» »

Nalozba v srebro

Nalozba v srebro

knoxville ::

Pozdravljeni,
imam hcerko staro 3 leta in od rojstva ze varcujemo za njeno prihodnost.zdi se mi da je varcevanje v denarju najslabsa izbira zato razmisljam da bi kupil srebro.cena srebra je iz leta v leto visja zaloge pa vse manjse. Kaj menite pa vi o taksnem dolgorocnem varcevanju cca 18 let?

Tilen ::

knoxville je izjavil:

cena srebra je iz leta v leto visja zaloge pa vse manjse. Kaj menite pa vi o taksnem dolgorocnem varcevanju cca 18 let?


Kje se najdete? Srebro je šlo v zadnjih petih letih iz 50 USD na 15 USD ali -70%.

 1oz silver

1oz silver



Za obdobje 10 let kupi največje blue chipe na svetu, črpaj dividende in jih reinvestiraj v nove blue chipe.

http://www.dividend.com/dividend-stocks...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Magic1 ::

Najbolj da kar srebro za v sef nabavi in ne vrednostnih papirjev(za ziher) pa bo še ddv za plačat...
Magic

Tilen ::

Ali pa malo zdrave soli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spajky ::

Srebro je zgleda na dnu, torej bo raslo najverjetneje. Pri njem je problem DDV-ja pri nakupu in prodaji!

Pri zlatu tega ni; se pa raradi razlik (hendlanje) pri nakupu prodaji najbolj splačajo 100g naložbene ploščice (min 50g - max 250g - 5%-3% med vrednostima) ... trenutna cena pa je nekje okoli 3,5k € zanjo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

korenje3 ::

za prihodnost otroka se izplača kupit kako parcelo zemlje z gradbenim dovoljenjem... to je vse kar si bo želel. v bistvu parcela v bližini mesta ali v samem mestu. lahko pa tudi stanovanja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

maco-maco ::

Čez 18 let bo marsikaj. Komot kupiš sadovnjak (tudi za 2€/m2 se dobi). Ti so večinoma ob gradbenih parcelah. Sedaj uživaš v sadju, kasneje pamž postavi bajto. Če računaš še na kakšno leto več, tudi gozd (pod 1€/m2) ni slaba investicija, samo naj ne bo čisto izsekan. Poleg delnic (pa ne samo USA) in parcele, nekaj srebra/zlata ne bi škodilo.
Kaj?

anketar ::

kup obveznce, sploh slovenske, ker smo ovce in so nas prodal

Kamran ::

Zdravo,

Kupiš res neko parcelo, imaš v sadovnjaku lepo orgonske tope, piramidce v gredah, potem pa pridelek menjaš za srebro,...:|

Me pa tudi zanima kako bo iznajdba grafena z dopiranimi bakrovimi atomi vplivala na fizično povpraševanje po srebru v odvisnosti od postopnega upadanja v industrijski rabi (če bo do tega res sploh prišlo).

Največji problem gold/silver-bugov je itak v tem, ker samo kopičijo PK, ne pa da bi začeli, da bi dober denar začel slabšega izpodrivati. Torej da bi se menjalo (vsaj) dobrine za PK. Magari nek black market. Tako bi se povpraševanje po samih valutah začelo zmanjševati, ker bi se bolj povpraševalo po PK (ker bi lahko tako kupil/menjal za več dobrin). Ti bi itak lahko kovino menjal tudi za ničvreden papir, vendar da bi lahko recimo sploh vsaj na začetku kakšne manjše stvari kupil oz. zamenjal za PK bi bilo super.

Ker tudi za valute ti osnovi velja isti princip kot za dobrine v smislu povpraševanja in ponudbe. Saj Kitajci ti tako delajo s temi ameriškimi obveznicami, ki jih počasi dump-ajo.
Če imaš cel kup €, po katerih nobeden ne povprašuje,... >:D

Drugače imaš pa pri PK zmeraj tisti izziv v smislu prikladnosti, priročnosti pretvorbe 100 g srebrne palice v papir (za polog na banko ali nakup nečesa) ali pa enounčnega kovančka. No verjetno neke hude hiperinflacije ni za pričakovat (v prihodnosti)... ali ?

APPluk ::

Se splača ali ne?

