» »

Koliko prihrankov imate?

Koliko prihrankov imate?

««
11 / 13
»»

PrihajaNodi ::

Fak ste vi prizadeti. Romunija ne zaostaja vec toliko in bo prihitela slovenijo. Vprasanje je samo cas. Zdj pa nehite s tem glupimi primerjavami.
Problem je da Slovenija stagnira. To da jankovic zapre ceste in dovozne poti je pa res napredek.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Kawhi ::

Saj imaš v zgornjem prav, po vseh kazalcih nas rudi Romunija lovi. Le z Brnikom bluziš v neskončnost..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

Fak ste vi prizadeti. Romunija ne zaostaja vec toliko in bo prihitela slovenijo. Vprasanje je samo cas. Zdj pa nehite s tem glupimi primerjavami.
Problem je da Slovenija stagnira. To da jankovic zapre ceste in dovozne poti je pa res napredek.


Res je. Zaostajamo, ker se veca stevilo cigotov pri nas. Zakaj si sploh tu in ne v cigolandiji, ce je vse tako super tam?

Moe_Lester ::

Romunija ne zaostaja vec toliko in bo prihitela slovenijo.


V čem ne zaostaja?

Zdravstvo zaostaja konkretno. Sem ti že zgoraj prilepil statistiko. Slovenija se uvršča bistveno višje na praktično vseh indeksih. Razlika v smrtnosti otrok je ogromna. Pričakovana življenjska doba je kar 6 let višja v Sloveniji.

Podatki o revščini so za Romunijo zaskrbljujoči, bolj podobni kakšni afriški državi. DBP na prebivalca je daleč pod slovenskim. Minimalna plača cca. pol naše. Povprečna neto plača je očitno okrog 800EUR v primerjavi s 1400EUR neto (+ dodatki) pri nas. S tem, da povprečna plača v Romuniji stagnira oz. je celo padla v zadnjih mesecih. In s tem, da ima Romunija 2 milijonsko metropolo, kjer je koncentracija kapitala bistveno večja kot na podeželju.

Grozno veliko omenjaš promet in zastoje na cestah, ampak Romunija ima manj kot 2x več avtocest od Slovenije ob 10x večji površini.

Stopnja kriminala v Romuniji je neprimerno višja. Število umorov je v Sloveniji več kot 3x nižje (relativno) in pada, med tem kot je število v Romuniji v zadnjih 10 letih zrastlo.

Itd, itd.

Problem je da Slovenija stagnira.


Boš moral biti bolj konkreten. Na katerem področju Slovenija stagnira?

Uf, pozabil sem. Slovenija nima Imagine Dragons koncertov. Se je treba peljati z avtobusom 2 uri. Katastrofa.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Minimalna plača cca. pol naše. Povprečna neto plača je očitno okrog 800EUR


Butalci kot ti pa ne vejo da so stroski nizji, tud za 50%. Imajo ornk letalisca, porte, ceste gradijo. Fabrke in firme so, zdravstvo v vecjih mestih ornk dela. Ce pa bi rad konkretno videl se pa oglas kle pa ti pokazem. Zasebno sporocilo.
Javni transport je v vecjih mest fenomenalen. Se enkrat vec info na zs.
Sam jebiga slovnci pac nocjo iz svoje luknje. Ko so pa pozari pa romuni svoje avione prpelejo ker so slovenci prerervni. No zdj so enga nabavl
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

Minimalna plača cca. pol naše. Povprečna neto plača je očitno okrog 800EUR


Butalci kot ti pa ne ves da so stroski nizji, tud za 50%. Imajo ornk letalisca, porte, ceste gradijo. Fabrke in firme so, zdravstvo v vecjih ornk dela. Ce pa bi rad konkretno videl se pa oglas kle pa ti pokazem. Zasebno sporocilo.
Javni transport je v vecjih mest fenomenalen. Se enkrat vec info na zs.


