» »

Koliko prihrankov imate?

Koliko prihrankov imate?

««
3 / 13
»»

Pat_MaGroin ::

Neon87 je izjavil:

Neverjetno kako premožni in uspešni ljudje so na tem forumu.
Jaz nimam skoraj nič, no, imam ženo in 2 otroka, torej skoraj vse.. Zdravje bi lahko bilo še malo boljše..
Bi pa bil vesel kakega nasveta kako do hiše, treh stanovanj, parcele na morju, jadrnice, avtodoma ter enkrat letno mesečno potovanje v eksotiko.
Prosim.


Na koncu ugotoviš, da ne rabiš ničesar, razen družine in kakšnega dobrega prijatelja.

Mi je pa žal vseh, ki se že pri 19. ruknejo v kuča-posao lajf, pa šparanje, pa prva baba pri 17. in sta potem večno skupaj, vmes pa mladost mine. Dopust Hrvaška, mogoče kdaj Italija in London za 3 dni. In potem imaš pri 50 vsega vrh glave, ampak ti je dolgčas in si nesrečen, mladosti pa ni več, s tem pa tudi ne tiste energije, ki si jo zapravil za življenje enega penzionerja v svojih dvajsetih :).

zobnik ::

Zdaj za 100.000 dobiš parcelo. Včasih si za ta dnar kupil parcelo in postavil hišo. Nov avto 30-40.000 evrov, položnice 500 evrov/mesec....hitro si ob 150 jurjev

Tist ki ni izkoristil pred parimi leti priložnost za gradnjo je zamudil veliko preveč. Cene so ble "smešne" od nakupa parcele, do urejanje papirjev da ne omenjam pocen gradbenega materiala. Tud stanovanje v okolici LJ okol 100.000 evrov za novo. Tud fušarje si dobil za 8 evrov/uro, danes izkušen ti ne bo noben na fuš delal za ta dnar, ker jih enostavno ni.

Pat_MaGroin ::

Super nasvet za nekoga, ki je danes star 22 in je zamudil vse to :).

zobnik ::

Za take prihodnosti v tej državi ni, to je dejstvo

Pat_MaGroin ::

Pozabljate, da smo ravno končali 13 let "up only" v vseh assetih. In smo vsi pozabli, kako izgledajo padci, razen kripto investitorji poznajo to. Tako poceni denarja ne bo verjetno nikoli več, zato se bo treba znova naučiti, da denar ni poceni.

Naslednjih 10 let bo zabavnih, veliko novih učencev bo na temo "kaj pa če ne raste vse".

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

500.000 evrov v naši občini, bajta narejena za 100.000 evrov, parcela 40.000 evrov, ostalo je pranje dnarja.
In pol moram jaz po isti občini po tujih cestah žagat viseče veje in krpat luknje na makadamu....ahha, ne bom več, bom raje slikal in težil na občino

https://www.bolha.com/nepremicnine/loka...

ampak naši odpaki, kanalizacija gre ravno proti Dobrovi, še kak motorn olje zlijem čez potok pa majo super vodo, pitno, hahaha....ampak sej veste da se hecam in da mi je odnos do narave spoštljiv kar pa ne pomeni da imajo drugi, nobenmu se ne da vozit odpadna olja v zbirni center, odpadke se kuri in to zvečer potisne proti Polhograjski dolini vse do LJ....., samo 20 let nazaj pa so vse to zakopal v jame, avte, tiste ogromne akumulatorje od tovrnjakov, razne tekočine, olja, ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

njyngs ::

Saj po eni strani je čas, da se zadeve malo stabilizirajo. Bik se mora malo umirit. Marsikdo lahko pride iz tega zosa tudi v precej boljšem stanju kot je vstopil.

