» »

Štukanje satelitskega kabla?

Štukanje satelitskega kabla?

Marjan ::

Pretrgal sem kabel, ki pelje od satelitske antene do reciverja.

Ima bakreno 1mm sredico, okoli vata, potem zaščita (verjetno nula?!), okoli pa seveda plastika.

Ali se da dva taka konca štukat? Kako? Ker kabel je kar dolg in menda tudi drag, pa ne bi rad celega menjal.

Jakka ::

To je navaden koaksialni kabel.
Vzameš ženski in moški konektor, ju daš vsakega na en konec in priklopiš skupaj.
Pomoje se bo mal poznalo na kvaliteti, delat pa mora.

Pudding ::

Dva F-konektorja in I-clen...

Jose ::

Hundey, res je, da se teoretično vsak dodan konektor in vsak centimeter kabla pozna a razliko zaradi dveh dodanih (kvalitetnih) konektorjev opazijo le redki. Imel sem 2 žili kabelske potegnjeni do TV sprejemnika. Ena žila je bila direktno pripeljana iz vira, druga (stara) pa preko podaljška z najcenejšimi konektorji. Razlike nisem opazil, čeprav sem jo iskal.

Marjan, brez skrbi kupi moški in ženski konektor (ne najcenejšega) in poveži pretrgan kabel,

Jose.

Marjan ::

Hvala vsem, grem jutri do lokalne "hi-fi" štacune pogledat, če majo kaj podobnega kar omenjate :)

cekr ::

Kabel pa tudi ni toliko drag, če te slučajno prime, da bi ga zamenjal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Azrael ::

Kot sem razumel, rabiš konektorje za štukat kabel od SAT krožnika do reciverja (ne od reciverja do TV), potem raje uporabi F konektoje (tak, kot je na reciverju) in I člen, kot je že predlagal Pudding.Če ne naletiš na oderuha je to najcenejša varianta. Meni z običajnimi konektorji za TV sploh ni delalo. BTW. Frekvence signalov v SAT kablu so od 950MHz do 2GHz, TV pa uporablja frekvence od 50MHz do 950MHz, kvaliteta konektorjev je zelo pomembna.

Če je pa tvoj pretrgan kabel starejši od 10 let, je pa mogoče bolje razmisliti o menjavi kabla.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Marjan ::

Aha, ja ja, se mi je zdel, da Pudding obvlada sceno :)) ;)

Ok, upam, da mi ne bo potrebno cele Lj. okol dat, da dobim F in I člene.

Kabel je pa dokaj nov. Samo sem ga dobesedno prevrtal in je šel na dvoje >:D:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crimp klešče

Oddelek: Kaj kupiti
82059 (730) pero50
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613972 (4147) Lonsarg
»

Podaljševanje utp kabla

Oddelek: Omrežja in internet
326373 (5227) solatko
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214024 (11361) boysta
»

kabelski internet +tv?

Oddelek: Omrežja in internet
153232 (3005) Jakka

Več podobnih tem