Sj so place tud nizje. LEtalisca imamo tudi mi ornk. Razdalja do ornk letalisc pa verjetno podobna kot v cigolandiji. Pac nismo 20 milijonska drzava ane. Pkazal bos Bukaresto ane. Zunaj se pa z osli vozijo. Zakaj bi rabili vele letalisce za 2 milijonsko drzavico?

PrihajaNodi ::

Ja, ampak je treba v Italijo al pa Avstrijo. To pa ni vec slovenija ane?
In ne pokazal ti bom tud ostala mesta, pac da gres mal iz banana republik
Letalisca so pa tud za paketni transport ne sam za ljudi.

Vem pa da boli da se slovenijo primerja z drzavo ki je bila res zaostala.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Butalci kot ti pa ne vejo da so stroski nizji, tud za 50%.


Kupna moč v Sloveniji je višja.

Imajo ornk letalisca, porte, ceste gradijo. Fabrke in firme so, zdravstvo v vecjih mestih ornk dela.


Številke se ne strinjajo ravno s tabo. Avtoceste bodo gradili še 20 let, da pridejo na podobno pokritost kot jo imamo mi danes.

Fabrike in firme so tudi v Sloveniji.

Zdravstvo je, kot smo ugotovili, v Sloveniji na bistveno višjem nivoju. Osebne anekdote zadrži za sebe.

Ja, ampak je treba v Italijo al pa Avstrijo. To pa ni vec slovenija ane?


Ali na Hrvaško.

Še vedno nisi povedal katere povezave iz Brnika pogrešaš. Pa kaj ima veze, če je letališče čez mejo? Povprečen Slovenec ima definitivno boljši in hitrejši dostop do letališč kot povprečen Romun.

Vem pa da boli da se slovenijo primerja z drzavo ki je bila res zaostala.


Na žalost je še vedno. Jaz sicer zelo rad vidim, da se države v naši okolici razvijajo, imamo vsi nekaj od tega. Ampak malo filtra pri pisanju bullshita ti pa ne bi škodilo.

PrihajaNodi ::

Kupna moč v Sloveniji je višja.


Zaenkrat. Poglej 10 let nazaj, 20...

Številke se ne strinjajo ravno s tabo. Avtoceste bodo gradili še 20 let, da pridejo na podobno pokritost kot jo imamo mi danes.


Imajo 1000 km avtoceste, slovenija 800. Oni placajo vinjeto 30 eur slovenci 130 plus cestnino. Kdo kle kerga nateguje?

Fabrike in firme so tudi v Sloveniji.


Seveda imamo, misek pa janez d.o.o s 5 zaposlenimi. Edino Lek pa Krka. Vse ostalo je pa revscina.


Še vedno nisi povedal katere povezave iz Brnika pogrešaš. Pa kaj ima veze, če je letališče čez mejo

Z Brnika ne samo da imas bedne veze, stalno se mors prestopat. Poglrj veze iz Bukareste, Cluja, mas vse, Izrael, Dubaj...

Na žalost je še vedno. Jaz sicer zelo rad vidim, da se države v naši okolici razvijajo, imamo vsi nekaj od tega. Ampak malo filtra pri pisanju bullshita ti pa ne bi škodilo.


Povej mo en razlog zakaj bi kdo firmo odprl v Sloveniji in ne Romuniji? Itjevci prakticno ne placujejo davkov, tko da delavc dobi skor da ne neto place. Plus da je davek na dobicek manjsi.

Tko da tale tvoja kura je propadla drzava, zal. Lahko pa ki poves kje je bil v sloveniji napredek v zadnjih 10-20 lwtih? Ja, takrat se je pol romunije vozil z vozi danes dalec od tega.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, ampak je treba v Italijo al pa Avstrijo. To pa ni vec slovenija ane?
In ne pokazal ti bom tud ostala mesta, pac da gres mal iz banana republik
Letalisca so pa tud za paketni transport ne sam za ljudi.

Vem pa da boli da se slovenijo primerja z drzavo ki je bila res zaostala.


Ja in kaj zdaj? PAc nismo tako veliki kot cigolandija. Ti se tam pac peljes 200km po cigolandu do letalisca, mi se pa 200km cez drugo drzavo. Al hoces pac povedati, da te moti, da je Slovenija povrsinsko tako majhna?