Bo pa marsikdo, ki je že v "ustreznih letih" in ni uspel pravi čas najti neke nepremičnine, pa bi jo rad/je iskal... zdaj to drago plačaš, če bo prisiljen v nakup. No, opcij je seveda še nekaj drugih, kot recimo najem za naslednjih 5-10 let ali pa prizidek doma, ampak prit do svojih zidov bo pa zdaj drago stalo. Dražji krediti, višje cene, recesija kjer se bo trepetalo za službe... niso dober napovednik.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Pat_MaGroin ::

Zakaj pa ti ne zgradiš 5 takih hiš v svoji vasi za 150k? Obljubim, da ti kupim eno.

zobnik ::

Mene bolj skrbi odnos do narave, vse odpadke, kurjenje gre proti dolini, zarad megle, zračnega pritiska potiska proti dolini, videno že 1000x, če mi ne vrjameš si poglej kak video.
Potem so tu praški, detergenti, čistila, tekočine od avta, kurenje odpadkov....in pol pride naliv, dobesedno odplakne v dolino.

matic492 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pozabljate, da smo ravno končali 13 let "up only" v vseh assetih. In smo vsi pozabli, kako izgledajo padci, razen kripto investitorji poznajo to. Tako poceni denarja ne bo verjetno nikoli več, zato se bo treba znova naučiti, da denar ni poceni.

Naslednjih 10 let bo zabavnih, veliko novih učencev bo na temo "kaj pa če ne raste vse".



Pa še norenje okoli "Eko davkov", v kratkem bodo v EU glasovali glede novega CO2 davka za vse države članice, ki je planiran ~10 centov na liter bencina in še dodaten na plin..

Še več bojo pokradli pod pretvezo reševanja okolja :)

Seveda največ (procentualno) tistim okoli minimalne-povprečne plače.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Pat_MaGroin ::

Kaj bi ti rad povedal?

Te moti, da nekdo prodaja novo bajto za 550k v tvoji vasi?
Zakaj ne zgradiš 5 bajt (zastaviš svojo 1,5 mio vredno kmetijo za zidanje) in prodaš mladim družinam za 150k na glavo?

Skratka, malo se sam sabo pogovarjaš očitno :).

Se pa strinjam tisti konci tam so kurac za lajf, imam tam kolege, ki živijo in je greznica od okoliša.

matic492 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pozabljate, da smo ravno končali 13 let "up only" v vseh assetih. In smo vsi pozabli, kako izgledajo padci, razen kripto investitorji poznajo to. Tako poceni denarja ne bo verjetno nikoli več, zato se bo treba znova naučiti, da denar ni poceni.

Naslednjih 10 let bo zabavnih, veliko novih učencev bo na temo "kaj pa če ne raste vse".



Pa še norenje okoli "Eko davkov", v kratkem bodo v EU glasovali glede novega CO2 davka za vse države članice, ki je planiran ~10 centov na liter bencina in še dodaten na plin..

Še več bojo pokradli pod pretvezo reševanja okolja :)

Seveda največ (procentualno) tistim okoli minimalne-povprečne plače.


Belektron bo milijarder.

Kako lahko še mi začnemo trgovat s kuponi? Blockchain rešitev? :)

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Veš kolk ljudi kuri odpadke po hribih in zliva nevarne odpadke v naravo, in to dobijo potem ljudje v dolin. Samo še dobro #prijateljstvo# nas reši, tako med hribovci in dolinarji. Kje misliš, da dobijo dolinarji vodo kot iz hribov z dodatki nevarnimi snovmi. Zato moramo bit drug do drugega prijateljski, solidarni in si pomagat, kar si trenutno še kar. Odvoz smeti ni drag, odpake se brezplačno lahko odda, so tudi zbirna mesta na določen datum, ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Neon87 je izjavil:

Neverjetno kako premožni in uspešni ljudje so na tem forumu.
Jaz nimam skoraj nič, no, imam ženo in 2 otroka, torej skoraj vse.. Zdravje bi lahko bilo še malo boljše..
Bi pa bil vesel kakega nasveta kako do hiše, treh stanovanj, parcele na morju, jadrnice, avtodoma ter enkrat letno mesečno potovanje v eksotiko.
Prosim.


