» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
18 / 23
»»

LeQuack ::

Zakaj v tej državi na maramo avtomatikov? Jaz sem ga že par let vozil in je super, dejansko bi ga še enkrat nabavil samo vsi hočejo 2k+ doplačilo za to, poleg tega pa še razni VW & co ter Kia & co imajo vsi te dual clutch avtomatike, ki so bolj crap za mestno vožnjo v gužvi. Klasični avtomatiki so npr. v Mazdi, Peugeot, Opel, itd.
Quack !

settler ::

Saj se trend obrača. Itak ti tudi proizvajalci niti ne omogočajo več ročnega menjalnika. Ravno nabavil Peugeot 508, na voljo samo z 8 stopenjskim avtomatikom...
Večinoma je tako, da je treba ljudi prisiliti v nekaj novega.

LeQuack ::

settler je izjavil:

Saj se trend obrača. Itak ti tudi proizvajalci niti ne omogočajo več ročnega menjalnika. Ravno nabavil Peugeot 508, na voljo samo z 8 stopenjskim avtomatikom...
Večinoma je tako, da je treba ljudi prisiliti v nekaj novega.


Peugeot avtomatiki so dobri klasični Aisin.
Quack !

Senior Dev ::

A Piđo če je malo daljši ti ga dajo na 96 obrokov kot Fauve?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

BCSman ::

Kaj bo ko bo gospodarska kriza in bo folk zgubljal službe in bo moral 1000eur+ samo za novo LED luč dat, kje so šele stroški popravila turbin pa zaribanih 1.0 mlinčkov in cel kup filtrov ter ventilov pri novih dizlih...
Pri starejših avtih teh stroškov praktično ni bilo, sedaj bodo pa prisiljeni prodat nefunkcionalen avto za drobiž in postat pešaki.

deco16 ::

Vse to ni važno, 9k popusta blo pri novem.

2dark ::

Sej LEd luč se da tudi popravit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

LeQuack ::

2dark je izjavil:

Sej LEd luč se da tudi popravit.


In koliko od serviserjev pod kozolcem zna popravit LED luče ali vezje?
Quack !

kriptobog ::

Luč imaš zavarovano in jo počiš, če crkne.

denabiker ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj v tej državi na maramo avtomatikov? Jaz sem ga že par let vozil in je super, dejansko bi ga še enkrat nabavil samo vsi hočejo 2k+ doplačilo za to, poleg tega pa še razni VW & co ter Kia & co imajo vsi te dual clutch avtomatike, ki so bolj crap za mestno vožnjo v gužvi. Klasični avtomatiki so npr. v Mazdi, Peugeot, Opel, itd.


Dobro vprašanje...se spomnim pred 10-15 leti, ko smo dosti sodelovali z Američani in so prihajali k nam in so bile pogoste debate, pa zakaj imamo samo ročne menjalnike, ali pa enega frenda iz ZDA, ko je rekel, jaz vas sploh ne razumem, zakaj v navadnih avtih želite ročne menjalnike.
Ampak, če tak gledaš, kolikokrat moraš sklopko stisnit in prestavljat za cijazenje po mestih. Noro, jaz sem enkrat štel, da moram samo od AC do firme šaltat cca. skoraj 100. Non stop 1, 2 ,3 semafor, pa ponovi....
AMPAK, ko enkrat probaš avtomatika, potem ne greš nazaj. Še kolegice, ko so se tako "bale" avtomatika, ker niso bile navajene, so se zdaj tako razvadile in se čudijo samemu sebi, zakaj ni prej že vzela avtomatika.
Jaz bi imel ročnega samo še v športnih avtih, to da imaš ti nadzor in ga tiščiš v obrate, kakor tebi paše, pa tak old school, kot včasih, ko smo terali CRX, Calibre, GTI, GSI, Corrado,...pa no saj je zdaj že tako kombinacija auto/manual mode.

kixs ::

Avtomatik... to je preteklost... EV :D

LeQuack ::

denabiker je izjavil:



