» »

Registracija / prepis vozila s pooblastilom?

Registracija / prepis vozila s pooblastilom?

1
2
»

buttcrack ::

Zaradi ene čudne kolobocije moram ASAP prepisati avto na ženo. Kako to najlažje/najceneje/najhitreje lahko zrihtam? V ozadnju ni nobeno kaznivo dejanje ali rubež, da me ne bo kdo takoj linčal.

matobeli ::

Lastništvo ali samo za uporabo?

Za 1. varjanto:
Kupoprodajna/darilna pogodba, potem pa prepis na amzs/lpp/.... Strošek je cca 20-30eur če se prav spomnim.

Če mene spomin ne vara so taka darila neobdavčena, lahko pa kontaktiraš uporabnika Lakotnik29 ki bi ti znal točno povedati.

2. varjanta, vse zrihtajo na amzs.

Moraš pa seveda bit nujno ti lastnik avta, če so kakšni lizingi v ozadju je potrebno najprej uredit z lizing hišo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

buttcrack ::

sem 100% lastnik... nekaj sem bral, da naj bi bila darilna pogodba predmet notarskega zapisa, strošek tega pa je potem odvisen od vrednosti predmeta kar je no go, pa se ne gre za ferrarija :)

feryz ::

Kupoprodajna, saj ti je napisal.
Gre za kos papirja, davkov pri rabljenih ni.

Takoj nato uredita še registracijo in zavarovanje.

buttcrack ::

Ok, tenx

forplan ::

Da si sposodim temo...

Za očeta prodajam avto. Koliko mi je jasno moram urediti overjeno pooblastilu da mi da pravice prepisat in odjavit avto.

Kako je s tem overjenjem na upravni enoti? Je dovolj da gre na upravno enoto samo oče kot lastnik avta, ker imajo delovne ure tam ko nalašč samo za penzionere...
da se strinjam

johanblond ::

Ja, bo dovolj, ker pri overjanju preverijo samo njegov podpis. Se pravi, samo potrdijo, da je res Janez Novak, št. os. izk 123456 podpisal ta dokument.
Čisto nič ostalega ne gledajo (če pooblastilo vsebinsko ne bo v redu, je to tvoj problem).
Plača se overitev podpisa, se pravi, dve kopiji, × 2 plačilo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530746 (10463) smacker
»

Prodaja avtomobila nekomu brez izpita (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6823097 (21559) AndrejO
»

Prodaja avtomobila

Oddelek: Na cesti
116306 (5772) RT74639
»

prepis vozila itd stroški

Oddelek: Na cesti
1710613 (10070) turist1
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410925 (10461) Valvoline

Več podobnih tem