PrihajaNodi ::

kriptobog je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, ampak je treba v Italijo al pa Avstrijo. To pa ni vec slovenija ane?
In ne pokazal ti bom tud ostala mesta, pac da gres mal iz banana republik
Letalisca so pa tud za paketni transport ne sam za ljudi.

Vem pa da boli da se slovenijo primerja z drzavo ki je bila res zaostala.


Ja in kaj zdaj? PAc nismo tako veliki kot cigolandija. Ti se tam pac peljes 200km po cigolandu do letalisca, mi se pa 200km cez drugo drzavo. Al hoces pac povedati, da te moti, da je Slovenija povrsinsko tako majhna?


Jaz imam do letalisca 30min pa letalisce ni samo civilni transport, bucko. In ja slovenija je predraga za to kar ponuja. 220 obcin plus pa 3000 zaposlenihl na rtv more nekdo financirat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

kriptobog je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, ampak je treba v Italijo al pa Avstrijo. To pa ni vec slovenija ane?
In ne pokazal ti bom tud ostala mesta, pac da gres mal iz banana republik
Letalisca so pa tud za paketni transport ne sam za ljudi.

Vem pa da boli da se slovenijo primerja z drzavo ki je bila res zaostala.


Ja in kaj zdaj? PAc nismo tako veliki kot cigolandija. Ti se tam pac peljes 200km po cigolandu do letalisca, mi se pa 200km cez drugo drzavo. Al hoces pac povedati, da te moti, da je Slovenija povrsinsko tako majhna?


Jaz imam do letalisca 30min pa letalisce ni samo civilni transport, bucko. In ja slovenija je predraga za to kar ponuja. 220 obcin plus pa 3000 zaposlenihl na rtv more nekdo financirat.


Jst pa letaliüce Zagreb 30 minut iz Brezic. Kaj pa zdaj?

PrihajaNodi ::

kriptobog je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

kriptobog je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, ampak je treba v Italijo al pa Avstrijo. To pa ni vec slovenija ane?
In ne pokazal ti bom tud ostala mesta, pac da gres mal iz banana republik
Letalisca so pa tud za paketni transport ne sam za ljudi.

Vem pa da boli da se slovenijo primerja z drzavo ki je bila res zaostala.


Ja in kaj zdaj? PAc nismo tako veliki kot cigolandija. Ti se tam pac peljes 200km po cigolandu do letalisca, mi se pa 200km cez drugo drzavo. Al hoces pac povedati, da te moti, da je Slovenija povrsinsko tako majhna?


Jaz imam do letalisca 30min pa letalisce ni samo civilni transport, bucko. In ja slovenija je predraga za to kar ponuja. 220 obcin plus pa 3000 zaposlenihl na rtv more nekdo financirat.


Jst pa letaliüce Zagreb 30 minut iz Brezic. Kaj pa zdaj?


Ja, sej. Letalisce v Sloveniji kot da ne obstaja. Drzava bi bla lohk vsaj tolk pametna pa bi uvedla hitre vlake do Zagreba, Benetk idt… Nough said.
Kaj pol vsi zaposleni delajo na brniku ce nic ne funkcionira? Razumes poanto?
Pa vlake kjer bi sprostil tovorni transport namest da se furajo po avtocestah.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Zaenkrat. Poglej 10 let nazaj, 20...


Tudi 10, 20 let nazaj so imeli Romuni nižjo kupno moč.

Imajo 1000 km avtoceste, slovenija 800. Oni placajo vinjeto 30 eur slovenci 130 plus cestnino. Kdo kle kerga nateguje?


Točno tako. 20% več avtocest za 10x večjo površino in 10x več ljudi.

https://www.romaniajournal.ro/society-p...

Seveda imamo, misek pa janez d.o.o s 5 zaposlenimi. Edino Lek pa Krka. Vse ostalo je pa revscina.