Dobro vprašanje...se spomnim pred 10-15 leti, ko smo dosti sodelovali z Američani in so prihajali k nam in so bile pogoste debate, pa zakaj imamo samo ročne menjalnike, ali pa enega frenda iz ZDA, ko je rekel, jaz vas sploh ne razumem, zakaj v navadnih avtih želite ročne menjalnike.
Ampak, če tak gledaš, kolikokrat moraš sklopko stisnit in prestavljat za cijazenje po mestih. Noro, jaz sem enkrat štel, da moram samo od AC do firme šaltat cca. skoraj 100. Non stop 1, 2 ,3 semafor, pa ponovi....
AMPAK, ko enkrat probaš avtomatika, potem ne greš nazaj. Še kolegice, ko so se tako "bale" avtomatika, ker niso bile navajene, so se zdaj tako razvadile in se čudijo samemu sebi, zakaj ni prej že vzela avtomatika.
Jaz bi imel ročnega samo še v športnih avtih, to da imaš ti nadzor in ga tiščiš v obrate, kakor tebi paše, pa tak old school, kot včasih, ko smo terali CRX, Calibre, GTI, GSI, Corrado,...pa no saj je zdaj že tako kombinacija auto/manual mode.


Res je, hitro se navadiš oz. razvadiš, in potem se sprašuješ zakaj moraš eno ročko premikat skoz. Problem je seveda tudi na strani avto proizvajalcev, ki avtomatika še zdaj promovirajo kot ekstra luksuz in zaračunajo. Koliko ljudi bi vzelo npr. ABS ali airbage če bi bili 2k za doplačati, ali pa kaj drugega kar je zdaj že standard ratal.

kixs je izjavil:

Avtomatik... to je preteklost... EV :D


Vsekakor EV je še 2x bolj kot avtomatik, ni ga čez konstantno pospeševanje.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

njyngs ::

Kaj, a se vam mudi iz enega rdečega semaforja čakat na drugega, da rabite hitre EV? ;)

Saj človek bi še razmislil o tem, ampak še vedno čakam pojasnilo kako bomo meščani v blokih polnili svoje EV-je. Odgovor zagovornikov EV-ja je vedno "ja tak avto ni za tebe"... ja čakaj malo - do 2035 nameravajo prepovedat nove ICE-je, nekako je dolžnost EU, držav in občin, da poskrbijo za svoje ljudi, če jih v nekaj prisilijo. Moraš bit precej hlod, da zagovarjaš take navzkrižne interese.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

kriptobog ::

njyngs je izjavil:

Kaj, a se vam mudi iz enega rdečega semaforja čakat na drugega, da rabite hitre EV? ;)

Saj človek bi še razmislil o tem, ampak še vedno čakam pojasnilo kako bomo meščani v blokih polnili svoje EV-je. Odgovor zagovornikov EV-ja je vedno "ja tak avto ni za tebe"... ja čakaj malo - do 2035 nameravajo prepovedat nove ICE-je, nekako je dolžnost EU, držav in občin, da poskrbijo za svoje ljudi, če jih v nekaj prisilijo. Moraš bit precej hlod, da zagovarjaš take navzkrižne interese.


Meščani boste šli na mestni promet :))

stara mama ::

denabiker je izjavil:


Dobro vprašanje...se spomnim pred 10-15 leti, ko smo dosti sodelovali z Američani in so prihajali k nam in so bile pogoste debate, pa zakaj imamo samo ročne menjalnike, ali pa enega frenda iz ZDA, ko je rekel, jaz vas sploh ne razumem, zakaj v navadnih avtih želite ročne menjalnike.

Pejd enkrat na Vič na poligon, al pa v Ljubečno, pa boš tam videl, zakaj ročni :)
+ da ti že pri običnem avtu odpadejo stroški in skrbi o servisiranju nekega sklopa v avtu. (ne veš, kaj je prejšnji lastnik mutil in pozabil servisirat).
Pa lažje se skoplješ pozimi iz snega (hitro mečeš naprej-nazaj in zaziblješ avto)
Probaj to na DSGju :))

Pa da vse to opustim, ker bi namesto menjalne ročice raje drkal telefon med vožnjo in ker sem preveč len za vozit?
Japajade...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

ampak še vedno čakam pojasnilo kako bomo meščani v blokih polnili svoje EV-je

Tako kakor si boste zrihtali. Če si ne boste, jih pač ne boste.

do 2035 nameravajo prepovedat nove ICE-je, nekako je dolžnost EU, držav in občin, da poskrbijo za svoje ljudi, če jih v nekaj prisilijo.

Poskrbeli bojo, da boste imeli možnost si plačat in postavit štekarje na parking. Morda bo to naredil tudi kak komercialni ponudnik, recimo Petrol, ampak to bo samo še dražja varianta.