Bistveno je, da nimas familije :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Zdaj za 100.000 dobiš parcelo. Včasih si za ta dnar kupil parcelo in postavil hišo. Nov avto 30-40.000 evrov, položnice 500 evrov/mesec....hitro si ob 150 jurjev

Tist ki ni izkoristil pred parimi leti priložnost za gradnjo je zamudil veliko preveč. Cene so ble "smešne" od nakupa parcele, do urejanje papirjev da ne omenjam pocen gradbenega materiala. Tud stanovanje v okolici LJ okol 100.000 evrov za novo. Tud fušarje si dobil za 8 evrov/uro, danes izkušen ti ne bo noben na fuš delal za ta dnar, ker jih enostavno ni.


Parcelo dobis tudi za 20k in za 400k. Odvisno kje zelis biti... Znanec je kupil parcelo na Vranskem za 25k, 800m2, prikljucki v cesti ob parceli. Ze veselo gradi, marca se seli.

Pat_MaGroin ::

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

Zdaj za 100.000 dobiš parcelo. Včasih si za ta dnar kupil parcelo in postavil hišo. Nov avto 30-40.000 evrov, položnice 500 evrov/mesec....hitro si ob 150 jurjev

Tist ki ni izkoristil pred parimi leti priložnost za gradnjo je zamudil veliko preveč. Cene so ble "smešne" od nakupa parcele, do urejanje papirjev da ne omenjam pocen gradbenega materiala. Tud stanovanje v okolici LJ okol 100.000 evrov za novo. Tud fušarje si dobil za 8 evrov/uro, danes izkušen ti ne bo noben na fuš delal za ta dnar, ker jih enostavno ni.


Parcelo dobis tudi za 20k in za 400k. Odvisno kje zelis biti... Znanec je kupil parcelo na Vranskem za 25k, 800m2, prikljucki v cesti ob parceli. Ze veselo gradi, marca se seli.


To pa vem katera parcela je. Dober nakup je bil!

zobnik ::

za take priložnosti moraš bit kot veverca v naravi

Pat_MaGroin ::

Ta parcela se je prodajala par tednov vsem na očeh. Če mislim isto, je to blizu uvoza v vas Vransko, pred tem je pa regionalna cesta.

bbbbbb2015 ::

qwertyy je izjavil:

Kot že naslov pove, me zanima koliko imate kaj našparano in koliko ste stari.

Sam sem v sredini dvajsetih in imam na varčevalcu cca 5000EUR. Stanovanjska problematika za silo rešena, vendar bi rad šel s časom na svoje.

Sem v letih, ko nevem a naj zategnem pas in varčujem vse kar se da, ali pa naj šparam kolikor lahko in gledam tudi na to, da v mladosti doživim čim več stvari ter denar porabljam za izkušnje in spomine (potovanja, smučanje, izleti itd).


To je zelo tipično vprašanje za 20+ let starega človeka. Sam sem imel zelo podobna vprašanja.
No, imel sem srečo, da sem imel sodelavca (ko sem bil 20+ let star), ki mi je svetoval, da naj zdaj predvsem razmislim, kako čim več zaslužim, da naj se z odhodki preveč ne ubadam. Saj ne, da bi bili odhodki nepomembni, gotovo so, samo če začneš stiskati, ne užiješ širine življenja, karkoli to že je. Enim avto, enim nepremičnina, enim potovanja, enim gurmansko užitkarjenje.

To je bil pa nasvet življenja.

V času velike inflacije ni pametno preveč šparati. Zato mislim, da bi vsakdo moral imeti prihranjeno za 3-6 mesecev življenja brez plače in kreditov. Ne zanašajte se na "kreditno sposobnost" in limite, ker vas to ugrizne nazaj, ko to najmanj čakate.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Kot že naslov pove, me zanima koliko imate kaj našparano in koliko ste stari.

Sam sem v sredini dvajsetih in imam na varčevalcu cca 5000EUR. Stanovanjska problematika za silo rešena, vendar bi rad šel s časom na svoje.

Sem v letih, ko nevem a naj zategnem pas in varčujem vse kar se da, ali pa naj šparam kolikor lahko in gledam tudi na to, da v mladosti doživim čim več stvari ter denar porabljam za izkušnje in spomine (potovanja, smučanje, izleti itd).