Invictus ::

korenje3 je izjavil:

za prihodnost otroka se izplača kupit kako parcelo zemlje z gradbenim dovoljenjem... to je vse kar si bo želel. v bistvu parcela v bližini mesta ali v samem mestu. lahko pa tudi stanovanja.

Gradbeno dovoljenje velja samo 2 leti... Ni baš to dolgoročna investicija. Pa še bajta, za katero je dovoljenje, ti verjetno ni všeč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

potem pa parcelo brez gradbenega dovoljenja z možnostjo gradbenega dovoljenja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pegaz ::

Za dolgoročno varčevanje se najbolj splača kupit predvsem ameriške, nemške in še kakšne druge delniške ETF-je (če imaš nekaj znanja o borzah lahko to narediš sam) oz. delniške vzajemne sklade (to počne nekdo drug namesto tebe).

Nakup izključno srebra oz. nekih takih zadev je rizična zadeva in to počni samo, če želiš tvegati hčerkino finančno prihodnost. V tem primeru je sicer boljše, da kupiš delnice rudnikov srebra oz. podjetij, ki se ukvarjajo s predelavo srebra oz. ETF-je rudnikov srebra. Boljše je pa že, da se diversificiraš z nakupom podjetij, ki se ukvarjajo z zlatom in še čim drugim, da ne "gemblaš" na eni surovini.

Spajky ::

Pegaz je izjavil:

Za dolgoročno varčevanje se najbolj splača kupit ...
50g ali 100g fizične zlate palice (invest.zlato), vrednost se bistveno ne spreminja, cena sicer ja ... cena v zadnjih 2 letih je narasla za 20% v € (€ pada vrednost!)
... ko se zbere/prišpara za eno ploščico, pa v nabavo; dobro je imet vgrajeni skriti trezor nekje, za večje količine pa najmanjši bančni sef najet.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Yacked2 ::

Raje preživi več časa z hčerko, z denarjem ne boš kupil časa.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

korenje3 je izjavil:

za prihodnost otroka se izplača kupit kako parcelo zemlje z gradbenim dovoljenjem... to je vse kar si bo želel. v bistvu parcela v bližini mesta ali v samem mestu. lahko pa tudi stanovanja.

Gradbeno dovoljenje velja samo 2 leti... Ni baš to dolgoročna investicija. Pa še bajta, za katero je dovoljenje, ti verjetno ni všeč.

Verjetno je mislil zazidljivo parcelo z vsemi komunalnimi priključki. Po moje je to relativno dobra naložba, še posebej če jo dobiš poceni.

Yacked2 je izjavil:

Raje preživi več časa z hčerko, z denarjem ne boš kupil časa.

Koliko imaš ti otrok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

buttplugs ::

Yacked2 je izjavil:

Raje preživi več časa z hčerko, z denarjem ne boš kupil časa.

In vloži denarje v sebe, da bodo froci ejsali na testih in pisali doktorate.
http://www.businessinsider.com/report-r...

APPluk ::

Kaj pa se bolj splača naložit v srebro ali zlato?
Koliko sem opazil moraš pri srebru plačati davek (22%) zato je takšna razlika v ceni nakupa/odkupa, pri zlatu pa tega ni.
Bi pa rad v nekaj vložil denar (za začetek samo 200EUR) v 250g sredra ali pa v 5g zlata kaj je bolj ziher?
srebro vs. zlato (ne oglašujem, linka sem dal samo za predstavo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

Tilen ::

S kakšnim namenom te to sploh zanima? Jaz bi te samo opozoril, da je 200 EUR recimo četrt pametnega telefona ali ena dobra letna pnevmatika. Tako za primerjavo, da dobiš občutek. Realno te vrednosti v svojem življenju najverjetneje ne boš podvojil, če tudi bi, bo to še vedno samo za dve dobri pnevmatiki ali pol pametnega telefona.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BlaY0 ::

...bolje rečeno za par tankov bencina ali pa še to ne.

nevone ::

Verjetno je mislil zazidljivo parcelo z vsemi komunalnimi priključki. Po moje je to relativno dobra naložba, še posebej če jo dobiš poceni.


