» »

Koliko prihrankov imate?

Koliko prihrankov imate?

««
«
1 / 13
»»

qwertyy ::

Kot že naslov pove, me zanima koliko imate kaj našparano in koliko ste stari.

Sam sem v sredini dvajsetih in imam na varčevalcu cca 5000€. Stanovanjska problematika za silo rešena, vendar bi rad šel s časom na svoje.

Sem v letih, ko nevem a naj zategnem pas in varčujem vse kar se da, ali pa naj šparam kolikor lahko in gledam tudi na to, da v mladosti doživim čim več stvari ter denar porabljam za izkušnje in spomine (potovanja, smučanje, izleti itd).

nejc_nejc ::

Moja izkušnja:
Da boš potoval samo zato, da boš, brezveze.
Raje kasneje, boš imel več od tega.

Ganon ::

Ne pričakuj, da ti bo kdo razkril svoje finančno stanje. Tudi, če bo, obstaja velika verjetnost, da se ti bo zlagal. Tipkovnica vse prenese.

Thomxy ::

Oboje je pomembno.
Na prvem mestu je prav, da se življenje živi. In zato to "vsi" počnejo. Odkrivanje sveta za odkrivanje sebe. Nabrati izkušnje in se razviti v "odraslo" osebo. Tega ne sme manjkati.
Vendar, če se čimprej naučiš kako dolgoročno vlagati (beri šparati v donosnih solidnih finančnih produktih) in si zarisati finančno pot, si boš v prihodnosti zelo hvaležen.

user4683 ::

Dovolj, da gremo pred 40im s celo familijo v dokaj udobno "penzijo" in ne rabimo vec sluziti z delom.

dfgdfg ::

No,...jest povem, da nimam nič. Varčevanje je največja bedarija možna, v teh cajtih pa sploh. Jst sm ves dnar, k sm ga zaslužu sprot vložu v bajto. Delal bom, dokler se mi bo dalo. Treba mi ni več. Str sm 40. Itak je pa nakonc vse samo vprašanje al si kreditno sposoben al nisi? Če si,...maš dnarja na razpolago več kot dovolj.

So pa moji stari starši šparal ko budale cel lajf in uber skromno živel. Na konc je cela žlahta slinasto čakala, kok sta zapustla. Še za pogreb ni blo. Isto gledam pr moji bolši polovici. Pred 5leti je mela našparan za Megana. Dons s tem dnarjem niti Cliota ne more kupit. Čez 5let bo mela lih za bicikel.

mpu2Q7 ::

Mi nimamo ničesar, vse, kar bi lahko prihranili, smo zafrčkali... Na stara leta bomo pač na socialni in bomo prosili za kruh, bo država dala.

user4683 ::

dfgdfg je izjavil:

Še za pogreb ni blo. Isto gledam pr moji bolši polovici. Pred 5leti je mela našparan za Megana. Dons s tem dnarjem niti Cliota ne more kupit. Čez 5let bo mela lih za bicikel.

Ker za povprecnega slovenca "varcevanje" pomeni skrivanje denarja "v nogavici".

mpu2Q7 ::

Če pa nam razlagajo na vseh medijih, da bodo poskrbeli za nas, k sreči bomo pa vsaj dobili od kredita povrnjeno, najprej zaradi CHF, potem še zaradi EURIBOR. Tako so nas v šoli naučili, da je tudi Ivan Cankar delal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ||pSyCh0| ()

IL_DIAVOLO ::

Za 1 leto brez sihta da preživim. Vec ne rabim.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FoxKnox ::

Imamo toliko, da ne rabimo kreditov in preživimo mesec.Imamo toliko, da vzdržujemo dom in svoj način življenja.Imamo toliko, da si vsako leto lahko nekajkrat privoščimo potovanje.Imamo toliko, da nismo zanimivi lopovom.Imamo toliko, da dediči ne bodo obogateli iz nič.

Alien123 ::

Ne šparam

Kapitan Jack ::

In kaj bos s to temo?