To je zelo tipično vprašanje za 20+ let starega človeka. Sam sem imel zelo podobna vprašanja.
No, imel sem srečo, da sem imel sodelavca (ko sem bil 20+ let star), ki mi je svetoval, da naj zdaj predvsem razmislim, kako čim več zaslužim, da naj se z odhodki preveč ne ubadam. Saj ne, da bi bili odhodki nepomembni, gotovo so, samo če začneš stiskati, ne užiješ širine življenja, karkoli to že je. Enim avto, enim nepremičnina, enim potovanja, enim gurmansko užitkarjenje.

To je bil pa nasvet življenja.

V času velike inflacije ni pametno preveč šparati. Zato mislim, da bi vsakdo moral imeti prihranjeno za 3-6 mesecev življenja brez plače in kreditov. Ne zanašajte se na "kreditno sposobnost" in limite, ker vas to ugrizne nazaj, ko to najmanj čakate.



Ta nasvet je dober samo če lahko vedno več zaslužiš, ampak večina folka pride do limita

Vedno sta opciji 2

1. več zasluži
2. manj zapravi

Seveda logika pove da je opcija 1 neomejena, opcija 2 pa omejena... ampak večina folka mora prvo naredit na točki 2 vse kar lahko, da lahko potem realno cilja na točko 1
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Ampak folk ki ze 1 leto caka v cashu vs Tesla stock holders ni lih isti rezultat.

kixs ::

Men je sam vazn, da imam za cik in za pir.

Aja, ne kadim in ne pijem. Torej se mora ze iz tega naslova nabrat lep kup denarja :lol:

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Kot že naslov pove, me zanima koliko imate kaj našparano in koliko ste stari.

Sam sem v sredini dvajsetih in imam na varčevalcu cca 5000EUR. Stanovanjska problematika za silo rešena, vendar bi rad šel s časom na svoje.

Sem v letih, ko nevem a naj zategnem pas in varčujem vse kar se da, ali pa naj šparam kolikor lahko in gledam tudi na to, da v mladosti doživim čim več stvari ter denar porabljam za izkušnje in spomine (potovanja, smučanje, izleti itd).


To je zelo tipično vprašanje za 20+ let starega človeka. Sam sem imel zelo podobna vprašanja.
No, imel sem srečo, da sem imel sodelavca (ko sem bil 20+ let star), ki mi je svetoval, da naj zdaj predvsem razmislim, kako čim več zaslužim, da naj se z odhodki preveč ne ubadam. Saj ne, da bi bili odhodki nepomembni, gotovo so, samo če začneš stiskati, ne užiješ širine življenja, karkoli to že je. Enim avto, enim nepremičnina, enim potovanja, enim gurmansko užitkarjenje.

To je bil pa nasvet življenja.

V času velike inflacije ni pametno preveč šparati. Zato mislim, da bi vsakdo moral imeti prihranjeno za 3-6 mesecev življenja brez plače in kreditov. Ne zanašajte se na "kreditno sposobnost" in limite, ker vas to ugrizne nazaj, ko to najmanj čakate.



Ta nasvet je dober samo če lahko vedno več zaslužiš, ampak večina folka pride do limita

Vedno sta opciji 2

1. več zasluži
2. manj zapravi

Seveda logika pove da je opcija 1 neomejena, opcija 2 pa omejena... ampak večina folka mora prvo naredit na točki 2 vse kar lahko, da lahko potem realno cilja na točko 1


Se bolje je, ce te opciji ydruyis v eno. Vec zasluzi in manj zapravi.

V-i-p ::

kixs je izjavil:

Men je sam vazn, da imam za cik in za pir.

Aja, ne kadim in ne pijem. Torej se mora ze iz tega naslova nabrat lep kup denarja :lol:

Nekaj najbolj neumnega kar sem prebral v tej temi :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

hujsk1999 ::

Imam okoli 5000€ na tekočem računu. To so moji prihranki, ni mi pa jasno kako lahko nekateri imate toliko privarčevanega...