Zanimivo, da kljub tej revščini še vedno ustvarimo bistveno več. Spet bluziš in govoriš o občutkih namesto, da bi dal številke.

Z Brnika ne samo da imas bedne veze, stalno se mors prestopat. Poglrj veze iz Bukareste, Cluja, mas vse, Izrael, Dubaj...


Malo gledam letalske karte, pa ne vidim kakšne posebne razlike iz Bukarešte. Do ZDA je treba prestopati v večjem hubu, direktnih letov ni. Za ostalo imam pa iz Zagreba, Benetk in Dunaja bistveno boljše povezave.

Ja, sej. Letalisce v Sloveniji kot da ne obstaja.


Jaz naslednji teden letim v ZDA iz Brnika. Prestopim enako kot bi iz Bukarešte, cena cca. 100€ nižja kot trenutno na Skyscannerju.

Sicer imam tudi jaz bližje do Zagreba kot do Brnika.

PrihajaNodi ::

Točno tako. 20% več avtocest za 10x večjo površino in 10x več ljudi.


Ja 20% vec, placujejo pa 3x manj za vinjeto, verjetno se manj ker ni cestnine. Majo pa docke in letalisca. Happy?

Zanimivo, da kljub tej revščini še vedno ustvarimo bistveno več. Spet bluziš in govoriš o občutkih namesto, da bi dal številke.

Ja itak. 25% v javnem sektorju res veliko ustvarja:)

Malo gledam letalske karte, pa ne vidim kakšne posebne razlike iz Bukarešte. Do ZDA je treba prestopati v večjem hubu, direktnih letov ni. Za ostalo imam pa iz Zagreba, Benetk in Dunaja bistveno boljše povezave.


Jasno da ne vidis;) Direkntnega leta z zda pa res ni, tud za tajsko ne. Se pa prstavis 1 x namest 2x recimo.

Na moje vprasanje pa se vedno ni odgovora?
Torej zakaj bi nekdo odprl firmo v Sloveniji? Zakaj bi nekdo zaposlil Itjevca v slo in ne v romuniji kjer davka za njega sploh ne rab placat. Plus tega hitr in najcenejsi internet.
Bo slo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Zaposli se kot oglaševalec Romunije, PrihajaNodi. :)) Mene tvoji "argumenti", ki so zelo subjektivni, ne prepričajo.

redtech ::

Ker verjetno dobi zelo izobraženega, motiviranega delavca, ki ne nabija PS5, za konkurenčno ceno?

PrihajaNodi ::



redtech je izjavil:

Ker verjetno dobi zelo izobraženega, motiviranega delavca, ki ne nabija PS5, za konkurenčno ceno?


Ps pa rad igram
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Ko so se pri nas reveži na požiralniku borili, so bili Romuni še v jamah.>:D

PrihajaNodi ::

Dons pa nejhitrejsi internet:) se ene 5 let pa bo se po cifrah vecja. Tko kot visigrajska skupina. Razen slovaske. Oni majo tud radi levake gor
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Ja, Romunija, najnaprednejša država na planetu z najhitrejšim internetom na svetu.:))

PrihajaNodi ::

Tud kitajcem smo se smejal. Dons morjo pa romuni slovenecm pozare gasit.:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

trancer01 ::

Ko bojo Romuni naprednejši od Slovenije, jim to z veseljem priznam. Trenutno me pa njihova država ne prepriča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

delavec44 ::

Po moje Romuniji priseljenci iz Slovenije zbijajo povprečje.

2dark ::

KDor do 40 leta nima vsaj prihrankov za 500.000€ nekaj dela narobe.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PrihajaNodi ::

delavec44 je izjavil:

Po moje Romuniji priseljenci iz Slovenije zbijajo povprečje.


Ti si itak samo ostareli delavec brez prihrankov
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Scaramouche3 ::

2dark je izjavil:

KDor do 40 leta nima vsaj prihrankov za 500.000€ nekaj dela narobe.

Torej 99,99% populacije...

mtosev ::

Itak, da nima skoraj nihče toliko.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IL_DIAVOLO ::

2dark je izjavil:

KDor do 40 leta nima vsaj prihrankov za 500.000€ nekaj dela narobe.