Pat_MaGroin ::

Ne šparam, ker sem se bogato poročil, enako priporočam tudi tebi :).

maticb492 ::

Sem par let starejši kot OP, številka 30 se nusmeiljeno bliža hehe, imam nekaj rezerve, ostalo pa v kripto. Ko bo spet dovolj, gre takoj v naslednjo nepremičnino, držat več kot za 3-6 mesecev rezerve IMO nima smisla pri taki inflaciji, ampak sem risk-taker po naravi, verjamem da to pač ni za vse ljudi.

Ampak, jaz si lahko to privoščim, ker imam nepremičnine, in ne mečem denarja stran z najemnino. Dokler si v najemu, ne bi razmišljal na tak način.

Sem pa tudi nekako tako, da če bi izgubil "IT prihodke" in moral it delat na minimalca + prihodek iz najemnine, bi krilo skoraj vse nujne mesečne stroške (razen avta, ampak avto je itak prva stvar, ki bi letela, če bi šlo kaj narobe, ker je money pit)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

GizmoX ::

Ne rabiš se primerjati z drugimi, ker ima vsak drugačno situacijo prihodkov in stroškov, pa tudi ciljev in (kot si omenil) stanovanjski problem.
Dokler ni žene, otrok, psa in živiš pri starših/cimru, ti ostane ogromno denarja. Če ga investiraš zgodaj, ti bo še dolgo služil. Lahko pa zdaj uživaš, pa boš kasneje toliko bolj "zategoval pas". Ali pa tudi takrat užival, pa bojo na stara leta tvoji otroci plačevali za svoje stanovanje in tvoj dom.
Neka srednja pot je najbolj pravilna - nameni nekaj % letnega budgeta za užitke. Predvsem izkušnje, manj za stvari.
Zveza potrošnikov Slovenije npr. predlaga 50/30/20 za stroške/užitke/varčevanje. Zame dokaj razsipno, a vsakomur svoje.

Zasluži čimveč - poskusi s svojo idejo/firmo ali nabiraj delovne izkušnje/menjaj firme. Izobražuj se v stvareh, zaradi katerih boš uspešnejši / več zaslužil. Lažje v mladosti tvegaš (in se ob morebitnem neuspehu lažje pobereš ter ogromno naučiš), kot kasneje z družino in drugimi obveznostmi.
Investiraj pametno - poduči se o ETF in varčevanju (MMM, slo-tech), odpri račun pri npr. degiro, vlagaj v IWDA - za dolgoročno varčevanje.
Nauči se kuhat sam (poceni, zdravo, raznoliko) - dostava hrane in restavracije so velik strošek, slabo zdravje pa še večji. Kar tudi pomeni - migaj vsak dan, vsaj nekaj.
Navadi se kolesa (če je le možno) - avto je strošek že, kadar stoji; ko se pelje, pa še večji. S kolesom avtomatsko migaš, torej še en plus za zdravje.

Začni pisat, za kaj zapraviš denar - po enem letu poglej/kategoriziraj. Šele takrat vidiš, kakšen strošek je bivanje, hrana, avtomobil.
Navezano na zgornje - nastavi si budget. Koliko procentov prihodkov hočeš privarčevati, koliko procentov zapraviti za užitek, koliko gre za stroške ...

Sredi 30 let, družina, povprečna plača, taščina hiša, avto. Kolo do trgovine, službe, šole, vrtca (prej prikolica, sedaj vsi na kolesih). Za otroke je cel žur it v gozd, je pa na nekaj let tudi potovanje z letalom.
Polovica plače gre takoj v varčevanje, druga polovica ostane za stroške in zapravljanje. Varčuje se za investicijo v hišo (streha + SE + TČ + okna + fasada) + podobne investicije (ki znižujejo stroške ali povečujejo prihodke) + starost/penzijo.
Otroci imajo več, kot jaz v svojem otroštvu. Jaz imam več, kot so imeli moji starši v mojem otroštvu. Hiša bo na stara leta ostala za naju ali za otroke ali za najemnike. Ne bom breme otrokom, pa imeli bojo kje poceni živeti. In že to je ogromna prednost.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

maticb492 ::

GizmoX je izjavil:

Začni pisat, za kaj zapraviš denar - po enem letu poglej/kategoriziraj. Šele takrat vidiš, kakšen strošek je bivanje, hrana, avtomobil.
Navezano na zgornje - nastavi si budget. Koliko procentov prihodkov hočeš privarčevati, koliko procentov zapraviti za užitek, koliko gre za stroške ...