Sam večino denarja, ki pride k meni investiram še vedno v nepremičnine. Odprtih še kar nekaj pufov, hipoteke, skratka stresno. Trenutno imam v lasti 28 nepremičnin in lov na nepremičnine ter oddaja mi predstavljata zaposlitev za polni delovnik. Ne priporočam nobenemu tega tempa, ker se vam zmeša. Spim po 5 ur na noč. Raje se spravite programirat za tistih 4000€ na mesec in lepo lagano brez stresa tipkaš 8 ur na dan in mirno spiš...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

delavec44 ::

All in v nepremičnine se sliši dobro. Skrbi me moj čas posvečen oddaji, vzdrževanju. Riziko, da kakšnega najemnika ne spraviš ven ali še kaj hujšega. Morebiten nov davek na nepremičnine.

Utk ::

delavec44 je izjavil:

All in v nepremičnine se sliši dobro. Skrbi me moj čas posvečen oddaji, vzdrževanju. Riziko, da kakšnega najemnika ne spraviš ven ali še kaj hujšega. Morebiten nov davek na nepremičnine.

To so stvari, ki jih rešiš z izkušnjami.

IL_DIAVOLO ::

Vse kar imam trenutno pisano nase, zelim prodati po hitrem postopku. Streha nad glavo, avto, vse ostalo je balast, zaradi katerega imas same skrbi, delo in stroske.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

hujsk1999 je izjavil:

Imam okoli 5000€ na tekočem računu. To so moji prihranki, ni mi pa jasno kako lahko nekateri imate toliko privarčevanega...

Sam večino denarja, ki pride k meni investiram še vedno v nepremičnine. Odprtih še kar nekaj pufov, hipoteke, skratka stresno. Odprtih še kar nekaj pufov, hipoteke, skratka stresno. Trenutno imam v lasti 28 nepremičnin in lov na nepremičnine ter oddaja mi predstavljata zaposlitev za polni delovnik. Ne priporočam nobenemu tega tempa, ker se vam zmeša. Spim po 5 ur na noč. Raje se spravite programirat za tistih 4000€ na mesec in lepo lagano brez stresa tipkaš 8 ur na dan in mirno spiš...


Sam si podal odgovor - ker se marsikomu ne da jebati in živeti stresno življenje. Raje nekaj % manjši dobički in mir v glavi, kot pa stalno kalkuliranje, stres in gonja po še.

-Wall ::

32.718 eurov. Dovolj za dve leti sabbathicala, po potrebi vec. Pac, ce se moja investicija znanja v podjetje v katerem sem trenutno, ne izkaze za smiselno in se moram malo spociti ali startati svoj projekt. Zaenkrat (zal_ se nisem zajebal, denar pa se nabira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

matic492 ::

jest10 je izjavil:

Sam si podal odgovor - ker se marsikomu ne da jebati in živeti stresno življenje. Raje nekaj % manjši dobički in mir v glavi, kot pa stalno kalkuliranje, stres in gonja po še.


hujsk1999 lahko daš na ignore ker trolla in v vsaki temi napiše nekaj čisto drugačnega :)

Mogoče ima pa multiple personality disorder lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

WizzardOfOZ ::

jaz ga pa zapravljam. lepe pozdrave iz sredine atlantika. jem sadje in ribe, ter uživam v litrih popitega alkohola
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

hujsk1999 ::

"Slovenci oprostijo vse, le uspeha ne!"
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

delavec44 ::

Pri hrani je potrebno paziti. Imam nekaj starejših znancev kjer nikoli ni bil problem iti v dobro restavracijo, sedaj jih pa putika jebe. Si raje doma kuham in grem ven za posebne priložnosti.

issak ::

bbbbbb2015 je izjavil:


V času velike inflacije ni pametno preveč šparati.


Kam pa naj s prihranki? Recimo 35k? Premalo za hišo, preveč za pustiti na računu...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

hujsk1999 ::

delavec44 je izjavil:

Pri hrani je potrebno paziti. Imam nekaj starejših znancev kjer nikoli ni bil problem iti v dobro restavracijo, sedaj jih pa putika jebe. Si raje doma kuham in grem ven za posebne priložnosti.