Če misliš, da vam je nekdo dolžan nekaj zastonj zrihtat, se pa pač motiš.

stara mama je izjavil:

denabiker je izjavil:


Dobro vprašanje...se spomnim pred 10-15 leti, ko smo dosti sodelovali z Američani in so prihajali k nam in so bile pogoste debate, pa zakaj imamo samo ročne menjalnike, ali pa enega frenda iz ZDA, ko je rekel, jaz vas sploh ne razumem, zakaj v navadnih avtih želite ročne menjalnike.

Pejd enkrat na Vič na poligon, al pa v Ljubečno, pa boš tam videl, zakaj ročni :)
+ da ti že pri običnem avtu odpadejo stroški in skrbi o servisiranju nekega sklopa v avtu. (ne veš, kaj je prejšnji lastnik mutil in pozabil servisirat).
Pa lažje se skoplješ pozimi iz snega (hitro mečeš naprej-nazaj in zaziblješ avto)
Probaj to na DSGju :))

Pa da vse to opustim, ker bi namesto menjalne ročice raje drkal telefon med vožnjo in ker sem preveč len za vozit?
Japajade...

Ker v Ameriki, Kanadi, Norveški in podobnih državah pa res nimajo snega. Samo na Viču so takšni zameti, da z avtomatikom ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

njyngs ::

kriptobog je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kaj, a se vam mudi iz enega rdečega semaforja čakat na drugega, da rabite hitre EV? ;)

Saj človek bi še razmislil o tem, ampak še vedno čakam pojasnilo kako bomo meščani v blokih polnili svoje EV-je. Odgovor zagovornikov EV-ja je vedno "ja tak avto ni za tebe"... ja čakaj malo - do 2035 nameravajo prepovedat nove ICE-je, nekako je dolžnost EU, držav in občin, da poskrbijo za svoje ljudi, če jih v nekaj prisilijo. Moraš bit precej hlod, da zagovarjaš take navzkrižne interese.


Meščani boste šli na mestni promet :))

Jaz nimam s tem problema. Avto res rabim samo za vikende, pa še to se da naredit kratkoročni najem ali pa imet kak ICE še 20 let po prepovedi :D

Maš pa vseeno kup meščanov, ki se vozijo drugam delat. Aja, saj bo javni promet do 2035 čudežno dober :))

stara mama je izjavil:

denabiker je izjavil:


Dobro vprašanje...se spomnim pred 10-15 leti, ko smo dosti sodelovali z Američani in so prihajali k nam in so bile pogoste debate, pa zakaj imamo samo ročne menjalnike, ali pa enega frenda iz ZDA, ko je rekel, jaz vas sploh ne razumem, zakaj v navadnih avtih želite ročne menjalnike.

Pejd enkrat na Vič na poligon, al pa v Ljubečno, pa boš tam videl, zakaj ročni :)
+ da ti že pri običnem avtu odpadejo stroški in skrbi o servisiranju nekega sklopa v avtu. (ne veš, kaj je prejšnji lastnik mutil in pozabil servisirat).
Pa lažje se skoplješ pozimi iz snega (hitro mečeš naprej-nazaj in zaziblješ avto)
Probaj to na DSGju :))

Pa da vse to opustim, ker bi namesto menjalne ročice raje drkal telefon med vožnjo in ker sem preveč len za vozit?
Japajade...

Dobro servisiran avtomatik bo delal kot mora, če boš ga servisiral kot je predvideno. Če ste ljudje klošarji in nimate za redno menjavo olja v menjalniku pa priporočam, da kupite APN6 ali pa kolo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

kriptobog ::

njyngs je izjavil:

kriptobog je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kaj, a se vam mudi iz enega rdečega semaforja čakat na drugega, da rabite hitre EV? ;)

Saj človek bi še razmislil o tem, ampak še vedno čakam pojasnilo kako bomo meščani v blokih polnili svoje EV-je. Odgovor zagovornikov EV-ja je vedno "ja tak avto ni za tebe"... ja čakaj malo - do 2035 nameravajo prepovedat nove ICE-je, nekako je dolžnost EU, držav in občin, da poskrbijo za svoje ljudi, če jih v nekaj prisilijo. Moraš bit precej hlod, da zagovarjaš take navzkrižne interese.


