» »

Varčevanje za otroka

Varčevanje za otroka

1
2
»

user4683 ::

bobby je izjavil:

a ni lep:
https://www.svetplemenitihkovin.si/shop...

Al pa tale:
https://www.svetplemenitihkovin.si/shop...

ne zgnije, ne zgori, ni velik, ohranja vrednost, je izven sistema, davčna se ti ne spotakne, ni viden v sistemu pri raznih varčlevanjih, plačilu vrtcev in ostalih transferjih,...

Pa 30% mora zrasti, da si ob prodaji na nuli.

bobby ::

Model,.. govora je o 25letih,... ne DDV ne over the spot price je nepomembno, ker ti fo fiat tolk zbezlal,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

user4683 ::

Kaksen DDV? Komentiral sem za tisti overpriced kovanček. Če že mora biti zlato, je bolje dajati 3-4 mesece na kupček in kupiti 5 ali 10g zlato palico.

bobby ::

srebro ima ddv,... oba imata pa trenutno kar lep primium nad spot,..
bolje, nebolje,... važno je, da je konsistenca,...
ključni so 25let, konsistenca, izven dosega rok davčnih organov,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

user4683 ::

Vem da ima srebro DDV, ampak nisem komentiral tega. Komentiral sem dejstvo, da neko naložbo v štartu preplačaš za 30% in tebi se to zdi vseeno ker se čez 25 let ne bo nikjer poznalo.

Če si imel 25 let nazaj 220eur viška, si jih lahko vrgel v 16 teh zlatnikov, ali pa v 31g zlato palico. Teh 16 zlatnikov danes lahko prodaš za 1171eur, zlato palico pa za 1770eur. Precej velika razlika za to, da si tisti denar dajal na kupček kakšen mesec dlje in ga dal v palico in ne zlatnik.

bobby ::

Đizs,.. če če če,...ČE bi Tesla, Amazon, Netflix,...
To je pač njegova odločitev, kaj in kako,... jaz sem samo pokazal, kako so lepi,...
očitno Paretova porazdelitev kot vedno nakazuje na to, da kontekst splošne logike v net komuniukaciji vedno napelje na skrajnosti in splošna debata brez skrajnih primerov dejansko ni možna.

IRMC
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

user4683 ::

Aja pardon, govorimo o lepih stvareh, ki jih imamo v sefu in jih nihče ne vidi, ne pa o investiranju. ;((

Skrajen primer je plačati za nekaj 25% več, samo zato ker izgleda lepše.

Spura ::

bobby je izjavil:

fiat
Moj nasvet vsakemu bralcu te teme: Ko nekdo omeni "fiat" ga nemudoma lahko nehate poslusat.

bobby ::

Prav, potem pa valuta,...
Definitivno pa ne denar.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

V glavnem, ne imeti € na banki, ker se pripravlja en lep bail-in vseh bank.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

redtech ::

@Furbo s Credit Suisse se je tokrat začelo.

@Znupy kje si našel toliko razlike med zlatnikom in palico, za 1171 sem kupec :) ?

Drugače pa akumuliran znesek na trgovalnem računu ni nikjer zaveden. Plačaš davek ob prodaji in dividende, noben te ne bo vprašal koliko imaš. Za plemenite kovine pa sploh ne, ker tudi dobiček ni obdavčen.

Trgovanje z ETF, ki ima pod holdings plemenite kovine se obravnava enako, kot s fizično kovino - ni obdavčeno (odgovor iz FURSA).

Vse kar je izven bančnega računa ne vpliva na tvoj socialni status, avto šteje (zanemarljivo).

Srebrnike nabavi za zobno miško, otroci se radi igrajo s kovanci :)

user4683 ::

redtech je izjavil:

@Znupy kje si našel toliko razlike med zlatnikom in palico, za 1171 sem kupec :) ?

To je priblizna cifra za katero ti jih odkupijo. Prodajo pa za 30% drazje. Hotel sem samo ponazoriti absurdnost varcevanja v zlatnikih, ki imajo ogromen spread (95 prodajna, 72 odkupna).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko prihrankov imate? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60758191 (21312) Mato989
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9512956 (8590) Sparkxl
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24065047 (37109) gruntfürmich
»

Nalozba v srebro

Oddelek: Loža
4410841 (9107) nurmaln

Več podobnih tem