najslabšem primeru pač mora kupit nove (10-15eur stroška).

15 dni -> https://www.avp-rs.si/vozila/odjava-voz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

gojira ::

Sem poklical še na zavarovalnico oz. zavarovalnega agenta (fejst poba :D) in me je na to opozoril in pravi, da brez kupo prodajne pogodbe ne smem predata vozila. Če imava pogodbo in če bodo pi**** bo sicer najprej vse do mene prišlo ampak, ker imam papir se na koncu izkaže da je on krivec. Sem ga obvestil, da bova podpisala še to in nima nič proti.

matobeli ::

Sej kupoprodajna pogodba je "standard". Najbolš da greš do AMZSja ali podobne ustanove in ti tam čist vse spedenajo.

Imaš pa možnost:
a) kopoprodajna pogodba, prepis, kupec dobi vozilo z tablicvami in mora takoj registrirat vozilo
b) kupoprodajna pogodba, odjava iz prometa, prepis, kupec dobi vozilo brez tablic, kupec dela z vozilom kar hoče

Če bo kakršnakoli drugačna kombinacija ne bo šlo. Se pa na okenčkih kar spoznajo gospodične kako to gre in vedo kaj bi švercerji želeli imet in opozorijo na to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gojira ::

matobeli je izjavil:

Sej kupoprodajna pogodba je "standard". Najbolš da greš do AMZSja ali podobne ustanove in ti tam čist vse spedenajo.

Imaš pa možnost:
a) kopoprodajna pogodba, prepis, kupec dobi vozilo z tablicvami in mora takoj registrirat vozilo
b) kupoprodajna pogodba, odjava iz prometa, prepis, kupec dobi vozilo brez tablic, kupec dela z vozilom kar hoče

Če bo kakršnakoli drugačna kombinacija ne bo šlo. Se pa na okenčkih kar spoznajo gospodične kako to gre in vedo kaj bi švercerji želeli imet in opozorijo na to.


Torej mu tisto pooblastilo nič ne koristi in s tem ne more prevzeti vozila? Kljub kupoprodajni pogodbi? Pač ali obstaja scenarij, da mu dam pooblastilo in ga samo odjaviva tam, podpiševa in uveriva kupoprodajno pogodbo. S tem uradno ostanem jaz lastnik, dokler pač on ne naredi, kar pač misli istočasno pa imam dokazilo, da ga je on kupil in ga ima v lasti, ker si lastim kupoprodajno pogodbo?

matobeli ::

Zakaj pa želiš ostati lastnik?

Če noče kupec takoj naprej registrirat vozila se posluži moje točke b). Lahko takoj vse na šalterju uredita, istočasno kot bi naredila odjavo in "overitev pogodbe" (ki se jo btw ne overja več), naredita še prepis.

Če hoče kupec da si ti lastnik avtomobila dokler se njemu ne sprdne da opravita prepis je nekaj ribjega na vsem skupaj.

Če slučajno mešaš pojme:
odjava iz prometa: to lahko narediš kadarkoli, staro prometno dovoljenje ne velja več, tablice se vrne, cestni prispevek in zavarovanje dobiš nazaj, avto je še vedno tvoj
prepis: zgolj prepis lastništva, pogoj za prepis je ali odjavljen avtomobil iz prometa ali pa novo zavarovanje iz strani kupca
prijava v promet: lastnik avtomobila lahko kadarkoli odjavljeno vozilo spet prijavi, plača cestni prispevek in zavarovanje in se naprej fura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gojira ::

matobeli je izjavil:

Zakaj pa želiš ostati lastnik?
Če hoče kupec da si ti lastnik avtomobila dokler se njemu ne sprdne da opravita prepis je nekaj ribjega na vsem skupaj.


Ne želim.. sem danes na podlagi maila ugotovil, da on želi, da jaz ostanem dokler ga ne popravi (nekaj bo dal preštrihat, ker je par prask).

kloko ::

Verjetno se misli še kam zaleteti...na tvoje stroške...preden ga prebarva, je najbolj praktično v takšnih primerih.

L.p., Kloko

DOOM_er ::

Jaz bi v tvojem primeru rekel naj neha mutit, kupi ali ne, prepiše ali ne in je to to. Če ne jebiga, dilaj dalje.
Robots will steal your job. But that's OK

Kaboom ::

Vprašanje glede pooblastila: brez overitve pri notarju definitivno ne gre? Sem za**bal... in zdaj bom moral iskat notarja na Finski. Ali kdo ve, če je potreben apostille za pooblastilo iz Finske v Slovenijo?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

sandmat ::

Kaboom je izjavil:

Vprašanje glede pooblastila: brez overitve pri notarju definitivno ne gre? Sem za**bal... in zdaj bom moral iskat notarja na Finski. Ali kdo ve, če je potreben apostille za pooblastilo iz Finske v Slovenijo?

ne nucaš notarja, lahko zastonj overiš pooblastilo na nekoga v sloveniji na veleposlaništvu (sem že bil v takšnem postopku, je šlo čez brez problema)

Kaboom ::

Hvala za info.
(v mojem primeru ne pomaga kaj dosti saj je najbližje veleposlaništvo v Kopenhagnu. Veleposlaništvo v Helsinkih je zaprto od 2012 naprej)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530875 (10592) smacker
»

Prodaja avtomobila nekomu brez izpita (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6823364 (21826) AndrejO
»

Prodaja avtomobila

Oddelek: Na cesti
116346 (5812) RT74639
»

prepis vozila itd stroški

Oddelek: Na cesti
1710646 (10103) turist1
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410946 (10482) Valvoline

Več podobnih tem