Moj sosed je kriptomilijonar. Kupil si je Lambota, zdaj pa čaka na operacijo - diskus hernija. Prenizek avto in čuden gib.
Nauk zgodbe: Boljše ne imet denarja. Tako da se strinjam s tabo tudi okoli putike, ki je podobna štorija.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

miha98 ::

GizmoX je izjavil:

Ne rabiš se primerjati z drugimi, ker ima vsak drugačno situacijo prihodkov in stroškov, pa tudi ciljev in (kot si omenil) stanovanjski problem.
Dokler ni žene, otrok, psa in živiš pri starših/cimru, ti ostane ogromno denarja. Če ga investiraš zgodaj, ti bo še dolgo služil. Lahko pa zdaj uživaš, pa boš kasneje toliko bolj "zategoval pas". Ali pa tudi takrat užival, pa bojo na stara leta tvoji otroci plačevali za svoje stanovanje in tvoj dom.
Neka srednja pot je najbolj pravilna - nameni nekaj % letnega budgeta za užitke. Predvsem izkušnje, manj za stvari.
Zveza potrošnikov Slovenije npr. predlaga 50/30/20 za stroške/užitke/varčevanje. Zame dokaj razsipno, a vsakomur svoje.

Zasluži čimveč - poskusi s svojo idejo/firmo ali nabiraj delovne izkušnje/menjaj firme. Izobražuj se v stvareh, zaradi katerih boš uspešnejši / več zaslužil. Lažje v mladosti tvegaš (in se ob morebitnem neuspehu lažje pobereš ter ogromno naučiš), kot kasneje z družino in drugimi obveznostmi.
Investiraj pametno - poduči se o ETF in varčevanju (MMM, slo-tech), odpri račun pri npr. degiro, vlagaj v IWDA - za dolgoročno varčevanje.
Nauči se kuhat sam (poceni, zdravo, raznoliko) - dostava hrane in restavracije so velik strošek, slabo zdravje pa še večji. Kar tudi pomeni - migaj vsak dan, vsaj nekaj.
Navadi se kolesa (če je le možno) - avto je strošek že, kadar stoji; ko se pelje, pa še večji. S kolesom avtomatsko migaš, torej še en plus za zdravje.

Začni pisat, za kaj zapraviš denar - po enem letu poglej/kategoriziraj. Šele takrat vidiš, kakšen strošek je bivanje, hrana, avtomobil.
Navezano na zgornje - nastavi si budget. Koliko procentov prihodkov hočeš privarčevati, koliko procentov zapraviti za užitek, koliko gre za stroške ...

Sredi 30 let, družina, povprečna plača, taščina hiša, avto. Kolo do trgovine, službe, šole, vrtca (prej prikolica, sedaj vsi na kolesih). Za otroke je cel žur it v gozd, je pa na nekaj let tudi potovanje z letalom.
Polovica plače gre takoj v varčevanje, druga polovica ostane za stroške in zapravljanje. Varčuje se za investicijo v hišo (streha + SE + TČ + okna + fasada) + podobne investicije (ki znižujejo stroške ali povečujejo prihodke) + starost/penzijo.
Otroci imajo več, kot jaz v svojem otroštvu. Jaz imam več, kot so imeli moji starši v mojem otroštvu. Hiša bo na stara leta ostala za naju ali za otroke ali za najemnike. Ne bom breme otrokom, pa imeli bojo kje poceni živeti. In že to je ogromna prednost.


To , da je avto največji strošek ko se pelje vsak dan se ne strinjam..... tako se ga ohranja v kondiciji kot telo človeka ... pomojem

V-i-p ::

Mene pa zanima, koliko od vas slo-tech milijonarjev je doniralo kak € za nakup novih serverjev, recimo :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kapitan Jack ::

issak je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


V času velike inflacije ni pametno preveč šparati.


Kam pa naj s prihranki? Recimo 35k? Premalo za hišo, preveč za pustiti na računu...

Jaz bi v orozje investiral ter v municijo.

Utk ::

V karkoli kar ti na dolgi rok naredi nek prihranek. Realen prihranek, ali denarja ali časa.

zobnik ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kaj bi ti rad povedal?

