» »

Iz 2Vpp AC v 0-2V DC, kak to naredit?

Iz 2Vpp AC v 0-2V DC, kak to naredit?

Microsoft ::

Problemček je takle: Pred neki cajta smo kle na forumu skupi ugotovil, da je pr Line Out od zvočne napetost maksimalno 1Vp AC. Zdej bi trad to napetost spravu v DC, tak da bi pol bla od 0-2V.

Edin, kar je treba nardit, je prštet tej napetosti 1V DC. Slisšal sem, da bi se to dalo narediti z LM324. Je že mogoče kdo slišal za to?

Al pa če ma kdo kako drugo idejo? Zahteva pa je taka, da bi stvar delal saj do kakih 30kHz, pa seveda od kakih 10Hz naprej. Kolkor vem, ona z LM 324 nebi....


LP
by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::

Ja, z operacijskim ojacevalnikom (kar LM324 je) bi naj to slo. Ne vem, zakaj mislis, da bo frekvenca problem. Ce se prav spomnim, naj bi bilo to za ta cip mala malica...

Predvidevam da rabis shemo, a tu ti zaenkrat ne morem pomagat. Ni casa, pa tud Protel mi na Linuxu (se) ne dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Microsoft ::

Pa slisaš sem, da je to 14 pinski čip, v katerem so pol 4je operacijski ojačevalniki. Jst bi pa rabil sam enega.:\

KA mogoče bi lahko kako shemo narisal na roke, pa jo skeniral?:\ Pismo, jst še to ne morem.:O

No, zanima me tist pr vhodu, ko se napetosti združjo. Za 1V se nardi tak, da daš 4k in 1k upor zaporedno, pa prklopiš na 5V, pa je pol na sredin 1V.
Pol menda še napetost AC prpeleš do + vhoda od OPA preko 100 upora.
Pa med obema, + in - vhodoma OPA in 0V daš 100 upora.
Povratna vezava je na - vhod, upor nevem, sam mislm da 1k.
Aja, pa AC in +1V napetost daš skupi na + vhod. No, to more bit brez diod, ker bi pol signal bil že tolk osabljen, da s tem nebi neč blo. Zdej nevem, kok lahka kr dva izhoda skupi združiš?! To je pol ja daš skupi AC napetost pa zravn kr 1V. Pr tem mi ni najbolj jasno...:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

stromar ::

Pa slisaš sem, da je to 14 pinski čip, v katerem so pol 4je operacijski ojačevalniki. Jst bi pa rabil sam enega.


Probaj TL071 ali pa TL081...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

stromar ::

Problemček je takle: Pred neki cajta smo kle na forumu skupi ugotovil, da je pr Line Out od zvočne napetost maksimalno 1Vp AC. Zdej bi trad to napetost spravu v DC, tak da bi pol bla od 0-2V.


Ni mi čist jasno zakaj bi rad spravil v DC??? Ok mogoče za light show. Če boš spravil v DC, v zvočnikih ne boš slišal nič....

Microsoft ::

To napetos bom pol meril z procem, ki ma noter ADC, ta pa dela od 0 - AREF (5V v mojem ptimeru). - napetos nebi glih kej zaznal, jst bi pa tud to rad meru...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Spajky ::

JimiBtn: na moji strani pod elektroniko imaš Vu meter, pa si poglej vhodno stopnjo in naredi nekaj podobnega ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Microsoft ::

Ka dela tud takrat, ko pride na vhod negativna napetost?


by Miha

p.s.: Mim grede, kak si dosegu logaritmesko odvisnost?
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Kak sem dosegu približno logaritemsko piše tam ... ja dela tudi ko pride negativna napetost na vhod, ker je po tranzistorju neke vrste polnovalni usmernik ... ali pa bi ti rad mogoče imel samo signal, ki bi bil pulsirajoči istosmerni (AC s prednapetostjo tj. DC+AC) ? Pol bi pa mogoče blo treba mini ločilni trafo 1:1 ubacit (pred ali po ojačevalčku) in mu na sekundarju na enem priključku napraviti virtualno maso s prednapetostjo 1V npr. blokirano proti pravi masi z enim elektrolitom ali nekaj takega, pa bi lahko meril in tudi čul preko ločilnega kondiča audio , ni mi čisto jasno, kaj bi rad dosegel ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Microsoft ::

No, sm se potrudil, pa sm narisal v CoerlDrawu.:D

Kle gor je: http://beta.sloweb.net/19y6li_Napetost....


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Microsoft ::

V bistvu je, sm tm je neki 0.7V v minusu, kar pa pr men ne pride v poštev.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

pa dj schotky diodo, pa bo precej bolje
LP, Slawc

stromar ::

ja schotky ma padec le okol 0.2V

Microsoft ::

Lejte, jst bi rad, da bi pol napetost bla VEDNO nad 0V. Recimo, da bi bla nekje med +1V in +3V. Tak da še tak majhna negativna napetost ne pride v poštev...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

Potem pa vzami operacijski ojacevalnik in ga zvezi kot sestevalnik napetosti, pri cemer je ena od napetosti DC 1V. Ne pozabi na simetricno napajanje in kondenzatorje za ločitev enosmerne napetosti.
LP, Slawc

Microsoft ::

Ja točno to bi jst rabil. Sm ko pa nevem, kak nej to naredit s tem operacijskem ojačavelniku!:O

Pismo, eno shemo bi rabil to je vse.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

imas rad vse servirano?

11. zapoved: Google je tvoj prijatelj!!!!

nekaj malega razlage
http://www.icaen.uiowa.edu/~bme080/lect...

pa se en AN
http://www-micrel.deis.unibo.it/~benini...
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Microsoft ::

Mal sm prečekiral tole. Kolker sm videl, bi pol jst rabil The summing amplifier. Se prav, enostavno združim skupi napetost, ena pride iz zvočne kartice, pol pa še en volt DC. Seveda pred tem dam še upor, pol pa skupi na - vhod. + dam pa na 0V. Iz izhoda na - pa dam še nek upor. In to je to.

Pismo, če je tak, pol je stvar res simpl.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti konstanten pribitek napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112015 (1664) int47
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928675 (11668) N4m31355
»

Testiranje doma narejenega ojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141842 (1441) Pyr0Beast
»

Napetost na izhodu iz audio kartice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
422021 (1589) Business
»

Množilnik napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283464 (3201) Brane2

Več podobnih tem