Meščani boste šli na mestni promet :))

Jaz nimam s tem problema. Avto res rabim samo za vikende, pa še to se da naredit kratkoročni najem ali pa imet kak ICE še 20 let po prepovedi :D

Maš pa vseeno kup meščanov, ki se vozijo drugam delat. Aja, saj bo javni promet do 2035 čudežno dober :))


Ja imajo več opcij:
- javni prevoz
- menjava službe
- selitev bližje službi (zakaj bi živel v mestu, če imaš službo izven mesta?)
- pripeljejo štrom na parkirišče
- furajo ICE še naprej

kow ::

Cene rabljenih avtomobilov v ZDA (pa tudi v Evropi) lepo padajo.

https://www.calculatedriskblog.com/2023...

Sparkxl ::

Bi rekel da bo slika na trgu čez 2 leti popolnoma drugačna kot je danes. Ampak res komplet drugačna. Potrpežljivi bomo nagrajeni...kot vedno :)

Utk ::

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.

BCSman ::

A pri rabljenih dajo v kalkulacijo samo domnevno brezhibne? Poplavljen ali zariban bo tudi pol leta star precej zbil cenovno povprečje, če le ne bo prodajalec tega prikrival.

njyngs ::

Utk je izjavil:

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.

Mja, težava je bolj v tem, da vsi pričakujejo/mo, da bodo padci povsod zelo veliki... zelo velika verjetnost pa je, da ne bodo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Sparkxl ::

Utk je izjavil:

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.


Ne to ni primerljivo. Stanovanje rabiš, ker drugače si brez strehe. Avto pa večina ima. Redko kdo je taki ki reeees rabi novega. Ali stari crkne, pride razširjena družina,... Večina ima čisto fine avte, ki bi jih lahko imela dlje, če bi bilo potrebno.

Poznam kar nekaj ljudi vljučno z mano, ki pravimo da bi v normalnih okoliščinah že davno kupili novega, ampak po teh cenah....niti v sanjah. In lepo dalje guramo obstoječe, ki jim v resnici nič ne manjka.

In kar se avtomobilske industrije tiče...ker sem ravno pri koritu vem, da so cene dvignili za precej več, kolikor so se jim dejansko dvignili stroški. Zakaj? Ker so lahko. Tako kot vsi ostali. Za BMW vem,da so cene v povprečju dvignili za okrog 40%. Stroški proizvodnje pa jim nisi šli gor niti blizu 10%.

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Utk je izjavil:

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.


Ne to ni primerljivo. Stanovanje rabiš, ker drugače si brez strehe. Avto pa večina ima. Redko kdo je taki ki reeees rabi novega. Ali stari crkne, pride razširjena družina,... Večina ima čisto fine avte, ki bi jih lahko imela dlje, če bi bilo potrebno.

Poznam kar nekaj ljudi vljučno z mano, ki pravimo da bi v normalnih okoliščinah že davno kupili novega, ampak po teh cenah....niti v sanjah. In lepo dalje guramo obstoječe, ki jim v resnici nič ne manjka.

In kar se avtomobilske industrije tiče...ker sem ravno pri koritu vem, da so cene dvignili za precej več, kolikor so se jim dejansko dvignili stroški. Zakaj? Ker so lahko. Tako kot vsi ostali. Za BMW vem,da so cene v povprečju dvignili za okrog 40%. Stroški proizvodnje pa jim nisi šli gor niti blizu 10%.



Saj stanovanje tudi večina državljanov ima... =) Redkokdo je tudi tak ki nujno rabi NOVO stanovanje... večina je nekje živela pred nakupom lastne nepremičnine... le redke deložirajo in nimajo več nič.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

BCSman ::

Ampak če žena noče živeti s taščo v 500 m2 hiši, mora država novi družinici zagotoviti zastonj stanovanje v centru Lj.

Utk ::

Sparkxl je izjavil:

Utk je izjavil:

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.


Ne to ni primerljivo. Stanovanje rabiš, ker drugače si brez strehe. Avto pa večina ima. Redko kdo je taki ki reeees rabi novega. Ali stari crkne, pride razširjena družina,... Večina ima čisto fine avte, ki bi jih lahko imela dlje, če bi bilo potrebno.

Poznam kar nekaj ljudi vljučno z mano, ki pravimo da bi v normalnih okoliščinah že davno kupili novega, ampak po teh cenah....niti v sanjah. In lepo dalje guramo obstoječe, ki jim v resnici nič ne manjka.