Te moti, da nekdo prodaja novo bajto za 550k v tvoji vasi?
Zakaj ne zgradiš 5 bajt (zastaviš svojo 1,5 mio vredno kmetijo za zidanje) in prodaš mladim družinam za 150k na glavo?

Skratka, malo se sam sabo pogovarjaš očitno :).

Se pa strinjam tisti konci tam so kurac za lajf, imam tam kolege, ki živijo in je greznica od okoliša.

matic492 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pozabljate, da smo ravno končali 13 let "up only" v vseh assetih. In smo vsi pozabli, kako izgledajo padci, razen kripto investitorji poznajo to. Tako poceni denarja ne bo verjetno nikoli več, zato se bo treba znova naučiti, da denar ni poceni.

Naslednjih 10 let bo zabavnih, veliko novih učencev bo na temo "kaj pa če ne raste vse".



Pa še norenje okoli "Eko davkov", v kratkem bodo v EU glasovali glede novega CO2 davka za vse države članice, ki je planiran ~10 centov na liter bencina in še dodaten na plin..

Še več bojo pokradli pod pretvezo reševanja okolja :)

Seveda največ (procentualno) tistim okoli minimalne-povprečne plače.


Belektron bo milijarder.

Kako lahko še mi začnemo trgovat s kuponi? Blockchain rešitev? :)


Na podeželju ni več placa za druge dolinarje, ker ni vodovod primeren za še več ljudi, potem pa pride suša, in je problem.
Tud drugi problemi so, ker vas zmore sam določene št. prebivalcev, ....

bbbbbb2015 ::

issak je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


V času velike inflacije ni pametno preveč šparati.


Kam pa naj s prihranki? Recimo 35k? Premalo za hišo, preveč za pustiti na računu...


Svetovati drugim je nehvaležno, razen za denar. Vendar jaz tega ne počnem.

Kar se izplača ta trenutek je kupovati delnice, recimo INTEL na NASDAQu. Rabiš trgovalno platformo, jaz imam DEGIRO, vendar kolikor razumem, DEGIRO ne sprejema Slovencev. Pri meni to ni problem, ker imam še neko tujo davčno (ki pa jo sprejemajo).

Platforma, ki je tebi na razpolago je INTERACTIVE BROKERS, samo, moj sorodnik, šolan bančnik, je rabil mesec dni, da je to preštudiral. To, da se ti platforma pokaže s končnico .hu, naj te ne zavede, to so prvovrstni borzni brokerji (Američani drugače).

Tako da to je lifetime projekt, če se hočeš lotiti tega. Jaz se pa držim ravila, da investiram v to, na kar se spoznam (informatiko). Ne v Teslo, ne v Boeing, ne v kar je še takih NASDAQ delnic, ker se na to preprosto ne poznam. Na informatiko pa se spoznam zelo dobro.

Osebno menim, da bi se vsakdo od vas to moral (prej ali slej) lotiti, ker od tele Ponzijeve sheme, ki se ji reče ZPIZ ne bo kaj dosti za 50+ let.

feryz ::

Čisto tako, iz firbca. Kaj pa rabite prihranke?
Jaz sem cel teden po štacunah šetal, 10 jurjev na TRR v ta namen in 10 jurjev v kešu, v raznih valutah. Sam sebi sem rekel, da bom tokrat vsaj 10 jurjev pognal za gluposti. V resnici sem par deset evrov. Za kavice in pijačo.
Kaj drugega bi lahko kupil, se mi niti sanja ne. Zato nisem kupil nič.

bbbbbb2015 ::

Kapitan Jack je izjavil:

issak je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


V času velike inflacije ni pametno preveč šparati.


Kam pa naj s prihranki? Recimo 35k? Premalo za hišo, preveč za pustiti na računu...

Jaz bi v orozje investiral ter v municijo.


Ahahah, ne vem če je to mišljeno na hobi nivoju ali na profesionalnem nivoju. Na kakšnem koli nivoju je mišljeno - si pozen. Prepozen za vse.