Tole je zelo pomembno ja, šele potem, ko vidiš skupni seštevek, koliko si porabil na bedarijah, se malo zamisliš. 10EUR tu pa tam, na koncu si dal pa 200EUR na mesec samo za dostavo hrane, in tega ne vidiš, če ne trackaš v kakšni aplikaciji (ali na list papirja, če že hočeš :D )

Jaz imam do marca 2023 notri vse fiksne stroške (elektrika/plin sta ocene glede na pretekle mesece), tako da točno vem koliko mi bo ostalo oz. koliko pač rabim za samo osnovne stroške.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

IL_DIAVOLO ::

Otroci te bodo fliknili v DSO, sami pobasali dovolj kesa, da si bo vsak financiral svojo nepremičnino.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GizmoX ::

Otrokom najbolj in najdlje ostaneš v spominu, če jim zapustiš dolg. :));)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

RedDrake ::

Nima smisla razmišljati in se primerjati.
Tu gor so itak vsi ali kriptomiljonarji ali pa imajo službe s 5k bruto in popoldanski s.p. prek katerega zaslužijo še dodatnih 100k letno, pa od 8h do 16h še uspejo z dežurstvom na S-T.

Splošno guideline je lahko samo, da je 20% dobro dati na stran (ali v nogavico, na banko, v sklade, v kripto, v zemljo/bajte/stanovanja/..., pač kar ti sede in v kar te kdo prepriča). Če nimaš 20% "prostega" denarja po zaslužku in stroških in veš da prilik za 5k bruto plačo s popoldancem za 100k letno ravno ni, potem pač reži stroške toliko da boš imel tistih 20% ekstra.
Poznam ogromno ljudi, ki uspejo sfrčkati solidne zneske za raznorazne neumnosti (naročnine na streaming stvari, igre tako računalniške kot družabne oldskool, lego kocke, vsak mesec škatla knjig iz amazon, ipd ...). Če ne gre nič drugega, menjaš bivališče za kaj cenejšega.

zobnik ::

Še dnar mam pred 15 leti ko delal preko študentskega servisa;(( zgleda da sem tolk len, da tud na dopust ne grem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

hipertija ::

Pravi forum si našel za to vprašat ja. Sami stručkoti, ki cele dni visijo tu gor, zadih jim pa vsako uro par 100€ kapne na račun.
Prekle za kurnk

Kapitan Jack ::

hipertija je izjavil:

Pravi forum si našel za to vprašat ja. Sami stručkoti, ki cele dni visijo tu gor, zadih jim pa vsako uro par 100€ kapne na račun.

Tocno to. Do sedaj mi nihce ni nic konkretno povedal, kako naj imam mesecno 10k prilivov. Vsi nekaj pisejo, treba se je izobrazevat, delat na projektih. Kako naj delam na projektih, ce nimam izobrazbe. Ko pa le to dobim, pa ne morem delat, ker nimam izkusenj. Vauu.

korenje3 ::

qwertyy je izjavil:

Kot že naslov pove, me zanima koliko imate kaj našparano in koliko ste stari.

Sam sem v sredini dvajsetih in imam na varčevalcu cca 5000€. Stanovanjska problematika za silo rešena, vendar bi rad šel s časom na svoje.

Sem v letih, ko nevem a naj zategnem pas in varčujem vse kar se da, ali pa naj šparam kolikor lahko in gledam tudi na to, da v mladosti doživim čim več stvari ter denar porabljam za izkušnje in spomine (potovanja, smučanje, izleti itd).


v teh letih zapravljaj denar. kasneje itak več zaslužiš. vsekakor pa je pametno imeti vsaj 50000€ na banki za težke čase.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

maticb492 ::

Kapitan Jack je izjavil:

hipertija je izjavil:

Pravi forum si našel za to vprašat ja. Sami stručkoti, ki cele dni visijo tu gor, zadih jim pa vsako uro par 100EUR kapne na račun.