Saj OP ne sprašuje, kaj naj otroku kupi, ampak kako naj varčuje, da bo otrok morda enkrat v prihodnosti lahko kaj kupil. Sedaj on verjetno nima denarja za večjo investicijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Drugače pa sama nimam pametnega nasveta. Vsako dolgoročno varčevanje je tvegano.

Morda je bolje denar pametno investirat v hčerkine dejavnosti, ki ji bodo nazadnje bolj koristile, kot ves prihranjen denar.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

matobeli ::

tud jaz mam to vprašanje, sicer ne iz tega vidika da bi ob 18 roj. dnevu dobil sin gaziljon evrov v roke, ampak da bi se ustvaril sklad za njegovo izobraževanje, opremo,...

do časa ko bo potreben ta denar je še veliko, trenutno otrok veliko bolj ceni moj čas kot pa novo igračo.

šlo bi se za 100eur/mesec, ni veliko, ampak za kakšen faks doplačat pa bo, kar pa je tudi glavni namen, vsaj v trenutnem šolskem sistemu.

trenutno sem kar na denarju v štunfu, daleč od oči države (vrtec, dokladi...). ampak sumim da denar ni najbolj optimalna izbira za dolgoročno varčevanje v sefu.

razmišljal sem o starinah, predvsem vojaškega porekla, uniforme, oprema, orožje (npr. sablje in drugo za katero ni potrebno dovoljenja) ipd. Predvsem ker se malenkost spoznam na zadeve oz. imam veselje di tega. tem stvarem vrednost samo še raste, poroblem je samo ta ker zasedeji konkreten kos prostora.

iščem pa vedno seveda tudi dobre alternative

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

buttplugs ::

nevone je izjavil:

Verjetno je mislil zazidljivo parcelo z vsemi komunalnimi priključki. Po moje je to relativno dobra naložba, še posebej če jo dobiš poceni.


Saj OP ne sprašuje, kaj naj otroku kupi, ampak kako naj varčuje, da bo otrok morda enkrat v prihodnosti lahko kaj kupil. Sedaj on verjetno nima denarja za večjo investicijo.

o+ nevone

Naj si ogleda moj komentar potemtakem.

matobeli ::

za tistega ki želi je veliko znanja dostopnega zastonj. tisti ki pa ne zna ali se mu ne da poiskat in se naučit pa tudi z goro denarja ne bo postal pametn.

krneki0001 ::

Sam kupim za hčerko vsak mesec en gram zlata s certifikatom in ga spravim v sef. Sedaj ima že 50g zlata. Do 18-tega leta se bo nekaj nabralo (216g) in vse te ploščice bo dobila na mizo za 18-ti rojstni dan.

matobeli ::

Ne da bi oporekal vzgoji, ampak a je res treba dat na preizkušnjo trdnost in odločnost volje ter kvaliteto vzgoje in mlademu človeku porinit v roko kar nekaj denarja?

ProGo ::

krneki0001 je izjavil:

Sam kupim za hčerko vsak mesec en gram zlata s certifikatom in ga spravim v sef. Sedaj ima že 50g zlata. Do 18-tega leta se bo nekaj nabralo (216g) in vse te ploščice bo dobila na mizo za 18-ti rojstni dan.


A ni 10g palica znatno cenejša od 10*1g? Kupi 1x na leto 10g, če že moraš. In upaj, da Kitajci ne odkrijejo, kako se lahko zlato prideluje industrijsko.

nurmaln ::

APPluk je izjavil:

Kaj pa se bolj splača naložit v srebro ali zlato?
Koliko sem opazil moraš pri srebru plačati davek (22%) zato je takšna razlika v ceni nakupa/odkupa, pri zlatu pa tega ni.
Bi pa rad v nekaj vložil denar (za začetek samo 200EUR) v 250g sredra ali pa v 5g zlata kaj je bolj ziher?
srebro vs. zlato (ne oglašujem, linka sem dal samo za predstavo)


Srebro se ti bolj splača naročit iz estonije, ker so v EU pa kljub temu nimajo ddv na srebro. Prideš veliko ceneje čez kot v sloveniji že samo zaradi ddv, pa še cene imajo nižje kot največji prodajalec pri nas.
Zlato ima moro zelo ugodno, se ti splača vzet pri njih pa za filharmonike imajo zelo majhno razliko med prodajno in nabavno, še najbolj impresivno pa je da ti filharmonike odkupijo cca 10€ nad spot ceno. Tega še nisem zasledil pri nikomer drugem.