Se nimamo zelje po Romuniji skrivat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

2dark ::

mtosev je izjavil:

Itak, da nima skoraj nihče toliko.


Ti nimaš, če ne hodiš delat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Invictus ::

kriptobog je izjavil:


Sj so place tud nizje. LEtalisca imamo tudi mi ornk. Razdalja do ornk letalisc pa verjetno podobna kot v cigolandiji. Pac nismo 20 milijonska drzava ane. Pkazal bos Bukaresto ane. Zunaj se pa z osli vozijo. Zakaj bi rabili vele letalisce za 2 milijonsko drzavico?

Tukaj ga pa karti serješ...

Slovenskih letališč ni. Promet bolj v kurcum, vsaj kar se tiče Evrope.

Prodali Brnik, ukinili Adrio. Poletov v pomembna evropska mesta skoraj ni. Včasih si lahko zjutraj nekam letel, in prišel zvečer nazaj. Danes je to bolj izjema kot pravilo.

Že Zagreb je bistveno bolj povezan od Brnika, plus imajo Croatia za tiste povezave, ki se tujcem nwe zdijo zanimivop.

Serpentišek in Šivilja sta zajebala celo letalstvo v Sloveniji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2dark ::

Invictus je izjavil:

Poletov v pomembna evropska mesta skoraj ni.



Kako ne. POvezaza z ALbanijo je.. To je najbolj pomembno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PrihajaNodi ::

Kako pa kaj tretji tir? Ostaja pri maketi?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

Pod prihranke se stejejo tud nepremicnine? Ce mam nepremicnine v vrednosti 1 miljon plus 6 jurjev v kesu je to dost:) pa dacio seveda:)))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Moe_Lester ::

Ja 20% vec, placujejo pa 3x manj za vinjeto, verjetno se manj ker ni cestnine. Majo pa docke in letalisca. Happy?


Ja, 20% več, za 10x več ljudi in 10x večjo površino. Kar pomeni bistveno slabše povezave.

Iz največjega do 2. največjega mesta v Romuniji ni avtoceste, čas potovanja z avtomobilom po google maps je cca: 5 ur 40 minut za bogih 390km. Z javnim prevozom 7 ur in pol.

Milina.



Se pa prstavis 1 x namest 2x recimo.


Sem ti napisal, da ravno naslednji teden letim iz Brnika v ZDA z enim postankom. Enako je za Azijo. Praktično kamorkoli na svetu prideš z največ postankom.

Ja itak. 25% v javnem sektorju res veliko ustvarja:)


Lahko obračaš kakor hočeš, Slovenija ima 2x višji BDP na prebivalca. Tudi ob konstantnem, hitrem razvoju bo trajalo 20 let, da Romunija pride na trenutni nivo Slovenije.

Jaz jim privoščim, ampak trenutno je stanje precej žalostno.

Na moje vprasanje pa se vedno ni odgovora?
Torej zakaj bi nekdo odprl firmo v Sloveniji? Zakaj bi nekdo zaposlil Itjevca v slo in ne v romuniji kjer davka za njega sploh ne rab placat. Plus tega hitr in najcenejsi internet.
Bo slo?


Težko ti odgovorim na vprašanje. Ampak recimo index of economic freedom Slovenijo uvršča 10 mest višje od Romunije. Slovenija nekoliko izgublja ampak počasneje kot Romunija.

Index of Economic Freedom @ Wikipedia

Ease of doing business index nas uvršča na 37. mesto, Romunijo na 55. Od 2006 je Romunija pridobila 23 mest, Slovenija pa 26 mest. Trend zadnjih par let je v prid Sloveniji.

Nizka cena interneta je sicer bonus, ampak dokler je hiter internet dosegljiv večini, tistih par € razlike ne igra neke hude vloge. Prav tako ni bistveno, ali imaš na voljo 1gbp, 2,5gbps ali 10gbps povezavo, za veliko večino ljudi je vse kar je več kot 100/100 vrh glave.