Tocno to. Do sedaj mi nihce ni nic konkretno povedal, kako naj imam mesecno 10k prilivov. Vsi nekaj pisejo, treba se je izobrazevat, delat na projektih. Kako naj delam na projektih, ce nimam izobrazbe. Ko pa le to dobim, pa ne morem delat, ker nimam izkusenj. Vauu.


Sploh še ni noben napisal "jaz pa služim 5000EUR na teden, tako da si ti idiot, ker tega ne delaš", samo vidva sta to komentirala v tej temi (oz. vi trije)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Senzor ::

Prihranki so širok pojem. Najprej naj OP definira, kaj šteje pod prihranke. Je to emergency fund, varčevanje za starost in pokojnino, varčevanje za kratkoročne investicije, varčevanje za dolgoročne investicije ... ?

Sam imam recimo pravilo, da imam v emergency fundu toliko, da lahko brez prihodkov udobno preživim 1 leto ali z nekaj zategovanja pasu 2 leti. Ostalo pa se potem varčuje namensko.

Poldy ::

Ko bom velik...
10 let - pri dvajsetih bom imel neomejeno legokock.
20 let - kaksne legokocke, šparam in pri 30. bom imel hud avto.
30 let - kaksen avto, sparam za hišo pri 40.
40 let - ma kakšna hiša, še malo šparam pa grem pri 50. v penzijo.
50 let - ma kakšna penzija, še malo šparam, pa bom pri 60. potoval z avtodomom.
60 let - kakšen avtodom, še malo šparam, pa grem pri 70. lahko na operacijo vseh sklepov.
70 let - kaj vse sem zamudil.
RIP - žlahta da večino za odvetnike pri zapuščini.

Kapitan Jack ::

maticb492 je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

hipertija je izjavil:

Pravi forum si našel za to vprašat ja. Sami stručkoti, ki cele dni visijo tu gor, zadih jim pa vsako uro par 100EUR kapne na račun.

Tocno to. Do sedaj mi nihce ni nic konkretno povedal, kako naj imam mesecno 10k prilivov. Vsi nekaj pisejo, treba se je izobrazevat, delat na projektih. Kako naj delam na projektih, ce nimam izobrazbe. Ko pa le to dobim, pa ne morem delat, ker nimam izkusenj. Vauu.


Sploh še ni noben napisal "jaz pa služim 5000EUR na teden, tako da si ti idiot, ker tega ne delaš", samo vidva sta to komentirala v tej temi (oz. vi trije)

Sej ne rabi nihce tega izrecno pisat. To se sedaj tako razume.

maticb492 ::

Ja in? Saj tudi 5 jurjev lahko stran vržeš na mesec in na koncu nimaš nič privarčevano. Samo cifre so drugačne.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Goran's Blog ::

Jaz bi vsekakor užival in se ne bi trenutno ubadal toliko z denarjem, vsaj jaz sem tako delal v zgodnjih 20setih.
Keš je pa potem prišel sam ko sem začel delat.

maticb492 ::

Začetek je daleč najbolj pomemben. Danes (v 20-ih) te lahko par let drkanja kurca stane konkretno slabše stanje čez 20 let (izgubljena priložnost poceni kreditov, poceni nepremičnin, poceni investicij itd itd.)

Ni pa to lahko ali preprosto seveda...

Jaz točno vem, da me je nakup avta stal vsaj 6 mesecev dela... namesto tega bi lahko 6 mesecev prej kupil naslednjo nepremičnino, mogoče bo teh 6 mesecev pomenilo izgubljen (potencialen) miljon čez 20 let... seveda ne moreš vsega predvidet, samo kratkoročno razmišljanje na tak način je butasto.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

kikach ::

Sam imam stanovanje na top lokaciji v MB-ju. Sem pa imel srečo, ker je bilo kupljeno 2014, ko so bile cene v banani. Privarcevano za soliden avto, grem pa tudi v obnovo hiše izven MB-ja. Sem pa že 33 :-)

genesiss ::

 8-)

8-)



Rajsi kredit kot varcevanje. IYKYK. 8-)

error7891 ::

kikach je izjavil:

Sam imam stanovanje na top lokaciji v MB-ju. Sem pa imel srečo, ker je bilo kupljeno 2014, ko so bile cene v banani. Privarcevano za soliden avto, grem pa tudi v obnovo hiše izven MB-ja. Sem pa že 33 :-)

Pri 25 si kupil stanovanje na top lokaciji v MB-ju? Zanimivo. Toliko je v povprečju star pravkar diplomirani študent.
Si moral biti pa zelo priden med počitnicami.