Kaj je bolj ziher? Najbrž zlato, ampak pri srebru imaš pa večja nihanja kar načeloma lahko pomeni da dobro zaslužiš če pravi čas kupiš in pravi čas prodaš.
Po drugi strani pomoje zlato in srebro nista investiciji ampak obliki varčevanja. Če iščeš investicije ti je pa že nekdo drug svetoval da vzameš neke blue chipe ki izplačujejo relativno visoke dividende, pa je to to.

ProGo je izjavil:

In upaj, da Kitajci ne odkrijejo, kako se lahko zlato prideluje industrijsko.


Nč bat, ne bodo. Because physics.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

Ne da bi oporekal vzgoji, ampak a je res treba dat na preizkušnjo trdnost in odločnost volje ter kvaliteto vzgoje in mlademu človeku porinit v roko kar nekaj denarja?


Zakaj pa nebi dal v roke mlademu človeku nekaj denarja? A ga bo sesulo? Bo potem slabši človek?

nurmaln ::

krneki0001 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ne da bi oporekal vzgoji, ampak a je res treba dat na preizkušnjo trdnost in odločnost volje ter kvaliteto vzgoje in mlademu človeku porinit v roko kar nekaj denarja?


Zakaj pa nebi dal v roke mlademu človeku nekaj denarja? A ga bo sesulo? Bo potem slabši človek?

give a man a fish and you feed him for a day; teach a man to fish and you feed him for a lifetime
pa to.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Tilen ::

krneki0001 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ne da bi oporekal vzgoji, ampak a je res treba dat na preizkušnjo trdnost in odločnost volje ter kvaliteto vzgoje in mlademu človeku porinit v roko kar nekaj denarja?


Zakaj pa nebi dal v roke mlademu človeku nekaj denarja? A ga bo sesulo? Bo potem slabši človek?


Od petih povprečnih plač mu ne bo hudega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matobeli ::

je bila zgolj opazka, mogoče mu ga je bolj pametno izročiti ko se osamosvaja, potrebuje za študij, ipd. Bo pa Nebivedu že sam vedel kaj z zlatom ko pride ta čas. Me isebno čist nič ne matra.

Spajky ::

APPluk je izjavil:

Kaj pa se bolj splača naložit v srebro ali zlato?
DDV pri srebru se plača pri nakupu in kasneje obračuna tudi pri prodaji (razen oboje v Estoniji, vendar so manipulativni stroški-prevoz oz.oddaljeni depot tam zato preveliki!).

Pri zlatu (invest. s certifikatom 999,9) je pa tako: razlika med nabavno in prodajno ceno (manipul.stroški!) se pri težjih palicah manjša; pri npr.100g-ski je razlika ccca.4% (+3 in -1%), pri 1/4kg-ski je manj, pri 50g-ski več. Z manj kot 25g = 900€ trenutno (5% razlike) se ne splača preveč operirat! Pravtako ne "praskanjem" ploščic, ker se delček izgubi zaradi kontrole čistosti, ki jo pri prodaji spet plačaš ...

Najmanjši SEF v trezorju banke pa se splača šele pri nad 1/2kg zlata; več kot komade 1/4kg palice je težje prodat na prostem trgu, zaradi omejitve 5k€ izplačila gotovine (TRR rabiš od banke). Torej optimalno je nabavljat 100g palice (trenutno 3,6k€ kom cca.) ... sem povedal vam zadosti IMHO ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nurmaln ::

Spajky je izjavil:

DDV pri srebru se plača pri nakupu in kasneje obračuna tudi pri prodaji (razen oboje v Estoniji, vendar so manipulativni stroški-prevoz oz.oddaljeni depot tam zato preveliki!).

