» »

Lahko kdo izdela en bakreni hladilnik?

Lahko kdo izdela en bakreni hladilnik?

planetparty ::

Za mojega Radeona 9500@9700 bi rabil nekaj večjega, 80*80 pa precej debelo :=)

Če je kdo pripravljen, naj pošlje ZS, da se zmeniva za podrobnosti

Lux ::

LOL :D A ne bi raje od enga procesorskega hladilnika dal enega gor? jest ti recimo lahko prodam dragon orgba, k je bil namenjen pentiumu III, sam bi ti vzel dost PCI slotov :D

planetparty ::

Glede PCI slota ni problem, ker imam samo eno mrežno, čisto spodaj in Audigy 2 takoj nad, nad tem pa samevajo 4 prazne PCI reže :)

Druhače pa sem hotel narediti nek unikaten hladilni sistem, samo kaj, ko nimam jaz orodja za tole...
Kak pa bi primontiral Orba?:D

Je kakšna ideja?

Lux ::

Heh, jest bi ga tko, da daš na konce mal epoxi lepila v sredo pa termo pasto in ga prilepiš na procesor, oziroma na katerokoli jedro, ki ga hočeš hladiti.

Seveda mora biti ob lepljenju stalen pritisk, da je dober stik

Keyser Soze ::

Mah, če ga boš že sral s tem ga vsaj ne srati z lepilom.>:D Če me razumeš.

Sploh epoksijem. Kako boš pa dol dobil hladilnik če boš kdaj prodal kartico - ali bo šla s teboj v grob. Sicer pa, a nima R9500 lukenj okoli GPUja.

Najdi en spodoben bakren hladilnik za procesor(rabljen vulcano 7+, 11+ ter ga daj na kartico tako, da bo ležal lepo čez GPU. Markiraj luknje okoli GPUja na hladilniku ter povrtaj z bor mašino. Potem vrežeš navoje, recimo M5, odvisno od premera lukenj na kartici, ter lepo privijačiš na kartico hladilnik. Pa uporabi vzmeti.

5000 za hladilnik(Ceneje kot če ti ga kdo naredi po meri - pa še nov je za to ceno) + drobiž za vijake in vzmeti + malo dela in veselja pri delu, pa imaš hlajenje tvojega R9500.
OM, F, G!

MrX ::

jst bom tud v kratkem dal na grafo en BOX cooler od P4, pa ne vem kako naj ga pritrdim. razmišljal sem o dvokomponentnem termalnem lepulu, samo kaj pa potem ko bom kartico prodal?? kako močno sploh zalepi dvokomp. lepilo?

seveda bi pa rajši privijačil cooler na grafo, samo mi ni jasno kako bojo prijeli šraufi, če bo samo lukna:D

QuickShot ::

seveda bi pa rajši privijačil cooler na grafo, samo mi ni jasno kako bojo prijeli šraufi, če bo samo lukna


Matice pršraufaš z druge strani

Keyser Soze ::

JA vrežeš navoje ne?!:\

To bo sigurno držalo, pa še matice ne rabiš držat s ključem, kar sigurno olajša montažo.
OM, F, G!

MrX ::

aha, tnx:8)

planetparty ::

Ja, najboljše, da kupim kak P4 hladilnik...
Samo lukenj okrog GPU-ja pa ne, sta le dve diagonalni;(

Lepiti nočem. lahko bi pa se izvedlo tako da bi z lepilom namazal okrog roba ko je tista kovina, če me razumete:D

Keyser Soze ::

Pa saj ne rabiš štirih lukenj. Dve sta popolnoma dovolj. Če ne boš ravno razmetaval računala gor in dol. Bodi malo praktičen.

Pa ne rabiš hladilnika od P4. Od kje pa ta ideja. AMD so ravno tako v redu. NE komplicirat. Ker luknje okoli CPUja na matični tako ali tako ne ustrezajo dimenzijam lukenj okoli GPUja.

Če imaš z inštalacijo tega hladilnika na kartico toliko težav, potem je pomoje bolje, da se tega ne lotevaš sam. Ker garancija ne krije napak pri samoiniciativnih poizkusih.;)
OM, F, G!

Yacksy ::

Fantje, ne bi jest navojev rezal v tiskanino. Je neprimerno bolj sigurno in lažje matico dat na drugi konec kartice pa en pleksi odspodi, da se sila malo razporedi. Ne se zajebavat, če nimate izkušenj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()

frenk ::

yacksy: navoje v rebra ne v tiskanino:D

planetparty ::

Ne vem še kako bom naredil, morda pa naredim nek pričvrtovalnik sam:P

Pa nekje naročim neka velika rebra, katera pričvorstom na nek unikaten način;)

Yacksy ::

Opa, sori frenk8-O Nisem razumu točno.
Sam še zmeri je bolj okomot eno matico s kjučkom prijet kot pa skrbet katero luknjo zvrtaš, pa še pol 3x navojni sveder čez, pa še vprašanje če bo navoj dober, če delaš to tako kot jaz (z 20 let starimi stvarmi pa čist po domače))

Če pa nimaš doma navojnih svedrov, pa sploh ni debate. Je matica cenej:D

Keyser Soze ::

Heh, a misliš, da jaz delam pa z novim orodjem. Orodje iz stare Juge. Pa samo enkrat z navojnim svedrom čez. S ta srednjim. Pa drži ko šus.:D
OM, F, G!

frenk ::

navoj je po en stran bol, ker ne rabš prevrtat celih rebr, ampak če nimaš vrezovalnika daš pač matico...jest sm dal matico, ker vrezovalnika nism mel:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pleksi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182798 (1939) Tomi
»

Odlomljen M3 vijak

Oddelek: Loža
225079 (4506) Pyr0Beast
»

Hlajenje za x800 GTO2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301820 (1302) BaRtMaN
»

Innovision GeForce TI4200 GPU ventilator!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191420 (1244) neoto
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837672 (5932) DjTonic

Več podobnih tem