111111111111 ::

dfgdfg je izjavil:

No,...jest povem, da nimam nič. Varčevanje je največja bedarija možna, v teh cajtih pa sploh. Jst sm ves dnar, k sm ga zaslužu sprot vložu v bajto. Delal bom, dokler se mi bo dalo. Treba mi ni več. Str sm 40. Itak je pa nakonc vse samo vprašanje al si kreditno sposoben al nisi? Če si,...maš dnarja na razpolago več kot dovolj.

So pa moji stari starši šparal ko budale cel lajf in uber skromno živel. Na konc je cela žlahta slinasto čakala, kok sta zapustla. Še za pogreb ni blo. Isto gledam pr moji bolši polovici. Pred 5leti je mela našparan za Megana. Dons s tem dnarjem niti Cliota ne more kupit. Čez 5let bo mela lih za bicikel.

Jaz isto. Vse gre zaenkrat še v bajto. V kriptu je okli jurja, na računih okoli 5ooo € in v delinicah cca. 6000€, kredita na banki pa do 60 leta. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kixs ::

Poldy je izjavil:

Ko bom velik...
10 let - pri dvajsetih bom imel neomejeno legokock.
20 let - kaksne legokocke, šparam in pri 30. bom imel hud avto.
30 let - kaksen avto, sparam za hišo pri 40.
40 let - ma kakšna hiša, še malo šparam pa grem pri 50. v penzijo.
50 let - ma kakšna penzija, še malo šparam, pa bom pri 60. potoval z avtodomom.
60 let - kakšen avtodom, še malo šparam, pa grem pri 70. lahko na operacijo vseh sklepov.
70 let - kaj vse sem zamudil.
RIP - žlahta da večino za odvetnike pri zapuščini.


Dobra in na zalost tudi precej resnicna.

Tudi sam ugotavljam, da bo potrebno svoje zelje prej uresniciti. Se mi zdi, da cedalje vec stvari prestavljam na drugic in na koncu bo res tako...

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 1 leto brez sihta da preživim. Vec ne rabim.


Tole je po moje se najboljsa logika - razen ce si pred penzijo :) jaz sem sicer bolj za 2 leti

Najslabse za gospodarstvo je, da €€ lezi na racunu in se ne obraca.

Ok ce racunas na investicijo v prihodnje logicno da malo posparas, drugace pa bz

kikach ::

error7891 je izjavil:

kikach je izjavil:

Sam imam stanovanje na top lokaciji v MB-ju. Sem pa imel srečo, ker je bilo kupljeno 2014, ko so bile cene v banani. Privarcevano za soliden avto, grem pa tudi v obnovo hiše izven MB-ja. Sem pa že 33 :-)

Pri 25 si kupil stanovanje na top lokaciji v MB-ju? Zanimivo. Toliko je v povprečju star pravkar diplomirani študent.
Si moral biti pa zelo priden med počitnicami.

Nisem bil priden. Bil je kredit, ki pa je že poplačan nekaj časa.

bemfa ::

Par let nazaj mel 100k prihrankov, danes pa 200k pufa.

Karen ::

Zakaj bi se nekdo na javnem forumu potencialno izpostavljal z objavo obsega svojih prihrankov? Razen če ima premajhnega (tiča, da se razumemo)... Verjetno je bolje da se tema kar zaklene, da se ne bodo taki in drugačni pametnjakoviči našli... saj smo anonimni, pa vendar toliko spet nismo.

maticb492 ::

Mogoče se je pa OP za 5000€ zlagal, kako pa ti veš :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

RedDrake ::

error7891 je izjavil:


Pri 25 si kupil stanovanje na top lokaciji v MB-ju? Zanimivo. Toliko je v povprečju star pravkar diplomirani študent.
Si moral biti pa zelo priden med počitnicami.