In kar se avtomobilske industrije tiče...ker sem ravno pri koritu vem, da so cene dvignili za precej več, kolikor so se jim dejansko dvignili stroški. Zakaj? Ker so lahko. Tako kot vsi ostali. Za BMW vem,da so cene v povprečju dvignili za okrog 40%. Stroški proizvodnje pa jim nisi šli gor niti blizu 10%.

Isto je, ker te niti za avto niti za stanovanje nihče ne vpraša, če si ga lahko privoščiš. Pri stanovanju si pač v najemu, v luknji, ki gre čez, pri avtu pa pač voziš kar imaš.

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Utk je izjavil:

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.


Ne to ni primerljivo. Stanovanje rabiš, ker drugače si brez strehe. Avto pa večina ima. Redko kdo je taki ki reeees rabi novega. Ali stari crkne, pride razširjena družina,... Večina ima čisto fine avte, ki bi jih lahko imela dlje, če bi bilo potrebno.

Poznam kar nekaj ljudi vljučno z mano, ki pravimo da bi v normalnih okoliščinah že davno kupili novega, ampak po teh cenah....niti v sanjah. In lepo dalje guramo obstoječe, ki jim v resnici nič ne manjka.

In kar se avtomobilske industrije tiče...ker sem ravno pri koritu vem, da so cene dvignili za precej več, kolikor so se jim dejansko dvignili stroški. Zakaj? Ker so lahko. Tako kot vsi ostali. Za BMW vem,da so cene v povprečju dvignili za okrog 40%. Stroški proizvodnje pa jim nisi šli gor niti blizu 10%.



Saj stanovanje tudi večina državljanov ima... =) Redkokdo je tudi tak ki nujno rabi NOVO stanovanje... večina je nekje živela pred nakupom lastne nepremičnine... le redke deložirajo in nimajo več nič.



Kot ponavadi blebetaš v tri krasne prazno. Torej, ne boš verjel, ljudje v real life producirajo otroke. Ti odsrastejo in imajo željo it od doma. To pomeni da rabijo stanovanje. Ki stane še in još. Ja, rabijo tudi avto. Ampak za začetek bo kripa za 2 jurja čisto ok.

Mato989 ::

Kot ponavadi blebetaš v tri krasne prazno. Torej, ne boš verjel, ljudje v real life producirajo otroke. Ti odsrastejo in imajo željo it od doma. To pomeni da rabijo stanovanje. Ki stane še in još. Ja, rabijo tudi avto. Ampak za začetek bo kripa za 2 jurja čisto ok.


Tako, zdaj pa ta zadnji del projeciraj tudi na stanovanja... Ja rabijo stanovanja ampak za začetek bo tudi podrtija v Halozah čist dovolj... pol pa naj zaslužijo za kaj več enako kto za avto.

To jaz skoz govorim, samo tebi pri nepremičninah to ni všeč, pri avtih pa je ok, ker..... si ti tako določil.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Edino kaj ti skozi govriš je en kup bikovega dreka, ki ga v 99% preskočim. Torej tvoj recept je vsi v Haloze? Če gredo vsi v haloze, kaj se bo zgodilo s cenami nepremičnin tam? Kot lokalni ekspert boš mi zagotovo znal pojasnit

BCSman ::

Recept je da si ustvariš družino v obstoječi bajti in da si folk ne domišlja da je nemogoče živet s starši.

Sparkxl ::

Super recept za 2 sobno blokovsko stanovanje!

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Edino kaj ti skozi govriš je en kup bikovega dreka, ki ga v 99% preskočim. Torej tvoj recept je vsi v Haloze? Če gredo vsi v haloze, kaj se bo zgodilo s cenami nepremičnin tam? Kot lokalni ekspert boš mi zagotovo znal pojasnit


Kaj pa je tvoj recept? Vsi stare avte 20 let torej? Kako je to drugače?

Sparkxl je izjavil:

Edino kaj ti skozi govriš je en kup bikovega dreka, ki ga v 99% preskočim. Torej tvoj recept je vsi v Haloze? Če gredo vsi v haloze, kaj se bo zgodilo s cenami nepremičnin tam? Kot lokalni ekspert boš mi zagotovo znal pojasnit



Isto se bo zgodilo kot z rabljenimi avti če vsi kupijo letos rabljen avto...