Kako to misliš "obračuna tudi pri prodaji"?
Če grem jaz kot fizična oseba na Moro mi bodo srebro prodali po cena+ddv, ko ga bom hotel pa prodati nazaj mi bodo dali pa samo toliko kolikor imajo odkupno ceno, nobenega ddv ne bom dobil zraven. Ali se motim?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

tomaz- ::

IMHO je določen del premoženja kar OK pretopiti v kovine.. Sam tako delam s srebrom in zlatom ( cca četrtino prišparanega ) , pa se je v nekaj letih nabral kar lušten kupček dunajskih filharmonikov :-) Zdaj jih je že 950 kom :-)
Je pa res, da moraš na to "pozabiti" in ne gledati konstantno grafe in krivulje in se tresti, kdaj boš MORAL to prodat.. Pač, v kovini imam tolkintolk, enkrat bomo pa prodal... čez kakih 15 let, ali pa bo ostalo sinu, če bo pokazal interes kaj pametnega narediti iz tega.. lahko bo pa za dodatek penzionu, da bom vsaj na kak pir lahko šel..

nurmaln ::

tomaz- je izjavil:

IMHO je določen del premoženja kar OK pretopiti v kovine.. Sam tako delam s srebrom in zlatom ( cca četrtino prišparanega ) , pa se je v nekaj letih nabral kar lušten kupček dunajskih filharmonikov :-) Zdaj jih je že 950 kom :-)

Jaz ti privoščim da je vseh 950 zlatih unčnih! :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

tomaz- ::

Ja, seveda, hehehe

Sicer HVALAAA, vendar temu nikakor ni tako :-)

Tilen ::

Mene pa zanima, če so kaj oksidirali in kako jih hraniš? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tomaz- ::

Hranjeni so v original škatlicah po 10 kom, ne prijemam jih s prsti, v bistvu jih pogledam samo, kadar dodam škatlico. Drugače so pa shranjeni v sefu, lepo na temnem, suhem.. Dosedaj ne vidim nobene patine na njih..

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Mene pa zanima, če so kaj oksidirali in kako jih hraniš? :)

Halooo, zlato ne oksidira.

Malo znanja kemije tudi ne bi škodilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Saj je napisal, da nima samo zlatih. Mislil sem srebrne filharmonike - kako zgledajo po desetih letih, če jih npr. skladiščiš doma. No, če nimajo nič patine, potem super.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tomaz- ::

ja, večinoma so srebrni, če bi imel tolk komadov zlatnikov, bi se zdajle nazaj česal, hehe....Zlatnikov je od tega mislim da 30 kom...

Srebrniki so pa načeloma taki, kot prvi dan.. Vsaj mislim, no, ker jih res praktično ne odprem.

Spajky ::

nurmaln je izjavil:

Kako to misliš "obračuna tudi pri prodaji"?
Kupiš 100g srebrno ploščico in jo neseš prodat takoj isti dan k drugemu trgovcu. Tako vidiš koliko si plačal in koliko dobiš nazaj v roke! Razlika v procentih ti pove, za koliko mora cena narast v doglednem času, da nisi v zgubi pri prodaji; upoštevati je dobro zraven še padec vrednosti npr.€-a ...

Na srečo posli s plemenitimi kovinami pri nas (še) NE spadajo pod obdavčene kapitalske dobičke (npr. pri Italijanih po novem DA !) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

nurmaln ::

Spajky je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Kako to misliš "obračuna tudi pri prodaji"?
Kupiš 100g srebrno ploščico in jo neseš prodat takoj isti dan k drugemu trgovcu. Tako vidiš koliko si plačal in koliko dobiš nazaj v roke! Razlika v procentih ti pove, za koliko mora cena narast v doglednem času, da nisi v zgubi pri prodaji; upoštevati je dobro zraven še padec vrednosti npr.EUR-a ...

Na srečo posli s plemenitimi kovinami pri nas (še) NE spadajo pod obdavčene kapitalske dobičke (npr. pri Italijanih po novem DA !) ...


Ne rabim it k drugemu trgovcu...
Recimo da je spot 15EUR, trgovec prodaja po 16EUR in odkupuje po 14EUR (ja vem da ni realno).
Grem k temu trgovcu, kupim unčo in jo plačam 16EUR+ddv=19,52EUR.
Potem takoj to unčo prodam nazaj, ampak dobim pa samo 14EUR in ne 14EUR+ddv.
Izgubil sem torej tudi DDV.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj bi kdo želel kupiti investicijsko zlato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417547 (4187) redtech
»

Nakup plemenitih kovin

Oddelek: Loža
405361 (3110) MCblue
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346485 (16170) DeusB
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019568 (12679) Spajky
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943600 (28064) mat xxl

Več podobnih tem