Služba z 2000+ bruto (kar je trivialno v IT sektorju) in kredit, pa si (takrat) to lahko imel.
Danes jasno no-go, ker so nepremičnine šle x2 ali več od takrat.

maticb492 ::

Točno to, meni so dali kredit takoj, pa sem tudi bil < 25 takrat. Povprečna plača ob nakupu stanovanja je bila okoli 1300EUR neto skupaj z malico in prevozom, seveda nisem imel nobenih ostalih stroškov, niti kreditne kartice. Avto je bil odplačan.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

111111111111 ::

RedDrake je izjavil:


Služba z 2000+ bruto (kar je trivialno v IT sektorju) in kredit, pa si (takrat) to lahko imel.
Danes jasno no-go, ker so nepremičnine šle x2 ali več od takrat.

Tako nekako iz srednjega sloja smo se pomaknili bolj k revnemu.

maticb492 je izjavil:

Točno to, meni so dali kredit takoj, pa sem tudi bil < 25 takrat. Povprečna plača ob nakupu stanovanja je bila okoli 1300EUR neto skupaj z malico in prevozom, seveda nisem imel nobenih ostalih stroškov, niti kreditne kartice. Avto je bil odplačan.

Svaka čast. Jaz sem pri 25 še živel doma plačo nekje tvojo pa vse zagonil za potovanja, tehniko, knjige, itd... :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

RatedR ::

OP, sam sem lani odprl temo s podobnim vprašanjem in dobil celo paleto odgovorov..."aritmetično sredino" pa določi sam ;)
Link: Naj uživam ali šparam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

zobnik ::

Mi smo milijonarji, živim na kmetiji ki je bila že tik pred krizo ocenjena na skoraj 1 milijon, sedaj bi šlo tud na 1.5 milijona, gre za kmetijo pretežno z bogatim gozdom.....pa še lokacija je top, in asfalt 30m stran.
Ampak župa se pa še zmeraj kuha v 15 let starem loncu a ni to zakon in moj avto pred 2.5 leti kupljen za 300 evrov z napol zaribano mašino kot glavni avto na kmetiji....pa še pika na i se ta avto uporablja za prevoz 4 osebe ki nisem v sorodu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

trenerkar ::

zobnik je izjavil:

Mi smo milijonarji, živim na kmetiji ki je bila že tik pred krizo ocenjena na skoraj 1 milijon, sedaj bi šlo tud na 1.5 milijona, gre za kmetijo pretežno z bogatim gozdom.....pa še lokacija je top, in asfalt 30m stran.
Ampak župa se pa še zmeraj kuha v 15 let starem loncu a ni to zakon in moj avto pred 2.5 leti kupljen za 300 evrov z napol zaribano mašino kot glavni avto na kmetiji....pa še pika na i se ta avto uporablja za prevoz 4 osebe ki nisem v sorodu.

Ni vse zlato, kar se sveti.

wajdouc ::

zobnik je izjavil:

Mi smo milijonarji, živim na kmetiji ki je bila že tik pred krizo ocenjena na skoraj 1 milijon, sedaj bi šlo tud na 1.5 milijona, gre za kmetijo pretežno z bogatim gozdom.....pa še lokacija je top, in asfalt 30m stran.
Ampak župa se pa še zmeraj kuha v 15 let starem loncu a ni to zakon in moj avto pred 2.5 leti kupljen za 300 evrov z napol zaribano mašino kot glavni avto na kmetiji....pa še pika na i se ta avto uporablja za prevoz 4 osebe ki nisem v sorodu.

Gnoj je zlato in zlato je gnoj.

Lp,
Srečko Kosovel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

FireSnack ::

300k pufa, ampak po praktično skoraj 0% obrestni meri. Kar dober deal.
Preprodajalec NFT umetnin

Poldy ::

Mi smo milijonarji, živim na kmetiji ki je bila že tik pred krizo ocenjena na skoraj 1 milijon,


Verjetno ocenjena za davek. Če boš na banki vprašal za hipoteko, bodo pa rekli 100k.
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onkološki inštitut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12514985 (11138) K0l1br1

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321322 (18049) BigWhale
»

Kljub napredku v Silicijevi dolini 90 odstotkov plač nižjih kot pred dvema desetletje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11118145 (14919) D3m

Več podobnih tem