V Sloveniji internet uporablja bistveno več ljudi kot v Romuniji, kljub temu, da imate očitno tako poceni internet. List of countries by number of Internet users @ Wikipedia

Malidelničar ::

Poanta je, da Slovenija stagnira in ne moremo zapreti razlike z Zahodom. Bolje je, ker nekako privat sektor res borba in fajta (kot bi rekli v I8M) kljub polenom pod noge in kurjenju foušije. Btw. povprečen Slovenec bi vas Slo-Tech-ovce raztrgal da ste bogataši (tudi če bi izvedel da ste politično levi) in da morate prispevati svoj denar iz bogastva za socialo in "javno" dobro, ker ga imate kot "priviligirani" IT-normiranci in inženirji itak preveč (pa še pridušal bi se: saj itak nič ne delajo in samo gledajo neke črtice in številke po ekranu).
Pa ok "rešitev" je ker toliko Slovencev dela na črno in jim to umetno zvišuje življenjski standard, ki ga napačno nato ocenijo tudi tujci pri nas (ki gledajo nemške avtomobile in hiše z vrtovi).

Posledično sedaj izgubljamo proti Vzhodu, ki privablja tuje neposredne investicije, dela ugodno investicijsko okolje, in na to opozarja Mato.

Morda se nam bo nekaj časa zdelo še ok, ampak ko bomo v prej kot 10 letih izgubljali proti Slovakom, Hrvatom, Romunom, ne bo več hec.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Problem je ze ko pogledamo takratno zgodbo ko je IBM hotel postavit v slo center supporta al kaj ze... Ja pol ga je v zagrebu namesto v mb

To pokaze vse kje je slovenija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

Poanta je, da Slovenija stagnira in ne moremo zapreti razlike z Zahodom.


Stagnira kako?

PrihajaNodi ::

Moe_Lester je izjavil:

Poanta je, da Slovenija stagnira in ne moremo zapreti razlike z Zahodom.


Stagnira kako?


Sem ti naposal. Mors bit prizadet da odpres firmo v Sloveniji aka Merlak, pa davki na kapitalski dobicek, Itjevec pa itak ni skor obdavcen tko da, zadnji naj ugasne luc.

Malidelničar je izjavil:

Poanta je, da Slovenija stagnira in ne moremo zapreti razlike z Zahodom. Bolje je, ker nekako privat sektor res borba in fajta (kot bi rekli v I8M) kljub polenom pod noge in kurjenju foušije. Btw. povprečen Slovenec bi vas Slo-Tech-ovce raztrgal da ste bogataši (tudi če bi izvedel da ste politično levi) in da morate prispevati svoj denar iz bogastva za socialo in "javno" dobro, ker ga imate kot "priviligirani" IT-normiranci in inženirji itak preveč (pa še pridušal bi se: saj itak nič ne delajo in samo gledajo neke črtice in številke po ekranu).
Pa ok "rešitev" je ker toliko Slovencev dela na črno in jim to umetno zvišuje življenjski standard, ki ga napačno nato ocenijo tudi tujci pri nas (ki gledajo nemške avtomobile in hiše z vrtovi).

Posledično sedaj izgubljamo proti Vzhodu, ki privablja tuje neposredne investicije, dela ugodno investicijsko okolje, in na to opozarja Mato.

Morda se nam bo nekaj časa zdelo še ok, ampak ko bomo v prej kot 10 letih izgubljali proti Slovakom, Hrvatom, Romunom, ne bo več hec.


Tocno to. V Romuniji ne bos v nobeni kafani ampak res nobeni kafani videl da ne mors placat s kartico. Tud rokodelci dajo vedno ampak res vedno racun. Slovenija je na papirju super, sam kaj ko to ni.

Ja, 20% več, za 10x več ljudi in 10x večjo površino. Kar pomeni bistveno slabše povezave.

Iz največjega do 2. največjega mesta v Romuniji ni avtoceste, čas potovanja z avtomobilom po google maps je cca: 5 ur 40 minut za bogih 390km. Z javnim prevozom 7 ur in pol.