Potem bo pač neka druga lokacija ali drug model in starost avta ugodnejša in bodo šli tja ali kupili to... 76% ljudi ima nepremičnino v lasti, verjetno podoben odstotek ima v lasti tudi avto... torej kje je razlika?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

njyngs ::

To ni tema o nepremičninah.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Gregor P ::

denabiker je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj v tej državi na maramo avtomatikov? Jaz sem ga že par let vozil in je super, dejansko bi ga še enkrat nabavil samo vsi hočejo 2k+ doplačilo za to, poleg tega pa še razni VW & co ter Kia & co imajo vsi te dual clutch avtomatike, ki so bolj crap za mestno vožnjo v gužvi. Klasični avtomatiki so npr. v Mazdi, Peugeot, Opel, itd.


Dobro vprašanje...se spomnim pred 10-15 leti, ko smo dosti sodelovali z Američani in so prihajali k nam in so bile pogoste debate, pa zakaj imamo samo ročne menjalnike, ali pa enega frenda iz ZDA, ko je rekel, jaz vas sploh ne razumem, zakaj v navadnih avtih želite ročne menjalnike.
Ampak, če tak gledaš, kolikokrat moraš sklopko stisnit in prestavljat za cijazenje po mestih. Noro, jaz sem enkrat štel, da moram samo od AC do firme šaltat cca. skoraj 100. Non stop 1, 2 ,3 semafor, pa ponovi....
... dobr nas "šišajo", v ZDA je logično, da je vsak avto avtomatik, pri nas pa je to posebna dodatna ponudba:)) ... ampak kot je že bilo rečeno, bojda se tudi ta trend pri nas že spreminja in bodo proizvajalci vedno bolj ponujali v osnovi avtomatike, ročne prestave pa proti doplačilu - torej ravno obratno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

libreus ::

LeQuack je izjavil:


Vsekakor EV je še 2x bolj kot avtomatik, ni ga čez konstantno pospeševanje.

Temu se približa CVT menjalnik.

BCSman ::

CVT imajo skuterji. Pri skuterjih zakrnijo možgani. Dobro je da folk ročno prestavlja in ohranja aktivne možgane, drugače bodo postali kot retardirani američani ki jejo burgerje in tiktok-ajo med vožnjo.

stara mama ::

Utk je izjavil:


Ker v Ameriki, Kanadi, Norveški in podobnih državah pa res nimajo snega. Samo na Viču so takšni zameti, da z avtomatikom ne gre.

Spet nabijaš, brez da bi vedu o čem govorim. Nič novega pri tebi.

njyngs je izjavil:


Dobro servisiran avtomatik bo delal kot mora, če boš ga servisiral kot je predvideno. Če ste ljudje klošarji in nimate za redno menjavo olja v menjalniku pa priporočam, da kupite APN6 ali pa kolo.

Kot da je menjalnik edina stvar na svetu, ki potrebuje pozornost.
Lepo, da se tako klanjaš svojemu avtu, serviserji potrebujejo takšne, kot si ti :)

Zgodovina sprememb…

libreus ::

BCSman je izjavil:

CVT imajo skuterji. Pri skuterjih zakrnijo možgani. Dobro je da folk ročno prestavlja in ohranja aktivne možgane, drugače bodo postali kot retardirani američani ki jejo burgerje in tiktok-ajo med vožnjo.

In nekateri najbolj prodajani avti, ampak seveda vsakemu generalu na forumu svoje. :)
Tisti, ki je resen, naredi domačo nalogo. Tisti, ki ni, pametuje brez podlage. Bralec se seveda odloči, komu bo prisluhnil.

njyngs ::

stara mama je izjavil:


njyngs je izjavil:


Dobro servisiran avtomatik bo delal kot mora, če boš ga servisiral kot je predvideno. Če ste ljudje klošarji in nimate za redno menjavo olja v menjalniku pa priporočam, da kupite APN6 ali pa kolo.

Kot da je menjalnik edina stvar na svetu, ki potrebuje pozornost.
Lepo, da se tako klanjaš svojemu avtu, serviserji potrebujejo takšne, kot si ti :)

Sploh ne vem kaj si s tem kretenizmom zdaj hotel povedati. Mene maš za bedaka, ker skrbim dolgoročno za svojo lastnino, tebi se pa zdi normalno da šraufaš pod kozolcem in še to le malo na oko tu in tam?

