» »

Celeron II (FC-PGA ?) 633 na SLOT1 adapterju za Celerone 1 (400Mhz) kako?

Celeron II (FC-PGA ?) 633 na SLOT1 adapterju za Celerone 1 (400Mhz) kako?

Lith ::

imam en problem s procesorjem na Abit BX6 v1.0 plati, in sicer imam na njej že Celerona 400 MHz (na slot1 adapterju), kjer dela OK, dobil pa sem en Celeron II 633MHz (zelene barve procesor), ki pa je drugačen kot 400-ka in na istem adapterju Slot1 NE DELA. Ali bi lahko in kaj bi moral modificirat na adapterju, da bo proc delal (mislil sem na nekaj podobnega kot pri Tualatin na S-370 modifikacija)?
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

tiborrr ::

FC-PGA pomeni Flip Chip Pin Grid Array, torej ima C2 drugace razporejene konektorcke - pine navkljub temu, da si delita enak socket.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Lith ::

ja , sej un Celeron 400 je PPGA, ampak tle na forumu so že enkrat pisali o modificiranju 'podnožja' za Celeron Tualatin procesorje na FC-PGA plošče (prevezava nekih pinov)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Spajky ::

ASK_Technology-H.Kong Slotket
PPGA /(fcPga!) Slotket, ki dela no problem z npr. Celly566; težave samo s PIII-EB serijo; verjetno dela tudi s 100fsb Celly-ji in PIII ! /nima jumper pozicije za 133fsb!/
Megahit d.o.o., Ljubljanska c. 21d, 1241 Kamnik p.p.81
tel. 01/830 35 30, faks: 01/8311-002
e-mail: info@megahit.si
imajo (so meli) na zalogi ful komadov :-)))) v škatli za odpis odzadi v skladišču trgovine
cena z ddv: 1.500.- sit

Tvoja plata ne gre nižje IMHO kot 1,8Vcore, ma bi moral delat ta tvoj proc in ga še mal naviješ seveda z solidnim hlajenjem. Drugače pa poglej: http://www6.tomshardware.com/cpu/00q1/0... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Alexius Heristalski ::

Meni je Celeron 700 delal na čisto na navadnem ppga adapterju bp. Prej sem imel c433, plata pa je bila chaintech 6btm. Samo to je že pol leta nazaj ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ali3n ::

BX6 gre do 1.5, al pa še nižje (se mi ne da zdejle resetirat);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Lith ::

Spajky: ja, to pa je že tisto kar sem mislil, samo me zanima, če je res dovolj samo tista 1 žička, a je mogoče imel kdo izkušnje s tem ?
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410773 (7111) Spajky
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251423 (1202) dvokolaš
»

Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262275 (1548) HardwareMaster
»

razlika med starimi in novimi celeroni?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141690 (1349) MadMax
»

problem s plato!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91296 (1185) Spajky

Več podobnih tem