Bukaresta - cluj ima 448 km. Prides tja v 5 urah ali prej ker ne upostevas da se po njihovih cestah ne vozis 50 kot je omejitev ampak 90 na avtocesti pa 160. Tko da to je to.

A iz Maribora do Ljubljane se pa vozis 3 ure ali vec ker skoz neki kopljejo. Wau, super drzava
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ease of doing business index nas uvršča na 37. mesto, Romunijo na 55. Od 2006 je Romunija pridobila 23 mest, Slovenija pa 26 mest. Trend zadnjih par let je v prid Sloveniji.

Nizka cena interneta je sicer bonus, ampak dokler je hiter internet dosegljiv večini, tistih par EUR razlike ne igra neke hude vloge. Prav tako ni bistveno, ali imaš na voljo 1gbp, 2,5gbps ali 10gbps povezavo, za veliko večino ljudi je vse kar je več kot 100/100 vrh glave.

V Sloveniji internet uporablja bistveno več ljudi kot v Romuniji, kljub temu, da imate očitno tako poceni internet. List of countries by number of Internet users @ Wikipedia


Papirnati borec. Zakaj bi odprl firmo v Sloveniji in ne v Romuniji? Slovenija ne ponuja absolutno nicesar. Javni transport v vecjih mestih gnil, davki povsod in na vse, nepremicnine drage...se vedno cakam odgovore papirnati vitez.
Pa ne da je samo internet cenejs in hitrejsi tud rtv prispevka ni in ostalih neumnosti ki jih uvali bananistan.

Poleg tega ne razumes da so vse stvari cenejse nekih 30 posto - recimo lego kocke. Zakaj? Simpl, vecji trg ker se v slovenijo ne splaca uvazat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

A iz Maribora do Ljubljane se pa vozis 3 ure ali vec ker skoz neki kopljejo. Wau, super drzava


Pa ne samo to radar na vsakih 5 - 10 km da ti folk bremza iz 130 na 100...radar, radar, radar.....bruh

Ce pa se zelis oglasit tuki, prevert realno stanje ti pa pokazem Romunijo. Greva lahko cez Bukaresto, constanto, pa cluj. Med bukaresto pa clujem je pa se transalpina. Vec na ZS.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Tocno to. V Romuniji ne bos v nobeni kafani ampak res nobeni kafani videl da ne mors placat s kartico. Tud rokodelci dajo vedno ampak res vedno racun. Slovenija je na papirju super, sam kaj ko to ni.


Ja, seveda.

"Estimated at 29% of the official GDP, Romania's shadow economy is among the largest in Europe after those of Bulgaria (33.1%) and Croatia (29.7%), according to a study carried out by the Department for economic, scientific and quality of life policies, at the request of a committee from the European Parliament."

https://www.romania-insider.com/romania...

Bukaresta - cluj ima 448 km. Prides tja v 5 urah ali prej ker ne upostevas da se po njihovih cestah ne vozis 50 kot je omejitev ampak 90 na avtocesti pa 160. Tko da to je to.

A iz Maribora do Ljubljane se pa vozis 3 ure ali vec ker skoz neki kopljejo. Wau, super drzava


Haha, kaj ti kadiš? Če voziš 300 si še prej :)

Še enkrat. Romunija je cca. 10x manj pokrita z avtocestami kot Slovenija. Javni prevoz med mesti je izjemno počasen.

Papirnati borec. Zakaj bi odprl firmo v Sloveniji in ne v Romuniji? Slovenija ne ponuja absolutno nicesar.


Zakaj bi jo odprl v Romuniji, če imaš druge, bolj ugodne in bolj stabilne države?

Poleg tega ne razumes da so vse stvari cenejse nekih 30 posto - recimo lego kocke. Zakaj? Simpl, vecji trg ker se v slovenijo ne splaca uvazat.


Uf, lego kocke so res življenjskega pomena. Leta 2023, ko mi jih iz Amazona dostavijo v 2 dneh je to res hud argument.

PrihajaNodi ::

Ja, seveda.