Bravo, me sploh ne čudi, da mamo toliko podrtij na trgu rabljenih vozil. Verjetno si ti sam kriv za 10% teh nevzdrževanih gar
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

LeQuack ::

A je kaka avto znamka/hiša ki prodaja avte in ne financiranja?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

zavajon ::

Utk je izjavil:

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.

Avto lahko uvoziš, stanovanja ne. Če bi se dalo, bi bila ta pol cenejša ;)

Utk ::

Spet nabijaš, brez da bi vedu o čem govorim.

Sej dvomim, da kdo ve o čem govoriš. Dvomim da ti veš o čem govoriš.

Raje si kupi normalne gume, če ne moreš speljat, menjalnik nima nič s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Utk je izjavil:

Isto bo kot pri stanovanjih. Tist, ki ga lahk kupi danes, ga bo lahk tudi čez 2 leti, tist, ki ga ne more danes, ga ne bo niti čez 2 leti. Kolk bo kdo profitiral s čakanjem je pa pač odvisno kater vrh bo vzel in katerno dno bo zadel.

Avto lahko uvoziš, stanovanja ne. Če bi se dalo, bi bila ta pol cenejša ;)


Stanovanja sicer res ne moreš uvozit, prebivališče pa lahko (Avtodom, Kontejner)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

stara mama ::

njyngs je izjavil:


Sploh ne vem kaj si s tem kretenizmom zdaj hotel povedati. Mene maš za bedaka, ker skrbim dolgoročno za svojo lastnino, tebi se pa zdi normalno da šraufaš pod kozolcem in še to le malo na oko tu in tam?

Moje zadeve se lepo mehansko vzdrževane, upam trdit da med top 10%. Ker ni problem, jih je minimalno.
Težko pa to počneš če si, tako kot ti, navlečeš dodatne komplikacije in sklope, ki potrebujejo pozornost.
Pa ti drugim praviš kreteni... :))

njyngs ::

Wow: "Moje zadeve se lepo mehansko vzdrževane, upam trdit da med top 10%." - najbolj šiptarski stavek, ki ga slišiš od vsakega šmuglarja avtov :D Tvoje zadeve majo namesto olja verjetno že golaž ;)

Avtomatika je pa standard že kar precej časa v razvitem svetu. Razen v naši jugi, kjer je še zlati standard 1.9tdi s 400.000km, prerjavitvijo na obeh pragovih in počena vsaj ena fedra. Da ne govorimo o samooklicanih jebačih, ki rabijo ročni menjalnik, da se počutijo moške medtem ko v gužvi jebejo mater vsem po spisku, ker morajo šaltat med prvo in drugo :))
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

stara mama ::

Če ti je amerika razviti svet, ala ti vera.
Se ti lepo vidi v načinu komunikacije :)

Predlagam tole (kar uporabljajo v razvitem svetu)

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

LeQuack je izjavil:

A je kaka avto znamka/hiša ki prodaja avte in ne financiranja?


Reklame sicer ne smeš delat kolikor vem, imaš pa v Ljubljani enega in v Kranju.

Avtomatika je pa standard že kar precej časa v razvitem svetu. Razen v naši jugi, kjer je še zlati standard 1.9tdi s 400.000km, prerjavitvijo na obeh pragovih in počena vsaj ena fedra. Da ne govorimo o samooklicanih jebačih, ki rabijo ročni menjalnik, da se počutijo moške medtem ko v gužvi jebejo mater vsem po spisku, ker morajo šaltat med prvo in drugo.


Pol se pa vprašaš zakaj se enemu z 1.9 TDI smeji ko menja mašino za 600€, en pa na 3 leta starem avtomatiku LED luč ne dobi pod 2k€ :))

njyngs ::

Koliko jih poznaš osebno, da so menjali LED žaromete ali luči, ki niso bli posledica prometne nesreče in da so to menjavo krili sami?

stara mama je izjavil:

Če ti je amerika razviti svet, ala ti vera.
Se ti lepo vidi v načinu komunikacije :)

Predlagam tole (kar uporabljajo v razvitem svetu)


Nisem vedel, da so te ujeli v objektiv :))
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

stara mama ::

njyngs je izjavil:


Nisem vedel, da so te ujeli v objektiv :))

Ne premoreš boljše žalitve, niti argumenta?
««
18 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61948600 (40118) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12918456 (14675) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352174747 (111379) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50765694 (51288) woroh4

Več podobnih tem