» »

razlika med starimi in novimi celeroni?

razlika med starimi in novimi celeroni?

lukanium ::

Stvar je taka: 2 leti nazaj sem kupil racunalnik s celeronom 466 in srednjedobro MSI-jevo plosco. Malo zatem so na trzisce prisli novi celeroni. Zanima me, kaksna je razlika med starimi in novimi celeroni in ce bi ta razlika lahko vplivala na nadgradljivost mojega sistema - kupil bi namrec nov celeron. Nikakor mi ne bi bilo vsec, da bi procesor kupil in nato ugotovil, da ga plosca ne podpira...;(( SiSoftova Sandra mi pravi, da moja plosca podpira procesorje 550 Mhz in vec, na zalost pa ni bolj specificna. Sem bil tudi na strani od MSI, pa tudi tam nisem dobil iskane informacije.

LP

akulp ::

1. Povej točno katero mamaplato imaš. možno je tudi nadgraditi BIOS in s tem omogočiš plati da prebavi boljši proc.

2.Zelo odvisno je tudi a imaš plato za Slot1 ali za fcpga procesorje; če imaš slot 1 plato boš za najnovešega celerona ki temelji na izbolšanem jedu PIII - Tualatin potreboval novo plato, če pa boš vzel en rod starejšega Celerona pa boš rabu adapter iz Slot 1 na na fcpga al neki takega.

Če pa že imaš plato ki podpira fcpga(ali pa ppga ne wem kaj je že) pa si kupi samop procesor.

kako ločiš a imaš FCPGA a SLOT1? Če je tvoj procesor kvadraten in vložen v matično ploščo potem je FCPGA če pa je nekakšna kartic vložena v plato pa je Slot 1

LP

lukanium ::

Najprej informacije:
- plata je MS-6168 (i440ZX), to je tista (na zalost) integrirana plata z Voodoo-jem 3 in sound blasterjem
- ima Slot 1, vendar...
- Sisoft Sandra navaja naslednje (info, ki laika kot sem jaz precej zmede): za procesor pravi, da je "packaging" FC-PPGA Socket 370, pri moznostih nadgradnje mamaplate pa naslednje - Slot 1/Socket 8, upgrade interface Slot1/A
- bios sem sflesal ze enkrat prej

Ce sem te prav razumel, potem sta po moji verziji celerona izsli se dve novi?! A se se dobijo tisti, ki ne temeljijo na jedru PIII-tualatinu? Nova plata bi v mojem primeru pomenila tudi novo graficno in zvocno kartico, kar ni prevec prijazno...:(

hvala za pomoc!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukanium ()

lukanium ::

Se nekaj!
Tole pa pise v txt file-u, prilozenem flashu za mojo plosco (ne razumem popolnoma, a zveni spodbudno):
MS-6168 W6168IMS V1.3 BIOS Release
----------------------------------

1. This is the AWARD(r) BIOS version 1.3 release.

2. This BIOS fixes the following problems of the previous version:
-Fixed system hang when IDE HDD size over 65GB.
-Display CPU string 800B Mhz for 800/133 CuMine CPU and 800Mhz for 800/100 CuMine CPU requested by Intel.
-Support IBM 37G HDD.
-Fixed CPU SPEED over range.
-Fixed WD HDD support ultra mode 4 have some problem in current chipset.
-Display CPU speed as 500A & 533A Mhz for Coppermine /128K (new Celeron) with 66Mhz FSB frequency.
-Fixed wrong CPU frequency display if the clock is over 999Mhz.
-System information ERROR of ISA Plug and Play bus.
-Fixed the bios shows Celeron 667 as 666.

LP

akulp ::

Ja pomoje je tkole: Ti maš Slot 1 plato sam je ta Slot ploščica v bistvu adapter na katerem je celeron.

Lahko si kupiš Celerona ki temelji na jedru PIII - Coppermine ne pa tisti ki temelji na Tualatin jedru.

Coppermine jedro ti pa ziher podpira sej tko tud piše v tistmu kar si navedel zgoraj (Od BIOS-a)

Spajky ::

Glej, če imaš z ZX /osiromašeniBX/, si nabavi brand name Slotket in preštudiraj topic s povezavami Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!! in če te ni strah predelav, bi moralo delat in bi imel mašino bomba!... kdor ne riskira ne profitira!
8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

lukanium ::

Zgleda, da bom dobil ta hudicev adapter za FC-PGA podnozje, tako da imam ze nagledan en celeron 850...
Zanima pa me naslednje: ali je vse skupaj zlo enostavno (das adapter v plato, gor procesor, zapres skatlo in jo zazenes) ali je bolj zakoplicirano (prestavljanje jumperjev?, problemi z napetostjo? ipd.)

hvala kr vnaprej!

LP, Lukanium

akulp ::

Kakor jest vm je vse čist simpl, daš not in dela....mogoče se motim

Han ::

Nekatere plošče ne podpirajo tako nizke voltaže kot jo zahteva procesor (1,75 V). Zato je dobro imeti kvaliteten adapter, na katerem lahko voltažo nastaviš z mostički.

akulp ::

Njegova (ZX) podpira tako voltažo 1000%.

Sam da je res ZX

lukanium ::

Pubeci, debate je konec. Kupil sem adapter, dal gor celerona 900, zaprl skatlo in stvar deluje! :)
Plosca ima nabor ZX...

hvala za vse nasvete :D

LP, Lukanium

perci ::

lukanium: kje si pa adapter kupil?

lukanium ::

Perci: edina firma v Sloveniji, ki ima te adapterje je Kos Computers. Trenutno imajo v trgovini v trgovinskem centru Murgle (v Lj) nekaj adapterjev na zalogi. Pohiti, ker po forumih sodec veliko ljudi isce te zadevce. Adapter stane 2000 SIT.

LP 8-)

amper ::

Mene pa zanima kje zveš kolk ma procesor napetost če plata ne nastavi sama napetosti.

MadMax ::

Na Intelovih CPUjih pise na njemu.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14411048 (7386) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211723 (1510) Air_Borne
»

i440BX z PIII@800eb

Oddelek: Strojna oprema
151049 (882) tomi_m
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251471 (1250) dvokolaš
»

problem s plato!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91347 (1236) Spajky

Več podobnih tem