"Estimated at 29% of the official GDP, Romania's shadow economy is among the largest in Europe after those of Bulgaria (33.1%) and Croatia (29.7%), according to a study carried out by the Department for economic, scientific and quality of life policies, at the request of a committee from the European Parliament."


Spet papirnati>bojevniki. Tolk korupcije kot je v Sloveniji je ni v evropi. Glej, ne glede na to kolk se krade v Slovenij nobenga niso steral v cuzo, pobral premozenje. Sej pravm papir vse prenese.


Haha, kaj ti kadiš? Če voziš 300 si še prej :)


Lahko. Sej ni nobene kontrole
Še enkrat. Romunija je cca. 10x manj pokrita z avtocestami kot Slovenija. Javni prevoz med mesti je izjemno počasen.

Se enkrat. Majo docke pa letalski prevoz tolk bols zrihtan:)

Uf, lego kocke so res življenjskega pomena. Leta 2023, ko mi jih iz Amazona dostavijo v 2 dneh je to res hud argument.


Uf sej ce tko gledas je zivljenskega pomena sam zrak pa voda.:)

Zakaj bi jo odprl v Romuniji, če imaš druge, bolj ugodne in bolj stabilne države?


Izobrazena delovna sila, davcno in cenovna ugodna, ok cene nepremicni, varna drzava...al bos tko kt merlak pa pececmik se se jajcov po sodiscih?
Dej si preznej da je slovenija zaostala drzava. Se tist zmatran hotel k merlak dela na njem se ne da zrihtat, pol nej pa kdo drug vlaga kaj v to luknjo? Akrapovic pa pipistrelko se dihata?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Mato989 je izjavil:

Problem je ze ko pogledamo takratno zgodbo ko je IBM hotel postavit v slo center supporta al kaj ze... Ja pol ga je v zagrebu namesto v mb

To pokaze vse kje je slovenija


Pa da bi država plačela njim, da so v Sloveniji. LOLZ..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PrihajaNodi ::

2dark je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem je ze ko pogledamo takratno zgodbo ko je IBM hotel postavit v slo center supporta al kaj ze... Ja pol ga je v zagrebu namesto v mb

To pokaze vse kje je slovenija


Pa da bi država plačela njim, da so v Sloveniji. LOLZ..


Ja, sej nic ne gre v Slo. Ne merlak, ne pececnik, ne magna, nic niso sposobni zagnat v slo. Pac ne gre:))
Slovenija rab kaksno novo obcino
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Moe_Lester ::

Spet papirnati>bojevniki. Tolk korupcije kot je v Sloveniji je ni v evropi. Glej, ne glede na to kolk se krade v Slovenij nobenga niso steral v cuzo, pobral premozenje. Sej pravm papir vse prenese.


Zanimivo, da čisto nobena statistika ne drži. V Romuniji je vse vsaj 7x boljše kot pravijo številke. V Sloveniji vse 7x slabše :)

Sicer to vemo že dolgo, ampak tebi res ni pomoči.

2dark ::

AVtocesto že imajo v Romuniji? Malo več kot 50 km.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

PrihajaNodi ::

2dark je izjavil:

AVtocesto že imajo v Romuniji? Malo več kot 50 km.


Ja, tud avijone posljejo ko v sloveniji gori, ker drzava bananistan nima nicesar.

https://www.g4media.ro/romania-va-ajuta...

Jaz bi vas pustil ob poplavah in pozarih:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

TezkoDihanje ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tud kitajcem smo se smejal. Dons morjo pa romuni slovenecm pozare gasit.:))

Ker dobi tukaj 3x več kot pa v cigolandiji. Romunija je šla iz 23 miljonov prebivalcev na 19 miljonov.

immortan ::

on topic please, kolko prehrankov mate?
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onkološki inštitut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12516394 (12547) K0l1br1

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322735 (19462) BigWhale
»

Kljub napredku v Silicijevi dolini 90 odstotkov plač nižjih kot pred dvema desetletje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11119480 (16254) D3m

Več podobnih tem