Municija, recimo, 9x19 naboj je svojčas stala 22 centov na naboj, 19 centov, če si naročil čez 10k kosov. Zdaj stane 35 centov/kos in ne moreš kar kupiti 10k. Maksimalno 3k, ob pogoju, da pristanteš na pro rata dobave (malo zdaj malo kasneje). Ostalo gre vse v - Ukrajino. S&B tovarna je lepo rekla, da imajo oni dobave za 3 leta v naprej prodane, da za športne strelce zdaj delajo samo zato, da pač si ne zaprejo trga, od katerega živijo, ko je mir.

Če si pa mislil delince kupovati, recimo Raytheon, miško - pozen si. Vse je šlo v nebo.

Tako da obrambna industrija - pozabi - pozen si.

bbbbbb2015 ::

feryz je izjavil:

Čisto tako, iz firbca. Kaj pa rabite prihranke?
Jaz sem cel teden po štacunah šetal, 10 jurjev na TRR v ta namen in 10 jurjev v kešu, v raznih valutah. Sam sebi sem rekel, da bom tokrat vsaj 10 jurjev pognal za gluposti. V resnici sem par deset evrov. Za kavice in pijačo.
Kaj drugega bi lahko kupil, se mi niti sanja ne. Zato nisem kupil nič.


Ker pač ne znaš užitkariti. Ne bom vam rekel, kaj sem si letos kupil jaz. Bil sem priden, pa sem si kupil lepo nekaj kalibra .357 magnum.

Kupil bi si še, pa nimajo več. Vse so razgrabili, še usrane dušilce.

dfgdfg ::

Gledam folk v fabrki, cel lajf isto nabijanje: ... lizing pušing, kredit je nateg, ne zapravli dnarja k ga nimaš, kakšna vezava za telefon? BOB za 3 evre!, etc,... Poj so pa stari 65, grejo v penzijo in si kupjo Golfa. Parkat se pelejo k dohtarju in je vsega konc.

zobnik ::

....čaki da bodo taki v penziji kako bodo potem drugim govoril, da so delal cel lajf na normo in da naj tud ostali.

hujsk1999 ::

feryz je izjavil:

Čisto tako, iz firbca. Kaj pa rabite prihranke?
Jaz sem cel teden po štacunah šetal, 10 jurjev na TRR v ta namen in 10 jurjev v kešu, v raznih valutah. Sam sebi sem rekel, da bom tokrat vsaj 10 jurjev pognal za gluposti. V resnici sem par deset evrov. Za kavice in pijačo.
Kaj drugega bi lahko kupil, se mi niti sanja ne. Zato nisem kupil nič.

Zgleda da ne znaš živeti. Takih je v Sloveniji na stotisoče. Na koncu si taki ponovadi kupijo kak avto ali motor ali neki tacga. Skratka bolj žalostno na koncu koncev ob vseh teh milijonih...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Čisto tako, iz firbca. Kaj pa rabite prihranke?
Jaz sem cel teden po štacunah šetal, 10 jurjev na TRR v ta namen in 10 jurjev v kešu, v raznih valutah. Sam sebi sem rekel, da bom tokrat vsaj 10 jurjev pognal za gluposti. V resnici sem par deset evrov. Za kavice in pijačo.
Kaj drugega bi lahko kupil, se mi niti sanja ne. Zato nisem kupil nič.


Prihranki so zlata rezerva, ki se jih ne zapravi. Pa naj bo to 10k ali 100k.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

user4683 ::

Feryz ima veckrat problem ko ne more zapraviti "vecjih" kolicin denarja.

Prihranki so lahko tudi zgodnejsa penzija. Ali pa lep kup denarja za potomce, ce skripnes prej. Ali pa za ljubico v poznih letih, ce ne maras potomcev.

feryz ::

Op govori o prihrankih, ne o milijonih.
Dejstvo je, da te potrošništvo z leti mine. Tudi zato imajo tastari denar, ker ga preprosto nimajo za kaj pognati.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onkološki inštitut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12516394 (12547) K0l1br1

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322735 (19462) BigWhale
»

Kljub napredku v Silicijevi dolini 90 odstotkov plač nižjih kot pred dvema desetletje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11119480 (16254) D3m

Več podobnih tem